STER-TABAK BEGRAFENIS VAN Dr. O. J. POOL. Het Nieuwbl. van W est Friesland meldt uit Makkinga Juist een week na het vreeselijk mo torongeluk, waarbij dr. O J. Pool het leven ver loor, werd zijn stoffelijk overschot ter aarde be steld op de nieuwe begraafplaats 'alhier. Zeer velen waren gekomen om den overledene de laatste eer mede te bewijzen. Tal van collega's van den ontslapene, leden van den Geneeskun digen kring „Heerenveen en Omstr.", waren te genwoordig, verder vele bestuursleden van Groene Kruis, Wijkverpleging en andere corpo raties, waarin dr. Pool een vooraanstaande plaats bekleedde. Om ruim drie uur nam ds. D. Prins van Don kerbroek, die als vriend de begrafenisplechtig heid leidde, het woord en hield een korte lijkre de, herinnerend aan de wreede gebeurtenis var een week geleden, aan de diepe verslagenheid die er heerschte en de overstelpende droefhek' van de echtgenoote, de bejaarde moeder en_ de eenige zuster van den overledene. Hij schetsU de verdienste van dr. Pool als mensch en ah arts en troostte de weduwe en nabestaanden met Gods woord. Een oom van den ontslapene dankte namens de familie voor de troostvolle woorden. De nog steeds verzegelde lijkkist werd daein op den lijkwagen geplaatst, waaraan tal var kransen werden gehecht. Een volgwag^n droer de overige bloemstukken. Even werd neig se wacht op het passeeren der tram en daarna be gon de droeve tocht naar de begraafplaats. Een groote schare vrienden en belangstellen den uit den omtrek sloten zich aan. om mede het stoffelijk overschot van den algemeen ge achten dokter naar de laatste rustplaats te be geleiden. Nadat de kist in het gemetselde graf was nee gelaten, werd het woord verleend aan den hee« Van Douwen, burgemeester van Ooslstelling werf „Gelijk het gras is ons kortstondig leven." Dit woord, zij spreker, komt ons in de gedachte als we wederom zien, hoe onverwacht, hoe plot seling een einde kan komen aan ons aardse! bestaan. Groote verslagenheid is er in wijdei kring. Zwaar is het verlies voor de weduwe, <1c moeder en de zuster, die zoo plotseling haai man, zoon en broeder moesten verliezen. Ooi bij de vele vrienden en patiënten van den over ledene is groote droefheid. Met dokter Pool een hoogstaand mensch, een knap mpdïcii' heengegaan. Als geneeskundige, belast met d< armenpraktijk, heeft spr. dr. Pool loeren ken nen en hoogachten. Beste dokter, rust zacht. De heer Peereboom, burgemeester van Ilpen dam en oudburgemeester van Wieringen, was df tweede spreker. Als kind heeft dr. Pool gespeelt met sprekers zoon, als schoolkameraden zater ze naast elkaar, de lessen volgend van meeste Pool, de vader van den ontslapene. Ernstig wa de studie voor het arts-examen. Helaas, de va der mocht het succes van zijn zoon niet beleven Na volbrachte studie vestigde O. J. Pool zich a vrij spoedig als arts te Makkinga, waar sp; hem eens bezocht en toen dc vraag stelde „Hor bevalt het doktersleven en ten antwoor. kreeg„Ik vind het zoo jammer, dat wij dok ters niet meer, niet véél meer voor de lijdend menschheid kunnen doen." Dit woord typeert dr. Pool als mensch en al- medevoelend arts. Hevig was spr. dan ook ont roerd, toen hij den vorigen Zaterdagavond dooi de radio vernam, dat de wreede dood een veelbe lovend jong menschenleven had opgeëischt. Ah oud vriend van de familie voelde hij mee der. zwaren slag, die hen trof. Moge aan mevrouw aan moeder en dochter de kracht worden gc schonken, om dat leed te dragen. Onno, rus: zacht. Ds. Ludwig van Tjalleberd brengt namens dc leden van de vrijmetselaarsloge „Ken U zelve te lieerenveen een laatsten broedergroet. Spr. betreurt het diep, broeder Pool voortaan te moe ten missen. Veel had hij nog