ONTVLUCHTE KRANKZINNIGEN. In een vuilnisbak naar buiten en via de mestvaalt in de armen der politie. n^wee verpleegden uit het krankzinnigenge sticht aan de Agnietenstraat te Utrecht hebben Zaterdag een poging gewaagd te ontvluchten. Zij slaagden erin zich langs beddelakens te la ten zakken, waar zij zich in een paar groote vuilnisbakken hebben schuilgehouden. Zij ontsnapten dus aan de waakzaamheid van het dienstdoendpersoneel en werden in een vuilniswagen, die eenige oogenblikken zonder toezicht op de binnenplaats heeft gestaan, naar buiten gereden. ^Terwijl politie en brandweer de laatste zelfs met een magyrusladder ijverig in de weer waren de daken der aangrenzende huizen af te zoeken, waren de uitbrekers op de mest vaalt achter den Weerdsingel beland, waar zij tot verbazing van den karrevoerder bij het le digen van den wagen te voorschijn kwamen. De politie slaagde er tenslotte in, de patiën ten in de Vogelenbuurt op te vangen, vanwaar zij naar hun verblijfplaats aan de Agnieten straat werden teruggebracht. DE DOUANE-BEAMBTE EN DE DOLLARS. Uit Roosendaal meldde men aan de „N. R C.rt. Na aankomst van den Belgischen trein van 6 uur vond in de visitatiezaal een douane beambte een portefeuille met 13.000 dollars. Na lang zoeken wist men den eigenaar, een Amerikaan, op het station vinden. Deze was zoo gelukkig, zijn geld terug te krijgen, dat hij een greep deed in het bankpapier en den amb tenaar een flinke belooning in de hand te du wen. Deze weigerde echter iets aan te nemen, aangezien hij het niet anders dan behoorlijk vond wat hij gedaan had. Daarop kocht de A- merikaan een kistje fijne sigaren, doch de amb tenaar weigerde ook dit, hoffelijk maar. be slist. IToen maakte de Amerikaan zich boos en snel wegloopende, wierp hij het kistje in de visitatiezaal. HET DRAMA VAN HET KINDERLIJKJE. De verklaringen van Sigmund's moe der te Dortmund. Het jongetje zou van een trap gevallen en over leden zijn. Daarna werd het lijkje in zee geworpen. De grootmoeder vrij gelaten. Martha Mathias, de moeder van den twee-ja rigen Sigmund, wiens lijkje 17 Nov. 1L op den Zuiderzeedijk bij Holysloot gevonden werd, heeft zich Vrijdag j.1. bij de politie te Dordmunt aangemeld en in de foto's van het lijkje haai kind herkend. De commissaris voor de crimineele zaken te Dortmund heeft Mathias onmiddellijk een uit voerig verhoor afgenomen. Zij deelde daarbij o.a. mede dat haar man in 1928 de Duitsche gevangenis te Paderborn ontvluchtte en trok daarna naar ons land om werk te zoeken. Her haaldelijk kreeg hij werk, maar telkens moest hij dat weer verlaten, zoodra men hem naar zijn papieren vroeg. Want die bezat hij niet Zoo vestigde hij zich ook te Amsterdam in het Tïuindorp Nieuwendam, zonder zich evenwel bij den burgerlijken stand aan te melden. Den 2en of 3en November zou nu de kleine Sigmund bij zijnouders thuis van de trap ge vallen en dood opgenomen zijn. Teneinde te voorkomen, dat bij aangifte van dit overlijden zou uitkomen dat Mathias door de Duitsche po litie gezocht werd en dat hij zich zonder pa pieren hier gevestigd had, besloten de ouders na rijp en vaak heftig beraad zich van het kin derlijkje te ontdoen door het in de Zuiderzee te werpen. De grootmoeder zou hier ev-. !ieens mee op de hoogte zijn geweest. Aan hun voornemen hebben de ouders op 4 November gevolg gegeven en het lijkje in den (thans, naar men weet, hier in beslag genomen^ grijs-groenen kinderwagen gezamenlijk naai den Zuiderzeedijk vervoerd en het daar up een verlaten plek in het water geworpen. De ouders vertrokken daarna naar Duitseh land, waar zij tot nu toe hebben rondgezwor ven. Hun jongste kind van negen maanden, da< te Amsterdam was geboren, werd door de grootmoeder hier te stede uitbesteed. De moeder ontkende ten stelligste, dat er bii den dood van haar zoontje misdrijf in het spel was. Wel gaf zij toe, dat er in de familie her haaldelijk ruzie voorkwam, maar Sigmund? sterven zo-u daar buiten staan en uitsluitend