■WIERINGER COURAÜT 30 De Straf der Zonde SliCCES Gostuums C. v. MI, DenHeidei Spoorstr. 126. Tefel. 370. silüf 21e Jaargang Vrijdag 20 Juni 1930 No. 47 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HEERENBAAI ff 36.00 i Bijenkorf, .DRAGON" VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en TKIJDAO. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden I. UITGEVEN COEN. J. B08EEX, VIIIINSIX 1 U E A V Hippolytnshoef Wielingen. Teleioen Intercomm. Ne. 19. Praat me niet van pracIit-Havanna's Met een bandje erom heen! Een fyn pype DOUWE tGbERIS Is en blyft er nummer één 't Is een troost in t mannenleven 'I Zet den man op r'n gemak. En hy voelt zrcli in de wolken Door die wolken van tabak.. Clinge Doorcnboi ECHTE FRIESCHE 20-50 Cl PER ONS verschaft U wolkat van xfetwt. BINNENL. NIEUWS. TWEE JONGENS VERDRONKEN. Woensdag zijn de twaalfjarige J. den Engels- man en de dertienjarige W. Riemens, wonende te Spui gemeente Axel, bij het baden in een kreek verdronken. Den Engelsman riep om hulp waarna zijn kameraad Riemens te hulp kwam. Deze werd door Den Engelsman meegetrokken naar de diepte. Alg. Hbld. BEKNELD GERAAKT. Bij het inrijden van hooi is de 21-jarige boe renzoon De Wfaal te Eist (G.) gisteren tusschen den karboom en een muur bekneld geraakt. De man was dadelijk dood. Alg. Hbld. EEN KINDJE door een BEER DOODGEBETEN. Omtrent dit verschrikkelijke voorval lezen wij nog in de Leeuwarder Crt. Dinsdagmiddag had te Franeker een ontzet tend onheil plaats. Voor enkele weken vestig, den zich in het Stationskoffichuis te Franeker de heer Buisman en echtgenoote, afkomstig van Beetgumermolen, om aldaar het nieuwe bedrijf FEUILLETON. (64. Ik geloof, dat hij zoo juist is opgestaan. Maar ik weet niet of hij den tijd zal hebben u te spreken. W'ie is u Mevrouw Durand. Dc dienstbode sloot de deur, nadat zij de gra vin in de zijkamer had gelaten en ging de bezoek ster aandienen. Op den naam van mevrouw Durand verbleek^ te en sidderde de burggraaf. Men kon het hem gemakkelijk aanzien, dat dit morgenbezoek hem niet aangenaam was. Zeker had hij er geen rekening mee gehouden. Moet ik haar laten weggaan Neen, antwoordde hij. Hij had wederom de heerschappij over zich- zelven herkregen en besefte welk voordeel die omstandigheid hem kon aanbrengen. Hij maak te spoedig nog wat toilet, keek even in den spie gel en streek zijn haren met de handen in orde. Toen hij dit gedaan had, snelde hij met een lach op de lippen en een stralcnden blik de kamer uit en ging de gravin tegemoet. U, u hier, bij mij U is het wel riep hij, terwijl hij op bewonderenswaardige wijze den verrukte speelde. Wat een vreugde Wat zeg ik, een vreugde Het is een geluk, waarop ik niet bad durven hopen. De gravin was zoo weinig voorbereid op zulk een ontvangst, dat zij geheel verbluft bleef staan. Maar kom toch binnen, hernam De San- zac, terwijl hij de deur van zijn salon opendeed. Toen de jonge vrouw binnen was en hij de deur weder weder gesloten had, ging hij voort steeds op den toon van iemand, die in de wol ken is': Ik behoef u niet te zeggen, dat ik geheel te uwer beschikking ben. Als ik u van dienst kan wezen, u eenige hulp kan verleenen, zal ik mij zeer gelukkig achten. Blijf niet staan. Ga toch zitten, als ik u verzoeken mag. De gravin had den tijd gehad zich te herstel len. Zonder den stoel aan te nemen, dien de burg graaf haar aangeboden had, sprak zij met tril lende stem DEN HELDER. ders. Ik, ik weetsprak hij, haar als wezen loos aanziende. Ik begrijp u nietWat wilt u zeggen Mijnheer De Sanzac, hernam zij, terwijl zij dreigend tegenover hem ging staan en zich in haar volle lengte oprichtte, mijd dochter is door twee mannen ontvoerd. Die twee mannen zijn uw handlangers. Gij zijt het, die ze betaald hebt, om dit misdrijf te plegen. U beschuldigt mij riep hij uit. Ja, ik beschuldig u Maar dat is krankzinnig, mevrouw De smart verbijstert u U is niet wel bij het hoofd Burggraaf De Sanzac, riep zij trillend, ik kom mijn dochter opeischen, ik