drie dagen waren gehouden, die zich onvriende lijk over den godsdienst had uitgelaten. Daar tegenover maakte men van uiterst linksche zij de bezwaar, dat de voorzitter Gods zegen had in geroepen over 't Congres. Men was er dan ook al in geslaagd voor ditmaal een deel van den aan hang af te scheuren en ik twijfel er niet aan, of wantrouwen en overdraagzaamheid zullen ook dit stuk moeizaam opgebouwd werk vernielen. Dit geldt ook van de AVRO. De heer Vogt heeft er, naar mijn overtui ging van gemaakt, wat hij kon. Nederland heeft 't niet gewaardeerd, Nederland denkt en voelt alleen maar sectariscli. Ik weet wel, dat we er in hebben te berusten. Ik wou alleen maar zeggen, dat ik 't hard vind dat te doen. De AVRO is bru taal geweest. Ze heeft maar 100.000 leden. De VARA heeft bijna evenveel, de K.R.O. heeft meer en de AVRO heeft dus haar deel. De redeneering aanvaard ik niet. Ik kan heel goed lid van de K.R.O. of de VARA zijn en toch wenschen, dat er één algemeene omroep naast de andere is met eeii' eigen zender. Ik kan dus vóór de VARA en de AVRO tegelijk zijn. De fout zat alleen hier, dat men K.R.O. en N.C.R.V al vast maar Huizen heeft toegestopt in plaats van daar ruimte te maken ook voor anderen. Toen moest de VARA tegeno ver de AVRO komen te staan. Over de ledentallen is druk in de pers geschre ven, niemand weet daar 't rechte van. Het is al gebleken, dat het aantal toestelbezitters onverge üjkelijk veel kleiner is dan 't aantal leden van de omroepvereenigingen. Er zitten dus vele duizen den „politieke" leden onder en dat maakt de zaak weer veel lastiger en onzuiverder. Men deed leelijk ten opzichte van minister Reymer op de AVRO-vergadering. Inderdaad, de menschen waren razend. Ik heb, wat Ds. Ekering zei, scherp afgekeurd. „Het Handelsblad" deed dat onmiddellijk. Ook de heer Vogt, die ondei zijn omstandigheden een wonder van kalmte en gematigheid is gebleven, gaf den raad „den per soon van den minister er buiten te laten." Laten we ook in dat opzicht de eerlijkheid betrachten. De AVRO heeft vaak 't bewijs moeten hooren; verkocht te zijn aan 't grootkapitaal. Zou minis ter Reymer erg gelukkig hebben geleefd, als hij overigens een politiek ondenkbaar geval de 50 algemeen program aan de AVRO in han den had gegeven Ik had alle bekladderij van personen, maar als de golven van verontwaardi ging beginnen te rollen, dan ziet men in de poli tiek niet op tegen een kleinigheid. Intusschen ik ben weer uitvoerig geweest, maar gun nu ook aan den heer Braaksma het laatste woord, de geachte inzender kan mij vermoedelijk niet volgen in mijn eisch, dat er had moeten zijn één algemeene omroep op eigen zender onder controle van een algemeene com missie en voor zoover er ruimte was (en er is, als men dat wil zeker nog ruimte te maken) de rest onder de bijzondere omroepen verdeeld. Ik had, wat we gemeenschappelijk kunnen genie ten, veilig willen stellen onder algemeene vlae De heer Braaksma voelt daar niet veel voor, ge looft daar misschien niet aan. Daar ligt ons ver schil. Niet in de waardeering van de bijzondere omroepen, die zeker naast de algemeene omroer» ook naar mijn inzicht, nog een speciale taak hebben. G v. AMSTEL. ANNA PAULOWNA. Politie: Verloren een handtaschje met eenig geld. Gevonden: een rijwielplaatje. Inlichtin gen ter Gemeente - secretarie. POLITIE. Gevonden een kindertaschje met inhoud. Inl. ter Secretarie. Onderwijzer. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de o.l. school I te Kleinesluis hebben zich slechts 3 sollicitanten aangemeld. Herijk. Naar wij vernemen zal in deze gemeen te de herijk der maten en gewichten plaats heb ben in het lokaal van Gebr. van der Goes, te Klei ne Sluis, op Maandag 23 Juni van 10 - 12 en 13-16 uur en op Dinsdag \24 Juni van 10-12 en 13-15 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren Dirk, z.v. W. Blok en A. Kuijt; Jan, z.v. J. van Dalen en van C. Dorrepaal; Simon Petrus, z.v. W. Stam en van C. de Wit. Geboren Petrus Cornelis, z.v. J. C. J. VV<eijevs en van J. W. Boersen. Getrouwd Jan Delver en Lena Maria den Haan Wiebe Bakker en Jannetje Hijman Pe ter Erich Girmann en Trijntje van der Hoeven. Overleden Petrus Cornelis Weijers, oud 3 d. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer C. Hartog zal aan den Zwarteweg een woonhuis worden gebouwd. De heer J. de Graaf, aannemer alhier, is met den bouw belast. Aan C. P. Weijers, dienstplichtige der Iich ting 1925, is uitstel verleend van herhalingsoefe ningen tot 1(2 Februari 1931. De heer II. van Twuijver te Wieringerwaard die in de laatstgehouden raadsvergadering werd benoemd tot chauffeur-werkman bij den Reini gingsdienst, heeft deze benoeming aangenomen. Door den Minister van Defensie is aan den dienstplichtige G. Rijpma uitstel van herhalings oefeningen verleend tot nader te bepaler, datum. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is ten behoeven van den bouw van een bloem- bollenschuur, aan de Firma J. P. Oudshoorn, te Sassenheim, van 10 tot en met 21 Juni 1930 ver gunning verleend door mannen van 18 jaar of ouder arbeid te laten verrichten tot maximaal 91/2 uur per dag en 48 uur per week. Benoemd. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Juli 1930, tot heemraad van den Anna Pam lownapolder benoemd de heer J Lindenbergh. Een Prestatie. Vier Belgen, die alhier werkzaam zijn, wilden het Pinksterfeest toch gaarne in ei gen land vieren. De verdiensten waren echter tot heden van dien aard, dat er geen treinreis van kon overschieten. Men besloot dan maar per fiets te gaan. En Vrijdag voor Pinksteren stapte men op en in 18 uur aanéén stuk rijden kwamen zij zij zonder eenige pech in Antwerpen aan. Ook de terugreis heeft men per fiets gedaan en Dinsdag arriveerde het kranige viertal weer in Anna Paulowna. 'n Zeldzame prestatie mag deze buitengewone fietstocht zeker genoemd worden. Perceel aangekocht. Naar wij vernemen heeft de firma Naastepad, autobusondernemers, aange kocht het Veilingsgebouw aan de Spoorbuurt van de Veilingsvereeniging, om hier te bouwen gara ge annex woonhuis voor hun bedrijf. Onweer. Donderdagavond ontlastte zich boven onze gemeente een zwaar onweder, dat tot ver o ver elf uur voortduurde. Tot heden bereikte ons geen enkel bericht, dat ergens in onze plaats de bliksem was ingeslagen. Wjj mogen dus van ge luk spreken. Wel was een brand in de Zijpe waar te nemen, vermoedelijk een boerenhoeve. Nog geen spoor. Het zoeken naar den dadet4 van de inbraak in het station Anna Paulowna 1I1 den nacht van Zaterdag op Zondag gepleegd, heeft nog geen resultaat opgeleverd. Druk Zuiderzeewerken-bezoek. Met den trein die hier ongeveer 11 uur 'smorgens aankomt, kwa rhen Donderdagmorgen ruim E60 personen van Amsterdam aan, die de Z.Zeewerken gingen be zoeken. Met 11 groote autobussen werd het gezel schap naar Wieringen vervoerd. Deze drukte gaf 'n recht gezelligen aanblik. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKEN STAND der gemeente Wieringen over de maand Geboren Jan, z.v. T. Barelds en H. StobDe Bouke, d.v H. J. Stulp en H. v. d. Plas Berendi- na, d.v. U. G. Kok en A. Snitjer Jan, z.v. J. Lont en M. Mulder Gerda Krijntje Marie, d.v. C. P. Poel en M. C. Koom Maria Geertruida, d.v. J. A. Hofstetter en M. C. M. Langes Grietje, d.v. T. Grijze en P. Lont Annegien, d.v. Wi. Kies en S. GangelhofJacobus Pieter, z.v. J. Doves en A Kreijger Jetske, d.v. P. Veling en W. Smidt. Ondertrouwd T. Wig bout en M. de Krijger J. de Graaf en M. Tijsen. Getrouwd B. H. Kraan en M. A. de Haan C. de Boer en M. Vroone. Overleden J. F. Kelch, oud 58 jaar, echtgenoot van A. G. Schindeler A. Snooij, oud 55 jaar, we duwe van S. Mostert N. Halfweeg, oud 80 jaar, waduwnaar van J. W. Koster L. Geeraerts, oud 29 jaar, echtgenoote van D. Steigstra Th. Pais, oud 3 jaar, dochter van J. Pais en A. A. Heine. Loop der bevolking. Ingekomen personen W. K. van Oppen en gezin van Voorburg Mej. E. v. d. Schans van Groningen H. Hidden en*, gezin van Winschoten A. Doddema van Oude Pekela; J. B. Meijer en echtg. van Zijpe H. Kluppel van Hoorn A. Kraak geb. Molenaar van Den Helder; J. Zijlstra en gezin van Vlagtwedde P. C. de Wit van Etten en Leur J. Schut en gezin van Eindhoven H. C. Swierts van Den Helder F. C. Huft van Scheemda A. Nap van Finsterwolde B. Hulsebos van Rotterdam J. Nicolai en echtg. van Barsingerhorn P. Dekker en gezin van An na Paulowna R. Tuin en gezin van Oude Peke la C. Geervliet van Schagen D. Kooij geb. Kui per van Texel Mej. G. Baudach uit Duitschland; R. van Klinken en gezin van Odoorn J. Hum mel en gezin uit Odoorn C. de Boer van Span broek R. Vennik van Barsingerhorn B. Ge- bert van Emmen G. Blom van Schermerhorn A. Verblauw van Den Helder G. Verboven en gezin van Woensdrecht P. L. Pijnen en echtg. van Woensdrecht K. Duimering geb. Cijvat v MiddelburgWed. D. Doornbos en gezin van Emmen J. Bolt van Onstwedde H. Duimering van Hoogezand J. Bos van Wedde. Afgeschreven personen C. J. Visser en gezin naar Den Helder Wed. M. Heyligenberg naar Alkmaar J. Jonker naar Werkendam P. Se meins en gezin naar Den Haag C. Breed naar Zanddijk W. II. Klos en gezin naar Harlingen R. J. Huggers naar Heerlen J. J Vink naar Ab- bekerk I. Verstraate en gezin naar Harlingen Wed. M. Vroone naar Rotterdam L. Hoek en echtg. naar Rheden B. J. Langes en echtg. naar Anna Paulowna Mej. G. D. Grin naar Den Hel- |der C. J. Breed naar Schoorl Mej. A. W,. Baijs naar Wieringerwaard R. J. Blaauboer naar An na Paulowna G. A. Bijman naar Hoorn Wed. T. Kingma naar Bolsward P. Kreijger naar Krommenie J. van Dijk en gezin naar Wonse- radeel R. Windsma en gezin naar Den Helder. SCHOOLREISJE. In de j.1. Vrijdagavond ge houden algem. verg. van de Vereen, tot bev. van getrouw Schoolverzoek te H.-hoef en bleek dat de lijsten voor het a.s. schoolfeest hadden opge bracht 367J20. Besloten werd een reisje naar Amsterdam te maken en wel op 1 Juli a.s. Kerkvoogd en Notabel. In de vacature ont staan door de benoeming van den heer S. Koorn Jz. Sr. te Oosterland tot president kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Oosterland c.a. is tot no tabel benoemd de heer S. de Jongh Wz. te Polder Waard Nieuwland. Kerkmeester. Door Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is op zijn verzoek aan den heer Nic. Boersen eervol ontslag verleend als Kerkmees ter der R.K. kerk alhier en is diens plaats be noemd de heer H. Klaver. VEEFONDS. Ten huize van den heer O. J. Bos ker werd in de vergadering van heeren Commis sarissen der Onderlinge Vee- en Paardenverz. Mtpij. „Helpt Elkander", de lijst van ingeschre ven rundvee over het tijdvak 20 Nov. 1929 tot 20 Mei 1930, opgemaakt. Ingeschreven was voor een bedrag groot 78.000.