jaariijksche vacantie van veertien dagen opof ferde, zou er geen haan naar kraaien. De rech ter was zoo vriendelijk en stond deze gevange nisstraf op afbetaling toe. mf;t vliegtuigen óf de haringvangst Uit Oslo wordt gemeld, dat in de afgeloopen week voor de eerste maal bij de haringvangst vliegtuigen werden gebruikt. Deze gaven de richting aan, waarin de haring trok. Het resultaat was bovenverwachting goed. De vangst was zeer overvloedig. ALLERLEI. BLONDJES GENIETEN NOG STEEDS DE VOORKEUR. Nu Tlechnicolor-scénes meer en meer in spre kende films gaan voorkomen, valt het op, dat blondjes, ook op dit gebied, den voorkeur genie ten boven brunettes. Het publiek ziet in gekleur de films blijkbaar graag blonde vrouwen optre den. Op het tableau de la troupe van de Metro- Goldwyn-Mayer kan men bijvoorbeeld twee. blondjes vinden tegen een brunette. In de gele deren der blondjes treffen wij aan Marion Da- vies, Vivian en Rosetta Duncan, Edwina Booth: Mary Doran, Leila Hyams, Hclene Millard, Kay Jonhson, Carlotta King, Gwcn Lee, Bessie Love Catharine Dale Owen en Anita Page. Tot de brunettes behooren Renée Adorée Julia Faye Dorothy Sebastian, Sally Star en Raquel Tpr-res. Jean Crawford, Norma Shearer, Greta Garbo, Dororthy Jordan en Iledde Hopper heb ben een minder uitgesproken haarkleur en be hooren tot een „tusschen categorie.* WENK VOOR DE HUISVROUW. Men kan dikwijls den onaangenamen smaak van aangebrande melk voor een groot deel ver wijderen, door er een snuifje zoiit bij de melk te doen. PROVINCIAAL NIEUWS. ERNSTIGE RELLETJES (TE WORMERVEER. Voetbal-scheidsrechter achtervolgd' en bedreigd. Tijdens den voetbalwedstrijd W.F.C.-Z.V.V. was het reeds merkbaar, dat het publiek het verschillende malen niet eens was met de be slissingen van den scheidsrechter. Toen het eindsignaal klonk drong het publiek naar den toegang tot de kleedlokalen en ving 'n hevig ge schreeuw en gejoel tegen den scheddsrechtei aan. Naar men de Crt. mededeelde werd een der Z.V.V.-spelers door iemand uit het publiek in den rug getrapt. De demonstratie tegen den scheidsrechter nam zulk een vorm aan, dat de politie het ter rein ontruimde en de toegangen tot de kleedka mers vrijmaakte. Het publiek bleef zich op den weg verzamelen en toen de scheidsrechter ziel naar den trein zou begeven, was begeleiding van de politie noodzakelijk. C-p eenigen afstand volgden 'n 600- tot 700-tal luid tierende demon stranten waaronder een groot aantal cp relle tjes beluste opgeschoten jongens. In de nabij heid van het station vloog plotseling een straa' klinker in de richting van den scheidsrechter er den begeleidenden inspecteur van politie, zon der echter doel te treffen. Daar de trein echter te half zes in de richting Amsterdam vertrok, plaatste de politie dei. scheidsrechter in een autobus naar Zaandam om vandaar de reis naar Amsterdam te kunnen vervolgen. Door het afkeurenswaardig optreden van hel publiek, waarmede ten slotte niets dan nadee1 én voor de ontvangende club én voor de demon stranten zelve, kan worden bereikt, werd de o- penbare orde ernstig verstoord. Na het vertrek van den scheidsrechter bleef het op straat in de omgeving van het station nog vrij lang rumoerig. HELDER. Bij het voetbalspel. In den Zondag te Den Helder gespeelden voetbalwedstrijd tus schen H.R.C. en Alcmaria Victrix werd zeer ruw gespeeld, waardoor de Alcmaria-speler Klinkha mer een been brak. Ilij is per auto naar Alk maar vervoerd, waar hij in het ziekenhuis is opgenomen. TEXEL. Oosterend. Geen prettig slot. Cp Ou diejaarsavond ging de kruidenier B. per fiets nog eenige boodschappen wegbrengen. Even voorbij de bekende Driesprong kwam een auto uit de richting Den Burg. Bij het passeerer week de auto uit voor een paar voetgangers zoodat de wielrijder te dicht, bij de sloot geraak te, zijn evenwicht verloor en te water