beveel u mij mijn kind terug te geven Hoe, sprak hij met verontwaardiging, u blijft gelooven. O, pas op, pas op viel zij hem heftig in de ADVERTENTIëN Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 met kracht aan te pakken, en vol levensmoed zich te werpen op de taak om dit vooruit te brengen. Zij konden niet weten welk een droe ve gebeurtenis hier hun jong huwelijksgeluk bedreigde. Onder de bezoekers behoorde ook een beren leider, vermoedelijk van Duitsche afkomst, die na in de dorpen uit den omtrek zijne voorstel lingen met den beer te hebben gehouden, het Stationskoffiehuis aandeed om daar te verpoo- zen. Ondertusschen werd de beer achter de stal Kng aan een boom met den ketting bevestigd, naar men meende daardoor in verzekerde bewa ring gesteld Of het beest daarna zichzelf van den muilband heeft weten te ontdoen, of dat zijn geleider deze had losgemaakt, daarover loopen de lezingen uiteen. Terwijl daarop juffrouw Buisman bezig was met de wasch en deze wilde ophangen, zag zij haar eenig kind, het twee-jarig zoontje, aldaar spelen en waarschuwde de kleine om niet dich ter bij het dier te komen. Of de kleine dit niet begreep en 't volgend oo- genblik naderbij kwam, misschien ook om moe der te volgen, wc weten het niet. maar plotse ling werd het kind door de beer besprongen en met zulk een woede aangegrepen, dat in een paar seconden het drama had afgespeeld. Onder luid geschreeuw, door de wanhoop overmees terd bij 't, zien van 't gevaar waarin harr lieve ling verkeerde, maar niet in staat, hulp te bie den, wist zij nog de aandacht van haar mjan en den berentemmer te trekken, die daar p aan stonds toesprongen, en zonder te letten op eigen levensgevaar het dier aangrepen om h t zijn prooi te ontnemen, maar reeds was het te laat. De kleine waren in het hoofd zulke wonden toegebracht, dat in allerijl ontboden genees heer slechts den dood kon constateeivn. De smart van het jonge ouderpaar laat zich begrij pen. Nadat de gemeentepolitie den beer in verze kerde bewaring had genomen, werd de justitie met het gebeurde in kennis gesteld. 't Laat zich verstaan, dat heel de stad door de ze tragische gebeurtenis opnieuw in beroering gebracht, diep onder den indruk is. Volgens den berenleider moet de oorzaak van den aanval op het kind zijn geweest, dat het een rood blousje droeg. Nog deelt men mede, dat de berenleider de vorige* week te Bergum is geverbaliseerd, om dat, hij het roofdier .nota bene een nacht onbe heerd had achter gelaten in een land. Het dier was gebonden aan een boom. Wij ontvaneen dagelijks de nlSUWStB COSTUUMS. Wie eenmaal bij ons kocht, BLIJFT KLANT. Mijnheer De Sanzac, sedert gistermiddag is juffrouw Aurora Delorme, of als gij dit liever wilt, juffrouw Lucie De Lasserre verdwenen. Mijn dochter is geroofd, mijnheer De Sanzac. Plotseling, geheel veranderend, zette de burg graaf een zeer ontdaan gezicht. Hemel, riep hij, als door ontzetting aangev grepen, wat vertelt u mij daar? Juffroiw De Lasserre, uw dochter ontvoerd Maar d; t is af schuwelijk, dat is een verschrikkelijk ongeluk Hoe heeft zich dat toegedragen De oogen der gravin fonkelden. Hoe zich dat heeft toegedragen, mijnheer De Sanzac Dat weet gij beter dan iemand an KINDERVERLAMMING. Te Maastricht hebben zich twee gevallen van kinderverlamming voorgedaan, waarvan één met doodelijken afloop. Ook in Amby, bij Maastricht, is thans één ge val geconstateerd. Alg. Hbld. EEN ONTMOETING. „Dat is onze oude baas." Woensdagmiddag ongeveer balfvier reed een auto in snelle vaart op den Ringdijk tusschen Lisse en Hillegom. Bij een scherpe bocht bleef de chauffeur geen meester van zijn stuur en vloog over een hoop grind tegen een ijzeren paal, met gevolg dat de auto opzij geslagen werd en met de achterzijde in het water terecht kwam terwijl de voorwielen om een paal gekneld bic ven. Door een schipper en omwonenden werd dadelijk hulp geboden. Het bleek, dat de inzit tenden van den wagen behoorden tot dienstper soneel van Duitsche