politie ter plaatse. Zij bracht K. naar het bureau over. Daar bleek dat K. in vreeselijk overspan nen toestand verkeerde. Des morgens had hij thuis zijn zoon met een bijl willen vermoorden. Toen K. op het bureau wat gekalmeerd was, is hij naar Bergschenhoek overgebracht. Onderweg zei hij dat hij terug zou komen om den notaris te dooden. Toen gistermorgen de familie opstond, was K. uit huis verdwenen. Dadelijk werd de politie met het geval in kennis gesteld. Een post werd bij de woning van den notaris geplaatst en al vrij vroeg werd K. in de omge ving van deze woning gesignaleerd. Wederom werd hij aangehouden en naar het bureau ge bracht, maar dat ging niet zoo gemakkelijk. K. verzette zich hevig. Met de politieauto is hij naar Bergschenhoek teruggebracht, doch bij het ge meentehuis aldaar gekomen wist hij uit de au to te springen. Hij sprong in de vaart, zwom de ze over en rende een weiland door. Hij kon even wel worden ingehaald en gepakt. Onder hevig verzet werd hij naar het gemeentehuis te Berg schenhoek gebracht. Later is hij met de auto van den Geneesk. Dienst uit Rotterdam' afgehaald en naar een gesticht te Delft overgebracht. EERSTE ANSJOVIS. Vrijdagavond is te Lemmer aan de gemeente vischafslag de eerste ansjovis aangevoerd, in het geheel 100 stuks. Deze visch is mooi van stuk Voor deze eerstelingen is 0.72 per Kg. besomd. AUTO-ONGEVAL VEROORZAAKT DOOR EEN WESP. Zaterdagmiddag ongeveer 5 uur bevond zich de heer W1. A. Keeman, van Rotterdam, met zijn vrouw en twee jongelui in zijn auto op den Rijks straatweg van Dordt naar Willem,sdorp. Ter hoogte van den tweeden tol kwam een wesp in zijn auto. Bij pogingen om deze te verwijderen, raakte de wagen uit de goede richting en reed in een sloot langs den weg. De inzittenden kon den zich door de open portieren redden, zonder noemenswaard letsel te hebben bekomen. De jeugd ter plaatse versierde de auto met peenlof NEKKRAMP. Te Beerta is het 10-jarig zoontje van den tim merman H. aan nekkramp overleden. KETEL KOKEND WATER OMGETROKKEN. Het ruim 1-jarig dochtertje van M. de R. te Nieuw Wjeerdinge, trok een ketel met kokend water om en kreeg den inhoud over het lichaam. Het kind bezweek eenigen tijd daarna aan de brandwonden. VERDRONKEN. Het 4-jarig zoontje van den arbeider Zwo nende te Tjuchem, gemeente Appingedam, is Zaterdagavond te water geraakt en verdronken. GEWETENSGELD. Een bedrag van ruim f 53.000. De inspecteur der directe belastingen le Bre da heeft onder de letter X een bedrag van f 53.627.95 aan gewetensgeld ontvangen. Alg. H.bld. BRUG TE BREDA INGESTORT. Te Breda is Maandagmiddag, juist op het oo- genblik, toen de gemeentelijke autobus gepas seerd was, de Willemsbrug ingestort, waarschijn lijk tengevolge eener grondverzakking. Het vrachtverkeer over de brug is totaal gestremd. Alg. TT.bld. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Pieter, z.v. P. Rentenaar en van G. Keppel. Ondertrouwd Marinus Raavmakers, oud 26 jaar, bloembollenkweeker en Catharina Clasina van den Berg, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna Jan Moeijes, oud 30 jaar, bloemistknecht en Maartje de Koning, oud 36 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna Theodorus Wilhelmus Pronk, oud 27 jaar, landarbeider en Gerarda Johanna de Haas, oud 28 jaar, zonder beroep, beiden wo nende te Anna Paulowna. Getrouwd Adrianus Wilhelmus Blom en Cornelia Maria Moerel Jan Groenveld en Bregt- je Raven. Voor de betrekking van chauffeur-werkman voor den vuilnisophaaldienst dezer gemeente, hebben zich 36 sollicitanten aangemeld. De Hoofdinspecteur van den Arbeid heeft aan den uitvoerder H. Harding, te Hillegom, voor den bouw van een bloembollenschuur, vergun ning verleend om tot en met 24 Mei a.s. arbeid te laten verrichten