-. Uitkeering moest geschie den voor twee gestorven koeien, waarvoor de te heffen premie werd bepaald op 0.70 per 100.- verzekerde waarde. SCHOOLREISJE. Naar wij vernemen zullen de kinderen van deO. L. School te Oosterland en van de Bijzondere school te Den Oever gezamen lijk een schoolfeestreisje maken op nader vast te stellen datum. Ten bate van de vere'eniging „Zonnestraal' (vereeniging tot het oprichten van arbeidskolo nies voor tuberculoselijders) zal op 21 Juni a.s. alhier een collecte worden gehouden. De Heer F. II. Th. Jasperse, benoemd tot lid der commissie van toezicht op het lager onder wijs. heeft die benoeming aangenomen. Blijkens bericht van de Rijksbelasting-ad- ministratie is ten bate van de gemeente Wierin gen 650.- aan gewetensgeld betaald. Naar aanleiding van de gewijzigde oproe ping van sollicitanten voor onderwijzer aan de school te Hippolytushoef, waarbij niet meer het bezit van hoofdakte verplicht was gesteld (solli citanten met hoofdakte hadden zich niet aange meld) zijn 6 sollicitaties ingekomen. De gelegenheid om consenten voor het wier- maaien te verkrijgen, is met ingang van 10 Ju ni opengesteld. Dit jaar mag op het Woudstrand niet worden gemaaid. In het gezin van G. H. te De Haukes is een en in het gezin van J. P. te Hollebalg zijn twee gevallen van diphteritis geconstateerd Politie: Gevonden: een paar zwarte dames- handschoenen; een kleine portemonnaie met in houd; een hondenpenning. Gevonden: portemonnaie met inhoud (loon v. een Z.Zeewerker)een broche (diamant) beves tigd aan kettinkje; een actetasch. Inlichtingen bij gemeentebode. VOLKSONDERWIJS. Zooals men weet zijn van wege „Volksonderwijs" Afd. Wieringen in het afgeloopen winterseizoen te Hippolytushoef cur sussen gehouden in handwerken, houtsnij- en figuurzaagwerk en pitriet-vlechten. Van al het vervaardigde, (en daar zijn werke lijk kunstwerken bij), zal op 20, 21, 22 en 23 Juni a.s., dus op Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maan dag een tentoonstelling worden gehouden in de voormalige school te Hippolytushoef. Ook van degenen, die thuis dergelijke huisvlijt hebben beoefend (ook schilder- en schabloneer- werk) worden gaarne inzendingen verwacht. Uur en datum van inzending zal nader bekend worden gemaakt. Aan de tentoonstelling zal een feestelijk karak ter worden gegeven door talrijke attracties, ter wijl het geheel, ook de lokaliteit, door verschillen de drapeeringen een Oostersch aanzien zal wor den gegeven. Zelfs de verschillende medewreken- den zullen in Oostersch costuum hunne functie vervullen. De openingsavond zal worden opgeluisterd door de Mandolinevereeniging O.K.K.; Zaterdags zal een orchest zich doen hooren; Zondags speelt de Kleine Kapel van Harmonie en 'sMaan dags hebben weer eenige heeren musicie hunne medewerking toegezegd. Aan mooie opbouwende muziek zal het dus niet ontbreken. 