den gehad, dan was Mussolini nooit gekomen.' Maar ze konden en durfden niet leiden. Wie de Amsterdamsche kaart kent, weet, dat er geen moeilijker bedrijf is dan „publieke wer ken." En nu denk ik niet aan de Rokinkwestie, die is maar bijzakelijk. Ik overdrijf niet, als ik zeg. dat 't beginsel der socialisatie er nergens slechter afkomt dan bij „publieke werken", dat prijzen moet berekenen, waar een mensch van rilt, dank zij een onmogelijke bedrijfsleiding. Is dat een kleinigheid voor wie socialisatie voor staat wie dat laatste wil, zal met het vraagstuk van de verantwoordelijkheid in bedrijfsleiding ernst moeten maken en niet op deze wijze moe ten spreken over een man, die een zeer groot portie verantwoordelijkheidsgevoel heeft, een artikel, dat maar al te schaars ch is in dezen de- mocratischen tijd. Wij moeten een democratie hebben, die kerels gebruiken kan en gebruiken wil, niet een, die alleen maar slappelingen wil, die zich kunnen „voegen" zonder meer. G. v. AMST1EL. H. BUITENLAND. EEN HAAI WEET EEN ECHTSCHEIDING TE VOORKOMEN. Een Russisch ontdekkingsreiziger, die zich op het oogenblik op Haiti bevindt, vertelt een niet alle daagsche gebeurtenis, die hij zelf daar heeft meegemaakt. Hij bevindt zich op een zeilschip, waarop ook tal van inboorlingen meevoeren. Een schoone dame uit Haiti twistte onophoudelijk met haar man en weigerde hem naar het naburi ge eiland te vergezellen. De strijd nam steeds scherper vormen aan tot de vrouw plotseling zeide „Ik wil niets meer van je weten" en het water sprong, om zwemmend haar eigen dierbaar eiland weer te bereiken. Nauwelijks was zij in het water gesprongen of de inboorlin gen begonnen onder de meest wanhopige geba ren te gillen „MaumauDat woord be teekent in hun taal „Haai" de schrik van deze zeeën. De jonge vrouw riep om hulp. Haar man die in het begin haar sprong met onverschillig heid had aangezien, sprong nu met een speer ge wapend. tegelijk met verschillende andere man nen in zee. Het gelukte hem de jonge vrouw te redden. Haar hand echter had zij in den muil van het roofdier moeten laten. Zij werd direct naar het gasthuis gebracht, dat zij, twee weken later, weliswaar zonder hand, maar toch gezond, kon verlaten. Het huwelijk zou zeker een groote mis lukking geworden zijn, als de haai niet tusschen beide was gekomen. De vrouw is naar haar man teruggekeerd ee beweert nooit weer van hem tn willen scheiden. PAPEGAAIEN ZIEKTE IN DUITSCHLAND. In Potsdam zijn onlangs drie gevallen van papegaaienziekte geconstateerd bij een familie, die pas geimporteerde papegaai had gekocht. De arts, die de drie patiënten behandelde, werd e- veneens ziek en overleed na enkele dagen in he stedelijk ziekenhuis. Een 51-jarige verpleegster die hem daar verpleegde is kort daarop gestor ven. De geneeskunde vermoedde tot nog toe, dat al leen papegaaien menschen konden besmetten gevallen van besmetting door patiënten onder ling waren tot nu toe niet bekend. EEN OMKEER IN DE SOWJET POLITIEK Volgens een bericht uit Moskou heeft het pre sidium der executieve van de communistische partij der Sowrjet Unie onder voorzitterschap van Staline het volgende besluit genomen: Nadat de Sowjet-autoriteiten tot nu toe de particuliere boerenbedrijven onder dwang heb ben opgeheven, heeft de partij vastgesteld, dat een dergelijk collectief maken der bedrijven niet meer in overeenstemming is met de belangen der partij. De partij verlangt, dat de opheffing der particuliere boerenbedrijven niet meer mei dwang, doch uitsluitend vrijwillig zal moeten geschieden. Het politieke bureau der communis tische partij heeft daarom besloten: 1. Alle maatregelen tegen de particuliere boe renbedrijven terstond te staken. 2. Alle markten terstond weder te ppenen. 