viel. Ze ker geen „prettig uiteinde." ANNA PAULOWNA. POLITIE. Verloren een slinger van een au to, een bruin lederen handtasch met inhoud, een bruine handbeschermer en een belastingplaatje. Gevonden een werkjas. Inlichtingen worden ter Secretarie verstrekt. Nieuwbouw. Ten behoeve van den heer J. \Y. Faase zal aan den Grasweg een warenhuis wor den gebouwd. De bouw is aan den heer D. Span jersberg, te Rozenburg opgedragen. De heer C. van Genderen, benoemd lid van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente, heeft deze benoeming aanvaard. Roodvonk. In deze gemeente is in twee gezin nen een geval van besmettelijke ziekte, rood vonk, geconstateerd. BURGERLIJKE STAND Geboren Emerentia Adriana, d.v. L. Korte kaas en van A. C Romijn. Getrouwd Cornelis Swarlhof en Elizabeth te Buck. Ongelukken. Zondagavond omstreeks 6 uur geraakte het paard van den heer P. B., bespan nen voor twee wagens, in den Grasweg te water. Ook de bestuurder en medepassagier kwamen in de sloot terecht, gelukkig zonder zich te ver wonden. Ook het paard bekwam geen letsel. Al leen de wagens werden beschadigd. BREEZAND. Maandagavond geraakte de ven terswagen, bespannen met een hit van den heer Joh. v. d. Molen in de Verlengde Stoomweg te water. Gelukkig voor de bakker dat het 's a- vonds gebeurde, zoodat de meeste klanten be zocht waren en de broodjes dus voor het onvrij willige bad waren behoed. Ook dit ongeval kwam goed af. BREEZAND. Voor den heer P. Broers zal aan den Verlengden Meerweg een woonhuis worden gebouwd. BREEZAND. Inwijding R.K. school te -Bres» zand. Nadat Donderdagmorgen in de kei de heilige mis was opgedragen door den Deke.^ uit Schagen, werd des middags door denzelfden Zeereemaarden heer de nieuwe school aan den Zwartenweg ingewijd. Na deze plechtigheid voerden achtereenvol gens de Deken, de Burgemeester en de Inspec teur van het L.O. in de inspectie Den Helder het woord. Pastoor Verhoeff, in wiens parochie de sChool gesticht is, bedankte de sprekers en allen, die medegeholpen hadden bij den bouw. Als daarna het hoofd der nieuwe school, dé heer J. L. YVillemsen, een korte toespraak heeft gehouden, en een derdeerlingen voor het 7e leer jaar, Jan 'T-, naar voren is gekomen om een aar dig speechie af te steken, wordt de eere-wijn rondgediend. Ook de heeren Van Moorsel, architect Tromp, hoofd van de R.K. school te Anna Paulowna en G. v. d. Berg, raadslid voeren nog het woord en dan kunnen nog de aanwezigen het gebouw wat nader bezichtigen. Behalve de reeds genoemden, waren onder de belangstellenden ook nog aanwezig de beide wethouders en de secretaris der gemeente, de pastoors De Jong en Van Veen uit Den Helder, pastoor Vinck uit Anna Paulowna, het hoofd der school met den Bijbel, de aannemers en de opzichter van het nieuwe gebouw en de dame3 Huig en Buikes, de aan de school benoemde on derwijzeressen. Heden Dinsdag wordt de school in gebruik genomen. Kalender der NederlandscheSpoorwegen. Wij ontvingen ter kennismaking een fraaie week kalender der Nederlandsche Spoorwegen. On der het fraai geïllustreerd dekblad vindt men duidelijk omschreven aanwijzingen omtrent goederen vervoer enz. Verder komt op ieder blad, aangevende de dagen per week, met flin ke ruimte daarachter voor notitie's, een illus- stratie van 'n gedeelte van deze onmisbare Staatsexploitatie voor, zoodat de 52 bladen als 't ware een film vormen, die aangeeft, dat de spoorwegen steeds nog zijn het middel van vervoer. Zeer zeker een pakkende reclame en daarnaast 'n sierlijke en practische kalender in 't kantoor. GEMEENTE WIERINGEN. Het nieuwe Stoomgemaal ten Zuiden van Wieringen en bestemd voor de droogmaling der Wieringermeer heeft j.1. Vrijdag 3 uur achterel kaar gewerkt. De machines liepen keurig en de water verplaatsing was enorm de aanwezigen stonden er verbluft van. Einde dezer week of volgende