STER-TABAK scluijvmg opgemaakt, wat jammerlijk nog maar al te vaak voorkomt, dan wordt de huurder ge acht het gehuurde in goeden staat te hebben in bezit genomen. De huurder is niet verantwoor delijk voor brand, tenzij de verhuurder bewijst, dat de schuld van den brand bij den huurder aanwezig is. Is bij een mondelinge huur, de huur reeds aan gevangen, en is geen enkele kwijting aanwezig, en ontstaat er verschil omtrent den huurprijs van het gehuurde, dan moet de verhuurder op zijn eed geloofd worden, of....en dat is voor de huurder misschien wel het beste, ten ware hij (de huurder) verkiest den huurprijs door expert deskundigen te doen begrooten. Een huur bij ge schrift (huurovereenkomst of huurcontract ge naamd) eindigt door verloop van den bepaalden tijd, zonder dat eene opzegging vereischt wordt Wel staat er in de meeste contracten een artikel, dat als men het gehuurde weder inhuren wil men tenminste 2 maanden voor dat de huurtijd verstreken is per aangeteekende brief aan den verhuurder moet kennis geven dat men het ge buurde nog een jaar wenscht te huren. Een huur zonder geschrift aangegaan, eindigt niet door verloop van den bepaalden tijd. Dus juist het te genovergestelde van als er wel een contract is. Zij eindigt, pas, na den termijn van opzegging bij het plaatselijk gebruik geregeld. De huur eindigt niet door den dood van een der partijen. Evenmin kan. behoudens beding, de verhuurder de huur doen ophouden, door de verklaring dat hij het zelf wil betrekken. De be doeling van de bekende uitdrukking ..Koop breekt geen huur" is niet, dat de oude verhuur der aansprakelijk blijft, maar dat de huurder door den nieuwen kooper niet uit of van het ge huurde kan worden gezet, ten ware dit bij de ver huring mocht overeengekomen zijn. Dit staat dan wel in het contract. Bij zoodanig voorbehoud kan de huurder, zonder uitdrukkelijk beding, geene aanspraak maken op vergoeding, maar met dat laatste beding is hij niet tot ontruiming van het gehuurde verplicht zoolang de verschul digde vergoeding is gekweten. B. Wj. art. 1612. De huurder van qen huis moet dit van genoeg zaam huisraad voorzien. De bedoeling is hier niet, dat de huurder het goed moet gebruiken, maar om te waken, dat het voorrecht, den ver huurder bij de wet toegekend, geen doodc lettel zal worden. De verhuurder moet den huurder instaan voor alle gebreken ook al kende de eerstgenoemde ze niet; hij mag 't verhuurde gedurende de overeen komst niet veranderen. De verhuurder is niet verplicht, den huurder te waarborgen tegen be lemmeringen, welke hem deiden door feitelijkhe den in zijn genot toebrengen. Wordt de huurd.u in zijn genot verstoord door een rechtsvordering over den_cigendom van het gehuurde dan heeft iic huurder liet recht om een geevenaarde ver mindering van den huurprijs te vorderen. Bij ontruiming van het gehuurde, mag de huur der afbreken, al hetgeen hij op zijn kosten heeft doen maken, mits hij het gehuurde niet bescha digt. Heparatiën komen ten laste van den verhuur der, indien zij door vervallen toestand of door o- vermacht noodzakelijk zijn geworden, liet schoon houden van putten, regenbakken en secreten komt den laste van den verhuurder; bij gebreke van geding, het schoonhouden van schoorstee non ion Jaste van den huurder. De huurder heeft het recht zijn naambordje op zijn gehuurd huis te plaatsen. De huurder, die een verhuurd huis niet van ge noegzaam huisraad voorziet, kan tot ontruiming worden genoodzaakt, tenzij hij voldoende zeker heid geeft voor de betaling der huurpenningen. De meeste huurcontracten en overeenkomsten zijn vóórzien van een