drachtige koeien, vaarzen en fokkalveren. Van alle koopers zijn de Italianen bij de groote markten de beste gebleven sedert het begin van het seizoen, bedraagt het aantal wagons vee, dat uit Leeuwarden naar Italië ging, 80. De handel had op ruim bezoek gerekend. Er waren te Leeuwarden 500 runderen meer, dan verleden week, hoewel er toen 6650 stuks waren aangevoerd. De invoer naar België is voor han del belangrijk verbeterd. Tot 16 October bestond er een quarantaine van 4 maal 24 uur, deze is vervallen. Behoudens enkele keuringsvoorwaar- den is dus België weer open. Geen buitengewoon heden op onze markt, nog in prijs nog in han del. Bij vorige week vergeleken, was zoowat al les prijshoudend. Een pink kwam op de buiten gewoon hooge prijs van 180,een graskalf op 100,varkens vast 78,a 82, HELDER. Ernstig ongeluk met doodelijken al- loop op de Rijkswerf. Op de Rijkswerf te Den Helder zagen eenige arbeiders den scheepsma ker S. plotseling omver vallen. Bij nader onder zoek bleek dat hij een losgeschoten slinger te gen het lichaam had gekregen. In ernstige toe stand werd hij naar het Burger-hospitaal ver voerd. Thans is de ongelukkige aan de bekomen inwendige verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en 6 kinderen achter. DEN HELDER. Een nieuw systeem Perma nentwave. In zijn kapperszaak in de Weezen- straat No. 4 heeft de heer Gerard Bak een nieuw systeem permanent wave ingevoerd, dat boven de bestaande deze voordeelcn heeft, dat de chauf feurs, dat zijn de kokers, waarin de haren ge kruid worden, niet door middel van electriciteit of benzine worden verwarmd, maar door heete lucht Hierdoor is de kans op schroeiing der ha ren, welke bij de andere systeemen altijd blijft bestaan, ten eenenmale uitgesloten. Het is een Engelsche vinding, Vaper Marcel genaamd. De zelfde zaak heeft ook een droogapparaat van de modernste vinding, waarin de dames geheel vrij zitten dus niet met zware apparaten op hel hoofd. Aan belangstellenden wil de heer Bak gaarne de werking verklaren. HOE GROOT IS HET COFFEïNE-GEHALTE VAN KOFFIE Met het steeds meer bekend worden van cof- feïnevrije koffie lijkt de vraag „Hoe groot is het coffeïne-gehalte van koffie niet zonder belang. Wat is coffeïne En waarvoor coffeïne- vrije koffie Coffeïne is, om het algemeen uit te drukken, een medicament en wordt vaak alleen, dikwijls ook in verbinding met andere stoffen gebruikt, in gevallen waar een tijdelijke versterking der functies van de hartspieren gewensclit is. In ve le landen is de maximum-dosis, welke door Ge- neesheeren mag worden toegediend, bepaald op l/2 gram. Coffeïne is een reukloos alcaloïd met een onaangenamen bitteren smaak. Het gehalte aan coffeïne is bij de meeste kof- fiesoorten verschillend. Javakoffie bevat tus- schen 1.2 en 1.55 Guatemalakoffie tusschen 1 en 1.21 %y Santoskoffie tusschen 1.34 en 142 pCt. Op gebrande koffie berekend, komt men dus op ruim 7 gram coffeïne per pond huishoud koffie. De meeste mannen der wetenschap, die zicb de laatste jaren met volkshyg'iöne en genotmid delen hebben beziggehouden, geven zonder re serve toe, dat de coffeïne-bevattende dranken een zeer nadeelige werking uitoefenen op hart en zenuwen en dqt deze werking speciaal bi. daarvoor gevoelige personen en kinderen ge weerd dient te worden. Daarom kwam de coffeïnevrije koffie HAG en het voordeel van deze koffie is, dat zij hetzelfde genot verschaft als de koffie met coffeïne. De uitvinding, om aan koffie het schadelijk be standdeel, de coffeïne, te onttrekken (ook dooi Nederlandsche Octrooien beschermd) moet wor den beschouwd als de ideale oplossing van het vraagstuk der ontgiftiging van genotmiddelen. Door deze ingenieuse werkprocédés is men ei inderdaad voor den eersten keer in geslaagd, een origineel nroduct in zijn oorspronkelijken vorn te laten met dezelfde aangename