STER-TABAK Raad van Anna-Paulowria (vervolg.) digt een derde deel van alle doodelijke ongeval len. Meer dan de helft der gedooden waren voet gangers. DE GODSDIENST IN RUSLAND. Kerken en Moskeeën gesloten. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn geduren de de laatste drie maanden in Rusland 980 ker ken en ongeveer 200 moskeeën en synagoges ge sloten. Het verbond van atheïsten heeft bij de sovjet- regeering een nieuw ontwerp ingediend, waarbij met ingang van 1 Juli 1931 de bouw van kerken wordt stopgezet. Het verbond eischt verder, dat de bestaande particuliere religieuse academiën, die afhanke lijk van den staat zijn, onmiddellijk langs wet- telijken weg gesloten worden. De strijd tegen den godsdienst in Sevjet-Rus- land is gedurende den laatsten tijd zeer sterk toegenomen. Te Woronesch werden Dinsdag op de markt meer dan 3000 heiligen-beelden ver brand, die tot nu toe in verscheidene kerken en kloosters waren ondergebracht. Voor nerveuze personen, die zich moeilijk bij hun werk kunnen bepalen, be staat geen betere medicijn, dan juist Het weldadige genot, daf de rooker van Ster-tabak ondervindt, kalmeert zijn zenuwen, waardoor hij zijn gedachten gemakkelijk kan concentreeren. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. ZUIDERZEESTEUNWET. Burgemeester en Wethouders van Wieringen vestigen namens de Generale Commissie Zuider- zeesteunwet er de aandacht op, dat na droogleg ging van de Wieringermeer vraag zal ontstaan naar geschikte arbeidskrachten, o.m. grondwer kers-landarbeiders. De Commissie wil gaarne be vorderen, dat belanghebbenden en zoons van belanghebbenden in den polder geplaatst wor den, doch hiervoor zullen zij over een zekere mate van geoefendheid in grondwerk en landar beid moeten beschikken. Gegadigden voor de op leiding in dit werk kunnen ter secretarie nadere inlichtingen bekomei Wieringen, 31 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders voorn. L. C. KOLFF. De Secretaris VAN DUIN. BRAND. Donderdagmorgen ongev. 9 uur, zagen schoolkinderen, vlammen in de woonkamer, bewoond door den heer S. Jonker, Kleermaker Elftstraat, H.-hoef. Jonker welke even afwezig was, werd gewaarschuwd en met hem gingen enkele spoedig toegeschoten hulp krachten naar binnen. In de woonkamer hing achter de ka chel een broek welke in brand stond alsmede een partij sigaren en sigaretten, terwijl ook in de kamer de vlammetjes al aardig in de rondte gingen. Direct werd de motorbrandspuit gewaar schuwd, doch met vereende krachten wist men men de brand in zijn voortgang te stuiten en be hoefde de spuit, welke juist zou uitrukken geen dienst te doen, zoodat alles goed afliep. Verzeke ring dekt de schade. BOUW/TERREIN. De heer Elb. Lont Jz. te Stroe, heeft aan den heer J. Klein Swz. aldaar van zijn aan de Hofweg gelegen land een bouw terrein voor een woonhuis verkocht waarvan de bouw vermoedelijk zal geschieden door de aan nemers Gebr. Boersen. ALWEER DIE HONDEN. Bloeddorstige hon den hebben in de Elft wederom een jachtpartij achter de schapen gehouden. Sommigen geraak ten in de sloot, terwijl van een ander het gehee le oor werd afgebeten. Treurige toestanden, te meer daar die arme dieren op 't punt staan hun lammeren te werpen. De politie is met het ge val in kennis gesteld. T.B.C.-Bestrijding onder het Rundvee. Wilde het met leden-werven voor de afd. Wie ringen der T. B. C.