week zal het gemaal voor goed in wer king worden gesteld zoodat de Wieringermeer weldra haar bodem aan het menschelijk oog zal vertoonen. Men meldt ons dat de gemengde zangver- eeniging van de afd. „Toonkunst" te Oosterland dir. de heer Toon de Hoogh van Den Helder we gens gebrek aan belangstelling is ontbonden. Bedroeg het ledental in den beginne 45, thans daalde dat dcor de oprichting van de Christ. zangvereeniging te Den Oever en andere oorza ken tot 12, zoodat de kosten er aan verbonden niet langer waren te dragen en men tot voor noemd besluit overging. De Schelpvisscherij alhier is zeer best. en daar bij maken de enorm hooge prijzen het, dat de visschers in den laatsten tijd rijke verdiensten hebben gemaakt. Mandolineclub O.K.K. De uitvoering der Man dolineclub O.K.K. Zondag in Concordia gehou den voor de gehuwde en ongehuwde kunstliever de leden, was een waar succes. Voor een dicht bezette zaal werd het program ma afgewerkt en vielen de diverse muzieknum mers zeer in de smaak der aanwezigen, even als de voordrachten van het duo Hofman van Amsterdam. Een gezellig bal na besloot deze goed geslaagde uitvoering. SUCCES NIEUWS. Een slecht begin in 1930 De Succes-elftallen hebben Zondag j.1. allen een nederlaag geleden. Misschien is dit hieraan te wijten dat er in verscheidene weken niet is gevoetbald, althans dit zal er wel geen goed aan hebben gedaan. Doch wanneer er op behoorlij ke wijze verloren wordt is dit ook niet zoo erg. De volgende week zullen we hc-pen dat wij weer eens andere uitslagen, en dan in het voordeel van de Successers, kunnen vermelden. Succes I had bezoek van H.R.C, 3 van Den Helder en het is H. wederom gelukt een 32 o- verwinning te behalen. H. speelt voor de wind en is dan ook het gevaarlijkst. Een paar schoten van Lont. en Montulet leveren voor de vlugge H.-keeper geen gevaar op. Na ongeveer 10 minu ten weet de Il.-rechtsbinnen een goed gericht schot in te zenden 01. Kort hierop weer een M.-aanval en no. 2 verdwijnt in het S.-doel 02. De Successers weren zich geducht, doch bren gen het niet veel verder dan de II.-verdediging, voor doel zijn zij steeds de kluts kwijt. De II.R. C.-ers zijn vol goeden moed en het. duurt niet lang of het S.-doel wordt voor de derde maal doorboord 03. Met deze stand gaat de rust in. Na de thee krijgt Succes het windvoordeel en is wel iets sterker geworden, doch van vast spelen is deze middag geen sprake. Eindelijk weet Succes een zacht laag schot in te zenden, welke de Il.-keeper wel eenigszins verraste en de bal rolde net binnen de goalpaal door 1—3. Nu komt er weer eenigszins hoop in de Succes sers en na een felle strijd weet S. het H.-doel noch eenmaal te vinden en de eindstand is 32 voor H.R.C. Ook hef1 Succes-doel beleefde in de tweede helft zeer critieke oogenblikken. Eenmaal met een cornbal vloog de bal rakelings voor het doel langs. H.R.C. speelde een flinke wedstrijd en heeft dan ook verdiend gewon nen. De S.-aspiranten waren naar Helder a, haar sterkste tegenstander en verloor met 20. Succes II speelde tegen Breezand en kon het daar ook niet kroppen en verloor eveneens met 4—2. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Wieringen maken bekend, dat de weg in de Elftgvanaf Hippolytushoef tot den Slingerweg, ^i~?ns bestrating, vanaf heden tot nader be- te maken datum voor het verkeer zal zijn AFGESLOTEN. Wieringen, 7 Januari 1930 Burgemeester en Wethouders voorn., L. C. KOLFF. De Secretaris VAN DUIN OPENING van de NIEUWE OPENBARE LAGERE SCHOOL te HIPPOLYTUSHOEF. Zaterdagmorgen is de nieuwe Openbare La gere School te Hippolytushoef officieel geopend. Burgemeester en Wethouders, de leden van den Raad, de Inspecteur van het lageronderwijs, de heer Dun, de architect van het gebouw, de heer Saai, de aannemer, de heer Kleerebezem, het bestuur van Afd. Wieringen Vereen. Volks