van 5 tot 30 mark invoerrecht per 100 Kg., kan nog eens blijken uit de cijfers, die wij in het II. bid. lezen in het afgeloopen jaar voerden wij naar onze Oostelijke buren uit 57% millioen Kg. van de 81% mill. Kg. totaal; dat is dus 70'proc. van onzen geheelen eierexport. De waarde van dien uitvoer bedroeg 47.1 mil lioen gulden van de 70 millioen gulden totaal, zoodat gerekend naar de waarde Duitschland 67% proc. van onze eieren afneemt. Wat beteekent een invoerrecht van 30 mark per 100 KG. eieren, het zesvoudige dus van het thans nog geldende tarief Het beteekent een belasting van 1.1 a 1.5 cent op elk in Duitsch land ingevoerd ei. Het komt overeen met 20 a 25 proc. van de gemiddelde waarde en zal bij ge lijken uitvoer als in 1929, een bedrag van 10.36 millioen gulden in de Duitsche schatkist dóen vloeien, in plaats van 1.72 millioen. zooals op 't oogenblik. EEN GRIEZELIGE VONDST. Zaterdagmiddag heeft een onbekend geble ven persoon uit ees trein bij Lodz een pakje weggeworpen. Een vrouw die dit pakje bij de spoorbaan vond, opende het en ontdekte tot haar afgrijzen, dat het 13 paar menschenooren bevatte. Heel Lodz verkeert in opwinding. De meest fantastische geruchten doen de ronde. De politie stelt een onderzoek in of de ooren mis schien afkomstig zijn van de anatomische afdee ling van de universiteiten te Krakau of Lemberg. 'n MEDIUM - OPLICHTER. Een landbouwer te Nancy, die een spiritisti sche séance bijwoonde, is in handen van een geraffineerden oplichter gevallen. Het medium richtte zich tot den landbouwer, zeggende na mens een overleden familid te spreken, die hem er op attent maakte, dat zich in zijn tuin een verborgen goudschat bevond, die alleen met be hulp van een helderziende aan de oppervlakte zou kunnen worden gebracht. Den volgenden dag kreeg de landbouwer be zoek van een ongeveer 40-jarige vrouw, die hem jnededeeelde helderziende te zijn en gezonden te zijn door iemand, die onbekend wenschte te blij ven. De vrouw deed daarbij heel geheimzinnig en zinspeelde eveneens op een verborgen schat. De landbouwer vroeg, of zij de plek in den tuin zou kunnen aanwijzen, waar de schat verborgen lag, waarop de „helderziende" antwoordde, dat zij dit gemakkelijk zou kunnen doen, doch, dat zij eerst een opdracht had te vervullen namens het overleden familielid van den landbouwer De overledene zou namelijk een schuld hebben gehad van 30.000 francs en bepaald hebben, dat dit bedrag door den landbouwer zou worden be taald, alvorens hij in het bezit van den goud schat zou komen. Na veel praten betaalde de landbouwer een gedeelte van de schuld, waarop de „helderziende" vertrok, zeggende, dat der volgenden dag de werkzaamheden zouden aan vangen. Zij is tot heden echter nog niet terugge keerd. De politie stelt een onderzoek in. EEN BOL Te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen in de rechten de 19-jarige Bernard van Tijn. wonende te Haarlem. Op zijn 16de jaar deed hij reeds eindexamen gymnasium en werd toen student aan de Gemeente-Universiteit, te Amsterdam. EEN PIJL IN HET OOG GEKREGEN. Bij het boogschieten op de banen van de boog- schutterij Landmans Genoegen te Roosendaal had een pijlenjongen, de 11-jarige A. Buik. het ongeluk een pijl in het oog te krijgen. Nada* reeds het schot was afgemeld, keek de jongen nog even langs de baan en terzelfdertijd kwam hem' de pijl in het oog. Hevig gekwetst is hi: naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig. KINDJE DOOR BLIKSEM GEDOOD. Het kindje van S. te Kerkrade-Spekholzer heide, 7 maanden oud, dat bij het open raam sliep, is door den bliksem betroffen en gedood. ERNSTIG ONGELUK TE GEULEM. Zwaar rotsblok op kinderen gevallen Een aantal kinderen van de Rijkskweekschooi te