J. R. 1ËUSS Heerenbaai Portorico Blanke Krul Pruimtabak. acht men begrijpelijk, aangezien daar de lijsten der gevangenen wel niet al te nauwkeurig bijge houden zullen zijn; doch verwonderlijk wordt het genoemd, dat er ook in Frankrijk nog zoove le gevallen zijn van gevangenen, van wie men nooit meer iets gehoord heeft. Daar de gedachte aan een vasthouden nog steeds van krijgsgevangen in Rusland en Fran krijk wordt verworpen, moet zoo langzamerhand de hoop worden opgegeven, dat ooit nog iets van deze strijders wordt vernomen en dat zij ver mist" zullen blijven. STAD DOOR VUUR INGESLOTEN. De stad Buchanan in de U.S.A., die 800 inwo ners heeft, is door het vuur ingesloten eenige dagen geleden is n.1. op een afstand van 15 mijl van de stad een boschbrand uitgebroken, die tot nog toe niet gebluscht kon worden, doch zich steeds uitbreidde. In den afgeloopen nacht heeft de brand zulk een omvang aangenomen dat de stad Buchanan thans door brandende bosschen geheel is omringd. DE HOUTCAMPAGNE. De sovjet-regeering heeft bevel gegeven in de noordelijke provincies een recruteering op groo- te schaal te verrichten en de gemobiliseerde man nen onder convooi naar de bosschen le sturen om boomen le kappen. De „Izwestia" schrijft ter vergoeilijking van dit feit, dat zonder gedwon gen arbeid de sovjet-overlieid geen kans ziet de noodige hoeveelheden hout voor den uitvoer naar het buitenland te verkrijgen. Het sovjet staatsblad geeft tegelijker tijd toe, dat de gedwon gen houtkappers streng bewaakt moeten wor den. omdat zij bij de eerste de beste gelegenheid vluchten. Volgens dit blad waren in den loop van tien dagen niet minder dan 30.000 zulke houtsla ven gedeserteerd. De vluchtelingen zullen het vervolg als deserteurs behandeld worden. HEKKEN DE LUCHT IN. Een passasiersvliegtuig dat neergestreken was bij Munchen-Gladbach, wilde gistermorgen op stijgen, doch heeft daarbij enkele hekken meege nomen, die een eindje verder weer zijn neerge vallen geen persoonlijke ongelukken zijn te betreuren. In het vliegtuig zaten geen passa giers, alleen post was aan boord De piloot kwam met den schrik vrij. DE GETATOUEFRDE FCHTGENOHT^. Te Aielle in Hannover woonde een 55-jarige rentenier, Sybold geheeten. De man wilde met alle geweld in het huwelijksbootje stappen. Hij ging er 's avonds op uit en ontdekte in een ba'* een 25-jarig barbiermeisje, dat hem bijzonder goed beviel. Hij maakte de jongedame het hof en korten tijd later werd de verloving publiek. Ne een verlooving van eenige maanden trouwde het paar. Een gelukkig huwelijk was het echter niet. De jongedame had veel aan te merken op haar dertig jaar ouderen echtgenoot en voort durend hadden de jonggehuwden hooggaande ruzie. Op zekeren dag was er weer een geweldige ruzie geweest, die er op uitliap, dat meneer Sy bold toen hij de deur uitging een blauw ooir had en een gezwollen lip. Hij besloot zich te wreken Zijn vrouw ging dien avond naar een feestje bi' kennissen. Hij ging naar een drogist, kocht Oost Indische Inkt cn alcohol. Toen Minette. roe heette zijn vrouw, diep in den nacht thuiskwam en daar ze op het feestje nogal stevig had ge dronken, op bed neerviel en in een diepen slaap zonk, bond hij haar met touwen stevig vast zoodat zij zich niet kon bewegen. Toen nam hi. een scherp mes en