bijdrage blijft voor deze gemeente, overeenkom stig bovenaangehaald besluit, bepaald op 480,- per jaar. Aangezien de verdere inhoud van het aangebo den concept-besluit de instemming van B. en W. heeft, stellen zij voor dit alsnog te bekrachtigen. Wordt goedgekeurd. Voor een nieuw ameublement. Van het bestuur der Afdeeling Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten het voorstel tot verhooging van de contribu tie over 1930 met 1/4 cent per inwoner ten be hoeve van een aan het Hoofdbestuur dier ver eeniging aan te bieden geschenk bij het tot stand komen van een Vereenigingsgebouw. B. en W. kunnen zich hiermede ten volle ver eenigen, gezien de uitnemende zorg en de groot te voortvarendheid en kennis van zaken, waar mede de Vereeniging steeds op de bres staat om de belangen der gemeenten te verdedigen. Zij stellen daarom voor de gevraagde bijdrage voor het aangegeven doel te verleenen. Hiertoe wordt besloten. Aanbrengen van klinkerbestrating in de Elit. Nu de nieuwe openbare lagere school te Hip- polytpshoef hare voltooiing nadert, achten B. en W. het noodig nader aandacht te schenken aan den toestand van den weg in de Elft. Reeds eer der is overwogen om hier eene bestrating aan te brengen, doch hiervan werd tot nu toe afgezien omdat eene bestrating wel wenschelijk doch niet bepaald noodzakelijk werd gevonden. Door de aanwezigheid van de school is de si tuatie echter een andere geworden en kan vol gens de meening van B. en W. de beoogde verbe tering niet langer worden uitgesteld. Deze weg toch is in den winter zeer modderig en vuil, ter wijl ook de bebouwing er toenemende is. De klinkerstraat zou moeten worden aange legd over een lengte van 313 Meter en wel vanaf de bestaande bestrating aan het beginpunt tot en met het nieuwe schoolgebouw en tot een breedte van 3.50 Meter, met inbegrip van een koplaag en een kantlaag, welke breedte dan tus- schen deze kantlagen 3.25 Meter zal zijn. Weliswaar zijn de aanlegkosten, welke .door den gemeente-opzichter op 5140,- worden be groot, niet gering, doch naar de meening van B. en W. is dit werk thans noodzakelijk te noemen. B. en W. stellen daarom voor ter uitvoering van vorenomschreven werk een crediet tot ten hoogste gemeld bedrag te verleenen. De heer Jn. Kooij was van oordeel dat de Elf- terweg flink onderhouden was, en de heer Bak ker vindt, dat er een heeleboel plaatsen erger zijn als in de Elft. De heer Oden vindt 3Y2 meter wat smal, doch voorz. adviseert nu niet verder te gaan. De heer Bosker zegt, dat als daar weldra alles bebouwt is, daar ook tot rioleering zal moeten overgaan. Wordt goedgekeurd. Verlenging pacht van de wierwaarden in de Zuiderzee. B- en W. deelen den Raad mede, dat op 1 Juni 1930 de pacht van de wierwaarden in de Zuiderzee weder eindigt. Zij stellen daarom voor hen te machtigen de pacht voor een nieuw 3-jarig tijdvak te verlengen en wel op de thans geldende voorwaarden, tenzij die wijzigingen van zoodanigen aard zijn, dat zij het gewenscht achten zich nader met den Raad te verstaan. Hiertoe wordt besloten. De begrootingen. Ten eerste v. <L Zeegras. Algemeene beschouwingen worden niet gehou den en zonder op- of aanmerkingen wordt de be grooting in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 78222.50. Volgt art. gewijze behandeling van de Gemeen tebegrooting. Bij de post salarissen vraagt de Heer Lub of die gebaseerd zijn op de nieuwe regeling en zoo ja, dat deze dan toch nog niet vast zijn. Voorz. antwoord bevestigend. Met de verhoogin gen moet men nu reeds rekening houden. Bij de post „Huisnummering" vestigt de heer Oden er de aandacht op, dat het verbazend las tig, is, dat zoovele huizen nog niet genummerd zijn, vooral met het oog op de vele vreemdelingen hier. Bij de post restitutie huishuur Rijksveldwach ter Westerland, vraagt de heer Kaan of de goed keuring van liooger hand al is afgekomen, om geen gemeenteveldwachter meer aan te