tisch vond. Ze waren ook nadeelig voor de ge zondheid. Een van haar uitspraken was als volgt: „Men zegt, dat de mannen de nieuwe mode aan trekkelijk vinden; maar mannen aanvaarden al tijd de mode van den dag en vinden vrouwen mooi in alles wat zij dragen." De spreekster vond het erg jammer, dat vrouwen zich, alleen om in de mode te zijn, lieten dwingen tot een dracht, die hoe men haar ook beschouwde totaal ongeschikt was. Een andere spreekster ver zette zich tegen de motie, en zeide, dat men niet in ernst kon meenen, dat een verandering van mode invloed kon hebben op zulk een machtige strooming als de vrouwenbeweging. Maar zij had niet veel aanhang. De groote meerderheid dei- vrouwen in Engeland, die strijden voor gelijke burgerrechten voor man en vrouw, strijden ook voor handhaving van de korte rokken. DE AARDBEVINGSRAMP IN ITALIë. Meer dan zeventien honderd dooden. Volgens de laatste berichten uit Rome zijn al- legn in het aardbevingsgebied al zevenhonderd menschen om het leven gekomen. Het is te vreezen dat dit getal, rekening hou dend met het aantal slachtoffers in de minder geteisterde provincies van Zuidltalië de duizend zal bereiken, zoo niet overschrijden. Het aantal gewonden, waaronder zich vele ern stige gevallen bevinden, is natuurlijk veel groo- ter. Een troostelooze aanblik biedt Ariano. Twee kerken en de carabinieri-kazerne zijn geheel mei den grond gelijk gemaakt. Van de meeste huizen zijn nog slechts de zijmuren blijven staan. Onder de puinhopen der ingestorte muren zijn soms heele gezinnen bedolven. Officieele cijfers 1700 dooden. Volgens officieele berichten is het totaal aan tal dooden 1700 en dat der gewonden 4262. Totaal verwoest werden 3188 huizen en bescha digd 2757 huizen. De paniek in Napels. Het uitgangspunt der aardbeving zou het plaatsje Viciano zijn, ongeveer 130 km van Na pels verwijderd. In Napels zelf werd de eerste stoot 's nachts om acht minuten over één ge voeld kort daarop volgden twee veel heviger stooten. Reeds bij den eersten schok ging het elec trisch licht uit, waardoor zich een paniekstem ming van de stad meester maakte. Onder liet uiten van angstkreten snelden de bewoners hun huizen uit en liepen als waanzinnig door de stra ten. Op hetzelfde oogenblik begonnen alle klokken in de stad te luiden de geloovigen knielden in gebed neer. De brandweer, die met al haar me- teriaal de stad doorkruiste, spoorde de men schen aan zoo snel mogelijk de stad te verlaten en zich naar het open veld te begeven. De paniekstemming werd verhoogd door de omstandigheid dat alle telefoon en telegraafver bindingen waren verbroken, zoodat de wildste geruchten van dood en ellende door de stad gin gen. De materieele'schade in Napels is aanzienlijk. Vooral de kerken hebben veel geleden. De kathe draal van Napels vertoont groote scheuren. Vele paleizen, ook dat van den kardinaal, hebben veel geleden. De bewoners die 's nachts onder den blooten hemel hebben gehuisd, hebben zich heden in groote getale naar de kathedraal begeven om den staatsheilige Gennaro te eeren. Tusschen vier en zeven uur werd op verzoek der bevolking zijn beeltenis op het Domplein geplaatst, waarom de massa weenend knielde. Groote verwoestingen Bij het reddingswerk in de door de aardbeving geteisterde streken spelen zich tragische toonee- len af, wordt uit Rome gemeld. Heele gezinnen zijn om het leven gekomen. Een vrouw werd met groote moeite levend van onder de puinhopen te voorschijn gehaald. Voor dat zij echter kon wor den weggedragen, ontstond een nabeving en ver pletterde een steenblok haar. Ook in de rangen van de reddingsbrigaden, die hun eigen leven op het spel zetten, ten einde anderen te redden, zijn reeds slachtoffers geval len. In het centrum van het aardbevingsgebied is de uitwerking der schokken zoo groot, dat nage noeg alle huizen, wanneer zij niet geheel in