trok daarmede ondiepe, doch breede sneden over haar gelaat, haar armen, haar beenen, ja over haar geheele lichaam. Daar op bewerkte hij de sneden met O.I. inkt en alco hol. Hij wachtte totdat de inkt goed in de huid was getrokken en pas toen maakte hij Ninette die schreeuwde als een mager varken tijdens' de pijnlijke operatie, los. Daar stond ze als een zee bramensch voor hem. Toen Ninette zichzelf ir den spiegel bekeek, schuimbekte ze van woede Ze nam onmiddellijk een advocaat in den arm en heeft een aanvraag tot echtscheiding inge diend wegens vrijheidsberooving en het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel. Wegens deze misdaden heeft Sybold zich thans voor den rechter te verantwoorden gehad. In hartroerende bewoordingen schilderde hii het leed dat zijn „liefdevolle" vrouw hem had aangedaan. De rechtbank geloofde hem zonder meer, toen hij zeide zich nu reeds te verheugen op den dag, dat hij van zijn Ninette wettig zou worden gescheiden. Ninette zelf verscheen zwaar gesluierd voor de rechtbank. Met bevende stem vertelde ze wat haar was overkomen en eenige veldwachters hadden groole moeite haar vast te houden, om te voorkomen dat ze zich op lu^ar echtgenoot zou werpen om zich te wreken over het voor goed schenden van haar schoonheid, zooals zij het noemde. De rechtbank gaf toe, dat Sybold tot het uiter ste toe was eetergd cn was daarom mild in haar oordeel. Hij werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van 3 maanden subsidair 1000 mark boete. verzet was hiervan het gevolg. De portier der Coop. Suikerfabriek tevens onbezoldigd rijks veldwachter, verscheen ter assistentie. Tot zijn schrik merkte de gemeente-veldwachter, dat zijn revolver ketste en hij besloot toen de met messen dreigende woestelingen, die intusschen al menigen duchtigen klap met den gummistok hadden moeten incasseeren, waardoor ze bloe dend waren gewond, voorloopig te laten gaan. Fluks werd een vrachtauto van den heer A. Vo gelaar gecharterd en daarmede werden de las tige klanten één voor één naar het arrestanten lokaal vervoerd. Eenmaal opgesloten, sloegen ze daar alles kort en klein. Tegen de woestelingen is proces-verba al opgemaakt, wegens beleediging openbare dronkenschap, bedreiging tegen het leven en vernieling. Een én ander veroorzaakte begrijpelijkerw/jpr TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A 125 ALKMAAR. Primp kwaliteit in alie prijzen 70 80 100 120 140 150 160 180 20O 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. nogal opschudding in het anders dorp. zoo rustige PROVINCIAAL NIEUWS. RINNENL. NIEUWS. OP DE ZUIDERZEE DOOR STORM OVERVALLEN. Woensdagavond zijn door Lemster visschers uit zee binnengehaald het ledige ijzeren graan schip „Verwisseling", schipper J. Springer uit Borger op reis van Lemmer naar Zwolle. De schipper was op een kwartier afstand van de Lemmerhaven door een stormbui overvallen, waardoor bij het omslaan van zijn zeil de giek hrak. EEN DRIELING. Ten huize van K., te Sliedrecht is een drieling geboren. Moeder en de drie jongens maken het best. ZIJDEWIND. Brand. Donderdagmorgen brak een felle brand uit in de woning van den heer Droog te Zijdewind, gemeente OudeNiedorp. De boer en zijn zoon zater te ntelken, toen zij den brand ontdekten, en hadden bijna geen tijd het vee