3. R. KEUSS Se Straf der Zonde 21e Jaargang Vrijdag 29 Augustus 1930. No. 66 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Heerenbaai Portorico BLUE KRUL PRUIMTABAK' HEEREN-BAAI WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. abonnementsprijs per 3 maanden 1. DITOETER CORN. J. BOSEER, W I ERINGEN RDREAD: Hippolytushoel Wielingen. Teleioon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 TABtKSFABRIRK ,,De nakende Leeun" LAAT A, 133 AllitlAAK. Primn kwaliteit in alle prijzen Spaart onn rebussen ze üeblien ook als punieu sroole «aarde 70 80 100 1-20 H0 150 100 180 300 225 250 300 350 100 450 en 500 cent per pond. LEG WEDSTRIJD TE DEEMSTER. De fokkers van pluimvee dat zijn zij, die fokstations of foktoomen houden, waarvan de eieren voor de broederij worden verkocht bezitten in den legwedstrijd te Beemster een unieke gelegenheid om te bewijzen, dat zij eerste klasse fokdieren bezitten door aan dezen 8sten wedstrijd met een toom van 7 dieren deel te nemen, welke alsdan geduren de een geheel jaar vanaf 15 Oct. 1930 tot 10 Oct. 1931 op hun legprestaties worden gecon troleerd. Ook voor hen, die wel doelbewust hebben gefokt, doch geen gelegenheid hebben om de productie van ieder dier na te gaan, bestaat hier een schoone gelegenheid om eens door anderen te laten nagaan, in hoe verre men geslaagd is bij de selectie en het fokken der dieren. Alzoo een prachtige gele genheid om te toonen, dat men iets goeds heeft. De wedstrijd omvat kippen en eenden. De kippenwedstrijd omvat drie groepen, n.1. een groep lichte rassen, één groep zware rassen en één groep Noordhollandsche Blauwe. De eenden worden zoo mogelijk verdeeld in drie groepen n.1. in Spreeuwkoppen, Indische Loopeenden en in Kahki's Campbell. Natuur lijk kunnen ook andere rassen worden inge zonden. Voor elke groep wordt beschikbaar gesteld een gouden medaille voor de toom, die die groep het grootste aantal eieren heeft gelegd. Bovendien wordt zoowel voor kippen als voor eenden een zilveren wisselbeker be schikbaar gesteld, welke gewonnen wordt door de toom, die van de onderscheidene groepen de grootste waarde aan eieren heeft geproduceerd. Deze beker moet drie maal achtereenof vijf maal in het geheel gewon nen worden om het blijvend eigendom van den fokker te worden, terwijl door de Neder- landsche Pluimveefederatie verder nog diver se diploma's worden uitgereikt. Het wedstrijdterrein voldoet technisch aan de hoogste eischen, terwijl de geheele wedstrijd is erkend door de Nederlandsche Federatie van Vereenigingen voor Bedrijfs- pluimveehouders en onder voortdurend toe zicht en controle staat van het Rijkspluim- veeteeltconsulentschap en zijn ambtenaren. De erkenning door de N. P. F. houdt o. m. in dat de resultaten maandelijks worden ge publiceerd in diverse pluimveecouranten, ter wijl de wedstrijdcommissie zorg draagt dat -deze publicaties mede verschijnen in de gewes telijke landbouwbladen. Het terrein is prach tig gelegen in de Beemster op 15 min. van af Purmerend, terwijl de wedstrijd onder dagelij ksche leiding staat van den heer P. Ott aldaar. Aangezien in iedere groep, zoowel voor kippen als eenden een beperkt aantal too rnen kunnen worden geplaatst en al reeds meerdere opgaven van deelneming zijn bin nengekomen, zullen belanghebbenden goed doen zoo spoedig mogelijk de voorwaarden van deelneming aan te vragen bij de Heeren J. H. Velders, Leeraar Rijkslandbouwwin- terschool te Schagen en H. Prijs Zuiderweg Beemster. postadres Purmerend. De leg- wedstrijdcommissie is samengesteld uit afge vaardigden van alle pluimveeorganisaties in NoordHolland, te weten de Waterlandsche Pluimveevereeniging, de Bond van Pluimvee houders in Noord-Holland, de Centrale Pluim veecommissie uit de Holl. Maatschappij van Landbouw en de R.K. Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem. De eendenwedstrijd is natio naai, de kippenwedstrijd tot nu toe provinci aal, doch pogingen zijn in het werk gesteld om deze eveneens nationaal te maken, zoodat uit een oogpunt van reclame fokkers, die productieve dieren hebben en deze zijn er toch vele goed zullen doen om in hun eigen belang en in het belang der Noordhol landsche pluimveestapel a. deze wedstr. deel te nemen. Van zoo'n legwedstrijd gaat een flink stuk reclame uit, hetgeen de pluim veehouderij in zijn geheel ten goede komt. Tot uiterlijk 20 September a.s. kan men zich voor deelname aanmelden bij bovenstaande adressen, doch wie het eerste komt, beloopt niet de kans, dat de groepen vol zijn. BINNENLANDSCH NIEUWS. IN de BINNENLANDEN bij EGMOND Dinsdagavond liep te Egmond aan Zee het gerucht, dat bij het te Alk maar overladen van de wilde dieren van een circus twee leeuwen op het station zouden zijn ontsnapt. Do beide roofdieren, die blijkbaar naar 'n Noord zeebad verlangden, zouden op stap zijn naar Egmond. De gemeenteveldwach ter te Egmond aan Zee waarschuwde den burgemeester, die begrijpelijk door dit bericht eenigszins ontsteld was. De veldwachter raadde de bevolking aan de kinderen binnen te houden De rijks veldwachter van Egmond-binnen en Eg mond aan Zee trokken, als echte leeu wenjagers met karabijnen gewapend, de binnenlanden van de Egmonder Meer in waarna weldra de geruststellende me dcdeeling kwam. dat alles op een ver- wrgissing berustte. BIJ het BADEN VERDRONKEN. Gistermiddag om drie uur werd door badende kinderen te Bergen aan Zee, 't lijk gevonden van don 25-jarigen J. Po lak, chauffeur te Bussum die om twaalf uur was gaan baden. De man was niet gemist. WIELRIJBSTER door VRACHTAUTO AANGEREDEN Een dame en heer, die in Wageningen gelogeerd waren, maakten gisteren een fietstocht en reden de Wageningschen berg af. Onder aan den berg gaf de da me een toeken, dat zij een zijweg wilde inslaan. Zij gaf dit toeken te laat. werd door 'n haar achteropkomende vracht auto overreden en legen den grond ge smakt. Zij bleef bewusteloos liggen. Toevallig passeerde een roode Kruisau- to uit Arnhem, zoodat direct hulp ver leend kon worden. De dame had een die po wonde aan het achterhoofd en vrij ernstige verwondingen aan de armen. Zij werd naar het ziekenhuis te Wage ningen overgebracht. MEISJE AANGERAND. Uit Heerlen wordt gemeld, dat het 14-jari- ge Duitsche meisje G. H. op den openbaren weg door een onbekend gebleven persoon zou zijn aangerand. Het meisje werd op den grond geslingerd en door de onverlaten over weldigd. Naar het slachtoffer verklaarde heb ben haar aanranders met een mes gedreigd. Wat er nadien gebeurd is herinnert zij zich niet goed meer. daar zij van schrik enkele oogenblikken buiten kennis geweest moet zijn. FEUILLETON. 84. O, nu hebt ge aanspraak op vergiffenis. Ik wil die niet vragen, hernam zij, terwijl zij droevig het hoofd schudde. Maar dan zal ik spreken. Neen, mijn dochter mag niets weten, viel zij hem levendig in de rede. Om harentwil zal ik de kracht hebben ten einde toe te lij den. Mijn plicht is thans mij op te offeren. Ik verzoek het u dringend, mijnheer Van Ossen, beloof mij niets te zeggen aan mijn heer De Lasserre en vooral hem dit papier niet te laten zien. 't Is goed. Voorloopig beloof ik het u. Maar ik verbind mij niet te antwoorden, als hij mij ondervraagt en u niet te verdedigen als ik meen dat te moeten doen. De Hollander drukte de handen in de zij ne. Hij kon haar vertellen wat er gebeurd was met den heer De Lasserre, doch wilde haar die nieuwe smart besparen. Ook meen de hij haar te moeten verzwijgen op welke vreeselijke wijze de burggraaf waarschijnlijk aan zijn einde was gekomen. De rijtuigen kwamen voor. Met uitzonde ring van Gabiron en Noirot, den Grappige ?n diens vrouw, verlieten allen het jachthuis Den volgenden dag tegen half negen was Gabiron te Montmorency op het bureau van den commissaris van politie. Hij gaf alles aan wat den vorigen dag in de Rue du Ro- .cher en op het jachthuis was voorgevallen. BUITENLANDSCH