Mgr. H. van de Wetering, f INGEZONDEN STUKKEN. „DE MOEDER." Het verkorte verhaal van de film „De Moeder" naar het boek „De Moeder" van Maxim Gorki welke Zaterdagavond 23 November in de bios coopzaal van Jb. Bruul wordt vertoond Een kleine arbeidersplaats. De groote fabriek is alleen-heerscheres. In de kleine donkere wo ning, gebogen achter de waschtobbe, staat de moeder, een afgebeuld schichtig wezentje. De man, meest dronken, fel oplaaiend en ruw. De zoon, leider der jonge arbeiders, een rustige be zadigde jongen. Op een nacht brengen vrienden hem wapenen en vlugschriften, hij verstopt ze tusschen de vloer. Half slapend ziet de moeder het. In de fabriek spreekt men over een staking, die dreigt. In de kroeg zitten de oude arbeiders en bij hen de vader, tegenmaatregelen worden be raamd. En als de jonge arbeiders komen om de staking in de fabriek af te kondigen, worden ze overvallen en neergeslagen. Eenige ontvluchten. Ze worden achtervolgd. De vlucht door tuineo en over schuttingen eindigt in de kroeg, hier gaat de vechtpartij verder. De zoon ontkomt door een achterdeur, in het erop volgende rumoer val len schoten en de vader wordt gedood. iTjhuisde moeder heeft de wapenen gevon den. Dan gaat de deur open.snel sluit ze de schuilplaats weer. Men brengt haar de doode. Bij de baar van haar man zit zezonder tra nen. met onbewogen gelaat. „De Wapenen," denkt ze, „de wapenen" en ze is vol angst voor haar zoon. Dan staat hij plotse ling in de deur. „Wie heeft hem vermoord „Je kameraden" antwoord zijn moeder. Ze hoo- ren stappen, de politie komt. Het huis wordt doorzocht. Niets gevonden. Toch wordt hij gear resteerd en geboeid. In radelooze wanhoop omklemt de moeder de knie van de officier. „Waarom huilt ze. „Om dat hij niets bekentis het antwoord. Dan gaat ze naar de schuilplaats, haalt de wapenen en in de overtuiging, dat zij daardoor haar zoon redt, geeft ze deze aan de officier. Maar de zoon wordt weggeleid. Wanhopig blijft zij achter. Dag der terechtzitting. Veroordeeling. Gevan genis. „Waar is de waarheid snikt de moedei beschuldigend en haar lippen stamelen „Ver geef me, Pawluscha Sinds dien dag is ze ver anderd. De vrienden van haar zoon worden haar vrienden, zij behoort bij hen. Het wordt voor jaar. De moeder is op weg naar de gevangenis. IJsschotsen breken tegen de brugpeilers. Hoop groeit in haar ziel. Blijde brengt ze haar zoon het bericht „De vrijheid, de vrijheid is nabij en in het geheim geeft ze hem een briefje, waar op het ontvluchtingsplan staat aangegeven. „Morgen tijdens het luchten," is het wachtwoord daarbinnen in de gevangenis en buiten in de stad. Zijn vlucht gelukt. Over de ijsschotsen komt hij aan de andere oever. De stoet uit de stad komt hem tegemoet, zijn moeder voorop, zij val len in elkanders armen. Soldateneen hand omhoog.... een salvo.... dood valt de zoon uit de armen zijner moeder. Alleen staat zijstar en onbeweeglijk cn wacht de op haar aanstor mende ruiters af. Het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling. KERKNIEUWS. De R.-K. aartsbisschop van Utrecht Zondagnacht overleden. Zondag tijdens den kerkdienst in het semina rie Rijsenburg ongesteld geworden. Zijn loopbaan en werken. Te Rijsenburg is Maandagmorgen te vijl uur mrg. Van de Wetering, R.K. aartsbisschop van Utrecht in den ouderdom van bijna 79 jaar overleden op 26 November zou hij zijn 79ste jaar hebben bereikt. Tijdens den kerkdienst van Zondagmorgen in het seminarie Rijsenburg, omstreeks kwart voor elf, is mgr. Van de Wetering plotseling ongesteld geworden, zijn toestand liet zich zoo ernstig aan zien, dat men hem geestelijke bijstand verleen de. De aartsbisschop was bewusteloos toen men hem naar de sacristie van de seminarium-kerk bracht, waar hem de sacramenten werden