te redden. Eén koe is verbrand; de kinderen zijn in nachtgewaad gevlucht. De brandweer was -poedig ter plaatse en kon het pakhuis, dat vol was met meel en fourage, behouden. Overigens brandde alles af. De oorzaak van den brand is vermoedelijk schoorsteenbrand. Alles was ver zekerd. MOTORRACES TE ALKMAAR. Te Alkmaar zullen op den Tweeden Paaschdag weer de eerste Motorraces in ons land worden ge houden. De inschrijvingen zijn thans gesloten. Onder de 39 inschrijvers komen o.a. voor Hamers veld, Rijk, De Ruyter, Breeman, Van Get, Van Pelt, .Jansen, Van Dinter en anderen. Zij verte genwoordigen de meest bekende motormerken als: Ariel, F.N., Rudge Whitworth, H.D., A.J.S., Rush, D.K.W., Norton, enz. Dank zij het vele werk, dat in den afgeloopen winter aan de grasbanen van het Gemeentelijk Sportpark verricht is, is de baan in goeden staat. In het bijzonder heeft men getracht de bocht aan den zuidkant minder gevaarlijk te maken, zoodat het niet onmogelijk is, dat het baanrecord Maandag wordt verbeterd. EEN ONBEWOONBARE STREEK. Stank van een fabriek. De burgemeester van Beverwijk heeft zich met een uitvoerige klacht tot den inspecteur van de Volksgezondheid gewend, omdat de onverdraag lijke stank, dien de chemische fabriek verspreidt. Beverwijk en ook Wijk aan Zee en Duin onbe woonbaar maakt. Wel is verbetering toegezegd, maar de slank is er eer op verergerd dan ver minderd. De bewoonbaarheid van Beverwijk wordt er. naar het oordeel van den burgemees ter, door in gevaar gebracht. Hij dringt er dan ook bij den inspecteur op aan na te gaan wat ge daan kan worden opdat de voorgeschreven voor waarden door de fabriek niet overtreden worden. AUTOMAAT EN HAZARDSPEL. Voor het kantongerecht te Hoorn stond Woens dag terecht een caféhouder uit Hoogkarspel, in wiens vergunningslokaal reeds tien jaar een au tomaat „climax" was opgesteld, dat thans ont dekt was als hazardspel. In W^est-Frieslond ston len er meer, die nu allemaal verdwijnen. Ten onrechte was door plaatselijke autoriteiten ver lof tot het opstellen verleend wijl de plaatsing in strijd was met de Drankwet. De ambtenaar van het O. M. vroeg 60 boete -ubs. 30 dagen hechtenis, doch de kantonrechter jhr. mr. dr. Van den Brandeler, liet het argument van goede trouw gelden en veroordeelde tot 25 Koete subs. tien dagen hechtenis. DE STAKING IN DEN HELDER. De fabriek gesloten. Omtrent de staking aan de confectiefabriek van de firma Gebr. Meijer te Den Helder, valt te vermelden, dat de fabriek thans gesloten is. Een paar staakster, die zich voor werk aanmeldden, werden niet toegelaten. De aan het werk geble ven arbeidsters, een 90-tal zijn met veertien da ?en loon naar huis gezonden. Waarschijnlijk zal over veertien dagen, als de reorganisatie haai besiag gekregen heeft, de fabriek heropend wor den. WATERLEIDING TE WARDER Thans geheel N.