families waaronder van den Duitschen ex-keizer en den ex-kroonprins. Nauwelijks waren de inzittenden van de ver ongelukte auto, die allen min of meer bloedend waren verwond, naar Lisse vervoerd, of drie volgauto's arriveerden, waarin zich de voormali ge keizer met familie bevond. De ex-keizer liet informeeren naar den toestand der verwonden. Door een toevallig zich daar bevindend Duitsch gezelschap werd de Duitsche familie, en in het bijzonder de ex-keizer met echtgenoote en ex- kroonprins, dadelijk herkend. Onder geroep „Dat is onze oude baas", werd een luid hoera aangeheven op den keizer. Deze vriendelijke attentie werd door den x-keizer, als mede door het geheele gezelschap, dat uit onge veer 25 personen bestond, met een groet beant woord. Na eenig oponthoud verdween de keizer met familie in de richting Warmond. Alg. Hbld. PROVINCIAAL NIEUWS. TEXEL. Woensdagmiddag ontstond omstreeks 5 uur brand in de dennenbosschen ter hoogte van de boschwachterswoning van den heer Epe nabij de Koog. Van alle kanten kwam hulp op dagen. Eenige boomen werden weggekapt, en op alle wijzen trachtte men den brand te beper ken, wat vrij spoedig gelukte. Toen de brand spuit ter plaatse kwam, was men den brand reeds meester. Ongeveer drievierde H.A. bosch is afgebrand. Als oorzaak wordt onvoorzichtigheid met vuur genoemd. De brand is ontstaan aan den kant van den weg, zoodat vermoedelijk een weggeworpen lucifer of sigaret wel de oorzaak zal zijn. STOMPETOREN. Een veel bewogen nacht. Een jonge man, terugkomende van zijn ver loofde, peddelde langs de Noordervaart, in aan gename herinneringen verzonken, schrok, ter hoogte van de N.V. zuivelfabriek „Neerlandia" gekomen, bij het zien branden van de lichten in de kantoren. Inbraak vermoedende, klopte hij bij een veehouder aan, welke met zijn zoon ten rede. Gij weet niet waartoe een moeder, die men tot wanhoop brengt, in staat is Wjat hebt gij met mijn dochter gedaan Waar is zij Nog eens, geef mij mijn kind terug. Mevrouw, ik zeg u nogmaals, dat de smart u verblindt. Als ik u bidden mag, bedaar toch en als het u mogelijk is, luister naar mij. Kwam zij van iemand anders, dan zou ik de beschuldi ging, tegen mij ingebracht, als een doodelijkc beleediging beschouwen. Maar u, mevrouw, heeft mij niet beleedigd. U heeft zekere rechten, die ik iemand anders niet zou toestaan. Neen, ik voel mij niet beleedigd. Maar het doet mij grootendeels leed te merken, dat u mij heeft kunnen verdenken, mij, die mijn leven voor u zou geven. En waarom, ik vraag het u, waarom zou ik u uw dochter hebben ontnomen Met welk doel Weet ik het Is het omdat ik u op den huidigen dag meer bemin dan ik u vroeger ooit liefhad Het zou onzinnig zijn. Ik zou u een vreemd bewijs mijner genegenheid geven. Om kort te gaan, er moet een reden bestaan. Welke De wraak, sprak de gravin met doffe stem. Maar welke wraak Zeg, welke wraak Naar aanleiding waarvan Gij haat graaf De Lasserre Ik haat graaf De Lasserre Ge hebt het mij zelf gezegd. Ja, vroeger twintig jaar geleden had ik eenige grieven tegen hem. Wat heeft hij u gedaan Wilt gij het weten Ja. Welnu, graaf De Lasserre heeft gemaakt dat een schitterend huwelijk, dat ik in die da gen kon doen. afgesprongen is. Maar sedert lang is dit alles in het vergeetboek. Gij behoort niet tot die menschen, die iets vergeten, hernam de gravin, terwijl zij hem strak in de oogen keek. Gij hebt uw haat en uw brandenden dorst naar wraak niet opgegeven. Ik zweer u, dat ik niet den minsten wrok meer koester. Ik geloof u niet, sprak de gravin hoofd schuddend. In ieder geval, hernam De Sanzac, zou dat geen reden zijn om u te doen lijden, als ik op den graaf vertoornd was. Ik weet dat gij tot alles in staat zijt. Ik dacht niet, dat u zoo over mij zoudt oor- vindl-jeïoverdreven. Maar zonder m'n pyDje J)RAGON:5r>ag. zou m riiel Kunnen leven. PUQE VIPGINIA SHAG lSC.rs.PER ftONJ, Pnoaown van mtun Ptrria tnQevaio Voor pijp en cigaret tooneele verscheen, gewapend met een moord dadig uitziend