Gevraagd: WiiteSter anna paulowna. den en komt men eventueel voor rare geval len, dan kan dit nader onder de oogen wor den gezien. De Heer Kuiken zegt dat hü een klacht heeft gehoord, dat wanneer er even meer is als een emmer vol, dit wordt geweigerd. De Voorz. zegt dat er voor het z.g. industrie vuil apart betaald moet worden. De Heer Jonker vraagt of de gemeente voordeelig is uitgeweest met de aankoop van vuilnisemmers. De Voorz. zegt dat dit ongetwijfeld het ge val is, men heeft hiernaar voldoende geïn formeerd. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel tot wijziging van den pensioen grondslag van J. Baken, als gemeen-ontvar»- ger. Voorz. zegt, dat dit verband houdt met de salarisverhooging van den heer Ba ken. Aldus goedgekeurd. 4. Voorstel tot verlaging van den aan slag in het schoolgeld van B. Jeninga. Wordt na ,een toelichting van den voorz. goedgevonden. 5. Voorstel tot terugbetaling der ontvan gen belasting op de publieke vermakelijkhe den aan de Landelijke Rijvereeniging, bij het gehouden concours-hippiqué in verband met het nadeelig saldo der rekening van dit con cours. Uit een adres blijkt dat dit concours een nadeelig saldo heeft opgeleverd van 278.01 Aan plaatselijke belasting heeft de rijveree niging moeten betalen 95.37 Zoodat B. en W. voorstellen dit bedrag bij wijze van subsidie terug te betalen. De heer Kuiken zegt hier tegen te zijn, het gaat niet op om de gemeente voor dergelijke dingen maar borg te stellen. Zij die dergelijke zaken op touw zetten moe ten hier zelf de verantwoording maar voor dragen. Na eenige discusie over het al of niet af schaffen der plaatselijke vermakelijksheids- belasting, zegt de Voorz. een voorstel van den raad tegemoet te zien, waar een regeling in wordt getroffen voor de plaatselijke ver- eenigingen. Besloten wordt aan de Rijvereeniging de belasting terug te betalen. 6. Voorstel tot het verleenen van mach tiging tot het sluiten van een nieuw stroom leveringscontract met het P.E.N. De inhoud van dit contract is gelijk aan het vorige. De Heer Kuiken zegt dat hij er nimmer meer iets van gehoord heeft van de bespre kingen met het P. E. N., welke verband hiel den, om hét G.E.B. over te doen aan het P.E.N. Hij zou daar gaarne eenige inlichtin gen over willen. De Heer Keuris, is uit den aard der zaak ook voor Centralisatie, doch vermoed dat de besprekingen wel gestrand zullen zijn, op de voor de gemeente ongunstige voorwaarden. De Voorz. Juist de voorwaarden waren van dien aard. dat wij er niet op in konden gaan Zoodra deze zich voor de Gemeente in gun- stigen zin mochten wijzigen is er geen be zwaar om de besprekingen te heropenen, Wordt besloten een nieuw contract aan te gaan. 7. Verzoek om eervol ontslag met ingang van 1 September a.s. van den heer C. Kooiman als onderwijzer aan de o.l. school II. De Voorz. wijdt eenige sympathieke woor den aan den heer Kooiman, hem schetsende als een groot kindervriend. Spr. verheugt zich echter over de promotie van den heer K En zou voor willen stellen het verslag op de meest eervolle wijze te verleenen. (Applaus.) Aldus besloten. 8. Verzoek om ontslag van den heer C. Kooiman als lid der plaatselijke commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Aldus besloten. 9. Benoeming van een lid der commissie van Toezicht op het lager onderwijs. Aanbe volen worden: 1. G. 't Hart; 2. B. de Vries. Met 9 stemmen op den heer G. 't Hart en stemmen op den Heer B. de Vries wordt No. 1 benoemd. 