-bestrijding in den beginne niet best gaan, thans kunnen wij meedeelen dal reeds 80 veehouders als lid zijn toegetreden. Het nut dezer vereeniging wordt dus thans wel inge zien. Naar wij vernemen zal de heer J. K. Lof vers theol. Cand. alhier en leider van de Evan- gelisatiearbeid onder de arbeiders der Zuider zeewerken alhier uitgaande van de Vereen. Land in Zicht op Maandag 3 Februari a.s. voor de Hervormde Stadszending in de zendingskapel te Amsterdam! over zijn arbeid spreken. Ernstig ongeval. De timmerman K. D. uit Eg- mond aan Zee, werkzaam bij de Amst. Ballast Mtpij afd. Sluisbouw te Den Oever viel gister van een ca. 7 meter hooge sluismuur op de be- tonvloer. De man was meer dood dan levend en werd met ernstige wonden opgenomen. De inrnic' dels ontboden geneesheer Dr. Beeker liet hem dan ook direct naar het Ziekenhuis te Alkmaar overbrengen. SUCCES-NIEUWS. Het programma voor a.s. Zondag 2 Februari is als volgt Succes a H.R.C. a Aanvang 1 uui. Succes 3 Anna Paulowna 2 Aanvang 2 uur. Zondag a.s. gaat Succes I naar Kleine Sluis om daar tegen Bieezand I een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Dit belooft een mooie wed strijd te worden. DEN OEVER. Woensdag gaf de Dansclub Spessolutus te Den Oever een uitvoering voor genoodigden in de zaal van den heer Wemmen- hove. De zaal was stampvol, en daardoor kon de oorzitter, de heer voorzitter, de heer J. Tijsen Cz. een hartelijk woord van welkom toeroepen aan de velen die waren opgekomen. |Ten toonee- le kwam een stukje in één bedrijf, 't welk Geurig werd opgevoerd en daarna nog een paai**VCTor- drachten. Tpen kwam de Amerikaansche ver- kooping o.a. werden twee taarten gepresenteerd De eerste bracht 29.- en de tweede 17.50 Vervolgens werd besloten met een gezellig bal. ONGELUK. Toen de dames A. en D. Grin vanaf hun huis kwamen en langs een binnenpad door 't land op den beganen weg moesten komen, ge raakte mej. G. bij het oprijden van den weg in botsing met een wagen bespannen met 2 paar den. Zij geraakte onder de kar en bleek wonder boven wonder na het gebeurde ongedeerd al leen de fiets was onder de wielen doorgegaan en geheel vernield. DEN OEVER. Naar men ons meldt zal vanwe ge de Chr. Unie een complex huizen van 50 wor den gebouwd te Den Oever en zullen deze allen verhuurd worden voor 4. Verbeterde opgaaf. Cand. J. Jonker, die dooi de Ger. Kerk te Wieringen alhier benoemd is in de plaats van cand. Winter, is heden aangeko men en heeft zijn werkzaamheden aangevangen ANNA PAULOWNA. VROEGE LENTE. Een zeer vroeg teeken van voorjaarsstemming bemerkte de heer W. K. in zijn stal, waar altijd jaarlijksch zwaluwnestjes worden gebouwd. In een oud nestje huist thans een musschenpaar, welke nu reeds eitjes blee- ken te hebben. In het jaar 1929 zijn in deze gemeente voor vee- en vleeschkeuring aangegeven-: 351 var kens, 147 koeien, 114 kalveren, 6 paarden, 2 gei ten en 1 schaap. Voor de vleeschkeuring van in nood gedood of gestorven vee 12 koeien, 19 paarden, 8 schapen 6 kalveren en 1 varken. Door den heer J. Landman is een perceel land gekocht van den heer A. Kouseband, gele gen aan den Balgweg en door den heer T. Schra is een perceel land gekocht van den heer J. C. van IJzendoorn, gelegen aan den Middenweg. De bedoeling is op deze perceelen een woon huis te bouwen, opdat plaatsjes zullen ontstaan in den zin der Landarbeiderswet. Hiervoor zijn voorschotten aangevraagd. POLITJE. Verloren een autoband, merk „Ford". Gevonden een pikhouweel, en een bruin handtaschje met inhoud. Inlichtingen wor den ter secretarie verstrekt. BREEZAND. Alhier worden, zooals we verna men, des avonds midden in 't Centrum, dikwijls dames en meisjes aangehouden door een nog steeds onbekend gebleven persoon. We hopen ten zeerste dat de politie er in slaagt den dader te snappen. Vrijzeker zijn 't kwajongensstreckcn doch de aanrandingen duren maar voort. Voorz. Dat is 'n beetje te gemakkelijk gerede neerd. Ze moeten er toch nlaats voor houden Zou Naastepad het 's morgens ook gedaan heb reu, dan zou hij J 6.