door 2 mannen van 18 jaar or ouder tot maximaal 9Y2 uur per dag. Door den autobusondernemers H. en IT. J Naastepad is een nieuwe Chevroletbus met 13 zitplaatsen aangeschaft. Het Raadsbesluit om aan C. Wisse, alhier, een perceel land te verkoopen voor bouwterrein van de boerderij „Ceres" is door Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd. Naar wij vernemen is door de Administratie der Posterijen aan B. en W. medewerking ge vraagd om te komen tot een vlotter bestelling vin brieven, enz. Zii meent dat dit zou kunnen worden bereikt door het aanbrengen van brieven bussen in de voordeuren der woningen. Naar aanleiding hiervan is door B. en W. aan de aan nemers van bouwwerken in deze gemeente ver zocht te willen bevorderen dat voortaan alle nieuw te bouwen woningen zullen worden voor zien van een brievenbus. Uitvoering O. B. K. Spoorbuurt. Ken volle zaal en een dankbaar publiek is wel 't mooiste, wat 'n tooneelvereeniging kan wenschen; en dat alles is O. B. K. Zondag j.1. in de zaal van Kossen met haar uitvoering ten deel gevallen. Gewaagd was 't wel, 't tooneelspel „De Scha duw van 't, Verleden", oen stuk met diepgaande dramatiek en zware eischen aan de spelers stel lende, voor 't voetlicht te brengen. Immers, 't publiek, voor het. overgroote deel bestaande uil jongelui, toont zich bij de opvoering van 'n dra ma weieens ietwat „onrustig en dan gaat het mooie van het spel verloren. Doch van „onrustigheid" was hier geen spra ke, omdat de aanwezigen in de spanning en de afwisseling van 't stuk, dat soms ook komische tintjes weergaf, geheel opgingen. Temeer juichen wij de keuze van O. B. K. toe, waar een stuk als dit een levenstragedie weer gaf, die wees op de gevaren waaraan een jong leven in deze wereld van wuftheid en ijdelheid blootstaat en waarvoor men, ouder geworden zijnde, moet boeten. Mooi samenspel, sober en toch gevoelvol gaven Johannes, Marie z'n vrouw de oude moeder en Wed. Nagel te zien. Hoe stak daarbij af het losbandige karakter van Frans, Dan het zachtmoedige karakter van de domi- né de stem verried, dat 'n dame deze rol vervul de! Al leed 't ernstige hier somwijlen wat door, we willen toch ons compliment maken aan juffr^ de Groot, dat zij deze rol, bij gebrek aan een man nelijke kracht heeft aangedurfd. Zij wist iCfch volkomen in deze situatie te schikken. Een mooie afwisseling in dit stuk wist ook Ba- ke Sepp, met zijn komisch rake zetten te berei ken. Trude, het dienstmeisje deed ook haar best, al had zij in de woordenwisselling met Frans iets heftiger kunnen zijn, toen hij uitriep niet zoo luid Nogmaals, er is goed spel geleverd, en het publiek toonde z'n dankbaarheid door 'n hartelijk applaus na ieder bedrijf. O. B. K. heeft met dezen avond weer eer ingelegd 'n Gezellig bal was 't besluit van deze uitvoering. BREEZAND. Bloeiende bollenvelden. Onder schitterend (Augustus) weer is de bollenstreek Breezand Zondag j.1. enorm bezocht. Heele rijen fietsers, auto's enz. trokken door het dorp en langs de wegen. De bloemenvelden zagen er schitterend uit. SPORT. Breezand Succes 32. Zondag speelde Breezand I een schitterende partij tegen de „Succes-Toerclub", (spelers uit het eerste, tweede en derde elftal( van Wieringen, en wist een 3—2 overwinning te behalen. Breezand 2 speelde tegen Schagen 2 en wist een glansrijke overwinning van 50 te behalen Het Br.