clausule waar zich een paar personen borg stellen voor de richtige betaling der huurpenningen en van de meerdere lasten en verplichtingen welke uit het contract of het ge huurde mogen voortvloeien. Is dit echter niet zoo, dan moet het huisraad toch, hetgeen in 't gehuurde goed aanwezig is, zich strekken lot zekerheid van den verhuurder om daarop zijne vordering te verhalen en dus niet, om het gehuurde een als woning ingericht aanzien te doen geven. Een kooper, die het verhuurde land van den verhuurder hoeft gekocht, en die gebruik wil ma ken van de bevoegdheid, bij de huur-overeem komst voorbehouden om, in geval van verkoop, den huurder tot ontruiming van het gehuurde te noodzaken, is verplicht den huurder zoodani gen tijd te voren te waarschuwen, als het plaat selijk gebruik tol 'I doen van opzeggingen mede brengt.. Bij huur van landerijen moet de waarschuwing ten minste een iaar aan de ontruiming vooraf gaan, (B.W. 1614. C.1748; A 3; B. 1612; R.12dit is natuurlijk gedaan met het oog op de eventueel op het land bevindende vruchten Waarschijnlijk zal U bovenstaand stukje eens van dienst kunnen zijn bij eventuecle huurgeschil Ion welke dageliiks voorkomen. Schagen, Juni 1930. J. L. Lutjeharms (Nadruk verboden ANNA PAULOWNA. Door A. van Oudea.ade is een aanvraag in gediend ingevolge de Landarbeiderswet ter ver krijging van een plaatsje. Hiervoor wordt door hem een perceeltje land gekocht van de gemeente van de boerderij Ceres. Aannemer A. A. Schouten zal het woonhuis bouwen. BREEZAND. Voor rekening van den heer Joh. van der Molen, hakker, zal een heeteluchtoven worden gebouwd. liet werk zal worden uitgevoerd door den heer H. J. van der Kamp, Ie Sint Doden rode. POLITIE. Gevonden een reserveband van een auto. Inlichtingen ter Secretarie. RAAD van ANNA PAULOWNA. Vergadering van Woensdag j.I. nam. 3 uur. Alle leden waren aanwezig. Na opening en voorlezing van de notulen vol gen: Mededeelingen en ingekomen stukken: goedkeuringen door Ged. Staten van den ver koop van 'n strook grond aan C. Wisse en de be grooting dozere gemeente voor 1930, alsmede een supplotoiro bogrooting. dat C. J. v.d. Ploeg zijn benoeming als lid werk nemer van de Commissie van Toezicht op de ar beidsbemiddeling aanneemt en H. van Twuijver zijn benoeming als chauffeur-werkman van den ophaaldienst voor vuilnis. Voorz. deelt nog mede, dat van Twuyver 'n paar dagen bij het electrisch bedrijf is werkzaam geweest en morgen naar Den Heldor gaat om daar den ophaaldienst mede te maken om zoo de de hoogte te geraken. De auto zal vandaag ol' morgen wel komen. Verder wordt ter kennis van den Raad gebracht dat de electriciteitscommissie de goedkeuring van de voorwaarden en tarieven van het P.E.N. niet heeft kunnen verhinderen; alle hoop op wij ziging is echter nog niet opgegeven. De minister heeft de tarieven van hel P.E.N. voorwaardelijk goedgekeurd; zijn er echter ge meentebesturen, welke bezwaren hebben, dan be houdt de minister zich het recht voor zoo noodig aan die bezwaren tegemoet ie komen. Door de o- lectriciteits-commissie is nu aan den minister g& vraagd op welke gronden goedkeuring is verleend' De heer Kuiken vindt B. en W. w t vlug Nog wordt medegedeeld, dat de aanbesteding van den aanbouw van 2 lokalen aan de Chr. School tot resultaat heeft gehad, dat 'I laagst is ingeschreven door C. Vriesman ie Petten voor f.19751.