j. i. mms C. in TRUT erne en Spoorstr 126. Tel 310. in de nieuwste kleuren. 21e Jaargang Vrijdag 19 September 1930 No. 72 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Heerenbaai Portorico DEN HELDER WIERINGER COURANT^ VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER I CORN. J. BOSKER, WIERINGEN RUREAUl Hippolytushoef Wielingen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIN Van 15 regels 0-50. Iedere regel meer 0.10 TABAKSFABRIEK .,0e wakende leeuw' IAAT A, 123 ALKMAAR Prima kwaliteit in alle prijzen Spaart onze rebussen lielib'n ook als puiilen groofe waarde 70 80 100 120 140 150 100 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. B1NNENLANDSCH NIEUWS. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Melkauto door trein gegrepen. Dinsdagmiddag even over half zes is op den onbewaakten overweg nabij de Nieuwe Kalfjeslaan te Nieuwer-Amstel een melkauto door een van Amstelveen komende trein ge grepen. Het bovengedeelte van den auto werd met melkbussen en al vn het chassis gerukt en in elkaar gedrukt. De chauffeur kwam won der boven wonder met den schrik vrij. KINDERVERLAMMING. Te Nieuwe Weterring is in het gezin van J. R. bij een kind van 2 jaar kinderverlam ming geconstateerd. Het kind is naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. JONGEN IN BRAND GERAAKT. Dinsdagmorgen stond de petro'.eumventer G. van Ommeren te Waddinxveen in de keu ken van zijn woning, bij een brandend petro leumstel een flesch met benzine ie vullen. Plotseling vatte de benzine vlam en vlogen de kleeren van zijn 9-jarig zoonlje, die bij zijn vader stond te kijken, in brand. Het ven tje vloog gillend de straat op. Omwoners schoten te hulp en wisten de vlammen met kleedingstukken te dooven, de jongen had aan zijn beide beenen zeer ernstige brand wonden opgeloopen. Na voorloop:» verbon den te zijn is hij naar den dokte: vervoerd. Inmiddels hadden de meubelen in de keuken vlam gevat, doch deze wist men met eigen middelen te dooven. KOLENDAMPVERSTIKKING. De bewoner het slachtoffer. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in het landhuis „De Egelantier" van' den heer J. E. de Jong aan den Oud-Blaricum- merweg te Laren (N.H.), tengevolge van ko lendampvergiftiging een droevig ongeval ge beurd, meldt de Tel. Toen het dienstmeisje zich 's m orgens vroeg aan de villa vervoegde, werd haar niet opengedaan. Toen zij om het huis heenliep bemerkte zij, dat één der rui ten in de vensters van de slaapkamer, waar de familie De Jong sliep, was ingeslagen. De politie verschafte zich toegang tot de villa. Bij het binnendringen van de slaapkamer l£wam de politie reeds een kolendamplucht ^heer De Jong vond men bewus yen- IIET WEEKBLAD „PAN." De Vijfde Kamer der Amsterdamsche Recht bank heeft op 24 April 1.1. den uitgever van het „mondain en humoristisch" weekblad „Pan" tot 1000 boete of 50 dagen hechtenis veroordeeld, wegens het verspreiden en in voorraad hebben van eenig geschrift, aan stootelij k voor de eerbaarheid. Het O.M. had twee weken gevangenisstraf gevorderd. In hooger beroep uitspraak doende, heeft het Amsterdamsche Gerechtshof het vonnis om een vormgebrek vernietigd. Opnieuw rechtdoende, verklaarde het Hof de feiten bewezen en legde het den verdachte 500 boe te of 25 dagen hechtenis op. De advocaat generaal had bevestiging van het vonnis ge- ëischt. BIGAMIE. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan tegen den 37-jarigen leeraar die wegens bigamie tweemaal gepleegd en een valsche aangifte in het geboorteregister heeft terechtgestaan. Het vonnis luidde een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Verdachte was in 1926 te Trinidad getrouwd terwijl zijn huwelijk te Rotterdam gesloten nog niet was ontbonden. In 1929 is hij weder om gehuwd. Toen was zijn eerste huwelijk wel ontbonden, maar het tweede niet. Boven dien heeft hij de geboorte van een kind valsch aangegeven. BIJ AANRIJDING GEDOOD. Dinsdagmiddag is dezesjarige J. Fok te Dord recht bij het oversteken van den St. Jorisweg door een vrachtauto van de firma A. J. V. te Dordt aangereden en gedood. Het meisje kwam achter een bakfiets vandaan, zoodat de chauf feur van de auto haar plotseling voor zich zag. Hoewel hij krachtig remde, kon hij niet verhinde ren dat het meisje werd gegrepen en dat een voorwiel over haar bovenlichaam reed. Zij was terstond dood GEMEENTE WIERINGEN. DE LANDBOUWFEESTEN. Tentoonstelling Holl. Mij. van Land bouw, afd. Wieringen. Middenstandsjaarbeurs. Gelukkig, het vele werk, wat door onder scheidene plaatsgenooten is verricht, de laatste dagen, om de opzet der feesten zoo