het gevolg zijn geweest van den val van een trap. DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. Éérst het resultaat van de Wleringer- meer afwachten. In de M. v. A. op het V. V. van de Eerste Ka mer over de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1930, merkt de minister van Waterstaat op, dat op dit oogenblik nog slechts in uitvoe ring zijn de afsluiting van de Zuiderzee en de droogmaking van de Wieringermeer. Over voort zetting van de droogmaking zal later bij nieu we wetsvoorstellen moeten worden beslist. Het zou niet verantwoord wezen, bij de daartoe noodige voorbereiding geen gebruik te maken van de met de droogmaking van de Wieringer meer opgedane ervaringen. Alvorens dus voor stellen voor volgende droogmakingen te doen. zullen eerst deze ervaringen bekend moeten zijn. De afsluiting reeds in 1932 verwacht. De kosten vallen 8 millioen mee. De minister deelt mede, dat, naar het zich laat aanzien, de afsluiting van de Zuiderzee reeds in 1932, dus nog een jaar eerder dan laat stelijk werd verwacht, tot stand gebracht zal kunnen worden. Daar is gebleken,-dat de kos ten van de dijkwerken in 1929 ongeveer 8V2 pCt. lager zijn geweest dan deze op grond van de in 19,28 geldende prijzen geweest zouden zijn (in 1928 werden de kosten der afsluiting op 128 millioen geraamd), mag worden verwacht, dat de kosten van den afsluitdijk, wanneer de na der verkregen ervaring en beschikbare kennis in rekening worden gebracht en de prijzen van 1929 ook verder gelden, op 120 millioen of 8 millioen lager zullen kunnen worden gesteld. Deze verlaging is een gevolg van de lagere prijzen, tegen welke de werken, dank zij de groeiende ervaring van directie en aannemers, thans kunnen worden berekend. De eertijds 'uitgeifipitoiken ver^wachtingf, dat deze factoren een gunstigen invloed zouden hebben, komt dus reeds tot uitdrukking, en voor de vrees, dat de raming der totale kosten zich nog verder in een stijgende lijn zou bewegen, bestaat dus voorshands geen aanleiding. ANNA PAULO WNA. Klein Ongeval, dat goed afliep. Donderdag liep er plotseling een der achterwielen van de auiobus van Naastepad af. Gelukkig reed de chauffeur niiet hard en derhalve had ook geen der passagiers verwondingen opgeloopen. Ook de wagen werd niet beschadigd. Natuurlijk valt dit ongeval grootendeels te wijten aan den zeer slechten toestand onzer wegen. Daardoor is ook wel de schroefdop losgerammeld Met al die gaten in den weg is er geen bus, die het het houdt Al weer autobus - pech. Van Ewijcksluis. Iit den Maandagmorgen brak de achteras van de autobus der Firma Prins. Natuurlijk staat ze daar aan de kant van den weg. Het is aan den Van Ewijckvaartsweg met recht een autobus kerkhof Sport. Zondag speelde Kleine Sluis voor de competitie tegen Oude Sluis, uit. En ze wist na een zeer spannenden wedstrijd een 2—0 overwin ning te behalen. Beide doelpunten werden ge scoord door Jb. Wiggers. BURGERLIJKEN STAND Ondertrouwd Gerhard de Vries, oud 20 jaar, metselaar, wonende te Heerhugowaard en Jan netje van Zandwijk, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna Simon de Vries, oud 23 jaar, kapper, wonende te Wieringen en Maria Polet, oud 22 jaar, zonder beroep, wo nende te Anna Paulowna. Overleden Meijert Pieter Boon, oud 22 jaar, ongehuwd. POLITIE. Aan komen loopen twee honden. Gevonden een boodschappentasch, een dek sel van een melkbus en een kinderbontje. In lichtingen ter Secretarie. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woensdag 18 De cember 1929, des namiddags te twee uur ten Raadhuize. PUNITEN 1. Notulen. 2. Mededcelingen a. in verband met een daartoe strekkend verzoek van belanghebben den is besloten tot het plaatsen van een lan taarn op den hoek van den Schorweg-Nieuwe Meerweg en tot zoodanige verplaatsing van dpn lantaarn staande aan den Zwarteweg hoek Nieuwe Meerweg, dat deze den toegang tot den Nieuwe Meerweg goed verlicht b. met den Di recteur van het Electrificatiebureau der veree- niging van Ned. Gemeenten is eene bespreking aangevraagd om maatregelen te treffen tot ver betering der spanningen in het laagspannings net van het G.E.B. c. bij beschikking van den Minister van Financiën dd. 21 Nov. j.1. no. 108 is een voorschot ingevolge de Landarbeiderswet toegekend teneinde P. Voorthuizen aan een plaatsje te helpen d. de heer G. 