kunnen zijn vooi de Loge, voor zijn echtgenoote, moeder en zus ter. Maar we komen niet om te treuren, doch willen U, broeder Pool, danken voor helgeel van U op ons is overgegaan. Gij waart een een voudig en bescheiden persoon, een stille krach- die zich stelde in dienst van de lijdende mensch heid en wel op voorbeeldige wijze. In 't. voile harrenas zijt ge heengegaan. \Yi§ vrijmetselaa. wil zijn in den waren zin des woords, moet in het volle leven staan en zich geven met hee! zijn hart. Uw gang naar het Licht was geen ge makkelijke gang, de weg leidde langs distels ci kruisen. Maar gij hadt den moed om voort te gaan, dank zij uw idealisme. \U,e hopen, dat g d&ar gekomen zijt, wat wij noemen het Eeuwit: Oosten, waar het volle licht zal schijnen en or de blinddoek afvalt. Wij hopen, dat moeder, zu- ter en echtgenoote de troost zullen ontvangen en zich boven hun smart zullen verheffen. Mo gen wij iets overnemen van uw stille kracht, opdat wij ons niet verheffen op ons zelve. Als bestuurslid van de „Groene Kruis"-afdee ling brengt dc heer Zwering van Donkerbroek den overledene een laatsten groet. We zullen, zei spr., hem missen, onzen voorzitter. In gedacJ ten zien we hem nog bezig, zorgende voor onz vereeniging, voor het wijkgebouw, voor zijn pa tiënten. Hoog werd hij geacht door zijn medebe stuurders. Stelden zij hem niet candidaat vor 't hoofdbestuur der Provinciale vereeniging En thans, hoe pijnlijk is de wond, ons allen toe gebracht. De nagedachtenis van dr. Pool zal L- ons steeds in dankbare herinnering blij van. Go schenke U, zijn nabestaanden, kracht naar krui Als oudste dokter van de gemeente Oostslc' lingwerf spreekt dr. Prakken van OostcrwoUle Makkinga heeft, zei spr., een kundig geneesheei en een goed mensch verloren, wij verloren iï den overledene een- braaf college. Mede namen de andere artsen van deze gemeente brengt spr hem een laatsten collegialen afscheidsgroet. Voor den geneeskundigen kring voert dr. Vai der Sande uit Wolvega het woord. Het is haast niet te gelooven, zei spr., dat wij thans .staan aan het graf van onzen beminden collega. Hel plotselinge van zijn dood ontroert ons. Het Noodlot greep zijn prooi en wij vragen ons nu af wat hebben we aan U, dokter Pool, als col lega gehad Gij waart een goed dokter voor .uw patiënten.en voor ons een goed collega. Gij had liefde voor uw beroep en een ideëele opvat ting van uw taak. De medicinale wetenschap had nog steeds uw volle belangstelling. Hoewel een man van weinig woorden, deeldet ge gaarne uw ervaringen aan ons mee en we waardeerer uw kundige adviezen zeer. Thans zullen we L niet meer terugzien in onzen kring. Diep betreu ren wij onzen collega. Eere zij zijn nagedachte nis Een oom van den overledene dankte de spre kers namens de familie voor de hartelijke, mooi- e en troostvolle woorden en alle aanwezigen voor de vele blijken van deelneming. In zijn slotwoord spreekt ds. Prins „Er is slechts één schrede tusschen ons en den Dood. Bereid uw huis, want gij gaat sterven. De weg der voorbereiding is deze, dat wij hooren naai de stem van Hem, die gezegd heeft „Ik ben de Weg en de Wjaarheid en het Leven." Daarna gaat spr. voor in dankgebed. staat hierin, dat men de eentonigheid van het dage- lijksch leven weet te verbre ken door heerlijke oogen- blikken. Niets beters Ican hier voor dienen dan Wanthetgenotvanelkpijp- ieSter-tabak is een verkwik king van lichaam en geest POLITIE. Verloren een damesportemonnaie met inhoud. Inlichtingen Gem.