21e Jaargang. Dinsdag 28 October 1930 No. 83 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VERSCHOPPELING. WIERINGER COURALT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU: Hippolytushoel Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 BUITENLANDSCH NIEUWS. DE MIJNRAMP te ALSDORF. Treffende bijzonderheden. In een V.D.-bericht wordt verhaald dat een mijnwerker, Lutthoff genaamd, in de mijn bewusteloos aangetroffen werd. Men had hem op een baar gelegen. De eerstehulpdienst dacht, dat hij overleden was en bracht hem naar boven, waar hij tusschen de lijken werd neergelegd. Toen men deze aan een na der onderzoek onderwierp, bemerkte men dat Lutthoff nog levensteekenen gaf en hij werd gered. HULP VAN EEN ENGELSCH SCHIP. Twee operaties aan boord. L'it Londen wordt gemeld, dat het Engelsche s.s. „Avilla-Star gisteren een noodbericht heeft opgevangen van het Nederlandsche s.s. „Amstelland" van de Kon. Iioll. Lloyd. Het Engelsche s.s. is onmiddellijk het Nederlandsche s.s. te hulp gevaren, dat bleek twee ernsti ge zieken aan boord te hebben, die on middellijk moesten worden geopereerd Het Engelsche stoomschip heeft de twee zieken overgenomen, waarna de bewus te operatie is verricht. De beide schepen hebben daarna? de reis vervolgd. RECORDZIEKTEN. In het land der onbegrensde mogelijkhe den heeft de recordziekte in den afgeloopen zomer wel een toppunt bereikt. De gewoonte van het „boomzitten", van „in de doodkist liggen" en dergelijke grappen meer heeft zoo veel opgang gemaakt, dat de bevoegde macht moest ingrijpen. Maar hoe belachelijk het ons ook moge toe schijnen, indien iemand gedurende vele da gen achter elkaar op een vlaggestok zit, de Amerikaan blijft steeds bezig met het uitden ken van nog belachelijker dingen, en zelfs de nauwelijks volwassen jongens en meisjes, die hun vacantie in een boomtop doorbrachten, hielden er een manager op na, die trachtte van de toeschouwers geld los te krijgen, voor de reclame zorgde én het recht verkocht om aan den veel bekeken boom „aan te plakken". De titel „wereldrecordman" geldt in Ame rika dan ook als iets bijzonders. De lokkende dollar zweeft achter de meest zonderlinge records. Een groote beroemdheid Is b.v. Michael Petillo uit Nutley in New Yer- sey, die gedurende 155 uren ononderbroken aan zijn radio-apparaat zat zonder in te sla pen, terwijl hij zich voedde met eieren en koffie. Zijn record kreeg nog meer beteeke- nis toen men vernam, dat hij op deze manier trachtte geld bij elkaar te krijgen om te trou wen. „Eet-records" blijven altijd in de mode. De kampioen in het eten van spaghetti is Louis Consumo, die, op een stoel gezeten, in één uur tijds een hoeveelheid spaghitti, die een heelen waschketel vulde, naar binnen wist te werken de spaghetti had daarbij een lengte van 100 meter. Tijdens het eten dronk hij afwisselend een glas limonade en een glas bier. Toen kwam een man, Christoph Foudy geheeten, opdagen, die verklaarde dat hij nóg meer kon eten. Honderden men- schen waren bij den „wedstrijd" tegenwoor dig. Consumo verklaarde, dat hij nog honger had, toen Foudy absoluut „overladen" moest worden weggedragen. De wereldrecordman in het eten van eie ren was tot voo'r korten tijd Charles Drovo uit Leroy in den staat Nevfc York, die in 5 mi nuten 40 eieren naar binnen werkte. Hij moest echter zijn titel aan Max Hinel uit Boston afstaan, die in 10 minuten 75 eieren verslond en daarmede een niet onaanzien lijk vermogen verdiende. Door het drinken van 85 koppen koffie in zeven uur en vijftien minuten verkreeg Gus Comstock uit Fergus Falls in Minnesota den titel van „wereldkoffiedrinker." Doch wat beteekenen deze „eet-records" van lekkere dingen, in vergelijking