-aspirant-elftal speelde tegen de Suc ces-aspiranten en moest echter een 50 neder laag lijden. GEMEENTE - NIEUWS ZIJPE. De heer G. Schoorl Pz., te Harenkarspel, voor zitter van de in onze gemeente gevestigde Rij- vereeniging, schrijft in de „Texelsche Courant" een en ander over de rijvereenigingen in Hol lands Noorderkwartier en zegt tenslotte van de rijvereeniging „West Friesland" het volgende Nu moet me nog iets van het hart over het verslagje, dat overgenomen werd uit de Schager Courant over onze Rijvereeniging. Daar is namelijk geschreven over het heen gaan van onze instructeur en secretaris. De verslaggever heeft namelijk veel te doen met onze vereeniging, lijkt het en vindt het zoo jammer, dat niet alles in het werk is gesteld bovengenoemde heeren te behouden. Volgens dit schrijven meent hij goed op de hoogte te zijn. Ik ben zoo vrij er een vraagteeken achter te zetten. Ik ben van meening, dat onder- geteekende als voorzitter van „Wlest-Friesland" zich te buiten zou gaan aan uit-de-school-klap- pen en zal genoemde heeren buiten bespreking laten. Maar dit wil ik toch zeggen als de ver slaggever van de Schager Courant goed op de hoogte was geweest van de ongezonde toestand, zou hij op deze manier geen bericht gelanceerd hebben. (Of zit er iets anders achter?- Wij hebben als overblijvende bestuursleden ons tot plicht gevoeld, de beste weg te kiezen voor onze vereeniging, die mogelijk is en we mee nen die gevonden te hebben. Ik hoop dit, en twijfel er geenszins aan of de praktijk zal spoe dig spreken. In ieder geval hebben we thans 23 'eden en binnen enkele maanden komt nog een geoefend ruiter zich als lid aanmelden, en we hebben de leiding van een instructeur met een ijzeren wil, zoodat het geheele bestuur en alle leden het seizoen hoopvol tegemoet gaan. Het terrein waar we beslag op hebben kunnen leggen, dat midden in Schagerbrug ligt, is een sroote verbetering, wat betreft het eventueel uitschrijven van een concours of andere feeste lijkheden, zoodat wij ons in alle opzichten ster ker voelen dan ooit te voren. Wie Zondag 1.1. de les was gaan zien, zal de meening zijn toegedaan dat er orde en regelmaat is en niemand zal met „West-Friesland" meelij hebben.1 Thans is er een gezonde basis voor vooruitgang en ontwikke ling en ten overvloede wil ik de verslaggever van het bericht in de Schager Courant over West-Friesland nog gerust stellen, dat het sec retariaat in goede handen is terecht gekomen en de administratie keurig wordt bijgehouden. Verder heeft „West-Friesland" nog plannen, die spoedig tot uitvoering komen en leiden zul- 'en tot nog meerdere versterking en verbroede ring, zoodat dan de alles vernietigende splijt zwam voorgoed onschadelijk is gemaakt. Later weer eens meer. Zondag gebeurde nabij 't Zand, langs den Rijksweg, een auto-ongeluk. Een berijder van een nieuwe Chevrolet-auto sloeg met zijn wagen driemaal over den kop. De inzittende, naar men zegt een vliegenier van het vliegkamp De Kooij, kwam er ongedeerd onder uit. De auto is ernstig beschadigd. „Een vliegenier slipt." Zondagmiddag om streeks 3 uur kwam vanaf Den Helder, richting Alkmaar, eene luxe auto, bestuurd door den hr. Sizon van Helder, voorbij 't Zand met een vaar tje van pl.m. 90 kilometer even voorbij 't dorp begon de wagen te slingeren en geraakte in het losse zand opzij van den weg, zoodat waarschijn lijk door het straffe remmen de auto over de kop sloeg, terwijl de chauffeur, door die eerste buiteling tegelijk door het bovenste gedeelte van de autokap werd geslingerd. Wonder boven won der bekwam hij bijna geen letsel. Maar de auto rolde nog wel 'n vijftien meter verder, vanaf de eerste val, dus sloeg nog drie maal over de kop Men kan hieruit wel afleiden dat er van de mooi- e Chevrolet 6 cylinder 1929, niet veel goeds meer overbleef. Mijnheer Sizon, die officier-vliegenier is, meende zeker dat hij in zijn vliegmachine zat, en een buiteling maken niet zoo erg was. Ook nu trok hij er zich blijkbaar niet zoo erg veel van aan, want hij ging met een andere auto gemoedelijk weer verder. GEMEENTE WIERINGEN. ZOETFABRIEK. De Commissie voor het onder zoek naar de stichting eener zoetfabriek op