-bode. Het eerste kievitsei. Het eerste alhier gevon den kievitsei is den Ed. Achtb. heer Burgemees ter Kol ff aangeboden door den vinder de heer G. Krommedam. Maakten wij in een vorig bericht melding, dat, de buitendienst gestelde hoogspanningska bel van Westerland naar de Sluisput te De Hau- kes binnenkort zou worden ontgraven, thans bericht men ons dat deze ontgraving tot nader is uitgesteld. Bij den veehouder W. M. in de Elft werd een kalf geboren zonder staart. Geen enkel teeken was aanwezig dat op een staart geleek. -r- Wegens gebrek aan belangstelling kon de vergadering van de dansclub „Ons Genoegen" ter bespreking oprichting tooneelvereeniging in 't cafe Veerdig niet doorgaan. In de collectie Paaschlolen van den loteu- debitant Dolf Vroonc zijn de volgende prijzen gevallen op dc volgende nos. 10005 Fluitketel 10119 een schaap (gewonnen door Wed. D. Heii- blok. Haukes 10788 een paardendeken 4927 een koffiemolen 23958 Electrisch strijkijzer. Loodswezen. Naar wij vernemen is onze vroe gere plaatsgenoot, de lieer S. Kooij voor vast aangesteld bij het Loodswezen te Den Helder. Bezoek Z.Z.Werken. Donderdag j.1. brachten de Vlaamsche Studenten die de Dietsch acade mische leergangen aan de Hooge School te Delf' volgen, onder leiding van prof. Ir. J. W. Thiery een bezoek aan de Z.Z.-werken. Onze vroegere plaatsgenoot de heer P. Pop pen, is ingang 1 Mei a.s. aan het kantoor de1 N.V. Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alk maar bevorderd van boekhouder tot procuratie houder. Voorwaar oen flinke promotie. Driehoekmeisjes. Gisteren (Donderdag) avond werd in het gebouw Land in Zicht" te Den Oe- ier, een afdeeling van de Ncderlandsche Meis jes Clubs (Driehoekmeisjes) opgericht. Er gaven zich voorloopig 22 meisjes als lid op. zoodat 5 kleine groepen konden gevormd wor- den, die volgende namen kregen Sneeuwklok je, Vergeet mij nietje,Witte lelie, Doornroosje en Zonnebloem. A.s. Maandag van 7-9 uur zal do eerste club avond in „Land in Zicht" gehouden worden en bestaat er ook op dien avond nog gelegenheid zich als lid te laten inschrijveu. De belangen van de Wieringer Pluimveehou ders en de Heldersche EierveiÜng. Donderdag 10 April, word in hotel de Haan bovengenoemd onderwerp, in een openbare ver gadering behandeld. Spreker was de heer G. J. H. Verstegen, voor zitter van de Pluimveeverceniging „ITelder" tevens gedelegeerde van de Heldersche Eier veiling. Er was geringe belangstelling, e m zes tal belangstellenden, was ter vergadering geko men. Spr. drukte zijn leedwezen er over uit dat zoo weinig menschcn gehoor hadden gegeven aan de oproep. Het verheugde hem echter dit de pers er was zoodat deze dan in ieder geval, (V zaak onder de oogen van de pluimveehouders kon brengen. Spr. begint met te zeggen, dat het belang van de Pluimveehouder is zooveel mogelrk geld voor zijn eieren, en zoo weinig mogelijk onkos ten Momenteel is een goed beheerd bedrijf ren dabei, doch de pluimveehouder moet steeds het oog gericht houden, op zoo'n hoog mogelij ke winst. Onkosten van vervoer naar een vei ling b.v. is rein verlies. Wanneer men zijn eieren in Den Helder veilt maakt men weinig onkosten aan vervoer, Qu men kan door de kleine afstand, zelf heen gaan, en een oog in het zeil houden. liet ei is een wereld-artikel zegt spr., het Ne- derlandsche ei is bijzonder gewild, het is echt i aan veel prijsschommeling onderhevig, zooals bij andere consun^ptic artikelen lang niet zoo erg bestaat. In Maart zijn zij het goedkoopst, in November het duurst. Wjat export betreft, deze omvat ongeveer 12 millioen waarvan zoowat 75 proc. naar Duitsch land en |25 procent naar Engeland gaat. Polen en Rusland en België zijn onze concur renten. De eieren uit Rusland en Polen ziin ech tei^klein van stuk. Het is dus in het belang v<L-^de Pluimveehouders, dat men rekening houdt bij de aanfok en het koopen van kippen, dat men