f C. DE BOER Kapper t./o. Station Anna Paulowna Aparte Salons voor Dames en Heeren BLIJVENDE HAARGOLF Volledige behandeling f 10. 1/2 jaar garantie. liet oude en nieuwe Wieringen is hier verte genwoordigd; noemen wij allereerst de schitteren de historische inzending van den heer O. J. Bos- ker, welke geheel en al betrekking heeft op het oude Wieringen. Terwijl als tegenhang de Direc tie der Zuiderzeewerken ons in kaart en beeld laat zien welke geweldige veranderingen rond om en op Wieringen plaats vinden. Tevens kunt u in de stancl proefpolder Andijk aanschouwen de uitkomsten de uitkomsten, die men reeds heeft met de teeld van diverse gewassen, op dit nieuw gewonnen land. Een inzending van de gemeente Wieringen, een overzicht gevende van de zeegrasexploitatie is mede vertegenwoordigd in deze afdeeling. Het geheel was schitterend gestoffeerd met bloemen en planten van Mej. Gr, Bosker, Tijdens de wandeling naar de diverse lokalen heeft U in de gang de inzendingen wol en tuin bouwproducten nog kunnen bewonderen. Wij laten u nu rustig achter in het gebouw, aan gezien het de moeite loont om alles nog eens rus tig voor een tweede keer te bezichtigen; Eigen lijk raakt men niet uitgekeken; want steeds komt men weer iets tegen wat u nog niet opgemerkt hebt. Den geheelen dag heeft dan ook een zeer ge zellige drukte in het gebouw geheerscht; het was op sommige tijden eivol. LANGS de STRATEN. Ook was het ten genot om langs de verschil lende straten te wandelen, waarvan de meesten door buurtvereenigingen waren versierd. Er was \eel drukte langs den weg en het was te merken, dat de reclame, welke voor deze tentoonstelling was gemaakt, heeft voldaan. Er was dan ook zeer veel werk gemaakt van eén en ander; vooral de winkeliers hebben veel bijgedragen tot het welslagen van de/e feesten. Overal zag men dichte drommen voor de eta lages staan; de een nog mooier dan de ander, al of niet mededingende in de etalage-wedstrijd. Er is veel op dit gebied gepresteerd; wii mee- r.en, dat een woord van hulde ten zeerste op zijn plaats is voor den nijveren middenstand. Ook de wedstrijd in het zoeken naar letters vormt een attractie op zich zelf. Gedurig ziet men groepen kinderen en ook ouderen met papier en potlood speurend" voor de etalages staan. op zoek naar letters die zich eventueel daarin be vinden. Een goede gedachte dezen wedstrijd want men bereikt hiermede zeer zeker succes; de uit stalkast wordt als het ware ontleed. Hiermede meenen wij onzen lezers een ge trouw overzicht te hebben gegeven van deze eerste dag der tentoonstelling. Rest ons nog te vermelden de uitslag der etala ge-wedstrijd. Als jury fungeerde de heer en mevr. Van Oppen, de heer en mevr. Alma, de heer en mevr. Van der Valk. Ie prijs Alb. Lont, vruchten, 52 3/4 punt; 2e prijs Corn. J. Bosker, Kantoorboekhandel, 51 3/4 punt 3e prijs J. C. de Haan sigarenmagazijn 48 1/2 p. 4e prijs P. Kreijger, haarden en kachels, 47 pun ten; 5e prijs G. Poppen, slagerij 46 3/4 punt. 6e prijs Joh. Klare, manufacturen 46 1/2 punt recht sche etalage en 7e prijs His Wilms sigaren en boekhandel 7e prijs 45 3/4 punt linker etalage. De uitslag der straatversiering is: Elftstraat le pr.; Nieuwstr. 2e pr.; Kerks'.r. 3e pr. en Hoofdstr. 