Raad van Anna-Faulowna Het geheim van de gevouwen handen. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 31 Januari 1930. Openbare Vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna op Woensdag 29 Janu ari, des namiddags te 2 uur ten Raadhuize. Voorz., burgemeester Lovink, opent met de volgende Nieuwjaarsrede M H. Iu deze eerste vergadering in 1930 heet ik de Hee- reu hartelijk welkom. Het atgeloopen jaar was in vele opzichten voor deze gemeente een goed jaar, doch ook had het zijn schaduwzijden, die voor som mige ingezetenen zelfs oog wel zullen nawerken Sprak ik de laatste jaren van een optimistische stemming, omdat die tijden zich toeo voor deze gemeente hadden gekenmerkt als zeer voordeelige jaren, voorai wat be treft de bloembollencultuur, thans staan vele ingeze tenen er wel iels minder gunstig vooi. De. lange en daarbij strenge winter was vooral voor de bloembollencultuur, maar ook voor veel landbouw gewassen, noodlottig Groote partijen bloembollen ble ken vernietigd, terwijl sommige landbouwgewassen ten koste der aauvaukelijk verwachte opbrengst opnieuw moesteD worden ingezaaid, terwijl tenslotte de lage prijzen van de aardappelen, kool en granen de on gunstige bedrijfsresultaten nog verhoogden. De gezondheidstoestand der bevolking liet over het algemeen niets te wenscben; het inwonertal steeg tot boven de 5000. Voor nieuwe vioochuizeo, bloembollenechuren e. d werd in 1929 biju» */4 unillioen gulden aan bouwbos ten besteedt en waren prijzen van t 4- per M2 voor gunstig gelegen bouwteriein geen uitzondering Waar snelle groei Aan een gemeente belangrijke uitgaven voor dealgemeene kas meebrengt, verkeerden wij in de gelukkige oQistandigheid, dat onze gemeen te financieel in een gunstige positie verkeerde. Tot verbetering van wegen en straten werd aan den Anna Paulowuapolder een subsidie toegekend lot een bedrag van I 25000- De samenstelling van Uwen Raad onderging geen verandering en bleef de onderlinge verstandhouding, zoowel als de samenwerking tot zegen der gemeen schap voortreffelijk. Voor Uw aller steun en vriendelijke medewerking, waardoor gij mijn taak steeds zeer verlicht, blijf ik erkentelijk. Ook dank ik de Pers voor hare geregelde tegen woordigheid en haar onpartijdige voorlichting. Ook dit jaar zullen weer belangrijke vraagstukken om behandeling vragen, naar zuinigheid zal daarbij dienen te worden gestreefd, doch niet ten koste van hygiëne en volkshuisvesting. Ik besluit met den wensch, dat dit jaar U allen zal brengen geluk in Uw huis, geluk in Uw werk en geluk in den art eid, welke gij hier in het belang der gemeente op U hebt willen nemen en verklaar ik deze vergadering voor geopend. (Applaus.) De secretaris, de Heer Keijzer leest vervol gens de notulen. De notulen ontstak bij enkelen licht Iets te zeggen was hun plicht Wat betreft het verzoek van den heer Raven, in de vorige vergadering gedaan, om 'n trottoir in de Spoorbuurt, zegt voorz., dat dit zal kunnen gebeuren, docli dan wordt gerekend op een klei ne bijdrage van de bewoners. De heer Keuris wil even iets recht zetten dat in de pers verkeerd heeft gestaan, n.1. dat hij zou gezegd hebben dat op het terrein Ceres 140 volkswoningen zouden dienen te worden ge bouwd; misschien heeft hij zich wat onverstaan baar uitgedrukt, maar dit moet zijn 114. Op 'n vraag van den heer Kuiken of het stuk weg vanaf Molenvaart naar het station" ook voor gezamenlijke rekening van 'n teerwegdek wordt voorzien, zegt voorz. van ja. Volgen thans mededeelingen De walmende lampen blijven bestaan, Electrisch licht 't zal niet gaan 1 De Directie der Ned. Spoorwegen heeft bericht dat het vooralsnog niet noodig wordt geacht de bestaande verlichting van het station Anna Pau lowna en de stopplaats Breezand door een elec- trische verlichting te vervangen. De heer Keuris zegt, aangaande de medc- deeling van de