schoten nog eenige meters door, vernielden het hek langs het trottoir van den weg en bleven toen steken. Door het flink optreden van Van Velthuizen is erger voorkomen. Hij had alleen een kleine wond aan een hand. De materieele schade is gering en persoonlij ke ongevallen waren er niet. TYPHUS IN ZUID-LAREN. Van bevoegde zijde wordt gemeld, dat in het besmette paviljoen op de stichting „Denneoord" te Zuidlaren opnieuw bij twee patiënten para- typhus is geconstateerd. Beide patiënten heb ben de ziekte in lichten graad. De toestand der overige patiënten is over het algemeen bevredi gend. Er zijn in het geheel acht patiënten en vier leden van het perceel aangetast. Dr. Bekcnkamp, de inspecteur van de Volks gezondheid in de drie Noordelijke provinciën en dr. Lubberman, inspecteur voor het Staatstoe zicht van het krankzinnigenwezen, hebben hun tevredenheid betuigd over de genomen maatre gelen om uitbreidingen der ziekte te voorkomen. AANRANDING IN DE HEEZERBOSSCHEN. De boef ontkomen. In de Heezerbosschen, tegenover Sterksel, stapte de heer J. G. uit Asten van zijn fiets om zijn pijp aan te steken, toen een hem onbekende man, die zijn hoed diep in het gezicht had ge drukt, hem naderde en hem trachtte te beweger tot afgifte van zijn geld. De heer G., die zeer kalm bleef, bukte naar zijn fiets, richtte zich plotseling op en gaf den onbekende een hevige slag. De aanrander trol hierop een mes en er ontstond een hevige vecht partij. De heer G. trachtte de aandacht te trek ken van een in snelle vaart passeerenden motor rijder, hetgeen hem echter niet gelukte. De aan rander trachtte in de bosschcn te ontkomen. De heer G. bekwam slechts enkele lichte verwon dingen, terwijl zijn kleeding door messteken ver nield werd. De politie stelt een onderzoek in. PROVINCIAAL NIEUWS. BEVERWIJK. Een gladiolenkweeker te Heems kerk heeft uit een kruising eene dubbele gladi ool gewonnen. Voor een lucifersdoosje gevuld met „kralen" heeft hij 500 gemaakt. Voor 100 bolletjes ontving hij 1000. WORMERVEER. Nekkramp. Door een der ge- neesheeren te Wormerveer is bij een negentien jarig meis^ nekkramp geconstateerd. Zij is in het gemeentelijke ziekenhuis opgenomen. Te Warffum (Gron.) is gisteren bij een 10-ja- rig meisje nekkramp geconstateerd. DIEFSTAL AAN DE HOOGOVENS. Een machinedeel ontvreemd. Twee Duitsche geëmployeerden van de Hoog ovens te IJmuiden hebben kans gezien een be langrijk stuk machinedeel te ontvreemden. Hun pogingen om dit te verkoopen gelukten even wel niet, zoodat zij, niet wetende wat te beorin nen, het stuk machine in een in aanbouw zijnd huis verborgen. Het gelukte de marechaussee te Beverwijk de daders op te sporen en tot bekentenis te bren gen. Zij bevinden zich thans in arrest. INGEZONDEN STUKKEN. \1. de Red. Gaarne eenige plaatsruimte in aansluiting op het ingezonden stuk van „Volksonderwijs." In dit stuk lezen we dat volgend jaar te Den Oever een Openbare School komt met vier leer krachten. In de Gemeenteraad is gezegd dat Den Oever daar recht op had. Waarom was men dan eerst tegen een Open bare School te Den Oever cn moest de Ooster- lander school uitgebreid worden Sinds wan neer heeft de Raad zooveel met de bevolking van Den Oever op Immers Den Oever en Wester- land zijn altijd stiefmoederlijk bedeeld geweest met onderwijs. (Westerland is het nog Bekijk daar dat oude schoolgebouw maar eens, en ga dan vooral naar die tochtige Hervormde kerk waar ook een afdeeling ondergebracht is. En de woning van het Hoofd moet U ook eens gaan bezichtigen, die wordt zoo zachtjes aan onbe woonbaar Maar goed De Gemeenteraad heeft ineens zooveel met Den Oever op, dat alles maar moe^ wachten en volgend jaar eerst te Den Oever een mooie Openbare School met vier leerkrachten zal komen. (Dat er dan vier leerkrachten