STER-TABAK EEN MEISJE ONTVOERD In het circus Bech-Olsen, dat deze week in Horsens (Denemarken) voorstellingen geeft, trad ook een Nederlandsch meisje op als assistente van een slangenmensch. Don derdagavond na de voorstelling is zij, naar wij in N. R. Crt. lezen, niet in haar logies gekomen en ook den anderen dag ontbrak zij op het appél. De directie heeft de zaak in handen van de politie gegeven, doch tot dusver is er nog geen spoor van haar ont dekt. Men vermoedt, dat zij door iemand uit Aarhus ontvoerd is, die Donderdagavond in het circus was. Het meisje, Clasine Antoinette Hoors ge- heeten, is in 1912 te Amsterdam geboren. STOOMTRAM ONTSPOORD. Op een slapende koe gereden. Dinsdagmorgen om ongeveer halfzes lag een koe van den heer Ophorst te Willemstad op de tiambaan te slapen, toen van de richting Wil lemsdorp de stoomtram naderde. De machinist merkte op slechts korten afstand het gevaar en kon niet voorkomen, dat de locomotief het dier aanreed, dat op slag werd gedood. Door den schok ontspoorde de locomotief waardoor de tram ongeveer 2 uur oponthoud had BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN GEVAARLIJK WATER. Gistermiddag, terwijl twee beambten van den Rijksstraatweg in een bootje aan het zeilen waren bij de stuw te Borgharen, is door zuiging van het water het bootje omge slagen en een der inzittenden Bicheroux uit Borgharen verdronken. De andere wist zich zwemmende te redden. Dit is het veertiende lijk, dat sedert de stuw klaar is, daar is op gehaald. KIND GESTIKT. In een perceel aan de Bunschotensche- straat te 's-Gravenhage, geraakte het jon getje van 9 maanden Th. G., dat in de wieg lag, met den hals verward in een bandje, dat om den hals bevestigd was en waaraan een speentje vast zat. Het kind is door het spelen met dit bandje gestikt. De ouders waren bij de buren op visitie, maar de va der kwam telkens even kijken en constateer de dan dat het kind stil was. Later op den avond bemerkten de ouders tot hun grooten schrik, dat hun zoontje levenloos in de wieg lag. WEET JE WIE JE DAAR AAN DEN HENGEL HEBT? 't Gebeurde gistermorgen in het z.g. Stille Plasje in den Kralingsche Plas. Twee dames, de een nogal zwaar en de ander iets minder „gewichtig", worden door den badmeester afgehaald met het traditio- neele pontje en komen in het bad. De „zware" vraagt Is het hier diep 't Gaat nogal. Waar vraagt u dat voor Wel, voor haar. Ze kan nog niet zwem men en is wat bang uitgevallen. Zij moet nog aan den hengel. Kan dat hier Zeker mevrouw. En bereidwillig maakt de badmeester den hengel in orde. De leerlinge gaat het water onder angstig beven in, maakt bibberend haar beenen nat, waarbij de badmeester haar bemoedigend toespreekt Kom mevrouw, nu niet bang zijn. Je kan hier aan den kant best staan. Probeer het maar eens, eens moet de eerste keer zijn. Nu flink zijn. De les neemt een aanvang. Eerst armen strekken. Neen, beter strekken, dat is niks zoo. Nou uw beenen. Deugt ook niks van. Zoo gaat het een poosje door tot de bad meester een zacht gegrinnik hoort. Zijn collega begint ook argwaan te krijgen en zegt Jó ze nemen je. Kijk uit. Dan komt er een dame aanloopen en roept tegen den badmeester Hé, weet je wie je daar aan den hengel hebt Mevrouw Brouwer van het Kanaal Wat zeg-ie Mevrouw Brouwer Wel voor den d En