NIEUWS. RADIO VOORKOMT EPIDEMIE. Uit Hongarije werden eenige paarden naar Praag vervoerd om daar verkocht te worden. Onderweg werd één der paarden aan een zigeunergroep verkocht. Toen de andere paar den in Praag aankwamen, bleek het, dat on der de dieren een hoogst ernstige, ook voor menschen besmettelijke en levensgevaarlij ke ziekte heerschte. De besmette beesten wer den oogenblikkelijk gedood, doch het gevaar bestond, dat het aan de zigeuners verkochte paard een epidemie zou veroorzaken. Het om roepstation te Praag werd te hulp geroepen om een bericht uit te zenden voor de zigeu ners, waarin een en ander werd medegedeeld. Op deze wijze is men inderdaad geslaagd het paard op te sporen en zoo een epidemie te voorkomen. ZEEBEVING IN NOORWEGEN Uit Oslo wordt gemeld dat zich op de ter reinen van de Tosdalensmijnen te Alm onge veer 30 K.M. van Stenkjer een ernstig onge val voordeed, doordat de geheele havenkade met gebouwen instortte. Men vermoedt, dat men heeft te doen met een soort zeebeving en «jat de zeebodem ter plaatse plotseling is gedaald. BENZINE UIT LEISTEEN-BITUMEN. Professor Fókine van het Chemisch Labo ratorium te Leningrad is er na langdurige onderzoekingen in geslaagd, benzine te ver krijgen uit Leisteen-bitumen. De bitumen zouden 50 prcent benzine opleveren en het proces heeft voldoende practische waarde, om het voor benzinevervaardiging op groote ;chaal toe te passen. Een speciale fabriek zal opgericht worden die per jaar 60.000 ton lei steen-bitumen zal verwerken. WEINIG VOORKOMENDE DOOD. Te Buchkirchen (Oostenrijk) at een boeren meisje een honingbrood, waarop een leven de wesp zat. Het dier stak haar in den mond en het verhemelte zwol zoo op, dat zij n: 10 minuten stikte. DRANKWET-AGENTEN AAN IIET WERK. In den strijd tusschen bootleggers en pro- hibtie-agenten in de Vereenigde Staten is het een voortdurende wedijver in slimheid, om elkaar te betrappen of om den tuin te leiden Zoo kwamen een paar in lompen ge hulde reizende muzikanten in een kroeg in het oude gedeelte van New York Men had er geen bezwaar tegen, deze menschen een koe len dronk te geven. En daar opende de een zijn vioolkist en men verwachtte, dat hij zou gaan spelen en dan met den hoed rondgaan, Maar inplaats van een viool kwam uit de kist een instrument, waarop men met een oogop slag het alcoholgehalte van het bier kon aflezen. Het percentage was te hoog en de waard werd bekeurd. Of men ziet een monteur door de straten loopen. Bij een groote garage ziet hij, dat de binnenplaats versch is gesproeid. Hij gaat als een dorstige naar de waterkraan, houdt zijn mond eronder en bij het drinken blijkt hij niet voor niets dorst te hebben voorge wend. Geen water vloeit uit de kraan, maar bier. Het geheele garage-personeel wordt ge arresteerd en zestien groote vrachtauto's, die uit de bierbron een groot deel van Brook- lyn van krachtig bier voorzagen, worden in beslag genomen. Het onderzoek brengt aan het licht, dat de biergeleiding naar een kel der loopt en ook daar in den grond verdwijnt Blijkbaar bestaat er dus een onderaardsche brouwerij en nu zal desnoods de heele straat worden opengebroken. GOED AFGELOOPEN Toen een Nederlandsch vliegt,cig be ■/Ag was te landen op Croydon bij Lon den. raakte de antenne van zijn draad- looze den stroomdraad der electrische tram; Deze draad brak gelukkig en 't vliegtuig vloog door en maakte een nor male landing. SPRONG UIT EEN VLIEGTUIG Op het traject Frankfort a.d. Main - Erfurt is gisteren een dame op 1000 M. hoogte uit 'n vliegtuig gesprongen ver moedelijk uit het portierraampje daar de deuren zelf bij de landing nog geslo ten waren. Het lijk is reeds gevonden. Op de pas van de dame vond men met potlood het verzoek geschreven een be kende te Frankfort bericht te zenden van het gebeurde. Do echtgenoot der omgekomen vrouw was korten tijd geleden het slachtoffer geworden van een ongeluk. Zeer opmerkelijk is dat ndore