-Holland var drinkwater voorzien. Gistermorgen werd de waterleiding geopend te Warder in tegenwoordigheid van den direc teur en hoofdambtenaren van het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland. De burge meester overhandigde den directeur, den heci Van Oldenborg, een herinneringsplaquette met inscriptie. De gemeente Warder is de laatste ge meente, die nog niet was aangesloten in de pro vincie Noord-Holland bij het Waterleidingbe drijf. zoodat dus thans geheel Noord-Holland van goed drinkwater voorzien is. De directeur, de heer Van Oldenborg, hield een openingsrede, waarna de kraan werd opengedraaid en de ge meente Warder van drinkwater is voorzien. SCIIAGERBRUG. Dinsdagavond 15 April hield de Coop. Boerenleenbank alhier hare 26e Algem. Ledenvergadering in het lokaal van den den heer Broer, welke bijeenkomst door 75 leden werd bijgewoond. Omstreeks 8 uur opende de Voorzitter, de heer K. Kant, de vergadering, en riep allen een harte lijk welkom toe. Dit welkom, zei spr., doe ik met gemengde gevoelens. Het afgeloopen jaar is voor aen Bank een goed jaar geweest, maar de alge- meene economischen toestand in ons land is niet zoo goed. Onze gemeente, welke in hoofd zaak bestaat uit veehouders, komen hieronder nog het gunstigst te voorschijn, maar voor de tuinbouwers en akkerbouwers kan men gerust EEN MOEILIJKE ARRESTATIE. Dinsdagavond j.l. zijn te Puttcrshoek twee rei- spreken van een melaise; voor hen is de toestand zende kooplui gearresteerd, welke arrestatie met bijzonder slecht. Ook in de geldwereld. op de Hierna volgde lezing van de zeer uitgebreide notulen van de vorige algem. vergadering, wel ke ond^i^c^inkzegging aan de secretaresse, Mej. "'.'dep goedgekeurd. gde rapport van de commissie tot nazien rekening en balans over 1929. De Rekening sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 1.402.441.92. De balans sluit met een be drag van f 734.913.33. Er is een winst gemaakt in 1929 van f 1863.42, wat op de reserve zal worden gebracht, welke hierdoor tot 'n bedrag van p.1 m. f 20.000.- is gestegen. Bij monde van den heer W. Bos, een der com missieleden tot nazien der rekening en balans, wordt rapport uitgebracht en verklaarde deze, dat alles in volmaakte orde was bevonden. De Voorz. deelde mede, dat ook het Bestuur en de leden van den Raad van Toezicht alles heb ben nagezien en in volmaakte orde hebben be vonden. waarvoor de Kassier een woord van dank ontvangt. De voorzitter zegt, dat de Kassier, vooral in de maand Januari een zeer drukken tijd doormaakt en spr. doet een beroep op de leden om zich voor al in dien tijd te houden aan de zittingsuren van den Kassier. Verder deelde Voorz. mede, dar de rente in het eerste halfjaar onveranderd blijft, maar Spr. vreest, dat de Centr. Bank de rente per 1 Juli wel met 'n half proc. voor de spaargel den zal verlagen cn wij dan noodgedwongen moe ten volgen. Hierna volgde het jaarverslag, waaruit wij 't volgende vernemen; Op 1 Jan 1929 was als spaar geld belegd f 631.781.83. Aan spaargeld werd onl \angen f 431.087.56, terugbetaald f 367.547 26, zoo clat op 31 Dcc. aan spaargeld was belegd een bc- diag van f 695.322.13. Op 31 Dec. bedroeg het aan tal spaarboekjes 503. Bij het begin van 't jaar was er f 276.967 10 vol strekt aan voorschotten en hypotheeken. In 1929 werd uitgegeven aan voorschotten f 93.200.