Haarlem, op een uitstapje naar Zuid-Limburg, bezochten Zaterdagmorgen de rotswoningen te Geulem. Een gedeelte van den wand is toen los geraakt en een groot rotsblok op de leerlingen gevallen. De 17-jarige P. Visser uit Zandvoort werd op slag gedood. De eveneens 17-jarige A Jellema uit Haarlem kreeg een niet ernstige beenfrac tuur. de 17-jarig J. Lieven uit Haarlem werd zoo ernstig aan een been gewond, dat hij dit waar schijnlijk zal moeten missen, ook de 14-jarige L. Beesma uit Haarlem werd ernstig aan het been gewond. De gewonden werden naar Calvarienberg te Maastricht vervoerd, terwijl het stoffelijk over schot van P. Visser naar het St. Jozef-ziekenhuis te Heerlen werd gebracht. Het gezelschap is s middags om 3.59 uit Val kenburg naar Haarlem teruggekeerd. De Telegraaf meldt nog, dat sedert drie dagen een zeventigtal leerlingen van de Haarlemschc Rijkskweekschool met vier leiders zich ie Val kenburg bevonden. Zij maakten Zaterdag hun laatste morgenwandeling en waren voornemens 's middags naar Haarlem te vertrekken. Het was omstreeks half twaalf, toen het ernstig ongeluk gebeurde, dat een sombere schaduw werpt op het uitstapje der jongens en meisjes naar het Limburgsche heuvelland. Een clubje leerlingen kon den lust niet weerstaan een grot binnen te treden. Het is een met een deur afgesloten hol. die behoort tot de rotspartij, waarin zich de thans onbewoonbaar verklaarde rotswoningen bevinden. Toeristen bezoeken deze natuurmonu menten in den regel op een wandeltocht, waar bij eerst de z.g. verliefde boomen worden be zocht, waarna men den Rijksweg te Geulen be reikt. De vijf jongelui .maakten de deur open en beklommen de in de mergel uitgehouwen trap. Zij begaven zich daarop naar de rotsopening vanwaar men een fraai uitzicht heeft op het dal en de heuvels. Wat de oorzaak is van de instorting, die plot seling volgde, heeft het voorloopig onderzoek nog niet uitgewezen. Plotseling stortte een stee- nen blok met een gewicht van wellicht 800 K.G. van enkele meters hoogte op de kinderen. De 17 jarige P. Visser uit Zandvoort werd geheel door het mergelblok bedolven. Van de andere jonge lui werden er twee ernstig en twee licht gewond. GEMEEN TEWIERINGEN. SUCCES NIEUWS. Zaterdagavond j.1. hield de voetbalvereeniging Succes haar jaarvergade ring in de zaal van den heer Bruul Na opening door den voorz., den heer D. C- den, verzocht de secretaris vrijstelling van no- tulenlezing, waar van de vorige vergadering de 2e secretaris de punten had opgenomen, welke echter zoek waren geraakt. De vergadering neemt hiermede genoegen. ,41^ Ook de rekening en verantwoording, «an den penningmeester kon niet plaats vinden, daar de penningmeester onmogelijk op de vergadering aanwezig kon zijn. Voorz benoemt de heeren Montulct en C. Duijnker tot Commissie om in de loop der volgende week de boeken en beschei den na te zien. Ze nemen dit op zich. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing wor den de heeren D. Oden, D. Nieuwbuurt, A. Zwa.-* nink en Jb. Smit met groote meerderheid vaiV, stemmen herkozen. Allen nemen de functie we der op zich. Volgt verkiezing elftalcommissie. Voorz. zegt dat ieder jaar een nieuwe elftalcommissie geko zen wordt en dit is ook wel wenschelijk daar genoemde commissie altijd een moeilijke taak heeft en nooit vrij van critiek is. De heeren D. O den, Jb. Bruul, P. Kooij en C. Duijnker behalen een groote meerderheid terwijl er een tweede vrije stemming plaats vindt voor een 5e commis sielid. Ook nu wordt geen meerderheid behaald en komt een herstemming tusschen C. Slikker en N. J. Bruul, waar de heer N. J. Bruul een meer derheid behaalt. Genoemde personen nemen al len hun herbenoeming aan. Thans volgt bespreking Serie wedstrijden. Voor