passagiers van het vliegtuig niets hadden bemerkt van den zelf moord der vrouw, die eerst bij do lan ling werd vermist VLIEGTUIG valt c? TOESCHOUWERS Te Chicago is bij vliegwedstrijden 'u ongeluk gebeurd doordat een marine- vliegtuig dat acrobatische toeren ver- ichtte. brandend naar beneden viel. De bestuurder kwam in d-4 vlammen om; een toeschouwer werd ernstig ge wond. Velen, die het. brandende gevaar te naar boneden zagen komen zochten in allerijl een goed heenkomen ONTGOOCHELDE FINNEN. Niet slechts de Engelsche socialisti sche arbeider Tootle is ontgoocheld van een reis naar Rusland teruggekomen, doch ook een aantal Finsche arbeiders zijn teleurgesteld. Uit Ilelsingfors wor den daaromtrent mcdedeelingen ge seind. Een aantal Finnen, allen com munisten. die gedwongen of vrijwil lig naar Rusland waren gegaan, en die door de Sowjet - regeering naar Finland zijn teruggezonden geven ontstellende beschrijvingen van den toestand in het Noorden van Rusland Zij weigerden onder het Sowjet - re- igiem te leven en zeggen, dat de Fin sche anticommunisten hen niet moor levend naar Rusland terug zullen kri.i gen. Hun teleurstelling kan afgemeten worden naar het feit, dat toen zij vol trokken. enkelen hunner bezwoeren dat zij nooit, naar Finland zouden te- rugkeeren. tenzij met een bolsjewis tisch leger. De politieke rechtbank zal dezen ontgoochelden communisten een verhoor afnemen ECHTE FR1ESCHE SOcLpcronl RAAD ANNA PAULOWNA. woning, vergezeld van eenige arbeiders met hun gereedschappen. In de eerste plaats werden de Grappige en de Mottige door een paar gendarmes naar de gevangenis te Varseilles gebracht. Darna had de ontplffing plaats van het puin. Want men moest zich overtuigen of de Sanzac al dan niet was omgekomen. Eindelijk kwam zijn lijk te voorschijn. Maar in welk e toestand 4Geheel verplet terd, afschuwelijk om te zien, onherkenbaar Het was geen menschelijke gedaante meer. Slechts een vormelooze klomp aanschouw de men. Het overdekte portret. Drie maanden zijn er verloopen sedert de gebeurtenissen voorvielen, welke wij het laatst hebben geschetst. Graaf De Lasserre is volkomen hersteld. Hij is reeds een keer uitgegaan om zijn dochter te bezoeken en mevrouw De Mont- perrey en zijn vriend Van Ossen zijn dank te betuigen voor de betoonde vriendschap en belangstelling. Hoewel hij eerst door Gabiron en vervol gens door een verhaal van Aurora vernomen had, dat mevrouw Durand ten onrechte ver dacht was de medeplichtige van burggraaf De Sanzac geweest te zijn, sprak hij Van Os sen niet over de jonge vrouw. Het was hem trouwens onbekend, dat zijn vriend ont dekt had, dat de voormalige onderwijzeres zijner dochter gravin De Lassere was. Van Ossen begreep dat het oogenblik om over Aurora's moeder te spreken, nog niet gekomen was en hield zich stil. Na dien vreeselijken nacht, door zooveel achtereenvolgende aandoeningen verplet- Ben paar uur later was het gerecht in de terd, was de gravin weder teruggekeerd naar haar kleine woning Rue Davy en leefde er in grooter afzondering dan ooit. Zij zette geen voet op straat dan slechts om de kleine inkoopen te doen, die moesten dienen om haar het noodige voor haar levensonderhoud te verschaffen. Haar spaarpenningen, in die veertien jaar overgelegd, stelden haar in te staat te le ven zonder iemand iets te behoeven vragen. Haar eenige vreugde was thans tijding van Aurora te krijgen, die van Ossen haar schier dagelijks door een zijner bedienden liet bren gen. Op die wijze wist zij dat Aurora eiken dag twee a drie uur bij haar vader doorbracht. Dacht de moeder onophoudelijk aan haar dochter, van haar kant kon Aurora zelfs als zij bij haar vader was en met hem praatte, de gedachte aan haar onderwijzeres niet van zich zetten. Tevergeefs beproefde zij de plaats, die mevrouw Durand in haar hart innam, kleiner te maken en die welke me vrouw Delorme erin besloeg, te vergrooten. Zij leed er werkelijk onder, dat zij