Wie ringen, verzoekt ons er melding van te maken, dat den Rijkszuivelconsulent, Dr. L. T. C. Schey, bereid is bevonden nadere studie van deze kwes tie te maken en nu dit onderwerp Woensdag of Donderdag 7 of 8 Mei (de datum zal nog nader worden gepubliceerd, in een bijeenkomst te Wie ringen hoopt te behandelen. Verwacht mag wor den, dat alle vóór- en tegenstanders van dit voor het veehoudersbedrijf zoo belangrijke onderwerp in deze bijeenkomst aanwezig zullen zijn. Prof. Mullens. Men verzoekt ons even aan te kondigen, dat de hier welbekende goochelaar iProf. Mullens, Zondagmiddag a.s. te 2 uur in de zaal van den heer Bruul te H.hoef zal optreden. POLITIE. Gevonden een auto-slinger. Verlo ren een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen Gem.-Bode, secretarie. Waar voor kort de zilte golven spoelden, bouwr nu de vogel zijn nest. De eerste vruchten op de droogkomende bodem van de Wieringer Meer zijn niet gemaaid of gepluktmaar gevonden. Een kieviet had toch had al reeds gebruik ge maakt van het nieuwe land om 'n paar honderd meter vanaf de Zuiddijk van Wieringen zijn nest te bouwen en er vier eitjes in te leggen. 'n Viertal jongens, die ook de nieuwe polder- bekeken stoorden de vogel in zijn rustig plekje, doch lieten hem vol piëteit zijn eitjes behouden De ferme jongens waren Jn. Mulder, G. Bais, S. Lont en H. Ottens. Hervormde Jongelingsvereeniging. Donderdag 1.1. werd in Den Oever een Hervormde Jongelings vereeniging „Zacheus" opgericht. Tot het voor- loopig bestuur werden gekozen de heeren R. C. Franck, Voorz., J. A. A. van Nol, Vice-voorz., .1. H. Oudt, Secretaris-Penningmeester. Er zal getracht worden spoedigst tot aanslui ting bij het Nederl. Jongelingsverbond te komen. De vereenigingsavonden zullen voorloopig gehou den worden in het gebouw „Land in Zicht", el- ken Donderdagavond om 8 uur, voor het eerst a.s. Donderdag. Jongelieden boven 17 jaar worden hiertoe har telijk uitgenoodigd. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef Donderdag 1 Mei a.s. 's av. 8 uur Avondm. BRANDSPUIT. Den Oever. Zaterdag j.1. werd in het gebouw „Land in Zicht" een vergadering gehouden ter bespreking „verkrijging motor brandspuit te Den Oever." Aanwezig waren 10 personen. Na het voorle zen der notulen van de vorige vergadering deel de het voorloopig bestuur mede, dat verschillen de brandverzekeringsmaafschappiien waren aan geschreven met verzoek om financieele bijdia- gen. Ook aan het Gemeentebestuur is om steun verzocht. Te Den Oever is men al reeds bezig lijsten te doen circuleeren. Zoo hoopt men 't benoodigde geld spoedig bij elkander te krijgen om in de zoonoodige behoef te van 'n motorbrandspuit te Den Oever te voor zien. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. Alhier is de prijs van de melk mot ingang van 28 April op 12 cent gebracht. De dure gelde koeien voor de weide laten hunnen invloed reeds op de prijs der lammeren gelden. Deze werden Vrijdag te Leiden verkocht voor 17 a 23 gulden. Dit is heel wat duurder dan verleden jaar. De heer C. Mosk, werkzaam bij de Holland- sche Spoorwegen te Bovenkarspel, wordt over geplaatst naar Schagen. Vakschool voor Kaasmakers ie Hoorn. Op 23 April eindigde de cursus, die 2 winter halfjaren heeft geduurd. In tegenwoordigheid der Regeerings-Commissie namen 30 kaasma kers en 1 toehoorder aan het eindexamen deel, drie kaasmakers moesten worden afgewezen, 1 toehoorder heeft geen deel genomen aan bet examen. De namen der gediplomeerde kaasmakers zijn: J. Bart, Twisk; C. II. Bellis, Beemster; G Bloemhof, Bobeldijk; Tj. Bollema, Berkhout; P. Boskamp, Alkmaar; G. Bras, Beemster; C. J. Brons, Berkhout; J. Brouwer, Stompetoren; Jb. Doets, Twisk; K. Groot, Beemster R. A. Holtrop Texel; J. Jongejan, Wjjdenes; B. S. Kamp, Opper