STER-TABAK ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren: Louis Josephus Maria, z.v. M. J. Kol- ster en van C. C. M. van Emmerik. Adrianus Ja- cobus, z.v. W. Th. Langelaan en van A. M. Bier man; Aaltje Jantje, d.v. G. de Bruin en van A. Vos; Tjillegert Johannes, z.v. J. J. de Vries en van C. Zwirs; Gerard Anthonie, z.v. C. Schrama en van A. C. Broedersz. Leonardus Johannes Cor- nelis, z.v. J. A. Kapiteijn en van C. M. Nuij; Ondertrouwd: Comelis Marees, oud 28 jaar, werktuigkundige wonende te Geleen en Heiltje Alida Johanna Daalder, oud 27 jaar, zonder be roep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Johannes Zwirs en C. P. van Loon. Onderzoek Verlofgangers. Het onderzoek van verlofgangers dezer gemeente zal op 6 Juni 1930 te Schagen in de Gemeentebewaarschool plaats hebben, en wel, voor de lichting 1918 v.m. 11.30 uur en voor de lichting 1921, n.m. 1 uur. Verbouw. De "manufacturenwinkel van Gebr. Ivos, te Kleine Sluis, zal worden verbouwd. Aan nemer N. J. Poel te Wieringen is met de verbou wing belast. Vergunningen ingev. Hinderwet. Aan de volgen de personen is ingevolge de Hinderwet door B. en W. vergunning verleend: aan A. P. Kossen, te van Ewijcksluis, tot het plaatsen van electromo- toren van 4 en 3 P.K. en het verplaatsen van een electromotor van 2 P.K. in zijn timmerm. werkpl aan T. Houtlosser, alhier, tot het bouwen van een heete-lucht-oven in zijn bakkerij ter vervan ging van den bestaande; aan de N.V. American Petroleum Compagny, ten behoeve van A. van Zandwijk, tot het plaat sen van een benzinepomp. Bouwvergunningen. In de maand April zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan A. van den Berg tot het bouwen van een landhuis aan R. Koopman, G. Boontjes, Wed. M. Kruithof tot het bouwen van een woonhuis; aan J. Nuij iot het bouwen van een woonhuis met schuur; aan G. van den Berg tot het bouwen van een bloem- bollenschuur met pakplaats; aan C. Koorn tot 't bouwen van een schuur en aan P. Govers tot het bouwen van een gedeelte aan een woonhuis. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtigen de zer gemeente der lichting 1925: J. H. van den Berg, C. van Eeten, H. Glasbergen, M. Hoogeste- ger, S. Koning, C. P. Weijers; de dienstplichtige der lichting 1926, A. de Boer, en de dienstplichti gen der lichting 1927. C. Blaauboer, W. Jansen, G. van Putten en C. Waiboer, moeten in de maand Augustus a.s. 17 dagen opkomen voor herhalingsoefeningen. Duivensport. Bij de wedvlucht, gehouden vanaf Lier (196 K.M.). behaalden de heeren M. Vronc den len, 4en, G. de Boe den 2en. Gebr. Van Steijn den 3en en 9en, W. Blaauboer den 5en, 8en en llen, K. Geerligs den 6en en 7en en N. Spigt den lOen prijs. Voetbal, a.s. Zondag zal op het sportterrein te Kleine Sluis een propaganda-wedstrijd worden gespeeld tusschen Alcmaria Victrix II en Helder I Na afloop is er bal in de zaal van Slikker. De wedstrijd vangt aan te half 3. PREDIKBEURTEN. WIERINGEN NED. HERV. GEM. Land in Zicht. Den Oever 10 u. de hr. Lofvers. Westerland voorm. 10 uur Ds. van Beek. Oosterland nam. 2 uur Ds. van Beek. 14 Mei 8 uur Herv. Zusterkr. te H.-hoef. 15 Mei 8 uur Herv. Zusterkring te Oosterland. DOOPSGEZ. GEMEENTE Zondag 11 Mei v.m. 10 uur Ds. Alb. Vis v. Texel. Dinsdag 13 Mei av. 8 uur Doopsgez. Zusterkr. EVANGELISATIE te 1'T hoef v m 10 uur de TTeer J. Bosma. GEREF. KERK te DEN OEVER 10 uur en 2.30 uur Ds. Tollenaar van Helder. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland BUITENLAND. HITTEGOLF EN BOSCHBRANDEN. Nog steeds heerscht in een groot deel van de Vereenigde Staten een hittegolf en wijst de tlier mometer op vele plaatsen 30 graden en meer in de schaduw aan. In weerwil van een enkel re genbuitje komt er geen koelte. Tengevolge van de hitte zijn op vele plaatsen uitgebreide bosch- branden ontstaan, die tot nog toe niet konden worden gebluscht. Vijf steden worden door de voortschreidende vlammen bedreigd. Honderden woningen zijn reeds door het vuur vernield en duizenden personen zijn dakloos geworden. ERFGENAMEN GEZOCHT. 5000 dollar beschikbaar. Onlangs is te Eureka in den Staat Californië overleden Lodewijk Boerekool. Alias Louis Boerkool. Het bruto-saldo zijner nalatenschap bedraagt ongeveer 5000 dollar. Personen, die meenen, volgens Nederlandsch recht tot de nalatenschap van den overledene te zijn geroepen, kunnen zich, onder overlegging van een akte, van erfrecht, waaruit hun familie verhouding tot den overledene blijkt, terzake tot het ministerie van Buitenlandsche. zaken te 's-Gravenhage wenden. Algem. Hbld. EEN LEEUWIN IN FRANKRIJK. De gevolgen van den watersnood, die Zuid- Frankrijk eenige maanden geleden heeft geteis terd, doen zich nog steeds gevoelen. Tijdens de overstroomingen werd van een reizend circus te Moissac de kooi vernield, waarin een leeuwin met haar welpen was opgesloten. De leeuwin met haar kleintjes gingen er vandoor en verdwe nen in de bosschen in de omgeving. In weerwil van alle pogingen in het werk gesteld om haar te vangen of te dooden, loopen de roofdieren nog steeds vrij rond. En wat erger is, 's nachts komen ze naar de boerderijen, die buiten de dorpskom men gelegen zijn en rooven er groot en klein vee. BINNENL. NIEUWS. BRAND TE DRIEBERGEN. De ex-keizer op het terrein van den brand. Dinsdagmorgen om acht uur is in de groote villa van den heer Brand, welke villa gelegen is nabij het station Driebergen, brand ontstaan, vermoedelijk door een defect aan een gasgeyser. De bovenverdieping brandde geheel uit. Do brandspuiten uit Driebergen, Rijsenburg en Zeist namen aan het blusschingswerk deel. Toen het bericht van den brand tot Doorn door dring, bood de ex-keizer, die een vriend is van den heer Brand en dezer dagen nog bij hem ge dineerd had. zijn hulp aan zond de brandspuit van Huize Doorn met eenige bedienden naar Driebergen. Ook de ex-keizer zelf was spoedig bij „Rozenvilla", zooals het huis van den heer Brand heet. Het keizerlijke brandspuitje behoef de echter geen dienst te doen. De schade die vrij groot is, wordt door verze kering gedekt. HET JAARLIJKSCH AANSLAGBILJET. Een nieuwe lente, een nieuw geluid Niet altijd komt dit echter uit Van de nieuwe lente geniet je, Het biljet is het oude liedje. EEN PAARD OP HOL. Een man gedood en een gewond. De inspecteur van de Centrale Verzekerings bank te Den Haag, de heer Van Bemmelen, tte Woensdagavond op den Rijksweg bij Maastrient reed, werd door een hollend paard, dat voor een auto geschrokken was. omver gereden. De kar, waar het paard voor liep, sloeg om en kwam op den heer Van Bemmelen terecht, met het gevolg, dat deze oogenblikkelijk aan de gevolgen is o- verleden. De bestuurder van de kar, een 33-ja rige landbouwer uit Meerssen, liep een dubbele beenbreuk op en een armbreuk. DE VROUW BURGEMEESTER. Tot dusver was het in ons land niet geoorloofd dat een vrouw het burgemeestersambt zou be- kleeden. Thans is daarin verandering gekomen. Bij