groote eieren krijgt, aangezien groote eieren het meest in trek zijn bij het publiek; zij worden dan ook altijd hooger genoteerd. Spr. verklaart ook nog, waarom of Engeland gemerkte eieren wil hebben; dit is in hoofdzaak hierop gebaseerd, dat men in Engeland wenscht reclf^.ne te maken voor eigen producten,^ wat met protectie en andere middelen aangemoe digd wordt. Engeland echter, kan lang niet in de behoefte voorzien uit eigen productie. Een belangrijke factor is ook zindelijke eie ren; ook moei men er voor zorgen, dat men de nesten zoo maakt, dat de kippen de eieren niei l.-evuilen kunnen. Men moet zooveel mogelijk den geheelen dag garen, en niet één of twee keer per dag, want de eieren verliezen dan zeer veel aan verschheid, waar de kippen er immers steeds op en af gaan. Voorts moet men de eieren koel en droog be waren. Dit zijn allemaal factoren, die de Pluim veehouders in het oog dienen te houden, want zij brengen hem] voordeel, doordat liij voor z'n waar een betere prijs kan bedingen. Spr. is thans aan zijn eigenlijk onderwerp ge naderd. Hij vindt het veilingswerk interessant, en heeft zich er altijd veel moeite voor gegeven Hij heeft er veel pleizier in beleefd, doch le vens er zeer veel verdriet van ondervonden. Vooral het begintijdperk, toen men van ver schillende zijden de veiling poogde de nek te breken, wal echter niet gelukte door halstarrig volhouden Het tegenwoordige gebouw aan de Vroonstraat voldoet echter niet aan de eischen die men aan een veilinggebouw mag stellen. Bovendien kan men er maar 'n klein gedeelte van den dag over beschikken. Onder de vorige Burgemeester had men al een geheel nieuw plan klaar voor 'n officieel veilinglokaal doch dit is niet tot uitvoering gekomen, wegens vertrek van burgemeester Houwing en de Wet houders Verstegen en Breda. De veilingvereeniging kreeg van de gemeente f 500.-- subsidie. Doch deze is weer ingetrokken Na veel conferenties met B. en W. is ten slotte het resultaat gekomen, dat wanneer aanvoer ders en koopers een bedrag van f 10.000 bij el kaar kunnen brengen, dan wilde de Gemeente hiervoor 5 proc. rente beschikbaar stellen. Spr. had op de veiling in tijd" van 10 maan den f 1000 bij elkaar van de koopers. Doch ook de aanvoerders moesten blijk van belangstel ling geven en daarvoor was spr. hier dan ook vanavond speciaal gekomen. Ook de aanvoer zou spr. gaarne grooter wil len zien. Den Helder kan voor eigen gebruik nog wel 5 maal zooveel eieren gebruiken, als er ge middeld op de veiling komen. Doch de hoofd zaak is een nieuw flink lokaal, waar men steeds de beschikking over heeft. En spr. drong ei dan ook op aan, dat de aanvoerders bun stof fel ijk blijk zouden toonen. De Heldersche eier- veiling staat of valt met een goed ingericht lo kaal en het voortbestaan vim de veiling hangt voor een groot deel af van de aanvoerders: dat zij dus zelf belang in de veiling gaen stellen. Wanneer dat niet. gebeurt, dan verdwijnt on herroepelijk de veiling. Spr. geeft dan ook in o- verweging aan de Pluimveehouders onv dc proef te nemen: de helft van hun eieren naar Purmerend te sturen en dc helft naar de veiling in Den Helder en dan aan het eind van het jaar eens 'n vergelijking te maken, van de uitkomst. Het spijt spr. nogmaals, dat er zoo weinig be langstelling is vanavond; bij had graag gewild, dat hij eenige resultaten had bereikt, zoodat hij had kunnen zeggen: dat hebben de aanvoer ders van Wieringen er voor over. Spr. wilde ech ter graag nog eens terug konten, als men dacht dat dit succes zou opleveren. Spr. vraagt of misschien iemand het woord wenscht. De heer D. Doves zegt, dat Den Helder wel 'n goeden prijs noteert op heden, maar hoe zal hel