't Hart heeft zijne benoeming tot Hoofd der o.l. school I aan genomen e. bij besluit van Ged. Staten dd. 16 Oct. j.1. no. 75, zijn de jaarwedden van den Ambt. van den Burgerlijken Stand gewijzigd overeenkomstig het voorstel van den Raad f. Bij Koninklijk besluit dd. 15 Oct. no. 44, is de forenscnaanslag opgelegd aan M. van Kampen vernietigd g. bij openbare inschrijving zijn verhuurd van de boerderij „Ceres" 814 Rijnland- sche roeden tegen 70 cents per roe. 3. Voorstel tot wijziging van de Bouw- en Wo ningverordening. Het praeadvies van B. en W. houdt in, dat het gev.cnscht is toe te laten, dat erkers buiten de rooilijn geplaatst worden, omdat bij meer aaneengesloten bebouwing de welstand niel wordt gediend als deze erkers in de rooilijn wor den geplaatst naast woningen, welke geen er ker hebben. Overwegende, dat voorts een einde dient te worden gemaakt aan den bouw van woningen met halfsteensmuren, omdat deze on voldoende vochtwerend zijn, adviseeren B. en W. de Bouw- en Woning verordening in dien zin te wijzigen. 4. Verzoek toetreding als lid van de Centrale Vereeniging ter behartiging der Maatschappe lijke belangen van Zenuw- en Zielsziekten. (Voorgesteld wordt afwijzend te beschikken 5. Voorstel om ahhaesie te betuigen aan het a- dres gericht aan den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen en de Tweede Ka mer der Staten Generaal, om het Bezoldigings besluit Burgerlijke Rijksambteneren 1928 zoo danig te wijzigen dat geen aftrek meer zal plaats hebben van de jaarwedden van het on derwijzend personeel, hetwelk in plattelands-ge meenten werkzaam is. 6. Voorstel tot vaststelling van een exploita tieplan, enz. voor gronden behoorende tot de boerderij „Ceres", en behandeling van een ver zoek van de Woningbouwvereniging. Als toelichting geven B. en W. een advies hoe zij denken de terreinen van boerderij Ceres te exploiteeren. In kaart is gebracht een terrein voor lichamelijke oefening, een terrein voor ar beiderswoningbouw, alsook 'n complex grond geschikt om daarop landarbeiders - plaatsjes te bouwen. De Woningbouwvereniging Anna Paulownr wil 36 arbeiderswoningen bouwen, indien haar daarvoor de middelen worden verstrekt. De kosten voor aan te leggen riolen en wegen kosten van architect en opzichter gevoegd bij de kosten van aankoop vormen tezamen een be drag van rond f 187000. Het terrein met aftrek van slooten is groot 89591.50 M2. De gemiddel de kostprijs van het terrein is derhalve f 2.09 B. en W. merken nog op, dat de. terreinen voor de woningbouw zijn geprijsd tegen f 2 per M2, en die bestemd zijn voor plaatsjes ingevol ge de Landarbeiderswet tegen f 1.50 per M2, der halve beneden den kostprijs. B. en W. vinden dit gemotiveerd, omdat met eerstgemelde uitgif te het belang der volkshuisvesting in het alge meen wordt gediend en met laatstgemelde uit gifte de belangen van flinke spaarzame arbei ders Het hiervoor gereserveerde is voor bloem bollencultuur geschikt en heeft ongetwijfeld 'n cultuurwaarde van f 15000 .- per H.A. 7. Voorstel tot het instellen van een grondbe drijf voor de eigendommen behoorende tot de boerderij „Ceres", en tot vaststelling van de jaarwedde van den Administrateur van dat be drijf op 100.-. 8. Voorstel tot het aangaan van eene tijdelij ke geldleening ten laste van 1920, tot een maxi mumbedrag van 165.000.