puin werden gelegd, groote scheuren vertoonen. Tn sommige gemeenten, waar geen huis meer be woonbaar is, zooals in Aquilonia en Villanova is geen gezin aan te wijzen, dat niet minstens een doode te betreuren heeft. Pauselijke Hulp. De nieuwe aardbeving heeft op het Vaticaan groote ontsteltenis verwekt. De paus heeft.de vor ming gelast van een commissie tot het vericonen van hulp, waarvoor hij een aanzienlijke gift be stemde. BINNENL. NIEUWS. EEN FAMILIEDRAMA TE DEVENTER Woensdagmorgen vroeg kwamen de bedien den van den slager M. Philips aan de Spijker- boorsteeg te Deventer voor een gesloten deur. Toen zij aan de deur rammelden, werd dooi de kinderen opengedaan. Een der kinderen ging daarop naar de slaapkamer der ouders. Hij vond de moeder dood te bed liggen. De vader werd een verdieping hooger hangende aangetroffen. Een dadelijk ontboden geneesheer kon geen uiterlijke teekenen van geweld op het stoffelijk overschot van de vrouw constateeren. Wel wa ren er blauwe plekken om den hals, op de borst en achter de ooren. Het vermoeden bestaat, dat de man eerst zijn vrouw en daarna zich zelf van het leven heeft beroofd. Waarschijnlijk is malaise in zaken de oorzaak van dit drama. Het echtpaar laat vier kinderen achter. De man was ongeveer 54 jaar, zijn echtgenoote iets jonger. De lijken zijn in be slag genomen voor justitioneel onderzoek. GRUWELIJK DRAMA TE LEIDEN. Vrouw doodt haar kind en pleegt daarna zelfmoord. Gehandeld in vlaag van zwaarmoedigheid. Woensdagmorgen, terwijl de kleermaker T., wonende in de Magdalena Moonstraat te Leiden, zich naar het ziekenhuis had begeven, om daar zijn kind, dat Dinsdag ernstig ziek daarheen was vervoerd, te bezoeken, speelde zich in zijn wo ning een vreeselijk drama af. Zijn vrouw zette een ander kindje dat een half jaar oud was, met het hoofd naar beneden in een emmer water en hield het daarin tot het gestikt was, Daarna be roofde de vrouw zich zelf van het leven door met een mes pols- en halsslagader door te snijden. De vrouw, die door de ziekte van het andere kind ten zeerste overspannen was, heeft waar schijnlijk in een vlaag van zwaarmoedigheid ge handeld. BOEKBESPREKING. Een Wilhelmina-album. Wij ontvingen een keurig uitgevoerde album van Koning's Uitgeverij te Baarn. Deze album is samengesteld naar aanleiding van den 50sten ver jaardag van onze koningin en bevat tal van foto's uit het leven van koningin Wilhelmina. We zien haar pasgeboren, op jeugdigen leeftijd, als pas- gekroonde vorstin, als verloofde, als moeder, kortom, we zien haar op verschillende tijdstip pen van haar leven. Kiekjes uit het huiselijk le ven staan naast foto's van het openbare ,;ambts- leven" officieele gebeurtenissen wisselen af met strenge incognito's, kortom, de uitgebreide col lectie foto's geeft het geheele leven van onze ko ningin weer. Het geheel is een aardige, goedverzorgde al bum geworden, die velen gaarne in hun bezit zullen willen hebben. PROVINCIAAL NIEUWS. AFSLUITING RIJKSWEG ALKMAAR—NIEUWEDIEP. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat in de directie Noord-Holland brengt ter algemeene kennis dat wegens het daaraan uit voeren van verbeteringswerken de Rijksweg Alk maarNieuwediep, van K.M. 39.665 tot K.M. 40.125, met ingang van 28 Juli 1930 tot nadere aan kondiging, op werkdagen voor alle rij verkeer uitgezonderd rijwielen zal zijn gesloten. SCHAGEN. Op de Donderdag te Schagen ge houden luxe paardenmarkt \Varen 94 paarden aangevoerd. Besteed werd: Rijtuigpaarden f 300 a f 425; 2-jarige paarden f 200 a 300; ll/> ja rige paarden f 150 a 260; Werkpaarden f 200 a 4£o; Slachtpaarden f 100 a 275; Hitten f 100 a 300.