stellen. Voorz. antwoordt, dat nog niets is vernomen. De hr. Bakker vraagt bij de post „brandkra- nen waar deze zijn geplaatst. Voorz. De brandmeesters weten de plaatsen. De heer Bakker oordeelt, dat het goed zou zijn als de raadsleden het ook wisten. De hr. J. Lont vraagt bij de post: f 350 Vleesch keuringsdienst, wat daarvoor wordt gedaan Voorz. Dat is o.a. huur voor de noodslachtplaats De heer Bakker vindt 't een hooge huur Voorz. Krijg 't eens goedkooper. Alle nood- slachtingen moeten daar geschieden; nu wordt dit in den regel door Kraan gedaan, maar dat is geen moet. Ook 'n ander kan daar slachten, dat schijnt sommigen nog niet bekend te zijn. De hr. Bakker. Het is toch huur voor enkel dat stukje boet. De hr. Bosker. De materialen zijn er ook bij Voorz. We moeten in deze voorzichtig zijn. De hr. Kaan. Kraan zal het wel niet mindei doen Hij heeft geen cocurrentie. De hr. J. Kooij. In de loop van den zomer heefl iemand tegen mij gezegd, dat als 't zoo kwam, hij ook een boet had, die erg geschikt was en met 'n betonnen vloer De hr. Kaan vraagt wie is hier de bouwpoli- tie, die in de begrooting genoemd wordt Voorz. Dat is de Gem. Veldwachter en vroeger de gem. opzichter de hr. W. Hermans. Naar aanleiding van de post „waagloon f 200, vindt de hr. J. Lont, dat het waagloon te H.hoei te hoog is. Men behoeft daarvan toch geen extra winst te boeken; ook de heer Bakkér uit zich in gelijken zin. Voorz. 't Waagloon is bij verordening vastgesteld Op een vraag van den heer M. Kooij, waarom het bedrag assurantie van f 50 op f 15 is terugge bracht, antwoordt voorz., dat men nu bij een goedkoopere verzekering is aangesloten. Alle posten zijn nu nagegaan van de uitgaven. Wat de ontvangsten betreft: de plaatselijke in komstenbelasting wordt geraamd op f 51000. de hondenbelasting op f 800; Verder zullen wor den geheven 80 opcenten op bebouwde eigen- domm, 20 opcenten op onbebouwde eigendom men 50 opcenten personeele belasting 48 op centen dividend en tantième belasting; 80 op centen vermogensbelasting. De vermakelijkheids belasting f 3000. De begrooting wordt in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 123487.95V2; de kapitaaldienst op f 15371.39. Een nieuwe gepantserde Brandkast. Hoewel niet op de agenda vermeld, komen B. en W. met het voorstel de oude brandkast van de band te doen. Deze is onsoliede en de premies, die men nu aan brand en inbraakverzekeringe 11 jnoet betalen zijn hooger als de rente van het bedrag van een nieuwe kast. Men heeft bij Lips te Dord recht gteinformeerd, en het blijkt dat men het bes te kan koopen een gepantserde kast, waarop, zooals voorz. zich uitdrukt, alle inbraakwerktui gen schipbreuk lijden. Deze kast kost f 740. De heer Kaan vindt het verschrikkelijk duur. Nico van Vuren te Alkmaar is ook een bekend brandkastfabrikant. Spr. gelooft, dat men daar billijker een goede kast kan krijgen. Voorz. Van Lips hoor je zooveel goede dingen. De heer Bosker: Dan zijn we er af De heer Kaan. Die garantie van Lips tegen 1- braak, dat is natuurlijk niets waard. Wordt besloten tot 't koopen van 'n brandkast RONDVRAAG. De heer J. Lont klaagt over de wegverlichting te Stroe, die maar niet wordt ge repareerd. En dan had men den vertegenwoordi ger van 't P.E.N., den heer Berkhout al eens ge vraagd om 'n lichtpunt bij de kaasfabriek van Stroe, maar dat geleek niet te kunnen vanwege de klok. Voorz. zal onderzoeken. Er waren meer klachten De heer J. Lont klaagt verder over den distela- ten toestand, waarin het Stroeërpad verkeert. B. en W. zullen voorzieningen treffen De heer J. Lont stelt verder voor de brandzei len in het huisje op het kerkhof te Stroe op te bergen, hetgeen wordt goedgevonden. De heer Lub dringt aan op spoed van de rio leering te Zandburen. De heer Oden weet te melden, dat de bewoners daar dreigen de Gezondheids - commissie er me de in kennis te stellen. „De menschen kunnen van achter hun water niet loozen", aldus