- per rit daarvoor hebben verlangd, omdat hij dan expres rijden moest. En dat was ook niet te veel De Heer Komen vraagt of B. en W. ook ge dacht hebben aan de wensch van Katholieke ouders, die hun kinderen naar een buitengewoon internaat willen zenden. Wordt daaraan ook te gemoet gekomen Voorz. Ik geloof me namens den Raad te ui ten, wanneer ik zeg, dat de kosten die voor an dere kinderen gemaakt worden, ook tot gelijk bedrag voor deze kinderen kunnen worden be steed. Thans komt de heer lest ter vergadering, die n uiteenzetting van zijn onderwijs geeft. Spr. zegt dat de achterlijke kinderen in drie klassen worden verdeeld. De meest achterlijken, de vol slagen ideoten, is niet veel mee te beginnen, doch die daarop volgen, de debielen, daar wordt onderricht aan gegeven in mattenvleeh- ten, borstelwerk maken, enz. en kunnen zeker later, al worden ze niet geheel volwaardig, toch nog iets in de maatschappij verdienen. De daarop volgende klasse krijgt onderricht in lezen, taal, rekenen, en ook in een of r.ndei 'landwerk. Daaruit worden dikwijls nuttige mei schen ge.vormd. Immers, waar ze op 'n gewone chool achterblijven, zijn ze bij ons allen gelijk aldus spr., en wordt de volle aandacht aan hun besteed, terwijl ze geen minderwaardigheidsge voel over zich verkrijgen, en beter hun best doen De voorzitter dankt de heer lest, en wijst ei op, dat het al een succes is, dat deze bij aile ou ders heeft gehad, die allen toestemden tot het senden hunner kinderen naar deze school. De heer Keuris 't Geld hiervoor wordt zoo nuttig besteed, dat wij er niet over denken mo gen het niet t#> dpen. De Heer v. d. Ham brengt de Plaatselijke Com missie v. 'Toezicht en B. en W. hulde voor aan de orde brengen van dit voorstel. Benoeming van twee leden der Plaatselijke Commissie van /Toezicht op het Lager Onder wijs wegens periodieke aftreding van de hee- ren J. A. /Tromp en C. Kooiman. Deze heeren worden herbenoemd. De Heer Kuiken vindt Baken goed betaald, Iemand, die er steeds meer baantjes bij haalt. Adres van den heer J. Baken om verhooging zijner jaarwedde als le ambtenaar ter Sec retarie van 1400 tot 1600. De Heer Kuiken. Wat verdient Baken nu in combinatie ambtenaar en ontvanger. Voorz. Over 2 jaar heeft hij als ontvanger 21200 en als ambtenaar 1400, dus 3600. Hij vraagt nu 3800. De Heer Kuiken. Dat is een goed salaris. Wij hebben er 25 Juni 1926 over gepraat, dat combi natie goedkooper was, en daarvoor een goed burger voorbijgeloopen. Nu is 't weer verhoogen; Voordeel van Combinatie zie ik er niet veel in. Voorz. Die combinatie geeft 'n voordeel van 1250. De Heer Kuiken, 't Salaris is zeer voldoende, waar men in de burgerij lang niet aan toe komt. We moesten het laten rusten. Alles is tegenwoordig even slecht. De heer v. d. Ham hecht aan 't gezegde „slech- Je tijd" geen waarde. Bij de aanneming van de begrooting is reeds op 't meerdere salaris gere kend, dat Baken nu vraagt, en gingen we er mee accoord. Nu de definitieve salarisregeling is af gekomen, krijgt alleen de ontvanger 200 min der en moet dus 'n veer laten. Nu vraagt hij ver hooging als le ambtenaar wel, we moeten nu niet terugkrabbelen, maar aan 't verzoek vol doen. Voorz. Kuiken heeft ook gelijk. Baken heeft 'n flink salaris, maar hij doet dubbel werk, hij le vert superieur werk en 1400 is te kort, zelfs bij Combinatie. De Heer v. d. Ham meent, dat die bijbetrekkin gen