niets ge voelde wat haar tot deze aantrok, terwijl zij voortdurend bij de andere had willen zijn. Waarom was zij zoo Zij kon het zich niet verklaren. En met schrik ontwaarde zij, dat zij mevrouw Delorme niet liefhad zooals een kind zijn moeder moet liefhebben. Be schaamd, boos op zichzelve, verweet de ar me Aurora zich bitter haar koelheid, haar onverschilligheid, kortom haar gedrag je gens mevrouw Delorme een gedrag, dat zij onnatuurlijk vond. Zij herinnerde zich de liefderijke en teedere woorden, welke haar onderwijzeres haar toegevoegd had en de liefkoozingen en kussen die zij zoo vaak ge wisseld hadden, den blik, stralend van lief de, dien mevrouw Durand op haar richtte, Openbare vergadering van den raad der gemeente Anna Paulowna op Woensdag 27 Aug. 1930, des namiddags drie uur ten raad- huize. Voorzitterburgemeester G. J. Lovink. Aanwezig alle leden. Na het gebruikelijk welkom van den voor zitter volgt voorlezing der notulen, welke on veranderd worden godgekeurd. 2. Mededeelingen a. bij beschikking van Z.E. den Minister van Financien dd. 7 Aug. no. 118, is aan deze gemeente een voorschot verleend uil b. het besluit tot verkoop van grond aan A. van Oudenaarde is door Ged. Staten goed gekeurd bij besluit dd. 13 Aug. jl. no. 113 c. het besluit van het doen van af- en overschrij vingen op de begrooting 1929 is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 6 Aug. no.9 d. de heer C. K. Hamelink heeft zijn be noeming tot onderwijzer aan de o. 1. school I aangenomen en is bereids in functie getre den e. tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. en den naam van „mamaatje" welken zij haar gaf, terwijl zij dien steeds onthouden had aan haar eigen moeder. Zij herinnerde zich bovenal haar aandoening en de vreem de gewaarwording die zij gevoeld had, toen zij op het jachthuis haar onderwijzeres te rugzag. Haar indrukken waren niet uitge- wischt en het was haar genoeg zich die te binnen te brengen om dezelfde aandoening, dezelfde gewaarwording, die haar als dron ken maakte-van vreugde, opnieuw te onder vinden. Aldus had er in haar geest een openbaring plaats en zij kwam er toe zich ai' te vragen welke geheimzinnige band er tusschen haar en mevrouw Durand bestond. Verschillende dingen, die zij opgemerkt had en die haar onmogelijk geweest was te ver klaren, kwamen haar echter weder te bin nen. Opnieuw vroeg zij zich af, waarom haar vader toch zoo onverhoeds haar onderwijze res ontslagen had waarom hij vóór die ge beurtenis haar op zulk een zonderlinge wij ze had behandeld, terwijl hij nooit het woord tot haar richtte en vermeed zich in haar tegenwoordigheid te bevinden, ja, als het ware haar terugstootte. En dan, na al hetgeen zij voor zijn dochter gedaan had, zou hij heel anders jegens haar hebben moeten han delen. Zij verwonderde zich ook, dat die vijand haars vaders, burggraaf De Sanzac, haar een brief had doen schrijven aan mevrouw Du rand om deze op het jachthuis te lokken en evenals haarzelve op te sluiten. In hoever kon mevrouw Durand aan dien slechten man de middelen verschaffen om zijn wraak te voldoen Wat hadden mevrouw Durand en de heer Delorme met elkander uit te staan En voortgaand met alles nauwkeurig na school II is benoemd D. Vries te Barsinger- horn; in verband met het door den heer C. Kooiman gevraagd eervol ontslag f. het aanleggen van wegen en riolee- ringen op het bouwterrein „Ceres" is bij aan besteding gegund aan de laagste inschrijf- ster N. V. P. Daalder's aannemersbedrijf te Alkmaar g. B. en W. gevoelen er voor, alsnog niet voor om over te gaan tot invoering van een straat- en rioleerbelasting De heer Komen uit het schrijven van B. en W. blijkt dus, B. en W. niet afwijzend staan tegenover een straat- en rioolbelasting Anders had hij een scherpere formuleering verwacht. Spr. meent dan ook, dat men in de toe komst zulk een belasting van noode zal heb ben in verband met het onderhoud en schoonmaken