DE KANAALTOCHT VAN MEVR. BROUWER. Er zijn reeds zeer vjele pogengen gedaan, om t Kanaal bij Dover over te zwemmen, en hoewel deze tocht verscheidene keeren gedaan is, zijn de mislukkingen veel grooter in aantal. Als voor naamste oorzaak daarvan wordt de temperateur genoemd, die plotseling bizonder laag kan zijn. Hieraan is het dan ook hoofdzakelijk te wijten dat bij de mislukte pogingen er thans weer een is bijgevoegd die van mevr. Brouwer. Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur startte onze zwemster, die dezer dagen zoo succesvol de Zui derzee overzwom. Met haar regelmatigen slag ging ze voorwaarts, totdat na ongev. 31/2 uur de zwemster op moest geven. De hevige koude had haar beenen en armen als 't ware bevroren, zoo dat verder zwemmen schier onmogelijk en zelfs gevaarlijk werd. Mevr. Brouwer werd toen „op gehaald" De Kanaaltocht was mislukt PER MOTOR EEN STIER DOODGEREDEN De Motorrijder bewusteloos gevonden. Donderdagnacht is te Naarden op den rijks weg op de grens van Muiden een man in be- wusteloozen toestand en met *een schedelfrac tuur aangetroffen. Het bleek de ongeveer 30- jarige Amste-dammer Groeneveld te zijn. Deze moet in volle vaart met zijn motorrijwiel in bot sing gekomen zijn met een stier van den land bouwer Van der Bilt, die uit de weide door een openstaand hek op den weg gekomen is. De motorrijder is toen over den kop geslagen en de stier is gedood. Het slachtoffer is in het zie kenhuis te Bussum opgenomen. FIETSENDIEF OP HEETERDAAD BETRAPT. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur liet een fiets jongen, die moest wachten bij het stopbord voor het postkantoor te Amster dam, een oogennblik zijn rijwiel onbeheerd staan, om er zich enkele meters van te ver wijderen. Toen de jongen zich omdraaide en weer op zijn fiets wilde gaan zitten, bleek, dat een handig fietsendief ermee van door gegaan was. Lang plezier had deze echter niet van zijn buit, want een surveilleerend recheurcheur had den man gesnapt en nog vóór hij kon wegrijden, werd hij gearresteerd De man is overgebracht naar het hoofdbu reau van politie. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE WEGGEZOGEN ZWEMSTER. Bij het reinigen van het zwembassis aan het strand van Torquay werd een zwemster, die zich nog in het betonnen bassin bevond, in de afvoerbuis voor het water gezogen. Enkele seconden later kwam ze 10 meter verder in zee weer te voorschijn. Ze was op een paar schrammen na ongedeerd, alleen was haar in de buis door de kracht van de zuigpompen haar mutsje afgezogen. EEN GEFORTUNEERDE BEDELAAR. Te Hamburg moest een bedelaar, die se dert jaren van het armbestuur ondersteu ning geniet, zich wegens een bedrog-affaire verantwoorden. Hierbij bleek, dat hij 25.000 mark op de bank had en nog veel baar geld in huis. Hij kon dadelijk een chéque onder teekenen. toen hij tot een flinke boete bene vens gevangenisstraf werd veroordeeld. HET HART OP DE RECHTSCHE PLEK. Te Washington is een 17-jarige jongen overleden, die het hart niet linksch, doch rechts in de borst had. Reeds bij zijn geboor te dachten de doktoren, dat hij niet levens vatbaar zou zijn. Maar hij ontwikkelde zich tot een krachtige jongen, totdat het hart al lengs zwakker begon te kloppen. EEN OS BRAK LOS. In het abattoir te Hamburg rukte een wild geworden os zich los rende de straten op, wierp een kind en een motorfiets om ver en ging er van door. Een schupo schoot op het