's Maandags zal weder een Amerikaansche ver kooping worden gehouden. Zijn er onder de burgerij, die hart voor „Volksonderwijs" hebben, (en die zijn er natuurlijk velen), laten zij een ge schenk afzonderen, dat voor deze verkoop kan dienen. Gaarne wordt dit ingewacht bij den heer J. Hegeman Jz., Hofstraat Den Oever; Mevr. Wit vliet en Mevr. Koorn-Berkemeijer H.hoef en den heer Nicolai De Haukes. SUCCES-NIEUWS. Maandag 2e Pinksterdag speelde Succes I een Propagandawedstrijd tegen Schagen I in de Kleine Sluis. Bij Succes speelde eerste Rijkers rechtsbuiten wat voor de verdedi ging land geen verbetering bleek te. zijn, temeer, Schagens-voorhoede een goede partij voetbai speelde. Schagen maakt 10. Even later ont snapt het Sch.-doel ter nauwernood aan een door iboring en weet Sch. mede door hun keeper hun doel schoon te houden. Schagen geeft de Succes keeper nog driemaal het nakijken zoodat de rust met 40 ingaat. Na de thee heeft Succes zon en windvoordeel. Eerst wil het nog niet erg vlotten, doch al spoe dig is het S.-midvoor welke met een schitterend schot 41 maakt. Luid aangemoedigd door de talrijke Succes-supporters krijgt Succes meer en meer de overhand. Het Sch.-doel wordt dan ook heftig bestookt. Even later maakt dezelfde spe ler 4—»2 en dan de linksbuiten 43. Het gejuich is nog niet van de lucht of weer zweeft de bal voor het Sch.-doel. Dan is weer enkele malen de beurt aan Sch. en brengt de paal tot 3 maal toe redding het laat ste schot had zker beter lot verdiend. Al spoedig koitit het einde en heeft Sch. de o- verwinning verdiend hoewel het niet langer had moeten deuren. Beiden kwamen in het bezit van een mooie plaquet, welke na afloop werden over handigd. ZWAAR WEER boven Wieringen. Een ontzet tend zwaar onweder ontlastte zich Donderdaga vond boven deze gem'eente. De boerenwoning van den veehouder N. Mostert te W,esterland werd door den blisem getroffen. Alles brandde tot den grond toe af. De bewoners wisten zich intijds te redden. Een drama in de ELFT. In de woning van de Wed. J. Tijsen in de Elft, waren gedurende het ontzettende onweer bijeen de Wed. Tijsen, de echtgenoote van KI. Dekker (Trijntje Pruime- boom) en haar broer Jan Pruimeboom met vrouw en kind. Opeens volgde twee harde onweerslagen elkander op en waar de aanwezigen bij den eer sten slag naar een kleine hos bij de buitendeur waren gevlucht, meenende dat het raak was, werden zij bij den tweeden slag door den bliksem getroffen. De vrouwen sloegen tegen den grond, terwijl Jan Pruimeboom, die z'n kind bij de hand had nog de deur wist open te rukken en bij de overburen S. Everts met z'n kind in huis vlucht te. Het weer was toen zoo verschrikkelijk, dat zij de woning niet durfden te verlaten om hulp te bieden. Een andere buurman hoorde de angst kreten van de vrouwen, die waren bijgekomen, de vrouw van J. Pruimeboom, die niet meer kon loopen, kwam kruipende aan; de Wed. J. Tijsen vluchtte al gillende naar de buren; echter de vrouw van KI. Dekker lag bewusteloos bij de deur ofschoon zij nog eenig teeken van leven scheen te geven. Dadelijk ging haar broer Jan op de fiets door al 't noodweer naar den dokter die onmiddel lijk met hem medeging. Helaas, hij kon slechts den dood constateeren. Haar man was ter ansjovisvangst. Moge hij de kracht vinden bij de ontvangst van de droeve ma re, het leed te doorstaan. Nog meer onheil. Ook is de bliksem ingeslagen in het woonhuis van den heer H. Kooij in Polder Waard Nieuwland, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken of brand te hebben veroorzaakt. Wel was het vloerzeil verschroeid en de spiegel in de woonkamer vernield. Verkoop. Het bij executie verkochtte woonhuis met winkel van S. de Leeuw te Hippolytushoef werd gekocht door den heer J. Bosker Jz. voor f5300. Bij de vrijwillige verkoop van 'n woonhuis van den lieer Hemert,, staande te Westerland werd kooper de heer M. de Haan, hotelhouder, voor de som van f 3600.