grootsch, en zoo goed mogelijk te doen zijn, is niet te vergeefsch geweest. Wij zeggen gelukkig, en ieder zal het met ons beamen, want wat momenteel op Wieringen, wordt gepresteerd op het tentoonstellingsgebied alle malaise, crisis en mond- en klauwzeer ten spijt, die zal moeten toegeven, dat dit kolossale werk verdiende te slagen. Er was reden, om pessimistisch te zijn, vooral wat betreft „het weder". Wij schreven reads eerder, wat zal het weer doen; er kan weer heel wat bedorven worden door Pluvius. Hier hing weer zeer veel van het weer af. Dan is er de crisis in de Land- en Tuinbouw, |Se in den Handel, het mond- en klauw- llemaal (actoren, die De eerste bedrijven speelden zich nog binnens kamers af, in de diverse vergaderingen, w*ar de plannen werden uitgebroed. Doch zoo gauw stond een en ander niet op papier, of alras zag men timmerlieden en an deren aan het werk om de volgende bedrijven uit te Voeren. En als men de chaos den laatsten dag aan schouwde, vroeg men zich af: wat moet er nog veel gebeuren en morgen om tien uur moet men klaar zijn. Menigeen heeft zijn nachtrust opge offerd om klaar te komen Doch toen wij ons Woensdagmorgen naar het tentoonstellingsgebouw begaven, was alls zoo goed als gereed Er was reeds een vrij groot ge zeischap aanwezig op het in theetuin herschapen plein van de oude school, in welker lokalen 'n deel der tentoonstelling is ondergebracht. D E OFFICIEELE OPENING De voorzitter der Landbouwafd., de Edelacht bare heer L. C. Kolff, sprak ongeveer de vol gende openingsrede uit: Geachte aanwezigen, namens de Holl. Mij v. Landbouw afd. Wieringen heet ik U allen har telijk welkom bij de opening van deze tentoon stelling. Vooral de heeren keurmeesters, die zich wederom beschikbaar gesteld hebben om de inzendingen te beoordeelen. Toen voor eenigen tijd terug het bestuur van onze afd. besloot om dit jaar wederom een ten toonstelling te organiseeren, pakten zich eerst donkere wolken samen, welke dreigend werk ten tot het al- of niet doorgaan der tentoonstel ling doch gelukkig zijn die wolken vervaagd. Het was een goede gedachte van de Land bouwafd. om de Middenstandsvereeniging een verzoek te doen om aan deze tentoonstelling "n herfstjaarbeurs te verbinden. Want door deze samenwerking heeft men prachtig resultaten be reikt. •Spr. zou gaarne eenige woorden van dank wil len spreken en dan allereerst aan den heer O. J. Bosker, die als secretaris der Landb.afd. met zijn tot in de puntjes georganiseerd bureau zoo veel heeft bijgedragen tot hel welslagen van de ze tentoonstelling. Dan dankt spr. alle andere medewerkers, ook de Directie der Zuiderzeewer ken voor de medewerking door de inzending der stands o.a. producten van den proefpolder Andijk Spr. verzoekt dan ook Ir. Ringeling de dank van het Gemeentebestuur te willen overbrengen bij de directie. Voorts brengt spre. dank aan de schenkers van medailles en aan de muziekvereeniging Har monie, die als altijd weer op het apél is, om luis fer bij te zetten aan het feest. En hiermede dames en heeren verklaar ik de ze tentoonstelling voor geopend. De eerewijn wordt hierop rondgediend en 'n dronk gewijd aan het welslagen der tentoonstel ling. - -t a j* De optocht, Intusschen stelde men zich op om in optocht naar het tentoonstellingsterrein te trekken. Har monie blies er 'lustig op los en na een wandeling door het versierde dorp gemaakt te hebben kwam men hier aan, waar reeds een levendige drukte heerschte. De keurmeesters waren reeds druk in de weer met het beoordeelen der inzendingen. En men was algemeen van oordeel, dat hel met het rund izond^^vas meegeloopen en naar des ndin- zaken gedaan; het Comité voor aankoop van prij zen voor de verloting was aan het inslaan. Harmonie luisterde een en ander op met een concert. Uitslag der bekroningen in 't derde blad. HET TENTOONSTELLINGSGEBOUW: Bij de entrée prijken u drie woorden in zacht roode lichtletters tegen: Landbouw, Handel, Welvaart. In het eerste lokaal treffen we reeds weder muziek aan. Hier heeft de Wierin- ger Radio Centrale een plaats gevonden. De hee' Jannes Bosker heeft zeer veel werk van zijn stand gemaakt en alles gaf 'n keurigen indruk Waardig wordt hij geflankeerd door den heer Alb. Lont, welke met een pracht collectie bloe men is uitgekomen ter opluistering. Ook zijn in dit lokaal een keurcollectie inzen dingen op het gebied van land- en tuinbouw on dergebracht. Tevens zijn hier in een bijzonder goed overzich telijken stand de producten ten toongesteld van de meer dan 120 jaar bestaande fabriek van o- lieën en veekoeken van de N. V. T. Duyvis Jz. te Koog aan de