wilde dier, doch het eerste schot sprong op het schouderblad van den os af, en een jonge kantoorbediende werd door den kogel getroffen. Zijn gezicht werd ernstig verminkt en hij moest naar het ziekenhuis worden gebracht. PANIEK VERGROOT IEDER ONGELUK. Vrijdagavond onstond kortsluiting in een vol bezetten trein van den New Yorkschen ondergrondschen spoorweg, waarmede tal van rijke New Yorksche theaterbezoekers naar huis terugkeerden. Twee mannen wer den dientengevolge ernstig gewond. Onder de ongeveer 300 passagiers ontstond een pa niek en in het gedrang naar de uitgangen geraakten 4 vrouwen onder den voet, die ernstig gewond werden. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGERBRUG. Voor de Harddraverijen op Dinsdag 16 Sept. a.s. zijn 18 paarden aange geven. Een flink getal dus. En wat meer zegt, de beste dravers met klinkende namen komen op de lijst voor. Een genotvolle sportdag staat den paardenliefhebbers dus te wachten. SCHAGERBRUG. Bij de Maandag alhier gehouden stemming voor een Hoofd-Ingeland voor het Waterschap „Zijpe en Hazepolder", in de vacature van den heer Joh. C. Bruin, welke tot Heemraad is benoemd, werden uitgebracht 533 geldige stemmen. De heer Adr. Appel te St. Maartensbrug, de candidaat der Contribuabele partij, verkreeg 230 stemmen, de heer Eriks Sr. te Burgerbrug de candidaat der Egalementspartij, verkreeg 303 stemmen, zoodat laatstgenoemde met een meer derheid van 73 stemmen is gekozen. Men deelde ons mede, dat van de zijde der Contribuabele partij vele kiezers niet waren opgekomen. TEXEL. Strijd tusschen electriciteit en olie. In deze gemeente is een langdurigen strijd gevoerd over „olie of electriciteit'. Feitelijk was er strijd alleen in het waterschapsbe stuur van den polder „Waal en Burg" alhier, doch de voor- en tegenstanders hadden de inwoners van heel Texel achter zich en de strijd werd door alleen met de grootste be langstelling gevoldg. In bovenstaand waterschapsbestuur was in 1928 besloten den polder te doen droogma len door middel van oliemotoren. Dit be sluit werd genomen door een kleine meerder heid der hoofdingelanden. De minderheid was sterk voor electrische bemaling. Het besluit van het waterschapsbestuur werd echter in Januari 1929 door Ged. Sta ten niet goedgekeurd. Een 14-tal ingelanden van Waalenburg is toen tegen het besluit van Ged. Staten in beroep gekomen bij de Kroon. Reeds meer dan anderhalf jar is sinds dien verloopen, en thans is door de koningin het besluit van Ged. Staten nietig verklaard, zoodat het polderbestuur zijn gang kan gaan, en den polder door middel van olie- motoren mag gaan bemalen. ZUIDSCHARWOUDE. De kassier van de Coöp. Boerenleenbank n alhier heeft als als zoodanig bedankt. Eene oproeping voor een nieuwen functionaris heeft toen plaats gehad. Over de benoeming hebben wij een poosje geled een en ander medegedeeld. Wij vernemen thans, dat het Bestuur der Centrale Bank te Eindhoven in overeenstem ming met het besluit van den Raad van Toe zicht der Coöp. Boerenleenbank II alhier, de benoeming van den heer J. Verkroost tot kassier dezer Bank niet heeft goedgekeurd. De andere candidaat, die in de gunst stond van den R. van T., heeft, op advies van de Centrale Bank, zich teruggetrokken. Een en ander heeft tengevolge gehad dat men een geheel nieuwe oproeping voor kassier heeft gedaan. ANNA PAULOWNA. Tentoonstelling, Paardenkeuring en Sportuit slagen van de Vereeniging SPORTLUST. Onder