10 Verzoek om ontslag van den heer S. Speets als lid van het Burgelijk Armbestuur. De Voorz. zegt dat den heer. Speets 17 jaar deze functie eerlijk en trouw heeft vervuld, en ook dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Aldus besloten. 11. Benoeming van een lid van het Bur gelij k Armbestuur. Voorgedragen worden: 1. Jh. Jonker Hz., 2. C. Kossen Kz. De heer Kuiken vraagt of de voorzitter er van overtuigd is, of de Heer Jonker zijn be noeming eventueel zal aanvaarden en of hij gezien zijn drukke werkkring deze functie zal kunnen waarnemen. De voorz. zegt dat hij bij den heer Jonker persoonlijk heeft gevraagd, en als de heer Jonker zegt dat hij 't doet, dan weten de hee- ren dat men er opaan kan. De heer Jonker zal zich van de stemming onthouden omdat hij een broer is van de eerst voorgedragene. Met algem. stemmen wordt de heer Jb. Jonker benoemd. 12. Verzoek van het Burgelijk Armbe stuur om het presentiegeld te willen bepalen op 3 per bijgewoonde vergadering. Het bedrag wat hier tot nog toe voor wordt uitgetrokken is 100., te verdeelen onder de leden. Als dévergaderingen door alle leden steeds bezocht worden, is dit per vergadering onge veer 1.67. Tegenover het vele werk wat door de leden van het armbestuur wordt verricht is het gevraagde dan ook niet onbillijk, aldus de Voorzitter. B. en W. zijn ook van meening dat het verzoek moet worden toegestaan. Hiertoe wordt met algem. stemm. besloten 13. Verzoek van Commissie voor Wijkver pleging om verhooging der bijdrage voor 1931 met ƒ100.— en tot toekening van een bijdrage van ƒ184.70 in het tekort over 1929. Voorge steld wordt gunstig te beschikken. De heer Kuiken vraagt of er te Wieringer- waard al over vergaderd is, aangezien deze toch ook moeten bijdragen. De Heer Keuris is er voor om de gevraagde bijdrage toe te staan; het werk wat door wijk verpleging wordt verricht is niet te onder schatten. De voorz. antwoord den heer Kuiken, dat B. en W los van een beslissing in Wieringer- waard, de bijdrage toe te ssaan en zegt dat speciaal de T.B.C.-bèstrijding veel geld kost. Indien het echter zeer slecht weer is, zou spr. gaame wenschen, dat de zuster een au to zou kunnen nemen. De raad keurt het voorstel goed. 14 Verzoek van de Commissie voor den Legwedstrijd te Beemster om voor 1931 weder om eene bijdrage te mogen ontvangen. Voor gesteld wordt voor 1930 op f15.- Wordt door de Raad toegestaan. 15. Voorstel om op 31 December a.s. af te lossen: 1. ƒ700.— der leening ad 4% gesloten voor aandeel en renteloos voorschot in de N.V. Spoortramweg Wieringen—Schagen. 2. f 860.- der leening ad 4 1/2 geslo ten voor aankoop woning van agent Teute link. 3. f 1800.- der leening ad 5 geslo ten voor aankoop terrein naast Raadhuis. Wordt goedgevonden. 16. Voorstel om met ingang van 1 Sept. a.s. voorloopig voor den tijd van één jaar, den heer Chr. Dekker te Schagen te belasten met het bouw- en woningtoezicht in deze ge meente, inbegrepen de voor de Landarbeiders wet gebouwde woningen, tegen eene beloo ning van 750. De voorz. zegt dat dit voorstel wordt ge daan naar aanleiding van de drang, die door de raad de laatste tijd naar voren zijn geko men om beter toezicht, bij het bouwen voor rekening der Gemeente. Den heer R. Dekker is dit niet mogelijk, vandaar het voorstel om den heer Chr. Dek ker te belasten met het toezicht, welke dit te gen een belooning van 750.- op zich zal ne men. Volgens den Heer Kuiken is het mosterd na den maaltijd, de winter staat voor de deur en dan wordt er zoo goed als niet ge bouwd, het bouwen wordt trouwens minder ook, zooals spr. merkte. De Heer Jonker, dacht dat dit bedrag wel door belanghebbenden kon worden opge bracht, het zou zijn inziens geen bezwaar kunnen zijn door bijv. 25.