- rentende ten hoog ste 5 pCt. per jaar. 9. Verzoek van den Anna Paulownapolder tot het verleenen van een bijdrage van 50 proc. der kosten geraamd op f 50.000,- verbonden aan 't verbeteren van de wegen vanaf de coupure tot de Kooij en het aanbrengen van een stof vrij wegdek daarop PRAEADVIES VAN B «D W. Met deo Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder en op zijn uimoodiging heeft burgemeester Lovink eene bespreking gehad om tot eeue verbetering van wegen in deze gemeente te komen door een bijdrage in de kosten daarvan van deze gemeente, Bedoeld Dagelijkseh Bestuur heelt daarna een plan opgemaakt tot verbetering der wegen vanaf de Cou pure in den Noorddijk van den Wieriogerwaard tot De Kooij. De bedoeliDg is deze wegen te behande len op de wiize zooals dit is geschied met een gedeel te van den Molenweg en van den Slikkendijk te VVieringerwaard en den Westlriescheu dijk van Kol- horn tot de Kreil. De kosten worden geraamd op f 50.000,- voor 11 K M. weg. De wegeu zullen worden verbreed tot 5 M„ ter wijl sommige gedeelten een breedte van 6M zullen bereiken. De gemeente zou tot 50 °/0 in de kosten van die verbeteringen bijdragen. Deze bijdrage werd voor de gemeente hoog gevonden, zoodat geen directe toe- zegging tot medewerking kan worden gegeven. Bij nadere beschouwing weid echter overwogen dat uitvoering van bedoeld werk io den komende winter een geschikt middel zal zijn tot werkverruiming. De mate, waarin steun gevraagd wordt, blijft ods evenwel zoodauig hoog voorkomen, dat wij daarin vrijheid kunnen vinden bij inwilliging, op een ander punt een otfer van den polder te vragen. Wij denken daarbij aan den lang gekoesterden wensch om het dorpsaanzieo te Kleine Sluis te ver beteren door het aanleggen van eeu trottoir met riolee- ring. Wanneer deze wensch tegelijk met de wegver- betering in vervulling kon gaan, zou een mooi aan eensluitend geheel verkregen kunnen wordeD. Wij heb ben ons overtuigd van de mogelijkheid tol het ver krijgen van een goeden toestand door het trottoir te maken achter de boomenrij. Gebleken isf dat een trottoir ter breedfe van 2 40 M. zou kunnen worden aangelegd, indien de beschikking kan worden ver kregen over een strook gioDd ter breedte van ten hoogste één Meter van de belendende perceelen, De eigenaren van bedoelde perceelen hebben wij ver volgens in eene vergadering bijeengeroepen, waarbij deze plannen zijn voorgelegd en medewerking is ge vraagd. Deze medewerking is daarbij of daarna algemeen toegezegd. Er is evenwel toen tevens een een ander punt ter sprake gekomen, ol. de ervanging van de bestaande houten hekken door éénvormig ijzeren hekken. Wij hebben toegezegd te bevorderen dai deze vervanging zal geschieden voor gezamelijke rekening van de eigenaren en de gemeente. Voor hen, die op hel behoud van het hek geen prijs stellen zal de gemeente tegemoet kunnen komen in de kosten van grondaanvulling. Wij kunnen vrijheid vinden van den Polder te vragen in de kosten van aanleg van trottoir en rioleering eveneens de helft bij te dragen. Verder is het naar onze ineeniog tevens noodig tegelijk eene verbetering te verkrijgen van de toe gangen naar het station Anna Paulowna., en wil het ons voorkomen, dat het aan de aandacht van her Bestuur van den Polder moet ontgaan zijn. dat bij het voorgestelde project deze toegaDgswegeu dienen opge nomen te worden Doch ook daar is eeu trottoir met rioleering zeer gewecscht om een afdoende verbetering te bereiken. Op grond van een en ander hebben wij de eer Uwe Vergadering voor te stellen aan den Apna Paulowna polder eene bijdrage van 50°/0 in de kosten van wegverbetering toe te kennen onder de volgende voorwaarden le. dat op gelijke wijze worden behandeld het gedeelte van den Nieuwenweg tot de R.K Kerk, de Spoorbuurt vanat de R K. Kerk tot in aansluiting van de straat voor het station Anna Paulowna en den toegangsweg naar het station, van deze straat tot den Zuider Molenvaartsweg en te Kleine Sluis vanaf Veerbnrgtot en met het perceel van M. G. de Nijs en in de Spoor buurt vanat het perceel van P. Harder tot de Vlas- en Korenbeurs een behoorlijk trottoir niet rioleermg 10. Voorstel tot toekenning van een bijdrage van f 50 in de kosten van het houden van een Zuiderzee - visscherij tentoonstelling te Enk huizen en voor f 50 deel te nemen aan het ga rantiefonds. 