minder te Oos terland zullen komen wat ieder begrijpen zal) e de nu zoo aangeprezen school met zes leerkrach ten een schooltje met twee leerkrachten en ceni ge leege lokalen moet worden, daarover wordl niet gerept De bevolking van Den Oever mag dus nu wel heel dankbaar zijn, dat men, nu eerst het geld aan de Oosterlander School besteed is, nog weer een groole Openbare School te Den Oever gaat bouwen. Want, dat kan er ineens op overschieten Westerland moet niets kosten. Ook te Hippoly- tushoef begon men veel te laat met een nieuwe Openbare School (eerst moest men nog van hoo ger hand gedwongen worden), maar nu, al is er nog zooveel geld uitgegeven, nu krijgt Den Oe ver toch volgend jaar een nieuwe Openbare School. Waar men ook geen haast mee make aan Den Oever (waar de menschen bijna vast blij ven zitten in de modder op de Gasthuisweg) die school moet er gauw komen. Wanneer is die liefde voor Den Oever gebo ren Toch eerst nadat er sprake was van een bijzondere school Men zegt altijd dat het Bij zonder Onderwijs de belasting zoo hoog maakt Maar op Wieringen moet het Openbaar onder wijs maar eens met cijfers komen Volksonderwijs is tegen „verbrokkeling." Waarvoor wil het dan de school te Oosterland halfleeg laten loopen en een nieuwe school te Den Oever bouwen Als „Volksonderwijs", zoo als vorig jaar uit de circulaire bleek tegen twee kleine Lagere Scholen op het Oost-eind van Wie- ringen is, zijn ze dan wel vóór drie Lagere school tjes op dat Oost-eind „Verbrokkelt" dat niet En, wie garandeert dat de Openbare School te Den Oever vier leerkrachten krijgt Dat hangt geheel van het aantal leerlingen af. Wie weet. „Volksonderwijs", zijn er wel veel menschen te Den Oever die hun kinderen zen den naar dat bescheiden begonnen houten schooltje (dat van binnen prima in orde is, ieder mag komen kijken als het klaar is En, dan wordt dat schooltje vanzelf grooter, dan komen er ook vier, misschien wel zes leer krachten, en de houten lokalen zijn er immers zóó bijgebouwd Trouwens, wie zegt dat het onderwijs op een tweemansschool niet tot z'n recht komt Als er energieke onderwijskrachten zijn levert het misschien nog betere resultaten op als op een school met zes leerkrachten. De leerlingen lee- ren zélf werken Trouwens, er zijn wel Open bare éénmansscholen. Hoe maken die het dan Dus ouders, wilt U verbrokkeling voorkomen en wilt U uw kinderen wel naar de bijzondere school te Den Oever zenden, maar heeft U er be zwaar tegen dat deze school als tweemansschool begint, welnu, zend ze dan juist, dan komen ei meer lokalen, meer leerkrachten en dan wordt het onderwijs niet verbrokkeld. Want, nu het bezwaar der Gemeenteraad voor de kinderen die naar de Openbare School te Den Oev«| zou den gaan niet meer geldt (de Raad heeft immers de Bijzondere School alleen kunnen weigeren op grond dat dc leerlingen maar tijdens de uit voering der Z.Z.W. hier woonden) nu dit be zwaar is opgeheven komt er dus vast ook een nieuwe bijzondere School te Den Oever, en als die dan groot genoeg gebouwd wordt kan men :net een bijzondere School te Den Oever en een Openbare te Oosterland volstaan, en is het geld aan de Oosterlander School besteed, niet onnoo- dig weggesmeten U, Mijnheer de Red. dankend voor de plaats ruimte. Het Bestuur der Vereen. Voor Christ. Nat. Schoolond. te Wieringen. Den Oever, 14 Oktober 1929. Waar het bestuur der Vereen, v. Christelijk Nat. Schoolonderwijs te Wieringen zich be klaagt niet vooraf inzage van het ingezonden stuk van Afd. Wieringen Vereen. „Volksonder wijs" te hebben gehad, (hoewel de Redactie daar toe geenszins verplicht is), en zoo in het vorig nummer geen onderschrift kon plratscn, willen wij aan het verzoek van dat bestuur voldoen, om het antwoord van Afd. Wieringen „Volkson derwijs" op bovenstaand ingezonden stuk te laten wachten tot het nummer dezer krant van a.s. Vrijdag. Redactie. ANNA PAULO WNA. Bouwvergunningen. In de maand September zijn in deze gemeente de volgende bouwvergun ningen verleend R. Blankevoort, J. H. 