de herziening der Gemeentewet deze week in de Tweede Kamer is een amendement van miej. Westerman, om vrouwen benoembaar te verklaren tot burgemeester, aangenomen met 45 tegen 35 stemmen. PROVINCIAAL NIEUWS. ONGEVEER 3000 HECTAREN DROOGGEVALLEN. Het laatst verschenen driemaandelijksche o- verzicht betreffende de Zuiderzeewerken ver meldt o.m. het volgende omltrent de droogma king van de Wieringermeer Van 10 Februari tot 1 April werd door debe maling de waterstand in den polder verlaagd van 0.85 M.N.A.P. tot 1.85 M.-N.A.P. of juist 1 M. in 48 etmalen. De regenval was in deze peri ode zeer gering de onderbrekingen der bema ling ten gevolge van in het nieuwe bedrijf onver mijdelijke bedrijfstoringen waren eveneens van zeer geringen duur. Bij den thans bereikten waterstand van 1.85 M. N.A.P. zijn bereids enkele randgedeelten en de hoog gelegen platen bezuiden Wieringen tol een gezamenlijk oppervlak van ca. 3000 II.A. drooggevallen. Zooals voor de hand ligt steken deze gedeelten nog zoo weinig boven het water uit, dat van het maken van een aanvang met Jen verkavelingsarbeid eerst sprake zal kunnen zijn, wanneer de waterstand in den polder nog aanzienlijk meer zal zijn gedaald. Inmiddels worden voor het doen aanvangen met dezen ar beid bereids voorbereidingen getroffen. DE DIRECTIE VAN DE WIERINGERMEER. Thans officieel ingesteld. Bij beschikking van den Minister van Water staat is thans voorloopig ingesteld de dienst voor ;de in den Wïeringermeerpoider droogvallende gronden, aan het hoofd van welken dienst zal staan een directie, bestaande uit drie leden, waar van één voorzitter. Als voorloopige directie is benoemd ir. S. Sme ding, rijkslandbouwconsulent te Schagen, ir. F. P. Mesu, rijkslandbouwconsulent te Zwolle en ir. Alplr. Roebroek, rentmeester der Domeinen te Klundert, van wie voor het jaar 1930 als voor zitter is aangewezen ir. S. Smeding. Algem. Hbld. OCTROOI No. 22,006. Heden is aan den Heer H. Jansen. Meubelfa briek „Eik en Linden" te Alkmaar, octrooi ver leend op een opklapbare tafel. Deze opklapbare tafel heeft zeer practische eigenschappen, is buitengewoon stevig gebouwd, kan op iedere grootte gemlaakt worden en is zeer gemakkelijk verplaatsbaar, terwijl bijna geen ruimte in opvouwbare stand wordt ingenomen. Reeds zijn deze tafels door bovengenoemde fa briek geleverd aan de Philipsfabrieken te Eind hoven, Dierentuin den Haag, Mij. Nederland, al le nieuwe booten van Kon. Paketvaart Mij. Java- China-Japanlijn, Centraal Hotel den Haag, di verse vak- en huishoudscholen, enz. enz. De uitvinding is gedaan door den Heer H. Jan sen zelf en is inderdaad voor scholen, ziekenhui zen, hotels, scheepvaart en andere bedrijfsinrich tingen, evenals voor particulier gebruik van bij zonder nut. AL VI*OEG. Dinsdagmorgen werdeii voor het eerst nieuwe aardappelen uit de kas der proeftuin Alkmaar- te Broek op Langendijk aan de markt gevoerd, welke 18.20 per 100 K.G. opbrachten. BURGERLIJKE STAND ZIJPE Ingeschreven 2 -8 Mei 1930. Getrouwd Petrus Jacobus Kreijger, 39 jaar, en Josina Martina Maria Breed, 27 jaar, beiden te Zijpe Petrus Adrianus de Wit, 33 jaar. en Gertruda Zomer dijk, 2|2 jaar, beiden te Zijpe Hendrikus Kooijman, 24 jaar en Klasina Volkers 24 jaar beiden te Zijpe. BEST VEE VAN DEN HOOGEN ZANDGROND. De Tel. deelt mede dat door den veefokker IJ. Velde, te Beetsterzwaag, is verkocht een stier voor 2500 en een melkkoe voor 1230. Hiermede is weder eens bewezen, dat ook