Spoorwegen, alszoude het onge luk aan het station geen gevolg zijn van de slechte verlichting, dat zij dat net zoo min we ten, als wij kunnen zeggen, dat het er wel aan te wijten is, maar de verlichting is in en in droe vig. Dat staat bij ons vast. FEUILLETON. (7- „Ik zou mijn vrijheid niet terugwenschen," antwoordde zij op vasten toon. „Toen ik mij ge heel aan je gaf, was het niet om je bruid te zijn dn dagen van geluk alleen het was om de le- vensstormen zoowel als de dagen van rust met je te deelen. Neen, Godfrey, wat er ook moge ge beuren, ik zal er nooit in toestemmen, dat je me vrijlaat. Ik behoor aan jou, tot de dood ons scheidt. „Ik dank je," antwoordde hij ernstig. „De o- vertuiging, dat jij me nog vertrouwt, zal mijn heerlijkste troost zijn." „En vertel me nu eens wat van dien mijnheer Codey, den advocaat, dien je genomen hebt. Is hij knap „Hij is een der knapste advocaten in Enge land," antwoordde Godfrey. „Hij heeft veel on dervinding van dit soort zaken, en als iemand mij kan helpen, geloof ik, dat hij het is." wal zal ik blij zijn," zeide ze, „als alles in orde is Hoe dachten wij de vorige week, toen we zoo gelukkig samen waren, dat we over een paar dagen zoo rampzalig zouden zijn Mis schien is het per slot van rekening niets dan een proef die onze liefde moet doorstaan in den smeltkroes van het lijden. En als alles voorbij is en wij er ongedeerd uit te voorschijn zijn ge komen, zullen wij elkaar's innerlijke waarde kennen. Ik geloof, dat dit de beste manier is om de zaak te beschouwen." „Dat is het ook," antwoordde hij en kuste haar op het voorhoofd. Toen sloeg hij een vroolijker toon aan en stelde haar voor, om een wandeling te gaan maken., om zoo mlogelijk, voor hot oo genblik tenminste, de donkere wolken, die zich boven hun hoofden hadden samengepakt, te ver drijven. Het was een mooie, heldere morgen en, terwijl ij het park doorliepen en den heuvel, die naar 3 nieuw aangelegde boschjes leidde, boklom- en, kostte het Godfrey moeite te gelooven, dat De heer v.d. Ham vraagt *>f wij het er nu zoo maar bij moeten laten. Voorz. Er wordt aan gewerkt Burgemeester en Secretaris kregen opslagduiten De Ontvanger, die kon fluiten 1 Ingekomen is het besluit van Ged. Staten lot herziening van de jaarwedden van de Burge meesters, Secretarissen en ontvangers. Dc salarissen van burgem. en secretaris zijn dus nu volgens de nieuwe wijzigingen gehand haafd, dat van den ontvanger is f200 verlaagd. De Heer Koorn roept vol smart Wentel die steen van mijn hart I Bij Kon. Besluit van 19 Octoher 1929, zijn ver nietigd forensenaanslagen, opgelegd aan P. Kra mer, H. M. Ruijsenaars Hz. en A. van der Voet. De heer Koorn: Het zal 'n pak van m'n hart zijn, als de belastingen over gaan aan het Rijk. liet is toch diep treurig, dat die hollenkerels geen forensen willen betalen, terwijl wij alles voor huisvesting voor hun volk, enz. doen. Het Rijk vraagt gehoor Moet 't ontvanperskantcor op z'n oor Door den heer Commissaris der Koningin is gevraagd te willen mededeelen of bezwaar be staat tegen opheffing van het Rijksontvangers- kantoor in deze gemeente. Voorz. zegt, dat het Rijk er natuurlijk al lang mee aan de gang is, de kantoren op le doeken. B. en W., die de vraag in handen hebben ge steld van de Middenstands-, Landbouw- en Vei- lingvereeniging en tevens van den Vereeniging van Bloembollencultuur, hebben reeds van de eerste twee vereenigingen bericht terug ontvan gen. Daarin wordt op behoud van het ontvan- rerskentoor aangedrongen. Immers opheffing zal geen bezuiniging geven, ia zal het Rijk zelfs schade lijden, waar de belastingen lang niet zoo goed zullen binnenkomen. De ITeer Komen. Hoe zal het met de accijns gaan, die nu de slagers aan den ontvanger vol doen Voorz. Dat zullen ze naar Den Helder moeten brengen. Doch als ik zulke bezwaren tor kennis van den Inspecteur brena. dan zegt hii