4e pr. De jury stond voor lang geen gemakkelijke laak doch zij heeft zich op verdienstelijke wijze ran haar taak gekweten. Velen zullen met belangstelling uiigezien heb- ben naar de verlichting met schijnwerpers van dorpstoren, doch zijn hierin teleurgesteld aange zien een en ander hiervoor benoodigd niet is aangekomen. Het bestuur heeft direct alle po- I gingen in het werk gesteld en nader vernemen we dat zeer zeker a.s. Zaterdag en Zondag de fantastische verlichting zal plaatsvinden De muziekvereeniging Harmonie heeft op den eersten dag nog een welgeslaagde uitvoering in Concordia gegeven. DEN TWEEDEN DAG der feesten is weder om een succes geworden, 's Morgens heeft de ver loting plaats gehad in Hotel Lont. Velen nieuwsgiering naar de grillen van na. (trekkingslijst op 4e pagina Voor 'smid Terwijl Koos Engel, een extra prijs werd toegekend voor de keurige prestaties, dien hij verrichte met zijn paard, op het gebied van springen. Het was voor deze jonge vereeniging, een succesvolle middag. De Instructeur His Wilms, kan eveneens met voldoening terug zien op deze demonstratie's. Het bezoek tijdens de rij demonstraties, aan het tentoonstellingsgebouw was niet zoo groot, doch 's avonds, tijdens het concert van de mandolineclub O. K. K. trok men met groote getale naar dit aantrekkingspunt. Voor al het Balchampètre in de theetuin, was heel gezellig. Het mandoline-orkest heeft een zeer ver dienstelijke uitvoering van de diverse num mers gegeven. De gezellige avond, door de leden van de Landbouwafd. Wieringen in Hotel Lont heeft de beloofde gezelligheid inderdaad opgele verd. De zaal was geheel bezet. Nadat de kleine kapel van Harmonie eenige muziek nummers heeft uitgevoerd, wordt de bijeen komst geopend met een kort woord, door de Voorzitter van de Holl. Mij van Landbouw afd. Wieringen, Burgemeester L. C. Kolff. Voorz. leest hierop de lijst van bekroonin gen voor, van de tentoonstelling. Ook werd de uitslag der behendigheids wedstrijd nog bekend gemaakt van de Rij- sport v ereeniging. Spr. zou in verband met het groote suc ces, den heer His Wilms toe willen roepen, probeert in ieder geval een vereeniging te stichten op Wieringen die de Paardensport- beoefenen gaat. Nog een muzieknummer van Harmonie en onze aandacht werd gevraagd, voor het blij spel „Pantoffelpijn" wat uitgevoerd werd door de leden van Harmonie. Wat een groot succes is geworden, het stuk is een één en al geestige verwikkeling, en de zaal brulde af en toe van het lachen. De dames en heeren hebben allen zeer verdien stelijk gespeeld terwijl men zich zeer moest behelpen met de ruimte op het tooneel. Na afloop werden de leden van Harmonie gecomplimenteerd door den edelachtb. Heer burgemeester L. C. Kolff voor een werkelijk gezellige avond, niet alleen om het stuk, doch ook de uitvoering was subliem. De heer Corn. J. Bosker, dankt de Burge meester voor de hartelijke woorden tot de leden gesproken, dat doet ons goed. Wij voe len ons verplicht tegenover de Landbouwafd. om in samenwerking met elkaar te leven. U zei het gisteren reeds in uw openingsre de, er gaat veel gebeuren op Wieringen. La ten wij dan ook eendrachtig samenwerken en ons bij de gewijzigde toestand aanpassen. (Applaus.) De avond werd met een bal besloten, wel ke een gezellig verloop had. Pols gebroken. De 12-jarige C. Metselaar uit Noorderbuurt brak Donderdagavond zijn pols, doordat een stuk hardsteen omlaag viel van de poort bij het kerkhof. Dr. Beeker verleende de eerste hulp. Door den heer J. Klein Cz. werd hij later naar zijn woning vervoerd. Een lekker hapje. Door den Heer C. Metse laar Pz., slager alhier, is aangekocht op de tentoonstelling de met de eerste prijs be kroonde beste vaars, welke a.s. Maandag ge slacht zal worden. De Jaarbeurs-cadeau's van den Middenstand! Het publiek dat de Tentoonstelling en de Jaar beurs te Hippolijtushoef