eigenschappen (smaak en geur van het origineele product), maar zonder de ongewenschte schadelijke werking. De voorschriften der Nederlandsche Waren wet, waaraan koffie HAG onder garantie der fa briek voldoet, zijn ten opzichte van extract-ge halte voor coffeïnevrije koffie dezelfde als voor gewone koffie. GEMEENTE WIERINGEN. Goed afgeloopen. Doordat een luxe auto, ko mende uit de Hoofdstraat en gaande naar de Kliefstraat te Hippolytushoef niet tijdig genoeg signalen gaf reed de heer P. L., komende per fiets uit den Koningstraat pardoes tegen de au to op. Door tegenwoordigheid van geest sloeg hij het stuur linksom en kwam daarbij juist vrij van den auto te vallen. Hij bezeerde zich daarbij niet. Ook een op zijn fiets zittend zoontje maak te dit ongeval mee, doch had zich ook niet ver wond. De chauffeur der auto, een voor den heer L. en eenige omstanders onbekende, reed koel bloedig door en 't nummer kon men niet gauw genoeg noteeren. Nog een auto-ongeval. Door het uitslippen op de slechte glibberige weg van Den Oever naar H.-hoef in de bocht nabij de Stroeërweg schoot Zondagmorgen in volle gang de vrachtauto van den Heer P. A. van Westerland dwars over den weg en kwam pardoes tegen een aldaar staande telefoonpaal met steunpaal aan. De schok was zoo hevig dat beide palen dwars afknapten alsof het lucifersshoutjes waren. De auto bekwam van voren er dan ook niet zonder kleerscheuren af en had veel averij beloopen. De heer A. kwam wonder boven wonder met de schrik vrij. Bloeddorstige honden. Van den landman P. de J. in de Belt werden door losloopende honden in zijn hoenderpark een 4-tal jonge kippen ver scheurd. Gelukkig werd de slachtpartij ontdekt en kon erger worden voorkomen. De honden eigenaars werden met het geval in kennis ge steld en zullen moeten dokken. Zuiderzeesteunwet. Aan J. Kaptein, Belt en J. Lont Jz., Waterweg, zijn geldelijke tegemoet komingen toegekend wegens aanschaffing van werkkleeding. Waterleiding. Gedurende de maand Septem ber zijn 22 perceelen aangesloten aan de water- leinding. Het ziekteverlof, verleend aan Mej. Mul ders, onderwijzeres te Hippolytushoef, is op haar verzoek verlengd tot en met 12 November. S.D.A.P. en N.V.V. Zaterdagavond sprak op een cursusvergadering in de zaal van den heer N. Kok te Hippolytushoef de heer W. v. d. Wall over „Robert Owen." Op zeer duidelijke wijze werd de beteekenis, die deze groote figuur uit het laatst der 18de en het begin der 19de reeuw voor de latere arbeidersbeweging heeft gehad, uiteengezet en met de grootste aandacht werd de voordracht van begin tot eind door de aan wezigen gevolgd. Jaarvergadering „Apollo." Vergadering van de muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever, gehouden op Zaterdag 19 October j.1. des avonds 8 uur in de concertzaal van den heer Jurrie Lont aldaar, met aanwezig 25 leden. De voorzitter, de heer C. V. Koorn opent met 3cn hartelijk welkom, waarna door den secffe- taris den heer J. Tijsen Jbz. de notulen der vo rige vergadering en het jaarverslag worden gele zen en daarna met dank goedgekeurd. Hierna brengt de Commissie welke de reke ning van den penningmeester den heer D. Ver- aille heeft nagezien verslag van haar bevin ding uit. Deze commissie bestaande uit de liee- ren M. Kalf, Jb. C. Koorn en W. Snooij had alles in keurige ordebevonden en rapporteerde tot goedkeuring. De rekening sluit met een batig saldo rgoot 101.97. Voorzitter dankt de penningmeester voor zijn keurige boekhouding, de commissie voor het controleeren en stelt voor de rekening goed te keuren, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De aftredenden, de heeren C. V. Koorn, J. Tij den Jbz. en R. Bakker, welke allen met volstrek te meerderheid worden herkozen, nemen hunne herbenoeming aan. Verder wordt nog besloten om de eerstvolgen de uitvoeringen te houden in de