och, daar zal ik wel een kommies mee belasten. De Heer Komen zou het op priis stellen, indien in de adressen niet in de technische dienst wordt getreden. In 't adres wordt toch gespro Ven van ..niet bezuinigen Zulk een conclu sie is eigenlijk huiten onze competentie. Voorz. De Heer Komen kan gerust zijn. In 't adres wordt gesproken, dat 't Riik zelf schade al Iiiden, doordat minder belastingen zullen bin "«enVomon. Ondanks er veel te betalen was TrpK rrn *n fJinVp kas Kasverificatie bij den Gemeente-ontvanger i9 gehouden. In kas was een bedrag van f 9195.19 pp de ^onrpnlfpph'ink epn bedrag van f 20.600.-. Verslag Commissie tot Wering ven school verzuim. Hieruit zij aangestipt,, dat de commissie 9 maal heeft vergaderd en 36 ouders heeft op geroepen 11 hiervan verschenen 25 bleven kalm' thuis! De verzuimen ziin in dalende lijn. Het verslag Malaria-Comité geeft aan dat hier in de gemeente 994 woningen ziin bezocht, waar van in 287 gevallen tot ontsmetting werd over gegaan. Ofschoon de malaria afneemt, dient te worden doorgegaan, want de muggen ziin nog lang niet allen dood Gevraagd wordt de*bedra gen van f 20 87Vo te mogen ontvangen. Een warwinkel. Bii de mededeeling. dat. Ged. Staten hebben goedgekeurd de aanvulling houw- en woning verordening vraagt de heer v. d Ham of h°t geen aanbeveling zou verdienen de woningbouw nn politie-verordening opnieuw camon to stel len. Zooals nu is het een warwinkel. Als ie wat zoeken wil moet je er al die losse blaadjes bij halen. Voorz. Daar is reeds in B. en W. over gesproken. De Oost-Polder steekt 't hoofd uit de ve®r«»»v Pn keoimt rok woW^obcnw te beeooron Een adres wordt gelezen van de Afd. TToll. M Landbouw. waar'n wordt verzocht ook arbei derswoningen van Gemeentewege in de Oospol 1er te plaatsen. Voorz. zegt dat dit al eens een punt van bo- «nreking in de Woningbouwvereniging heeft uitgemaakt, doch dat toen bleek, dat er in den 'Aostpolder geen behoefte wns. Tj^arw is dan ook dit adres om advies in handen gesteld van de bouwvereniging. Op De Schipper in Breezand, Is men niet erg gebrand I Wordt ter tafel gebracht een adres van den heer de Schipper te Breezand, waarin deze zich beklaagt, dat het electrisch licht uit zijn woning is genomen omdat hij de rekening van 46.49 van de aanleg niet had betaald, die beslist te hoog is en zeker foutief. Voorz. Het is een ontzettende lijdensgeschie- den is geweest. Waar hij meende, dat de rekening foutief was, is alles nog eens opgemeten, en het kwam precies uit. Hij zeide tegen Jonker „je maakt me toch niks J" Waar ik vreesde, dat z'n bedrijf er onder zou lijden, als wij hem afsloten, heb ik Braaf nog eens heengezonden. Tjoen gaf hij Egmond de schuld die had verkeerd geme ten. Ik heb hem1 bij me laten komen en hem eezegil, dat hij kon afbetalen, al was-'t een kwar tje^'Mveek, maar hij deed niets. Nu is hij dan af£. ..vtcn. D Heer Koorn. Mij hebben ze er ook voor wil len spannen. De zoon van de Leeuw heeft ver keering met 'n dochter van Schipper en daar zeiden ze me. dat de leiding aangelegd was door Egmond en die verkeerd had gemeten ze vroe gen of ik een staatje in den Raad wilde over leggen. Ik vroeg aan Jacob Jonker hoe dat zat. Die stelde voor er onmiddellijk heen te gaan te mieten en dan moest een van hun mee, maar dat wouën ze niet. Tpen wist ik genoeg. De Heer Keuris. Ik heb Schipper zelf bij me gehad. Hij vertelde me, dat hij Jonker gevraagd had te opmeten, doch die stuurde Egmond, maar hij wou Jonker zelf hebben. De rekening was te hoog. Anderen rekenden 6.- per lichtpunt en daar kon de Gemeente het toch ook wel voor doen. Ik zei ga dan zelf naar den burgemees ter het zou mogelijk kunnen zijn, dat er een vergissing is. Voorz. Ik beschouw hem als 'n patiënt. Voorz. komt ter tafel met 'n brief van den heer Van der Ham, waarin deze vraagt een interpel latie te mogen houden over het tempo uitvoe ring wegwerken vanaf de Coupure W.