3. De sluiting der kerken zal terstond worden gestaakt, omdat de sluiting slechts vrijwillig en met verlof en toestemming van den pastoor der gemeente tot stand mag komen. Deze besluiten beteekenen een ontzaglijke om keer in de tot nu toe gevoerde Sowjetpolitiek ne korten of langen tijd een ernstig gevaar voor hei bestaan van het Sowjetstelsel zou opleveren. Gevaar van een nieuwen hongersnood in Sowjet-Rusland. In de Zuidelijke streken van Rusland is men reeds met het zaaien begonnen. Voor het begin van den zaaitijd, beweerden de communisten dat alle mogelijke tegenwerking ten spijt, zij er in waren geslaagd meer dan 100 pCt. zaad noo- dig voor het uitzaaien te verzamelen. De eerste controle toonde reeds wat voor 100 pCt. het wa ren. De officieele Sowjet-organen Izwestia en Prawda slaan nu reeds alarm. „Er is geen zaad!" De verslagen van plaatselijke besturen over hel verzamelen van zaad bleken onjuist. Er is ge vaar dat er 100 pCt. minder zal worden gezaaid dan het vorige jaar. Hier volgen eenige cijferr aan de bovengenoemde bladen ontleend. De streek van Wladiwostok berichtte van het verzamelen van 12 duizend centenaars rogge in werkelijkheid bleken het maar 5.400 te zijn. De streek van Tersk berichtte van het verza melen van zaad voor 135 pCt.Het bleken er 55 pCt. te zijn en bovendien twijfelt de Izwestia nog aan de juistheid van die getallen. Het record is geslagen door de streek van Koer gan. waar zoogenaamd 49 pCt. zou zijn ingeza meld, terwijl in werkelijkheid slechts.... 2 pCt is binnengekomen. Trek- en melkvee is door de boeren zelf voor 50 pCt. vernietigd, paarden werden verkocht en geslacht en tractors zijn er niet. In uitgestrekte gebieden kan men geen varken vinden, alle kens zijn geslacht. De waren, noodig in dorp, kunnen daar niet wrorden gebracht de spoorwegen worden slecht beheerd en er ont breekt alle discipline, schrijft Het Economische Leven. Wordt de toestand binnen korten tijd niet beter, dan staan wij voor het gevaar van groote moeilijkheden en hongersnood Dit zijn de resultaten van een „snelle gang naar het com munisme" zooals Staline en zijn handlangers deze beroovingen van de Russische dorpsbewo ners noemen. VERKOOPING. Zaterdag 15 Maart 1930 werd door notaris Obreen ten verzoeke van den heel Bakker Sz. en Kinderen in 't café van den heer Koster te Oosterland publiek verkocht de olgende onroerende goederen 1. Een burgerwoonhuis met tuin a.d. Gester- weg groot 0.08.55 H.A., kooper de heer J. Bakker oor 1328. 2. Een boerenhofstede met boeten, erf en land groot 1.58.55 H.A., kooper B. H. Kraan voor 6550 3. Ven achter het huis, gioot 1.11.90 H.A., koo per de heer B. H. Kraan voor 3500. 4. Krommeven, groot 0.53.30 H.A., kooper B. H. Kraan voor 1720. Zuiderkrocht, groot 1.69.30 H.A., kooper J. Bakker voor 4680. 6. Jan Klasenweid, grooi 1.08.50 H.A. kooper de heer C. Koorn Vz. voor 3240. 7. Kaapven, groot 0.66.40 H.A., kooper de lieer Koorn Vz., voor 740. 8. Knolweid, groot 0.48.35 H.A., kooper ïeer S. de Jongh voor 1450. 9. Oeversche Ven, groot 0.85J20 H.A., kooper de heer J. Bakker voor 2500. 10. Castricum, groot. 0.58.90 H.A., kooper heer M. Heijblok voor 570. Combinatie 2, 3, 4 en 5. Kooper de heer lakker Jz. voor 16432. 11. Grietstop, groot 40.50 H.A., ten verzoeke van den heer D. Lont Pz., Westerklief Wieringen (ooper de heer C. Zomerdijk Sr. voor 360. gemeente wieringen. de de w. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid s aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. ver gunning verleend om ten behoeve van het ver- ichten van graafwerk en werkzaamheden op den loswal te Den Oever gedurende het tijdvak 17 Maart t.m. 31 December 1930, 120 mannen ar beid te laten verrichten in twee ploegen, waar- loor, behoudens rusttijden gewerkt wordt: op Maandag van 5 uur v.m. tot 11 uur n.m.; op Dins dag t.m. Vrijdag van 4 uur v.m. tot 11 uur n.m. ip Zaterdag van 4 -- 11 u. v.m. —Door den Commissaris der Koningin is aan ie volgende ingeschrevenen der lichting 1931 .oor den dienstplicht ingeschrevenen vrijstel- 'ing wegens broederdienst verleend: P. van As- °eren, L. Bugpl, \V. de Graaf, T. de Groot, J. Halfweeg, J. C. Hoekstra, F. van de Krceke. A. Kuik. C. Lont, J. Lont Dz., J. Lont Pz., N. Mul Ier. M. Mulder, J. C. Oden. A. van Sabban, S Slikker, D. fTijsen en D. C. Wiegman. Herhalings - Oefeningen. De volgende dienst olichtigen moeten in 1930 voor herhalingsoefenin Ten onder de wapenen komen: D. van Elk op 28 \ug. te Bergen op Zoom; Jb. Kuit op 4 Sept. te Gorinchem; D. Stevens op 7 Augustus te Assen; L. de Graaf op 27 Oct. te Den Helder; T. Grijze >p 15 September te Amersfoort; M. Glim op 11 September te Amersfoort. NIEUWBOUW. Naar wij vernemen is voor len bou>v van een burgerwoonhuis, van den heer S. Kaan een bouwterrein aan de Kremmersweg te Ilippolytushoef (in het Noorden) aangekocht door den heer Jb. Doves Jbz. tg Waterland. Afscheid oud-Veldwachter en bode Post. Door den heer Burgemeester, den heer Sec retaris, den heer Ontvanger, de secretarie-amb tenaren en den Keurmeester der Zeegras-Explol tatie is j.1. Zaterdag afscheid van den scheiden den veldwachter en bode genomen, in een kern achtige toespraak werd de heer Post door den burgemeester, welke hem tevens namens het personeel een fraaie leuningstoel aanbood, tocge sproken. Ook de Secretaris sprak nog enkele waardeerende woorden tot den scheidenden eldwachter-bode. Ontroerd dankte de heer Post voor de hem ge brachte hulde en het prachtige stoffelijke blijk van belangstelling. Heden Maandag is de nieuwe bode de heer A. Veerdig ter Secretarie in dienst getreden. Gevonden 'n bankbiljet van f10.Inlichtingen bij den Gemeente - congierge. Ned. BIJBELGENOOTSCHAP Afd. Wieringen gen - Anna - Paulowna. Maandagmiddag werd in net gebouw „Land in Zicht" te Den Oever de aan ^ekondigde vergadering gehouden tot oprichting van een afdeeling Wieringen-Anna Paulowna van het Ned. Bijbelgenootschap. Vertegenwoor- iigers waren gezonden door: de Gereformeel de Kerk van Wieringen, de Evangelisatie van Bree zand en Wieringen, en „Land in Zicht.". Verder was aanwezig de Secretaris voor het linnenland van het Ned. Bijbelgenootschap, en werd de vergadering geleid door Ds. Zwaan uit Oen Helder, Vice-Voorzitter van de Prov. N. Hollandsche afdeeling. Er werd besloten een afdeeling Wieringen-An ia Paulowna op te richten en liet volgende voor loopig bestuur werd gekozen: de hr. J. Bosma. H.hoef, voorzitter; de hr. P. Boon, Breezand, vi- ze voorzitter, de heer R. C. Franck, Den Oever, secretaris - bibliothecaris; de h< H. K. van Kals beek, Den Oever, penningmeester. Verder zullen gevraagd worden: de Kerkci a- len der Herv. Kerk te Wieringen en te Anna Paulowna, de Doopsgezinde gemeente te Wie ringen en de GereformL Kerk te Anna Paulowna om een afgevaardigde in het bestuur aan te wij zen. Binnenkort zullen verschillende bijbeidepots te Den Oever, Hippolytushoef, Breezand, enz. worden gevestigd. Des Avonds half acht werd in de Kapel te Den Oever een propaganda-avond gehouden. Door ver schillende omstandigheden was er wel niet ge noeg bekendheid aan gegeven, zoodat het bezoek niet talrijk was. Nadat Ds. Boekc de samen komst geopend had, spraken achtereenvolgens Cand. Lofvers over: De Bijbel het Boek der Wer kelijkheid; Ds. Vorstman over. De Bijbel ons pei soonlijk bezit; Ds. Boeke over: De Bijbel in Kerk var en huis. Hierna werd een korte pauze gehouden, een en bestond er gelegenheid zich als lid te laten in schrijven, waarvan zeer bevredigend gebruik werd gemaakt. In het geheel konden op dezen dag 36 inschrijvingen geboekl worden. Wie volgt. Met een slotwoord van den heer Bosma werd de samenkomst gesloten. Dank aan de voogden, die de kapel voor dit doel beschikbaar hebben willen stellen. Voor de Zuiderzeewerkers. De Mandoline Ver eeniging Oost Wieringen gaat Zondagmiddag a.s. naar het opgespoten eiland Breezand om de daar vertoevende Z.Z.