toege diend. Na terugkeer van het bewustzijn heeft de aartsbisschop in de sacristie de wijding die hij bezig was te verichten voortgezet. De aanstonds ontboden geneesheer uit Rijzenburg achtte het, hoewel in den toestand eenige verbetering in trad, noodig. dr. W. A. Boekelman, geneesheer directeur van het Sint Anthoniusgasthuis te Utrecht, te ontbieden. Onmiddellijk werd den aartsbisschop, die zich, gezien zijn hoogen leef tijd, de laatste weken waarschijnlijk te zeer heeft ingespannen, volstrekte rust voorgeschreven. De geneesheeren achten het niet geraden, den pa tiënt naar Utrecht te vervoeren, hoewel de pa tiënt voortdurend zeer goed bij kennis was. De zich in den middag verbeterende toestand bleek echter niet bestendig, en Maandagmorgen om kwart over vijf overleed de aartsbisschop. Omtrent de laatste uren van den aartsbisschop verneemt men, dat geen der behandelende ge neesheeren bij het sterven tegenwoordig was. 's Nachts om twaalf uur heeft de aartsbisschop nog eenige oogenblikken in een stoel naast zijn bed gerustdaarna is hij gaan liggen. Een zus ter, die hem waakte, waarschuwde den dokter, die den dood constateerde. Het stoffelijk overschot zal vermoedelijk wor den opgebaard in de kathedraal aan de Lange Nieuwstraat, waar het publiek dan in de gele genheid zal worden gesteld een laatste afscheid van den aartsbisschop te nemen. De begrafenis zal geschieden in de Bisschopskapel die zich be vindt aan de achterzijde van de kapel van hel R. K. kerkhof onder het altaar. Met mgr. Van de Wetering is een priester van groote gaven, van groot organisatietalent en bij zondere waardigheid heengegaan. Tientallen van jaren heeft hij de belangen der R. K. kerk voorgestaan, en deze in moeilijke tijden behai- tigd op een wijze, die algemeene bewonderin afdwong. De Utrechtenaren konden hem bijna dagelijks met zijn secretarissen de wandeling zien ondernemen naar zijn geliefd St. Anthonius gasthuis, zijn stichting, die hij tot een der voor treffelijkste modelziekenhuizen heeft weten uit te bouwen. Mgr. Van de Wetering kenmerkte zich als een streng, doch humaan bestuurder. Met krachtige hand leidde hij zijn diocees, doch bleef in en voor alles de vaderlijke priester. Bekend is hoezeer hij zich gemakkelijk onder andersdenkenden be woog zijn relaties o.m. tot hoogwaardigheids bekleders van andere gezindten leggen daaraan getuigenis af. Uit den jongsten tijd valt te noemen zijn korte, maar in haar eenvoud schoone rede, die Je aarts bisschop, als woordvoerder van het geheel e Ne- derlandsche episcopaat, uitsprak bij gelegenheid van de schitterende huldiging van kardinaal Van Rossum in het Concertgebouw te Amsterdam. Moge thans de onvermoeide werker zijn eeu wige rust genieten bij Hem, die het doelwit aller dingen is En zijn herinnering blijve in pieuze dankbaar heid voortleven bij hen, die direct of indirect, de heilzame vruchten hebben genoten of nog in de toekomst zullen plukken. Mgr. Henricus van de Wetering is geboren tc Hoogland op 26 November 1850. Hij studeerde aan het seminarium te Culemborg en aan dat te Rijsenburg en werd tot priester gewijd in 1874. Na kapelaan te Zutfen te zijn geweest en het secretariaat van het aartsbisdom te hebben waar genomen, werd de heer Van de Wetering pas toor te Hilversum, titulair bisschop van Gaja en coadjudant vanmgr.Snickers, tot hij, in 1895, tot aartsbisschop van Utrecht werd gekozen. De aartsbisschop was huisprelaat van den Paus, ass.bisschop bij den pauselijken troon en droeg den titel van Romeinsch graaf. Mgr. Van de Wetering was commandeur in de orde van den Nederlandschcn Leeuw groot-of ficier Oranje Nassau hij droeg de magistrale grootkruisorde van Malta, het grootkruis der orde van het H. Graf en was groot-commandant der vorstelijke