onder het daverend gelach van alle aanwezigen smeet de badmeester den hen gel bij zijn leerlinge in het water om al foe terende te verdwijnen MASSA-INBRAAK AAN DE BOOMPJES TE ROTTERDAM. Vijf brandkasten opengebroken. Een schrale buit van f 300. Dinsdagnacht heeft het kantoorpand „Mercurius" op de Boompjes 40 bezoek ge had van inbrekers en meer door de groote kwantiteit van opengebroken brandkasten dan door den buit, welken zij wisten te be machtigen, zal deze inbraak wel tot de groot ste blijven behooren. De inbrekers hebben in niet minder dan zeven kantoren een bezoek gebracht en vijf brandkasten opengebroken maar al hun zwoegen is slechts beloond met een bedrag van even 300 en eenige waardepapieren. Het groote dubbelpand „Mercurius", waar in een groot aantal firma's haar kantoren heeft, in verdeeld in een voor- en achter pand, verbonden door twee zijvleugels. Bij niet minder dan vier firma's in het achter pand is ingebroken, terwijl in den linker zij vleugel ook een ander kantoor nog met een bezoek is vereerd. Vermoedelijk hebben de inbrekers zich la ten insluiten, in een kolenkast, gelegen in de benedengang tusschen de portiersloge en de voordeur, welke overdag steeds open staat. Na het sluiten van de kantoren en het vertrek van de huisbewaarster naar haar ka mers, op de vierde verdieping van het pand, hebben zij dus betrekkelijk vrij spel gehad. De sleutels van alle kantoren vonden zij op een sleutelbord in de benedengang, zoodat het hun niet moeilijk werd gemaakt verschei dene kantoorruimten aan een onderzoek te onderwerpen De aanwezigheid van de huis bewaarster in het gebouw, wier appartemen ten echter op grooten afstand van de kan toren zijn gelegen, heeft hen echter wel tot voorzichtigheid aangemaand en het staat vrijwel vast, dat zij bij hun werk geen licht hebben gebruikt. Het heldere maanlicht zal hen wel bij het het werk hebben geholpen. Hoe de inbraken werden ontdekt. Dat ongenoode gasten in het pand aan het werp waren geweest, is eerst Woensdagmor gen ontdekt, toen de dienstbode van de huis bewaarster beneden kwam en het leegge roofde sleutelbord ontdekte. Zij begaf zich onmiddellijk weer naar de vierde verdieping om de huisbewaarster te waarschuwen, die onmiddellijk de politie met de ontdekking in kennis stelde. Deze ving het onderzoek aan en kwam al spoedig tot de ontdekking dat in niet min der dan zeven kantoren was ingebroken. Het schijnt, dat in de eerste plaats het achtergebouw het doel van de inbrekers is geweest. Op de tweede etage is het kantoor van de N.V. Julianaveem doorzocht. Een geld kistje is opengebroken, een lade van een schrijfbureau is eveneens open getrokken, maar de buit bestond slechts uit 60 heele centen, den geheelen inhoud der kleine kas. Meer succes hadden de inbrekers in de kantoorlokalen van de firma Nübel en Co., cargadoors en expediteurs. Van de ouderwet- sche brandkast hebben zij het slot weten uit te breken, hebben daarna het zich in de kast bevindende geldkistje opengebroken en daaruit 300 gestolen. In het kantoor van de Holland—Rijn Lijn hebben zij eveneens het slot van de brand kast geforceerd en daarna een geldkistje o- pengebroken en daaruit eenige waarde pa pieren genomen. Een tweede brandkast, welke zich in het kantoor bevond, is aan de rechter bovenzij de opengescheurd, maar