bezoekt, profiteert wel van de cadeau's uitgeloofd vpor de zooveelhon- derste bezoeker. De 750ste, iemand uit Ursem kreeg een electrisché Naaimachine-lamp cadeau gegeven door de Singermaatschappij. Nu boven de 1000 krijgt iedere 100ste bezoeker 'n cadeau. De 1000ste was Nic. Wiegman Albz. Hollebalg Wieringen; de 1100ste de heer Cor de Vries H.hoef; De 1200ste de heer A. Glim H.hoef en de 1300ste de jongeh. J. de Jong Pz. H.hoef. Mooie cadeau's staan gereed voor de volgende lOOtallen. o.m. een fijne tulband van de Koorn- schoof een electr. apparaat enz. Voor den 2000ste bezoeker looft de heer P. Kreijger een koperen kolenkit uit. Eerste prijswinners Verkocht. De heer M. S. Bakker alhier heeft een koppel schapen waar mee hij op de tentoonstelling den eersten behaalde verkocht ""»n De eerste prijs. De hoofdprijs van de Afd. Wieringen Holl. Mij. van Landbouw gehouden verloting, een vette koe, werd gewonnen door den heer G. Omis te HippolytushotL Deze heeft 't mooie beest inmiddels alweer verftocht aan sla ger G. Poppen voor f 450. POLITIE. Gevonden een kindermutsje. Inlichtingen Gem.-bode H.-hoef. NIEUWE ZAAK. Dat de uitbreiding ónzer gemeente ook daarbuiten niet onopgemerkt voorbijgaat, bewees de bekende Firma AL- BERT HEIJN deze week, door ook te HIPPO- LYTUSHOEF een filiaal harer bekende on derneming te vestigen. De nieuwe winkel mag voorzeker een aan winst voor onze plaats worden geacht. Ze is geheel op moderne wijze ingericht, zooals wij de winkels van deze firma in andere steden kennen. Alles tegels en marmer, terwijl bij den geheelen bouw is rekening gehouden, dat hier levensmiddelen moeten worden verhandeld, en dus aan de strengste eischen van zindelijkheid en hy giëne is voldaan. Maar meer nog dan voor de keurige inrich ting zelve, constateerden wij bij de opening groote belangstelling van het publiek voor de geëtaleerde artikelen, die het dan ook in hunne fleurige omgeving zeer goed deden. En de in deze branche deskundige huis moeders betoonden zich daarbij niet minder verbaasd over de bijzonder voordeelige prij zen, hetgeen ons aanleiding gaf, eens in de winkel te informeeren, of de firma ALBERT HEIJN nu werkelijk in staat was, zoo goed koop te leveren en waarom, dit dan wel het geval was. Zeer bereidwillig werd ons op deze vragen geantwoord, en wij vernamen, dat inder daad tot extra lage prijzen kan worden ver kocht, en niettemin uitstekende kwaliteiten worden geleverd, omreden de firma te Zaan dam in hare fabrieken zelf veel artikelen fa briceert of verwerkt. Zij heeft dus controle op grondstoffen, weet, dat ieder artikel absoluut prima is, en kan door deze economisch gecombineerde wijze van werken, veel goedkooper leveren. Zoo exploiteert men te Zaandam eene Koek- en Banketfabriek, eene Suikerfabriek, eene Cacao- en Chocoladefabriek, groote Koffiebranderij en Theemeleerinrichting, ee ne inrichting voor het sorteeren en reinigen van peulvruchten, zaden en fourage, eene wij naf deeling en limonadefabriek, terwijl eene speciale afdeeling is ingericht voor op slag en verwerking van Kaas, welk artikel direct op de groote markten wordt ingekocht door daartoe speciaal aangewezen personen. Het systeem „direct van producent tot con sument" wordt hier dus wel tenvolle in toe passing gebracht, zeker ten voordeele van het publiek, hetgeen uit prijzen en kwalitei ten is te constateeren. Wenschen wij tenslotte de Firma ALBERT HEIJN, wier Directie, zooals steeds gebruike lijk, bij de opening voor eene verrassing had gezorgd voor het publiek, alle succes, in om ze