zaal van den heer Jurrie Lont. Van den heer Wemmenhoven was een schrij ven ingekomen om ook in aanmerking te mo- sen komen voor een uitvoering in zijn locali- teit. Besloten wordt adressant niet te passeeren. Besloten wordt tevens nog een drietal leer lingen voor diverse instrumenten aan te nemen. Tenslotte volgen nog eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard en sluit voorzitter emt een woord van dank voor de opkomst en samenwerking en met de beste wenschen voor de groei en bloei der vereeniging, deze zoo ge zellige vergadering. Nieuwe Zangvereniging. Te Den Oever is opgericht een Christelijk Gemengde Zang veree niging met ongeveer 30 leden, onder directie van den heer A. Kraak. J.1. Zaterdag zijn bij de Amst. Ballast Mtpij. afd. Sluisbouw te Den Oever 46 arbeiders, we gens afloopen der werkzaamheden ontslagen. Het zijn hoofdzakelijk timmerlieden en ijzer- vlechters welke overcompleet waren. V.V.M.P. In de algemeene vergadering van de V.V.M.P.-personeel te Den Oever zijn de bestuurs leden C. Kuiper, voorz., H. Perotte, penningm. en R. v. d. Velde 2e Secretaris afgetreden en werd het bestuur als volgt samengesteld G. J. van Wely, voorz., H. Geijsen, le penningm., A. Kalkman, 2e penningm., M. Narold, le secr., J. Roelofs 2e secr. De feestavond werd bepaald aan het einde van December a.s. Nader vernemen wij dat de Indische film „Melawan Gelap" op 6 November, Woensdag in .iet Chr. Tiehuis van Zuiderzeewerkers te Dm Oever en op 7 November in Hippolytushoef zal worden vertoond. Men zie de annonce binnen kort in dit blad en de reclamebiljetten. Het bestuur der Chr. School te Den Oever ziet zich door de groote toeloop der leerlingen gedwongen nu reeds over te gaan tot uitbrei ding der school. Bouwvergunning is reeds aan gevraagd. Op 31 October zal in het Chr. Tehuis •en groote feestavond worden gehouden ter ge legenheid der opening van de eerste Chr. School op Wieringen. Nadere bijzonderheden zullen per dvertentie bekend gemaakt worden. Men verzoekt ons mede te deelen dat a.s. Maandag wederom een lichtbeeldenvoorstelling zal worden gegeven om half zes voor de kinde ren. Twee verhalen zullen worden verteld ,Het voddenraapstertje" en „Een spoorwegon geluk." Ook deze bijeenkomst wordt in het Chr. Vrehuis gehouden. Op Zondag 27 Oct. zal in de beide kerkdien- ten der Geref. Kerk optreden Ds. J. H. Jonker van Werkendam. Des morgens vindt voorberei ding voor het Avondmaal plaats. Kerkdiensten om 10 en om 3 uur. Ds. Jonker zal reeds eenige dagen tevoren op Den Oever komen om verschil lende leden zijner gemeente uit Werkendam eens te bezoeken. Vrijdagavond om half negen is hij in het Chr. Tehuis aanwezig om Werken dammers, die hem willen spreken, te ontmoeten. Cand. F. C. Zwaai, die reeds Zondagavond ini het Chr. Tehuis voor de vele aanwezigen een proeve van zijn voordrachtskunst had gege ven, trad gisterenavond op voor een geheel ge vulde zaal. Lang voor den tijd hadden zich reeds velen verzameld, die zich aangenaam verpoos den met de verschillende spelen en door het zin gen van allerlei liederen. De heer Zwaai droeg eenige gedichten van Fr. v. Eeden van Helene Swarth, declameerde een gedicht van Vondel om daarna enkele van de karakteristieke stuk jes van Heijermans voor te dragen. Met „Het Gebed" van Bilderdijk werd deze mooie avond besloten. „Excursie Bouwat." Zaterdag hield de vereen. „Bouwat" onder leiding van den Heer Meurs een excursie naar de sluiswerken te Den Oever. Allereerst ging de bezichtiging van één en an der naar de schutsluis, waar verschillende on derdeden werden bezichtigd. Deze sluis is na genoeg voltooid. Ze bestaat uit 3 hoofden Bui- tenhoofd, Middenhoofden Binnenhoofd en 2 schutkolken. De wijdte dezer sluis is 14 M. To tale lengte 172 M. Aan de IJselmeerzijde is een aanvang gemaakt met het stortebed, wat bestaat uit groote