die Baken heeft, nu eens op de schouders van anderen dienen te worden gelegd hij is op zichter begraafplaats, corresp. abeidsbemidde- ling, administrateur grondbedrijf en weet ik wat al meer. Dat vraagt te veel van zijn arbeidspres tatie. Voorz. Er is niet zoo gemakkelijk een ander voor te vinden. De Heer Kuiken. Voor 'n baantje is Baken al tijd te porren. Laat hij dan hier op 't secretarie blijven. Voor de andere baantjes zijn knappe en geschikte menschen genoeg. Voorz. Wij hebben hier heusch geen overdaad in ambtenaren. /Te Bergen zijn er 4 en te Wierin gen ook 1 meer. Verlangt u stemming over uw voorstel. De heer Kuiken. Nee, want het zal toch niet veel baten. De salarisverhooging wordt aangenomen. Gaat men verkoópen de zaak Dan grijpt de Gemeente ook raak. Verzoeken van J. Raven en P. Meijer om een terrein van „De Ceres" tot verkrijging van een plaatsje als bedoeld bij de Landarbeiderswet. Wordt goedgevonden, dat ieder 10 are krijgt tegen 1.50 per M2. Gaan zij het binnen 15 jaar aan een ander overdragen, dan moeten zij boven dien nog 50 ct. per M2. aan de Gemeente beta len. B. en W. kunnen hiervan ontheffing ver- leeenen. De heer Komen wil, dat „de Raad" hier zeg- gingsschap over heeft, hetgeen wordt goedgev. Voor plaatsjes veel liefhebberij Niemand loopt de Gemeente-deur voorbij I Verzoeken om een voorschot ingevolge de bepalingen van de landarbeiderswet van J. de Visser, J. Raven en P. Meijer. Voorz. zegt dat de Visser wordt afgevoerd. Ech ter komen er nog bij Kossen, Van Diepen, Schra en Landman! Raven krijgt f3600, Meijer, Van Diepen Kossen en Schraa ook elk dit bedrag en Landman f 3325.--. In comité wordt op verzoek van den heer Keuris meegedeeld, waarom Vis ser vervalt. Alle aanvragen worden verder toegestaan. Nu krijgen we „de Ceres"-woningbouw Niemand voortaan meer in de kou I Aanvrage van de Woningbouwvereeniging „Anna Paulowna" alhier om overdracht van grond en verleening van een voorschot, groot 116000.- tot den bouw van 36 arbeiderswo ningen. De heer v.d. Berg vraagt of geen grooter voor schot kan worden gegeven als f4000.-. f1500 kost de grond al en f2500 schiet er dan over voor het huis met spouwmuren, dat is te kort Voorz. De wet staat niet mieer toe als f4000 De heer Lubbert: Men zou minder grond moe ten nemen. In het Zuiden doet men 't ook met slechts 600 M2. Het bouwplan van Chr. Dekker komt ter ta fel. Er komen 3 soorten huizen van fraaie bouw stijl; de grootsten 350 Mi2; de kleinsten 270 M2 De huurprijs zal worden f4.40, f4.25 en 4.75. Het voorstel wordt goedgekeurd. Wat een geld, wat een geld Je staat er van verstelt. Vaststelling suppletoire begrotingen. 'Twee suppl. begrootingen worden goedge keurd; een tijdel. leening 1929 van f 165.974.08. en een voor betalingen 1930 van f 335.400.— Volgt interpellatie Van der Ham Spr. releveert de aanneming van het voorstel van B. en W. in de vergader, van 18 Dec. om 50 proc. in de kosten bij te dragen aan verbetering der wegen, uitgevoerd door het Polderbestuur. Een flink stuk zou worden aangepakt, n.1. van de Coupure tot aan de Kooij. Bij geruchten wordt nu vernomen, dat de Polder het geheele werk niet achter elkander uit zal voeren .Had men dat bij de indiening van 't voorstel gezegd, dan zou den we wel eenige reserves hebben gemaakt. In tweeën of drieën komt immers het werk veel duurder. En de verbetering van den weg is zoo spoedig mogelijk hoogst noodig. Ook Kui ken heeft de vraag gesteld en ook toen bleven B. en W. in de ruimte. Wij gaven subsidie vooi 't geheele werk achter elkaar, niet voor gedeel tes. Ik heb den Dijkgraaf gevraagd, wat de