bij hetgeen een man uit Bloomfield in New Yersey ver richtte, die in een dergelijke „vergadering" 85 paprika-pelen opat, en dat alles voor 50 dollar Ook muziekinstrumenten zijn door de re cords uitgebuit. Bud Reynolds uit Columbus in Ohio speelde 105 uren achter elkaar pia no. Eenmaal werd hij gedurende deze tijd bewusteloos, maar na acht minuten zette hij zijn onderbroken spel weer voort. Ten lange leste waren zijn armen opgezwollen, terwijl zijn vingertoppen absoluut gevoelloos waren. De Franschman Antoine Lenuza heeft gedu rende 30 uren meer dan 600 nummers ten ge- hoore gebracht. Het dansrecord, dat een ware ziekte is ge weest en soms nog is, werd door de politie verboden, omdat het te veel slachtoffers eisch te. Er waren in Detroit paartjes, die met korte onderbrekingen 106 dagen dansten, totdat de politie aan dezen onzin een einde maakte. In het steltloopen was Joseph de Virgilo de recordman. die van Boston naar Providence liep, een afstand van 70 kilometer, in twaalf uren en 2 minuten en op dezelfde manier te rugwandelde. De dwaasheden zijn de wereld nog niet uit EEN NIEUWE MIJNRAMP. Wederom tientallen arbeiders omgekomen IN HET SAARGEBIED. Nauwelijks zijn de 262 slachtoffers van de mijnramp in Alsdorf ter aarde besteld, of reeds wordt men opgeschrikt door een nieu we jobstijding In de mijn Maybach bij Frie drichstal (in het Saargebied) heeft Zaterdag middag om half vier een ontploffing plaats gehad, die, naar men vreest, weer tal van slachtoffers heeft gemaakt. Op het oogenblik van de ontploffing waren 90 mijnwerkers in de mijn aan het werk, daarvan zijn tot dus ver slechts acht door de reddingskolones gevonden, zoodat er nog 82 man in de mijn ingesloten-zijn. Van de acht geredden zijn er vijf zwaar gewond, terwijl een der gewonden enkele uren na zijn redding in het ziekenhuis overleed. Volgens een mededeeling van den burge meester van Friedrichstal, waren Zaterdag avond om acht uur reeds zeven dooden uit de mijn naar boven gebracht. De reddingswerkzaamheden worden met koortsachtige haast voortgezet, daar men hoopt, nog een aantal der ingesloten mijn werkers levend te voorschijn te kunnen ha len. Uit de mijn stijgen onafgebroken rookwol ken op. Een reusachtige menschenmenigte verdringt zich in de omgeving. Een groot schaftlokaal bij de mijn heeft men in gereedheid gebracht om er de doo den neer te leggen. De vermoedelijke oorzaak. Met zekerheid valt omtrent de oorzaak van de ramp niets te zeggen, doch volgens het mijnpersoneel zelf zou een benzollocomotief uit elkaar zijn gesprongen, hetgeen wederom een mijngasontploffing ten gevolge zou heb ben gehad. Het aantal slachtoffers omstreeks 9 uur. Het aantal mijnwerkers, die door de nieu we mijnramp zijn getroffen, schijnt grooter te zijn, dan aanvankelijk werd gemeld. Althans een W. B.-bericht houdt in, dat omstreeks negen uur 19 dooden te voorschijn waren gebracht, alsmede 20 gewonden, o.w. vijf zeer zwaar gekwetsten, van wie er reeds spopdig één overleed. Om 10 uur deelde de mijndirectie mede, dat zich waarschijnlijk nog 90 arbeiders onder den grond bevonden, en dat zij vreesde, dat allen waren omgekomen. Indien deze mededeeling juist is, zouden dus niet minder dan honderd en dertig men- schen bij deze nieuwe mijnramp het leven hebben verloren. Het aantal slachtoffers om half 12. Om 23.30 uur kwam W. B. met het volgen de aanvullende bericht Tot dusver zijn 23 dooden en 25 gewonden te voorschijn gebracht. Van de dooden vertoonen die, welke het eerst in de gangen zijn gevonden, die door steekvlammen zijn veroorzaakt. Zij zijn zoodanig verbrand, dat zij onher kenbaar zijn. De later gevonden slachtoffers zijn allen tengevolge van gasvergiftiging omgekomen. Mijnemployé's