vrij goed weer en groote belangstelling is Zater dag j.l:, uitgaande van de Vereeniging Sport- lust, de jaarlijksche Paardenkeuring gehouden. Er was flinke inzending. De bekroningen vielen ten deel Rubriek Warmbloed. Het beste paard van 5 jaar en ouder le prijs J. Geerlings 'Dz. Anna Paulowna; 2e pr. H. K. Koster, Wieringerwaard; 3e prijs J. Zijp, Moerbeek. Rubriek Het beste paard van 3—4 1/2 jaar: Alleen een 2e pr. toegekend aan J. Brak Zijpe. Rubriek: Het beste veulen: le prijs H. K. Koster Wieringerwaard; 2e prijs J. Brak Zijpe; 3e prijs G. Baken A. Paulowna. Rubriek: Beste Merrie met Veulen: le prijs H.K. Koster Wieringerwaard; 2e pr. J. Brak Zijpe en 3e pr. De Graaf Anna Paulowna. Rubriek Aideeling Koudbloedpaarden: van 1 5 jaar. le pr. K. J. Kaan, Anna Pau lowna; 2e pr. A. de Graaf Anna Paulowna en 3e pr. C. Geerlings, Anna Paulowna. Rubriek: Het beste paard van 2 1/2 jaar: le prijs G. H. Geerlings; A.Paulowna; 2e pr. K. J Kaan Anna Paulowna en 3e pr. H. J. E van Hoorn, Wieringerwaard. Rubriek Het beste Paard van 1 1/2 jaar: le prijs C. Berkhouder Schagen; 2e pr. Jac. Geer lings Anna Paulowna. Rubriek Het beste Veulen: le prijs A. de Graaf Anna Paulowna; 2e pr. K. J. Kaan Anna Paulowna en 3e pr. C. Berkhouder Schagen. Rubriek: De beste merrie met veulen: le pr. K. J. Kaan en 2e pr. A. de Graaf, beiden te Anna Paulowna. Ook de tentoonstelling was de flinke belang stelling overwaard. Verschillende artikelen wer oen daar aangekocht voor de a.s. verloting. Uitslag Grasbaan - Wielrennen. le prijs -S. Willemse Schagen; 2e pr. J. H. Sche- ne Schagen3e prijs Ivens Anna Paulowna. Troostprijzen: le P. Kwant Warmenhuizen; 2e J. Pronk Schagen en 3e Van Kouteren Anna Paulowna. SPORT. Cp het Zwaluwterrein speelde Zondag Zwa luwen 3 tegen BKC-Aspiranten. Uitslag 4-0 voor Zwaluwen. Zwaluwen II -- BKC b. Uilslag 11--3 ge wonnen door BKC. Ongeluk. Maandagmorgen is aan den Lagen dijk vermoedelijk door het breken van de stuur inrichting een vrachtauto van Leijen in de vrij diepen greppel terecht gekomen. De chauffeur bekwam geen letsel, maar de wagen werd aan het voorstel zeer gehavend. Afgeknapt. Maandagmiddag is op den hoek Stoomweg - Schorweg (ongeveer) een licht mast van het Electrisch Bedrijf door een wa gen beladen met stroo van den heer Tiel aange reden en afgeknapt. De lijnwerkers waren spoe dig voor herstelling ter plaatse. Knipcursus Singer Mij. De 14 dagen van /Singer 's gratis knipcursus zijn einde vorige week geëindigd. Het zijn voor de deelnemende dames weer aangename, nuttige en leerrijke dagen geweest, temeer waar in zaal Kossen, waar de cursus werd gehouden, alles schitterend was geregeld Het is ook een feit dat de Singernaaimachine door deze cursussen zeer in populariteit wint, omdat de dames nu eens recht de practische waarde leeren kennen. Het is ongelooflijk, wat a! op de Singer Naaimachine vervaardigd kan worden. Alle eer aan den heer Walrecht van Den Helder, die de Singer Mij. vertegenwoor digt en telkens de cursussen op zoo flinke wij ze weet te doen marcheeren. BURGERLIJKEN STAND. Geboren Hendrikus Maria, d.v. J. W. Stolte en van M. A. Staal Felix Adrianus Josephus, z.v. J. B. Lemmens en van C. van Diepen Johannes Petrus, z.v. C. W. Kuijs en van M. Meijne. Overleden Gerritje Tiel, oud 49 jaar, echt genoote van G. Wiggers. De verordening op den keuringsdienst van vee- en vleesch in verband met de Vleeschkeuringswet is bij besluit