de inbrekers kon den hier niets van hun gading vinden. Een bezoek aan het kantoor van het be vrachtingsbureau van de Ned. Gist- en Spi ritusfabriek leverde niets op. Alleen kon hier worden geconstateerd dat alles was doorsnuf feld. Het laatste bezoek heeft gegolden de loka len van de firma Binnenveld en Schellen gelegen aan de rechterzijde van het ge bouw. Daar is de binnenkast van een niet gesloten brandkast opengebroken, laden zijn opengetrokken, maar er was niets wat de moeite waard was om te worden meegeno men. Slechts een kistje sigaren en een Sim plexrijwiel zijn verdwenen. Over het algemeen is er weinig in de loka len vernield.Behalve de brandkasten is er weinig opengebroken, ook al omdat weinig lessenaars op slot waren en de inbrekers de sleutels van de lokalen hadden. De brandkasten zijn opengesneden waar schijnlijk met een scherp stuk ijzer. Merkwaardig is wel, dat een der kantoor lokalen, waarin een brandkast stond, met een vrij groot bedrag aan geld, ongemoeid is gelaten. Hadden de inbrekers hier ook een bezoek gebracht, dan zou de buit heel wat grooter zijn geweest. Het staat vrijwel vast, dat zij ook nog op het kantoor van de firma Brasch en Rothenstein zijn geweest, maar dat is alleen maar doorzocht. UIT EEN AUTO GEVALLEN. Twee mannen zwaar gewond. Gistermorgen reed op den Boulevard de Favauge te Zandvoort in snelle vaart een vrachtauto van de Haarlemsche Jaloezie- ënfabriek. Door het breken van een ketting vielen twee werklieden uit de auto en sloegen met het hoofd tegen de straat. Per Zieken auto zijn de beide mannen, die zware hoofd wonden hebben bekomen, naar de Maria- stichting te Haarlem overgebracht. ONDER EEN TRACTOR. De 21-jarige Jurgens, die in de nachtploeg met een tractor het land had bewerkt, keer de in den morgen naar zijn woning in Gan- zendijk (Gr.) terug. Vermoedelijk heeft hij te kort langs den kant van de sloot gereden, waardoor de grond verzakte en de tractor o- ver den kop in de sloot sloeg. Arbeiders die Daar het werk gingen, vonden de ongeluk kige dood onder den tractor. GEMEENTE WIERINGEN. LANDBOUWTENTOONSTELLING EN MIDDENSTANDSWEEK. Meer en meer naderen de drukke tentoon- stellingsdagen te Hippolytushoef en koortsach tig wordt door alle besturen en hun staf van hel pers gewerkt om alles voor elkaar te krijgen. Nog veel is er te doen aan het tentoonstel lingsterrein,! en aan het tentoonstellingsgebouw en de besturen verwachten dat velen op oproep de handen uit de mouw willen steken om een handje mee te helpen in 't begin volgende week. De straten moeten worden versierd. Voor ie dere straat te Hippolijtushoef zijn enkele perso nen aangewezen, die de leiding zullen nemen voor de versiering van hun straat. Laten alle bewoners een handje meehelpen, ook financieel. Want iedere straat of buurt moet de versiering zelf bekostigen. Dat hoeft geen kapitaal te zijn, want met wat touw, bloemen, vlaggen en groen kan men al veel bereiken. Wel is er arbeid voor noodig, doch daaraan zal 't wel niet ontbreken. Laten de bewoners van Hippolytushoef toonen, dat zij de gasten waardig willen ontvangen. Voor de mooiste straten worden prijzen uit geloofd. De winkeliers gaan al flink voor. 24 etalages zullen in de puntjes verzorgd zijn, omdat mee wordt gedaan aan de etalagewedstrijd. Voor het publiek