JAAP ALS SINTERKLAAS. (Een marine-vertelling). Onder de zonnetent zat het baksvolk bij el kaar. De torpedojager was op patrouille dienst in de Molukkcn en de bemanning had al in geen week den wal onder de voeten gehad. 't Was St. Nicoiaasavond en hoewel er geen Sint Nicolaasstemming was daar ontbrak de echt-Hollandsche winter voor liepen de ge sprekken toch over het feest, dat in volle glorie nu in 't hooge Noorden, in „patria", werd ge vierd. Jaap, de kwartiermeester zou vertellen van een Sinterklaasavond, welken hij „echt" had meegemaakt en bovendien „subiet waar" was. Dat mocht hij er wel bij zeggen, want Jaap be schikte over een onuitputtelijken schat van zee mansleugens. Op den avond voor Sinterklaas, zoo begon Jaap, had ik de wacht aan boord. 'k Zat net wat aardappelen in de kombuis te piepen, toen de commandant aan boord kwam. Jaap, zeit-ie, je kan nog al goed met kin deren omspringen. 'k Tjrok een scheef gezicht, wist niet, wat de „ouwe" met me voorhad, maar tegen spreken doe je in zoo'n geval niet, doe je trouwens nooit 't Gaat nogal, commandant, zeg ik. 'k Heb den kleine van mijn zuster wel eens een gat in z'n bolletje gestooten an den schoorsteenman tel, maar dat was 't wurm zijn eigen schuld. Dat zette ineens een keel op as een mist hoorn.. nou., en toen gebeurde het, 'k weet ei genlijk niet eens hoe. Dat bedoel ik niet, zeit de „ouwe". Ik meen, dat je wel aardig met ze kan praten. 'k Trok een bedenkelijk snuitwerk. Nou, commandant, zeg ik, veel goeds kun nen ze niet van me leeren. Als ik van me paleis ga rijen, dan kan 't wel eens spoken. 't Zal wel schikken, zeit de „ouwe" maar als je zin hebt. kan je morgen voor mijn twee jongens Sinterklaas spelen. Top, commandant, zeg ik, dat neem ik aan. Toen gaf-ie me een kaartje, waar ik 's-avonds me Sinterklaasspullen kon krijgen. En om acht uur komen, zeit-ie. Voordat ik op dien ongeluksavond naar dien spullebaas ging, heb ik even moed gedronken, dat begrijp je. 'k Voelde me niks op me gemak. In dat sjieke huis moet ik me natuurlijk sjakes houen, net jes den ouwen vent uithangen, vriendelijk te gen de kleuters zijn en vooral geen „knoop" van me baatje laten vallen. Maar toen ik bij dien kleerefrik kwam, had ik weer lef. Dan was-ie een end op streek, vond de koksmaat. Hou je fornuis dicht, zei Jaap. As je d'r niet tegen kan, ga je maar naar je kooi. 'k Ben bij de spullebaas gebleven, hé Nou, die vent gaf me zoo'n rooie slobberjapon om, geeft me witte handschoenen, plakt een bos kabelgarens op me snuit en zet me zoo'n soort tweemastzeil jammer op me kop. Hij stopt me een soort peilstok in me hand en zei Meneer, u bent niet meer te herkennen. Succes Krijgt 't niks, rijmde ik en meteen laveerde ik met een zwaai den winkel uit. 'k Vond, dat de straat wel iets weg had van een slingerend dek, maar dat kon toch niet. 't Zal wel aan mij hebben gelegen, of an de jenever De jongens schreeuwden achter me an en voor ik bij 't huis van den commandant was, had ik er al twee afgedroogd en liepen anderen om mijn peilstok te vechten. Laat maar houen, dacht ik, 'k kom er zon der ook wel. De „ouwe" deed me zelf open. Kijk is, Jaap, ziet ie. Die oudste jongen moet een schrobbeering hebben, die is nogal eens ondeugend. Een haal uit de mok, commandant vroeg ik. Nee, ben je gek, niet slaan Oh, zeg ik, alleen maar effetjes uitvloek','» Nou vloeken is ook niet direct noodig zeit de „ouwe", eventjes netjes de waarheid zegg.Ti, dat is voldoende. AU right, commandant, zei ik, 't spul kan beginnen. Los voor en achter, daar gaat-ie. Als een theeklipper zeilde ik de kamer bin nen, struikelde bijna over het matje en meteen liet ik den eersten knoop al rollen. Mevrouw schrok er, geloof ik, van, maar ik stevende meteen op den