-werkers een concert aan te bie den. De Directie der Z.Z. werken heeft welwil lend een boot desponibel gesteld. n Defect. Naar ons wrerd medegedeeld is het gemaal tot droogpomping van de Wieringer Meer te Den Oever in ongereede geraakt. Beide pompinstallaties van dit gemaal zijn nu buiten gebruik, 'nr Geduchte tegenvaller. SUCCE&ÉIIEUWS. Beide Succes-elftallen speel den 7^ $&Lg voor de Gouden-Kruiswedstrijden uitgesenreven door den N.H.V.B. Succes I speel de op eigen terrein tegen Schagen I en wist het niet verder te brengen dan 22. Succes II was naar Wieringerwaard en werd met een 42 nederlaag naar huis gezonden, zoo dat beide elftallen voor deze wedstrijden zijn uit gespeeld. HERV. GEM. Donderdag 20 Maart 'sav. 8 uur V.C.J.B. DOOPSGEZ. GEMEENTE Donderdag 20 Maart 'savonds 8 uur Gemeente avond in de Vermaning. In verband met de be langrijke punten, die aan de orde komen, is een goede opkomst zeer gewenscht. Zang. Zaterdagavond gaf de Gemengde Zang- verccniging „Zang en Vriendschap", directeur de heer Jb. I. Hovenier, met medewerking van de Schager - Orchestvereeniging haar eerste o- penbare uitvoering voor een flink bezette zaal in Hotel De Haan. De voorz., de heer J. C. de Haan spdak een hartelijk welkomstwoord tot het in grootep getale opgekomen publiek, en in zonderheid tot de Schager Orchestvereeniging. Daarna werd begonnen met het afwerken van het uitgebreid programma van zang en muziek De vereeniging is nog jong, maar wat er ge geven werd was een en al bekoring en werkelijk genotvolle uren hebben de opgekomenen ge had. De zangnummers waren subliem Ook het Schager muziekgezelschap mocht ge hoord worden en deelde in het succes van den avond. Telkens klonk 'n daverend applaus De voorz. v.d. Zangersbond sprak de Wierin ger Zangvereeniging nog toe, wenschte haar ge luk met 't succes en hoopte dat ze op dezen weg zou voortgaan. Dan zou veel worden bereikt. Ook richtte hij een aanmoedigend woord tot |het publiek om donateur te worden, fTen slotte dankte de heer De Haan voor aller medewerking en bovenal het Symphonie-orkest van Schagen voor haar assistentie op dezen ond. Een gezellig bal was het slot. dat de werken onverminderd voortgang moeten vinden. Weliswaar zijn de kosten der werken tot nu toe tegengevallen, maar het is niet aan te nemen, dat de oorzaken zich ook verder in gelijke mate zullen doen gevoelen, zoodat deze aanvankelijke tegenvaller niet als maatstaf voor de nog aan te vangen werken behoeft te worden aangenomen. Met genoegen ontwaarde de minister, dat door niemand voor algeheele stopzetting van het werk werd gepleit. De waarde der gronden. De commissie tot het instellen van een her nieuwd onderzoek naar de baten, welke van de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee mogen worden verwacht (commissie-Lovink) heeft in haar rapport medegedeeld, dat verwacht mag worden, dat na enkele cultuur jaren de kleigron den, welke het meerendeel der gronden uitma ken, een pachtwaarde van f 125 a 150 per ha. zul len bezitten en de zand- en lichte zavelgronden van f75 a 100 per H.A. Deze waarde kan met f25 per h.a. worden verminderd, wanneer de gron den niet van bedrijfgebouwen zijn voorzien. De verkoopwaarde der gronden mag, volledig in cultuur gebracht en behuisd op f 3000 per h.a. worden