- SCHAGEN. Vanwege de vereeniging tot het houden van jaarlijksche Paaschtentoonstellin- gen van vee te Schagen, zal op 17 September te Schagen eene tentoonstelling worden gehouden bestaande uit vette koeien, vette varkens en vet te schapen. DE MARKT VAN DEZE WEEK. Het Deensche vleesch is goed en betrekkelijk goedkoop Het neemt dus nog geregeld in aan voer toe. B. en W. van Amsterdam hebben offici eel bekend gemaakt, dat de invoer in de eerste week van Januari 40 stuks bedroeg en het laatst van Juni bedroeg het getal ingevoerde koeien 328. Om het in de slagerswinkel van Hollandsch vleesch te kunnen onderscheiden, zal het een ei gen stempel ontvangen. De vleeschprijzen schij nen als gevolg van de rundveeprijzen, nog wel hoog^* te worden. Te Schagen werd besteed voor beste vette koeien le kw. f 1.15 a 1.35; Schapen, magere f 25 a 35; vette f 36 a 45; Lammeren f 20 a 30. Vette varkens f 0.64 a 0.69; Biggen f21.-a28.-; De markt mocht zich in een druk bezoek verheu gen, zeker omdat de hooioogst totaal tot stilstand is gebracht, door de veïe regens. feit, dat ouderen van dagen de ril moestén mis sen. Spr. hoopt ook, dat ieder zal gaan gevoelen, dat de zegelplakkerij weg moet en de Staat moet zorgen, dat ieder werkend mensch op zijn ouden dag een premievrij pensioen toekomt en krijgt. Spr. wijst op z'n mede-bestuurders en zichzelf en zegt dit bestuur moet verdwijnen, want de tijd moet en gaat komen, dat de Bond v. Staats- pensionneering er niet meer behoeft te zijn als men allen lid wordt van den Bond overwint men tenslotte het. Dan gaat de Staat het verlangde geven. Spr. wekt in z'n slotwoord allen op wordt lid van den Bond voor Staatspensionneering. (Applaus.) Ook werd namens de oudjes nog een dank woord gesproken door den Heer Bruij, die het bestuur van den B. v. St. en den Edelachtb. lieer Burgemeester en allen hartelijk dank brengt na mens de oudjes. En tenslotte willen wij een woord van hulde en waardeering schrijven over de algemeene me dewerking die een ieder geeft bij het organisee- ren van dezen dag. Heel veel moeite en opoffe ring is hiervoor noodig en alles gaat uit van het bestuur der afd. Anna Paulowna, dat zich wer kelijk onderscheidt door het volhardende tot stand brengen van deze feesten, die nu al voor de 3e maal schitterend slaagden. Een ieder be gint werkelijk het mooie van deze feestrit in te zien. ONZE KERMIS. Veel kunst, vermaak en lief hebberij blijkt op onze kermis te komen en als er zooveel attractie is komt, als het een beetje goed weer is, het bezoek van zelf. Vermelden wij als iets nieuws: de Thé Cateract, de rutsbaan, waar natuurlijk door ieder gebruik van wordt gemaakt Dan de Turksche schop, de draaimolen, de zweef molen, de luchtschommel, het ezeltheater, de bi oscoop van Schinkel en dan nog de diverse kra merijen. Dan hebben we vanzelfsprekend de danssalon van den heer Benema, met z'n modern orgel en orchest; en wat ook geen kermisbezoeker mag overslaan, dat is de zaal van Kossen aan cie Spoorbuurt, waar de orrigineele van Dijks Volen dammers hun prachtmuziek doen hooren Er is keus genoeg dus om te genieten. Wat onze maag bleef bespaard. In het verslag van de Keuringsdienst voor waren over 1929, le zen wij, dat in Anna Paulowna is afgekeurd en aan de consumptie onttrokken: 2 Kg. Boekwei tenmeel; 1 Kg. Puddingpoeder; 13 Pak Boek weitmeel; 45 Kg. Griesmeel; 25 Kg. gedroog de Pruimen; 15 Kg. Vijgen; 10 Kg. Tarwe meel; 15 Kg. Tarwebloem; 5 Kg. Kaas; 16 Pak Boekweitmeel; 5 Kg. gedroogde Pruimen; 1 Kg. Abricozen Het beste dageliiksche middel Ier opwekking enverfrissdiirtg, j» GEMEENTE WIERINGEN. ANNA PAULOWNA. HET OUDEN-VAN-DAGEN-FEEST. Ondanks net slechte weer den geheelen dag, is onder pret tige stemming de ouden-van-dagen-rit doorge gaan. Ongeveer 40 luxe auto's vol met oudjes ver trokken ongeveer half tien vanaf het raadhuis en zijn, na op verschillende plaatsen aangelegen te hebben om verfrissching, en ook hun maal tijd te doen, over Haarlem, Bloemendaal en Zand voort en terug over Alkmaar weer naar Anna Paulowna teruggekomen. En ongeveer 8 uur