die in de mijngangen zijn afgedaald, deelen mede, dat men uitsluitend dooden vindt. Het bergingswerk geschiedt slechts lang zaam. daar de mijngangen nog steeds met gas zijn gevuld en de verongelukten door een op verren afstand gelegen blinde schacht naar boven moeten worden gebracht. Men vreest, dat het aantal dooden van 90 dooden nog zal worden overschreden. EEN PRACHT-uitVINDING Het officieele Tsjecho-Slowaaksche Pers- berueau publiceert een opzienbarend bericht omtrent een nieuwe Duitsche uitvinding die echter door de Duitsche bladen onder voor behoud wordt weergegeven. Volgens het Tsjechisch bericht zouden Za terdag op den weg tusschen Riesa en Wurzen van Saksen naar Tsjecho-Slowakije een 40- fcal automobielen plotseling tot stilstand zijn gebracht, ofschoon de motoren volkomen in orde bleken te zijn. Terwijl de chauffeurs nog naar de oorzaak van deze onbegrijpelij ke „storing" zochten, verscheen er een Sak sische veldwachter op een fiets die de chauf feur mededeelde, dat men hier te doen had met een proefneming van de Saksische auto riteiten, om door middel van electromagneti- sche stralen vliegtuigen en automobielen in een omtrek van 4 K.M. tot stilstand te bren gen. De Praagsche Telegraph wijdt een uitvoe rig artikel aan deze uitvinding, waarin voor al op de beteekenis van deze uitvinding in oorlogstijd wordt gewezen. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN FRANKRIJK Toestel valt op een huis. Het vliegtuig, dat wilde starten voor Kaïro is op een huis neergestort. Doordat brand uit brak vatte eenige huizen vlam. Brandweer lieden konden niet afdoende tusschenbeide komen daar de vuurhaard moeilijk viel te benaderen. Men neemt aan dat de beide vlie gers zijn verbrand. Bovendien is het niet uit gesloten, dat er nog slachtoffers zijn in de in brand gevlogen huizen. BROEDERMOORD. Afschuwelijke wreedheid. In Dalisondo woonden twee broers en een getrouwde zuster, die door het overlijden van den vader een stuk grond van circa 1 bouw hadden geërfd. De helft van de gemeenschappelijke be zitting was tijdens de afwezigheid van den jongsten broeder, die als contractant in Deli verbleef, door de zuster verkocht terwijl het andere gedeelte werd geoccupeerd door den oudsten broeder. Kortgeleden arriveerde de jongste uit Deli en eischte zijn aandeel in de erfenis op. De oudste zegde zulks toe, doch maande tot ge duld, hetgeen den jongste blijkbaar verdroot. Hij besprak een en ander met zijn zwager en een neef en het edele drietal kwam tot de slotsom, dat de eenige oplossing was uit den weg ruimen Dezer dagen deed zich een gunstige gele genheid voor. De oudste broeder werd gesig naleerd slapende in een wachthuisje op het veld een prachtkans dus om hem te over vallen. Voorzien van een hondenketting sloop het drietal naderbij en sloeg den niets vermoe dende den ketting om den hals. FEUILLETON. (8. Zij schudde haar armen eens, alsof zij zich uit een net, dat haar omspande, wou los trekken en liep snel naar de jongelui toe, ter wijl Ashford haar volgde. Kitty had juist het bootje aan wal gebracht en riep O, Mary, ik ben druipnat en mijnheer Fraser lacht mij maar uit, het watetr loopt in mijn mouw, ik wist, niet, dat zoo'n roeispaan zoo nat kon zijn. Mary lachte, zij schéén verlangend te zijn naar gezelschap, want zij wilde liever niet langer met Ashford alleen zijn. Schandelijk van Hugo om je uil. te la chen, zeide zij, toen hij het zelf leerde, kon hij het niets beter, daar wil ik wel wat op verwedden. Neem ons maar aan boord, dan zal ik het je wel leeren, kind lief. He ja, zei Kitty, ik houd mij aan dien boomtak vast, tot je ingestapt bent. Kitty was spoedig over haar ontzag voor de bewoners van