zitter stelt voor om binnenkort op cftn Zondag Seriewedstrijden te houden, voor het «nusto elf tal. Wordt algemeen goedgevonden. De vergade ring stelt voor om VVMP I en Flevo I voor dien wedstrijden uit te noodigen. Verder wordt deze zaak aan de Secretaris opgedragen. Voorz. stelt nog voor om als eerste prijs een zilveren lauwerkrans aan te koopen. Wordt goedgevonden. Rondvraag. Den lieer N. Halfweeg vraagt of de netten en banken niet wat opgeknapt kun nen worden. (Zal voor gezorgd worden.) Den Heer C. Duijnker had vernomen, dat de nieuwe vereeniging „Zwarte Raven" van den Oe ver verzocht had tegen Succes I te spelen, doch dat dit niet toegestaan werd. Voorz. zegt dat er nooit een officieele uitnoo- diging was binnengekomen. De Secretaris zegt dat hem persoonlijk hierover is gevraagd doch toen heeft medegedeeld dat de Zwarte Raven eerst Succes II maar eens moesten vragen. De heer C. Duijnker vindt dit niet goed en zou gaarne zien dat indien dit gevraagd werd ook werd aangenomen, Dit wordt in stemming ge bracht doch niet aangenomen. De Heer C. Kroon vraagt of er voor het 2e elf tal nog wedstrijden gehouden zullen worden. Voorz. antwoordt, dat er zooveel mogelijk aan dacht aan zal worden geschonken. Na verder nog enkele huishoudelijke aange legenheden besproken te hebben sluit voorzitter te ongeveer 11 uur onder dankzegging voor de prettige samenwerking de vergadering. SPORT. Zaterdagmiddag speelde de Succes- aspiranten gecombineerd tegen de Flevo-aspiran ten van den Oever en wisten op 't laatste nipper tje met 10 te winnen. VOLKSONDERWIJS Afd. Wieringen In het afgeloopen winterseizoen zijn er vanwege onze afdeeling weder verschillende cursussen gehou den en wel in handwerken, rietvlcchten, hout- snij- en figuurzaagwerk Besloten werd nu van al het vervaardigde we derom 11 tentoonstelling te houden en wel op 20. 21, 212 en 23 Juni a.s. bij toestemming van het gemeentebestuur in de oude school te H.hoef. De bedoeling is ook te trachten voorwerpen van buiten te exposeeren. Verschillende attrac ties zullen aan dez/ tentoonstelling zijn verbon den. Aan het geheel zal getracht worden 'n Oos- tersch cachet te geven, waarbij costumes, decor enz. natuurlijk een voorname rol spelen. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Oosterland is, m.i.v. 30 Mei j.1. be noemd mej. C. Roskam van Den Helder. Tooneel. j.1. Zondagavond gaf de tooneelclub „Nieuw Leven in de zaal van Bruul te Hippo- lytuslioef een openbare uitvoering .De zaal was goed bezet. Opgevoerd werd „Lafaards" een anti militairistisch tooneelspel in 4 bedrijven door N, de Groot, dat goed werd weergegeven. Als toegift kreeg het publiek nog 'n tableau te zien. Een gezellig bal was het besluit. Naar men ons meldt zal binnen kort deze ver eeniging de opvoering herhalen en wel in de zaal van den heer Jurrie Lont te Den Oever. Nieuwbouw. Voor rekening van den heer T. W igbout zal door den aannemer, den heer J. C. de Vries een nieuw woonhuis worden gebouwd aan den Koningsweg. POLITIE. Verloren een bruin lederen dames- portemonnaie met inhoud. Inl. Gem. Bode. NED. HERV. GEM. H.-hoef Vrijdag 6 Juni 'sav. 8 uur V.C.J.B. DOOPSGEZ. GEMEENTE Vrijdag 6 Juni, 's avonds 8 uur Jongerenkring. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Guda Janny, d.v. C. Geerligs en van A. C. Schermerhorn. Ondertrouwd Jan Adriaan Zwaag, oud 36 jaar, landarbeider, wonende te Wlinkel en Dieu- wertje Mul, oud 32 jaar. zonder beroep, wonen de te Anna Paulowna. Overleden te Castricum Jacob Groet, oud 46 jaar, ongehuwd. Tot opzichter bij den bouw van de wonin gen te Breezand voor de Woningbouwvereeni- ging „Anna Paulowna", is de heer J. Planjé, te 's-Gravenhage, benoemd. Loop der bevolking. Ingekomen Mevr. M. E. H. Willcmsen-Tonus uit Dunpik P. Blom en echtgenoote uit Barsingerhorn W. Wiersma en gezin uit Franekeradeel B. Postma en gezin uit Den Helder G. van der Whl en gezin uit Frankeradeel J. J. VVoudberg uit Exloo Mevr. J. C. M. van der Zee-van den Bergh en gezin uit Leiden B. J. Langes en echtgenoote uit Wierin- gen J. van Teulingen en gezin en gezin uit Winkel G. Bouwhuis uit Meppel R. J. Blaau- boer uit Wieringen Mej. A. G. in 't Veld uit Schagen Mej. M. Jungholz uit Sneek C. N. Bak ker uit Texel A. N. Conijn-Broers uit Blokker; F. Deelstra en K. Wijngaarden uit Dantumadeel Vertrokken Th. W. Pronk en echtgenoote naar Zijpe M. Koopman naar Beverwijk M. Raaymakers en echtgenoote naar Den Helder A. van Doorn en gezin naai 's Gravenhage; J. Jaspers en gezin naar 's-Gravandeel M. A. J. Marees-Daakler naar Sittard J. Veldman en echtgenoote naar Amsterdam. Bouwvergunningen. In de maand Mei wer den door B. en W. de volgende bouwvergunnin gen afgegeven aan M. J. Geense tot het bouwen van een woonhuis aan C. Wisse tot het bouwen van een woonhuis met werkplaats aan C. P. van der Meer en J. van den Berg tot het bouwen van een w oonhuis met bloembollenschuur aan M. Paardekooper tot het bouwen van een woon huis met schuur aan P. L. Lammers en Gebr. tot het verbouw en van een winkelhuis aan C. Middelie tot het verbouw en van een woonhuis aan W. Tiel en Jb. van Duin tot het bouwen van een schuur aan A. G. van Eek tot het bouwen van een bloembollenschuur. BREEZAND. Auto door een sneltrein gegrepen. Maandagmiddag is op den onbewaakten o- verweg Schorweg een auto, mét mest beladen, door de sneltrein, die ongeveer 4 uur alhier passeert, gegrepen. De vrachtwagen, eigendom van den heer Adr. Borst, doch bestuurd door C. Middellie, kwam beladen met mest den over* weg oprijden toen de trein naderde. In de tegenovergestelde richting stond een reiziger met de fiets in de hand te wachten tot de trein zou zijn gepasseerd. En ook deze ver moedde, dat de bestuurder van de vrachtwagen den trein had opgemerkt, waar de auto heel langzaam reed. Doch tot groote schrik van den reiziger, den heer Jurg van Den Helder, kwam de wagen den overweg over, welke nog juist door den fluitenden en reinmenden sneltrein van achteren werd gegrepen. Het achterste ge deelte van den laadbak werd geheel verbrijzeld, en waar de wagen geheel werd opzij geduwd, ge raakte de fiets van de Heer Jurg onder de auto en werd vernield. De heer Jurg wist nog weg te springen ook de bestuurder van de vrachtwa gen bleef gelukkig ongedeerd, hoewel erg ont steld. Het ongeluk valt toe te schrijven aan het feit dat de besttuurder zonder erg heeft gereden. Er bestaat toch haast geen beter uitzicht op een overweg, als hier. Voor den heer Borst is het een schadepost, daar de wagen maar voor schade tot derden is verzekerd. De trein heeft eenigen tijd stilgestaan. BREEZAND. Met z'n kano omgeslagen. De vorige week voeren een paar jongens in een kano in de Zandvaart. Toen een paar meis jes (ook opgeschoten) langs den weg passeer den. wilden de jongens blijkbaar iets te veel van hun kanokunst presteeren. Op 'n gegeven 00 genblik sloeg de kano om en de schippers rol den te water. Met een nat pak kwamen de jon gens er af. BREEZAND. Het succes van Concordia. Zaterdagavond gaf de Harmonievereeniging Concordia een concert in haar muziektent, dat zeer veel belangstelling trok. Concordia. die Zondag 1 Juni aan het Muziek concours te Nieuwe Niedorp deelnam, behaalde aldaar een 2e prijs in de 1ste afdeeling Harmo nie met 142 punten. Een goed resultaat BREEZAND. Uitvoering. Zondagavond gaf de zangvereeniging „Vriendschap" (Directeur do Heer De Wilde) een uitvoering in de zaal van den heer Borst. De opkomst was niet groot, wat echter