s avonds arriveerde men aan de Spoorbuurt, waar alles in zaal Kossen geregeld was om de oudjes nogmaals op koffie en koek enz. te ont halen. Een gezellig strijkje verhoogde de stem ming die er bij een ieder heel goed in was. Een paar uur bijna werd er nog feest met de oudjes gevierd. De Edelachtb. Heer Burgemeester Lo- vink verkreeg het woord en sprak zijn verheuge nis uit over het geslaagde feest van de oudjes, die rentetrekkend zijn. En in het bijzonder bracht spr. het kranige bestuur van den Bond v. Staatspensionneering Anna Paulowna hulde, voor de opoffering en moeite die het zich ge troost had voor dezen dag. Spr. wenschte het bestuur van harte geluk met het geoogste suc ces en het welslagen van dit feest. In de tweede plaats bracht spr. een woord van hulde aan de Heeren chauffeurs en auto-bezit- ers voor het belangeloos desponibcl stellen van 'lun auto's en den dag die zij toch hadden opge offerd voor de ouden van dagen en spr. hoopt, dat 't volgend jaar allen weer hunne medewer king zullen geven. Ook sprak spr. hartelijke woorden tot de oudjes die in spr.'s oog toch de hoofdrol bij dezen feestdag vervulden. Hij dank te alle oudjes er voor, dat zij op dezen dag de gasten der gemeenschap wilden zijn. Spr. hoop te, dat zij nog vele jaren dezen dag zouden mee maken. '1Ü!F*H Verder richtte spr. nog eenige woorden tot het bestuur der afd. B. v. St. Anna Paulowna, woor den die spr. van het hart moesten Dit bestuur had toch bewerkstelligd dat op dezen dag alleen die oudjes van dagen die rentetrekkende zijn, dit feest hadden gevierd, en spr. begreep zeer goed. dat dit moest om een lijn te trekken. Doch alle jaren leert men En er verblijven nog zoo vele ouden van dagen in onze gemeente, die niet rentetrekkend zijn. En spr.hoopt, (en zegt zijn medewerking toe) dat het volgende jaar alle ouden van dagen, die 65 jaar zijn, deel kunnen nemen aan de rit voor ouden van dagen. (Appl.) Hierna nog werd het woord genomen dooi den Heer P. Harder, bestuurslid van den Bond an Staatspensionn. afd. A. P. Uitvoerig zette spr. uiteen wat de Bond voor Staatspensionnee ring eigenlijk beteekent. Veel hielden spr.'s woor den in.De toelichting van het feit, dat velen nu geen ouderdomsrente trekken en ook nu het Lekkers, dat we niet mochten~proeven. In het Verslag van den Keuringsdienst voor Waren ge vestigd te Alkmaar, lezen we, dat in 1929 te Wie ringen is afgekeurd en aan de consumptie ont trokken 200 stuks melkchocolade; 1.5 Kg. ca cao; 1 Kg. Griesmeel; 6 Pakjes margarine; 10 pak gruttemeel; 1 Kg. griesmeel; 3 pak zelfrijzend bakmeel; 5 Kg. gemengd meel; 2 Kg griesmeel; 2 Kg. gedroogde pruimen; 1 Kg. ro zijnen. Gratis Cursus. Men deelt ons mede, dat door de Singer-Naaimachine Maatschappij te Haarlem vanaf 8 tot 20 September a.s. in het lo kaal van den heer M. de Haan te H.hoef een gra tis Knip- en Naaicursus zal worden gegeven. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij den vertegenwoordiger der Singer Maatschappij, den heer Joh. Klare te H. hoef, en welke inlichtingen ook bij een nader te plaatsen advertentie gele zen kunnen worden. Politie. Verloren een bruin lederen porte feuille, inhoudende f 10.- en een spoorkaartje. Inlichtingen verzocht bij Gem. Bode. RAAD van WIERINGEN van VRIJDAGMIDDAG: Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt voorlezing der notulen. Mededeelingen en ingekomen stukken: De Voorzitter deelt mede, dat de winst geval len op den verkoop van den zeegrasoogst 1929, heeft bedragen f 8475.57, uitmakende per pak van 50 Kg. f 0.62129 (vorige oogst f 0.49525) Vervolgens zijn ingekomen de volgende stuk ken: de goedkeuring van Ged. Staten van de aan koop van een grondstrook van den heer Jb. Smit ter verbreeding van den Nieuwstraat; Van Ged. Staten de goedkeuring tot wijziging datum af lossing geldleening groot f 100.000; Komt ter tafel de