op de hooge zandgronden best vee gefokt kan wor den. Hieraan kunnen de bezitters van Egalements- land in de gemeente Zijpe zich spiegelen. Ten bewijze, dat het gevaar van mond- en klauwzeer reeds krachtig is opgetreden, kan me degedeeld worden, dat de ziekte reeds in 12 ge meenten van Noordholland voorkomt. In zoo verre nagegaan is kunnen worden, zijn de koei en. die door de ziekte zijn aangetast, afkomstig van de groote markten te Rotterdam, Utrecht en Leeuwarden. Gevallen zijn nu reeds voorgekomen in Lim burg. Bij vee bestemd voor het buitenland kwam nabij de grenzen ook een paar gevallen voor. De mending is toen opgehouden. Naar wij vernemen was de termijn van een jaar, waarbinnen de bankbiljetten van 10.- mo del 1904 en model 1922, op de voorzijde waarvan voorkomen de figuren van ..Arbeid en Welvaart" bij de kantoren van de Nederlandsclie Bank en bij die harer Correspondenten konden worden ingewisseld, met 1 Mei 1930 verstreken zulks overeenkomstig de destijds plaats gehad hebben de publicatie. Wij kunnen mededeelen, dat de Ntéderlandsche Bank bereid is geheel onverplicht nog voor korten tijd de bedoelde bankbiljetten in te wisselen aan hare kantoren en bij haar Cor respondenten. De bankbiljetten van 10.-, waar op de Zeeuwsche boerin voorkomt, blijven dus alleen in circulatie. op tafel. Onmiddellijk zul len geestdriftige uitingen van waardeering weerklin ken en bij het genieten van denfijnen zacntengeurvan Ster-tabak zal de opgewek te stemming terugkeeren. GEMEENTE WIERINGEN. Op Zaterdag 31 Mei a.s. zal door de afd. der R.K. Volksbond in 't café Veerdig 'een feestavond worden gehouden, waarbij behalve een spreker van buiten ook nog de Zuiderzeefilm zal worden vertoond. NIEUWBOUW. Aan den aannemer den heer J. C. de Vries is den bouw van een nieuw burger woonhuis voor den heer C. de Haan Dz. en aan den aannemer den heer J. C. Klein één voor den heer C. Rotgans Cz. opgedragen. Beide wonin gen komen aan den Belterweg. Prof. Mullens. J.l. Woensdagnamiddag gaf de bekende goochelaar prof. Mullens van Alkmaar, voor de schoolkinderen in Concordia van den heer Bruul een seance. De door dén heer Mul lens verrichtte goocheltoeren en vele andere handigheden vielen bij de jeugd, die in groote getale was opgekomen, zeer in den smaak, zoo dat deze schaterden van den pret en een genoeg lijk poosje doorbrachten. ONGELUK. De 17-jarige los-werkman J. Pijp- stra van Westerklief viel te Den Oever uit een 'steenkraan en kwam op een stapel ijzerwerk te recht. Met gebroken dijbeen en ernstige hoofd wonden werd hij opgenomen. Na dooi- dr. de Groot verbonden te zijn, liet deze hem: ter ver dere behandeling direct naar het ziekenhuis overbrengen. Politie: Gevonden een pakje waschgoed en een glacé handschoen. In 1. bij den Gem. Bode. Voetbal Den Oever. Op het M.U.Z.-terrein werd Zondag een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Flevo en de pas opgerichte voetbalclub De Raven. Om kwart over vijf stellen onder leiding van scheidsrechter Van Beek zich beide ploegen op. De Raven zijn volledig. Flevo heeft twee inval lers en is slechts met tien man. Even voor rust moet de spil der Raven het veld wegens een blessuur verlaten, maar werd onmid dellijk vervangen door een invaller. Gelukkig- was de heer Bruul juist met zijn auto aanwezig, die den verwonden speler naar den dokter heeft gebracht. Met een 3—1 voorsprong der Raven kwam de rust. Na rust wisten de Raven nog éénmaal, en Flevo