't Hart, L. van Waggendorff van Rijn, J. Lemmens en II. te Buck tot het bouwen van een woonhuis met schuur A. W. Blom tot het bouwen van een woonhuis met bloembollenschuur M. Wig- gers, A. Vreeken, J. Muntjewerf, G. A. Keijzer, en G. Nieuwenhuizen tot het bouwen van een woon huis; G. Smit tot het bouwen van 4 woningen: J. P. Leijen tot het bouwen van een garage G. Tjel, Fonds Dr. de Haas en D. Hoogschagen tot het bouwen van een schuur. Overwerkvergunningen. Door den Hoofdin specteur van den Arbeid is aan Jb. Molenaar ver gunning verleend om in zijn bakkerij tot en mei 3 Nov. 1929, arbeid te laten verrichten door den bakkerspatroon K. Zander te Wieringerwaard en de in zijn dienst zijnde bakkersgezellen, op Maandag vanaf 12 uur middernacht en op de overige werkdagen der week tusschen 8 uur des namiddags en 5 resp. 4 uur des voormiddags. De collecte, welke onlangs in deze gemeen te is gehouden ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft 139,37 opgebracht. Loop der bevolking van 1 tot 15 Oct. 1929. Ingekomen Mej. A. Diepgrond van Amster dam Mej. A. Borst-Bood van Barsingerhorn Mej. .T. de Boe-van Koeveringe van Rilland Bath: Mej. C. Meeldijk-Lont van Wieringen Mej. M. E. van de Nieuwegiessen van Den Helder J. Winnubst en gezin uit Amsterdam Mej. T. Po let uit Alkmaar; W. Kaan uit Wieringerwaard: A. C. van der Vlugt uit Lisse S. Burger uit Nieuwe Niedorp G. de Bruin en gezin uit Giet hoorn J. G. Zomer uit Haarlemmermeer C Westdorp en gezin uit 's-IIeerenhoek. Vertrokken Mej. G. Oudejans-van Kooten naar Schagen D. Glim-Raven naar Beemster F. Hartog en gezin naar Sliedrecht W. van Wijk en gezin naar Velsen J. Zwarts en gezin naar Zijpe C. P. Visser naar Andijk R. Prins en gezin naar Amsterdam. POLITIE. Verloren een Strijkijzer. Voor rekening van den heer P. J. Slijker- man zal aan den Middenweg een druivenserre worden gebouwd. Het werk zal worden uitge voerd door den heer G. Burger te Heerhugo- waard. Het vervolgonderwijs aan School I is aan gevangen op 2 Oct. j.1. met 13 leerlingen en aan school II op 1 Oct. j.1. met 14 leerlingen. Naar wij vernemen zal dezen winter aan de R.K.-school geen vervolgonderwijs worden ge geven. De bouw van de woonhuizen, welke inge volge de Landarbeiderswet voor C. Mooij en Jb. Boon aan den Middenweg zullen worden ge bouwd, is opgedragen aan J. de Graaf, aanne mer alhier. Ongeluk. Vrijdagmorgen had aan den Kerk- weg (Oost Polder) een ongeluk plaats, dat nog vrij goed is afgeloopen. De heer P. Appel reed daar met een wagen be spannen met twee paarden, eigendom van den heer R. Keppel. Juist floot de voorbijkomende tram voor den overweg, waardoor de paarden schrokken en een sprong gaven. De heer A. wil de van.de wagen springen, doch geraakte daar bij in de strengen verward, met gevolg dat toen de wagen in de helling geraakte en kantelde, de reeds bejaarde heer A. een vrij ernstige armwon de opliep. Nogthans mag het een geluk heeten, dat 't ongeluk geen grooter gevolgen heeft gehad Kleine Sluis. -- Een Gelukkige. Op een lot in de Schager Ver loting in bezit van den heer J. Borst alhier, is een veulen gevallen. GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen op 12 October 1929. Aanwezig 15 leden. Afwezig de heer J. Doves, (één vacature.) Voorz. de heer C. Maars. Secr. de heer O. J. Bosker. De voorzitter opent de vergadering. De notulen worden na voorlezing goedgek. De heer Kuut zegt, naar aanleiding van de notulen, dat hij in de vorige vergadering het plan heeft geoppert, de rekening vóór de begroo ting