does; C. Koning, Oosthuizen; P. Kooij Az., Spij kerboor; J. van Leijen, Schellinkhout; P. Mid delburg, M. Beemster; KI. Mienis, St. Maarten; T. Meester, Stompetoren; C. II. v.d. Oord, Beem ster; Jb. Oudhuizen, Oost Knollendam; R. v. d Veer,; Oudendijk; A. Vermeer, Oudendijk; A. de Visser, Texel; Jn. Jb. Visser, Wijde Wormer; P. Waiboer, Oostwoud; L. Zielman, Hoogkarspel. Een getuigschrift als toehoorder verwierf D. J. Stam, Oost-Knollendam. BUITENLAND. DE PAUS en BISDOM HAARLEM. De Msb. verneemt uit Rome, dat de Paus Za terdag in langdurige particuliere audiëntie heeft ontvangen mgr. H. J. M. 'baskin, president van het R.K. groot-semenarie te Warmond, mgr. W. Wijtenburg, regent van het seminarie „Ha- geveld", en den directeur van het philosificum, prof. J. Niekel. De Paus toonde belangstelling voor allerlei werken in het bisdom Haarlem, ze gende speciaal het jeugdwerk en de seminaries, en verklaarde, dat de oprichting van het philoso ficum geheel in zijn geest was. HIJ LEEFDE VAN EEN FLESCHJE WATER. In de wachtkamer derde klas van een der der Berlijnsche stations speelde zich dezer dagen een opwindend tooneel af. Een jongeman viel plotseling van zijn stoel en op het tafeltje, waar aan hij had gezeten vonden de toesnellende hel pers een fleschje met witte vloeistof en op het etiket het bekende doodshoofd en het woord „vergift". En daarnaast lag een stukje papier, waarop de woorden geschreven stonden „vertwij feling drijft mij in den dood." De jongeman werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn maag werd uitgepompt en hem een oponthoud van et telijke dagen in het ziekenhuis werd voorgeschre ven. Maar de zaak kwam ook ter oore van de po litie. En nu bleek, dat in de laatste drie maan den hetzelfde tooneel reeds tien keer in verschil lende wijken van Berlijn was gespeeld. Do jon ge man leefde lekker in de ziekenhuizen van het omvallen in stationswachtkamers en andere o- penbare lokalen. En het „vergift" in het fleschje wasschoon water met een paar druppels car bolzuur. DRAMA IN EEN BUNGALOW. Twee vriendinnen doodgeschoten gevonden. In een weelderig ingerichte bungalow te Lu- guna Beach in Californië zijn enkele dagen gele den de bewoonster, de 32-jarige mrs. Palmer, '11 gescheiden vrouw, en haar 56-jarige vriendin, mis. Post, eveneens gescheiden, doodgeschoten gevonden. De vriendinnen schijnen ruzie gekre gen te hebben over het feit dat alleen de jongste uitgenoodigd was tot een middagpartij. De oud ste ::ou daarop haar vriendin hebben doodge schoten en vervolgens de hand aan zichzelf heb ben geslagen. Mrs. Post was als Adele Ritschie een jaar of twintig geleden een operette-ster. Op het tooneel v as zii om haar teerc schoonheid bekend als do „Dresden China Doll", (de pop van Saksisch p sclein.) Mrs. Palmer was ook 'n schoonheid. Alg. H.bld. BOEKBESPREKING. Maxim Gorki „Gevallenen." Kent gij de levens van hen, die we met „het uitschot der maatschap pij plegen aan te duiden Er zijn immers menschen, die in onze samenle ving niet thuis liooren, omdat ze voor haar van onnut of zelfs een gevaar zijn: zwakzinnigen, i- (lioten, inbrekers, verdierlijkten, enz. Is het niet vaak zoo, dat we blij zijn, wanneer we hen ergensveilig weten opgeborgen, van ben af zijn Wij kunnen ons toch niet met die ongure ty pen bemoeien. Voor onze omgang hebben wo toch onze menschen. Ook nette burgers We le ven veelal zoo gemoedelijk en weltevreden voornamelijk over ons zelf het leven van elke dag. Nu, dan beteekent het bovengenoemde boek 'n steen, die midden in de poel van onze braafbur gerlijkheid plonst en groote golvenrimpels trekt. Maxim Gorki voert ons juist deze wereld der uitgeworpenen binnen. Verliederlijkt als ze allen zijn, zijn ze de één na den ander door de