- en terugbetaald een bedrag van f 76.972.14. Ondanks de verlaging van rente van 14 proc. voor voorschotten, werd dit jaar nog een winst gemaakt van f 1863.42, waarmee het reserve fonds steeg tot f 19.675.70 Op 1 Jan. 1929 telde de Bank 213 leden en op 31 Dec. was dit aantal 215. Door den inspecteur der Centr. Bank was in April het jaarlijks onderzoek gehouden, waar over een zeer gunstig rapport is ingekomen. Tweemaal werd in het afgeloopen jaar door 'n lid van het bestuur en 'n lid van den Raad van Toezicht onverwachte kasopname bij de Kassier gedaan, waarbij alles in orde werd bevonden. Door het bestuur werd in het afgeloopen jaar, 23 maal vergaderd. De omzet der Bank was ook dit jaar weder toe genomen. In 1928 bedroeg de ontvangst en uit gaaf f3.184.829.03; en in 1929 was dit f 4.020.526.91 wat een bewijs is, dat steeds meerdere personen zaken met de Bank wenschen t,e doen cn men steeds grooter vertrouwen verkriigt. Onder dankzegging werd het jaarverslag goed gekeurd en de Voorz. merkt op, dat de Bank te Schagerbrug staat aangeschreven als een der beste, wat zijn oorzaak vindt, dat wij geen kwa de posten hebben en de leden steeds eendrachtig met het bestuur samenwerken. Hierna volgde de bestuursverkiezingen. De. heer J. van der Oord werd herbenoemd met 73 van de 75 uitgebrachte stemmen; de beer Jb. Jimmink idem met 66 stemmen, terwijl in de plaats van den heer C. List, welke de gemeente gaat verlaten, bij tweede stemming werd geko zen de heer J. Rampen. Allen nemen hunne be noeming aan. Voorz. brengt een woord van dank aan den hr. List. voor het werk, wat hij voor de Bank heeft gedaan en spr. hoopt, dat 't hem in zijn nieuwe woonplaats steeds goed mag gaan. De heeren C. Tiel en P. Breed worden verzocht het volgend jaar de rekening na te zien. Hierna werden enkele personen, welke buiten l et werkgebied der Bank zijn gaan wonen, uit hun lidmaatschap ontzet. Aan art. 7 van het huishoudelijk reglement, wat het vorig jaar is gewijzigd, wordt op advies van de Centr. Bank een kleine aanvulling toege voegd. Verder zegt Voorz., dat het salaris van de kassier ongewijzigd blijft, maar dat men voor uitgangskas, wanneer eenmaal de tijd van eindi gen daar is, bezig is een kapitaaltje te vormen, door ieder jaar f 60.- op 'n spaarboekje bij te schrij ven. Het bestuur heeft dit bedrag nu verhoogd tot f150 per jaar, welk besluit met applaus werd begroet. Nu volgt de RONDVRAAG: Do heer List brengt zijn dank uit voor de tot hem gesproken woorden en wenscht bestuur en Raad van Toezicht en Kassier een woord van dank te brengen voor bet vele werk, wat door hen wordt verricht in het belang dezer Bank. Na nog enkele besprekingen van huishoudelij- ken aard, sluit voorz. met 'n woord van dank de vergadering. SCHAGERBRUG. Het bouwen van 'n dubbel woonhuis alhier voor rekening van Mej. Wed. Rademaker en Mej. F. Bruin is opgedragen pe; Petrus Adrianus de Wit, 33 jr. en Getruda Zo merdijk, 21 jr., beiden te Zijpe. Getrouwd en Overleden: Geene. ANNA PAULOWNA. ONZE WEGEN OPEN. Heden Vrijdagmorgen zijn de wegen, ondanks ze nog niet geheel afge werkt zijn, officieel opengesteld. Voor het druk ke verkeer, vooral met de a.s. feestdagen, is dat een reuzen verbetering. VAN EWIJCKSLUIS. Overgang Zaken. Naar wij vernemen heeft de heer Veldman zijn zaak verhuurd aan de Coöperatie De Tijdgeest van Winkel, met recht van koop. Het plan bestaar om in genoemd perceel Veidman een broodbak kerij te vestigen. BREEZAND. Paaschilagen Bollendagen Zullen de eerstkomende Paaschdagen de lang verwachte bollendagen zijn Op 't oogenblik staat het weer er niet naar, om eene belofte met die feestdagen eens recht te kunnen genieten van de bollenvelden, in vervulling