Hohenzollernsche Huisorde. ANNAPAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Franciscus Jacobus, z.v. P. J. van Loon en van Ph. Hopmans Jacobus Adrianus Petrus, z.v. H. Winnubst en van G. C. Klaver Guurtje, d.v. C. H. Glasbergen en van H. G. H. Buter. Ondertrouwd Gerrit Landman, oud 28 jaar, landarbeider, en Jannetje Hijman, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Pau- lowna. >yï. Getrouwd Jan de Ruiter en Tr. Polet Corne- lis Bakker en Fijgje Verschoor. Door den heer J. de Jager te Koegras, ge meente Den Helder, is een aanvraag ingediend ingevolge de Landarbeiderswet ter verkrijging van een plaatsje. Loop der bevolking. Ingekomen E. Boskma uit DantumadeelW. Geerts uit Alkmaar H. J Burger en gezin uit Wijk aan Zee en Duin A. de Wit en gezin uit Zijpe K. Waag uit Oudkars pel Mej. C. C. Janson uit Zijpe K. Heerschap en gezin uit Amsterdam Mej. R. Minnema uit Oostdongeradeel T. Jeninga en gezin uit Opstel* land. Vertrokken Mej. A. Snitjer naar Wieringen Mej. K. Rezel- man-Heerschap en gezin naar Wieringen L. Heidekamp naar Amsterdam P. A. de Groot naar Den Helder Mej. A. Plugboer-Nannis en gezin naar Amsterdam H. van Bebber cn gezin naar Groesbeek C. Kaan en gezin naar Wierin gen P. J. Dubbeldam en gezin naar Winkel. POLITIE. Weggeloopen een herdershond. Voordrachten. Aangemoedigd door het succes van den vorigen winter, organiseert de R. K. Volksbond te Anna Paulowna weder een serie van voordrachten, welke toegankelijk zijn voor een ieder, Katholieken zoowel als niet Katholie ken. Spreker zal wederom zijn de Zeer Eerw. Heer M. Vinck, Pastoor te Anna Paulowna, en de eerste voordracht wordt gehouden op Woensdag 20 Nov. in „De Vlas en Korenbeurs. Het onder werp luidt „Jesus van Nazareth door de profe ten voorspeld." en de voordracht wordt opgeluis terd met lichtbeelden. Met het treffende bijbelsche verhaal van Za- cheus, den tollenaar, wekt de Volksbond de be langstelling der burgerij voor deze eerste voor dracht op! Men kent 't verhaal: Toen Jesus de stad Jericho doortrok, was daar een man, Za- cheus geheeten, en hij was oppertollenaar cn rijk. En hij trachtte Jesus te zien om te weten wie Hij was, en hij kon niet wegens de menigte, omdat hij klein van gestalte was. En hij liep vooruit en klom in een wilden vijgeboom om Hem te zien, want Hij moest daar voorbijkomen. En toen Je sus op de plaats aankwam sloeg Hij de oogen op en zag hem en zeide tot hem: Zacheus kom vlug naar beneden, want vandaag moet ik in Uw huis verblijven. En vlug kwam hij naar beneden an ontving Hem met blijdschap. En toen de men- schen dit zagen begonnen allen te mopperen en ze zeiden „Bij een zondig mensch heeft Hij zijn intrek genomen. En dan stelt de Volksbond nu de vraag: Waar om klom Zacheus in den vijgeboom? En het ant woord luidt: Om Jesus te zien te krijgen, om te weten wie Hij was En de Volksbond zegt ver der: Weer grijpt het Zacheus-verlangen ons aan: te willen weten wie Hij eigenlijk was of Hij Degene is, die van God gezonden zou worden, van Wien God gesproken heeft door de profeten Maar ge kunt Hem zelf niet te zien krijgen door de menigte van andere zorgen Gij zijt mis schien ook bereid „Hem met vreugde bij U op te nemen als ge maar eerst weet „Wie Hij in waarheid is. En dan wekt de Volksbond op tot het komen op de Voordrachts-avonden. Wij gelooven wel, dat velen van de gelegen heid gebruik zullen maken deze mooie voor drachten van Pastoor Vinck te hooren. Spoorbuuri. Zondagavond werd door de voel- balvereenigiing Anna Paulowna in de zaal van den heer Swaerts voor een groot aantal belang stellenden een feestavond gegeven. De tooneelvereeniging „Conslantia" van Scha- gen heeft op uitmuntende wijzre haar medewer king verleend door de mooie opvoering van „Eer lijkheid