Vim is het krachtige wapen In den strijd tegen vuil en onreinheid. Vim reinigt pot ten, pannen, vorken, messen, lepels, email, koper, houtwerk, schilderwerk, linoleum, glas werk en tegels. Maakt alle keu kengerei glanzend en helder. N.V. De Lever's Zeep Maat-^ schappij, Vlaardingen. len, pachtte de heer C. Sieswerda, veearts te Beemster, den tol, maar.... tol zal hij niet hef fen. „De tol openen, en met ketting en hangslot verzegelen zal mijn eerste en eenige werk zijn in mijn nieuwe functie", verklaarde de a.s. pach ter. GRAFT. Een tolboom tijdelijk geopend. De hr. C. Sieswerda dierenarts-tolbode, zooals hij zich noemt te De Rijp, schrijft In de naburige gemeente Graft bestaat een tol, waarvan alle inwoners van Graft zijn vrijge steld, terwijl elk ander schepsel, geen wandelaar zijnde, tolplichtig is. Fietsen betalen 2Mï cent, au to's en rijtuigen 10 ct. De financieele lasten zijn dus niet zoo groot, als de ergernis voor het rijdend publiek, dat stoppen of afstappen moet om zijn tolgeld te of feren. De gemeenteraad van Graft nam dezen zomer het wijze besluit den tol op te heffen, mits de ge meente een vergoeding zou krijgen uit het We genfonds. Een commissie uit het Wegenfonds kwam in Graft en stelde een onderzoek ter plaatse in, doch verder is er niets van vernomen. Ik riep de hulp in van de Kamer van Koophan del te Alkmaar, die mij moreele steun toezegde om tot opheffing te geraken. Zij hebben een adres gericht tot Ged. Staten, echter zonder re sultaat. Nu is de tol opnieuw verpacht voor den tijd van 2 jaar en heb ik het onding gepacht voor 755 per jaar hierin word ik gesteund door een'* ge belanghebbenden. Wij zullen het tolhek nu 2 jaar op laten bergen en ieder kan vanaf 1 Jan. 1930 tot 31 Dec 1932 vrij en ongehinderd passee- ren. Wij hopen op deze wijze drang uit te oefenen op de autoriteiten om tot spoedige opheffing o- ver te gaan. Beleefd verzoek ik u over deze zaak een be richtje op te nemen ten einde zooveel mogelijk publiciteit aan ons streven te geven, daar ik meen, dat wii hiervan slechts voordeel kunnen hebben. WIERINGERWAARD. De melkprijzen zijn alhier weer met 1 cent per L. verhoogd en gesteld op 14 cent. BEVERWIJK. Woensdagmiddag is het 6-jari^ zoontje van den stalhouder Dekker uit de Ko ningstraat op den Alkm. Straatweg zoodanig door eene met voerbieten beladen auto overre den, dat het arme kereltje in hoogst zorgelijker toestand naar het Roode Kruis Ziekenhuis is overgebracht. TEXEL. Woensdagmiddag reden op den hoek Julianastraat-Schildereind twee vrachtauto's in vollen gang tegen elkaar. De auto door F. Kalis bestuurd bekwam zoo goed als geen letsel, ter wijl het voorgedeelte van de auto van C. Kalis te Cocksdorp totaal versplinterd was. De bestuur ders bekwamen wonder boven wonder niet de minste letsel, 't Ongeluk moet te wijten zijn, aan het aan den verkeerden kant der straat rijden van der der bestuurders. TEXEL. De onlangs alhier opgerichte 'rijver- eeniging zal Zondagmiddag haar oefeningen be ginnen. De leiding berust bij den heer W. van Sijp te Eierland, die geruimen tijd wachtmeester bij de huzaren is geweest. Reeds bij de eerste vergadering verklaarden een vijftal personen zich met deze leiding niet te