wel viel te verwachten. Om dezen tijd van 't jaar toch is op een uitvoering onverschillig wat het is, heel zelden veel belangstelling. Ondanks dit alles heeft de vereeniging "zeer goed gezongen en had stellig meer publiek ver diend. Ter afwisseling trad op de Cabaretzan ger den heer Slikker van Warmenhuizen. Die met zijn ljedies een zeer goede indruk in Bree zand heeft gemaakt. SPORT. B.K.C. II speelde Zondag te Barsin gerhorn een Medaillewedstrijd tegen de daar go- vestigde voetbalvereen. D.E.S. I. Vanwege den stroomenden regen werd eerst om ruim half drie begonnen. B.K.C. die geheel volledig was, wist een 4-2 ovewinning te behalen. RAAD ANNA PAULOWNA. Onze Raad van verleden Woensdag was weer „Voor de Bakker!" Alle leden waren present, blo zend van gezondheid en eensgezindheid, of er geen radio-ruzie van de A.V.R.O. en de V.A.R A in de lucht was. Vrijheidsbond en proletariaat zaten hier broederlijk knus naast elkaar. Ja, 't zijn lang geen uitgedroogde stokboonen. niettegenstaande in sommige streken van onze gemeente een watergebrek heerscht als in de Sa hara, en moord brand om de waterleiding wordt geroepen. Maar de roependen uit' de woestijn zul len.. voor 'n deel ..nu weldra worden gelaafd Half Schor- en half Kneesweg Krijgen 't buizennet weldra Dansen dan van louter vreugde Driemaal hopsa, tra la la Maar helaas de Krommetocht Krijgt net zooveel als AVRO's Willem Vogt lekker niks! Ze moeten daar maar dorschten,.. want 't zaakje is daar voor de waterleiding niet rendabel Is 't niet miserabel Kuiken, Keuris en ook vader Koom Laten hun protesten hooren Maar B. en W. klemmen zich aan de GO procent En dan ben je meteen ..aan 'n end Na deze kleine dramatische scene krijgen we een stierengevecht. De Toreador (de voorzit ter heeft blijkbaar te veel met de rooie lap ge zwaaid en meester de Vries komt snuivend en brullend en met de horens naar beneden in de vorm van 'n brief in 'n envelop aangestoven; hij was'in zijn eer gekrenkt, toen hij in de krant had gelezen, dat voorz. aangaande 't vervolgonder wijs zou gezegd hebben: geschiedenis konden ze thuis wel leeren; voor handwerken konden ze bij Alegro wel terecht, enz. enz. Wat echter officieel uit de mond van voorzitter was gevloeid had mijnheer De Vries nooit op 't raadhuis ge vraagd. Zijn toorn putte hij uit de krant. En nu zijn kranten spreekbuizen, waar je deksels voorzichtig mee moet zijn 1 1 De Toreador schermde trotsch met zijn rapier Sprak: dit gevecht geeft ons geen zier Maar Bee en Wee behouden zich het recht Om te zeggen't onderwijs is goed, of 't is slecht. Zoo er tusschen door ter opluistering komt de Minister even zeggen, dat de bouwkosten voor de landarbeidersplaatsjes te hoog zijn. Ze mogen niet boven de 2700 pop; waar de gemeente royaal w as en reeds 3000 aan Geense, Nuij en Koopman had tocgezeid, zal de minister er ditmaal nog 2800 van maken, maar geen cent meer Kuiken moppert nog: wat zijn dat nou voor kure We hebbe hier toch allemaal dure spouwmure Weder komt meester de Vries in het strijdperk! Hij heeft (ongevraagd) een vaste waschtafel van 30 pop in zijn slaapkamer laten timmeren en vraagt of 't gemeentebestuur nu schuiven wil Sakkerju, de Vries 's heele wasscherij Rolt aan 't geestesoog des Raads voorbij B. en W. hebben het vonnis samengesteld En aldus moet aan de Vries worden gemeld: Geen man en geen cent en daarbij: zonder toestemming van B. en W. mag niets aan het huis worden verbroken of ver anderd en bij vertrek moet het huis worden op geleverd in goeden en onveranderden staat. Bij dit strenge vonnis zijn de harten van pa Kuiken en Jonker vol mededoogen en zij zijn ge dachtig aan het woord: Hoe de wind van 't lot ook waait, Langs ieders pad, in ieders leven Is 't