onderwijs, de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, het onderwijzend personeel van de school te Hippolytushoef, de hoofden van de scholen te Westerland en Oosterland en nog 'n aantal genoodigde dames en heeren waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. Burgemeester Kolff, het woord nemend, wee;- er op, dat de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Dun de eerste stoot gegeven is, om 'n nieuwe school te bouwen en door de samenwer king van de Inspectie en het Gemeentebestuui is dit grootsche gebouw dan gesticht. Wel heeft men zoo nu en dan gehoord: Waar is het voor noodig Doch de meesten, die in aanraking zijn geweest met de oude school zul len zulk een vraag niet stellen De ventilatie liet veel te wenschen over, de muren begaven het, kortom in dien toestand moest verandering komen, zooals de heer Dun dan ook terecht aan het Gemeentebestuur op merkte. Toen werden eerst. plannen gemaakt tot het stichten van een U.L.O.-school, maar ue behoefte daaraan bleek bij nader inzien net. groot genoeg te zijn. En ten slotte werd dan uit drie plannen er een gekozen en dit gebouw door den heer Saai op meesterlijke wijze tot stand gebracht. Burgemeester deelt intusschen nog mede, dat de Hoofdinspecteur en bouwkundig inspecteur hebben geschreven heden tot hun spijt niet aan wezig te kunnen zijn. Spr. zegt nu vérder, dat het gemeentebestuur vanzelfsprekend moest zorgen voor de dubbel tjes en bij het Rijk werd dan ook aangeklopt om 50 procent in de stichtingskosten bij te dragen; .echter, men oordeelde dat in Den Haag blijk baar niet noodig en de Gemeente kwam voor al les te staan. Het gebouw werd door den heer Kleerebezem van de Beemster aangenomen voor f 78000 Spr. zegt deze firma namens het gemeentebe stuur hartelijk dank voor het uitnemend opgele verd werk. Zij heeft gedaan en uitgevoerd, wal verwacht werd, en ook de staf van medehelpers van deze firma onzen dank; zij allen hebben gewerkt en hun best gedaan. Waar onze gemeen teopzichter het te druk had, was de heer Deute kom bereid het opzicht van dit gebouw op zich te nemen. Ook deze onze hulde, want hij heeft zich nauwgezet van zijn taak gekweten. Op 29 April van het vorig jaar werd door mijn Gudste dochtertje, zegt spr., de eerste steen ge legd, en nu is het. voltooid. Spr. gaat dan de schitterende afwerking na. In dit mooie ruime gymnastieklokaal, zegt spr., hebben wij ook 't plan opgevat, neutrale vereenigingen van inge zetenen onder te brengen; voor repetitièn, les sen, enz. Daar bestond gebrek aan. Het geheele gebouw, ook de woning van het hoofd der school wordt verwarmd door de Cen trale verwarming, zelfs de gangen. De electrische installatie werd aangelegd door de firma Spaander van hier. Het beste materiaal wat er is werd gebruikt, om dat de verlichting voor de oogen een gewichtige kwestie is. Ook deze firma werd 'n complement gemaakt even als de heer Hottentot voor 't schilderwerk. Hel kiezen van 'n kleuren-combinatie is uiterst moei lijk voor 'n school. Het moeten vroolijke kleu ren zijn. deze bevorderen het, opnemen van. leer stof door het kind. Ieder lokaal heeft z'n kleur! De stoffeering werd tot voldoening geleverd en aangebracht door den heer S. Jongkind; de banken en borden door den heer D. Minnes. Het loodgieterswerk werd op flinke wijze volbracht door de firma Groot van Purmcrend. Spr. dankt allen, die hebben medegewerkt tot de oprichting van deze school, inzonderheid ook den Raad, die met 't besluit blijk heeft gegeven, 'n juisten blik te hebben op den nieuwen tijd. Hij wenscht de leden van harte geluk met de nieu we school, waarop men trotsch kan zijn. Dan wendt spr. zich tot het hoofd der school, den heer Van 't Ilof, en het verdere onderwij zend personeel. Ook hen wenscht spr. geluk en hoopt, dat het onderwijs in de nieuwe school e- vengoed zal zijn als dit