van 27 Augustus 1930, no. 78 door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. De inlevering van goederen van de be trokken dienstplichtigen zal voor deze ge meente op 7 October 1930 te Schagen in de gemeentebewaarschool plaats hebben. POLITIE. Verloren een ketting van mo torrijwiel en een rijwielplaatje. Gevon den twee kinderportemonnaies met eenig geld, een rijwielplaatje, een vulpen en een ketting. Inlichtingen ter Secretarie. Bouwvergunningen. In de maand Augus tus werden door B. en W. de volgende bouwvergunningen verleend aan A. Raven, A. van Oudeaarde en B. Berbee tot het bou wen van een woonhuis aan J. Dekker tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan J. Beerse, tot het bouwen van een woon huis met bakkerij aan A. J. Bijwaard tot het bouwen van een woonhuis met pak plaats aan H. A. van IJzendoorn tot het bouwen van een woonhuis met bloembollen- schuur aan G. A. Preijde tot het pwen van een woonhuis aan de N.V :ieu- wenhuizen en aan L. van pr van Rijn tot het bouwen van een schv .r. Het aantal sollicitanten voor de vacante betrekking van onderwijzer aan school n, te Breezand, in de plaats van den heer C. Kooiman, bedraagt thans 10. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) -r De ondergeteekende, de N.V. Bouw- en Ad ministratie Mij. „De Lichtstraal", Koningin Em- makade 175, 's Gravenhage, deelt hierdoor me de, in verband met verschillende mededeelingen in de pers: ten eerste: dat zij alle Obligatie's uitgegeven door de N.V. Bebomij ten volle garandeert en roet al haar bezittingen borg hier voor blijft; dat zij zelve thans Obligatie's uitgeeft, die vol komen in waarde en strekking hiermede in o- vereenstemming zijn; dat daarvoor elke maand op den 22e een Amortisatietrekking plaats vindt ten overstaan van Notaris De Hoog te Amsterdam; dat in het procesverbaal van den notaris over deze trekkingen steeds wordt opgenomen, dat deze trekkingen ook gel den voor reeds uitgegeven Bebomij - Obligaties. Ten tweede: dat in de pers is opgenomen een bericht, waarin vermeld wordt, dat tegen de Di recteuren een aanklacht is ingediend door een zekeren J. J. Debets, zich noemende J. J. De bets van Loon; dat J. J. Debets het doe t voor komen in dat bericht alsof deze aanklacht zou zijn op verzoek van den Heer officier van Justi tie te Rotterdam; dat deze mededeeling absoluut onwaar is en slechts gedaan is uit haat wegens het mislukken van een handig opgezette poging tot chantage; dat zij steeds al hare zaken correct behandelt en behandeld heeft en dan ook het belicht over 'n aanklacht voor kennisgeving aanneemt. Hare zaken zijn volkomen in orde, hetgeen hare boeken en bescheiden, die voor iedere be voegde ter inzage liggen, aantoonen. De Directie, die in principe van dergelijke val sche aantijgingen en lasterpraat|es geen notitie neemt, meent echter thans dat het publiek, dat haar steeds het vertrouwen schenkt en geschon ken heeft, recht heeft op een antwoord van haar zelf, hetgeen zij hiermede dan ook heeft gegeven Hoogachtend, N. V. Bouw- en Administratie - Mij. DE LICHTSTRAAL De Directie Bloklander Schoonderbeek 's Gravenhage, September 1930. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. ONVATBAARMAKING TEGEN DIPHTHERIE. Burgemeester en Wethouders van WIERIN GEN maken bekend, dat behalve voor de schoolgaande kinderen, ook voor kinderen van 2 jaar en ouder, die nog niet de school bezoeken, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze onvatbaarmaking tegen diphthe- rie, Ouders of verzorgers van bedoelde kinde ren, die hiervan gebruik willen maken, moe ten vóór 13 September a.s. ter gemeente secretarie schriftelijk of mondeling opgave doen van het aantal te behandelen kinderen en de plaats (H.-hoef, Westerland, Oosterland of Den Oever), waar zij aan de behandeling deel zullen nemen. Tijdstippen en lokalitei ten zullen nader worden bekend gemaakt. Wieringen, 8 September 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris VAN DUIN. Naar wij vernemen, zal de Gemeente raad van Nieuwe Niedorp a.s. Woensdag in verband met de plannen voor schoolbouw, de nieuwe school te Hippolytushoef bezichti gen. Ter vervanging van den onderwijzer aan de school te Hippolytushoef, den heer H. de Jong, die voor herhalingsoefeningen in militairen dienst is, is tot tijdelijk on derwijzeres aan deze school benoemd Mej. C. Roskam uit Den Helder. Mond- en klauwzeer. Nieuwe gevallen van mond* en klauwzeer zijn geconstateerd on der het vee van N. Metselaar Cz., Noorder- buurt J. Snooij, Elft S. Snooij Wz., Stroe P. F. de Maesschalk, Polder C. de Jongh, Noordburen, N. Snooij en N. Kool, Akker- weg Oosterland. Een koe van den veehou der Jb. Tijsen Mz., Gest, is aan deze ziekte gestorven. BURGERLIJKEN STAND. over de maand AUGUSTUS 1930. Geboren Petrus Cornelis, z.v. P. God schalk en P. A. van der Ven (te Alkmaar) Pieter, z.v. W. Engel en M. Jol Jantje, d.v. R. van Klinken en A Plaggenborg Bertha Helena, d.v. P. A. Wor en P. de Jong Hen drik, z. v. H. de Jong en R. Ottens Grietje, d.v. J. Scheltus en G. Dekker Maria Corne- lia, d.v. A. J. Hopstaken en W. C. Schoonen; Cornelia Neeltje d.v. J. K. van den Heuvel en W. C. MonsterAlbert, z.v. J. Metselaar en A. Wiegman Martje, d.v. L. Ploeger en L. Moorlag Cornelia Jacoba, d.v. H. L. van der Welle en E. van Vliet. Ondertrouwd P. J. Steinmetz en R. de Jong J. de Graaf en G. ten Bokkkel. Getrouwd A. J. H. Keppel en T. Keijzer. Overleden Jacob Doves, oud 1 jaar, z.v. P. Doves en Sijtje Wagemaker(te Alk maar) M. Jol, oud 32 jaar, echtgenoote van W. H. Engel te Den Helder) J. Keijzer, oud 50 jaar, echtgenoot van J. M. E. C. van Ooers S. Bais, oud 43 jaar, echtgenoot van G. M. Mulder J. J. Mulder, oud 9 jaren, zoon van W. Mulder en N. Bais. Aanbesteding. Op 17 September a.s. zal te Den Haag worden aanbesteed het bouwen van een houten laboratorium en 3 houten ingènleurswoningen in de Wieringermeer bij Medemblik. De raming is 60.000. Aan de inlevering van militaire goede ren, die alhier op 27 October zal worden ge houden, moeten 21 dienstplichtigen deelne men. J. V. O. Zondag 14 September. Sportmid dag. Bijeenkomen kwart over twee in de oude school. Bij ongunstig weer bijeenkomst in de Vonk. HET FEEST VAN „FLORA" TE DEN OE VER. De jaarlijksche tentoonstelling van de bloemenvereeniging „Flora" is schitterend geslaagd. De inzendingen waren ruim bezet, en het bezoek was ondanks het gure weer van Zon dag niet slecht te noemen. De tentoonstelling was dan ook een bezich tiging ten volle waard. Voor de Kapel was een eerepoort opgericht en in de Kapel was het één bloemen en planten, voor het mee- rendeel ingezonden door de leden van Flo ra. De heer Alb. Lont was met een stand bloemen en planten vertegenwoordigd ter opluistering, alsmede een inzending opge maakt fruit. Wij zullen ons onthouden van opmerkin gen, want hetgeen wat geboden werd was