van de rioleering. De Voorzitter antwoord den heer Komen, dat ter zijnertijd pas uit te maken is of de kosten van dien aard zijn dat een belasting noodzakelijk maakt. Verder is ingekomen een dankbetuiging van de vereeniging „Zanglust" voor de groo te medewerking, door de gemeente verleend bij het gehouden zangconcours. Een schrijven van het hoofd der school, den heer Raap, daarin mededeelende dat de Pensioenraad hem ongeschikt heeft ver klaard voor de verdere vervulling van zijn werk. De voorz., zegt dat met den Heer Raap we derom een der getrouwen de Gemeentedienst verlaat, met een prachtigen staat van dienst. Spr. hoopt er nog eens op terug te komen, wanneer de heer Raap zijn ontslag heeft aangevraagd. Vervolgens deeldt de voorz. den raad mede dat alle rekeningen nu zijn ingebonden. De kosten waren nog al meegevallen zij hadden 600 bedragen. Hiervoor was uitge trokken 1000 tot 1200. Ook wordt nog mededeeling gedaan, over de vuilnisdienstdeze is n.1. aangevangen. Voorz. 'noopt dat men nu geen klachten meer <al krijgen, dat er vuilnis op slooten en we- ?en wordt aangetroffen. Er zal streng worden toegezien, en de ver ordening zal desnoods met behulp van Poli tie en Kantonrechter worden gehandhaafd. Spr. hoopt dat een ieder zal medewerken tot het goed functionneeren van den dienst. De heer Van der Ham merkt op, dat de ver ordening luidt, dat men de vuilnisemmers aan de openbare straat moet zetten, doch dat bijv. niet mogelijk is aan de Van Ewijck- sluis bij de keeten daar moet men eerst een heele marsch maken, voordat men aan den openbaren weg is. Spr. hoopt dan ook, dat men een beetje tegemoetkomend zal zijn, door desnoods e- ven te wachten, indien het direct niet klaar staat De Voorz. zegt, dat het niet zoo erg is, als de man des huizes 's morgens voordat hij naar zijn werk gaat, om de emmer aan den weg te zetten. Indien men mede wil werken, dan komt men over die kleinigheden van zelf heen. De Heer Keuris zou gaarne een circulaire tot de menschen richten, waarin zij op een en ander worden gewezen. De Voorz. meent hier nog even mede te moeten wachten, totdat de dienst volledig werkt. De Heer Koorn wil voor de beer tonnetjes aanschaffen, anders zal de ophaaldienst nog voor rare gevallen komen te staan. De Voorz. zegt dat een en ander natuur lijk behoorlijk zal moeten worden aangebo- te gaan en te overpeinzen, vond zij dat het bestaan van haar vader en moeder, die ge scheiden leefden, al heel vreemd en onver klaarbaar was. Zij zeide bij zichzelve Dat alles is vreemd. Er bestaat zeker iets, dat men voor mij verborgen houdt. Langzamerhand was de twijfel haar geest binnengeslopen. Van dit oogenblik af begon zij te mijmeren Hoewel zij haar best deed vroolijk te schijnen zonder twijfel om beter haar geheimste ge dachten te verbergen, zou een goed waarne mer gemakkelijk hebben opgemerkt, dat Zij over iets ernstig nadacht hetwelk haar ge heele gemoed en geest in beslag nam. Op zekeren dag zag mevrouw Delorme, dat Aurora nog gejaagder was dan anders. Zij schrok ervan. Zij heeft iets, ik geloof het vast en ze ker, sprak mevrouw Delorme ongerust bij zichzelve. Een uur evenwel voor het tweede ontbijt, scheen Aurora wat kalmer. Overeenkomstig haar wensch, had mevrouw Delorme last ge geven tegen twee uur in te spannen. Te twee uur precies was Aurora beneden op de plaats waar Louis met het rijtuig reeds wachtte. Zij reed weg. Er lag in haar houding iets vastberadens en in haar blik waren geestkracht en stout moedigheid. Zij had dan ook een gewich tig besluit genomen. Vandaag nog, had zij bij zichzelve gezegd, wat men mij niet wil mededeelen, wat men tot heden voor mij heeft verborgen gehouden Zij wilde met haar vader een ernstig on derhoud hebben. Zij wilde hem ondervragen, hem dwingen haar te antwoorden en haar de verklaring te geven van zoo veel dingen, die voor haar onbegrijpelijk waren. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1