- Een en ander geschiedde ten overstaan van Notaris Obreen. Benoemd. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Juli 1930, tot dijkgraaf van den polder Waard Nieuwland benoemd de heer J. Breebaarl Kzn. te Winkel. ONS LICHAAM EN ONZE GEZONDHEID. De Voeding. De mensch, die zijn overwegende positie in de natuur aan zijn centrale zenuwstelsel te danken heeft, vraagt zich telkens weer af, wat hij in het belang van zijn hersenen te doen of te laten heeft Welken invloed heeft de voeding op dit edele or gaan en vormt visch een groede grondstof daar voor Jaren geleden heeft Moleschott gezegd zon der phoshor geen gedachte. Dit is slechts waar in dezen zin, dat de hersenen phosphor bevatten en dat zonder hersenen gedachten ondenkbaar zijn. Het is niet bewezen, dat meer phosphor in het voedsel bijzonder bevorderlijk voor geestelijke inspanning zou zijn. Op grond van Moleschott's uitspraak en wetende, dat visch vrij veel phos phor bevat, heeft men daaruit de ongemotiveer de conclusie getrokken, dat dus visch goed voor de hersenen zou zijn. De hersenen moeten behoorlijk gevoed worden met bloed van goede kwaliteit. Ze zijn van alle weefsels 't gevoeligst voor vergiftiging, bloedar moede of andere invloeden van het bloed uit. Te zware voeding is zelfs ongewenscht voor geestelijk werk, want de spijsverteeringsorga- nen, die in volle actie zijn, vereischen veel bloed, zoodat de hersenen dan minder goed worden voorzien. De meeste mensclien gevoelen zich vermoeid en slaperig na een zwaren maaltijd. Voor den liersenarbcider verdienen kleine maaltijden met licht verteerbare spijzen aanbeveling. BINNENL. NIEUWS. AUTOBUS TE WATER Maandagnacht tusschen 2 en 3 uur reed een autobus van Vqn der Poll uit Franeker, waar mede een muziekcorps, bestaande uit 25 man uit Witmarsum, komende van het concours te Drach ten, naar huis werd gereden, te Oldeboorn in een bocht van een weg in de Wetering. De bus kan telde en kwam opzij in het water te liggen. Won der boven wonder wisten alle inzittenden van de bus door het inslaan van de ruiten uit het voer tuig te komen. Vijf hunner waren licht gewond. De oorzaak van het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan de omstandigheid, dat boven het wa ter een lichte dauw hing, waardoor de chauf feur het water niet kon zien. De muzikanten zijn per autobus verder naar hun woonplaats ver voerd. HET VERVOER VAN AARDBEIEN PER VLIEGTUIG. Het vervoer van kasaardbeien heeft dit jaar een ongekenden omvang aangenomen en gaat alle verwachting te boven. De K.L.M. vervoerde tot op heden ca. 75.000 Kg. aardbeien naar Lon den en de Engelsche provincie, terwijl eveneens voor verzending naar Berlijn en Dantzig van de luchtlijnen gebruik werd gemaakt. Hoe zeer de exporteurs bij zorg vuldige en snelle overeen komst en aflevering van dit kwetsbare product zijn gebaat, blijkt wel uit het feit, dat voor de verscheping naar Londen geregeld extra mate riaal op hun kosten werd ingezet. Indien nog meer vliegtuigen ter beschikking waren geweest, zou zeker een kwantum van 100.000 Kg. vervoerd zijn gworden. De K.L.M. hoopt het volgend jaar een nieuw groot vrachttoestel in de vaart te kun nen brengen. KOE OP HOL. Te Singen schrok een koe en ging er vandoor. Een boerenvrouw werd op de horens gespietst en gedood. De boer werd gewond. Het dier sloeg op hol, viel, brak een