te doen gaan. Er waait terwijl wij dit schrijven, een koude Noordenwind over de akkers. Zeker zitten wij met de feestdagen nog wel te midden van divei- se narcissen. De hyacinten stq^an nog in vollen bloei en bij deze weersgesteldheid zal dit noe- wel eenige dagen duren. Ook de vroege tulpen begin nen te klimmen, maar maken bii dit schrale wee weinig vorderingen. Het weer kan echter spoe dig omslaan de tijd is er en wanneer wij vooi de Paaschdagen nog 'n mild regenbuitje krijgen met warmte, vliegt -- om het zoo uit te drukken alles als bij tooverslag uit den knop En dan zijn onze velden bétóoverend mooi en venvachten wij met de Paasch veel bezoek GEMEENTE WIERINGEN. lievig verzet gepaard ging. Men had den gemeei te-veldwachter gewaarschuwd, dat er een paai* venters in het Weverseinde liepen, die het den ingezetenen nogal lastig maakten. Aanvankelijk trachtte de veldwachter de mannen, die in be schonken toestand bleeken te verkeeren. met een zoet lijntje buiten het dorp te brengen, doch een maal buiten de kom, begonnen ze hem te belee- digen en te bedreigen, waardoor de veldwachter zich genoodzaakt zag, hen te arresteeren. Hevig Beurs, zoo u weet, is de toestand niet rooskleu rig en er zijn zware verliezen geleden. Het geld is goedkoop maar er is geen vraag naar kapitaal en handel cn industrie zijn gedeeltelijk lam ge slagen. Het vertrouwen in de Boerenleenbank te Schagerbrug is evenwel ongeschokt, wat l' wel zult. blijken uit de cijfers, welke u straks ge noemd zullen worden. Spr. heet allen nogmaals welkom en spreekt den wensch uit, dat'deze ver gadering in het belang der Bank mag zijn. J aan den heer Veeter te Julianadorp. timmer werk, en aan M. Schipper te Schagerbrug het metselwerk. BURGERLIJKEN STAND Gem. Zijpe. Ingeschreven v. 11 tot 17 April: Geboren: Johannes Nicolaas, z.v. N. G. Verduin en M. Dekker; Nicola Anna d.v. J. Tarnis en A- Ooijevaar; Adrianus Petrus z.v. P. A. Klaver en M. C. Juurlink. Cornelia d.v. Martinus Besteman en Alida Cornelia Schilder. Ondertrouwd: Gerrit Dompselaar, 23 jr. te An na Paulowna en Dieuwertje Blaauboer, 34 jr. te Zijpe. Jan Arie Eriks, 22 jr. te Den Helder en Neeltje Del ver 22 jr. te Zijpe; Klaas Nottelman, 25 jr. te Sint Maarten en Kornelia Doorn 21 jr. te Zijpe; Gerrit. de Boer, 20 jr. en Dieuwertje Maria Eriks, 20 jr. beiden te Zijpe; Dirk Blaauboer, 24 jr. en Jacoba Jeannetta de Graaf, 20 jr. beiden te Zijpe; Arie Korff, 26 jr. te Winkel en Maart je Struijf, 23 jr. te Zijpe; Arie Barten, 24 jr. te Sint Maarten cn Elisabeth Christina Kos, 23 jr. te Zij J.l. Woensdagavond werd doo r den wrn. notaris Koomen te Wieringerwaard in 't café van den heer Jb. Duijnker te Westreland ten verzoeke van den heer Fr. Brakenhoff te Ileiloo publiek verkocht een huis met erf en land te Westerklief groot 0 53.42 II.Kooper werd de heer A. Peereboom, burgemeester te llpcndam voor 2750. Voor de vanwege onze afd. van het Witte Kruis te organiseeren moedercursus hebben zich 12 gegadigden tot deelname aangemeld. Van de Commissie voor Kraamverzorging en Zuigelingen-bescherming kwam bij ons Wit te Kruis-bestuur bericht, dat de Moedercursus niet eerder gegeven kan worden dan 1 Sept. a.s. De heer R. Windsma onderwijzer aan da O.L. School te II.