maandstaat Zeegrasexploita tie over Juni; geen zeegras is verkocht. Verder is ingekomen: het verslag van den ad- ministrate ur der Zeegras exploitatie over 1929- 1930; het verslag van den Keuringsdienst voor Waren over 1929; het Jaarverslag over 1929 van de Ver. van Ned. Gem.; het verslag van de N.V Spoor-Tramweg Wieringen-Schagen over 1929, waaruit blijkt, dat 4 proc. dividend wordt uitge keerd; Nog is ingekomen een verzoek van den heer F. H. Th. Jasperse om ontslag als lid der com missie van toezicht op het Lager Onderwijs Wordt verleend met dank voor bewezen diensten Nog twee lokalen a.d. Chr. School te Den Oever Wordt gelezen een schrijven van de Vereen. Christelijk Nat. Schoolonderwijs, waarin wordt verzocht gelden beschikbaar te stellen ten einde de nieuw te bouwen school met nog twee lokalen uit te breiden. (Wordt dus vier lokalen.). Wordt in handen gesteld van B. en WS. om praeadvics Verzoek van het Bestuur der Vereen, tot be vordering van het onderwijs in Oostelijk Wie'in gen inzake subsidie schoolreisjes. Naar aanleiding van het verzoek van boven genoemde vereeniging om de ten behoeve der leerlingen van de openbare scholen toegekende bijdrage ad. f 0.50 per kind eveneens beschikbaar te stellen voor de leerlingen der bijzondere school te Den Oever, deelen B. en W. het volgende mee: Volgens art. 101 der L.O.wet 1920 vergoedt de gemeente jaarlijks aan de schoolbesturen de ex ploitatiekosten der bijzondere scholen. Tot de exploitatiekosten, waaronder verstaan worden dezelfde kosten van de overeenkomstige openba re scholen, behooren volgens de bestaande op vattingen ook die van de schoolreisjes. De bij zondere school te Den Oever ontvangt dus de bij drage op gelijken voet als de openbare scholen. Daar het uiteraard niet de bedoeling kan zijn, voor de leerlingen der bijzondere school een dub bele uitkeering te verstrekken, stellen B. en W. voor, adressante te berichten, dat zij zich ter za ke van deze aangelegenheid zal hebben le ver staan met het betrokken schoolbestuur. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Rekening over 1929 en begrooting voor 1931 van de Gezondheidscommissie Wordt aangeboden de ingezonden rekening en verantwoording van de Gezondheidscommis sie gezeteld te Schagen over 1929. De ontvang sten bedragen f 1853.84; de uitgaven f 1043.11; het voordeelig saldo f 810.73. Wordt goedgekeurd, terwijl de begrooting voor 1931 van genoemde commissie voor kennisge ving wordt aangenomen. Wijziging en aanvulling bouw - en woning verordening. Bij de bespreking van de in de vergadering van 3 Mei j.1. behandelde voordracht inzake de aangifte van E. Bakker Dz. tot aanleg eener straat, drong het raadslid, de heer Oden aan tot het stellen eener voorwaarde, volgens welke belanghebbende verplicht zou worden de straat van rioleering te voorzien. B. en W. hebben nu een nieuwe redactie ont worpen van art. 9, eerste lid, der bouw- en wo ningverordening, waarbij het voorschrift in zijn nieuwe gedaante meer m overeenstemming is gebracht met de tegenwoordige opvattingen dien aangaande. Voorts heeft de Minister van Ar beid Handel en Nijverheid verzocht in de bouw verordening voorschriften op te nemen omtrent het aanbrengen van brievenbussen aan de wonin gen, zulks ten einde tegemoet te komen aan den hinder, bij het bestellen der briefpost ondervon den door 't ontbreken van 'n brievenbus aan vele woningen, waardoor die bestelling veel vertra ging ondervindt. B. en W. stellen daarom voor ook hieromtrent bepalingen in de verordening op te nemen. De heer Jn. Lont vindt 't maken van briieven bussen in bestaande woningen bezwarend. Voorz. Niet zoo erg. De bussen behoeven maar klein, 't Geeft vlugger bestelling voor de post, niettegenstaande ik dikwijls zie, dat, daar waar 'n bus is, de besteller evengoed nog aanschelt. De heer Lub acht het nummeren der huizen