te behandelen. Is dit niet in de notulen opgenomen Wordt toegelicht dat een en ander waarschijn lijk zeer terloops is besproken geworden. In de aanteekeningen althans staat hiervan niets vermeld. Het is echter niet wel mogelijk, aldus den secretaris, dat vóór de behandeling der begroo ting, de vaststelling der rekening te doen plaats hebben. Men zou daartoe de rekening reeds be gin Februari moeten afsluiten. Dit toch is bij een omvangrijke rekening als die van het Heem raadschap niet mogelijk. De heer Veerdig vraagt waarom in het afge loopen voorjaar geen begin is gemaakt met het leggen van kistdammen. Wordt medegedeeld, dat het leggen van kist dammen eerst noodig is bij de werkelijke verla ging van het zomerpeil. Dit is echter nog niet het geval geweest. In den afgeloopen zemer is het zomerpeil zelfs 10 c.M. hooger gehouden dan in vorige jaren. De voorzitter doet verder mededeeling van de volgende ingekomen stukken le. De geloofsbrieven van de opnieuw benoem de Hoofdingelanden, de heeren P. F. Kuut, C. Jb. Kool, en Alb. Klein, benevens van den nieuw benoemden Hoofdingeland, de heer Jb. Dekker Pz. De geloofsbrieven zijn inmiddels door de hiertoe aangewezen commissie, bestaande uit de heeren Tijsen, Veerdig en Kooij, onderzocht en goedgekeurd geworden. 2e. Een staat van kasverificatie van gehouden kasonderzoek bij den penningmeester. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. 3e. Een schrijven van het Ministerie van Wa terstaat houdende de herbenoeming van den Heer C. Maars als Dijkgraaf van het Heemraad schap. 4e. Een jaarverslag van de N.V. Spoor-tram- weg Wieringen-Schagen. 5e. Een schrijven van die vennootschap hou dende eene mededeeling betreffende de restitu tie van een gedeelte van het renteloos voorschot over 1928. 6e. Een circulaire van de Vereeniging van Noordhollandsche Waterschappen, inzake in werkingtreding van de ziektewet. 7e. Een circulaire van dezelfde vereeniging, inzake controle bemalinginstallatie. 8e. Een schrijven van dezelfde vereeniging, inzake wijziging en aanvulling van het Alge meen Reglement. 9e. Een schrijven van het Provinciaal Electr. bedrijf van Noordholland, inzake de jaarlijk- sche bijdrage aan de hoogspanningsinstallatie ten behoeve van de bemalingsinrichting in de Hippolytushoeverkoog. 10e. Een schrijven van Ged. Staten van Noord Holland, houdende mededeeling dat de wijziging van het Bijzonder Reglement is goedgekeurd geworden, zoodat derhalve voortaan ook de ei gendommen van den Staat, behalve zeewater- keerende- en havenwerken, in den omslag van het Heemraadschap zullen moeten worden op genomen, en dat de hoegrootheid van het grond bezit, vereischt voor het bekleeden eener be stuursfunctie, is bepaald op 1 II.A. Al deze stukken worden voor kennisgeving -ïangenomen. Op een verzoek van den lieer P. Kooij Jz., tot overname door het Bestuur van eene aan hem toebehoorende overweg op de z.g.n. Bieterop, wordt behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten, goedgunstig beschikt. Op verzoek van den voorzitter, wordt door de commissie, belast met het onderzoek der reke ning, verslag uitgebracht van het gehouden on derzoek. Bij monde van den Heer J. Engel wordt me degedeeld dat de commissie een en ander in or de had bevonden. Deze adviseert tot goedkeu ring. De rekening wordt hierna vastgesteld in ont vang op 68775,031" en in uitgaaf op 66947,01, het batig saldo op 1828,02 Wordt overgegaan tot de bespreking betreffen de het stichten van een nieuwe bemalingsinstal latie in de Westerlanderkoog. De kosten hier van zijn geraamd op 5000.