gemeente toe Onze plaatsgenoot de heer Dolf Vroone had in zijn collectie Wieringer Landbouwlo- ten o.a. een vet varken, een schaap, een klok en nog 15 andere prijzen. PERMANENT WAVE Diplome a Paris Maison GERRITS. Spoorstraat 128 tel. 457 Den Helder. B1NNENLANDSCH NIEUWS. AUTO DOOR EEN TREIN VERMORZELD Moeder en haar beide kinderen gedood. De heer B. Veenema uit Apeldoorn, eigenaar van een wasscherij aldaar begaf zich gisteren met zijn auto naar Arnhem om met de directie van 't kleuterhuis besprekingen te voeren. Zijn vrouw en zijn beide kinderen een jongetje van acht er. een meisje van vijf jaar gingen mede. Bij den spoorweg, die de oprijlaan naar het kleuterhuis doorsnee gehouden, waar verschillende prijzen voor be schikbaar zullen worden gesteld, waarvan de eerste prijs een twee persoons Ford zal zijn. Dat zal zeker wel liefhebberij trekken. PROVINCIAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD. De heer J. Moed, tij delijk opzichter van den polder Wieringer- waard, heeft als zoodanig ontslag aange vraagd met ingang der volgende week. Hij heeft een betrekking gekregen bij de Zuider zeewerken. Wanneer den heer M. een vaste aanstelling als opzichter zou worden aange boden zou hij waarschijnlijk wel gebleven zijn. Het schijnt evenwel de bedoeling te zijn later de betrekking van machinist en opzich ter in één persoon te vereenigen. Ook de heer H. Kok, die een reeks van jaren met lust en ijver als machinist van het stoomgemaal is werkzaam geweest, heeft om gezondheidsredenen ontslag aange vraagd. SCHAGERBRUG. De gewoonte getrouw werd Woensdagmiddag een biljartmatch gehouden in Het Wapen van de Zijpe, waaraan 14 personen deelnamen. Na een vreedzamen en zeer gezelli- gen strijd werden de volgende heeren winnaars: le prijs J. Eriks Hz. te Petten; 2e prijs G. van der Werff, 3e prijs C. Dekker en 4e prijs P. van der Werff allen te Schagerbrug. De prijzen be stonden uit kunstvoorwerpen. Tot sluiting van de kermis had des avonds in bovengenoemd hotel een gemaskerd bal plaats, waaraan door 28 personen werd deelgenomen en wel voor 99 pCt. door dames. (Heeren beschik ken zeker over minder fantasie om iets uit te den ken voor zoo n gelegenheid. Het was beslist een schitterend gezicht, om de vele en mooie artistieke costuums te bewonderen het publiek, wat in zeer groote getale aanwezig was, heeft volop kunnen genieten. Voor de jury bestaande uit de dames Mevr. J. de Moor, Mevr. C. de Moor, Mevr. Wegener Sleeswijk en Mej. Krul was het een allesbehalve gemakkelijken taak om uit al het mooie en beste, bet mooiste en het beste te kiezen. De uitslag van de jury was Voor de mooiste costuums le prijs Mej. M, Puik; Schagerbrug als Oostersche Prins; 2e prijs Mej. Betsy van der Werff Schagerbrug als thee muts; 3e prijs Mej. Marie Hoogesteger Schagen als Oostersche danseres; 4e prijs de dames Slien tje Nieuwland en Marie Keeten te SchoorlGeer tje Tuin le 't Zand en Trien Ligthart te Schager brug als kaartgroep. Voor het origineelste Costuum: le prijs Mej. G. Schagen Schagerbrug als Stalenpop; 2e prijs de dames Ali Grin en Maartje Zeeman te St. Maar tensbrug als Ranja en Rojo. Hiermede waren de 6 uitgeloofde prijzen welke uit kunstvoorwerpen bestonden, uitgedeeld. De jury voegde er evenwel nog een tweetal prijzen, beslaande uit boekwerken aan toe en wel: le juryprijs Trientje Wiggelaar te Schagerbrug als Clown; 2e jury-prijs Mina Butter te Wieringer- waard als Gelaarsde Kal. Met eenige toepasselijke woorden van waar doering aan alle deelnemers en deelneemsters voor hun mooie