zal daar een extra attractie aan verbon den zijn. In iedere etalage, die mededingt, zul len 'n onevenredig aantal letters worden ge plaatst, zoo verborgen in de uitstalling, dat hel publiek ze moet zoeken. Die letters van al die etalages tezamen vormen een zin. Voor de goe de samenstelling van deze zin worden aan het publiek prijzen uitgeloofd. Op straat zal het dus gezellig zijn Daarbij des avonds nog de prachtig verlichte dorpstoren met schijnwerpers van de firma Philips; de vuri ge letters op het tentoonstellingsgebouw en de vele lampions door het dorp verspreid, dat al les zal des avonds 'n fantastisch gezicht leveren. Op het tentoonstellingsterrein zal het overdag als altijd zeer gezellig zijn. Ondanks het heer- schende mond- en klauwzeer zoo hier en daar, doen de veehouders hun best, zooveel mogelijk vee op het terrein te doen verschijnen. Gelukkig! Het vormt toch de hoofdschotel. Maar het Landbouwbestuur verwacht nog meerdere aan giften. Laten de veehouders daar toch niet te lang mee wachten, want voor de goede gang van zaken moet alles voorop op 't terrein wor den geregeld. Paarden-, kippen-, eenden- en konijnenhouders, denkt u ook om uw inzending Het tentoongestelde moet een lust voor de cogen zijn, en dat kan op Wieringen I Denk nu eens niet: „ze redden het wel 1" ALLES MOET MEEDOEN I In het tentoonstellingsgebouw wordt alle da gen gehamerd en getimmerd- Alle lokalen zul len exposities bevatten. In het eerste lokaal veldgewassen, tuinbouwproducten, vruchten en bloemen. In het tweede en derde lokaal zal de fleurige Jaarbeurs van 12 plaatselijke handelsond^rnemin gen worden geïnstalleerd. Iedere honderjte be zoeker krijgt een cadeau In het vierde lokaal zijn de zuivelproducten le aanschouwen. Naar men ons vertelde, moet ook deze expositie dit jaar iets buitengewoons zijn. Nog zijn de inschrijvingen hiervoor open gesteld. Boerinnen, zet ook gij uw beste beentje voor De fabrieken zijn natuurlijk present In het vijfde lokaal zal een interessante expo sitie van de Zuiderzeewerken zijn. Men zal be grijpen, dat deze medewerking ten zeerste op prijs wordt gesteld Bij een zoo belangrijk^ verzameling in het tentoonstellingsgebouw, istve*& aanbeveling tot bezoek geheel overbodig. Voor extra attracties is vanzelfsprekend ook gezorgd en dankbaar mag hier gereleveerd wor den de medewerking der plaatselijke vereeni- gingen: Muziekvereeniging Harmonie, Mandoli- nevereeniging O.K.K. en Gymnastiekvereniging Wieringen. Harmonie zal a.s. Woensdag na de opening een marsch over het terrein maken en dan een concert geven. Ook de andere vier dagen is de ze vereeniging alle dagen present De vereeniging O.K.K. geeft tweemaal een concert in het tentoonstellingsgebouw. Het mu zikale gedeelte is dus goed verzorgd. Op den avond van den eersten dag, Woensdag, zal Harmonie een openbare uitvoering geven in de concertzaal Concordia Op den tweeden dag, Donderdag, heeft sraor gens in Hotel Lont de verloting plaats. Nogmaals wekken wij een ieder op I Steunt deze goede zaak en koopt Wieringer Landbouwloten. Fraaie en kostbare prijzen worden voor deze verloting aangekocht. Des 'smiddags geeft onze jonge rijvereeniging een sportdemonstratie en des avonds heeft in hotel Lont een gezellige avond voor de leden van de Landbouw plaats waar Harmonie met