- te laten betalen. De voorz. antwoord den Heer Kuiken, dat momenteel weer eenige landarbeiderswonin gen zullen worden gebouwd, en dat men nog steeds aanvragen in iedere vergadering krijgt te behandelen. Voor het idee Jonker voelt spr. niets, aan gezien de menschen al moesten tobben om niet boven de 4000.- te komen. Hoogste zaak is dat de Gemeente goed toe zicht krijgt. De heer Rezelman zegt, dat de heer Chr. Dekker het nog al druk heeft. Doch de voorz. zegt dat den Heer Dekker zich van assistentie heeft voorzien zoodat hij het gezicht voor de gemeente nu kan waar nemen. De heer Keuris, voor het voorstel de beste oplossing. De heer Komen heeft meermalen op beter toezicht aangedrongen. Niet dat bij den heer R. Dekker gebrek aan dienstijver voorzat, dat zij verre. Spr. juicht het voorstel toe. Wordt goedgevonden. 17.. Voorstel tot intrekking der wij kin- deeling der gemeente, tot het opnieuw num meren der huizen en tot het aanbrengen van naamborden aan de wegen. B. en W. lichten in hun praeadvies hun voordracht als volgt toe Nu de bevolking gestadig groeit en men veel minder dan vroeger elkaar persoonlijk kent, wordt de behoefte aan duidelijke adres sen grooter. Op dien grond hebben wij de eer Uwe ver gadering voor te stellen lo. de oude wijkindeeling dezer gemeente te doen vervallen 2e. de nummering der huizen te doen ge schieden wegsgewijze met dien verstande dat rechts de even- en links de oneven num mers worden gebruikt 3o. de namen der dubbele wegen als Zui- der- en Noorder Molenvaartsweg en Ooster- sn Wester Zandvaartsweg eenvoudigheids- halve te wijzigen in Molenvaart en Zand- vaart, zoo ook van Ewijcksvaartsweg in van Ewij keksvaart en Amsteldijkweg in Amstel- dijk 4o. de namen Verlengde Stoomweg, Ver lengde Meerweg, Nieuwe Meerweg, en Verleng de Kleiweg te doen vervallen en deze wegen te noemen, respectievelijk Stoomweg, Meer weg en Kleiweg. 5o. den weg vanaf den Lotweg tot den Oostdijk te noemen Oosthoekweg, den weg vanaf den van Ewij cksvaart tot den Balgdijk te noemen Lelystraat, de op „Ceres" aan te leggen wegen te noemen 1 de toegangsweg Tulpenstraat, 2 de le met de Zandvaart even wijdig loopende weg Hyacintenstraat. Indien gij U met deze voorstellen zoudt kunnen vereenigen dan zal het noodig zijn alle huizen van een nieuw nummer te voor zien. Wij zouden hiervoor willen aankoopen wit geëmailleerde plaatjes ter grootte van 11 x 7 1/2 c.m. met zwarte nummers. De kosten hiervan bedragen 14.50 per 100 stuks. Het aantal huizen bedraagt 1250. Tevens zouden wij willen overgaan tot aan schaffing van naamborden voor de wegen om deze op de daarvoor in aanmerking ko mende gebouwen te doen bevestigen. Staat op den hoek van de wegen geen geschikt ge bouw, dan zouden wij voor bevestiging van het naambord een paal van het G.E.B. willen be nutten. In totaal zijn hiervoor 81 borden noodig terwijl voor de nieuwe wegen nog een vijftal borden vereischt is. Wanneer nu gerekend wordt dat de aanschaffing van. elk bord een bedrag vereischt van 1.50 dan fcunnen de kos ten derhalve gesteld worden op f129.- waar bij dan nog komen de kosten van het beves tigen der borden aan gevels of palen van het G.E.B.-net verbonden. Vrijwel de geheele raad neemt aan de dis cussie deel de heer Koorn vind o.a. de naam Hyacintenstraat te omslachtig, do halve ge meente kan dergelijke namen niet schrijven Spr. wenschte eenvoudige namen. De heer Komen, zou gaarne de naam „Ceres" zien behouden, en stelt voor, de na men te doen luiden, Ceresweg, Burgm. Wal- lerweg, en Paralelweg. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer Rezelman. Het voorstel B. en W. wordt in stemming gebracht, en met negen tegen 2 stemmen aangenomen. De voorz. zegt nog dat er reketning zal wor den gehouden met het voorstel van den heer Komen. Nog wordt besloten om het pad, loopende van Station naar Molenvaart, te noemen Stationsweg. De Raad keurt de voorstellen goed. 18. Vaststelling van een suppL begrooting voor 1930. Wordt vastgesteld op een bedrag van f 3807. 19. Vaststelling der gemeenterakening '29, met de daarbij behoonende rekeningen yan het Burgerlijk Armbestuur en heb G.E.B. Bij monde van den heer Rezelman wordt gerapporteerd namens de commissie dat alle rekeningen in orde zijn bevonden. Goedgek 20. Voorstellen in verband met de bepa lingen der wet tot herziening van de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en de ge meenten. (Reeds geplaatst in vorig nummer). De Heer Rezelman kan niet met B. en W. eens zijn de opcenten voor de personeele be lasting. Het gaat niet op om een dienstbode altijd als een teeken van welstand te be schouwen. Evenmin als «marden die men voor zijn werk noodig heelt. Spr. zou gaarne minder belast zien. Spr. zou gaarne voor willen stellen om dit bij het gemeentefondsbelasting te zoeken, dan drukt het tenminste op de groote inko mens. Hij is dan ook tegen het voorstel van B. en W. De heer Komen vind het voc'^el van den heer Rezelman sympathiek, docn-ïï aar de re geling maar voor een jaar wordt öorgesteld, sal spr. niet tegenstemmen. Spr. zegt dat de opcenten voor het leening- fonds, rechtsgrond missen, aangezien het Rijk deze al laat loslaat, en het dan ook niet geschikt acht deze nog langer te handhaven. De fondsen zijn in een buitengewonen tijd ingesteld, en spr. acht dit nu niet meer nood zakelijk. Spr. zal dit^aar nog voorstemmen, doch een volgend jaar kan hij niet meer mee gaan en geeft B. en W. de raad de regeling terdege onder de oogen te zien. De heer van der Ham is het met den heer Rezelman eens, dat de personeele belasting ongelijkmatig drukt, doch wenscht voor dit jaar de toestand te laten zooals zij is, aange zien men dan het geheele belastingstelsel moet herzien. Aangezien deze regeling 1 Sep tember moet in werking treden, zal spr. voor stemmen. De voorz. zou gaarne wenschen dat de heer Rezelman ook kon meegaan met B. en W. Spr. kan de toezegging namens B. en W. doen dat, volgend jaar geheel nieuwe voorstellen de raad zullen bereiken. Nadat nog verschillende leden haar in stem ming hebben betoogd, met zienswijze van den heer Rezelman, doch maar voor dit jaar het maar laten willen blijven zooals het is, worden de desbetreffende voorstellen aange nomen, met 10 tegen 1 stem van den heer Re zelman. 21. Aanbieding der begrooting 1931. Inkomsten en uitgaven worden begroot op f 232534.43. Aan onvoorzien 10151.85. 21, Rondvraag. De heer Van der Ham vraagt of er geen brief is ingekomen van de bewoners, van Van Ewijcksluis. betreffende het slechte licht De Voorz. zegt dat deze gisteravond is inge komen, en dat er met groote spoed wordt -ge werkt aan de bouw van transformatiehuisjes. De grond is reeds aangewezen. Men hoopt voor den winter nog klaar te komen. B. en W. hebben op grooten spoed aange drongen bij het P.E.N. Sluiting. GEMEENTE WIERINGEN. OPROEP TENTOONSTELLING. Hollandsche Maatpij v. Landbouw. Zaterdagavond is het algemeene ledenver gadering waarop alle leden worden verwacht om opgave te doen van inzendingen. De ver schillende rubrieken zijn ongeregistreerd rundvee met opgaaf van leeftijd enz. (Gere gistreerd rundvee wordt opgegeven bij Fok- vereeniging). Gerigistreerde en ongeregi streerde warm- en koudbloed-paarden, scha pen, varkens, geiten, wol, pluimvee en konij nen, land- en tuinbouwvruchten, fruit en bloemen. Voor alle inzendingen is ruimschoots plaats en wij verwachten dat landbouwers en vee houders bij deze tentoonstelling eens met veel animo zullen inzenden. Met het oog op de plaatsverdeeling wordt dringend verzocht de aangiften zooveel mo gelijk Zaterdagvond ('s avonds 8 uur bij D. D. Lont te H.