vereenigen, waar om zij zich als lid lieten schrappen. De lessen zullen nu aanvangen met 18 personen, waaron der een vijftal dames. OLIEVOGELS OP TEXEL'S STRAND In de laatste dagen worden op het strand van Texel tal van doode vogels gevonden, 't Is een treurig schouwspel, dat ons doet denken aan den afge- loopen winter, zegt de .Tel. Toch is thans de vorst gelukkig van deze slachting nog de oorzaak niet. De dood dezer vogels is toe te schrijven aan het afvoeren van stokolie van schepen. De vo gels zijn hierin geraakt en op deze wijze omge komen. KAMER VAN KOOPHANDEL voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar. Daar bij de heden gehouden verkiezing even veel candidaten werden gesteld als er plaatsen te vervullen waren, behoeft in het District onzei Kamer geen stemming plaats te vinden. De thans gekozen candidaten zijn de volgende- Af deeling GrootbedrijfJ. Blaauboer Scha gen G. Grondsma Alkmaar M. A. Kolster Der Helder J. Valkering Tzn. Limmen. Afdeeling Kleinbedrijf J. Hoogland Broek op Langendijk B. G. G. König Schagen G. Nobel WinkelJ. Ringers Alkmaar. DEN HELDER. Kon. Instituut voor de Marine. Een geschenk. Tijdens de réuniefeesten ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van het Kon. Instituut voor de Marine te Nieuwediep, hebben eenige réunisten aan het stafmuziekcorps een blijvend blijk van waardeering voor de presta ties van het corps tijdens de feesten toegezegd. De keus van het corps viel op een paar z.g. schelleboomen, welke decoratieve instrumenten het muziekcorps nog niet bezat. Maandagmiddag heeft de vice-admiraal, com mandant van Den Helder dit geschenk in het repetitielokaal van de stafmuziek op 's Rijkswerf persoonlijk aan het corps overhandigd, in tegen j woordigheid van de Muziekcommissie. De voorzitter der Muziekcommissie, kolonel Hartkamp, die de instrumenten namens het corps in ontvangst nam bracht dank aan de réunisten, die dit geschenk bijeen brachten. Na afloop maakte het corps een rondgang door de stad. De beide schelleboomen zijn voorzien van het embleem der Kon. Marine een anker met kroon, en dragen voorts een lier in het midden. EEN GEVAARLIJK SUJET AANGEHOUDEN. Reeds geruimen tijd was de aanhouding ver zocht van zekeren Jan de Geus, oorspronkelijk ko mende van Warmenhuizen, die boerenknecht ge weest was bij de heeren Kieftenburg en Klaver' te Abbekerk. Hij werd verdacht van inbraak twee maal te Abbekerk, bij de heeren Kieften burg en Klaver en laatst nog weer bij den heer Klaverboer, waar een bedrag van f 140 gestolen werd en een rijwiel, dat later in den Beemster is teruggevonden. Men kreeg gistermorgen vermoe den dat De Geus zich had verscholen in een schuurtje bij Klaverboer. De rijksveldwachter Kamp verscheen en waar in het schuurtje hooi en stroo was opgeslagen gingen twee arbeiders daarin met een hooivork steken. Toen kwam De Geus te voorschijn. Hij dreigde te zullen scffieten, waarop rijksveldwachter Kamp hem voor was en een revolverschot in de lucht loste. Om beter op een uitval verdacht te zijn haalde deze zijn karabijn en toen heeft De Geus zich o- vergegeven. Hij ontkende de inbraken gepleegd te hebben. Hij werd ingesloten om straks overge bracht te worden naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. De man wordt ook verdacht van in braak te Ursem en te Heiloo. Men gelooft hier 'n goede vangst te hebben gedaan. BINNENL. NIEUWS. RUZIE MEjT VROEGERE MAKKERS De wd. Secretaris van het Hoofdbestuur der Middenpartij voor Stad en Land, Mr. J. H. Schultz van Haegen, verzoekt ons het volgende op te nemen Het gereorganiseerde Hoofdbestuur der Mid denpartij voor Stad en Land brengt ter algemee- ne kennis: le dat genoemd Hoofdbestuur in geenerlei re latie meer staat met den heer Abr. Staalman c.s., noch met de oude Middenstandspartij; 2e. dat de door den heer Abr. Staalman c.s. on- derteekende circulaire, die eenigen tijd geleden werd verspreid en een oproep bevatte om zich op te geven als lid van één geconcentreerde Midden standskiesvereeniging, niets te maken heeft met de actie, die het Hoofdbestuur der Middenpartij voor Stad en Land in de naaste toekomst zal leiden tot daadwerkelijke concentratie van den Middenstand, welke in de Tweede Kamer verte genwoordigd wordt door den heer Floris Vos. EEN AUITO IN EEN SLAGERSWINKEL GEREDEN. Een auto reed Maandagmiddag te Sneek den slagerswinkel van den heer Ringnalda, op den Oosterdijk, in volle vaart binnen. De voorgevel met de beide etalagekasten werd bijna geheel vernield. De heer Ringnalda, die in den winkel bezig was, viel door den schok tegen den «rond en werd met een zware beenwond opgenomen. De auto-eigenaar was niet verzekerd. ALASTRIM - GEVALLEN. Te Alphen a.d. Rijn is gisteren een geval van alastrim geconstateerd. GESCHENK voor PRINSES JULIANA Kostuum in oude Kleederdracht. Bij de herdenking van het 25-jarig regeerings- jubileum van de koningin, vatten eenige dames in oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen het idéé op aan prinses Juliana een costuum in de oude kleederdracht van het Land van Hulst aan te bieden. Dit costuum is thans gereed. Een depu tatie uit de vervaardigsters zal het a.s. Zater dag aanbieden. EEN LADDER OMVERGEREDEN. Een schilder, die er op stond, zwaar gewond. Te Utrecht is gistermorgen een schilder, die bezig was de poort van de Kromhoutkazerne op j te knappen, gevallen. De man had ter vergemak Jielijking van zijn arbeid een plank gelegd over twee ter weerszijden van deze poort opgestelde ladders en was druk bezig, toen een groote zoek licht-auto de binnenplaats wilde oprijden. De chauffeur meende, dat hij met zijn wagen wel onder de geïmproviseerde eere-poort kon door rijden, doch bleek zich in zijn schatting leelijk te hebben vergist. De heele stellage werd omverge trokken, waarbij de schilder kwam te vallen. Met een hersenschudding is hij in het Sint An- thoniusziekenhuis opgenomen. Tpen het ongeluk geschiedde, had de schilder een schaar in handen, die in drie stukken is ge broken. ^Twee ervan zijn slechts teruggevonden, zoodat verondersteld wordt, dat het derde stuk in zijn lichaam is gedrongen. GEMEENTE WIERINGEN. Een Propaganda - avond. Naar wij vernemen zal door de Afd. Wieringen van den Vrijz. Dem. Bond op Zaterdag 14 Dec. as. een feestelijke propaganda - avond worden gehouden in Ho tel De Haan Een spreker zal optreden, terwijl een orchest en een op te voeren tooneelspel voor afwisseling zullen zorgdragen. Voor de Veehouders: Men verzoekt ons de aan dacht er op te vestigen, dat vanwege de Afd Wieringen Holl. Mij. van Landbouw op Dinsdag 12 Nov. a.s. 