-, onder dien ver stande dat de installatie in de bestaande gemaal put en op de bestaande fundeering kan worden opgesteld. De noodige ontwerpen worden hierbij ter tafel gebracht en voorloopig goedgekeurd. Dijkgraaf en Heemraden zullen zich in ver binding stellen met de directien van het P.E.N. en den Provincialen Waterstaat.» Bij de rondvraag wil Heemraad Bakker infor- meeren bij het beheer van het Wegenfonds, of het mogelijk is hieruit een bijdrage, ter voorzie ning in de kosten van het meerder onderhoud der wegen, toegewezen te krijgen. Wordt medegedeeld dat hiervan bijzonder weinig te verwachten is. Op een deswege gedaan verzoek door het Gemeentebestuur is reeds ten tweede male afwijzende beschikking ontvangen. Desniettemin zal vanwege Dijkgraaf en Heem raden moeite gedaan worden om den juisten weg te vinden, waarlangs het gewenschte doel zal kunnen worden bereikt. De heer S. Koorn verzoekt de verdere behar ding van de Stroeër Venneweg, in welken vorm ook, tot stand te brengen. Wordt medegedeeld dat er in dit dienstjaar aan buitengewone werken niets kan worden ge daan. De begrooting dreigt reeds in verschillen de posten te worden overschreden. Het zou niet verantwoord zijn onder de gegeven omstandig heden op deze wijze door te gaan. Slechts bij verhooging van lasten zal tot verdere uitbrei ding van het beharde wegennet kunnen worden overgegaan. De heer Russelman wil ontslag nemen als Heemraad. Hij wcnscht niet langer van Jan en alleman aanmerkingen te ontvangen op zijn be leid. De voorzitter zegt dat de heer Russelman zich maar moet troosten met het feit dat hij (de voorzitter zelf) nog veel meer aanmerkingen moet slikken. En wie maken tenslotte die op merkingen Doe rustig je plicht en ga maar door. De heer J. Kooij wil nu eindelijk den weg naar zijn woning langs den voet van den bestaanden dijkweg hebben doorgetrokken. De voorzitter zegt dat door den betrokken Hoofdingenieur bij de Zuiderzeewerken, die toe stemming moet vcrleenen om den nieuwen weg over inlaagdijken en bermen aan te leggen, toe zegging is gedaan dat deze ter plaatse de zaak met den technischen ambtenaar zou opnemen. Klaarblijkelijk heeft dit nog niet plaats gehad Het beste is den betrokken hoofdingenieur ti verzoeken deze opname te willen bespoedigen. De heer Veerdig verzoekt het College van het Dagelijksch Bestuur strenger op te treden tegen nalatige en nog strenger tegen halve slooters.Het is ergerlijk om te zien hoeveel goedwillige inge landen de halve slooten er moeten uitmaken omdat de belendende eigenaar onwillig is dit werk' gelijkelijk uit te voeren. Bovendien is het regel dat deze onwilligen, wanneer ze eindelijk de aan hen behoorende helft er uit maken, nog half werk maken ook. Dergelijke ingelanden mogen niet langer worden ontzien. Spreker is er ook geen voorstander van de menschen steeds den Rijksveldwachter op hun dak te sturen. Maar tegen deze menschen is geen maatregel te streng. Ook wil de heer Veerdig strenger toezicht op het verwijderen van stekelcn langs wegen en dijken. Wanneer het Bestuur dit werk zelf doet verrichten, wordt ook nog maar ten ruwste werk verricht. De voorzitter zegt de Heemraden te zullen op dragen hierop een nauwkeuriger toezicht uit te oefenen. Spr. is er ook voor dat de stekelen zorg vuldig worden verwijderd. Het werk is echter voor de huurders der wegen zoo goed als on doenlijk. |Ten opzichte van nalatige ingelanden, het zijn bijna altijd dezelfden die slecht slootwerk ma ken, te nauw insteken, de uitkomende grond weer in den kant te plaatsen of in het geheel niet verwijderen, half krooswerk verrichten enz. zal, aldus voorzitter, met de meeste energie wor den opgetreden. De heer Tijsen zegt dat wegens de afdamming der Stroeër-uitwatering de waterstand derma te is verlaagd geworden, dat de belendende ei genaren hun vee niet meer in het land kunnen houden. Spr. wil dat het Bestuur de hiertegen te treffen maatregelen bekostigt. Heemraad Bakker zegt dat volgens zijn