-hoef) te doen plaats hebben. Vooral paarden en rundvee en landbouwge wassen moeten in GROOTE MATE WORDEN OPGEGEVEN. Tot het opnemen van opgaven zal ter verga dering personeel aanwezig zijn. De Afdeelings-Secretaris. De Singer Maatschappij houdt cursus. Evenals op vele andere plaatsen reeds ls ge schied en het dient gezegd met veel succes, zal ook te Wieringen en wel in Hotel De Haan een gratis knip en naaicursus worden gehou den. Wij twijfelen niet, of velen zullen van dit royale aanbod der Singer Maatschappij gebruik maken; wil men deze cursus volgen, dan dient men zich spoedig op te geven. Zie advertentie in dit blad. Middenstandsvcreen. Wieringen. In de Woensdag j.1. gehouden vergadering werd besloten naast de Middenstandstentoon stelling ook nog een reclameoptocht te hou den en wel op Zaterdag 20 September. Voor de reclame etalage wedstrijd hebben zich 17 winkeliers opgegeven. Voor de stands op de tentoonstelling 12. Pogingen zullen in het werk worden ge steld om het tentoonstellingsgebouw en den Kerktoren met schijnwerpers te verlichten. Flora's Tentoonstelling». Naar we vernemen zal de opening van de bloe mententoonstelling plaats hebben op Zaterdag 6 September a.s. des avonds half negen uur in de kapel te Den Oe ver en verder geopend zijn op Zondag 7 en Maandag 8 en Dinsdag 9 Septem ber a.s. Zondag 7 September voorm. 11 uur wordt er op het MUZ-terrein een voet balmatch gehouden en wel tusschen de clubs van Wteringerwaard (WFC I), Flevo I Den Oever, Succes I van Hippo lytushoef en BKC I van Breezand De prijzen zijn een groote en een klei ne zilveren beker; een zilveren lauwer krans en een zilveren lak, welke in de Kapel ter bezichtiging liggen. Des a- vonds half tien uur wordt er een groot schitterend vuurwerk afgestoken. Maandag 8 Sept. geeft de muziekver- eeniging Apollo twee uitvoeringen en wel des av. 8 uur in de zalen van de heeren Jurrie Lont voor Floraleden en bij den heer Van Wcmmenhoven voor de niet-leden. en tot besluit wordt er Dinsdag 9 Sept. een zang en muziek- concert in de Kapel gegeven. De muziekvereeniging Apollo (direc teur de heer J. N Bruul,) zal de feesten waar noodig met muziek opluisteren. Wij wenschen Flora veel succes en bij gunstig weer staat Den Oever zeer zeker drukke dagen te wachten. De Vierde Schutsluis Bij de ge houden aanbesteding van het maken WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wol len Kleeding, Kousen en Sokken, ook de aller fijnste. JAAP SNOR ZUIDSTRAAT 15, DEN HELDER. Let op den Gelen Winkel. Depots voor Wieringen: Hippolytushoef Wed. J. de Beurs; Den Oever: Jb. Kaleveld. van schutsluis no. 4 in de Wieringer meer was laagste inschrijfster de Holl. Beton Maatschappij te A'dam f197.500 BREEZAND. Openlucht Turndag. Zondag as. zal op het land van den heer Keizer aan den Ooster Zandvaart een openluchtuitvoering worden gege ven door DOKEV Koninginnefeesten. Op het zelfde terrein zullen Maandag 1 September Koninginnefeesten worden gehouden; Groote kinderfeesten en spelen zijn daaraan verbonden; terwijl des avonds een groot vuurwerk wordt afgestoken. De hitte. Woensdagmiddag op het heetst van den dag zijn