-waard tot aan De Kooij, waaraan de Gemeente 50 pCt. bij draagt in de kosten en over de loonen der arbei ders. Voorz. stelt voor deze interpellatie toe te staan na afloop der agenda. Den Helder is een goede buur Inzake de Poldersche Vuilniskuur De Directie der reinigingsdienst te Den Helder schrijft, dat men bereid is de Gemeente A. Pau lowna toe te staan gebruik te maken van de vuilnisbelt en de electrische kraan, op 'n basis van overeenkomst. Den Helder stelt voor 'n con tract van 10 jaar aan te gaan, dat bindend is voor Den Helder, terwijl Anna Paulowna het recht heeft jeder jaar op te zeggen. De heer Kuiken hoopt dat tot spoedige uit voering wordt overgegaan, 't Is in Breezand 'n lordige boel. Voorz. Zeg maar een onhoudbare toestand. De Heer Kuiken. De aanbieding van Den Hel der is erg aannemelijk we hebben dan zelf geen groote kosten en 't stukje grond hebben we zelf zeker in eigendom De heer Jonker acht 't stukjt grond niet ge schikt. Als er nu eens een volle wagen over blij ven moet Voorz. Dat gebeurt niet Stel je voor. Wij zijn juist blij de boel weg te krijgen. Zou 't voorko men, dan zouden we mijnheer Jonker vragen mogen we de volle wagen in uw doorrit zetten (hilariteit.) De Heer v. d. Ham brengt namens zijn fractie dank aan B. en W. voor het overzichtelijk werk en aan Helder voor het goede standpunt. Alleer een kleine opmerking. De huishuur van den chauffeur zou komen op 5.- en dat is 'n stijve huur Voorz. Ons idee is precies 't zelfde, maar als de bouwkosten meevallen, gaat er wel wat af. De Boeren redden het best Ze duwen alles in de mest De heer Kuiken. Hoever strekt 't nou Bij de boeren is 't ophalen toch niet noodig. Wij red der het best. De Heer StammesDat wordt beschouwd al? industrievuil Wij kunnen de auto zoo noodie: ook wel eens reauireeren voor mestrijde^ a 2.50 oer vracht. (hilariteit.. Voorz. Voortaan zal de politie streng toezien de toestand werkelijk zoo wanhopig was, als hij zich verbeeldde. Zij maakten een wandeling ,-an meer dan twee uur ja, 't was zelf bijna tijd voor 't koffiedrinken, toen zij weer thuiskwa men. Op dat oogenblik hoorde men het geluid van rijtuigwielen, een seconde later gevolgd door een luid bellen aan de voordeur. Zij wachtten in spanning tot Williamson, de eerste bediende, binnenkwam en Godfrey mede deelde, dat er een heer was om hem te spreken, die in de bibliotheek op hem wachtte. „Wie is het vroeg Godfrey. „Heeft hij zijn naam niet genoemd „Hij heet Tompkins, mijnheer," antwoordde de knecht. „Hij vroeg of hij het genoegen mocht hebben u eenige oogenblikken te spreken." „Ik kom dadelijk," sprak Godfrey en verliet de kamer. Toen hij de bibliotheek binnentrad, bevond hij zich tegenover een man van middelbaren leef- !ijd, die op het eerste gezicht den indruk van een geestelijke maakte. Hij was in het zwart ge kleed en had een zwart zijden hoed in zijn hand „Wat kan ik voor u doen vroeg Godfrey. „Ik herinner me niet, dat ik u ooit vroeger gezien heb." „Waarschijnlijk niet, mijnheer" antwoordde de man. „Ik heet Tompkins en ben een detective van Scotland Yard. Ik heb in last u in hechtenis <e nemen, op vermoeden schuldig te zijn aan ion moord, verleden Donderdagnacht on Tere- -ina Cnrdi in Burford Street gepleegd." Eindelijk was de slag gevallen HOOFDSTUK XI. Eenige oogenblikken keek Godfrey den man, die gekomen was om hem te arresteeren, aan alsof hij zijn verstand had verloren. Ofschoon hij het half en half had verwacht, scheen hij, rui de slag gevallen was, niet in staat zich in zijn toestand in te denken. Eindelijk kreeg hij met inspanning van al zijn krachten zijn zelfbeheer sching terug. „U kunt nagaan wat een afschil welijke vergissing het is", zeide hij tot den de tective. „Maar ik wil er mij tegen u niet over beklagen u doet slechts uw plicht. Waar wilt u me heenbrengen „Wij moeten