te Hippolytushoef altijd was. Dat in deze nieuwe school ijver en opge wektheid zal heerschen en spr. twijfelt daar niet aan. Ilij kent de heer Van 't Ilof en zijn staf. Spr. dankt ten slotte nog voer de schoone bloe men die hier op de hoofdtafel prijken en die aan 't Gemeentebestuur door de schoolkinderen zijn geschonken en waarop staat: uit dankbaarheid. Dit wordt bijzonder op prijs gesteld Ook dank aan den heer Deutekom en aan de Vereeniging Volksonderwijs voor de bloemenhulde. Met de wensch, dat dit gebouw vele geslach ten tol heil zou mogen strekken, eindigde spr. en stelde vopr 'n dronk te wijden op de nieuwe school. De Inspecteur, de heer Dun voerde vervolgens het woord. Het was spr. 'n voorrecht op dezen blijden dag een enkel woord te mogen spreken in 1924 kwam hij voor het eerst in zijn nieuwe ambtsgebied en was benieuwd het bekende ei land, waar de kroonprins had gewoond, van na bij te zien Op 't gebied van onderwijs heersch- te hier 'n oertoestand, speciaal het gebouw te Hippolytushoef was zoo slecht, dat spr. daaro ver in 1925 bij het Gemeentebestuur 'n vernieti gend rapport uitbracht, 't Bestuur voelde dade lijk iets voor 'n nieuwe school, doch spr. had niet gedacht, dat het 1930 zou worden. Er is heel rustig in den Raad over gepraat, heel wat gedis- cuseerd, in gesloten zitting ook wel gemurmu reerd, en in al dien tijd werd aan het oude ge bouw niets gedaan. In Juli 1927 was het gevolg, dat tot 'n nieuwe school werd besloten. Spr. brengt hulde aan den voorzitter van den Raad, door wiens bemoeiingen het plan op deze wijze is aangepakt. Men rekende: goedkoop is duur koop en duurkoop goedkoop En zoo kwam dit kapitale gebouw, dat niet enkele jaren, maar zeker 'n eeuw meekan. Dat dus ook het nage slacht aan de betaling van deze school bijdraagt is niet meer dan billijk Het is 'n grootsche dag in het gemeenteleven van YVieringen. Wat 'n verschil Boven de deur van 't oude gebouw had men kunnen plaatsen: wie hier binnenkomt laat alle hope varen Oude vuile gebarsten muren, beker f de banken. Maar voor 't nieuwe gebouw kan de spreuk gelden: wie hier binnentreedt, straalt blijheid tegen Ja het is de omgeving, die tot het kind spreekt en er 'n stille invloed op uitoefent. Hier voelt het de onrechtvaardigheid op de nieuwe banken of muren te krassen. En dan hier licht en lucht; de lokalen beant, woorden aan volkshygiene; verder is hier het pracht lokaal voor lichamelijke oefeningen. Spr. wenscht den Raad hartelijk geluk en ook de ouders der kinderen. Het tot stand komen van 't nieuwe gebouw kan niet genoeg worden gewaardeerd. Spr. wenscht ook den heer Van 't Ilof geluk! Het was sur. altijd 'n genoegen de school te Hip polyéushcef te bezoeken en hij hoopt en ver trouwt, dat dit goede onderwijs ook in de toe komst zoo blijven zal. Ook den heer Saai wenscht hij geluk met zijn geesteskind. Buitengewoon was de samenwer king omtreni hel tot stand brengen van deze 'school En ton slotte brengt spr. allen hulde, die betrokken zijn geweest bij de voorbereiding om tot dit mooie gebouw te geraken. De heer Van 't Hof verkrijgt thans het woord, en dankt voor de gelukwenschen van Burgemees ter en Inspecteur. Als men in aanmerking neemt dat de oude school in 1863 is gebouwd en dus 66 jaar oud is, gelooft spr. zeer zeker met den in specteur, dat dit nieuwe hechte gebouw wel 100 jaar mee kan. Zeker helpt de omgeving mee aan de vorming der jeugd en wij allen zijn trotsch op dit nieuwe gebouw. Ja, ook de kinderen, wan» het was aan de glundere gezichtjes te zien, toen zij voor 't eerst de nieuwe school betraden dat zij niet weemoedig aan de oude school zullen te rugdenken. Ook spr. niet. De lekkages, de verzak kende muren. het. slechte trekken der kachels, de geurtjes, die zich nu en dan in de lokalen ver spreidden, dat alles maakte de oude school ver re van