oudsten af. Zoo doerak, zeg ik, 'k geloof, dat jij den commandant nogal eens in den maling neemt. En met zeg ik het, of die aap zet het op een huilen. Hou je kop, klepchinees, zeg ik dach-ie dat er geen water genoeg in de zee is Ik wil je wat zeggen. As-ie nog eens insubordinatie pleegt, ga je onverbiddelijk op de bon, begrijp je As ik 't volgende jaar terugkom en 't is nog zoo, zal ik je door Zwarte Piet, die zoo net straal in de olie is opgepakt, met een endje seizing een pak ran sel laten geven. En trek nou maar aan je stut ten Hier heb-ie je prezentje Wat ik tegen dat tweede jong heb gezwetst, weet ik niet goed meer, maar de „ouwe" werd kwaad en werkte me de deur uit. Den volgenden dag moest ik op het matje ko men en pakte de „ouwe" uit over dronkelap en meer van die fraaiigheden. Maar 't mooiste was, dat ik een paar dagen later nog een kistje sigaren van hem kreeg. BUITENLAND. VREESELIJK ONGEVAL IN HET MARINE VLIEGKAMP TE SOERABAJA. Op het marine-vliegkamp te Soerabaja heeft een ongeval plaats gehad, dat aan een der In- landsche monteurs, die op het vliegkamp werk zaam het leven kostte. Men was bezig met het beproeven der monto- ren van een Dornier-vliegtuig, hetwelk nog op de helling stond, alvorens op het water te wor den neergelaten. De inlandsche monteur, wien het ongeluk o- verkwam, bevond zich op de vliegmachine in het middengedeelte, tusschen de snel ronddraai ende vóór- en achterschroeven. Hij zat daai kalm te wachten, totdat hij nieuwe orders zou krijgen. Plotseling, om welke reden is nog niet bekend, verliet hij zijn plaats en trachtte op handen en knieën onder de wentelende achter- schroef door te kruipen. Hierbij heeft hij blijk baar niet de noödige omzichtigheid in acht ge nomen en zoo kon het gebeuren, dat hij door de schroef aan het achterhoofd werd getroffen. De klap was zóó hevig, dat de man van de machi ne werd geslingerd hij trachtte nog even zich op te richten, doch zonk toen ineen en gaf den geest. Het bleek, dat hem het achterhoofd geheel was afgeslagen De arme kerel, die een der beste montcuis van het vliegveld was, laat vrouw en kinderen achter. Het is, behoeft hier nauwelijks gezegd te wor den, uiteraard verboden, om zich op die wijze naar het achtergedeelte van een vliegtuig te be geven. De vrije ruimte tusschen schroefbaan en vliegtuigdek laat dit trouwens niet toe. Het slachtoffer moet geheel gedachteloos hebben gehandeld. GRATIS SCHEREN. In tal van warenhuizen en groote winkels is in de laatste jaren de gewoonte ingevoerd, om aan de vrouwelijke klanten gratis een kopje thee,, koffie of chocolade, 's zomers ook limonade, aan te bieden, vaak met een gebakje of een sand wich. TeBerlijn bestond deze gewoonte in een bekend groot warenhuis in de oude city nabij den Alexanderplatz reeds vele jaren voor den oorlog. Maar niemand kwam op het denkbeeld den heeren een gratis goede sigaar,, of een bier tje aan te bieden, hoewel zij toch per slot van rekening ook de inkoopen van de meeste dames moeten betalen. Te Chicago heeft men deze ach teruitzetting van het sterke geslacht ingezien en daar het aanbieden van een borrel of een biertje in het droge Amerika verboden is, laat een warenhuis aldaar zijn mannelijke bezoekers gratis scheren. INGEZONDEN STUKKEN. OUDERS, Tracht U zich dit eens even voor te stelle 1 Wanneer men al de dooden uit de Wereldoor log door Uw straat kon laten loopen, twintig op elke rij, dan zou deze stoet, nacht en dag in flinke pas doormarcheerende, ongeveer twee en een halve maand noodig hebben om uw woning te passeeren. Als gij U van deze sombere op tocht een voorstelling kunt maken, dan staat dit wel vast U koopt met het a.s. Sinterklaas feest voor Uw kinderen GEEN OORLOGSSPEELGOED. Bond v. Nederlandsche Onderwijzers Afd. Wieringen. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT EGMOND AAN ZEE Gestrand. Vrijdagavond j.1. is bij Egmond aan Zee de stoomtrawler Fram IJmuiden 80, be mand met 9 koppen, gestrand. Om half negen wist de reddingboot het schip te naderen en 5 man werden van boord gehaald. De schipper de machinist en twee stokers ble ven aan boord. Des nachts om twee uur gaf men van de trawler weer noodseinen, de zee was onstuimiger geworden, en de reddingboot haal de toen een der stokers. Des morgens bleek, dat het schip vlak bij Ber gen aan Zee op het strand zat. De trawler was tengevolge van een dikken regenbui en door 't onklaar geraken van de machine in de branding geraakt. Zaterdag en Zondagmiddag hebben sleepboo- len pogingen gedaan het schip af te sleepen. De tros brak telkens. Wel viel er eenige beweging in de Fram waar te nemen, doch ze zat zeker, ook bij den hoogsten stand van den vloed, nog wel 3 voet boven de waterlijn, waardoor men ook Zondag niet slaagde het schip vlot te krijgen Met het oog op de aan boord aanwezige visch mag dit een bijzondere tegenvaller genoemd wor den. De Fram was n.1. op de thuisreis en had 13 dagen bij Helgoland gevischt. Men had gehoopt Zaterdag nog met de visch te IJmuiden te kun nen komen. Nu dit niet gelukt is, wordt er op de lading, die uit een f 8000 aan visch bestaat, ook een grootverlies geleden. De visch wordt wel in ijs bewaard, doch blijft vooral goed, om dat ze zich beneden de waterlijn in het schip be vindt. Nu door stranden de waterlijn zooveel ver laagd is, is de visch eenige dagen aan een ver hoogde temperatuur bloot gesteld geweest en is ze in ieder geval, hoewel nog goed voor con sumptie, niet meer voor export geschikt. Wan neer ook de pogingen om de trawler vlot te krij gen falen, zal de visch vermoedelijk wel bij eb op het strand worden gelost en per as naar IJ muiden worden vervoerd. De lossing zal wel geen groote moeilijkheden opleveren, aangezien het bij laag water mogelijk is om de gestrande trawler te loopen. Door den sterken gehavenden wind is de zee he den zeer woelig. De verbindingskabel is opnieuw gebroken en weder worden pogingen aangewend om den gestranden trawler met een nieuwen kabel met de sleepbooten te verbinden. ANNA PAULO WNA. Gedurende de maand November zijn de volgende bouwvergunningen verleend tot het bouwen van een woonhuis met schuur voor P. Voorthuijzen en T,h. Pranger tot het bouwen van een woon- en winkelhuis, bakkerij en schuur voor Clir. de Vries tot het bouwen voor een woon en winkelhuis voor Mej. E. de Engelsen. POLITIE. Verloren een bruin lederen por temonnaie met geld. Gevonden een kistje met roomfleschjes. Inl. ter Secretarie. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. A. Kui per van Amsterdam Mej. C. Schabbing van Haarlem J. Pool en gezin uit Barsingerhorn '.Th. van der Vlugt-Bosman uit Gendt G. Hor dijk uit den Helder C. Koster-Boshart uit Den Helder G. Heijstek en gezin uit Hillegom Mej. J. de Groos uit Den Helder L. M. Vijverberg uit Wieringen Mej. C. van Diepen uit Zijpe H. J. Hemmes en gezin uit Hellendoorn Mej. D. Je- ninga uit Opsterland J. J. Schenkels en gezin uit Den Helder I. M. Brommer-Sttrooband uit Barsingerhorn G. Weijers-Kersscn uit Aker sloot C. Looij en gezin uit Zuid-Scharwoude G. Schoonbeek uit Anloo Mej. A. M. Schee- lings uit Noordwijk en A. D. Molenkamp-Rui- tenburg uit Wieringen. Vertrokken H. van de Graaf en gezin naar Sliedrecht Mej. W. Hopman naar Bergen Mej. G. H. Cornegoor naar Den Helder J. Ker sten en gezin naar Groesbeek J. Th. Smiers en gezin naar Wieringen J. Nederlof en gezin naar SliedrechtA. A. van der Werff naar Nieu wersluis H. de Jonghe en gezin naar Sint Jan steen D. Knol naar Heiloo W. de Vries naai OoststellingwerfB. van den Berg en gezin naai Ilardinxveld en A. M. Bakker-Kranenburg naar Uitgeest. BURGERLIJKE STAND Geboren Cornelis, z.v. P. Bijpost en van G. Hakof. Sija, d.v. J. Hooimeijer en van J. Sas. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Pieter Bakker en Aagje Maria Kra nenburg. Johannes Petrus Huiberts en Geer- Iruida Johanna Hoogeveen. Gerrit Landman en Jannetje Landman. Overleden: Rens Rentenaar, oud 66 jaar, wo nende te Zijpe, weduwnaar van Antje Kramer. Wedstrijden D.O.K.EfV. Zondagmiddag wer- jdon in de groote tent van Veerburg de onderlin ge Gymnastiekwedstrijden voor dames, meisjes heeren en jongens gehouden. De Jury bestond uit de dames A. Zomer, H. Delver en de heeren C. Keijzer en Jb. Kaan. De wedstrijden beston den uit gymnastiekmeerkampen. Meisjes een driekamp in twee graden: Brug, paard en vrije oef. Jongens een vierkamp in één graad: Brug, paard, ringen en vrije oef. Dames drie- en vierkampen in drie graden: 3e graad brug, paard, vrije oef. 2e graad brug, paard, ringen, stokoefeningen; le graad brug, paard, ringen, vrije oefeningen. Heeren een vijf kamp in twee graden: brug, paard, rek ringen, vrije oefeningen. De le graad dames- en heeren maakten tevens aan elk toestel 'n keusoefening. Maximaal aantal punten voor elke oefening was 10; voor keusoefening 20. Paardsprong 5. De uitslag was als volgt: Meisjes 2e graa l (le pr. M). Hoogmoed 22V2 P-; 2e pr. M. Vader 22 p.; 3e pr. M. Raven 21 p.; 4e pr. T. Michielscn 2OV2 p.; 5e pr. T- Kuiper 20 p.; 6e pr. N. v. Balen ;20 p. Meisjes 1ste graad: le pr. A. Waiboer 23 p.; ie pr. T.Tuinman 22V& P-; 3e pr. A. Gijsbertst 21 p. 4e pr. (T. Iloogestegen 20*4 p.; 5e pr. Speets 20M> P-; 6e pr. L. Keuris 20V£ p. Jongens: le pr. A. de Vries 25Vz P-; 2e pr. A. Tliel 25M> P-; 3e pr. J. Voorthuizen 23Vè p. 4e pr. P. Prins 22V2 p.; 5e pr. A. Brands 22V2 p. Dames le graad: le pr. KI. Vader 1401/*» p. win ster van de wisselbeker; 2e pr. J. Pennekamp 130M> p.; 3e pr. J. Geerlings 118 p.; 4e pr. M. den Das 1171/2 P- Dames 2e graad: le pr. C. A. Langereis 321/? P- 2e pr. B. den Das 31 p.; 3e pr. B. Blaauboer 30 p. 4e pr. D. Schilderman 30 p.; 5e pr. Cr. Hoog moed 30 p.; 6e pr. G. Keuris 30 p. Heeren le graad: le pr. K. Waiboer 148 p.; 2e pr. Jb. Tliel I4OV2 P- Heeren 2e graad: le pr. P. v. Genderen 35 p. 2e pr. G. W. Waiboer 35 p. Dames 3e graad: le pr. A. Stammes 21 p.; 2e pr. Corrie Blom 21 p.; 3e pr. T. v.d. Linden 20V2 punt en 4e pr. J. Oudejans 20M> p. Mej. C. A. Langereis kreeg door het bereiken van het hoogste gemiddelde in 2e en 3e graad een aardig geschenk van de firma, die demedail les geleverd had. De prijzen werden na afloop van den wed strijd uitgereikt met een toepasselijk woord. Het was een zeer mooien middag voor gym- nastiekliefhebber9. De schenkers van 'n medaille of geldelijke bij drage waren de heeren Burgem. Lovink. Wij- denes Spaans, C. Keijzer, R. Dekker, K. Vader, A. v. Gijn, A. Tiel, A. Langereis Sr., Joh. Benema A. Liefhebber, Fa. Naastepad, W. Waiboer, P. Keppel, C. Slikker, Jb. Borst, J. Veldman, A. Kossen en P. Brands. Een Aanranding. Toen Mej. KI. V. zich Zon dagavond na afloop der Gym-wedstrijden van D.O.K.E.V. per fiets naar buis begaf, werd zij op de zeer donkere kneeskade door een onbe kend persoon staande gehouden door de bedrei ging: stap er 's af Mej. V., hoewel zeer ge schrokken, wilde dit niet, doch de onverlaat maakte het haar zoo lastig, dat ze er wel af moest Ze gooide haar fiets neer en nam de vlucht, doch het brute individu volgde haar. Gelukkig kwam Mej. V. 