Chisholme heen geweest en zij was op den besten voet gekomen met Ma ry en had een opgetogen brief over lady War burton aan haar moeder in Indi.e geschreven. Ashford beviel haar ook erg, ofschoon hij niet veel notitie van haar nam en al beviel Cosmo haar nu niet zoo bijzonder goed, de vriendelijkheid van Hugo Fraseq maakte al les goed. Iedereen vond vond het heel natuurlijk, dat de twee jongste leden van het gezelschap veel samen waren. Hugo was weinig meer dan een jongen in de schatting van zijn tan te, ten spijt van zijn uniform en, zij vond het erg aardig van hem, dat hij zicih geen airs gaf, maar zijn best deed, om Ki.tty te amu seeren en haar een prettige vac antie te be zorgen. Bij deze gelegenheid was hij niet zoo erg ingenomen met de behulpzaamheid van Ma ry Maturin. Kitty merkte daar niets van. Zij was erg gaarne met Hugo samen, omdat hij jong was, en lief voor haar, maar zij had er geen het minste idee op, dat hij- haar nog met een ander oog beschouwde dan als een gezellig vriendinnetje. Zij had nooit van hofmakerij gehoord of er over gedacht, er werd op de kostschool wei nig of niet over gesproken en Hugo was een jong officier en vond zulk een onnoozelheid allerliefst. Hij vond Mary erg aardig, maar wat behoefde zij zich nu met hen te komen bemoeien Hij kende echter zijn manieren, dus wist hij zich te beheerschen en gaf haar de eenige droge kussens om op te zitten. Ga je ook mee, Asford Neen, dank je, ik loop gauw naar huis om te zien, of de post er al is. Hij keerde zich om en liep snel de helling op tusschen de boomen door. Kitty maakte zich gereed om een nieuwe poging te wagen. Ik moet mijn best doen om je schoone japon niet nat te maken, zei zij tegen Mary, maar dat lijkt me wel lastig. Och, kind, dat is niets, zei Mary. Zij had niet veel lust tot praten en het blosje verdween van haar wangen. Gedach teloos liet zij haar hand door het water glij den. Misschien kwam het omdat haar ver lovingsring wel wat groot was en het water haar vinger glad maakte, want de ring gleed er plotseling af. Zij gaf een schreeuw van schrik en riep O, mijn ring Mijn ring Waar Wat is er vroeg Hugo, die op de been trachtte te komen. Mary stak hem haar hand toe en zei Kijk, Cosmo's ring, die is van mijn vin ger gegleden. O, Hugo, wat zal ik beginnen? Zij zag erg bleek en hij keek haar eer> oo genblik ontsteld aan. De ring was wel met De laffe moordenaars hadden hun taak van te voren verdeeld De jongste broer zette zich bovenop den hevig tegenspartelenden overrompelde en trok, hoofd en kin van het slachtoffer als steun voor zijn voeten gebruikende, den ket ting strak aan. Hem werd bij zijn worgings- werk assistentie verleend -door den neef, ter wijl de zwager hoofd en mond in bedwang hield De lafaards voltooiden hun gruweldaad met knuppelslagen. Vervolgens droegen zij het lijk naar een veraf gelegen verlaten wachthuisje, bedekten het met droge bladeren en en staken den brand in den geïmproviseerden brandstapel. De bestuurspolitie, die iets omtrent de be dreven gruweldaad had vernomen, toog op onderzoek uit en vond ter plaatse inderdaad het half door het vuur verteerde lijk. De drie moordenaars zijn door den in deze moordzaak zeer actief opgetreden assistent- wedono van Wagir gearresteerd en bereids in volle confessie, meldt de N. Soer. Crt. VAN ALLES WAT. PARIJS. In een Fransch blad werden onlangs de volgende cijfers medegedeeld De stad Parijs verbruikt dagelijks één mil- lioen liter melk. Het aantal kerken bedraagt er 79. Op de renbanen worden per jaar minstens vijf milliard francs verwed waarvan meer dan 75 pCt. door geheime bookmakers. Volgens mededeling der politie-prefectuur verdwijnen er lederen dag in Parijs 7075 