zaan. Deze firma wordt vertegen woordigd door den heer Tj. Buma, en heeft op Wieringen een groot debiel. Een pyramide van flacons mei sla en lijnolie staat ter beoordeeling der bezoekers, terwijl di verse soorten veekoek ter bezichtiging staan uit gestald. De jaarbeurs derMiddenstandsvereeniging kan men vinden in het tweede en derde lokaal. Hier is de ruimte zoo productief gemaakt dat het de bewondering afdwingt. En ook hier muziek van boven zoowel als beneden. Doch laten we met onze lezers de verschillen de stands bezichtigen. iStand No. 1 is die van den heer N. Koorn, luxe bakkerij De Koornschoof. hier krijgt men een overzicht van de verschillende fijne produc ten die de heer Koorn ons dagelijks levert en die reeds op verschillende vaktentoonstellingen zijn bekroond. Deze stand trekt dan ook veel belangstelling, vooral bij de dames. De heer J. van Wachendorff van Rijn, die wij hier naast aantreffen laat u de allerlaatste snuf jes herfst- en winterstoffen zien, alsmede de aan verwante dames- en babykleeding. Deze stand maakt door zijn keurige aankleeding een voor namen indruk. Wij gaan verder en zien hier een tijdelijk fili aal van Bosker's Boekhandel. Welk een keur- verzameling boeken is hier tentoongesteld voor oud en jong, terwijl verder vele artikelen bij den kantoorboekhandel behoorende, het cachet ver- hoogen. Trouwens de firma* Bosker is hier, behal ve aan particulieren, ook als leverancier aan Ge meente- en Waterschapsbesturen, alsook aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken welbekend. De heer J. C. de Haan welke in hoofdzaak reclame maakt voor de beroemde Victor Hugo- sigaren, deze stand is op zeer vakkundige wijze ingericht, maakt een keurigen indruk en mag zich gedurig in de belangstelling van het heeren- puhliek verheugen. Aan het einde van deze gang, men zou het ook straat kunnen noemen, staan we voor de stand van den heer D. Minnes, die voor zijn uitstalling een dubbele ruimte noodig heeft, waarvan een groot gedeelte wordt ingenomen met de Geroar- tikelen. Prachtige tapijten vormen een keurige |f!p ,Naumann Regina Bosch en V.T.-electrische lampen zijn hier in ver cheidenheid: ze vragen geen nadere aanbeve ling. De stand van den heer L. Geuzebroek, sani taire artikelen vraagt nu onzen aandacht en dat het deze meening was met zijn deelname, kunt u zien aan de ruimte die hij noodig heeft; prachti ge waschbakken met en zonder spiegel, vallen hier te bewonderen, terwijl een tweetal closets zijn opgesteld, w.o. het nieuwe drukknopsysteem U zult intusschen wel trek gekregen hebben dan kunt u bij Alb. Lont terecht, voor wienst stand wij nu staan; een keurige collectie fruit staat tentoongesteld en lokt tot eten uit. Is U voldaan, dan gaan we nu de stand van de firma «Berkhout bekijken, welke het middenvlak beslaat; diverse eléctrische aparaten staan hier opgesteld alsook het nieuwste op gebied van Phi lips Radio. Alfa waschmachines zijn in werking; ze bieden het voordeel nimmer onder stroom te kunnen geraken. Als u uitgekeken is gaan wij naar de laatste stand in dit lokaal en wel van den heer Joh. Kla re die een uitgebreide Collectie Singernaaimachi nes tentoonstelt. Wij laten de dames hier achter, welke natuurlijk eerst het borduren nog gauw moeten leeren op deze machine en gaan we ons even verfrisschen in de theetuin. U ziet, aan al les is gedacht; ook hier een gezellige drukte. Vriendelijke dames helpen U gaarne aan eern verfrisschende dronk. Wij zetten ons even neer en kijken vol be wondering naar het keurig gazon met rotspartij* en fontein, wat onder leiding van den heer Hoog verst is aangelegd. Is u uitgerust* dan gaan we weer opstappen, want veel valt nog te zien; wij voegen on weec bij de dames en gaan nu naar de afd. Zuivel, wei ke een plaats heeft gekregen in het 4e lokaal. Ook hier is weer genoeg te zien zooals u merkt, Aan de inzendingen is zee veel werk besteed, en de Wieringer fabrieken hebben al hun uiterste best gedaan om zoo voordee- lig mogelijk uit te komen. Het was dan ook werkelijk de moeite waard om hier te vertoe ven, nog werden hier stands ingenomen door de fabrieken Lutjewinkel en N.V. Vooruit gang Julianadorp, welke zich waardig aan sluiten bij het geheel. Vermelden wij nog dat de Fa. Bodegraven uit Schoorl uitgeko men is met een keurige stand bloemen en fruit. Een stand het kantoor voor spiritusver- koop, is de laatste in dit lokaal, hier kunt u de voordeelen, van het gebruik van spiritus lonstreerd zien, diverse kooktoestellen om u aan te toonen, dat spiri- |ndelijker en voordeeliger

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1