's vader daar juist voorbij, die de man, die nu ook geen fiets had, achterna zette. Echter de aanrander wist te ont komen. De fiets is bij de politie gedeponeerd en zal wellicht van waarde zijn bij het zoeken naar den dader. Het is te hopen dat de politie het laag hartige individu te pakken krijgt. Sport. Zondag speelde Anna Paulowna een competitiewedstrijd tegen J. v. C. van Juliana- dorp en wist na een zeer goedgespeelden wed strijd een 5—4 overwinning te behalen. BREEZAND. Mej. D. I. J. Huijg, onderwijze res wonende in deze gemeente, is als zoodanig benoemd aan de nieuwe R. K. School. GEMEENTE WIERINGEN. Politie: Gevonden een Damesportemonnaie; een Kinderportemonnaie; in een auto een ring, waaraan twee sleutels. Inl. b.d. Gem. Veldw. Land in Zicht. Naar wij vernemen zal de heer J. K. Lofvers Cand. t.d. H.D. heden Dinsdaga vond een lezing houden over het onderwerp „Kerkgespletenheid en Kerkeenheid. Gymnastiekvereen. Wieringen. Uitvoering. Voor een goed bezette zaal gaf Zondag de Gymnastiekvereeniging Wieringen een uitvoe ring in Concordia en zij heeft haar goede repu tatie weder gehandhaafd. Zoowel de Dames- als Heerenafdeeling gaf in de vrije oefeningen als ook op brug en paard uitmuntend werk te zien. Ook de dans van de meisjes en dames verwek te de bewondering van het publiek. Beschamend voor enkele jongelui in de zaal was weer de onordelijkheid onder enkelen hun ner, die zeker meenden, dat zij zich verdienste lijk maakten door, tijdens de uitvoering uitroe pen te doen, als, zeer verdienstelijk, enz. Het be stuur doet goed ze een volgende maal buiten de deur te houden. Ten bate der kas werd door de Gym tijdens de pauze nog een tombola gehouden. Tot leerling verpleegster aan het burger ziekenhuis te Hoorn is benoemd mej. Tr. Klare, alhier. Benoemd. Tot havenmeester-cantonnier ie De Haukes is benoemd de heer J. Tijsen Jbz. te Den Oever. T|ot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Oosterland e.a. zijn herkozen de heeren L. Spaander, C. Maars, H. P. Bakker en J. V. Koorn en gekozen de heeren S. de Jong en P. J. Bakker. De timmerman V. B. te Den Oever geraak te in een onbedachtzaam oogenblik met zijn hand in de schaafmachine. Het was zijn geluk bij zijn hand tijdig terug trok zoodat hij er goed af kwam. Verschillende vingers waren nog eenigszins verwond zoodat hij zich nog onder dokters handen moest stellen. Uitvoering: Men deelt ons mede: dat de zang- vereeniging afd. Wieringen van „Toonkunst" te Oosterland op Zaterdag 7 Dec. a.s. een opo s bare uitvoering geeft in de zaal van den heer Koster. Na afloop wordt een Amerikaan9che verkooping gehouden en tot besluit bal na. Gevallen. Toen Maandagmorgen de timmer lieden bij de Sluisput te De Haukes kwamen, vonden zij de nachtwaker J. de Klerk bewuste loos op de betonnen vloer der sluiskolk liggen. De man was in de duisternis zeker misgestapt en van de 5 meter hooge muur naar beneden °-e stort. Zeker had de ongelukkige er al een paar uur gelegen, voordat de timmerlieden hem von den. Hij werd onmiddelijk vervoerd en genees kundige hulp gewaarschuwd. Na eenige oogen- blikken werd de man weer tot het bewustzijn ge bracht. Hij klaagde over veel pijn in het hootd, waaraan hij ook een wonde had bekomen. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II op eigen terrein tegen Oudesluis I en verloor na een zware strijd met 32. Succes III speelde te Wieringerwaard tegen W. II en won wederom met flinke cijfers, 50. De Succes adsp. speelden om 10 uur te Helder tegen de H.R.C.-adsp. b en deze kleinen kwa men ook wederom met een overwinning van 20 thuis. Dit is de 4e wedstrijd achter elkaar die door de S.