de heer Oden. De greppels zitten dicht, enz. B. en W. beloven alle spoed. De heer Oden klaagt, dat de straatverlichting 11 uur) wat te vroeg uit gaat anderen meenen dat men op dat uur wel duisternis wenscht. De heer Oden zou op de hoek Mekkens tuinweg bij den heer G. Timmerman gaarne een des nachts aan blijvend lichtpunt zien geplaatst. Daar wo nen veel vreemdelingen en zij kunnen vaak hel pad niet vinden. Verder vraagt de heer Oden op name in de politieverordening van 'n verbod van 't plaatsen van woonwagens in de kom van het dorp. Verleden week wou er een zoo maar aan den kant van den weg komen te staan. Voorz. De verordening wijzigen is nog al van ingrijpenden aard. Ze moeten eigenlijk een stand plaats aangewezen kunnen worden. Op een vraag van den heer J. Kooij wordt me degedeeld, dat de brandslangen in kastjes bij de brandkranen te Westerland zullen worden op gehangen. De heer J. Kooij heeft verder bezwaar tegen 't vegen op de weg. Men zegt dat daardoor de kuil tjes er in komen.. Beter was 't met een platte schop aan het werk te gaan. Voorz. Bezems vegen schoon De heer J. Kooij. Ja, maar kan het geen torn met de schop geprobeerd worden De heer J. Kooij heeft dan nog een grief over een brief van 't hoofd der school, den heer Claij, in de vorige spoedeischende vergadering voorge lezen, maar toen was er geen rondvraag. Het is spr. gebleken, dat de palen van 't hek bij het schoolplein 'n beetje los stonden en puntjes er af, maar 't was de moeite niet. Nu bleek me dal Wiegman en Claij wat met mekaar hadden, en dat wist ik niet, Wiegman bracht mij die klacht over 't hek over en nu zit ik er tusschen Voorz. De heer Claij stond er dus buiten. De heer Kooij: Ik ben er tusschen genomen door Claij en Wiegman. Voorz. Neen, ik moet nu heus den heer Claij de handen boven 't hoofd houden. U hebt 'n klacht van Wiegman ov«r gebracht; en die bleek on waar en nu verdedigt de heer Claij zich. Dat is een logische zaak. De heer Kooij. Dat is toch al te gek. Ik heb Claij nooit iets in den weg gelegd. Voorz. Die wat langer raadslid zijn hebben bij ondervinding, dat men niet klakkeloos klachten in 'n openbare vergadering moet brengen De heer M. Kooij. Kooij was al te bereidwillig. De heer Lub. Als 't niet in de vergadering door den heer Kooij ter sprake was gebracht, dan had natuurlijk de heer Claij geen brief geschreven. De heer J. Kooij. Zoo erg mis was 't toch niet wat ik zei. Je moet het hek om het kerkhof maar eens zien, hoe dat er uit ziet l Hierna niemand meer het woord verlangend, wordt de vergadering gesloten. In de jl. Zaterdagavond gehouden vergade ring van de afd. der R.K. Volksbond werd als af gevaardigde naar de Centrale hoofdvergadering gekozen de heer P. L. Vroone en als plaatsver vanger de heer H. J. Lucker, welke heeren vrij maandaat werd verleend wat betreft de agenda der hoofdvergadering Door den geestelijk-adviseur werd een kleine lezing gehouden over het voorbeeld van den pa troon van den Volksbond St. Willebrordus, wiens feest is herdacht. En wat de Centrale Volksbank betreft wordt medegedeeld, dat een Inspecteur der bank bereid is een spreekbeurt hierover te vervullen, hetgeen wordt toegejuicht. De dienstplichtigen der lichting 1927 J. ten Bokkel en P. Bais, behoorende tot de Zeemacht moeten in 1930 voor herhalingsoefeningen op komen. Mej. Mulders, onderwijzeres te Hippolytus- hoef met ziekteverlof is geweest, zal Woensdag a.s. weer in functie treden. B. en W. hebben besloten tot verbetering van de straatverlichting van den Molgerdijk tot Den Oever. Van de Rijksbelastingadministratie is be richt ingekomen, dat ten bate van deze gemeen te een bedrag van 440,- wegens gewetensgeld is gestort. DOOPSGEZ. GEM Donderdag 14 Nov. 