af, en men kon aan het ingezondene merken dat menig zorgvolle hand over het leven van Flora's kinderen gewaakt heeft. En onwillekeurig komen de gedachten in een mensch op, dat onze tijd nog niet zoo matrialistisch is, als wel eens wordt beweerd. Ook al gold het hier tenslotte nog weer een onderlinge wedstrijd, wie de mooiste inzen ding had. Doch dit doet aan de liefde voorr de natuur niets af. Er zijn altijd weer men- schen, die meer kijk op het schikken van een bouquet hebben en voor planten en weer an deren die meer verstand van opkweeken hebben. Hier gaat het verschil dus spreken, maar in de liefde voor hun natuurkinderen staan zij allen gelijk. Wij laten hier volgen de uitslag van de di verse bekroningen, welke ons door den Heer C. Koorn Vz. werden verstrekt. Begonia Semperflorensle pr. Wed. J. Bakker; 2e pr. Jac. Kaleveld; 3e pr. H. Bak ker; 4e pr. M. Tijsen Mz.; 5e pr. A. Bakker Az 6e. pr. KI. de Haan; 7e pr. P. Hellingman. Pelargonium le pr. H. Stadig; 2e pr. Jn. Metselaar; 3e pr. J. van Ginkel; 4e pr. P. Her mans; 5e pr. S. Bakker Jacz.; 6e pr. M. Tij sen JJzn.; 7e pr. Wed. Jn. Hermans. Asperages Pringirie le pr. D. Bakker MJohz.; 2e pr. L. van der Kreeke; 3e pr. Jn. Boersen; 4e pr. Joh. Rotgans; 5e pr. H. Bak ker; 6e pr. D. Blaauboer; 7e pr. Jn. Bakker, Gest. Sempervivum. le pr. Wed. J. Hermans; 2e pr. S. Bakker Szn. (Gest)3e pr. S. Tijsen Jz. 4e pr. S. Wagemaker; 5e pr. Jn. Rotgans Ez. Grysanthenums le pr. Wed. J. J. Bakker; 2e pr. P. Hermans; 3e pr. A. Bakker; 4e pr. W. Hermans Jz. Groepen le pr. K. Klaver 2e pr. A. Bak ker; 3e pr. C. Koorn Vz.; 4e pr. A. Bakker; 5e pr. H. Stadig 6e pr. A. Bakker; 7e pr. N. Tijsen Jbz.; 8e pr. Jac. Lont Cz.; 9e pr. M. Heijblok; 10e pr. C. Wiegman. Mooist gekweekte Plant le pr. N. Stadig; 2e pr. S. Koorn Pz. 3e pr. G. Smit4e pr. D. Bakker M.Johz., 5e pr. dezelfde 6e pr. P. Hellingman 7e pr. F. Doesburg 8e pr. C. Kaan 9e pr. C. Maars. Bouquetten. le pr. Trien Modder; 2e pr. Truus Koorn Sd.; 3e pr. Guurtje Doves Cd.; 4e pr. Geertje Lont Jbd.; 5e pr. Marie Bak ker Ad.; 6e pr. Annie van Os 7e pr. Marie Poel Jd.; 8e pr. Gre Gorter; 9e pr. J. Lont. Hoewel de bloemententoonstelling, de hoofd zaak blijft, heeft het Flora-bestuur diverse attractie's en wedstrijden aan de tentoonstel ling verbonden. Zoo was o.a. uitgenoodigd de landelijke rij vereeniging „Anna Paulowna", tot het ge ven van een demonstratie, welke in alle op zichten geslaagd mag heeten. Men waande zich somtijds in een circus, dat de paardensport serieus beoefend wordt te Anna Paulowna is een voldongen feit. De diverse nummers, werden allen keurig en correct uitgevoerd. Vooral de springnummers waren van hooggehalte. De paarden die hier de haver verdiendenkregen ze inder daad, want wanneer een sprong niet goed werd uitgevoerd, kregen ze geen hapje haver van de z.g. staljongen!?) (meisje welke aan het eind der baan klaar stond met een emmer van dit paardenvoer. Het was een keurige club dames en heeren die hier zeer mooie paardensport te zien ga ven. Allen waren in Jocky costuum gekleed wat het cachet nog verhoogde. Alle hulde aan instructeur J. C. Vethman. Op het V.V.M.P.