-adsp. gewonnen werd, wat als een mooie prestatie beschouwd kan worden. Nieuwe Niedorp Succes I ging niet door we gens terrein afkeuring. BINNENL. NIEUWS. DQODELIJK AUTO-ONGELUK Een doode. Twee zwaar gewonden. Zondagmorgen is op den Amersfoortschen Straatweg onder de gemeente Huis-ter-Heide '11 auto-ongeluk gebeurd. Een heer uit Rotterdam, die met zijn vrouw en twee dochters in zijn au to op weg was naar zijn zoontje, dat in het R.K. patrnaat „St. Louis" te Amersfoort wordt opge voed, moest plotseling uitwijken voor een voet gangster, die den weg overstak, maar eensklaps op haar schreden terugkeerde. De automobilist haalde echter te ver naar links uit, waardoor de wagen tegen 'n boom reed. De auto, die een snel le vaart had, vloog naar de andere zijde van den weg, waardoor de voetgangster, een ongeveer 30-jarige Duitsche dienstbode uit Huis ter-Ileide gegrepen werd en op slag gedood. Hierna kwam de auto in botsing met een anderen boom en werd zwaar beschadigd. Door den zwaren schok werden de automobilist en zijn oudste dochter uit den wagen geslingerd en met zware inwen dige kneuzingen opgenomen. De twee andere in zittenden liepen lichtere kwetsuren op. De slacht offers werden in levensgevaarlijken toestand naar het Ziekenhuis te Zeist vervoerd. De oudste dochter is aan de gevolgen van de verwondingen overleden. WOESTE MOTORRIJDERS. Twee dooden, een zwaar gewonde. Op den Maastrichterweg nabij Maasbracht is Zaterdagavond omstreeks 11 uur een treurig on geluk gebeurd. -Twee Duitschers kwamen per mo toriiets in groote vaart in de richting Roermond gereden. De voerman Ilansen uit Linne, die met twee paarden geheel rechts van den weg reed, w erd door den motor gegrepen waardoor ook de twee Duitschers meters over den grond werden gesleurd. De omwonenden vonden drie bewuste loöze en zwaar verminkte personen langs den weg liggen. Twee werden direct naar het hospi taal te Roermond vervoerd. De Duitscher, die op de duo zat, is, toen hij tot bewustzijn geko men was, en verhoord kon worden, gearres teerd. De voerman is Zondagmorgen in het hos pitaal overleden. DOOR EEN VRACHTAUTO GEDOOD. Gistermiddag stak te Eindhoven het vijfjarig knaapje Jacobus Bosselaar in de Kloosterdreef den weg over toen plotseling een vrachtauto achter hem aan reed. Een aanrijding was on vermijdelijk. Van het knaapje werd het hoofd verbrijzeld. Het vreeselijk verminkte lijkje is naar het politiebureau overgebracht. HEVIGE BOTSING TE DOORN Auto tusschen tram en boomen platgedrukt. Gisterochtend reed de heer Struyken met zijn dochter te Doorn uit de garage den Drieberg- sche straatweg op, juist toen in volle vaart de tram van Doorn naderde. Hoewel de bestuurder van de tram uit alle macht remde, kon hij niet meer voorkomen, dat de auto tusschen tram cn boomen platgedrukt werd. De heer Struyken en zijn dochter werden zeer zwaar gewond. Zij werden beiden in hun woning binnen gedragen. STOPGEZET. De honderd werkloozen uit Rotterdam, die te Friezenveen werkzaam waren in den Noord- Friezenveenschen Polder, zijn Zaterdag j.1. voor goed naar Rotterdam teruggekeerd. Voorloopig wordt het werk stopgezet. ONDER HET ZAND BEDOLVEN Een Kind overleed. Eenige kinderen waren gistermiddag op het Prov. Ziekenhuis Duin er. Bosch aan het spelen en vermaakten zich met het bouwen van forten. Zij hadden een diepen kuil gegraven, die eerter plotseling instortte, met het gevolg, dat drie kinderen onder het zand werden bedolven. Twee wisten zich te red den, doch het derde, het zoontje van den heer Koeman, kon eerst na twintig minuten worden te voorschijn gehaald. Het was helaas dood. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 2 Dec. 1929. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 55 vette koeien 210 a 420 handel goed; 2 vette kalveren 90 110 vette kalveren per ned. pond 1.40 a 1.60 22 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 28 560 vette varkens (zware: per ned. pond 76 a 82 centZouters per ned pond 78 ct. handel stug.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2