11. Aanvragen om een voorschot ingevolge de; Landarbeiderswet van Johan de Jager te Den Helder en W. de Jong te Zijpe. 12 Benoeming van een lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens bedanken van den heer A. Kramer. Aanbevolen worden: 1. G. 't Hart; 2. H. N. Cornelissen 13. Benoeming lieden van het Burgerlijk Arm bestuur wegens periodieke aftreding van de ree ren R. Dekker en P. List. 14. Voorstel tot het toekennen van een bijdra ge van f 300 aan het „Witte Kruis" in de kosten van het zwembad over 1929. In Uwe vergaderiug van 5 December 1928 werd eene subsidie, groot t 200.- toegekend aan de afd. Anna Paulowna van de N. H. Ver Het Witte Kruis ten behoeve van het zwembad, in verband met het gratis beschikbaarstellen van het bad voor school kinderen gedurende het zwemseisoen in 1928. Het is aan onze aandacht ontgaan en zeker ook aan die van Uwe vergadering, dat nog geene bijdra ge is verleend voor het jaar 1929. Het is natuurlijk niet de bedoeling de vereeniging over dit jaar onze steun te onthouden, weshalve wij de eer hebben U voor te stellen alsnog te hesluiten ook over 1929 een subsidie van f300 - toe te kennen. 15. Rondvraag en Sluiting EEN ZANG - CONCOURS te Anna Paulowna. Het a.s. concours van de Noord-Hollandsche Zangersbond in 1930 zal op voorstel van den heer de Vries) door onze zangvereeniging alhier worden georganiseerd. We hebben een tent, al dus spak de heer le Vries in Alkmaar Zondag op de vergadering, die 700 a 800 personen kan be vatten en de huur der tent is nihil. -Zanglust- van Anna Paulowna is bereid het concours op zich te nemen, maar stelt als eisch, dat men daarvoor dan twee concoursdagen moet hebben Men vond het aanbod zeer mooi; eiken dag zullen dan 10 vereenigingen optreden. Besloten werd dan ook het .oncours in het laatst van Ju ni of begin Juli te Anna Paulowna te houden. INGEZONDEN STUKKEN. Wieringen, 16 December 1929 M. de Redacteur. Beleefd verzoek ik onder staand schrijven in uw veel gelezen blad te wil len opnemen. Bij voorbaat mijn dank. De T.B.C. - bestrijding onder het Rundvee. Naar aanleiding' van de lezing over de t.b.c. bij het rundvee, welke op 12 November op ini tiatief van Afd. Wieringen Holl. Maatpij van Landbouw werd gehouden, wil ik de volgende opmerking maken. Niet, dat ik het hebben wil over het nut van die bestrijding en al wat daar mede samenhangt; dat is immers wel algemeen bekend en anders zoekt men de Wier. Courant nog eens op van 15 Nov., waarin een uitvoerig verslag staat van de lezing over t.b.c.-bestrij- ding. Men wil nu trachten om zooveel mogelijk die bestrijding zelf ter hand te nemen, om zoo doende van Regeeringsmaatregelen vrij te loo pen; want men weet zeker wel, dat er al wette lijke bepalingen genoeg zijn. 'Thans hebben zich hier alreeds tien perso nen op gegeven om een vereeniging tot bestrij ding runder-t.b.c. te vormen; en ik zou zeggen: mensclien of boeren; het is voor uw aller eigen belang, dus geeft u allen op, want niet een en keling houdt een regeeringsmaatregel buiten de deur; doch als gc allen gezamelijk optreedt, dan wel En zit er ook niet een groot voordeel in voor de veehouderij Zoo weet ik persoonlijk, dat dit voorjaar een veehouder een melkgevende koe verkocht voor - goed -, omdat de man niet he ter wist. Maar de latere eigenaar liet het beest onderzoeken, of het vrij van t.b.c. was en dat was de koe niet! Dus kreeg de vroegere eige naar het dier weer terug. Doch bij dit al was hij vanzelf een maand de melk kwijt en nog wel de beste maand Dus daarin heeft men ook al schade. En als men een beetje nadenkt en men kijkt een beetje vooruit, dan ziet het er wel naar uit en het zal zeker niet lang meer du ren, of het buitenland vraagt t.b.c.