-hoef is als zoodanig benoem te Den Helder. Met de heer Windsma, die onaf gebroken bijna 18 jaar alhier werkzaam is ge weest, gaat een uitstekende leerkracht, welke bij oud en jong hoog stond aangeschreven, ons verlaten. Wij kunnen dan ook niet nalaten de heer Wins- ma met deze promotie te felicitcercn, alsmede zijn echtgenoote, welke mede hier 7 jaar aan de school te Wtes ter land als onderwijzeres is werk zaam geweest, en hopen dat het de familie Winds ma te Den Helder voorspoedig moge gaan. De Heer P. Post te Zandburen is als hoog ste inschrijver, kooper of eigenaargeworden van de bouwplaats met landerijen afkomstig van nu wijlen de heer Joh. Tijsen te polder Waard Nieuwland. Door den aannemer den heer Hermans wordt in Polder Waard Nieuwland voor rekening van den heer R. Lont een nieuw burgerwoonhuis ge bouwd. SUCCES-NIEUWS. A.s. Zondag le Paaschdag hebben wre op het Succes-terrein wederom' drie wedstrijden. Om half elf speelt Succes B. tegen Schogen B. en om' half twaalf Succes A teger. Schagen A. Dit kunnen een paar leuke wedstr" 'cn worden, want zooals men weet zitten er al aardige spelers in de aspirantelftallen. Om half 3 soeelt Succes II een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Andiik, waarvan voor eeni ge weken geleden met 3—1 verloren werd. AUTOBOTSING. Gistermiddag toen de auto van den grocntenhandel Alb. Lont, die van den vrachtrijder C. de Haan ter hoogte van Snierp achterop reed en wilde passeeren raakten da voertuigen op 'n gegeven oogenblik elkaar, waar door de auto van Lont dwarsweg werd geduwd en groote schade opliep aan vooras, voorwiel en stuurinrichting. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. ATTENTIE. Wegens de Feestdagen zal dit Blad a.s. DINSDAG NIET VERSCHIJNEN. Redactie. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEM. EERSTE PAASCHDAG. Land in Zicht. Den Oever 10 u. de hr. Lofvers. Westerland nam. 2uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.hoef nam. half drie Ds. P. J. Smidts van Den Helder. Na afloop Diakenverkiezing. EVANGELISATIE te - boef v m 10 niir de Heer J. Bosma GEREF. KERK te DEN OEVER Voormiddags 10 en nam. 3 uur dienst. Busdienst vnnnf Porlwog-. Westerlr.nd TWEEDE PAASCHDAG. NED. HERV. GEM. Land in Zicht. Den Oever 10 u. de hr. Franck. Hippolytushoef voorm. 10 uur Ds. van Beek Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. EVANGELISATIE Hippolytushoef v.m. 10 uur de heer Bosma. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 17 April 1930. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 167 Gelde koeien mag. 480 a 360; 14 Gel de koeien vette *250 a 430 40 Kalfkoeien 340 a 410; 11 Pinken 110 a 180; 228 Nuchtere kal veren 10 a 30; 206 Overhouders 30 a 44; 5 Bok ken en Geiten 8 a 16; Varkens mag. 34 a 40; 23 Varkens vette per KG. 0.70 a 0.74; 177 Biggen 24 a 32; 7 Konijnen 0.50 a 2.-. EIEIVEILING, SCHAGEN. 17 April 1930. Aangevoerd 174675 Kipeieren. Prijzen 52-54 Kg. 4 55-57 Ke. 4 a 4.20 58-60 Kg. 4.30 a 4 80 61-63 Kg. 4.50 a 4.f0 64-67 Kg. 5 a 5.20 Ongc- wogen Wit ƒ4 a 4.60 Bruin 4.70 a 4.90. Klein 3 a 3.80. 13619 Eendeieren f 4.20 a 4.30. 144 Kievitseieren j 12 a 13. EIERENVEILING HELDER, 17 April 1930. Aangevoerd 38581 Kipeieren. Prijzen Bruin f 4.00 a 5.30 Wit 4.00 a 5.00. Aangevoerd 539 Eendeieren 3.80 a 4.00.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2