be doeling van den Polder is Voorz. En wat heeft hij gezegd v.d. Ham. Dat het heel goed mogelijk was van in gedeeltes! Het geleek in 't belang van de ar beiders Maar dat is niet aan den Raad gezegd B. en W. zijn te zacht geweest misschien In de tweede plaats: de loonen! De Raad weet. dat deze worden geregeld door den uitvoer der, dat is het Polderbestuur en de besturen dei arbeidsorganisaties. Nu had ons bestuur 'n cor ferentie aangevraagd aan het Polderbestuur op 24 Januari en toen heeft bij ons 'n misverstand plaats gehad, want aan 't slot van de brief waar in de conferentie werd toegestaan werd bevesti ging gevraagt, en dit is niet beantwoord. Zoo doende bleef de dijkgraaf op dien dag in Alk maar en konden wij alleen praten met de Heem raden, die ons geen toezegging konden doen. f Gaat bij 't Polderbestuur nu eenmaal trekken de. 6 Jan. schreven we 'n brief en pas 24 Jan. kregen we de conferentie Hier in den Gemeen leraad gaat het vlugger. Nu zal op 1 Februari opnieuw 'n conferentie plaats hebben. Eerder was zeker niet mogelijk, al weet men, dat dc loc nen lang niet in orde zijn. 35 ct. dat is 2.97VI» per dag of f17.85 per week Nu loopt 't weer nog mee, doch 'n dag of twee misdagen, dan is het heelemaal niets en kunnen ze beter werkloos zijn. Bij zulk 'n loon krijgen de menschen 'n min derwaardigheidsgevoel en wordt het op den weg 'n bijenkorf, want als ze eenigzins 'n gaatje we ten tippelen ze er uit. 'n Paar flinke kerels trap ten liever alle dagen op de fiets naar Den Hel der, dan dat ze hier op den weg bleven. Het lan ge uitblijven der conferentie, dat prikkelt. Op 1 Nov. kregen wij als leden van den Raad 'n convocatie thuis om in comité te vergaderen over den weg. Op denzelfden dag waren we al le elf present, al was het ook Zondag voor onze Katholieke raadsleden, en op 2 Nov. wist het Pol derbestuur ons besluit Op deze manier moe ten zaken worden gedaan, maar zooals het Pol derbestuur het nu doet, gaat het ons niet naar den zin. Hadden we alles vooruit geweten, dan hadden we nog wel wat gewacht onze stem er aan te geven. Spr. stelt voor de volgende mo tie aan te nemen: De Raad, gehoord de bespreking in zake hei tempo van uitvoering van de verbetering van den weg vanaf de Coupure in den Noorddijk VVieringerwaard tot De Kooij, is van oordeel, dat het werk achter elkander dient te worden uitgevoerd, terwijl omtrent de loonen wordt aangedrongen op overleg met de arbeiders organisatie, k en gaat over tot de orde van den dag Voorz. Er zou 'n behoorlijk stuk van den weg afgewerkt worden in dezen winter De heer v.d. Ham Ja, maar hoe groot!? Do Raad gaf 50 proc. op voorwaarde dat alles ach ter elkaar zou worden afgewerkt. Voorz. De mededeeling van den Dijkgraaf aan U, dat het bij stukjes ziu gaan, kijk ik van op! Hij zeide tegen mij: 60 meter per dag is te kort! Dat moet 90 worden, 'n 2e machine moet er bij want er moet dezen winter 'n behoorlijk stuk worden gedaan. De heer v.d. Ham. Of ik het dan verkeerd ver staan of begrepen heb De heer Stammes: Ik was er bij, dat de dijk graaf zei: het duurt te lang; Het moet 90 meter worden. De heer v.d. Ham. Maar heeft de Dijkgraaf er ook over gesproken om door te gaan De heer Stammes: Dat wil zeggen. Als er an der werk uit komt, dan gaat 't werk aan den weg stop. b.v. tot half Maart l De heer Jonker. Ik dacht van ook in den zo mer? Dat was toch ons idee v.d. Ham. Natuurlijk, en niet in gedeeltes. Er is 'n misverstand, of B. en W. hebben ons niet goed ingelicht Voorz. Wij hebben gezegd: 'n belangrijk stuk! Alléén in den winter is ook gratis de machine van het Hoogheemraadschap te verkrijgen! En wat de loonen betreft, dat is toch in over leg tusschen uw bestuur en het Polderbestuur v.d. Ham. Zeker. Maar >t is dringend nood zakelijk, dat het Polderbestuur in overleg met de arbeidsorganisatie de loonen herziet. En nu vraag ik in de motie: wat denkt de Raad Die moet z'n oordeel uitspreken De menschen moe ten toch 'n boterham kunnen verdienen Voorz. Wat wordt verdiend in 't vrije bedrijf v.d. Ham. In de slooten f 3.50 of f4.