's avonds 8 uur Jongeren kring. Bestuursverkiezing wegens periodieke af treding secretaris en penningmeesteres. Aanbesteding bestrating Gasthuisweg. Vrijdag is door B. en W. aanbesteed het be straten van den verbreeden Gasthuisweg. Inge schreven was door Joh. Pais te Wieringen voor 1965, Jn. Hartog te Van Ëwijcksluis voor 3200, A. Doves te Wieringen voor 2652, Joh. Verdonk te Uitgeest voor 2700, Fa. A. Kingma te Leeuwarden voor 2320, E. Bugel te Wierin gen en A. Pol te Anna Paulowna voor 3497. Gegund aan den laagsten inschrijver J. Pais te Wieringen. SUCCES-NIEUWS. Zondag was het voor de Succes-elftallen wederom een niet al te besten dag. Succes I speelde haar 6de Comp.-wedstrijd en wel tegen Helder II. Scheidsrechter Peper uit Haarlem liet om ongeveer 2 uur opstellen en Hel der brengt de bal aan het rollen en al direct mer ken we dat Succes een zware wedstrijd tegemoet gaat. De H.-voorhoede combineerde schitterend en bracht de S.-verdediging al heel gauw m het nauw. Na 7 min. weet de H.-midvoor, welke ui termate gevaarlijk was, de eerste goal te maken 11. Even hierna weet Succes uit een ccrn op H.-doel, waarna een strubbeling voor het H.-doel volgde, gelijk te maken 1—1. De S.'ers zijn ech ter niet tegen het vlugge spel der Helderschen opgewassen, er wordt wel hard gewerkt doch zij kunnen weinig uitrichten. Door slecht combi natiespel konden zij het niet verder brengen dan tot de H.-backs, welke in prima condities wa ren en alles retour zonden. H. wist er voor rust nog 21 van te maken. Na de thee krijgen we hetzelfde spel met H. weer steeds in den aanval. Succes heeft een in valler gekregen voor Van der Vlies wat er ook niet beter op werd en het duurt niet lang of het is 31. Nu komt de S.-voorhoede opzetten en weet zelfs de verdediging te passeeren. .Toon komt vlak voor het H.-doel, doch schiet prachtig over de lat en gaat een opgelegde kans verloren. H. maakt kort hierop 41. Nog niet tevreden o- ver haar mooie voorsprong weet H. nog 2 keer het S.-doel te doorboren waarvan één buitenspel- punt, zoodat de stand thans 51 is voor Helder. Succes probeert nog een laatste aanval en gehol pen door de Il.-back komt Succes gemakkelijk aan haar 2de doelpunt die door de Il.-back in ei gen doel wordt gewerkt, zoodat de eindstand 52 is voor Helder en heeft H. een eervolle over winning behaald. Succes II speelde tegen Anna Paulowna I en verloor met 4—3. De adspiranten brachten het er beter af en wis ten van Helder C. met 21 te winnen. INGEZONDEN STUKKEN. Aan de Ouders Nog enkele weken slechts scheiden ons van den avond waarop Uw kleinen weer hun mand je klaar zetten, opdat Sinterklaas er gedurende de nacht de cadeautjes in zal doen, dien hij voor hen heeft uitgezocht. Nu reeds maakt die gebeur tenis deel uit van hun gesprekken, nu reeds overwegen zij wat ze zullen vragen. Ook gij zelf zult moeten bedenken of de ge vraagde cadeautjes van Uw kleinen wel de meest geschikte zijn voor hen en wat gij Uw kinderen zult geven, die geen „verlanglijstje" in hun mand je zullen deponeeren. Want gij weet, welk een beteekenis deze avond heeft voor het „leven" en welk een groote invloed (ten goede of ten kwa de het speelgoed op het doen en denken van Uw kinderen kan uitoefenen De volwassene herinnert zich gebeurtenissen uit zijn kinderja ren maar tot in bijzonderheden slechts die, welke hem groote vreugde of droefheid veroor zaakt hebben. Deze herinneringen doen hem la ter met weemoed naar de prettige en vroolijke kindertijd terugzien. En tot deze gebeurtenis sen behoort de St. Nicolaasavond. Tot het speelgoed dat een verkeerde uitwer king heeft op het gemoed van Uw kind, zullen ongetwijfeld de tinnensoldaatjes, sabeltjes, ge weertjes en pistooltjes behooren, daar ze hem de oorlog (het doel toch waarvoor de groote men schen zijn speelgoed gebruiken als een spel zullen doen beschouwen, juist waartegen het te genwoordige geslacht zoo'n felle strijd voert. Wij allen hebben meegemaakt de oorlog van '14'18, waarin zoovele jonge mannen zijn ge vallen Wij kennen het leed dat geleden wordt op het slagveld uit de beschrijving, die Erich Remarque er van