's avonds half acht in Hotel de Haan te H.Hoef een voordracht zal worden gehouden over iT.B.C. - bestrijding onder het Rundvee, ver duidelijkt met lichtbeelden, door den heer L. de Vries, Rijksveeteeltconsulent te Alkmaar. Wij kunnen 'n bezoek aan dezen nuttigen a- vond niet genoeg aanraden. Zie advertentie in dit blad. Vergadering van den Gemeenteraad op Za terdag den 9 Nov. a.s. des namiddags 2 uur. AGENDA 1. Notulen 2. Mededeelingen en ingekomen stukken 3. Praeadvies nopens voorstellen van den Heer P. Kaan inzake de Zeegras-exploitatie 4. Praeadvies nopens een voorstel van den heer D. Oden tot verdeeling der winst, gevallen op den verkoop der zeegrasoogst 1929 onder de maaiers 5. Voordracht tot wijziging van het Raadsbe sluit inzeke subsidieering van het centraal ziekenhuis te Alkmaar 6. Voordracht tot het aanbrengen eener klin- kerbestrating in een gedeelte van de Elft 7. Voordracht inzake verlenging van de pacht der wierwaarden in de Zuiderzee 8. Vaststelling le suppl. begrooting dienst 1929; 9. Vaststelling begrooting der Zeegras-expl. dienst 1929-1930 10. Vaststelling gemeente-begrooting dienst 1930. Politie. Verloren: een wollen handschoen. Gevonden een zak - atlas. Inl. bij den Gem. Veldwachter. SUCCES-NIEUWS. Voor a.s. Zondag slaan de volgende wedstrijden op het program Succes I Helder II Anna Paulowna ISucces II Helder C Succes A Succes I om 2 uur. Succes II t Anna Paulow na om 2 uur; De adspiranten in Helder om 10 u. De Jonge Dansclub te Den Oever, gevestigd in de zaa' van den heer Wemmenhovcn, en die is gedoopt :„Spes Solutus" mag zich in een stijgen de belangstelling verheugen. De club telt reeds 48 leden en het bestuur bestaat uit de heeren J. Tpjsen Cz., voorz., D. de Jager, secretaris, \v. Wemmenhovcn, penningmeester en H. en H. Oosterbeek, bestuursleden. Als dansmeester fun geert de heer Jolus. GEGUND. De levering van Anthraciet en turf voor het Chr. .Tehuis en Chr. School is als laag ste inschrijver gegund aan den heer Jn. Kale- veld, Den Oever. De Malawan Gelap Film trok Woensdagavond in het chr. Tehuis te Den Oever een groote me nigte belangstellenden gelukkig voorzag een aantal in den haast aangevoerde banken in het tekort van stoelen. Even over half acht werd het gebouw gesloten en opende de heer Bosma de bij eenkomst door een psalm te laten zingen en in gebed voor te gaan. Na een korte toespraak, waarin spreker wees op de Zendingsopdracht, die Jezus zelf aan zijn discipelen gaf en die e- venzeer voor ons geldt, begon de voorstelling der „Strijd tegen de Duisternis," het vervolg op de Warta Sari (Het beste bericht), die het vorige jaar in de cantine te Den Oever vertoond werd. De film voerde de toeschouwers naar Noord- Sumatra, Borneo, Midden-Celebes en N.N. Gui- nea en gaf een duidelijk beeld van het omvang rijke, grootsche en schoone werd der Zending'. Bovendien kreeg men een indruk van de won- derschoone natuur van dat deel van Indië, dat den meesten onzer onbekend is en toch tot Ne derland behoort. Maar het voornaamste bleef toch onzichtbaar, nml. het geestelijk