in onze ge meente vele menschen door de hitte bevangen. Het waren meest allen land arbeiders, die hun werk moesten sta ken. Zwemmen. Heden Donderdagmid dag werd in het zwembad van het Wil te Kruis Diploma-zwemmen gehouden Door onderstaande Dames en Hee ren werd 't diploma behaald: de heer Hameling, (onderwijzer; door de Jongens S. Liefhebber, KI. Keppel, II. Tauber; J. van Eeten. R. Sinke, W Egmond, C. Siewerts Meisjes en Darnes: Annie Tuinman; Adrie Brugman, Duifje Harder Ad. Tan Lindenberg. Nel van Balen Blan ken, Trien Tuinman, Mej. Brellinger; Tan Blauboer; Trien Harder Pd., Riek de Graaf; Geertje van Teulingen Mevr. Jonker-Langedijk, C. Metz, An neke Groneman. Alie Bood, Mevr. Nap W(estrate; Annie Bakker, A. Jac Snaijer, Dora van der Waal; J. de Ones T. de Ones, Trien Strijker; Trien van der Kolk; Suze Koppes; Marie Nap. De diploma's werden uitgereikt in hotel Veerburg. PLAATSELIJK NIEUWS. RAAD van WIERINGEN VERGADERING van den Raad op Vrijdag 29 Aug. 1930 nam. 2 uur. Afwezig de heer M. Kooij. Mededeelingen en Ingekomen stukken: Voorz. deelt mede, dat zijn ingekomen: van J. H. Eden bericht van aanneming zijner benoeming tot onderwijzer aan de school te H.hoef; van Ged. Staten de goedgekeurde 3e suppl. begrooting dienst 1929; van denzelfden het goedgekeurd raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijvingen van dezelfden het goedgekeurd raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot 140.000 van Burg. en Weth. de maandstaat der Zeegras exploitatie over Juli in deze maand is geen Zeegras verkocht Mej. K. J. Duyvetter verzoekt ontslag als on derwijzeres aan de school te H.hoef wegens benoeming te Hengelo (O.) Mej. M. G. Dek ker idem als onderwijzeres aan de school te Oosterland wegens benoeming te Amstelveen. Burg. en Weth. stellen voor de gevraagde ont slagen eervol te verleenen, m.i.v. een door Burg. en Weth. te bepalen datum. Wordt goedgevonden. Een verzoek van M. Baijs om terugbetaling van de helft van zijn hondenbelasting wordt ;oedgekeurd. Van de Commissie voor de malariabestrij ding door de bevolking in Noord-Holland is een verzoek ingekomen om, evenals vorige ja ren, ook op de begrooting voor 1931 een post te willen uittrekken voor subsidie aan genoem de commissie, berekend naar 1 cent per inwo ner. Aangzien de commissie naar de meening van B. en W. in de gelegenheid moet worden gesteld haar nuttig werk voort te zetten wordt voorgesteld voor 1931 een subsidie te verleenen groot 50-. Ook van het hoofdbestuur der Vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in West Friesland is een verzoek ingekomen om voor 1931 een bedrag uit te keeren van 25. Wordt goedgevonden. Een verzoek van 13 bewoners van Vartrop om een lichtpunt aan den weg, wordt in han den gesteld van B. en W. om praeadvies. .Tot het nazien van de rekening der Zeegras Exploitatie., en van de Gemeente rekening wordt een Commissie ingesteld bestaande uit de heeren J. Kooij, M. Kooij en P. Kooij. Aangifte door C. Tijsen Jbz. aanleg straat. Door C. Tijsen Jbz. te Den Helder is aan gifte gedaan van den aanleg eener straat op zijn perceel aansluitende aan de Hofstraat te Den Oever. De straatweg voldoet aan het bepaalde in art. 11. ..Hoewel deze. aangifte veel eerder had dienen te geschieden, vloeien hieruit in dit geval geen bezwaren voort om dat inderdaad, zooals aanvrager schrijft, te voren door hem met B. en W. overleg is ge pleegd. Zij stellen den Raad dus voor de aan gifte voor kennisgeving aan te nemen Wordt goedgevonden. Oosterland krijgt een klok. 4. Voorstel tot het doen aanbrengen van een uurwerk