meening, de inge landen wier perceelen grenzen aan publiek rech telijke eigendommen, zelf voor afrastering be- hooren te zorgen. Bovendien is de langs de uit watering gelegen kade niet van de eigenaren, doch behoort aan den Polder. De afrastering zou dus binnen bedoelde kade moeten plaats hebben. De heer C. Kool wenscht den dijkgraaf en de vergadering geluk te wenschen met de herbe noeming. Spr. had ter loops vernomen dat de dijkgraaf de herbenoeming niet zou aanvaarden. Het doet spr. echter goed, dat de heer Maars hierop klaarblijkelijk is teruggekomen en aan het hoofd van het bestuur zal blijven. Voorzitter dankt den Heer Kool voor diens vriendelijke woorden. De taak van Dijkgraaf is niet altijd even aangenaam en gemakkelijk. Jongere krachten kunnen hier beter tegen. Het zal daarom wel de laatste periode zijn, die hij in deze kwaliteit medemaakt. Onder dankzegging voor de welwillende be sprekingen bij het nemen van een weder tame lijk ingrijpend besluit, sluit voorzitter de verga dering. Voordrachtavond voor het M.U.Z.-personeel. Door de Vereen, van M.U.Z.-personeel is be sloten voor haar a.s. te houden feestavond te engageeren de groote voordrachtkunstenaar de heer Albert Vogel. J.1. Zaterdagavond had in de lunchroom van den heer S. P. Koorn te Den Oever door no taris Obreen, ten verzoeke van den heer J. Wit de openbare vrijwillige verkooping plaats van een woonhuis met erf groot 108 M2, welks per ceel werd opgehouden voor 2700.-. Leesbibliotheek. Men verzoekt ons mede te deelen, dat door de Afd. Wieringen der N.V. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken van af Zaterdag 19 October a.s. een uitleenbiblio theek wordt geopend. De boeken zijn verkrijg baar iedere Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur bij den Heer W. Braaksma, Sluisweg 27, Den Oe ver. Het leesgeld bedraagt 3 cent per boek ver der moet een inleggeld van 1.- gestort worden, dat na inlevering van het laatste boek terugbe taald wordt. DOOi'SGEZ. GEM. Vrijdag 18 October 's av. 8 uur Jongerenkring. 11ER\ GEM. Donderdag 17 Oct. 's av. 8 uur V.C.J.B. SUCCES-NIEUWS. Succes II speelde Zondag voor de Comp. haar vijfde wedstrijd tegen Hel der 4 en wist na een flinke wedstrijd een mooie overwinning, te behalen van 5—2. De aangekondigde wedstrijd Helder 5—Suc ces III ging niet door wegens afbericht van Hel der. De Succes-aspiranten speelden haar eerste wedstrijd tegen Helder B.-aspiranten en wisten buiten verwachting een pracht overwinning te behalen van 30. Naar wij vernamen hebben deze jongens een leuke wedstrijd gespeeld. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 11 Oct. 1929. De Graanmarkt. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 3624 II.L.'s aangevoerd als 248 II.L. tarwe 11 a 13 72 II.L. rogge ƒ9; 788 H.L. gerst chev. 9 a 10 870 H.L. haver 8.75 a 9.50 186 II.L. boonen, w.o. bruine 24 a 28 duiven boenen 16.50 witte boonen 45 a 50 10 H.L. kanariezaad 31 H.L. geel mosterdzaad 26 a 28 10 H.L. karwijzaad 40.50 12 H.L. blauw- maarlzaad 38 tuinboonem ƒ18 a 20 1397 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 13 a 15 groene erwten (groote) 15 a 25 grauwe erwten 20 a 37 vale erwten 16 a 37.50. Al les per 100 K.G. Handel stug. EIERVEILING, ALKMAAR, 12 Oct. 1929. Aanvoer 55000 Kipeieren. Prijzen 60-62 Kg. 9.10 a 9.70 62-64 Kg. 9.20 10 Bruine 60-65 Kg. 9.10 a 9.80 Kleine eieren 5.30 a 7.10 Aanvoer 16000 Eendeieren. Prijzen 6.10 a. 6.30. ALKMAAR, 14 Oct. 1929. Op Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 61 vette koeien 260 a 415 7 Vette Kal veren 80 a 130 vette kalveren p. ned. pond I.30 a 1.50 23 Nuchtere kalv. (slacht) 10 a 28; 473 vette Varkens (zware) 0.76 a 0.83 Zouters 0.75 a 0.77, beiden per ned. pond.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2