beloond. Veel succes werd door de ver eeniging geoogst. Het was 'n recht gezelligen a- vond, ook tijdens het bal. BREEZAND. Ten behoeve van den heer J. Koo- le zal aan den Ooster Zandvaartsweg een burger woonhuis worden gebouwd door den aannemer P. fl^uin, te 't Zand. Ouderavond. Vrijdagavond j.1. werd aan school I een ouderavond gehouden onder leiding van den heer V. Kaan, die in zijn openingswoord zijn voldoening er over uitsprak, dat zoovele ouder3 aanwezig waren. De heer Kramer, het hoofd der school vestigde de aandacht op de vele veranderingen in het on derwijzend personeel, wat voor een groot deel moet worden toegeschreven aan den klasse - af trek op het salaris van de plattelands - onderwij zers. Hij wijst op deze groote onbillijkheid en pleit voor een landelijke actie voor afschaffing van den standplaatsaitrek en hoopt dat het gemeen tebestuur dan mede op de bres zal staan. De commissie tot nazien der rekening van het Sint Nicolaasfeest rapporteert dat alles in orde is en in kas een batig saldo van f 22.22. De heer Jonker wil zijn tent voor het komende feest weer beschikbaar stellen, dat gehouden zal worden op 4 Dec. Moeilijk is het om 'n bios coop te krijgen voor het afdraaien van 'n film. Slagen de pogingen niet, dan zal daarvoor in de plaats komen een mooi verhaal met lichtbeel den. De heer Kramer hoopt dat de ingezetenen neer ruimschoots op de te presenteeren lijsten zullen teekenen. De heer Van Dijk hield na de pauze een lezing over het onderwerp Het kind en de alcohol, dat met groote aandacht werd aangehoord. Spr. bracht vooral naar voren het nadeel, dat het kind ondervindt, van het gebruik van alcohol door de ouders. Het bezorgt hen lichamelijke en geeste lijke afwijkingen. Bij de sluiting van dezen leerzamen avond sprak de voorzitter nog eenige hartelijke woorden van afscheid tot den heer Kramer, die naar Den Helder vertrekt. GEMEENTE WIERINGEN. Feest - avond R.K. Volksbond Afd. Wieringen. Hebben wij in een vorig nummer vermeld, dat de feestavond niet door zou kunnen gaan, wegens ongesteldheid van een der medewerkenden, thans zal de tooneelavond toch a.s. Zaterdag kun nen plaatsvinden door de welwillende medewer king van de R.K. tooneelvereeniging „Excelsior" van Den Helder, die zal opvoeren „De Adelaar" Sociaal Tooneelspel in drie bedrijven van H. Bur ger. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer C. Hare maker Cz., thans werkzaam op het kantoor van Notaris Obreen, is geslaagd voor het derde en laatste gedeelte Notarieel Staatsexamen. Uitvoering „Apollo". De uitvoeringen der mu- ziekvereeniging „Apollo" te Den Oever voor kunstlievende leden zullen plaats hebben Zater dag en Zondag a.s. in de zaal van den heer Jur- rie Lont. Behalve een concert, zal worden opge voerd: „Robbedoes", blijspel in twee bedrijven door Frits van Duinen. Arbeiders - Ontwikkeling. Voor het „Instituut voor Arbeiders - Ontwikkeling" sprak Zaterdag avond op een Cursusvergadering in de zaai van N. Kok te Hippolytushoef ds. P. J. Smidts van Den Helder over „Dostojevsky". Op duidelijke wijze werd, naar aanleiding van eenige zijner werken, de beteekenis van de ze groote Russische schrijver uiteengezet. Enke le gestelde vragen werden tot genoegen der ver gadering beantwoord. Met een hartelijk applaus brachten de aanwezigen spreker dank voor het genotene. Schitterend geslaagd zijn j.1. Zaterdag en Zon dagavond de uitvoeringen voor kunstlievende le den der muziekvereeniging „Harmonie Beide avonden was de groote zaal van Concor- clia geheel met belangstellenden gevuld en dat men van het concert zoowel als van het tooneel spel „Een Boete" genoten heeft, bewees de groo te stilte en aandacht in de zaal cn het krachtig applaus, dat telkens weerklonk, ja, na het laat ste bedrijf