jaar. DERDE BL. Wier. Crt Naad Wiarinsen prijs van J 1240.-, gelicel compleet met 4 koperen wijzerplaten enz. Uit uur werk kan ook worden ingericht niet electrische automatische opwinding, de gewichten hangen dan aan stalen roller'kettingen onder het uurwerk en worden door een aangebouwden elec- tro-motor im de acht uren opgewonden terwijl hij eventueele stoornis in den stroomtoevoer het uurwerk nog onge veer 8 uren blijft doorloopen. De prijs wordt in dit geval 1425.-. waarin èch ter niet zijn begrepen de kosten van hulp voor bet plaatsen en die van de electrische leiding naar den motor. Aangezien gebleken is, dat een dei- gelijk uurwerk zonder zezwaar in den 101 en te Oosterland geplaatst kan wor den, geven B. en W. in overweging daartoe over te gaan en stellen zij voor hierbij de keus te laten vallen op bet uurwerk met automatische opwinding zooals boven is omschreven. Wel zal bierbij wel eenig toezicht noodig blij ken. doch dit kan vermoedelijk van geringen omvang zijn. Overeenkomstig de voordracht wordt besloten. AANLEG RIOLEERING. 5. Voordracht tot aanleg van gcdeel- tenrioleering in de Kliefstraat en langs de weg te Zandburen. Door bewoners aan de Klieftstraat is een verzoek ingediend om rioleering aan te bren gen langs het Zuidwestelijk deel dier straat. Volgens raming gemeenteopzichter zullen de kosten T&n 56 meter riool aldaar bedragen f240. Dit is dan vanaf huis J. Ploeger tot het einde van de Klieftstraat. 3 Straatkolken zijn in dezen prijs inbegrepen. Bij B .en W. was ook reeds lang in overwe ging rioleering aan te brengen langs den weg te Zandburen Blijkens rapport van den opzichter zal de Zuidzijde van deze weg 289 meter betonri- ool knoeten worden aangebracht n.1. vanaf perceel Jb. Lont Jbz tot perceel Maaskant, met 13 stuks straatkolken. De aanlegkosten worden begroot op f1098. Het aanleggen langs de Noordzijde is e- veneens al' enkele malen verzocht. Dit gedeel te van tegenover Jb. Lont tot perceel S ten Bokkel zal een lengte hebben van 170 meter. Kosten worden geraamd op f 660.- B. en W. stellen^ voor hun credieten voor de ze werken te verleenen. Den heer J. Kooij vraagt of dat gehee le stuk gedraineerd moet worden. Weth. Bosker antwoordt bier beves tigend op. Goedgekeurd. Toelating tot school buitengewoon lager on derwijs te Den Helder 6. Voordracht betreffende do toela ting van leerlingen tot de openbare school voor buitengewoon lager onder wijs te Den Helder. ..Naar aanleiding van een regeling tot toela ting van leerlingen uit andere gemeenten tot deze school deelen B. en W. mede dat toela ting slechts kan plaats hebben indien de ge meente der woonplaats van de leerling zich bereid verklaart het betalen aan de gemeen te Den Helder van een bijdrage in de netto kosten der school en zich garant stelt voor de betaling van het schoolgeld. In verband met een bij het Gemeentebe stuur van den Helder ingekomen aanvrage om toelating van een leerling uit Wieringen deelen B. en W. mede dat ofschoon hun niet bekend is hoe groot het bedrag zal zijn dat jaarlijks per leerling moet worden bijgedra gen, zij er voorstanders van zijn aan deze zaak mede te werken omdat het een alge meen belang is, dat aan achterlijke kinderen bijzondere zorgen worden gewijd. Zij stellen daarom voor de bijdrage voor de school aan het gemeentebestuur van Den Helder te ver leenen. Echter sluit dit niet in dat ook de gemeen te Wieringen de kosten van vervber der leer lingen voor haar rekening neemt. Er is reden om aan te nemen dat voor meerdere kinde ren uit Wieringen het onderwijs aan die derwijs aan die school gewensc'nt wordt. Het is volgens de meening van B. en W. echter niet mogelijk voor een ongelimiteerd aantal leerlingen de bedoelde vervoerkosten j ten laste der gemeente te nemen. Do heer 1\ Kooij is van meening dat bet bier aanvrage betreft van men- schen die dit vervoer ook niet kunnen betalen. Laten we het beetje onderwijs wat we deze arme kinderen nog moe kunnen geven, niet doen afstuiten op liet vervier. Ilen bet reisgeld vergoeden, Voorz. antwoordt dat er intusschen weer een aanvraag is binnengekomen van menschen die niet kunnen beta len en bet vervoer zal per kind onge veer 300 per jaar vorderen. Den Heer Kaan zou in beginsel niet willen overgaan tot vrij vervoer. Docli in bijzondere gevallen, door B. en W. tr onderzookon. hier wel voor zijn. Den Heer Oden. Is dit niet uit te ma ken naar het inkomen. Wen Heer Lub s voor het voorstel van den beer Kaan men zou bijv. een grens kunnen aanwijzen. De heer Jb. Lont. Een grens stollen is zoo moeilijk. Spr. zou voor willen stellen er niet aan te beginnen. Do IToor Lub. Er zijn wel meer ge vallen dat men een grens moot stellen, zoo komt men nergens mee aan een eind. Tiet voorstel van B. en \V. om geen vervoerkosten voor rekening van de gemeente te nemen wordt aangenomen met zeven stemmen voor en drie tegen Toekenning gratificatie aan den gemeen te-deurwaarder. 