werk, werden door Mevr. Wege ner Sleeswijk de prijzen uitgereikt en bleef men nog een poosje gezellig bijeen. En hiermede werd de kermis van 1930 afge sloten, welke zich kenmerkte door een buiten gewoon druk bezoek. ALKMAAR. Op de wereldtentoonstelling te Antwerpen werden o.m. door het Texelsche scha penstamboek Noordholland te Alkmaar vier eer ste en vier tweede prijzen behaald. GROETPOLDER. Het boerenbedrijfje in de Wieringerwaard, eigendom van den heer J. Bree- baart in den Groetpolder, dat onlangs afbrandde en bewoond werd door den heer S. de Hoop, is herbouw opgedragen aan K. Krijger te Oude- sluis. De MARKT dezer WEEK. Men zou zeggen: de weiders zullen nu toch wel eens wat opruimen van hun weidevee. Maar wie dat denkt, heeft het mis Eerste L geldL.--p|ui.t Bekroningen Tentoonstelling Wieringen. KOEIEN, SCHAPEN en VARKENS. Keurmeesters de Heeren E. KOSTER Dz., Jn. SIJP, N. D. KAAN, P. SCHENK Dz„ Jb. JIMMINK en JOCH. BLAAUBOER. Afd. RUNDVEE, Ongecontroleerd. No. 1 I Een twee-en-half-jarige stier le pr. f 5. idem 2e pr. 2.50 NIET INGEZONDEN. No. 2 II Een anderhalf jarige stier le pr. 7.50 Wed. D. N. Mulder, idem 2e pr. 5. Wed. W. de Jongh. No. 3 III Een halfjarige stier le pr. 5. idem 2e pr. 2.50. NIET INGEZONDEN. No. 4 IV Een melkkoe geb. vóór 1928 le pr. 7.50 S. Lont Cz. idem 2e pr. 5. idem 3e prijs Eervolle vermelding. Voor deze beide rubrieken E. Bais Jacz No. 5 V Een melkkoe geb. 1928 le pr. 7.50. idem 2e pr. f 5. idem 3e prijs Eervolle vermelding. NIET INGEZONDEN. No. 6 VI Een vette koe le pr. 7.50. J. Poppen, idem 2e pr. 5. G. Poopan. idem 3e prijs Eervolle vermelding. G. Poppen en J. Poppen. No. 6a. Vette Vaarzen geb. 1928 le pr. 7.50. Ant. Keijzer idem 2e pr. 5. idem 3e prijs Eervolle vermelding. Beide rubrieken G. Poppen. No. 7 I Een Herfstkalver (drachtig) le pr. f 7.50. (1930 kalven) idem 2e pr. f 5. Beide rubrieken C. Keijzer Jbz. idem 3e prijs Eervolle vermelding. G. Lont Jz. No. 8 II Een kalfsschot (1928 geb.) le pr. 5.—. (zichtbaar dragend) Ant. Keijzer. idem 2e pr. f 2.50. C. Keijzer Jbz. idem 3e prijs Eervolle vermelding. Jb. Dekker Pz. No. 9 III Een Vaars (1929 geboren) le pr. 5. idem 2e pr. 2.50. idem 3e prijs Eervolle vermelding. NIET INGEZONDEN. No. 10 IV Een Kalf (1930 geb.) le pr. 4.—. idem 2e pr. 2. idem 3c prijs Eervolle vermelding. NIET INGEZONDEN. No 10 a Een vet kalf le pr. f4. Ant. Keijzer. idem 2e pr. 2. J. Krommedam. Medaille aangeboden door den heer G. Poppen voor de mooiste vette koe. Gewonnen door J. Poppen Zilveren Medaille aangeboden door den Edelachtb. Heer L. C. Kolff voor de mooiste melkkoe, al- of niet ingeschreven. Gewonnen door Wed. D. N. Mulder. Zilveren Medaille aangeboden door Mevr. Kolff-Van Heurn voor het mooiste kalf al- of niet ingeschreven. Gewonnen door M. S. Bakker Medaille aangeboden door den heer His Wilms voor de mooiste kalfschot 1928 geboren, zichtbaar dragend, al- of niet ingeschreven. Gewonnen door A. S, Klein. OOST- EN WEST WIERINGEN. «Staten overleggen.) AFD. 1 VROUWELIJK FOKVEE. No. 11 I Melkgevende koeien ingeschreven in het fokregister le pr. 10. Wed. D. N. Mulder. idem 2e pr. f 7.50. D, Blaauboer. idem 3e pr.. 5. idem 4e pr. 3. idem 5e pr. 2.50. idem 6e pr. 2. N. Bakker, W. Mostert, Wed. D. N. Mulder en W. Mostert. No. 11a. II Zichtbaar dragende, niet melkgevende Koeien ingeschreven in het Fokregister le pr. 10. idem 2e pr. 7.50. Voor beide rubrieken Wed. D. N.Mulder Eervolle vermelding N. Bakker. No. 12 III Kalfschotten, afstammende

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2