-;; de aanleg voor centrale verwarming zal kosten f 2260 - De heer Kuiken vindt dat B. en W. wel wat vlug zijn: men heeft nog geen recht op het bijhouwen van een Iweede lokaal; Spr. zegt dit naar aanlei ding van 'n ingezonden stuk en waar liet hier niet om een klein bedrag gaat. had men nog niet zoo hard van stapel moeten loopen Voorz. meent, dat de heer Kuiken toch wel weet waarom die twee lokalen gewenscht zijn; nog slechts 8 leerlingen hebben zich aan Ie melden, en dan moet men 'n vierde leerkracht aanstellen. De schrijver van dat stuk had zich eerst ook eens goed moeten laten inlichten. Een brief van den inspecteur luidt ook in den geest, zooals B. en IV. aan den Raad hebben voorgesteld. De heer Kuiken: Die inspecteur heeft gemakke lijk praten, maar liij zal ons toch zeker de zaak betalen laten. De heer Kuiken wil weg niet de dwingeiandii. Wordt medegedeeld, dat de kosten der commis sie van advies voor bouwontwerpen zullen wor den verhoogd tot f 2.- per plan, vermeerderd met 0.40 per f 1000 bouwkosten. De heer Kuiken heeft geen behoefte aan een ad vies commissie en vindt dat die dwingelandij nu maar eens uit moet zijn. Voorz. Wij laten ons nimmer dwingen; maar dat Breezand zoo mooi is, hebben wij aan de ad vies-commissie te danken. De lieer Kuiken: We hebben de bouw- en wo ningverordening en daar krijgen we ook mooie huizen door en we hebben een opzichter Het werd te duur Een verzoek van den heer Spigt om 'n voorschot ingevolge de Landarbeiderswet wordt ingetrok ken. B. en W. hadden het huis doen taxeeren en' het zou moeten kosten f 2400; de grond op f 1,23 per M2. Dit werd te duur in koop bevonden. De Tram loopt op haar laatste beenen. Een ingekomen verslag van de N V. Tramweg- Mij. Schagen-Wieringen meldt dat 4 proc. divi- dent. zal worden uitgekeerd. Dit zal wel voor het laatst zijn geweest, merkt voorz. op, want het gaat slecht met de Tram-financien. De heer Van der Ham zegt, dat do directie der Ned. Spoorwegen er toch bepaald anders over denkt, want zij wil de lijn veel zwaarder maken. Voorz. Aan het lijntje wordt natuurlijk veel te veel kapitaal ten koste gelegd. De heer Keuris: Het is een groot verschil hoe rncn de kosten beschouwt als directe onkosten, of als exploitatie - kosten Voorz. In ieder geval zullen de schulden ei- door verzwaard worden. Een en ander wordt voor kennisgeving aangen. ONZE zuinige B. en W Bij een verzoek van het Bestuur der B.K Sc,hooi te Breezand om gelden voor aanschaffing van 5 nieuwe banken (deze kosten f25.- per stuk. vraagt de heer Kuiken of men nu al nieuwe ban ken noodig heeft; de school is pas klaar Voorz. Nu kunt u eens zien, mijnheer Kuiken, hoe zuinig B. en \V. zijn; er zijn kindei' bijgeko men en nu hebben wij weer banken noodig. De gelden worden toegestaan. A. Pol en J. L. Kunnen krijgen op hun verzoek vrijstelling van hetaling van schoolgeld Uit een voordracht voor benoeming onderwi;zer aan O.L. school I waarop als nol voorkomt C. K Ilamelink van Voorburg; no. 2 D. Bonne van An dijk en no. 3 C. Bakker van alhier, wordt met al- gemeene stemmen benoemd de heer Ilamelink. A. Voorthuiizen krijgt op zijn verzoek 80 proc tegemoetkoming in de vervoerkosten van zijn kind naar school I Aanvragen ingevolge de landarbeiderswet. C. J. Molenkamp vraagt een voorschot van f 3600.-; W. Breides een van f 3575.- en van Ou denaarde een van f 3600.-. Deze laatste oordeelt, dat hij geen goedkooper luns kan laten zetten dan f2650.-; en omdat de aanvraag niet hoven de f 4000.- mag gaan, stellen B. en W'. voor aan den inspecteur te verzoeken om 9 are grond a f 150.- is f 1350.- te mogen koopen, inplaats van 10 are. De heer v.d. Berg meenl dat er een artikel in do wet is, wat toestaat hoven de f4000 uit te gaan. Voorz. Ja, als hij al wat boven f4000 komt, zelf betaalt en dan nog alleen na grondig onderzoek door den minister. Wordt er gesmokkeld I? De heer Kuiken vraagt of B. en W. wel de noodige aandacht be steden aan de aanvragen. Spr. meent, dat er in Breezand nog al eens gesmokkeld wordt mei de henoodigde f 400.