beton blokken, die op een rietlaag op de keileem ge plaatst worden. Naast de schutsluis ligt een doksluisje, wat voor reparatie van sluisdeuren kan worden ge bruikt. Nadat ons door den heer v. Meurs nog was medegedeeld hoe de verschillende grond werken aan deze sluis en aan de draaibruggen zullen aansluiten, ging de bezichtiging naar het laatste complexuitwateringssluizen, wat zijn voltooiing nadert. Machtig en groot doen de zware bruggen, die over de sluizen liggen, aan. De torens verrijzen evenzoo monumentaal bo ven deze bruggen uit. Het geheel geeft een vor- schen indruk. Beneden in de 7V2 Meter hooge kokers zien we de constructie voor deuren en schuiven. De De deuren die door waterdruk en met een hand beweging kunnen worden bewogen en de 40 ton zware schuiven, die door contragewichten welke in de torens hangen worden uitgebalan ceerd en verder door electromotoren, boven in de torens geplaatst, kunnen worden bewogen. Boven op de bruggen aan de IJselmeerzijde een brug waarover de betonweg met trottoirs ge legd zal worden. Aan de Waddenzeezijde zien we de bruggen, waarover in de toekomst de dubbele spoorbaan gelegd zal worden. Aan de zeezijde is deze spoorbaan afgesloten door een vrij hooge muur tot 7 M. N.A.P. die bij hooge vloeden als spatscherm dienst moet doen. Voor- en achter een complex sluizen zal een stortebed tegen stroomschuiving worden ge maakt van betonblokken. De centrale bediening van schuiven en deu ren van deze 3 complexen zal geschieden van uit één bedieningsgebouw, wat zal verrijzen tus schen de draaibruggen en het eerste complex uitwateringssluizen. Deze bediening wordt electrisch, en de electri- sche kabels vanuit dit gebouw zullen door ko kers, in elk complex aanwezig, gevoerd worden en bij elke toren daaruit afgetakt worden. Na verschillende vragen betreffende onderdeelen, bekeken en besproken te hebben, gingen we nog even naar de draaibruggen waar ons de werking en aansluitingen, werd verklaard en behoorde deze vruchtbare excursie weer tot het verleden. Nieuwe Zaak. Door den heen C. Bontes van Den Helder is aan de Hofstraat te Den Oever een nieuwe zaak geopend in tabak en sigaren, benevens kruideniers- en grutterswaren. Het geheel ziet er keurig netjes uit en zal in dien volkrijken straat wel afnemers krijgen. Vermindering van werkzaamheden. De werk zaamheden bij de Zuiderzeewerken beginnen in verband met de tijdsomstandigheden reeds te verminderen. Baggermolens, onderlossers en sleepbooten worden reeds gedeeltelijk opgelegd of verzonden, zoodat diverse arbeiders ook hier ontslagen worden. Vermoed wordt dat de grond werken in zee dit jaar dan ook wel spoedig af loopen, hetgeen voor veel arbeiders werkloos heid beteekent. Het nadeel hiervan konden de zakenmenschen te Den Oever j.1. Zaterdag al best ontdekken. Tehuis „Land in Zicht." 23 Oct. Woensdag- av-, 8 uur wordt een aanvang gemaakt met bij bel-lezingen (onderlinge besprekingen). Het plan is elke Woensdagavond samen te komen. Het is bedoeld om God's Woord beter te leeren kennen en verstaan tevens biedt dit samenzijn een uitnemende gelegenheid om met elkaar van ge dachten te wisselen. Ook zij, voor wie de Bijbel een groote onbekende is, zijn hartelijk welkom ja zij wel in de eerste plaats. Het is natuurlijk van belang, deze serie-bijbellezingen van begin- af-aan mee te maken. Bijbels en liederen-bun dels zijn aanwezig. Grijpt deze gelegenheid aan! De heer P. B. Davidse opzichter bij de Zui derzeewerken te Den Oever heeft met ingang van 15 November a.s. zijn benoeming als gemeen teopzichter te Rotterdam aangenomen. Een voordeelige toom. De heer D. Engel Jacz. te Hippolytushoef kocht onlangs een toom van 11 kuikens. Thans blijkt, dat onder de toom geen enkele haan voorkomt, en het allemaal kippe tjes zijn. DOOPSGLZ. GF.M Catechisati uren Doopsgez. Gemeente. Woens dagavond 