muziek en tooneel zal optreden. Vrijdagmiddag heeft een bloemencorso plaats, waaraan velen van geheel Wieringen, ook van buiten de gemeente zullen deelnemen. Nog kan men zich opgeven. Vooruit, kinderen, dames en heeren: uw fiets, uw kar, uw motor, uw auto met bloemen getooid Fraaie prijzen stelt de Middenstandsvereeniging beschikbaar. Ook voor de keclameoptocht voor Zaterdag komen vele aangiften tot deelname binnen. Maar nog meerderen zijn welkom. Het moet iets giootsch worden 1 Des middags geeft onze Gymnastiekvereeniging 'n turnfeest op het tentoonstellingsterrein. Wij verwachten wel, dat op den avond van dezen dag het publiek zich mag verlustigen in een dansje in de diverse café 's. Des Zondagsmiddags |den laatsten dag) is er des middags een ringrijderij met paard en kar en tegelijk een concert van Harmonie. Het tentoonstellingsgebouw is alle dagen ge opend vanaf 17 tot 21 September en wel op de volgende uren. Woensdag van smorgens 10 uur tot 'savonds 10 uur; Donderdag vanaf 'smid dags 2 uur tot 'savonds 10 uur; 'sVrijdags van af smiddags 4 uur tot 'savonds 10 uur; Zater dag vanaf 'smiddags 3 uur tot 'savonds 11 uur en Zondag vanaf 'smiddags 3 uur tot 'savonds 10 uur. In de expres aangelegde tuin bij het gebouw is gelegenheid voor een aangenaam zitje. Heeft iemand bloe men of planten voor deze tuin ter beschikking, [te leen natuurlijk) het zal met dankbaarheid wor den geaccepteerd. Wil dit dan even opgeven bij den heer C. J. Bosker. En ten slotte bestellen we: Len heldere lucht en een heerlijk zonnetje 1 Voor den etlagewedstrijd zijn door de volgen de burgers prijzen beschikbaar gesteld. Notaris Obreen zilveren medaille; Redactie Wieringer Courant zilveren medaille; Firma P. J. Wigbout zilveren lauwerkrans; de heer M. Minnes verg. zilveren medaille; de heer J. C. Klein zilveren lauwerkrans en de heer H. Wilms een gedreven Friesch koperen rookstel. Zijn er nog meer gulle schenkers De Zuiderzeewerken, Niettegenstaande de vacantie voor de meesten voorbij is, blijven de Zuiderzeewerken nog dagelijks groote belang stelling trekken. Ook komen velen een kijkje nemen naar het verkavelingswerk en het in cul- tuurbrengen van de Wieringermeerpolder. Deze nieuwe polder werd in den loop dezer week bezocht o.a. door een groot aantal leden der Friesche Mij. van Landbouw en de afd. Den Haag der Holl. Mij. van Landbouw, welke met groote belangstelling de in uitvoenng zijnde wei ken gade sloegen. Gevallen., De arbeider J. Vr. wonende in de Klieftslraat had het ongeluk op de gladde Ge- meenelandsweg te vallen en wel zoodanig, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen, welke een dusdanige kneuzing constateerde dat Vr. geruimen tijd niet zal kunnen werken. De eerste IJscoman in de Nieuwe Polder. Een der firma Gebr. Vroone was j.1. Dinsdag de eer ste, die zijn ijs aan de arbeiders in voornoem den Polder aanpresenteerde. Met zijn IJscofiets over den dijk rijdend werd Piet aangeroepen. Piet stapte af, maakte een schaal, gevuld met bekers en ijs gereed en ging den pclder in en hij had flink debiet. In minder dan geen tijd had hij zijn geheele voorraad verkocht. Opening Nieuwe Zaak. Naar wij vernemen zal de nieuwe zaak van de N. V. Albert Heyn te Hippolytushoef binnen enkele dagen worden ge opend. Het kostbare mooie winkelpand zal