- Voorz. zegt, dat men een spaarbankboekje moet toonen en wethouder Stammes oordeelt, dat men niet altijd op geruchten mug afgaan; want zij be vatten lang niet altijd de waarheid. Er zijn werkelijk knoeiers De heer Van der Ilam wil er vooral op aandrin. gen, dat er steeds voldoende toezicht is hij het bouwen; Spr. is een geval bekend, dat men in 'n nieuw huisje ingevolge de landarbeiderswet. ou de kozijnen uit een slooperij plaatste. Streng toe zicht acht spr. dus zeer gewenscht. Voorz. zal 't den gemeenteopzichter zeggen. De heer Komen zou willen dat orders werden gegeven tweemaal te inspecteeren. Verder zegt de heer Komen, dat als het blijkt, dat bepaalde aannemers knoeien bij den bouw van dergelijke woningen, zij voortaan maar uil gesloten moeten worden. Voorz. Er zijn inderdaad aannemers, die de ge rneente liever niet aan het werk wil hebben. De heer Komen. Als het blijkt, dat de opzichTer te weinig salaris geniet, moet hij meer hebuen Wij zitten hier nü al twee jaar te praten over toe zicht; het vorige jaar is ongeveer voor f150.000.- gebouwd voor de landarbeiderswet. Als het bij de gemeente om een dergelijk bedrag voor een houw werk ging, zouden we goed en degelijk toezicht eischen en dat is hier ook noodig. Voorz. stelt voor om er in Comité nog eens o- ver te praten; de heer Kuiken is hier sterk voor, want hij wil er ook nog 'n woordje over zeggen. De aanvragen worden toegestaan. 't Grondbedrijf heeft een nadeelig saldo. Komt aan de orde vaststelling van suppl. be grotingen, zoomede vaststelling van de begroo ting van het grondbedrijf. Er blijkt voor de ge meente een nadeelig saldo van f 3544.58. Op een vraag van den heer Koorn, of het land dat over is, of dat verhuurd wordt, zegt voorz.. dat 'n oproeping voor gegadigden in de bladen 'heeft gestaan; het geschiedt dus hij openbare in schrijving. Onder in de mand vindt men de rekening Bij 'n betreffende onkostenpost op 'n Suppl. be grooting merkt voorz. op, dat het Dagelijksch Be stuur op de Concoursdagen van de N. II. Zangers hond het Hoofdbestuur, Jury en Voorzitters offi cieel heeft ontvangen. Ik heb daar de raadsleden bij gemist aldus spr. V weet toch dat V welkom is hij dergelijke gebeurtenissenof wenscht u daar een uitnoodiging voor to ontvan gen. Verschillende leden stellen daar prijs op Dit zal dan in de toekomst geschieden, aldus spr. De gemeente staat er reuzig goed voor De gemeente-rekening sluit met 'n batig saldo van f 42000. De kapitaaldienst heeft n nadeelig slot van f3900; Doch dit staat in verband met de bouw der school, waar nog niet voor geleend is, doch uit de gewone middelen is betaald. De hceren Rezelman en Van der Berg worden belast met het nazien dor rekeningen. DE RONDVRAAG: De heer Koorn vraagt hoe B. en W. er toe'geko men zijn 'n trottoir bij School I te laten maken ten koste van f 600.- Dat is zeker maar huiten den Raad omgegaan. Voorz. meent dat Koorn zijn geheugen moei op frisschen. Dit bedrag is vorig jaar toegestaan. Wieth. Stammes: Je wordt ouder, Koorn. De heer Koorn. Laat dan voortaan de werken wat eerder uitvoeren Ik sta niet alleen v.d. Ham. Dan wetan we 't tenminste nog Hadden wij het geweten De heer Keuris zegt dat hij langs bijzonderen weg aan de weet is gekomen, dat een vergadering van Zuiderzee-gemeenten is gehouden te Amster dam, welke ook voor raadsleden toegankelijk was. Op de agenda stond o.a. de Zuiderzeesteun- wet. Spr. was