67 uur meisjes Van 78, Doope- lingen, (Jongens en Meisjes). Voor 89 uur jon gens. INGEZONDEN STUKKEN. M. de Red. Nog gaarne even 'n klein plaatsje. Het lust ons niet diep op het stuk van „Volks onderwijs in te gaan. Er zijn geen feiten weer legd. (Of doet een citaat uit „de Standaard" dat Alleen nog even 'n som (geen fantasie) Oosterland heeft nu 6 leerkrachten. Bijz. School krijgt er nu minstens 2, straks nieuwe openba re 4, reken uit hoeveel er te Oosterland overblij ven. Over het verdere onwaardige geschrijf van „bevolking opzetten, en Christelijke liefde enz zwijgen we. Als „Volksonderwijs"' daar zijn kracht in zoekt blijkt genoeg z'n zwakheid. U, M. de Red. dankend en ons bij 'n volgende gelegenheid aanbevolen houdend. Het Bestuur der Vereen, voor C. N. S. te Wieringen. Wieringen, 21 Okt. '29. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum postmerk. Waarde vriend Harm. Als je deze brief lezen heb, zal je wel zeggen 'Teun komt vanzelf weer met z'n vijge na Paasch en met nieuws uit de ouwe doos ansjouwen; maar, zie je, Harm, omstandigheden vormen nu eenmaal de mensch; m'n Mie heb een leelijk ac- eedent had, zoodat ik al ruim een week voor ver pleger en huisvrouw heb moeten spelen; je bc- grijpe: zoo'n dubbele betrekking neemt je heele maal in beslag en m'n geschrijf an jou schiet er over. Je brandt vanzelf van nieuwsgierigheid, wat Mie's accedent dan wel zijn mag; ja jong, het is eigenlijk een doktersgeheim, maar ik wil het jou wel vertellen, as je het an geen mensch verklapt „Graf Zeppelin" heb al dat onheil teweeg brocht ja, die heb ons die kool stoofd. Je weet, m'n Mie is erg eigenwijs, en was vast in de ver beelding, dat Zondag 'n week leden het lucht schip over onzen polder zooi vliegen. Ze zei: 'n plaas met zulk 'n beroemde naam, met 'n be roemd zwembad, 'n beroemde harddraverderij. die zal Zeppelin niet overslaan. En 'sochens vroeg stend ze al an de Kromme tocht en keek in de lucht en zoo heb ze de gansche ochend heen en weer tippeld, als maar het hoofd naar boven .en al wat ze zag: wel kraaie en meeuwe, maar géén Zeppelin. Teugen twaalven zeilde ze binnen, nog met de kop in de nek, nijdig as 'n spin, en vanzelf: „Ondergeteekende aarzelt niet te verklaren, dat het rooken voor kinderen zéér schadelijk is. Hij is overtuigd, dat sigaretten tenminste even nadeelig zijn als sigaren." Dr. H. G. HAMAKER. ik was het stootblok en kreeg alles op m'n boddy Nadat ze dr lief hart had uitgestort, zei ik in m'n onschuld: „Maar Mie, wat tuur je toch aldoor naar den zolder. Ik weet wel, alle wijs- beid komt van boven, en jij met je drang om u weten Verder kwam ik niet, want Mie's onweersbui barstte los. 't Is jou schuld, schold ze, dat ik naar boven kijk. Jij, met je dwaze geklets dagen lang over die Zeppelin heb me de kop op hol bracht. Ik laat me niet zoo licht in de luren leg gen, maar ditmaal vloog ik er waarachtig in. Stond ik vóór zeuvenen al an de Kromme tocht, naar de lucht te staren, naar 't wonder dat ik verwachtte en maar niet kwam Urenlang in de ochtendkou en nou heb ik zoo'n door de kou verstijfde nek, dat ik kan m'n hoofd niet meer naar beneden krijge Ik barstte 't uit van de lach! Maar Mieke!" Niks te maren. Dwazen lachen altijd om hun eiges zotheid. Je ken de doktersrekening betalen want ik ben in passant bij dokter Olree angetip peld en die nam me nog meer in de maling als jij Hij zei: Mie, je hebt je stijven nek naar bo ven opgeloopen door aan de Kromme tocht naar boven naar de Zeppelin te kijken, ga dan nou weer 's naar de Kromme tocht aan de slootrand staan en kijk daar eens naar de visschen en de eendjes en de ratten, die er zoo gezellig kunnen spelen. Doet u dat nou ook maar eens een paar uur. Misschien, dat u dan een stijven nek naai' beneden krijgt, maar dat is niet zoo opvallend als een stijven nek naar boven." Ik