vanavond nog te Londen zijn," sprak de man, zeer beleefd. „Het verdaagde ver hoor zal morgen plaats hebben en dat vereischt noodzakelijk uw tegenwoordigheid." „Dan doen we het best met den trein van 6.10 uit Detwich te vertrekken. Het is een sneltrein, die om achtuur te Euston aankomt. Hebt u een rijtuig of zal ik er een laten inspannen „De koetsier staat te wachten," antwoordde de detectieve, „ik heb aan het station een rijtuig genomen." „Dan zal ik, als u het goedvindt, mijn bedien de zeggen eenige dingen voor mij in te pakken. Ik mag zeker wel iets meenemlen „Daar is niets tegen," antwoordde de man. En ondertusschen zult u mij zeker wel willen toestaan," zeide Godfrey, „afscheid van mijn fa milie te nemen Als u dat noodig vindt, wil ik u op mijn woord beloven, dat ik geen poging zal loen om te ontsnappen." „Ik vertrouw u volkomen," antwoordde de man. Godfrey keerde naar den salon terug. Hr moest een rol spelen, die hem het hart verscheur de en hij wilde hen, die hij liefhad, zooveel moge lijk verdriet besparen. Toen hij de kamer binnen kwam, keken zij met oen onisteld gezicht hem aan. „Wat is er gebeurd, Godfrey Wat is er ge beurd vroeg zijn moeder, terwijl de beide meisjes wachtten, tot hij iets zou zeggen. „Er is iemand uit Londen, die mij moest spre ken over den moord," begon Godfrey, nog niet wetend, hoe hij hen de tijding moest meedeelen .Het schijnt, dat de autoriteiten mij morgen voor hel verhoor nog wenschen te zien, zoodat 'k er vanavond heenga." „Godfrey," riep zijn moeder uit, terwijl zij op sprong en naar hem toeliep, „ik doorzie alles Je bent gearresteerd op vermoeden van moord. O, mijn jongen, mijn beste jongen Ik kan je niet laten gaan Zij zullen je niet van me weg nemen „Het is alleen maar voor den vorm, moeder," zeide hij, sussend. „Met het oog op getuigen van gisteren, konden ze niet anders handelen. Als alles goed gaat, ben ik morgen weer terug. Het is maar een kleine, tijdelijke afwezigheid, want mijn advocaat, een der knapste rechtsgeleerden op 'tgooien van vuil in slooten, enz. Op 'n vraag van den heer Komen, wat B. en W. onder huisvuil er Industrievuil verstaan, zegt voorz., dat b.v. doozen en cartonnage9 uit winkels geen gewoon huisvuil is; het is de be doeling, dat boven op de wagen 'n gelegenheid gemaakt wordt, om 't dan tegen 'n kleine ver goeding mee te geven. Bonboekjes b.v. zouden hiervoor kunnen worden gebruikt. Als de auto er echter speciaal voor komen moet, dan wordt het wat anders. De Heer Komen heeft er dankbaar acte van ge nomen, dat de pottie op 't neergooien van vuil zal toezien. De heer Rezelman: 't Meegeven van vuil wordt toch niet verplichtend gesteld Voorz. Neen. Echter, 't overal neersmijten zal nu uit moeten zijn. De heer Koorn kan zich er mee vereenigen, al hoewel hij zich niet kan indenken dat 't voor den chauffeur den vollen werkkring eischt. Nu het de bedoeling is, dat de man ook andere werk zaamheden zal doen, vindt spr. het nog al aar dig voor elkaar, vooral ook aangezien de chauf feur niet vast wordt aangesteld De heer v.d. Berg pleit voor consideratie bij het betalen van f 3.50 voor 'n emmer. Er zullen menschen zijn, die 't niet in eens kunnen vol doen. De heer Jonker vraagt of het zoo noodig is, dat men zich aan 'n bepaald merk van 'n auto voor de reinigingsdienst verbindt. De heer Stammes. Ja, dat is noodig. En dan 'n zes-cylinder wagen; die trekt goed op cn kan m'en kalm mee rijden. De heer Jonker. Door iemand uit de Gemeen te kan de auto toch wel geleverd worden Voorz. Zeker, als 't de gemeente niet méér kost De voordracht reinigingsdienst wordt thans goedgevonden en den Helder dank gebracht voor de goede nabuurschap. Verzoeken om ontheffing of verm>r»'1"ring van aanslagen in het schoolgeld van C. Re zelman, H. Leek en P. Verver. Rezelman krijgt ontheffing; Leek verminde ring, omdat hij inplaats van 3 maar 2 kinderen