-terrein werden 's middags voetbalwedstrijden voor het Florafeest ge speeld, waaraan de volgende vereenigingen deelnemen, Flevo, (Den Oever), Succes (Hip polytushoef) B. K. C. (Anna Paulowna) en Wieringerwaard. De eerste wedstrijd die om elf uur gespeeld werd stond onder leiding van scheidsrechter v. Beek en deze wedstrijd werd door Wierin gerwaard gewonnen met 2—1. Flevo was hier de verliezer. De tweede wedstrijd tusschen Succes en B.K.C. eindigde in een gelijk spel 11, waar na 2 x 7 1/2 minuut verlengd werd doch de stand bleef 1—1, opvallend was het dat B.K. C. 2 keer scoorde toen de scheidsrechter het eindsignaal floot. Scheidsrechter was de heer Geurts uit Den Helder. Om 4 uur wordt eerst de verliezersronde gespeeld tusschen Flevo en B.K.C. B.K.C. speelde met tien man. Flevo wist voor rust te doelpunten 1—0. Na rust weet Flevo de stand tot 40 op te voeren waarna B.K.C. een verdiend tegenpunt maakt 4—1, waarmee het einde komt, zoodat Flevo de derde prijs en B.K.C. de vierde prijs krijgt. Met een beetje geluk had B.K.C. het wel verder ge bracht, als de vierde prijs. Om 4.15 uur komen de winnaars van de beide eerste wedstrijden in het veld om de eerste en tweede prijs. Succes komt met het zelfde elftal. Wieringerwaard heeft nu van Riel onder de lat. Na 15 minuten neemt Wieringerwaard uit een misverstand in de Succes-achterhoede de leiding, waarna Schreuder nog voor de rust een 2de goal maakt 2—0. Na rust weet Schreuder die weer geducht in actie was de stand op 54 te brengen waarna Succes een verdiend tegenpunt maakt 51. 5 minuten voor het einde is het weer Schreuder die stand op 61 brengt, zoodat Wieringerwaard in het bezit komt van de eerste prijs. De uit slagen luiden FlevoWieringerwaard 1—2; Succes—B.K.C. 1—1, Succes wint na loting B.K.C.Flevo 14 WieringerwaardSuc ces 61. Wieringerwaard le prijs, Succes 2e, Flevo 3e, B.K.C. 4e. Terwijl Zondagavond een groot schitterend vuurwerk is afgestoken, waar vele honderden van hebben genoten. Aan den Oever heerschte een gezellige druk te, in de café's was dansen. Rest ons nog te vermelden dat „Apollo" onder leiding van directeur J. N. Bruul, haar zeer gewaardeer de medewerking verleende voor het muzikale gedeelte. Het was dan ook een feest van diverse go den en godinnen. (Th. J. v. V.) Verdronken. Heden bereikte ons de droevi ge mare, dat onze vroegere plaatsgenoot, de hrer Arie Jb. Timmerman, woonachtig te Sche veningen Zondagmiddag op de Kagerplassen on der Warmond bij het baden is verdronken. Politie: Verloren een zilveren dames - arm bnndhorloge. Inlichtingen bij den Gem. Bode. DOOPSGEZ. GEM. Zusterkr. Donderd. 11 Sept. 8 u. D.gez. Zusterkr Loop der bevolking over Augustus. Ingeschreven personen Mw. S. van Keu len geb. Severein van Harlingen Mej. A. v. Oudenaarde van Eindhoven B. van Leeu wen van Velsen D. Kamminga en gezin van DelfzijlB. Glazenborg van Wedde E. E. van Kruijssen van Stoppeldijk C. Veling van Eindhoven A. Boelens en echtg. van Zaandam Mw. M. H. E. Wassenaar geb. Vreeswijk van Zaandam J. Blokland en echtgenoote van SliedrechtMeej. O. Haase uit Duitschland Mw. J. C. Boerema geb. van der Heide van Veendam R. Siegers v. Roden A. M. Brouwer van Den Haag J. Hooiveld en gezin van Anna Paulowna K. van der Wal van Smallingerland J. A. Pij nen en gezin van WosdrechtM. van Gin- neken en echtgenoote van Wouw J. Van den Heuvel van DordrechtA. van Pul en gezin van WoensdrechtP. Kindts van Schoondijke M. Benne en gezin van Rotter dam. Afgeschreven personen H. T. Kroeze n. Onstwedde R. Schendelaar naar Veendam; Mej. G. Nieuwenburg naar Den Helder H. Kok naar Apeldoorn Mw. T. Keppel geb. Keijzer naar Haarlem K. van Strien en ge zin naar Den Helder J. Roelofs naar Den Haag