geeft in zijn „Van het Westelijk front geen nieuws" of Bertha von Süttner in haar; reeds vroeger verschenen boeken „De Wapens Neer" en „Martha's kinderen" om er slechts een tweetal te noemen. Ook de film doet hier haar nuttig werk, evenals het boekje „Nooit meer oorlog met afbeeldingen van oorlogsinvaliden. Maar daarmee kunnen wij in onze gedachten nog niet de werkelijkheid benaderen, want wij missen nog het gekerm der gewonden, het zenu wen-vernielend gefluit van kogels en granaten wij kennen niet de angst en ellende die geleden wordt door degenen die thuis zijn Een macht, die zooveel jammer over de wereld heeft ge bracht moeten wij onze kinderen leeren bestrij den en niet hun toebedeelen als geschikt voot hun spelWant dan zullen ze opgevoed worden in het begrip „de oorlog is nog niet zoo beroerd als ze wel zeggen," en zullen de woorden van on ze bestrijders (die er helaas nog zijn gemakke lijk ingang bij hen vinden. Daarom geeft Uw kinderen geen „oorlogs"- speelgoed, want gij wilt mede met ons een ge slacht vormen, dal de oorlog als barbaai'sch be schouwt, dat de oorlog ziet in zijn ware gedaante en dat beleven zal de groote wereldvrede, waar naar het overgroote deel der menschheid zoo vurig verlangt Bond van Nederl. Onderwijzers Afd. Wieringen. DE WATERLEIDING IN DEN WINTER. Door middel van een in dit nummer voorko mende advertentie worden de aangeslotenen bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord holland er herinnerd aan hun verplichting tot het nemen van maatregelen, teneinde bevriezing der watermeters en leidingen te voorkomen. In dit verband kunnen wij onzen lezers de vol gende wenken en informaties geven. Probeer elk jaar vóór half November of de hoofdkraan, de andere afsluitkranen en de af tapkraantjes goed werken. Bescherm elk jaar vóór half November zoo goed mogelijk de leidingen en watermeters, die kans loopen te bevriezen hooi, stroo, oude de kens, zakken, kranten, papier e.d. zijn voor af dekking bruikbaar. Zorg echter, dat de hoofd kraan en de meter steeds gemakkelijk te berei ken zijn. Sluit en ledig bij het invallen van de vorst al le leidingvakken, welke overdag zouden kunne 1 „Degene, die een kind toestaat te rooken, is een misdadiger. Prof. I. Snapper. EDISON EN DE BEDWELMENDE DRANK. Edison, de man wiens naam in de laatste we ken op zooveler lippen is geweest, is van jongs af afkeerig geweest van het gebruik van be dwelmende dranken. In een persgespi\ek dat door Mr. G. R. Lothrop in het Engl. 111. Magazine werd geplaatst, heeft hij eens de volgende verwachting uitgesproken „Over vierhonderd jaren zullen er, practisch gesproken, geen bedwelmende dranken meer op aarde gevonden worden. De menschen zullen er een tegenzin in gekregen hebben en ze veraf schuwen. Ze zullen nog wel bestaan, maar ze zullen worden gebruikt als middelen om de erg ste misdadigers te straffen. Gelijk men in onze dagen iemand veroordeelt tot zoo-en-zooveel da gen water en brood, zoo zal men over vierhon derd jaren een misdadiger straffen met een ge lijk aantal dagen cognac, whisky, of champag ne. De samenleving zal deze straf beschouwer» als de vreeselijkste van alle straffen, en die zal zelden worden toegepast." Uit zulk een overlevering blijkt wel dat Edi son geen vriend van den alcohol is. En zeer po sitief heeft hij verklaard „ik heb van mijn jeugd af aan mijn hersens te goed geacht om ze met alcohol te drenken." Als men hem vraagt, hoe hij tot zijn vele uit vindingen gekomen is, dan antwoordt hij 1% inspiratie en 99% transpiratie." Hij zou er kun nen bijvoegen „en 0% alcohol." bevriezen. Sluit en ledig tijdens den vorst des avonds zoo mogelijk de geheele leiding. Om een leiding te ledigen is bet niet voldoen de het aftapkraantje te openen met moet alle aftapkranen openzetten en de stortbak jes dei- privaten ledigen, om het toetreden van lucht te vergemakkelijken en te voorkomen, dat hel wa ter in de leiding blijft