op school heeft en ook Verver krijgt verminde ring Kuiken weet nu wel heel gewis Dat men aan de Kleine Sluis achterlijk is Verzoek van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs om de gele genheid open te stellen, dat kinderen uit de ze gemeente kunnen worden toegelaten tot de school voor buitengewoon lager onder wijs te Den Helder. Voorz. deelt mee, dat als achterlijke kinderen voor deze school in aanmerking ko men: van de school van den heer 't Hart 8; van die van den heer Raap 1van die van den heer de Vries 3; van de Kathol, school 1; tezamen 13 De heer Kuiken, 's Jonge, 8 't Getal is hoog! En dat hier aan de Sluis (Uitbundig gelach Voorz. Dat ligt 'm daaraan, dat b.v. 'n achter lijk kind van de Christ. school ook soms naar de KI. Sluis gezonden wordt om te beproeven of er. nog wat van te maken is. De heer Kuiken: Als ze het er hier niet in kun nen pompen, denkt U dan te Den Helder wel Voorz. En als nu de mogelijkheid bestaat, dat er volwaardige arbeidskrachten van gemaakt kunnen worden Alle ouders van die kinderen waren er voor en zoo aanstonds zal het Hoofd van die school, de heer lest, een uiteenzetting over dat onderwerp gaven. De heer Keuris. Onzerzijds juichten wij het van harte toe. Voorz. Wat het vervoer betreft waar dc dienst van Naastepad niet op dat uur gaat, is met Prins, (waar ook de scholieren van Wieringcn meerijden) overeengekomen, dat die smorgens te 8.20 uur hier rond zal rijden en de kinderen naar die school zal meenemen kosten 1.25 per kind per week de terugreis zal per Naaste pad te 3 uur van Den Helder geschieden, die 't zeker ook wel voor 1.25 zal doen. Dit moet nog besproken worden. Doch de kosten van vervoer zijn dan per kind 2.50 per week, een bedrag in het geheel van i200 per jaar. De Heer Kuiken vindt het hoog. WORDT VERVOLGD OP DE NA FERSTE BLAD. BINNEN-PAGI- op dat gebied, is vast overtuigd, dat hij de aan klacht zal kunnen vernietigen." Molly zweeg, maar Godfrey ried haar gedach ten. „Ik moet even een briefje aan je vader schrij ven, liefste," zeide hij. „Hij heeft dit voorzien en mij laten beloven, dat ik hem dadelijk bericht zou zenden, als er iets belangrijks gebeurde." Hij ging daarop naar een schrijftafel in een hoek der kamer en schreef haastig een briefje aan mijnheer Devereux, daarna belde hij en ge lastte, dat het onverwijld bezorgd moest wor den. En nu," zeide hij, terwijl hij zijn horloge raadpleegde en zag, dat het half zes was, „moet ik afscheid nemen. Wees niet bezorgd over mij. Ik ben sterk in het gevoel mijner onschuld, en ik ben er van overtuigd, dat morgen om dezen tijd iedereen zal weten, dat ik onschuldig ben." Maar zijn moeder was ontroostbaar. Zij klem de zich aan hem vast, terwijl haar tranen langs de wangen stroomden, alsof zij hem niet kon laten gaan. „Moederlief," zeide Kitty, „u moet flink zijn. Denk aan Godfrey en maak hem niet ongeluk kiger dan hij al is." „Ik zal flink zijn," zeide zij, zijn gezicht naar haar toetrekkend en hem kussend. „Dag, beste jongen. Moge de hemel ie genadig zijn en je weer veilig tot ons terugbrengen. Toen Kitty Godfrey goedendag gekust had, trok zij haar moeder terzijde in het inspringend hoekje bij den haard, zoodat Godfrey en Molly zonder ooggetuigen afscheid van elkaar konden nemen. /Toen nam Godfrey haar in zijn armen. „Dag, mijn lieveling," zeide zij. „Ik zal voort durend voor je bidden. Dag en nacht zullen mijn gedachten bij je zijn." Hij kon haar niet antwoorden, maar kuste haar hartstochtelijk. Toen maakte hij zich uit haar omhelzing los en verliet de kamer. Hij ging terug naar de bibliotheek en deelde den detecti ve mee, dat hij hij tot zijn beschikking was en voegde er tegelijkertijd bij, dat, als zij den trein die 6.10 van Detwich vertrok, nog wiiden halen, zij geen tijd te verliezen hadden. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1930 | | pagina 3