poot en kon worden doodge schoten. DE VERLOVING VAN PRINSES JULIANA AANSTAANDE Tijdens de laatste zitting van de Tweede Ka mer op 28 Mei j.1. deelde de voorzitter mede, dat de Kamer waarschijnlijk in de tweede helft van Juni opnieuw zou bijeenkomen. Waarom en waarin „De Voorwaarts" (s.d.) verneemt, dat de aange kondigde bijeenkomst verband moet houden met de verloving van Prinses Juliana. Het internationaal Biografisch Archief noemt in een publicatie van 23 Januari 1930 als toekom stig verloofde van de prinses Wilhelm Ernst zu Erbasch Schönberg, den 4den Januari 1904 in Ko- nig geboren als tweede zoon van vorst Alexander zu Erbach Schönberg en zijn gemalin Elisabeth, geboren prinses van Waldeck en Pyrmont. De moeder van den prins is een zuster van Koningin Emma. Deze verloving zou haar beslag gekregen hebben bij liet bezoek, dat de koninklijke familie eenige maanden geleden heeft gebracht aan O- berstdorf. Ook het bezoek van de Luxemburgsche vorstenfamilie aan Nederland wordt met de aan staande familie-gebeurtenis in verband gebracht. ZIJN ZOON DOODGESCHQTEN. Te Ranitz in Pommeren was de burgemeester in een schuur bezig met schijfschieten. Plotseling trad zijn 25-jarige zoon, een onder-officier bij de Rijksvveer, door een deur bij de schijf de schuur binnen, een schot trof hem in het hart en hij zeeg dood ter aarde. HET MAGAZIJN van den SCHOOLDIRECTEUR. De directeur van de industrieschool voor meis jes te Spandau, Berlijn, is plotseling geschorst. Bij een controle ontdekte men op den zolder van de school een waar magazijn van allerlei goede ren. Verscheiden centenaars zeep, vele potten en pannen, lepels, vorken en messen, 10 schrijf- en 20 naaimachines waren daar opgestapeld en ge bleken is, dat de directeur de inventarislijsten onjuist heeft ingevuld en dientengevolge de school, die voldoende materiaal geleverd had ge kregen, telkens nog extra voorraden ontving, die de directeur op zolder opsloeg. Uit niets is geble ken, dat de directeur persoonlijk voordeel heeft gezocht waarschijnlijk is daarentegen, dat hij ten aanzien van de zuinigheidsmaatregelen er maar vast voor heeft gezorgd, dat ingeval aange vraagde artikelen niet zouden worden toegestaan hij zich uit zijn voorraden kon helpen. De zaak kwam aan het licht door verklikkerij van de onderdirectrice. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGERBRUG. Donderdagavond ongeveer half zeven ontlastte zich boven ons dorp en de omgeving, een buitengewoon zwaar onweer, dat tet ongeveer half twaalf aanhield. Felle bliksem lichten doorkliefden den geheelen avond de lucht gevolgd door knetterende donderslagen. Alles di ende en schudde in de huizen en op enkele mo menten was het een angstigen toestand. Ook ont lastte zich uit dit onweer verschrikkelijk veel re gen- en hagelsteenen. Bij verschillende bewoners geraakte het electrisch licht onklaar en stroomde het water de huizen binnen. Van mej. de Wed. S. Brommer alhier werd een koe en van den heer G. van Scliaik een stier in de weide doodgeslagen. Te 't Zand trof de bliksem de boerderij van den heer G. Marees, waar ook de boerderij van den heer D. Marees gevestigd is. De familie zat bij elkaar, toen eensklaps het electrisch lampje stuk sloeg. Toen men direct daarna uit de kamer ging, stond achter reeds alles in vlam en vol rook. De bewoners moesten in a]le haast de vlucht nemen en hadden geen tijd iets te redden. De tweede

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2