tweemaal 't net te vinden, zoo dat De Raven met 4 —3 wonnen. MOET ER VOOR WIERINGEN ééN MODERNE KAAS- en BOTERFABRIEK GESTICHT WORDEN Over bovengenoemd onderwerp hield Dr. L. T C. Schey Donderdag 8 Mei een lezing in de zaal van den Heer D. D. Lont. Er waren ongeveer 50 belangstellenden opge komen. De Heer M. Bakker Sz. opende namens de voor loopige Commissie, de vergadering en gaf daarna het woord aan Dr. Schey. Dr. Schey zette daarop op uitvoerige wijze de kwestie der fabrieken uiteen. Al sinds geruimen tijd houdt de kwestie van den toekomstigen vorm der gemeenschappelijke verwerking van de melk, op Wieringen geprodu ceerd, de gemoederen alhier bezig. Het is dan ook een belangrijke kwestie, welke van alle kan ten bekeken dient te worden om tot een goed gemotiveerde beslissing te komen. Het gaat er om, of het wenschelijk is de vier kleine kaasfa- brieken op te heffen en de verwerking van alle Wieringermelk te centraliseeren in één goed in gerichte coöperatieve kaas- en boterfabriek. De meeningen zijn thans verdeeld er zijn vee houders. die op den ouden voet willen voortgaan, er zijn voorstanders van. één zuivelfabriek voor Wieringen. Laat een ieder nu onbevooroordeeld rustig overwegen, hetgeen ik thans als resultaat van ret gestudeeren dezer kwestie U hoop mede te deelen. Als uitgangspunt nemen wij den tegenwoordi- gen toestand. Al is Wieringen niet meer een ei land doch door een stevigen dijk aan den vasten wal verbonden,, waardoor zonder twijfel de om standigheden voor de 4 kaasfabrieken gewijzigd zijn en nog meer gewijzigd zullen worden, toch zijn en blijven er verschillen, wat de veehouders bedrijven betreft met die op den vasten wal van Noordholland. Kleine bedrijven met veelal 6 5 8 koeien ongemakkelijk verspreid liggende lan derijen minder regelmatige melktijden in ver band met de werkzaamheden 's zomers op het land, ziedaar omstandigheden, welke niet bevor derlijk zijn aan het verzamelen der melk aan éé- ne fabriek, ook al is die, wat van zelf spreekt, ge bouwd op de geschikste plaats van Wieringen. Dat moeten wij in gedachten houden. In het kort samengevat is de toestand der zui velbereiding aldus De Wieringermelk wordt in 4 kleine fabrieken coöperatief op kaas- en wei- boter verwerkt, een deel der zuivelbereiding is op de boerderij gebleven n.1. de boterbereiding uit den afgeschepten room van de avondmelk. De vereenigingsvorm is de burgerlijke maat schap de melk wordt aan de fabrieken gebracht, de wei wordt door de leveranciers weer meege nomen. De 4 fabrieken leverden in 1929 samen 3.740.000 K.G. geroomde avond- en volle morgen- melk, waarvan fabriek A leverde 1.546.000 Kg. of 41 pCt. fabriek B. 1.147.000 Kg. of 31 pCt. fabriek C. 565.000 Kg. of 15 pCt. en fabriek D. 482.000 Kg. of 13 pCt. Ten einde nu een goed oordeel te krijgen over den bestaanden toestand, was het noodzakelijk aan de 4 fabrieken verschillende gegevens te vra gen, welke mij door 3 fabrieken volledig en door eene gedeeltelijk zijn verstrekt. Een woord van dank is hier op zijn plaats aan de boekhouders, voor de moeite, welke zij zich hebben gegeven. Voor de goede behandeling der kwestie moet ik U met de resultaten van de verwerking dier gegevens in kennis stellen. Laat nu niemand u- wer zijn aandacht spitsen op het maken van een vergelijking tusschen de fabrieken onderling. Daar gaat het niet om; we moeten een inzicht kri'gcn in de exploitatie van de 4 fabrieken als één geheel beschouwd. Het