zeer zeker groote belangstelling trekken. Herv. Gem. Land in Zicht. Men verzoekt ons mede le deelen dal de heer Finkensieper Zondag a.s. voor het eerst in den dienst in de Kapel te Den Oever zal voorgaan. Mislukte Proeven. De draineer- en greppel machines, welke werkzaam waren bij De Hau- kes worden naar een ander gedeelte der Wierin germeerpolder vertransporteerd. In het zand te De Haukes gelukte het niet te best. De machines vergden te veel trkkracht. De greppels worden nu met de schop gegraven. Ook de demonstratie om met behulp van kruit dat onder den grond in explosie gebracht werd om op deze wijze slooten te graven gelukte niet. VERVOLG FLORA FEESTEN. Maandag 8 Sept. gaf de Muziekvereeniging Apollo onder leiding van den heer J. N. Bruul uitvoeringen in twee zalen te Den Oever en wel in die van den Heer Wemmenhove en in die van den hr. Lont. Beide zalen waren flink bezet en het publiek was zeer belangstellend hetgeen bleek uit de aandacht en stilte, waarmede alles gevolgd werd De muziek gaf vijf nummers ten beste welke bijzonder in de smaak vielen; ook de voordrach ten liepen flink van stapel en de tooneelstukje* in een bedrijf deden de zalen soms daveren van bet lachen. Het programma was ongeveer half twaalf geëindigd en toen werden deze welge slaagde feestavonden met een bal besloten. Ongeluk. Dinsdagmiddag te pl.m. 4 uur viel de timmermansknecht van den heer D. Bakker Dz. vanaf het dak van de danstent van den heer Lont te Den Oever, welke voor de Florafeesten lijdelijk was neergezet, van een hoogte van 4 1/2 meter naar beneden en kwam zoo onge lukkig terecht, dat hij zijn been brak. Dr. de Groot, welke spoedig ter plaatse was verricht te de eerste geneeskundige behandeling en liet teen de gekwetste per auto van Boersen naar Alkmaar vervoeren ter opname in 't ziekenhuis. De ongelukkige was C. Koorn J.Vz. Zijn ka meraad, die gelijk met hem naar beneden viel, mankeerde absoluut niets De Floraleesten werden den laatsten dag, Dinsdagavond, besloten met zang en muziek. De zangvereeniging „Excelsior" onder leiding van den heer Ai van Anna Paulowna en de Mandoli neclub onder leiding van den heer Bruul, gave* eenige mooie nummers ten beste. De uitslagen der prijswinnaars werden vervol gens voorgelezen en dan volgde als laatste num nier van het programma nog orgelspel van den heer C. V. Koorn. De voorzitter van Flora, de heer C. Tijsen Mz., sloot daarop dezen mooien avond met een hartelijk dankwoord voor aller medewerking. iSpr. bracht nog in het midden, dat Flora vol gend jaar 25 jaar zal bestaan en dan de feesten grootsch zullen worden opgezet. Spr. hoopt dat ook dan, evenals nu, weer zulk een groote col lectie planten zal worden ingezonden. ANNA PAULOWNA BURGERLIJKE STAND Geboren Jacob, zoon van K. Boonacker en van C. Govers Johannes Petrus, zoon v. J. P. de Goede en van A. A. TimmerAdrla- nus, zoon van G. Borst en D. Hoep. Getrouwd Antoon Molenaar en Maria Jansen. Ingevolge de Hinderwet is door den heer J. Beerse Czn., te Breezand, vergunning gevraagd tot het oprichten en in werking brengen van een bakkerij met heete-lucht- oven, aldaar. Naar wij vernemen is door den heer E. Sloothaak, alhier, 1 H.A. land, gelegen aan den Balgweg, uit den hand gekocht van den heer M. Cornelissen. Op dit perceel zal een woonhuis worden