er gaarne heengegaan in verband met dit belangrijke punt en had gewenscht dat de raadsleden er mee in kennis warén gesteld. Enkhuizen heeft haar raadsleden afgevaardigd. Voorz. zegt, dat B. en W. dien dag in Den Haag moesten zijn. Spr. heeft niet vermoed, dat or raadsledon hadden heengewikl. Men had B. en W. daar zelf 'n grooten dienst mee bewezen. In 't vervolg zal spr. met den w ensch van den heer Keuris rekening houden. Alweer een ingezonden stuk. De heer v.d. Ham heeft 'n ingezonden stuk ge lezen in de Sch. Crt., over het Koninginncfeest te Breezand, waarin werd medegedeeld, dat de ge meente waarschijnlijk subsidie zou geven. In dien dit waar is, wenscht spr. het direct maar te bespreken. Buitenstaanders blijken meer te we ten dan de leden van den Baad. Voorz. zegt er niets van te weten Een aanvrage is nog niet ingekomen. Op een vraag van den lieer Komen belooft voor zitter spoedig plannen over rioleering en bestra ting van ..Ceres" ter tafel te brengen. Het dnre huis en Kuiken. De heer Kuiken kreeg inlichtingen over de kos ten van de ambtswoning van den burgemeester. In 1928 is betaald f 20.000; in 1929 f 18012.43» in totaal dus f 38012.43' o. De heer Kuiken: wat is'dat verschrikkelijk o- ver de begrooting; er is zeker veel tariefwerk bij gekomen. Voorz. zegt dat de aanncemsom ruim f23000.- was, maar er is bijgekomen de Centrale verwar ming, tuingxondaanvoer, toezicht; en door den strengen winter heeft dat toezicht meer dan 'n jaar geduurd tegen f 250.- per maand. De heer Kuiken: Het zou beter zijn voortaan, als het geen weer was te werken, den Opzichter maar gedaan te geven. De heer Keuris: Je zou zijn nek kunnen dicht huiden. De lieer v.d. Ham: Dat kun je met een landarbei der wel doen Weth. Stammes. Het zon beter zijn al& we voort aan bericht ontvingen, dat het een paar maan den gaat winteren Hierna Sluiting. BIJEN VEROVEREN STORMENDERHAND EEN KAZERNE. Een enorme zwerm bijen is in de kazerne van de hooidstad van Litauen neergedaald en joeg de officieren, soldaten en ambtenaren op de vlucht. Men riep de hulp in van bijenhouders, die de bijen met veel moeite verzameld hebben Do politie heeft door middel van brandspuiten het publiek, dat het ongewone verschijnsel gade sloeg uiteen moeten jagen. EEN VLOEDGOLF. Talrijke slachtoffers. In de badplaatsMontalto di Castro (Italië) is Dinsdag plotseling een vloedgolf op het strand geslagen, waardoor talrijke personen in zee wer den gesleurd en verdronken zijn. Tot nu toe heeft men zeven lijken geborgen. ARBEIDSTOESTANDEN AAN de Z.Z.-WERKEN. Een voorname factor bij het tewerk stellen van arbeiders aan de Zuiderzeewerken is de wij ze waarop het periodieke verlof is geregeld. Voor de arbeiders werkzaam in het z.g. natbe- drijf geldt een contractucele bepaling, waarbij is vastgelegd, dat eens per 4 weken van Vrijdag tot Maandag dit verlof wordt toegestaan, terwijl eveneens eenzelfde bepaling is opgenomen als voorwaarde in de ovêrwerkyergunning. De arbeiders in het z.g. droogbedrijf vallen daar niet onder en voor deze groepen geldt een regeling, waarbij men eens in de 8 weken van Vrijdag tot Maandag laatste gelegenheid met verlof gaat. Echter betreft dat nog maar 'n deeel van de ar beiders terwijl zij die in Friesland, Groningen, Drenthe, kortom benoorden de spoorlijn Amster dam-Zwolle wonen, daarvan zijn uitgesloten. Deze regeling heeft ontevredenheid gebracht en Dereden.daternog mannen zijn, die geen pijp rooken, ligt aan hun onbekendheid met Wie de onveranderlijk goede Ster-tabak een maal heeft geproefd, laat zich deze bron van genot nooit meer ontnemen. naar aanleiding