in den toren te Oos terland. Aanbrengen van een uurwerk in den toren te Oosterland. Nadat het lid van den raad. de Heei M. Bakker, in de vergadering van 30 Mei jl. de wensrhelijkheid had betoond tot het dien aanbrengen van een uur werk in den toren te Oosterland, heb ben B. en W. ter zake een onderzoek ingesteld Met den heer Bakker zijn zij van ooi- deel, dat de openbare tijdaanwijzing ook in dtt deel der gemeente verzor ging behoeft en dat. de toegenomen be bouwing aldaar het doen van een uit gaaf tot die doel wettigt. De firma B. Eysbouts te Asten (NBr. die in 1917 in den toren te Hippolus- hoef een nieuw acht-daags uurwerk plaatste, wil een dergelijk uurwerk ook leveren te Oosterland voor den ..Wordt vervolgd in het 2e Bijblad op het kantoor der Zuiderzee werken te De Haukes Wieringen een gevorderd vrouwelijk of mannelijk kunnende typen en bekend met boekhouden. Sollicitaties met volledige in lichtingen te richten tot genoemd Kantoor. Ondertrouwd t G TEN BOKKEL er. 1. DE GRAAF. Westerland. - 29 Aug. 1930. H.-Hoef, Huwelijksvoltr. 12 Sept. 1930. RUIMTABAK BINNENLANDSCH NIEUWS. DE ZWEMTOCHT over de Zuiderzee. Do zwemtocht over de Zuiderzee van mevr. Brouwer en den heer Kuiper is Zondag gedeeltelijk geslaagd. Mevr. Brouwer is er in geslaagd den kop van de geleidani van het Krabbe- gat te Enkhuizen te bereiken. De heer Kuiper heeft de tocht üOO Meter tevo ren moeten opgeven De zwemmers zijn Zondagmorgen precies te 7 uur te Stavoren in zee ge gaan. Het was een prachtige tocht o- ver de Zuiderzee, die zeer goed verliep De tocht duurde evenwel langer dan verwacht was. Dc zwemmers gebruik ten in bet water slechts enkele boter hammen en wat bonbons. Mevr. Brou wer was bij aankomst in Enkhuizen zeer goed in conditie. Dr. Renesse uit Den Haag, die den tocht had meege maakt verklaarde na onderz oek dat polsslag en hartslag normaal waren. Zij is 8 uur 46 minuten en 42 seconden in het water geweest. De heer Kuiper, die heeft moeten op geven, was zeer uitgeput. Bij aankomst in do haven van Enk huizen werd mevr. Brouwer door de directie van Het Leven, die de zwem tocht had georganiseerd en door de afdeeling Enkhuizen van den Neder- landschen Zwembond. bloemen aange boden. Tegen vier uur werd den kop van 't Krabbegat bereikt, waar, zooals ge zegd, mevrouw Brouwer aan wal stap te. Te kwart over vier was men in de haven. tef opwekkin? 'enverfrisschin?. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Kapel Den Oever voorm. 10 uur de hr. Bosma Oosterland nam. half drie Ds. Van Beek. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de Heer Franck. GEREF. KERK DEN OEVER. Voorm. 10 en nam. 3 uur Cand. Jonker. Busdienst vanaf Poelweg. MARKTBERICHTEN. Eiervciling SCHAGEN Donderdag Aanvoer 80435 Kipeieren. Prijs 55 - 57 KG 5,20 a 5,60; 58 - 60 Kg 5,30 a 5.90; 61-63 Kg. 5.70 a 6,-; 64-67 Kg. 6,10 a 6,30; Ongewogen wit 5,20 a 5 80 Bruin 5.90 a 6.30; Klein 3.40 a 4.20 1456 Eendeieren 4,50 a 4,70 SCHAGEN, Veemarkt Donderdag 6 paarden f 150 a 300; 15 stieren f175 a 280;- 28 Gelde koeien mag. f 190 a 355; 64 gelde koeien vette f 250 a 450 kalfkoeien f 260 a 425; 6 Pinken f 130 a 150; 26 Nuchtere kalveren f 20 a 34; 53 schapen mag. f28 a 40 185 schapen vette f 36 a 42; 190 Lam meren 20 a 30; 20 Varkens mag. f34 a 40; 62 varkens vette per KG. f 0.68 a 0.70; 172 Biggen f22 a 27; 11 Ivinij nen f 0.50 a fl; 118 Kippen f 0.80 a. 1,40; Hanen I' 0,20 a 1,10; Boter fl.60 Eierveiling Den Helder. 28 Aug. Aan voer 9200 kipeieren. Bruin 6,00 a 6,60 Wit 5.60 a 6.60 per 100 stuks.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2