moest driemaal worden „gehaald!" Het spel muntte uit door mooie weergave der karakters en de goede grimeering en mooie aan kleeding van het tooneel werkten niet weinig mede tot het behaalde succes. Een nieuwe zaak. Door den heer J. Numeijer is verleden week een nieuwe coiffeurszaak in de Koningstraat te Hippolytushoef geopend. Wij mochten een kijkje nemen en konden constateeren, dat de mooie ruime salon aan al le moderne eischen voldoet. (Talrijke bloemstuk ken, door den heer Numeijer van belangstellen den als blijk van symphatie ontvangen, gaf aan de zaak 'n feestelijk aanzien. Ook wij willen den heer Numeijer onze harte lijke gelukwenschen aanbieden. POLITIE. Gevonden een gouden Zegelring, een bruinlederen actetasch, met inhoud. Verloreneen taschje inhoudende brood en een paar pantoffeltjes door een schoolgaand kind Jnl. bij den Gem. Veldw. Jongelingsvereenigingen. De reeds aangekon- vergadering van den Ring Den Helder van den Nederl. Bond van Jongelingsvereenigingen op Gereformeerden Grondslag zal heden Dinsdag avond op Den Oever om 8 uur in het Chr. Tehuis aanvangen. Op het agendum staatlo. lezing over „Ver momde Koningen" door den heer van Bostelen van Anna Paulowna 2o. Onze Bond, haar idee en werkwijze door een lid der af deeling Den Helder. Ongeveer 50 leden komen van buiten per autobussen. Ieder is oo, deze bijeenkomst welkom. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelden de Suc- ces-adspiranten tegen de J.V.C.-ads. om 10 uur en wisten een royale overwinning te behalen van 40. Het was een leuke wedstrijd waarin de S.- ads. verreweg het beste van het spel in handen hadden. Het was aardig om aan te zien hoe die kleinen speelden en gaven af en toe aardig spel te zien. Succes III speelde om 12 uur tegen D.O.S.K.O. II en kon het wederom niet kroppen en verloor met 31. Om 2 uur kwamen Succes IIBreezand I in het veld. S. is met 10 man Br. volledig. De eer ste aanvallen zijn voor Br. en het duurt niet lang of Br. weet de leiding te nemen 01. S. komt er goed in en de Br.-verdediging moet herhaaldelijk ingrijpen, keeper vangt een ingeschoten bal ee- Slechtere hartswerkingen, maagstoornissen, geheugenvermindering, hoofdpijnen, zenuwach tigheid, verzwakking van het gezichtsvermogen, zijn vergiftigings - symptomen door het ta- baksmisbruik veroorzaakt die ik bij de uitoe fening van mijn ambt meermalen heb kunnen waarnemen. Op de ouders rust de plicht te zorgen, dat hun kinderen niet vergiftigd worden Beneden de 18 jaar moest het rooken verboden zijn. Dr. I. Zeehandelaar. nigszins los op en de toeloopende Kroon loopt de bal uit de handen welke in het Br.-doel verdwijnt 11 Intusschen komt Succes' elfde man in het veld. S. is meteen in den aanval en de nieuwe linksbuiten N. Koorn zet prachtig voor, Kroon vangt ineenen op en de bal vliegt voor de tweede maal in het Br.-doel 21. Breezand werkt hard om de achterstand in te halen, doch het wil haar niet lukken. Een corn op S.-doel brengt ook geen verandering. Succes komt weer verwoedt opzet ten, een hard schot wordt ingezonden, keeper valt en de bal rolt naar het doel, de keeper kruipt er op handen en voeten achteraan doch weer is Kroon hem te vlug af en het is 31. voor Succes. Met deze voorsprong gaat de rust in. Na de thee duurt het niet lang of S. weet haar voorsprong nogmaals te vergrootcn door v. d. Slikke 42. Br. komt ook weer eens opzetten en krijgt een mooie kans,*doch de S.-back valt niet erg fair aan en scheidsrechter kent penalty toe, welke door Br. precies in de handen van de S.- keeper wordt geschoten en deze werkt vlug weg. Br. houdt tot het einde hardnekkig vol doch kan het S.