maal- schappij afgedankt en „gesjochtten jongens geworden Ze zoeken eikaars gezelschap, ze lunzen sa men in de z.g. „Lompenbuurt" en besmetten el kaar nog meer Met niets-ontziende eerlijkheid laat ons de schrijver, die van nabij hen moet mee gemaakt hebben, deze mislukte levens zien. Hij spaart hen niet. De verwording, de verdierlijking mag ik wel zeggen, van deze vagebonden grijnst ons aan. Als ze een borrel kunnen pakken, ieven ze weer even op. Voor de rest berusten ze maar in stompe, botte onverschilligheid: het noodlot lè&t zich immers niet forceeren En temidden van de dronkemanspartijen de liederlijke praat, de grove gijn en het brute handgemeen. Hoezeer het leven van deze „gevallenen" ons ook tegen de borst stuit, toch is het menschelijke nog niet geheel in hun teloor gegaan. Telkens glanst het even en verteedert de tooneelen van deze grofzinnclijke wereld. Daaruit blijkt, dat Maxim Gorki hen maar niet aan de kaak heeft willen stellen, maar hen in de omlijsting van ook-ons-anderen heeft geplaatst. Dit kon de schrijver, omdat hij hen niet heeft uitgesloten, maar hen tot aan de uiterste grens hunner verwording is gevolgd met de toorts zij ner liefderijke bewogenheid. Niet door hen ook maar eenigermate te vergoeilijken. maar door hen niet geheel-en-al uit te schakelen uit de ke ten van ons samen-mensch-zijn. Daarom kan dit boek verontrusten: wij staan niet afgescheiden, niet los van deze gevallenen Alleen de laatste zijn wat verder gegleden Daarom gaat de jammer van hun ellende ook óns aan. Deze roep-uit-de-afgrond waarschuwt, hoe diep de mensch kan zinken, als geen hoogerc Macht hem vasthoudt Twee figairen uit dit boek zijn onvergetelijk de ontslagen ritmeester van adellijke afkomst, die ondanks z'n aan-lager-wal-geraakt-zijn in z'n gevoel van meerwaardigheid toch de oude aristo craat blijft, tegen wien al z'n kornuiten van „de Lompenbuurt" z'n „staf" met bevend ont zag opzien. En niet te vergeten de verloopen schoolmeester, die, als hij nog eens een extratjo heeft, de helft verzuipt en de rest omzet in lek kers voor de kinderen, die met hem sollen Om U iets te laten voelen van de barre tragiek die door dit gansche boek schrijnt, kan ik niet be ter doen dan er de laatste zin uit aan te halen: „In die grijze wolkenwereld, welke den hemel bedekt hield, lag iets strengs, geweldigs, onver biddelijks alsof een schrikkelijk onweer en regen los wilde barsten, onherroepelijk beslo ten, alle ontuig van deze ongelukkige, afgejam- merde, treurige aarde weg te spoelen. Wie „Gevallenen" heeft gelezen, heeft een blik in den afgrond geworpen en misschien in zich zelf J. K. L. LIEVE ZUSTERS. Te Reichenbach (Silezië) kwam Vrijdag voor de rechtbank een beleedigings-proces van 2 zus ters Wiest de tongen kwamen los door opwin ding en haat en de beschuldiging werd verno men, dat de jongste zuster Martha in 1915 aan de bar van haar gestorven vader beproefd had de oudste zuster Lisa met gemengde koffie le vergiftigen en later weer had zij „een drankje" klaargemaakt voor haar z\rager „die slechts tol last van de familie bestond" en zijn zoon had zij opgehitst zijn vader een vergiftigde ui te eten le geven. Dezen jivngen vond men later ergens opgehan gen en ook dit zou Martha hebben gedaan Martha erkende, maar Lisa zou haar tot alles hebben aangezet, behalve tot de koffie aan de bar. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 28 April 1930. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 57 Vette koeien 260 a 430, handel stug 11 Vette kalveren 60 a 140 Vette kalveren p. ned. pond 1.20 a 1.50 148 Nucht. kalv. (slacht) f 8 a (20 486 Vette Varkens zware per ned. pond 0.68 a 0.74 Zouters 0.73 a f 0.74 per ned. pond, handel goed.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2