noodzakelijker; daar kan men geen wijs uit wor den. Zoo b.v. in de Hofstraat. Het voorstel B. en W. wordt aangenomen Verstrekking van gelden voor de stichting eener bijzondere lagere school te Hippolytushoef. Naar aanleiding van het besluit van 21 Juni, waarbij om praeadvies in handen van B. en W. werd gesteld een aanvrage van het R.K. Kerkbe stuur van de parochie van den II. Hippolytus al hier, om beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas voor de stichting van een bijzonde re lagere school te Hippolytushoef, deelen B. en W. het volgende mede: De aanvrage heeft be trekking op een school bestaande uit twee loka len, bestemd voor ten hoogste 96 leerlingen. Volgens de bepalingen der Lager -onderwijs wet 1920 moet de aanvrage worden ingewilligd, indien aan de vereischton dier wet is voldaan en de overgelegde stukken voldoen aan hetgeen in art. 73 der wet is voorgeschreven, hetgeen hier het geval is. Ook ten aanzien van deze aanvraag moeten B. en W. er echter weer op wijzen, dat op de bij lagen- vrijwel uitsluitend de handteekeningen voorkomen van ouders, die bij beëindiging dor Zuiderzeewerken hier en in de omgeving de ge meente Wieringen weer zullen verlaten. Het is. betreurenswaardig, dat de wet geen middel aan de hand doet om dergelijke gevolgen te verhinde ren. Gezien de onlangs gevallen beslissing om trent de bijzondere school te Den Oever zal ech ter het zich verzetten tegen de inwilliging van het verzoek weinig baten. Er rest ons dan ook niet anders dan voor te stellen medewerking tot de gevraagde beschikbaarstelling te verleencn en daartoe een besluit te nemen, als in het bijge voegd ontwerp is vervat. (Door de Afd. Wieringen Vereen. Volksonder wijs is tegen de geldaanvrage voor de bouw van deze Bijzondere school 'n adres ingediend en waarin wordt verzocht deze niet toe te staan, waar slechts 2 ouders de bijlagen hebben getcc- kend, die tot vaste inwoners van Wieringen ge rekend mogen worden en al de andere handtee keningen van ouders zijn, die bij de Zuiderzeewet ken betrokken zijn, die hier slechts tijdelijk wer ken en waarvan sommigen zelfs al weder vertrok ken zijn voor dat de school zou zijn gebouwd; an dere R.K. ouders (vaste inwoners van Wieringen gevoelen er geen behoefte aan, dat te H.hoef een bijz. school wordt gesticht, aldus het adres De heer Lub. Naar mijn meening zijn er dezerf de bezwaren als vroeger bij de aanvraag van de Christ. school. Ik ben het eens met het aders van Volksonderwijs; volgens de wet zullen we er mis schien niet veel mee opschieten, maar ik wil den lijdensweg nogmaals volgen. Misschien komt men in den Haag tot ander inzicht. De heer J. Lont is er ook niet voor degeklerr toe te staan. De onderteekenaars zijn allen vreom den. De hier geboren Katholieken zijn tegen ver snippering en een kerkmeester is zelfs om de kwestie uit het het Kerkbestuur getreden. De heer Oden heeft de lijst ingezien en is het met vorige sprekers en met het ad'es van Volks onderwijs eens. 50 proc. van de onderteekenaars zijn put- of keetbazen. Die lui verdwijnen even spoedig als zij komen. Slechts één geboren Wie- ringer heeft geteekend. Misschien zien ze het. in den Haag nu eens anders in. Daarop wordt met 10 tegen 1 stem het praead vies van B. en W. verworpen en de gelden dus. niet toegestaan. Verkoop van bouwgrond. Van den heer S. C. Kooij is bij B. en het ver zoek ingekomen van de gemeente te mogen koo- pen een stukje bouwterrein, zijnde een gedeelte, gelegen in den Noordoosthoek, van het perceel Kadaster Sectie A. No. 192 te Den Oever, onlangs; aangekocht voor schoolbouw. Het voornemen bestaat de school te stichten aan het Westeinde van het grondcomplex, terwijl de grond aan weerszijden van den te maken toe gangsweg de bestemming krijgt van bouwterrein. Vervolg in 't Bijblad.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2