geweer en een spoorstok, waarna nog enkele bewoners werden wakker gemaakt, onder wie het hoofd van de gemeente. Gewapend met allerlei soort wapenen toog men gezamen lijk naar de plaats des onheils, op zoek naar dc Groote Onbekende", maar.wie zal de kat de bel aanbinden Geen nood, één der Sherlok Holmessen kwam op de goede gedachte de bri gadier der rijksvelwacht van Schermerhorn in een Fordje te halen, terwijl de resl der belege raars zich. nauwkeurig verdekt ging opstellen achter de boomen. Rijksveldwachters slapen, evenals hazen, met open oogen en ook de brigadier maakt daarop geen uitzondering, zoodat hij oogenblikkelijk wakker was en vol dienstijver was. Op een schoen en een sok, de uniformjas over den arm, de pet achter op het lioofd, sprong hij in den au to en niet lettende op de verkeersbepalingcn ging het met bekwamen spoed naar Stompetoren. Carthago was nog niet gevallen, de belegeraars stonden nog steeds verdekt, de vijand had zich nog niet vertoond. Men waclite, wachtte met smart, doch zonder angst en vreeze, op de komst van den rijksveldwachter. Een zucht van ver lichting steeg op uit een half dozijn menschen- harten, toen de geweldige arriveerde. Nu zou bet lange-wachten beloond worden, nu ging er iets gebeuren, en je kon net zoo goed dekking zoeken achteï' de massieve rug van den briga dier als achter een boom. Z'n kepi even steviger op het hoofd gedrukt, de proppenschieter in de stevige vuist geklemd, de mond in een strenge plooi, gereed om „hands oip" te commandeeren, stapte de dienaar der wet rustig het gevaar te gemoet, doch geen spoor van inbraak, nog min- WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken, ook de aller fijnste. JAAP SNOR, ZUIDSTRAAT 15, DEN HELDER. Let op den Gelen Winkel. Depots voor Wieringen HippolytushoefWed. J. de Beurs Den Oever Jb. Kaleveld deelen. Waarlijk, Hélene, ge behandelt mij hard'. Het was de tweede maal, dat hij op gemeenza me wijze den naam Hélene uitsprak. De gravin verwaardigde zich niet hem te doen gevoelen, dat dit haar niet aanstond. Maar, ging hij voort, laat ons op juffrouw De Lasserre terugkomen. Zij is ontvoerd, dat is het feit en gij zoekt naar de bewerkers van den roof. V Die een misdrijf is, strafbaar voor de wet, mijnheer Ik geloof het ook. Voor dit misdrijf zijn er echter omstandigheden, waarin de wet zich niet heel streng betoont. Ik bedoel liet geval, waar in het jonge meisje, al dan niet meerderjarig, zelve medeplichtig is aan haar ontvoering. Zoudt u durven zeggen, mijnheer, dat mijn dochter Ik veroorloof mij slechts u te antwoorden, viel hij haar op zachten toon in de rede, en zon der veronderstelling te wagen, waartoe ik ech ter volkomen gerechtigd zou wezen. Want niets bewijst toch eigenlijk, dat uw dochter niet met haar toestemming is ontvoerd. De gravin, die hieraan in het geheel niet ge dacht had, ontsteld© hevig. Maar om op de zaak terug te komen, ging de burggraaf voort, omdat ik, na te hebben ont dekt dat de graaf en zijn dochter te Parijs wa ren, vurig wenschte u genoegen te doen omdat ik, steeds brandend voor liefde voor u, u voor gesteld heb, nadat ik Aurora haar vader ontno men en haar u teruggegeven zou hebben, met mij naar den vreemde, naar Amerika of elders te vertrekken, maakt gij de gevolgtrekking dat ik en ik alleen de bewerker kan zijn van de ont voering van juffrouw De Lasserre. Welnu, u heeft zich vergist. Daar ik dit niet dan voor u, in uw belang zou hebben gedaan, had u moeten bedenken, dat ik niet zou hebben gehandeld bui ten uw voorkennis en goedkeuring. Derhalve, in stede van mij zoo gemakkelijk te beschuldi gen, moest u elders de schuldigen zoeken. O, ik doe u geen verwijt. Op het oogenblik dat ik u mijn diensten aanbied, met de verzekering dat ik mij gelukkig zou achten u van dienst te zijn, op dat zelfde oogenblik treedt gij mij tege moet met vlammenden blik om mij met ik weet niet welke wraak te dreigen. Is dat redelijk, zeg? (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1