-vrij vee en anders sluit men de grenzen. En dat zou voor het veebedrijf weer een geweldige knak zijn, want ons land is een uitvoerend land Dus, veehouders, sluit u nog heden aan of geeft u zoo spoedig mogelijk op. De adressen, waar u zich kunt .vervoegen hebt u wel in de ad vertentie gelezen. Denkt er aan: het is een alge meen belang voor de veehouders. - Eendracht maakt Macht - P. VEERDIG, Westerland, Wieringen. WIERINGEN. Uitvoering „Nieuw Leven." Voor een flink bezette zaal gaf de tooneelvereen. „Nieuw Le ven" j.1. Zondagavond een uitvoering in Con- cordia. Opgevoerd werd „Toen het Oorlog was" spel van Oorlogsellende in 5 bedrijven door N. J. C. Schermerhorn. Voornoemd spel verkreeg een goede opvoering, werd aandachtig gevolgd en viel in zeer goeden smaak, zoodat de aanwe zigen een prachtavond hebben bijgewoond. Met het gewone bal na werd de uitvoering besloten. DOOPSGEZ. GEM. Voor Jongeren- en Zusterkring spreekt op Don derdag 19 December, n.m. 8 uur in de Verma ning Ds. P. J. Smidts van Den Helder over „Al- bert Schweitzer." Tevens worden op deze 1 avond uitgenoodigd de leden van den V.C.J.T». en Hervormde Zusterkring. SUCCES «NIEUWS. Succes II had Zondag Anna Paulowna I op bezoek en heeft een flinke levanche weten te nemen door met 51 te win ncn. Succes trapt af en al direct merken we dat A.P. de mindere in het veld is. Kroon weet de score voor Succes te openen door de eerste goal te maken 10. Kort hierop krijgt A. een vrije schop te nemen op korten afstand van het S - doel doch de S.-keeper vangt goed op en werkt vlug weg, en 't gevaar is geweken. Succes zit direct hierop weer voor het A.-doel en thans is het Mans die van zeer nabij er 2—0 van maakt. De A.-keeper had dit 2e punt zeker kunnen voorkomen, door uit te loopen. Van der Slikke maakt er 30 van en kort hierop weet Kroon de A.-keeper door een pracht kopbal voor dc 4e maal te passeeren 40. De Succes aanvallen zijn niet van de lucht en v. d. Laar weet de A.- keeper met een harde schuiver voor de 5e maal te verschalken. Met deze stand gaat de rust in. A.P. krijgt thans het wind voordeel en denkt er nu heel anders over. Hoewel er leelijke zwak ke plekken in haar elftal zitten weten zij nu menigmaal een doorbraak te onderscheppen, doch het ontbreekt haar aan schutters. Na een. verwoedde aanval op 't S.-doel weet A.P. de eer te redden 51. S. werkt hard doch komt niet veel verder dan de verdediging enkele corners op het A.-doel leveren niets op. Eenmaal zien we de links S.-back Blaauboer met een bal van achteren afkomen en neemt een flinke ren en losl ten slotte een ver nietswaardig schot op het A.-doel. Na nog enkele aanvallen van weerskanten fluit scheidsrechter Kelder voor het laatst en is de stand nog 51 voor Succes. Succes I speelde te Den Helder een aangena me wedstrijd tegen Helder II en verloor met 3-0. POLITIE. Gevonden een hondenbel. penning, een heeren portcmonnaie met inh. een kinder pet een rijwielbel. plaatje. Verloren een zakje waschgoed, een dames- portemonnaie. Inl. bij den Gem. Veldw. BINNENL. NIEUWS. EEN JONGENS AVONTUUR Een 16-jarige loopjongen uit Middelburg heeft dezer dagen een avontuurlijke reis gemaakt. Vrijdag ging hij er op een rijwiel van zijn pa troon van door en bereikte dien dag Bergen op Zoom; met een vr achtauto reed hij mede tot Breda. Hier zette hij zijn r,wiel op het station en zocht een slaapplaats iin 'n goederenwagen. Hij sliep stevig en bemerkte niet, dat deze wa gen Zaterdag wegreed. Zij kwam hij buiten z'n bedoeling via Venlo in Duitschland. Daar werd hij in den wagen aangetroffen en aan de politie overgeleverd, die hem over de grens zette. De politie van Venlo stelde hem op transport naar Middelburg, waar hij onder het ouderlijk gezag werd teruggebracht DOOR DEN STROOM GEDOOD. Zondag kwam te Vlodderveen een 11-jarig jongetje op den straatweg in aanraking met dra den van het electrisch net, welke op den weg la gen. De dood trad bij het knaapje onmiddellijk in. De oorzaak van het stuk zijn der draden moet volgens het V.D.-bureau gezocht worden in baldadigheid.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2