G. W. Tobbes en gezin naar Amster dam P. G. Weeke en gezin naar Den Hel der. CE COLLECTIEVE CONTRACTEN VOOR DE ZUIDERZEEWERKEN en BAGGERBEDRIJF Zondag kwamen in 't Café 't Gulden Vlies te Alkmaar bijeen de vertrouwensmannen en af gevaardigden van de Zuiderzeewerken en het overig baggerbedrijf, georganiseerd in den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders, ter be spreking van de vraag of de collectieve con tracten die einde December 1930 afloopen, al dan niet moeten worden opgezegd en welke ver beteringen wenschelijk worden geacht. De hoofdbestuurder R. Laan gaf 'n inleiding. Aan de Zuiderzeewerken werken ongeveer een 1500 arbeiders onder de bepalingen van 't contract, behoorende tot de meer geschoolde ar beiders, zooals de schippers van zandzuigers, baggermachines, sleepbooten, benevens machi nisten en overig personeel. Ook de steenzet ters en rijswerkers zijn voor het overgroot deel georganiseerd in den Centralen Bond. Na de inleiding vond een breedvoerige dis cussie plaats. Er zullen thans aan de Zuiderzeewerken en in de verschillende gemeenten vergaderingen worden gehouden met de leden, waarin uitein delijk de beslissing zal worden genomen of de contracten al dan niet moeten worden opge zegd. Er namen 50 vertrouwensmannen aan deze vergadering deel. RUSSISCH GRAAN naar NEDERLAND Uit Berlijn wordt geseind: Naar het Berliner Tageblatt meldt, hebben de Nederlandsche graan firma's met de Sowjet Handelsvertegenwoordi ging te Londen een overeenkomst gesloten o- ver de levering van Russisch graan naar Neder land. Het graan zal in September geleverd worden. Het wordt ten deele naar Rotterdam en len deele naar Amsterdam verscheept. Voorloopig heeft men nog geen groote hoe veelheden gekocht, daar de Nederlandsche im porteurs eerst willen afwachten, hoe de kwa liteit van het Russische graan is. Mocht dit aan de verwachtingen beantwoorden, dan zouden weldra grootere hoeveelheden ingeslagen wor den. Voor de eerste levering is, naar de Ber- lijnsche krant vertelt, een prijs geaccordeerd, la ger dan de wereldprijs. TaaK DE VIERDE TWEELING. Het gezin van den heer C. Boudesteijn te Krimpen a.d. IJsel, is de vorige week voor de vierde maal met een tweeling verrijkt. a MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aardappe len, groenten en fruit; Nassaukade 158; telef. 81431 Amsterdam. De afgeloopen week was de aanvoer van Zeeuwsche aardappelen erg klein en werd de prijs iederen dag hooger en werden de aardappe len vlug verkocht. Dit was ook met ziekvrije Be velanders uit Haarl.meer het geval. De Ypolder bracht ziekvrije Bonten. Voor Overijselsche en Dientsche Blanke Nieuwlandsche zand blijft goede vraag; ook voor Hillegommer zandaard- appelen. Noordhollandsche (ook Anna Paulowna en Tesselsche aardappelen waren niet aan de markt. Onder deze soorten komt veel ziek voor. Biauwe Eigenheimers met ziek zijn onverkoop baar; heden 8 Sept. werden de volgende prijzen besteed: Per hectoliter: Zeeuwsche Bonten 4,75 a 4,90; Zeeuwsche blauwe Eigenh. 4.50 a 4.75 Zeeuwsche Eigenh. 3,70 a 3,80. Flakkeesche 'Eigenh. 3.20 a 3,50. Per 100 KG. Ypolder en Haarl.meer: Beve landers f 4.50 a 5.-; Bonten 5 a 7.-; Bontene ter 3.- a 5.-; Hillegommer zand 3.50 a 3.85 per HL. Hilleg. Bonken 2,25 a 2,50; Hilleg. Poters 2.25 a 2.90. Nieuwl. zand Overijsel per 100 KG, 4.50 a 5. Katwijker zandaardapp. 5 a 7.- per 100 KG,

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2