aanlokkelijk. Spr. en ook het overige on derwijzend personeel zal met veel genoegen in dit mooie nieuwe gebouw werkzaam zijn. De heer C. J. Bosker, thans als voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs het woord verkrijgende, dankt voorzitter, dat de Commissie in de gelegenheid is gesteld, de opening van dit grootsche gebouw te mogen bijwonen. En toch kunnen wij ouderen, zegt spr., niet meegaan met de spreuk die de heer Dun bij de oude school zou willen plaatsen „wie hier bin nen treedt, laat alle hoop varen", want wij, die daar jaren van onze jeugd hebben doorgebracht, die er ons onderwijs hebben ontvangen, die daar tot menschen voor de Maatschappij werden ge vormd, wij hadden toch zeker hoop voor de toe komst, en het zou ondankbaar zijn niet een eev- biedig vaarwel aan die oude dopsschool toe te roepen. Zeker de nieuwe tijd stelt nieuwe eischen, en wij zijn trotsch op de nieuwe school en spr. ge looft 'n tolk van de ^ouders te zijn, wanneer hij het Gemeentebestuur, den heer Dun, den heer Saai, de firma Kleerebezem, en verder allen die tot de bouw van deze schitterende inrichting nebben medegewerkt hulde en dank brengt, voor deze mooie school, waarop heel Wieringen trotsch kan-zijn. Het beste van het beste is langzaam gekomen heeft de heer Dun gezegd. Welnu, we eeren dat in onzen Raad, aldus spr. In deze eeuw van voortjagen en voortsnellen is men bang voor rus tig overleg. Ons Gemeentebestuur maakte hier inbreuk op en uit een kalm, zakelijk overleg werd iets goeds, iets grootsch geboren. We kun nen niet anders, als dat eeren in onzen Raad. De bouw van het gebouw is voltooid, thans is het de beurt aan den heer Van 't Hof en het ver dere onderwijzend personeel in de nieuwe loka len verder te bouwen aan de opvoeding der jeugd. En wij zijn daar niet bang voor Moge deze prachtschool, met al haar gemak ken, met haar mooie kleurrijke lokalen vol licht en warmte er toe bijdragen hun moeilijke taak te vergemakkelijken. Ook als voorzitter van de Afd. Wieringen Ver eeniging Volksonderwijs, zou spr. nog iets wil len zeggen en wel de dank der vereeniging over te brengen aan het Gemeentebestuur voor deze prachtige openbare lagere school, die daar staat als een symbool van eenheid en verdraagzaam heid, een school, waar echte Christelijke naasten liefde wordt geleerd, een school, waar iedere richting en overtuiging wordt geeerbiedigd, een school waar de deur voor ieder kind openstaat, Moge geslacht op geslacht van het onderwijs in deze school de vruchten plukken. Een nieuw lokaal aan de school te Westerland wordt gebouwd, plannen voor 'n nieuwe open bare lagere school te Den Oever zijn in wording; Volksonderwijs is het Gemeentebestuur dank baar, en hoopt, dat immer zoo de belangen van het openbaar onderwijs in deze Gemeente wor den voorgestaan De heer Saai, die nu het woord verkrijgt, wil in de eerste plaats iets in het midden brengen, als directeur der Vereeniging- ter bevordering van het Vakonderwijs in West Friesland. Het is 'n groot voorrecht voor de Vereeniging ge weest, dat het Gemeentebestuur ook aangaande de schoolbouw overleg heeft willen plegen. Het vakonderwijs heeft trouwens altijd medewer king van 't Gemeentebestuur ondervonden. Het verheugt spr. dat nu in het verschiet het gym nastieklokaal van de nieuwe school ook voor de vakcursussen gebruikt zal mogen worden. Er was o zulk 'n gebrek aan 'n geschikt lokaal. En dan 'n persoonlijk woord, zegt spr. Harte lijk dank wil hij betuigen voor al het vertrouwen door den heer Dun, den voorzitter en den Ge meenteraad in hem gesteld. Hij hoopt dat de school 'n zegen voor de gemeente zal zijn Nadat burgemeester Kolff alle sprekers een hartelijk woord van dank voor de gelukwen schen had gebracht, noodigde hij de aanwezigen uit het gebouw te bezichtigen.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2