gebouwd. Aannemer Dienaar, te Den Helder is met den bouw van het huis belast. Wittebroodsprijs verlaagd. Op de Donder dag gehouden Bakkersvergadering is men beslo ten, om met ingang van Maandag a.s. de witte broodsprijs met 2 cent te verlagen. ANNA PAULOWNA. Ongeval ophaalbrug. Woensdagmorgen waren enkele timmerlieden aan het herstellen van de ophaalbrug bij Vcer- burg. Plotseling stortte de zware bovenklep met donderend geraas naar beneden. De klep, een zeer zwaar gevaarte, viel in het Oude Veer, zon der gelukkig iemand te hebben gedeerd. Ze is nu weer op het droge gehaald en zal weldra haar hooge positie weer innemen. Auto tegen Aisluitpaal. Woensdagmorgen is de auto bestuurd door den eigenaar den heer Jb. van Duin tegen den afsluitboom gereden van de gestremde ophaalbrug bij Veerburg. De auto werd van zijn lampen beroofd en de radiateur vrijwel geheel vernield. De oorzaak is wel te wijten aan de drukte op de wegkruising die het noodzakelijk maakt, dat de bestuurder naar twee kanten moet uitzien. Men heeft voor het ge» stremde wegdeel wel borden geplaatst doch had verzuimd de roode vlag neer te hangen. Nu is dat verzuim hersteld en wappert van de ophaal brug de roode vlag. BREEZAND. Kleine Gebeurtenissen. Dins dag aan den Balgweg geraakten eenige wielrij ders (schippers), doordat ze plotseling den weg overstaken, onder de auto van den heer P. Vroo ne. Gelukkig alleen een fiets werd ernstig be schadigd, waar de auto overheen was gegaan. En een voorband van de auto sprong er af. Persoon lijk werd niemand gekwetst. PROVINCIAAL NIEUWS. EGMOND AAN ZEE. Ernstige brand. Dins dagavond is een felle brand uitgebroken in de vischrookerij van den heer E. Schong te Egmond aan Zee. Het gebouw, dat geheel van hout was opgetrokken, brandde tot den grond toe af. WARMENHUIZEN. Uitslag van de openba re verkooping ten overstaan van notaris Wege- ner Sleeswijk te Zijpe. Van een huis, koolschuurtje en erf in de Fuik, groot 77 c.A. Bij opbod f 1780 door Schermer, Schoorl. Bij afslag opgehouden. Van een huis met schuur, erf en tuin aan den Oostwal, groot 020.50 HA- Bij opbod f 3700 door [Schermer te Schoorl. Bij afslag eveneens opge houden. Alles ten verzoeke van den heer D. de Moei, aldaar. DE WIERINGERMEERPOLDER De in cultuur brenging. Tot inspecteur bij den dienst tot in cultuur brenging van den Wieringermeerpolder is be noemd de heer A. Minderhoud, thans directeur der N.V. Grondverbeterings- en ontginnings mij. te Hoogeveen. De heer Minderhoud was reeds sinds enkele weken in de nieuwe functie werk Zeg mij, welke tabak gij rookt, en ik zal U zeggen, wie gij zijt. Rookt gij dan zijt gij een rooker van smaak, dan zijt gij een kenner, die slechts het beste verlangt. zaam. j DE HALVE STUIVERS VEREEN. De hal ve-Stuivers Vereeniging voor on- en minvermo gende lijders aan vallende ziekten ontving in Maart, April en Mei van afdeelingen in Hol lands Noorden de volgende bedragen: Schagerbrug f 14.15; Julianadorp f 21,38 en Wieringen f 22.95. SCHAGERBRUG. De volgende paarden zijn ingeschreven voor de te Schagerbrug op 16 September a.s. te houdén harddraverij Othel la, J. Plevier Alkmaar Premier, J. Plevier, Alkmaar Northerman, B. N. Spaans, Scha- gen Meteor, K. Hart, Medemblik Miss Zelda Peter, S. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Pieternel, W. Vessies, Beverwijk Maggy Henry, J. M. Schoon, Medemblik Senator Axbond, Z. Davidson, Hoorn Kapitein de Bruane, G. Vergouw Castricum, Marie P. A. Witteveen, Schoorl Hardstein, K. Vergay, Amsterdam Rollette, C. Weehuizen, Purme- rend Marry Maggowan, G. Visser, St. Maar tensbrug Jannet Harvester, J. Vergay Pur- merend Cathariena Spier, J. Vergay, Pur- merend Omega, C. Verhorst, Beverwijk Fretschen, D. Beets, Beemster Madrigal, C. F. Ockhorst, 's Gravenhage; Prinses Du luth, Stal Vitesse, Groningen. SCHAGERBRUG. Naar ons werd medege deeld bestaan er bij het Dag. Bestuur van de „Zijpe en Hazepolder" ernstige plannen om aan Hoofd-ingelanden een voorstel te doen om over te gaan tot aankoop van een motor wals, voor het in orde maken en houden der wegen. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Den Oever Kapel v.m. 10 u. de heer Finkensieper H.-hoef voorm. half elf Ds. Van Beek. Den Oever nam half drie Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. Zondag 14 Sept. vm. half elf Ds. R. v. d. Veen van Barsingerhorn. EVANGELISATIE H.hoef voorm. 10 uur de heer Bosraa. GEREF. KERK DEN OEVER. Voorm. 10 en nam. 3 uur dienst. Busdienst vanaf Poelweg. De MARKT dezer WEEK. Het tekort op onze slachtveemarkten houdt aan en het Buitenland blijft daarin voorzien. Men mag dit van de zijde van onze veehandelaren riet aardig vinden, maar daar valt niets aan te doen. In den Haag was deze aanvoer zoo be langrijk, dat zij 60.000 Kg. bedroeg. Te Amsterdam waren 11 wagons Deensch vleesch; prijzen f 0,90 a 0.95. Stieren waren 5 en 10 cent hooger. Toch was er een neiging voor lagere prijzen. Met ze kerheid is evenwel niets te zeggen. Zoo gaat 't ook al met de wolveehandel en de varkens. Wanneer wij de Schager markt van 11 Sept. vergelijken met den algemeenen toestand dan komen wij tot de volgende conclusie: stieren duur tot f 400; gelde koeien hoog tot f 350; vette koeien f 1.25 a 1.30; le kw. 2e kw. 1.05 a 1.15; 3e kw. 0.95 a 1.05. Nuch tere kalveren f 0.80 a 0.90; per kilo, uitvoer naar België. Wolvee toenemende in prijs. Lams vleesch vlug; lammeren fl.10 a 1.20 per kilo. Ve? te schapen f 1.10 a 1.20; .Spekvarkens f 0.74 a 0.76; Vleeschvarkens 0.76 a 0.78. SCHAGEN, 11 Sept. 1930, Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 8 Paarden f 150 a 350; 8 Stieren f 150 a 400; 36 Gelde koeien mag. f 190 a 340; 109 Gelde koeien vette f 250 a 470; 5 Kalf- koeien f 270 a 380; 11 Pinken f 130 a 210; 8 Graskalveren f 45 a 90; 16 Nuchtere kalveren f 20 a 50; 35 Schapen mag. f 40 a 44; 200 Schapen vette f 36 a 41; 556 Lammeren f 28 a 34; Bokken en Geiten f 7 a 12; 27 Var kens mag. f 29 a 31; 36 Varkens vette per Kg. f 0.66 a 0.68; 154 Biggen f 20 a 27; 17 Konijnen f 1.20 a 1.50; 141 Kippen f 1 a 1.10; Hanen f 0.15 a f 1.-; 10 Kg. Boter f 1.60 p. Kg. Eierveiling Schagen Donderdag 11 Sept. 1930 Aanvoer 75244 kipeieren. Prijs 55-57 Kg. 6.60 a 6.90 per 100; 58-60 Kg. 6.50 a 7.10; 61-63 Kg. 6,90 a 7,30; 64-67 Kg. 7,30 a 7,50. Ongewogen wit 6,40 a 7.-; Bruin 7 a 7.40, Klein 3.90 a 5.- 1381 Eendeieren 4,30 a 4,50 per 100. Eieiveiling, Helder, 11 Sept. 1930. Aange voerd 10415 Kipeleren. Prijzen Bruin f 7.00 a 7.50 Wit f 6.50 a 7.30 Kleine eieren f 6.50 a 6.70 Eendeleren 5.90 per 100.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2