-doel niet vinden en speelt een verloren wedstrijd. Succes II heeft dezen middag een bui tengewone wedstrijd gespeeld en heeft Br. twee kostbare puntjes afgesnoept, welke zij o zoo noo dig had moeten behouden. Succes I speelde in Helder tegen Helder 3 en won met 72. Van de vier gespeelde wedstrijden hebben de S.-ers er drie gewonnen dus dit gaat de goede kant uit. EVANGELISATIE Woensdag nam. 7.30 uur de Heer Bosma. Dankstond voor het gewas. BINNENL. NIEUWS. GERECHTELIJKE INVORDERING VAN KERKELIJKE BELASTING. De gecombineerde vergadering van kerkvoog den en notabelen der hervormde gemeente tc Delft heeft besloten over te gaan tot gerechtelij ke invordering van achterstallige kerkelijke be lasting. KINDERVERLAMMING. In de gemeente Middelstum zijn in een dokters gezin 2 gevallen van kinderverlamming gecon stateerd. De patiënten zijn naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. AUTO-ZEGENING. Gistermiddag had te Helmond in de garage van de firma Van der Meulen-Ansens door den Deken Rath een auto-zegening plaats voor Hel mond en omgeving. Circa 250 luxe en vrachtau to's en motorrijwielen werden ingezegend. GEWETENSGELD. Wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en (of) vermogen is ontvangen bij den inspecteur der dirercte belas tingen te Heerenveen onder letter O. een bedrag van 25.000. Mgr. VAN DE WEfTERING. f Nader meldt men uit Utrecht dat de kamer waarin de aartsbisschop is overleden onmiddel lijk na zijn dood door de professoren van het Se minarium te Rijzenburg in een chapelle ardente is veranderd. Hier heeft het stoffelijk overschot temidden van donkerfloers en witte chrysanten tot 's middags drie uur gelegen studenten van het seminarium baden bij het sterfbed. In der. loop van den dag verscheen nog de heer Leo Brom, om een gipsafdruk van het gelaat te ne men. De begrafenis. Het stoffelijk overschot van den aartsbisschop is gistermiddag van Rijsenburg overgebrachl naar het aartsbisschoppelijk paleis te Utrecht, al waar het zal worden opgebaard. Het is nog on zeker, of de gelegenheid tot bezichtiging in het paleis dan wel in de cathedraal zal worden gege ven. Donderdagavond te halfacht zijn de metten. Vrijdagmorgen te tien uur de lauden en de uit vaart. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. {Te Schagen is met 20 leden een club opgezet voor mondharmonica-muziek. De heer J. Prins te Alkmaar is het onderwijs opge dragen. HOORN. De groote twee-daagsche najaars- markt is weer achter den rug. Den eersten dag, v.nl. aan den verkoop van jong vee gewijd, was er een flinke aanvoer, terwijl de handel bijzon der levendig was. Naast enkele Fransche- en Italiaansche koop lieden werd er ook veel door handelaars gekocht uit andere deelen des lands. Bij goede prijzen werden 1174 stuks verhandeld. De prijzen waren als volgt melkkoeien 250 400 vette koeien 200 a 450 kalfkoeien f 250 a 400 stieren 120 a 150 pinken f 125 a 285 graskalveren 100 a 125. Ook de tweede dag was de aanvoer zeer vol doende, n.1. 2087 stuks. Het totaal dieren bedroeg dus 3261 iets meer dan het vorige jaar. Ook nu was er een levendige handel en werden flinke prijzen besteed, n.1. melkkoeien 250 a 400 vette koeien 200 a 450 kalfkoeien 250 400 vaarsen of geldekoeien 120 a 400 stie ren 120 a 150 pinken 125 a 285 graskalve ren 100 a 125. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, ALKMAAR, 16 Nov. 1929. Aanvoer 45000 kipeieren. Prijzen 60-64 Kg f 11 a 11.50 Bruine 62-65 Kg. 11 a 12.10 Klei ne Eieren 6.50 a 9 Aanvoer 8000 Eendeieren 7.10 a 7.30. ALKMAAR, 18 Nov. 1929. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 54 vette koeien 245 a 420 handel vlug 5 vet te kalveren 90 a 130 vette kalveren per ned. pond 1.40 a 1.60 28 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 30 565 vette varkens (zware) per ned. pond 0.80 a 0.82, handel stug.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2