gaat hier om de vraag, wat is in het alge meen belang van de gezamenlijke Wieringer veehouders. Gij hebt elkaar noodig. Ik zal dan ook bij de vermelding der bedrijfs- cijfers geen namen der fabrieken noemen en mij niet houden aan de zoo even genoemde volgorde der 4 fabrieken. Om U het volgen der zaak te ver gemakkelijken, rijk ik U een overzicht met de cijfers uit. Ze hebben dus betrekking op het boekjaar 1929. Opbrengst aan Edammerkaas en de markt ge wogen uit 100 Kg. verkaasde melk voor de 4 fa brieken; B behalve randekaas 8.97 Kg. A met randekaas 8.86 Kg.; C met randekaas 8.49 Kg.; D met randekaas 8.79 Kg. of voor 2 Kg. kaas (waag gewicht) benoodigd aan kaasmelk B 22,3 Kg. A 22.6 Kg. C 23.5 Kg. en D 22.8 Kg. Gemiddeld vochtgehalte der kaas B. 48.76 pCt.; A 46.57 pCt.; C 48,06 pCt,; D 48,03 Gemiddeld vetgehalte in droge stof B 45.79 pCt A 44.73 pCt C 44.05 pCt D 44.32 pCt Bruto prï-s psr 50 En. kaas fmet randekaas er bij) B f 43,59 D f 43,83 A f 43.95. Opbrengst ran weiboteT uit 1000 Kg. kaasmelkl B 0,316 Kg.; C 0,382 Kg.; A 0,993 Ivg.; D 0,160 Kg. Bruto opbrengst en onkosten per 100 Kg. gelever de melk B bruto f 8.178; onkosten f 0.754; netto f 7.424 D bruto f 8.230; onkosten f 0.988; netto f 7.242 A bruto f 8.338; onkosten f 0.785; netto f 7 553 (Bovenstaande cijfers zijn mij welwillend ver strekt door de Directeur van het K.C.S Noordhol land.) Uit deze cijfers blijkt, dat de 3 fabrieken nage noeg denzelfden prijs voor kaas hebben gemaakt. Verder valt ons op het verschil in productie van weiboter, welke bij slechts eene fabriek vrij goed is te noemen. We moeten dit verslag (wegens plaatsgebrek) vervolgen in 't volgend nummer. We willen ech ter nog meedeelen, dat na afloop van de rede van Dr. Schey met een lijst werd gecirculeerd waar op 26 personen hun handteekening plaatsten, als zijnde in beginsel voor oprichting van een Zoet- fabriek. Deze lijst zal in de 1 fabrieken ter tec- kening worden aangeboden. Daarna zal dan een vergadering worden belegd, om oen definitieve Commissie te benoemen tot uitwerking der plari nen om tot stichting te geraken. „Ik raad U aan om er een gewoonte van te maken een dagelij ksch middel ter opwekking en verfrissching te ge bruiken, hetwelk Uw stemming verbetert, Uw gezondheid bevordert en door den heerlijken smaak Uw behoefte naar een versnapering ten volle bevredigt. Dat middel is Eierveiling Helder. 8 Mei 1930. Aanvoer 20824 kipeieren. Bruin 4.90 a 5.50 per 100; Wfit 4.70 a 5.40 per 100. Klein wit 4.00 per 100. Aangev. 422 eendeieren f 4.00 a 4.30 per 100. Eierveiling Schagen, 8 Mei 1930. Aangevoerd 153974 stuks. Prijs per 100, 52 a 54 kg. 4.20 a 4.50; 55 a 57 kg. 4.50 a 4.80; 58 - 60 kg. 4.80 a 5.20; 61 - 63 kg- 5,00 a 5,30; 64 - 67 kg. 5.30 a 5.50. Ongewogen Wit 4.20 a 5.20; Ongewogen Bruin 5.- a 5.20; Klein 3.50 a 4.00 11597 Eendeieren 4.30 a 4.40 p. 100; 21 kalkoen- eieren f 8.10. SCHAGEN, 8 Mei 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoel- en prijzen als volgt 3 Paarden 150 k 300 96 Geldekoeien (mag.) f 180 a 370 63 Gcklekoeien (vette) 250 a 450 80 kalfkoeien 270 a 140 32 Pinken J 120 a 200; 192 Nucht. kalveren 16 a 28 120 Óverhouders 30 a 42 223 Lammeren 16 a 23 3 Bokken en geiten 12 a '22 43 Varkens (mag.) 33 a 42 45 Varkens (vette) per Kg. 0.64 a 0.68 240 Biggen 22 a 34 23 Konijnen 0.60 a 2 16 Kippen 1 12 Hanen 10 a 50 cent 58 Kg. Boter f 1.50 a 1.60.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2