7. Voordracht tot herziening dei be looning van den gemeente deurwaar der. .De gemeente-deurwaarder C.Duijnkcr heeft zich tot Burg. en Weth. gewend met het verzoek te bevorderen, dat hem. behalve de opbrengst der vervolgingskosten. 'n Zekere vaste belooning wordt toegekend. De gemeente-Ontvanger over dit verzoek gehoord, is van oordeel, dat hetgeen thans aan vervolgingskosten wordt ontvangen een onvoldoende belooning vormt voor de werk zaamheden aan de betrekking verbonden. In de laatste jaren toch wordt hier een groot aantal vervolgingsstukken uit andere ge meenten ter uitreiking - aan alhier verblijven de personen ontvangen. Vaak kost het veel moeite deze personen op te sporen, dikwijls zijn zij niet thuis te treffen, soms moeten er lange afstanden voor worden afgelegd, cnz.o Met den Ontvanger zijn B. en W. daarom van oordeel, dat er aanleiding bestaat zij het in anderen dan den gevraagden vorm aan het verzoek te voldoen. Daarom wordt voorgesteld den deurwaarder over 1930 een gratificatie toe te kennen groot f 100. Mocht voor bedoeld werkzaamheden ook volgende ja ren op een groot deel van den tijd van den deurwaarder beslag worden gelegd, dan zal het weder toekennen van een gratificatie op nieuw overwogen kunnen worden. Do beer Jb. Lont vraagt wat die deur waarder eigenlijk doe. vooi meente. Welke achterstallige belasting hij eigenlijk ophaalt;, want de inkom stenbelasting wordt, ge-ind door 't rijk Voorz. antwoordt hierop dat hij ook voor andere gemeenten moot innen en dat het veel werk geeft soms, en niet bijzonder beloond word. Ook wordt achterstallige hondenbe lasting on schoolgeldge-ind. De heer P. Kooy vraagt wat het voorstel van^B. en W. inhoudt: er een vaste belooning van te maken of dit bedrag steeds te herzien Voorz. antwoordt hiejop. dat het de bedoe ling is voor dit jaar een gratificatie te geven van f 100. Men kan dan later weer zien. Spr. doet nog uitkomen dat de heer Duijn ker voor zijn taak uitstekend geschikt is en als er een ander voor moest, komen dit wel niet zou meevallen. De heer Jb. Lont: Nu wil de burgemeester ons weer vrees aan jagen. Het vooTstcl wordt aangenomen met zeven stemmen voor en drie tegen. de heeren M. Bakker. Jb. Lont en J. Kooij. De Vuilnisophaaldienst te De Ilaukes. Instelling ophaaldienst van vuil te Ilaukes Door D. van Duin is bij wijze van proef en kele Veken het huisvuil te De Haukes opge haald tot en met perceel van N. Luyt aan den Poelwcg en tevens aau de huizen in den Waterweg. Hij is bereid hiermede voort te gaan tegen een vergoeding van f100 per jaar waarvoor hij opslagplaats en paard en wa gen beschikbaar stelt terwijl het ophalen el ke 14 dagen zal plaatshebben. B. en W. vragen den Raad machtiging Van Duin opdracht te verleenen. .De heer J. C. Lont zegt. dat het misschien te zoeken was in een extra belasting. Het gaat niet op, menschen, die er niet van profitecren ook er voor tc laten betalen.De Gemeente heeft voor cenlgc jaren een schuld van 14000 gulden overgenomen,., wat betrekkelijk ook maar voor een klein percentage menschn is geweest ..De heer P. Kooij: Is nu de tijd. niet geko men om een man in vasten dienst., aan te stellen. Voorz. Er is in B. en W. over gesproken om Van Duin in vasten dienst te nemen, doch wat de heer J. C. Lont opmerkte om een belasting hiervoor te heffen niet. Wat de Centrale be treft, dit is natuurlijk geen vergelijking: had den wij die schuld niet overgenomen, dan hadden wij nog geen electrisch licht gekregen op Wieringen. Den heer Jb. Lont is bij gerucht verteld dat op -Westerland nu ook een adres circuleert, zoodat dit dan ook B. en W. wel bereiken zal En dan wordt het lastig en onvoordeelig om steeds meer geld hiervoor te moeten betalen Voorz. zegt. dat B. en W. hun voorstel in trekken op grond van de besprekingen. Van Duin blijft het vuil ophalen waar hij dit tot nog toe deed en in afwachting van een even tuecl adres van Westerland, zullen B. en W. zich opnieuw beraden. De heer P. Kooij: Krijgen wc dan een vuil nisbakken belasting Voordracht tot vaststelling cn wijziging van belastingverordeningen in verband, met de wet van 15 Juli 1929. (In het bijblad plaatsten wij het voorstel *an den Raad gedaan door B. en W, Classificatie van de Gemeentefondsbelas- iing Voorgesteld wordt klasse I Gocdgev. Opcenten op de Gcmoentefondsbelasting. Voorgesteld wordt dit te doen behandelen bij de gcmccntcbcgrooting. Opcenten op de Vermogensbelasting.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 6