daarvan was tegen Zondag 13 Juli een openbare vergadering te Ilarlingen be legd onder leiding van den Centralen Bond van Transportarbeiders. In deze vergadering werd 'n motie aangenomen, waarin de meening wordt uitgesproken, dat het mede de taak van de over heid is om ook genoemde groep Zuiderzeewerkers het gezinsleven mogelijk te maken door het ver binden van hierop van gunstigen invloed zijnde voorwaarden aan een eventueel te verleenen o- verwerkvergunning; geeft het hoofdbestuur opdracht alsnog aan de directie v.d. Arbeid ernstig te verzoeken om als voorwaarde bij do overwerkvergunning te bepa len. dat dezelfde verlofregeling moet worden toe gepast, zooals deze is vastgesteld in de voorwaar den voor de arbeiders in 't z.g. natte bedrijf. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Gedurende eenige dagen aangetrof fen een onbeheerd hoerenrïjwiel. Inl. Gem.bode. Bevorderd. Aan de Handelsschool met 5-jarige Cursus te Den Helder werden van hier van de le tot de 2e klasse bevorderd de leerlingen S. K. Minnes. A. M. Vork en A. Verkerk. Mej Tr. Bosker Od. en de jongedames A. van der Mark en D. de Haan. alsook de jongeh. P. Smit zijn op de MULO-school to Den Helder al len naar een hoogere klasse overgegaan. Aanbesteding Zuiderzeewerken. Vanwege de directie der Zuiderzeewerken werd Woensdag aanbesteed het bouwen van een dubbele diensl- woning bij de schutsluizen bewesten liet gemaal Leemans, nabij den Oever, en het maken van een bak van gewapend beton om de drie olietanks bij dat gemaal. Laagste inschrijver was den héér W. Hermans, te Den Oever, voor 15.570. Bij de vorige week Woensdag gehouden aan besteding van een duhbelwoonhuis met bijko mende grondwerken hij de schutsluis te De Hau- kes was de heer P. Doves Jbz., aannemer te Wos- terland, laagste inschrijver. pi Nieuwe Kastelein. Naar we vernemen heefl de heer Alb. Klein Sz., voorheen te Texel, het ca fé van den lieer Ilerm. Koster te Oosterlannd aan gekocht. Overgegaan. Onze plaatsgenoot, de jongeh. V Bruul Jz. is op de R. H. B. S. overgegaan vrm <to- '•2e naar de 3e klasse. WINKEL. Uit de 42 sollicitanten voor de vaca- ture voor vader en moeder in het Tehuis voor Ouden van Dagen alhier, is een dubbeltal opge maakt, bestaande uit hot echtpaar II. Hofman te Barsingerhorn en D. Veen te Zwaag. ek - J^middel ,ef enverfrisschint jj PREDIKBEURTEN. NED. HERVORMDE GEMEENTE Kapel Den Oever v.m. 10 uur de lieer Bosma Westerland av. 7.30 uur Ds. Van Beek DOOPSGEZ. GEMEENTE Zondag 20 Juli v.m, half elf Ds. Milatz van IJmuidcn. EVANGELISATIE Hipp. voorm 10 uur de Heer Franck. GEREF. KERK te DEN OEVER oormiddags 10 en nam. 3 uur dienst. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland. MARKTBERICHTEN. Schagen 17 Juli. 3 Paarden 150 a 250; 12 stieren f 150; 19 Gelde koeien mag, 240 a 350.-- 81 idem vette 250 a 450; 11 kalfkoeien 320 a 425 4 pinken 110 a 130; 48 nuchtere kalveren 14 a 34.-; 167 vette kalveren 30 a 38; 83 lamineren 20 a 24; 15 varkens mag. 32 a 40; 68 idem vet te per KG. 60 a 65 cent; 200 biggen f 2(2 a 28- 34 konijnen 0.25 a 1.50; 108 Kippen 0.75 a 1.50- haantjes 0.10 a 1.25; 60 Kg. boter 1.50 a 1.70 EIERVEIL1NG, SCIIAGEN, 17 Juli 1930 Aangevoerd 101116 Kipeieren. Prijzen 55-57 Kg. 4.60 a 5.30 58-60 Kg. 4.90 a 5.60 61-63 Kg. j 5.30 ft 5.70 64-67 Kg. 5.80 ii 6 Ongcwo- gen wit 4.90 a 5.50 Bruin 5.20 a 6. 2761 Eend eieren 3.90 a 4. EIERVEILING HELDER, 17 Juli 1930. Aangevoerd 15574 Kipeieren. Prijzen Brnfn 5.60 a 6.00 Wit 5.20 H 5.90 Kleine eieren 4.00 Aangevoerd 150 Eendeieren f 4.50 per 100

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2