gaan, als men eens te veel aanvoer krijgt; dan is men toch verlegen, aangezien Purmerend de markt is voor het Buitenland. De heer P. Bakker wil wel eens voorstellen •ff.n de Plluimveevereeniging, om Den Helder wat meer eieren te zenden. De heer J. Scheltus zegt, dat men beter liad kunnen vergaderen te Westerland, aangezien daar de meeste aanvoerders van Den Helder wo nen. Hij zal wel eens met verschillende men-, schen over de belangen van de Heldersche Vei ling praten; persoonlijk is hij bij Den Helder nog het beste uitgekomen met z'n eierprijzen. Er wordt besloten om de afschepers 'n brief je te doen toekomen, waarop zij hun verlangens kunnen uiteenzetten, om nog eens 'n vergade ring te kunnen beleggen, zoodat men dan op meer belangstelling kan rekenen. Met 'n opwekkend woord sluit daarop de heer Verstegen de vergadering. Uitvoering Harmonie. De muziekvereenising Harmonie zal op den tweeden Paaschdag haai jaarlijksche entréeuitvoering geven in Concord' a. Behalve 'n concert zal worden opgevoerd hel vroolijk spel in 3 bedrijven De Verjongde Pro fessor. Het belooft dus 'n pracht-avond. PROVINCIAAL NIEUWS. KERMISSEN. Wij geven hier een lijstje van de voornaamste kermissen in Hollands Noorden die in dit jaar gehouden worden Alkmaar 23 Aug. Barsingerhorn 10 Aug. Den Burg. Texel 30 Juni Dirkshorn 27 Juli Kolhorn 21 Sept. St. Maarten 7 Sept. St. Maartensbrug 5 Oct., Nieuwe Niedorp 8 Juni Opmeer 2 Juni Oude sluis 20 Juli Purmerend 5 Mei Petten 19 Oct Schagen 22 Juni, Schagerbrug 14 Sept. Schoorl 14 Sept. Warmenhuizen 17 Aug Wieringen 31 Juli Wieringerwaard 15 Juni Winkel 8 Aug. 't Zand 12 Oct. Eenigenburg 14 Sept. Den Helder 7 Juli. GEMEENTE WIERINGEN. DEN OEVER, 10 April. Als gewoonlijk was hedenavond het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewer- kers gevuld m«et veel belangstellenden om te luisteren naar de lezing van Mevr. Lever. De heer Dokter liet tot opening zingen Rust mijn ziel, uw God is Koning en ging daarna voor in het gebed. Spr. leidt vervolgens Mevr. Lever op, die zoo vriendelijk was deze avond uit Den Ilelder over te komen. Mevr. Lever sprak dan over het boek van Jo van Ammers Küller „De Opstandigen." Spr. gaat na, waarom dit boek zich in zoo groote belangstelling mag verheugen, zoodat reeds na een jaar de derde druk verscheen. De oorzaak is, dat het boek ons schetst de groote verandering der laatste 80 jaren, in de (verhouding tusschen ouders en kinderen, tu,s- scsen man en vrouw, veranderingen, waarvan |\\e nog niet weten, waar ze heen leiden, 't Zijn geen nieuwe dingen, wij allen kennen ze en hebben ze zelf meegemaakt 't Werk bestaat uit drie boeken, waarin drie op elkaar volgende families woeden beschreven In 't eerste boek, waarin 'n^deftige orthodoxe familie in 't jaar 1840 wordt geteekend, is de vader eigenlijk de tyran van het gezin. Als va der leest of spreekt, fluistert heel 't gezin In het tweede (1872) vinden de dochters reeds geen bevrediging meer in handwerkjes en heb hen de kinderen reeds den moed zich tegenover hun ouders uit te spreken. Maar voor 't woord emancipatie huivert men nog. Het derde boek schetst ons 'n echt modem gezinsleven: moeder is Kamerlid, vader tennist en bokst en flirt, de kinderen gaan hun eige.1 gang. In deel I is de vrouw ongelukkig; in deel II nog ongelukkiger en in deel III noemt ze het leven een wonderlijke* verdwaasde kermis. De schrijfster zegt 't boek niet bedoeld te heb ben als propaganda voor de emancipatie. Toch is het dat wél, en juist daardoor zijn de perso nen soms minder goed geslaagd. Er is in dit boek één groote vraag: hoe vinden we een gelukkig leven? De schrijfster geeft geen antwoord op die vraag. Wij, als Christenen kunnen echter, niet in ver waandheid, mfaar met open oog ook voor de misstanden in eigen kring, zeggen: Wij wc'en de oplossing voor al die vragen. En die is: ga er mee naar Jezus. Wanneer er liefde wordt ge vonden in een gezin, die 'n uitvloeisel is van Gods liefde, dan is het probleem opgelost. Jezus zegt: ze zijn Mijn schapen en niemand zal ze luit Mijn hand rukken Vol aandacht werd de rede van Mevr. Lever gevolgd en ten slotte, na nog 'n paar voordrach ten sloot de heer Dokter met dankzeeging. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. wordt hot ver groote terrein voor het eerst in gebruik genomen en zal voor deze gelegenheid officieel worden ge opend door den Edelachtb. Heer Burgemeester Kolff. Het terrein welke thans voldoet aan de afmetingen van den Kon. Ned. Voethalbond ziet er schitterend uit en is rondom geheel afgeras terd met een hekje van ongeveer 55 c.m. hoogte, kortom het is nu een echt sportterrein. Dc eerste wedstrijd welke hierop gespeeld zal worden is Succes I V.Y.U. uit Uitgeest, welke door het bestuur is aangezocht en bereid gevon den hier een wedstrijd te spelen. V.V.U. is voor Succes geheel vreemd doch weer eens wat nieuws. V.V.U. speelt in do 4e klasse Kon. Ned. Voetbalhond en beschikt over een uitstekende ploeg dus zullen de S.ers Zondag wel weten wat hun te doen staal. Doch we weten wat onze ion- gons kunnen. Door Gebr. Vroone is voor deze wedstrijd een verguld zilveren medaille beschik baar gesteld. Om 2 uur zal een rondgang door Tlippolytushoef met medewerking van Harmo nie worden gemaakt en precies half drie zal de wedstrijd beginnen. Na afloop groot bal. Een en ander belooft weer een prettige dag te worden. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Land in Zicht, Den Oever 10 u. de hr. Franck. Hippolytushoef voorm. 10 uur Ds. van Beek. Bevestiging van lidmaten. Collecte. Oosterland av. half acht Avondmaalsviering DOOPSGEZ GEMEENTE Zondag 13 April v.m. 10 uur Ds. J. Maarse van Amsterdam. EVANGELISATIE H.-hoef voormiddags 10 uur de Heer Bosma. r.ERF.F. KF.PK. DF.N OF.VF.R, Voorm. 10 uur en nam. 3 u. Ds. v.d. Leer Texel Busdienst vanaf Poelweg. Westerland. ANNJT PAUJ.OWNA. Sroorbuurt. 'n Uitvoering. Naar we officieel vernemen zal, behoudens goedkeuring van den burgemeester, de tooneelverecn. O. B. K. 's Zon dags na Paschen het zeer mooie tooneelstuk „De schaduw van het verleden" opvoeren in dt zaal van Kossen. Excelsior gaat uit. De Tooneelvereen. Excel sior van de Spoorbuurt speelt, naar we verne men. den 2en Paaschdag aan 't Zand, gem. Zij- pe, het reeds hier gespeelde stuk „Beurskoorts" dat hier veel succes oogstte en nu aldaar in café Schrieken wordt opgevoerd. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen 10 April 1930; Aanvoer: 179384 kipeieren. Prijzen: 48-51 kg. 4.10; 52-54 kg. 4.10-4.30; 55-57 kg. 4.30-4.60; 58—60 kg 4.60 a 5.20; 61-63 kg. 4.90 a 5.30; 64-67 kg. 0.30 a 5.70. Ongewogen wit 4.10 a 5.10; Ongt?- wogen bruin 4.30 a 5.40; Klein 3.60 a 4.10. 1506 Eendeieren 4.10 a 4.20 per 100; 112 Kie vietseieren 12 a 14 ct. per stuk. Schagen 10 April 1930 4 Paarden f 150 a 250 70 Gelde Koien mag. 180 tot 360; 30 Gelde koei en vette 250 tot 370; 75 Kalfkoeiein 240 a 390; 5 Pinken 110 tot 160; 390 Nuchtere kalveren 10 «n 20; 238 Oveihouders 27 a 38; 50 Bokken en Geiten 6 a 12; l i Varkens mag. 40 a 50; 3 Varkens vette geen prijs; 128 Biggen 20 a 33; 22 Konijnen 50 ct. tot 3.-; 8 Kippen 50 ct. tot 2.50; Eenden f 1.-; 19 kg. Boter fl.50. Eierveiling, Helder, 10 April 1930. Aangevoerd 21518 Kipeieren Prijzen Bruin 4.70 a 5.50 Wit 4.70 a 5.40 Aangevoerd 295 Eendeieren 4.40 a 4.70 per 100.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2