gesteld. WIELRIJDER AANGEREDEN Gistermiddag reed op de Laarder hoogte on der Laren een 48-jarige rijwielhandelaar. Blijk baar hoorde hij niet, dat de motorwagen van de Gooische stoomtram naderde. Toen de wagen hem al half gepasseerd was, schrok hij zoo, dat hij door het midden-balcon van den motorwa gen werd gegrepen. Het slachtoffer werd eenige meters meegesleurd voor de tram stilstond Zijn toestand is zorgwekkend. ZAL DE EX-KFÏZFR OOK EENS BELASTING MOETEN BETALEN Oud-Min. Kan bii Wilhelm. Uit Doorn wordt gemeld, dat Mr. Kan, oud-mi nister van Binnenlandsche Zaken aldaar is aan gekomen tot het houden van besprekingen met den ex-Keizer. HET EERSTE KIEVITSEI Het eerste kievitsei is door den heer de Wit te ;Sneek Donderdag gevonden. De heer de Wit heeft, volgens oude traditie, dit: |ei opgestuurd naar H. M. de Koningin. HEER-HUGOWAARD. Door de Vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in West friesland zal te Hcerhugowaard op 19, 20 en 21 April a.s. een tentoonstelling worden gehouden. Dit jaar zullen 34 leerlingen aan het eindexamen deelnemen. ANNA PAULOWNA. Bij beschikking van den Commissaris der Koningin dezer provincie is aan de volgende in geschrevenen van de lichting 1931, voorgoed vrij stelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst P. Bakker, M. P. Brouwer, C. H. te Buck, R. van der Burg, E. G. Conijn, J. Corne- lissen, C. Harder, N. H. van Kampen, K. van Kooten, G. Kooij, J. P. Leien, A. Mooij, B. van Oudenaarde, I. Paardekooper, W. Pijnacker, K. D. Sas, E. Sloothaak, J. Sloothaak, H. Veenslra, P. Vlaming, J, Wiggers, M. Wiggers en D. de Wit. Onder de schooljeugd in deze gemeente is ten behoeve van het op te richten monument voor het Nederlandsch Reddingwezen, een in zameling gehouden, waarbij door het Comité be schikbaar gestelde kaarten aan de kinderen wer den uitgereikt, Het resultaat van deze inzameling is als volgt School I 13.20School II 13 39; School III 4 Chr. School 2.83 R.K. school te Anna Paulowna 4.- en R.K. School te Bree zand 4.75. Bestond aanvankelijk het plan het kantoor van den Rijksontvanger in deze gemeente op te heffen, thans zal, naar wij vernemen, niet tot opheffing worden overgegaan. Dit zal zeer zeke?* door alle inwoners worden toegejuicht. BURGERLIJKEN STAND Geboren Johanna Louisse Maria, d.v H. B. A. Brinkmann en van M. Hamyert. Theodorus Johannes, z.v. J. Th. van Zanten en van C. M. H. Vink Romke, z.v. J. P. Kreijger en van N. Krap. Door den heer fTHoutlosser, broodbakker alhier, is een aanvraag ingediend ingevolge de Hinderwet om een heete-luchtoven te mogen bouwen in zijn bakkerij. GEMEENTE - NIEUWS ZIJPE. Uitvoering Tooneelvereen. O. B. K. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van genoemde vereeniging om' in deze maand of begin April haar 2de uitvoering te geven in de zaal Kossen, Spoorbuurt. Opgevoerd zal worden „De Scha duw van het verleden". Een zeer mooi tooneel- spel in 3 bedrijven van Jaap van der Pol. SPORT. Zondag speelde Breezand 2 een com petitiewedstrijd tegen Helder 5 en verloor met 2—0. Naar ons wertL verteld heeft Breezand pro- 'e&t ingediend tegen ongerechtigde spelers het Heldersche elftal. BREEZAND. Voor rekening van den heer L. J. Schouten, metselaar alhier, zal aan den Ooster Zandvaartsweg een bloembollenschuur met ga rage worden gebouwd. Aannemer J. Hoep is met den bouw belast, BREEZAND. Het ligt in de bedoeling van den heer P. Borst Gzn. door aannemer J. Hoep een woon- en winkelhuis te laten bouwen, zoodat hiermede in Breezand ook een winkel gevestigd wordt waar men boter, kaas, eieren, melk, enz kan verkrijgen. Het perceel wordt gebouwd aan den Zwartc- weg op een gedeelte van het land door Borst van den heer S. Sas gekocht. SCHAGERBRUG. De Vrijzinnig