hangen. Bedenk, dat tijdens de vorst het Waterleiding bedrijf de handen vol heeft en U niet zoo vlui kan helpen als vóór het invallen van den winter. Het laten doorloopen van kranen, zgn. om be vriezing te voorkomen, is verboden. Overtreding stelt eigenaar of verbruiker bloot aan boete-op legging. Hulp bij het ontdooien van bevroren tuin en binnenleidingen wordt door de Waterleiding over het algemeen NIET verleend.. Men richt zich hiervoor tot een particulieren loodgieter of fitter. De kosten, verbonden aan de herstelling van bevroren watermeters, worden door de Water leiding steeds ten laste van den geabonneerde gebracht. ANNA PAULOWNA. Te vol beladen wagens, of roekeloosheid van den Chauffeur. Vele beladen wagens ziet men in onze gemeen te rijden, dikwijls wijd overgebouwd met stroe, of dergelijke, maar zelden hoort men van onge vallen. Dit valt natuurlijk te danken aan de be kwaamheid en voorzichtigheid der bestuurders die bij het passeeren van 'n ander voertuig steeds rekening houden met hun uitgebouwde last Nu echter is er in het laatst der vorige week 'n ongeval gebeurd aan de Kneeskade, dat ernstige gevolgen had. Daar werden de heer en Mevr. Waiboer, die in een met een paard bespannen twee-wielige kapkar reden, door een beladen stroowagen van achter op aangereden. De stokken knapten van de kar af, waardoor deze voorover sloeg en de inzittenden er onder kwamen. Dank zij het makke tuigpaard, dat gelukkig staan bleef konden de heer en Mevr. W. zich uit hun toestand bevrijden en is het onge val nog betrekkelijk goed afgekomen. De chauffeur reed door. Of hij de aanrijding niet gemerkt he.eft, durven we niet te schrijven. Evenmin is men te weten kunnen komen wie de chauffeur was. Wel zijn door deze auto nog twee andere voertuigen op de Kneeskade aange reden, waaruit dus wel blijkt, dat de chauffeur 't met de veiligheid van anderen niet te nauw nam. BREEZAND. Zang „Vriendschap Zondag gaf de Zangver ecniging „Vriendschap" dir. de Weled. heer De Wilde, een openbare uitvoering in de zaal van den heer Borst. De zaal was geheel bezet toen de vereeniging haar programma opende met 't zingen van „Le venslust" en daarop liet volgen no. 2 „In 't Woud". Een prachtige inzet van dezen avond, want de zang klonk vol en schoon en verwierf bij het publiek een daverend applaus. Ter afwisseling kwam de beroemde Daan Pool op de planken, die de stemming in de zaal nog verhoogde door zijn „Welkomstlied", en zoowaar allen zongen uit volle borst mee. En menige traan blonk bij zijn volgend dramatisch nummer De Gym - Uitvoeringen. De uitvoeringen der Gymnastiekvereniging Wieringen zijn vastge- „Moeder, geef me je zegen. Zoo werd het een avond vol gezellige afwisse ling. Wederom gaf de zang twee nummers: Zo mertijd en Herderslied, en dan kwam Daan de lachspieren in beweging zetten met In de Pi- narie en De Huwelijksbarometer. Men kon aan alles bemerken dat de Zang met alle ijver had gestudeerd en gerepeteerd, want niet alleen bracht zij nog vier zangstukken ten gehoore, n.1. Russische Vesper, Sneeuwklokjes, Vogelwijn, en Visschertje van Voorne, doch al les getuigde ook van goede afwerking; de veree niging had de stukken in haar macht. Uitbundig succes mocht ze dan ook oogsten Niet minder was onze Daan op dreef. Immers, toen hij nog had gezongen: Alle dagen een ander meisje en Achter de Wolken schijnt de zon, was het applaus zoo uitbundig, dat een toegift van Daan wel vanzelf sprekend was. En dat was 'n slot van wat ben je me „Jaap Snoek naar de Alkmaarsche Kermis". Er is gewoonweg' gegierd van de lach. Daar kikkert een mensch heelemaal van op, hoorde ik «en nog al zwartgallige buur man van me zeggen. Ja, 'n mooie avond was het! Alle eer aan de Zang en haar eminenten direc teur en aan Daan Pool. Wij hopen in dit winter seizoen op meer zulks moois Ook het bal verliep zeer gezellig. GEMEENTE WIERINGEN.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2