zaad van liefde uitgezaaid. Zij begrijpen te goed, dat de heer de Vries voor zijn verhit hoofd veel verkoelend water noodig had, en willen dus voor ditmaal de zonden ver geven en de waschtafel-dubbeltjes maar afspit- ten. Ook v.d. Ham uittt zijn „onthoudersbrein": Och. doet wat water in de wijn Hoe of B. en W. dit varkentje nu zullen wasr- schen kwamen we niet recht te weten. Duidelijker was voor ons: De beroemde grafische voorstelling van Baken Hoe het hier staat met de zielental - zaken. In 6 jaar tijds zijn we maar even 1000 burgers vooruitgeboord. We kunnen er eigenlijk niet bij, dat B. en W„ die in alles zoo voorlijk zijn voor elke duizenste wereldburger geen spaarbank boekje, 'n zilveren lepel met 't stadswapen en *n volledige luiermand te geschenke hebben aange boden! Dat is toch 'n manie van den tijd en daar in mogen en kunnen we hier niet achterblijven! Echter, we kunnen 't vergeven, waar 't brein dei- vaderen niet zoo heel normaal werkt, waar thans hartje zomer de Christelijke school cen trale verwarming aanvraagt, en onwillekeurig plagen de vadertjes met dit warme vraagstuk zich de hersens en gutst het zweet langs hun wangen. Wat zullen ze met dat zaakje aan Jonker zou willen weten wat 't an brandstof kost '11 Duur zaakje vast, zucht 't uit Kuikens' borst! Maar met horten en stooten komt 't toch voor elkaar, dat 3600 Hollandsche guldens voor de Centrale kachel zullen worden neergeteld en dat tevens nog de contanten voor twee nieuwe lokalen zullen wrorden gereserveerd. Dan werd Van Twuijver 't gunstig lot beschoren Uit 36 liefhebbers te worden uitverkoren Om met de vuilnis - auto te rijden En ons van alle onrein te bevrijden Ja, 't wordt hier 'n tip-top zuivere boel. Zoo zal tle Zandvaart de eer mogen geniefen eerst daags het rioolwater van bouwterrein Ceres, 011 ze Landbouwgodin, in haar boezem te bergen. Dan krijgen we hier de motor-politiebrigade van Iloexum en Teutelink. die op 'n gemeentelij" ke Harly Davidson van 425 pop de wetsovertre ders na zullen jagen. Zullen nu beginnen de Egyptische plagen Hier in de raadszaal gelukkig nog niet Wtant we kregen nog 'n aanvrage voor 'n landarbeidersplaatsje van N. Spigt En toen deed voorzitter zijn boekje dicht BOSKER's BOEKHANDEL heeft zoo juist ontvangen het vervolg ALBUM ZUIDERZEEWERKEN Schitterende beschrijving. Rijk geïllustreerd. WIERINGEN Jubileum Zomerdijk. Het 35-jarig ambtsjubi leum van den heer A. Zomerdijk als Keurmees ter der Gemeentelijke Zeegras - Exploitatie is j.1 Zondag niet ongemerkt voorbij gegaan. Een stroom van kaarten, brieven en telegram men van gelukwensch mocht de jubilaris ontvan gen; tevens vele cadeaux en bloemstukken. Ook vele particulieren, handelaren in Zeegras, alsook raadsleden gingen hem persoonlijk de hand drukken. Zeker werd door dit alles het ju bileum een onvergetelijken dag voor den heer Zo merdijk. Ook wij sluiten onze gelukwensch bij de anderen aan Concours West Friesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen j.1. Donderdag en Zondag te Nieu we Niedor p. 32 vereenigingen namen er aan deel. Uit onzen omtrek werden onderstaande prij zen toegekend aan Texelsch Fanfare 2e afd. 2e prijs; Harmonie Wieringen. Afd. Uitmuntend heid 2e pr.; Concordia Breezand 1ste Afd. Ilarmo nie 2e pr.; Concordia Oudesluis, 1ste Afd. Har monie 3e pr.; Schagens Harmonie, le afd. Harmo» nie, le pr.; Onder Ons, Dirkshorn, Eereafd. Fan fare le prijs. Eerewedstrijd: le pr. Kunst na Arbeid, Zuid Scharwoude, 2e pr. Ons Genoegen Wijdcnes; 3e priis Schagens Har monie en 4e pr. Onder Ons te Dirkshonr. BOSKER's BOEKHANDEL heeft voorhanden: Nieuwe Treindienstregelingen Uitgebreide uitgave 50 ct. kleine uitgave 15 ct.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2