Christelijke Jongeren Bond is voornemens op Donderdag 20 Maart een propaganda-avond te houden in de zaal van den heer J„. Broer. Daar er in zoovele plaatsen reeds een Afdeeling van de V.C.J.B. be staat en de Bond voor vele jongeren tot een le venskracht geworden is, hopen wij ook hier in Schagerbrug lot de oprichting van een Afdeeling te komen. Wat wil nu de Y-C.J'.B. Wat is het doel hier van Ilct doel van den bond is wel „de geeste lijke band te leggen tusschen jongeren en oude ren tot opbloei van het Vrijzinnig Protestantis me. Dat dit hoog noodig is, behoeft niet meer gezegd te worden. Telkens weer worden we ge prezen op de groote slapte onder de Vrijzinnigen. Ziele-leven en dus ook Goddienstig-loven, ver schrompeld, omdat de menschen steeds méér het vermogen verliezen om de waarde en de waar heid van het leven van de Geest te verstaan. J.n de diepte is onze moderne wereld een ontzetten de arme wereld en wordt zij met den dag armer. Welnu de Jeugdbeweging is het verzot tegen dit alles. In alle echte Jeugdbeweging leeft de goede wil om eigen leven in dienst te stellen van de opbouw van een beter? wereld. Jeugdbewe ging is bereidheid tot dienen van het Hoogere, is de goede wil om in getrouwheid aan een ideaal eigen leven te zuiveren, is het verlangen om den nieuwen tijd te helpen komen. Op dezen avond wordt hierover gesproken. Door de Afd. Anna Paulowna wordt een Religieus spel opgevoerd „De ATalenten", dat naast het gesprokene mede uiting geeft van het streven van den bond. Wij wekken ieder en vooral de jongeren od voor de zen avond. Zie verder advertentie in dit blad. SCHAGERBRUG. Bij de gehouden aanbeste ding van het bouwen van een pakhuis op een terrein te St. Maartensbrug, voor rekening van rle Ccop. Malerij De Goede Verwachting" alhier,-, onder toezicht van den heer W. de Leeuw Jzn werd ingeschreven als volgt P. Tuin, 't Zand f 3950 K. Kreijger Oudesluis 3925 M. Schipper, Schagerbrug 3800 J. Ven erer Kz., te St. Maartensbrug f 375Ó; D. de Leeuw Wz. St. Maartensbrug 3695 E. Roozing, Pet ten f 3675 C. Dekker, Schagerbrug f 3532. Van onwaarde was een bi!jet inerkr.mcn. Hpt werk is aan deo taagsten inschrijven gegund RINNENL. NIEUWS. EERSTE KAMER. ZITIDERZEEFONDS. Aan de Memorie van Antwoord op het V. V. over de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1930 is het volgende ontleend De drooglegging. De minister nam met instemming kennis van de opvatting der leden, die van oordeel waren, EEN SPRINKHANEN - PLAAG. PALESTINA. Uit Jeruzalem wordt gemeld dat een sprinkhanenplaag een ernstigen toe stand heeft geschapen. Verscheidene reusachti ge zwermen dezer insecten in het ge bied van Jericho vormen 'n nieuw gevaar. EEN VOETGANGER VEROORDEELD. DUITSCHLAND. De rechtbank te Rediju heeft een voetganger, die het verkeer gehinderd heeft, tot zes maanden gevangenisstraf veroor deelt!, wegens dood door schuld. Vier voetgangers liepen op een pad, bestemd voor fietsers en voetgangers. Toen een fietser naderde, weigerden zij op zijde te gaan, waar door de fietser naar den rijweg moest uitwij ken, waar hij door een auto werd overreden en gedood. Twee anderen kregen 'n boete BEKENDMAKING. Het door ons in 't vorig nummer aangekon digde feuilleton „Om het Oude Geloof", oorspron kelijke roman van Levy Grunwald begint in het nummer van a.s. Vrijdag. ALKMAAR, 17 Maart, 1930. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 44 vette koeien 225 k 410 3 vette kalveren 100 a 120 Vette kalveren per ned. pond 1.50 a 1.70 313 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 28 Nucht. kalv. fok 20 a 34 500 Varkens (zware) per ned. pond 0.74 a 0.78 Zouters per ned. pond 0.76 k 0.77. Handel goed.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2