werk, het prediken van Je zus, als Heiland, Verlosser der menschheid. De zending brengt niet in de eerste plaats de be schaving, maar het evangelie de vrede met God door Jezus Christus. Het was daarop, dat Cand. Winter, die de samenkomst sloot, den nadruk legde. De heer J. J. Ooyevaar, onderwijzer aan de chr. school, zorgde voor de muzikale illustratie der film, die gisteravond in Concordia op Hippo- lytushoef draaide. ANNA PAULOWNA. Spoorbuurt. Opgehouden. Donderdag werd in de „Vlas en Korenbeurs het woonhuis met werk plaats van onzen oud-plaatsgenoot, den heer H. Smiers, staande aan de Molenvaart alhier, pu bliek geveild. Het perceel werd echter opgehou den voor de som van f 4200 BREEZAND. Door 't noodlot achtervolgd. Dinsdagavond ge raakte de heer Hoogschagen met zijn aüto in de diepe wegsloot vlak bij zijn huis. Men vermoed de, dat hij door de lichten van een van tegenover gestelde richting komende auto werd verblind, of schoon naderhand werd gezegd, dat deze wagen toch met gedempte lichten reed. Hoe het zij, 't is nu voor de tweede maal, dat de heer H. in één week tijds met zijn auto te water geraakt. Je moet maar boffen BREEZAND. Bloembollenveiling. Dinsdag 5 Nov. hield de Coöperatieve bloembollenveiling- vereen. „Breezand" (G.A.) een plantgoedveiling van tulpen en gladiolen. De handel was vlug. De volgende prijzen werden besteed Leverbaar America 0.37-0.85, Empress of India 0.34-0.65, Hermione 0.32-0.42, Maiden- bluss 0.65, Sympathie 0.85, Hulot 0.45-0.85, Oranje Queen 0.85, Gen. Petain 0.32-0.65, War 0.32-0.85, Wilbrink 0.65, Jellow Hannemer 0.32, Mar. Foch 0.65-0.75, Salmonea 0.27-0.65, Venus 0.32-0.75, L'Innocence 0.85, Scarletta 0.37-0.75, Halley 0.65, Red. Canna 0.65-0.85, Medusa 0.75, Vanessa 0.42, Lel. Regale 1-ja- rig 1 p.z. 2.40, White Giant 1.70. Plantgoed. Enkele vroege tulpen Rose Gris- delin 20, Cram. Brillant 24, Couronne d'Or 38, Prins van Oostenrijk 41, alles per kist. Dubbele vroege tulpen Duch. te Parma 26 per kist. Enkele late tulpen Idylle 20, Marnix v. S(. Aldegonde f 18, Spatulata f 11, per kist. Darwintulpen: Glow f 17, Sassenheim f 17, Nanticus f 13, Centenaire f 20, LTmmaculee f14, Pridc of Haarlem f 16.50, Claar Butt f 17; Rev. Ewbank f 18, Rose Grisdelin f 21; Gretchen f 14 Anton Roozen f 18, Mahonie f 21; Harry Veltsch f 16; Farc .Sanders f 12; Will. Copland f 23; Prin ses Elisabeth f 21; Will. Pitt f 34, alles per kist. Brt. Clio f 26 per kist; Iris Fil. Imperator f142 per H.L.; Eng. Iriszaad f 4.70 per L. Een Feestavond. Op Zondag 17 Nov. zal de R.K. Voetbalvereeniging „Anna Paulowna een feestavond houden in de zaal van den heer Swaerts, Spoorbuurt. o.a. Zal het tooneelgezel- schap „Constantia" van Schagen optreden met het kluchtspel: „Verloren Erfenis. BRIEF van HARM aan TEUN I Wieringen, datum postmerk. Waarde TEUN I Nou, dat is op de Beurs in Amsterdam teu- genswordig ok 'n boeltje, he Alle Amerikaan- sche effectus kieperden op ién oogenblik zoo maar naar beneden. Wel, wel, wel, wat zei je overkomme, as je meen, dat 't vodje, dat je in je jaszak hew duzend dollar waard is, en efkes la- ler is 't waard niks niemendal en ken je het wel met de vulgesboer mee geve. Ze zegge, dat "t scheren in Mokem