-; Maar het mooiste is, dat ze hier bij het maken van den weg maar 2.97 V2 krijgen, terwijl ze op den Kerk weg bij het uithakken van het paardenpad f3.50 verdienen. Daar dus 52V£ cent meer Bij de bloemist verdienen ze 1125. Zoo ziet U, dat op den weg is geen loon Werken ze niet goed, laat men ze weg jagen; maar de menschen die werken moeten loon hebben De heer Kuiken. Ik ben er ook 3 a 4 maal we zen kijken. Het is zwaar werk en de menschen verdienen te kort. Je hoort niks als gemopper Kregen ze 50 cent meer, dan was er meer lief hebberij en respect. Spr. zou willen, dat de bur gemeester het mét het Polderbestuur besprak, cm het loon op f3.50 te stellen. De heer Komen. Ik gevoel voor de zaak zoo als Kuiken zegt. De motie van v.d. Ham gaat niet, want de kwestie is in overleg, zooals hij zelf heeft gezegd. Aandringen op overleg, als 't er al is, dat gaat toch niet v.d. Ham. Dan zal ik er dat uitschrappen! En wat is er dan tegen mijn motie! Zooals Kuiken wil, dan valt het overleg weg! De Raad mag zich toch wel uitspreken De arbeiders-organi satie is toch geen kwajongenstroep De heer Rezelman voelt voor 't idéé Komen De heer v.d. Berg dringt op aanneming van de motie aan. Ze is zacht gesteld. 't Loon dat de menschen krijgen is kleine-jongens-loon De heer Koorn is voor aanneming van de mo tie. Het is materiaal voor v.d. Ham bij het over leg met den Polder. De motie wordt daarna gewijzigd aangenomen, allen zijn er voor, behalve de heeren Stammes en Rezelman, die lid van het Polderbestuur ziin De heer Stammes verwijdert zich; de heer Re zelman stemt blanco. RONDVRAAG in het VOLGEND NUMMER PREDIKBEURTEN. 11ERV. GEM. Land in Zicht. Den Oever 10 u. de hr. Lofvers. H hoef voorin. 10 uur Ds. Van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. 6 Febr. 8 uur Zusterkring Oosterland. DOOPSGEZ. GEM H..hoef v.m. HALF ELF Ds. Fr. Kuiper van Krommenie. EVANGELISATIE H.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. GEREF. KERK. te DEN OEVER, 's Morgens 10 uur Ds. Dragt Voorb. H. A. Nam. 3 uur Ds. Dragt van Noordscharwoude. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland. SCHAGEN, 30 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt. 18 Paarden f200 a 250; 4 Gelde Koeien mag. 180 a 300.-; 61 Gelde Koeien vette 250 a 430; 10 Kalf- koeien 300 a 340; 4 Vaarzen fll0al40; 3 Gras kalveren f70; 27 Nucht. Kalveren f2(2 a 26; 214 Overhouders f30 a 38; 3 Bokken en Geiten f6- a 12.; 16 Varkens mag. f36 a 42; 35 Varkens vet te per KG. 70 a 76 ct.; 70 Biggen f22 a 30; 40 Kip pen f 0.75 a 2.-; Eenden fl a 2; Boter fl.90 a 2.03. EIERVEILING,SCHAGEN, 30 Jan. 1930. Aangevoerd 85864 Kipeieren Prijzen 48-51 Kg 4.40 k 5 52-54 Kg. 5.50 k 5.70 55- 57 Kg. 5.70 a 6 58-60 Kg. 5.90 a 6.40 61-63 Kg. 6.50 a 6.80 64-67 Kg. 6.80 a 6.90 Onge- wogen Wit 5.20 a 6 Bruin 5.90 a 6.50 Klein 4.40 a 5 679 Eendeieren 5.80 a 6. REEDS ERWTEN GEZAAID. Als een groote bijzonderheid, kunnen wij mee deelen, dat door den landbouwer W. Dam te Rid derkerk dezer dagen reeds erwten zijn gezaaid Dit is ongeveer ZV2 maand vroeger dan het vori ge seizoen.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2