wou dat jij, en de dokter en de heele pol der vandaag 'n stijve nek kreeg, was haar zegc- wcnsch tegen me, en meteen wipte ze onder de wol en commandeerde warme doeken, en daar sjouw ik nou al ruim 'n week mee Maar later hoorde ik, dat nog meer Polder- schcn de Zeppelinmanie te pakken hadden. ,Toon Huiberts kwam tenminste op de avond van dien dag van de Zandtemer kermis met 'n ziek hoofd en 'n leege portemonnaie en keek zoo naar bo ven dat ie met z'n Ford in een Galement kroop; maar z'n wagentje had de pé aan 't water ge zien en bleef in het riet steken. Jantje Leijen keek ook naar boven, terwijl hij op z'n „Moris" tufte. Hij vergat de geheele hoek bij de Kleiweg en Jan en z'n „Moris" ploften pardoes de Zand- vaart in. Gelukkig, as 'n tweede „hupzeetje" heeft Jan 't er in de Zandvaart afgeschoten. Geen velletje was an z'n lijf of aan z'n „Moris kapot En in Breezand had men op de Zeppelin zondag den geheelen dag de straatverlichting branden. Of het was om de Zeppelin te beduiën, dat hier Breezand lag, of dat het was ter eere van Edison! Ik weet 't niet 't Ken ook wel we- ze, dat 't was ter eere van Evert van der Horst, die met z'n nieuwe harddraver Mary Magowan an 't Zand geen prijs had gewonnen Nou, besjoer, TEUN. ANNA PAULOWNA. SPOORBUURT. Nutsvereen. O.K.K. Zater dagavond werd de eerste Nutsavond gehouden in de zaal van den heer Swaerts alhier. De op komst was goed en de gezelligheid was er vol komen, want de voordrachten en stukjes die ge daan werden vielen zonder uitzondering bij aller, in de smaak. Mooie opdracht. Naar we vernemen is aan Heer Pennekamp van de Middenvliet opgedra gen het in orde brengen van de tuin, bij de bur gemeesterswoning van den Edelachtbare Heer Lovink, terwijl het aanbrengen van den grond ter verhooging is opgedragen aan den Heer Muntjewerf. De laagste inschrijver. Naar ons werd medege deeld heeft de schilder Benema van hier het schilder- en glaswerk aangenomen Van de bouw van het nieuwe Watergemaal, staande bij den Polder Waard Nieuwland, nabij Den Oever Wie ringen. DRUK. De z.g. katjeskermis gehouden in de zaal van den heer Slikker werd druk bezocht Pak de leuning. Zondagavond heeft de auto bus van Firma Naastepad een halve leuning van de brug naar de Stoomweg afgereden, en wel het eind dat pas was vernieuwd, omdat er nog al eens meer tegenaan gebotst werd. Dit valt ver moedelijk te wijten aan de zeer krappe draai om er over te komen, want de brug is voor autobus sen wel wat kort. BURGERLIJKE STAND Geboren-: Cornelis Nicolaas, z.v. D. Rezeiman en van A. J. Zijp. GetrouwdCornelis de Leeuw en IJda de Smidt Gerrit Polet en Jantje Jes. Overleden Neeltje Kossen, oud 87 jaar, we duwe Gerrit ITiel. Cornelis Sas, oud 21 jaar, z.v. S. Sas en van A. Soetenga. Politie: Gevonden: een rijwielplaatje. Verlo ren een taschje met inhoud. Hoofd der School. 'Ter benoeming van een Hoofd der o.l. school I te Kleine Sluis, is door B. en W. het volgend drietal voorgedragen: 1. G. 't Hart te Den Helder; 2. J. Liefhebber, Heer- hugowaard; 3. J. P. Hage te Rijswijk. Hoog bezoek. Naar wij vernemen zal door den lieer Commissaris der Koningin dezer provincie op 20 October a.s. aan deze gemeente een bezoek worden gebracht. 'n Noodwoning. Door de Nederlandsche Spooi wegen is een vergunning aangevraagd om een noodwoning te mogen plaatsen te Van Ewijck- sluis voor één der spoorwegbeambten. 'n Landarbeiderswet-plaatsje. Door den heer P. Raatgers, alhier, is een aanvraag ingediend ingevolge de Landarbeiderswet ter bekoming van een plaatsje. Breezand. Een Bollenschuur. Voor J. Th. Vroo men te Lisse wordt aan den Schorweg een woon huis met bollenschuur gebouwd. De bouw is op gedragen aan H. Bakker te Voorhout. BINNENL. NIEUWS. OP HET HOOFD GEVALLEN TT© Delft is Zaterdagavond in de R.K. School

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2