nou 'n stu- ver duurder worren is ..vanwege de lange beurs gezichte. Hé' hé' hé' wat benne ik en Trui blijd, dat we maar 'n kaske vol ouwe Duitsche marke bewwe. Deer is wel niks meer an te winnen, maar ok niks meer an te verliezen. Last van stelerij hew je d'r ok niet mee, want de dieve wiilc d'r niet ies na kieke Wat is het aars 'n miserabeld gesteel teugens- wordig. Zoo nou bij jullie weer bij Han en Hol lander, en ze hewwe bij baiegaar niks vonden Da's kasjeweel. De langvingers zelle wel mop- perd hewwe: „ja, hier in de polder is 'n hoop lef maar cente, hou maar Maar asse we nou alle gekheid op 'n stokje zet te, den moete we toch zegge, dat 'r 'n hoop rare mcnschke op de aardbol rondloope. Stele, vechte, drinke. Bij ongs an durp hadde we Zundageven zoo maar 'n menschelijke nood- slachting. ja, dat deed gien slager, dat benne bier allemaal van die brave kirrels, ze luste gien slokje, maar dat deed zoo'n dronken knul 'm zelf an; met 'n paar bierfleschkes bokste ie 'm zoo maar 'n groot gat in zien pols. Ja, Teun, je twiefelt er altemet an, of zokke lui wel mensch- ke benne Nou, en hé je dat ok lezen van dat boerke, dat voer 2400 gulden zien vrouw o- verdeed an 'n varkeshandelaar. 't Wijf was zelf ok niet veul schats, want ze gong er mee accoord (want ze had de zwienenjager liever as 't boerke) maar 't is toch zeker langer 'n opgeven boel. Ik verkneukelde me d'r tenminste in, dat de op schoten jeugd in dat durp er ok erg in had, dat zoks in Afrika bij de kanibale thuushoort en de handelaar en z'n „koopje" 'n flinke afstraffing wouën toediene Efein, we zelle maar hope, dat 't menschdom in de toekomst wat beter wordt. Besjoer, HARM. TEEKENINGEN KOKERS en PORTEFEUILLES. houden wij in voorraad alle formaten BOSKER's BOEKHANDEL. H.HOEF. PREDIKBEURTEN. 11ERV. GEM. Land in Zicht. Den Oever 10 u. de hr. Lofvers, li.-hoef 's avonds 7 uur Ds. van Beek. 13 Nov. 8 uur Herv. Zusterkr. H.hoef. 14 Nov. 8 uur Herv. Zusterkr. Oosterland. EVANGELISATIE li.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. GEREF. KERK. te DEN OEVER, 's Morgens 10 uur de hr. H. J. Winter, ber. Pred. te Antwerpen, 's Middags 3 uur de hr. H. J. Winter. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 7 Nov. 1929. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 12 Geldeübeien (mag.) 130 A 310 68 Geldekoei- en (vette) 250 415 5 Kalfkoeien 240 a 320 112 Vaarzen 90 170 13 Graskalveren 50 a 90 134 Nuchtere kalveren 50 a 90 134 Nucht kalveren 16 k 28 60 Schapen (vette) 38 50 381 Overhouders 28 a 36 7 Bokken en geiten 4 k 12 20 Varkens (mag.) 32 k 50 53 Var ken sper K.G. 0.78 a 0.81 192 Biggen f 20 a 29 36 Koniinen 0.75 2.50 119 Kippen 0.75 a 1.75 11 Eenden f 1 a 1.75 Hanen 0.50 a 2 60 K.G. Boter 2.20 k 2.30 per Kg. EIERVEILING, SCHAGEN, 7 Nov. 1929. Aangevoerd 12787 Kipeieren. Prijzen 52-54 Kg. 8.70 55-57 Kg. 9.10 k 10 58-60 Kg. 10.70 k 11 61-63 Kg. 11 k 11.10 64-67 Kg. 11.40 Ongewogen Wit f 10 a 10.80 Bruin 10.80 k 11.40 Klein 7.20 a'8.20. 903 Eendeieren f 5.90 6.50. EIERVEILING HELDER, 7 Nov. 1929. Aangevoerd 1715 Kipeieren. Prijzen Wit 10.80 a 12 30 Kleine Wit 7.50 k 8.40 Aange voerd 50 Eendeieren 6.80 a 6.90.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2