personen, (zwakzinnigen en kinderen niet meegerekend.) In Parijs zijn 4000 piano-onderwijzers, 3000 vioolleeraren en meer dan 1-200 cello-leera- ren. 150 Personen leven uitsluitend van les geven in mandoline-spelen. „DE BOOM WORDT HOE LANGER HOE DIKKER." De dikste en oudste bekende boomen van de wereld zijn de Wellingtonia's of Sequoia's, een soort naaldboomen. In het Sequoia Nati onal Park in Californië vindt men exempla ren met een middellijn van 1012 meter, waarvan de leeftijd tot 4000 jaar bedraagt. De sparappels aan deze boomen hebben 16 jaar noodig om geheel rijp te worden. ALS DAT NOG NIET VOLDOENDE IS In den strijd tusschen inbrekers en brand - kastenconstructeurs is thans een safe ge bouwd, die waarschijnlijk wel een veiligheid van nagenoeg volle honderd percent biedt De spaarbank te Aken heeft de kluizen na melijk in de rotsen laten uithouwen. En om nog grooter zekerheid tegen de inbrekers te hebben, is rondom de heele kluis nog een gang gemaakt, waar voortdurend gewapende controleurs rondloopen, en die door een ver nuftige spiegelconstructie van elk punt in zijn geheel kan worden overzien. diamanten bezet, maar toch kon het verlies daarvan niet van zoo groot belang zijn voor een rijke erfgename als Mary Maturin. Er moest een andere reden bestaan voor Waar ontsteltenis. Zij scheen bevreesd al bestemd daarvoor dan ook geen ernstige reden. O, Cosmo zal zoo boos zijn, mompelde zij. het lijkt zoo zorgeloos van mij, en hij zal het mij nooit vergeven. Zeg Hugo, zouden wij hem niet terug kunnen krijgen, help er mij eens mee. Fraser was van zijn verbazing bekomen en keek haar verrast aan. Hij wist niet, wat hij hoorde. Gewoonlijk gaf zij niets om Cos mo. Wat zou zij hebben Zij begon te merken, dat hij haar zoo ver wonderd aankeek en herhaalde Het lijkt zoo nonchalant, maar, natuur lijk, hij kan mij wel een anderen rLpg bezor gen. Hugo lag voorover in het bootje en keek over den kant heen. Het water was ondiep en helder als een spiegel. Ik zie den ring liggen, zei föj na een poos, met een boothaak en een ziakdoek zou ik hem wel kunnen krijgen. Late.'a wij goed de plek onthouden, waar waar htij ligt, dan zal ik aan wal gaan. Daar ligt hfij in een rechte lijn met die struik en dat iriet. Mary bracht hen aan wal en H#igo snelde naar het schuitenhuis. Als ik hem nu niet pakken kan, daln haal ik hem morgen vroeg wel op. als fk zwem, zei hij, die gaat niet van «die plek aC want hij ligt in een kleine holte en daar is de stroom niet sterk. Een beetje meer rechts, Mary. Hij maakte een zakje van een zakdoek en bevestigde er vanboven een takje aam, zoodat het juist een netje leek, maakte dit vast aan het einde van een st ok en schepjte een massa modder op, terwijl hij riep Ik heb hem. Je bent een handige jon gen, zei Marjy, en ik dank je wel hartelijk. BINNENLANDSCH NIEUWS. UITVOER HERKAUWENDE DIEREN NAAR BELGIë. De Nederl. Bond van Veehandelaren heeft Zaterdag het volgende telegram gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw „Nu België den geheelen invoer van vee heeft verboden en daardoor opnieuw een slag is toegebracht aan onzen toch reeds zoo moeilijken handel, verzoeken wij Uwe Excel lentie beleefd doch dringend omgaand alle het vervoer beperkende bepalingen in het bin nenland te willen opheffen, opdat de binnen landsche handel eenige compensatie kan ge ven voor den op het oogenblik verloren export. naar België. Met het oog op de a.s. groote herfstmarkten is omgaand beslissing zeer gewenscht. (w.g.) Ned. Bond van Veehandelaren A. Trompetter, voorzitter. P. H. Hormann, secretaris. ONS VEE EN BELBIë. Het Tweede Kamerlid de heer Lovink heeft den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw verzocht mede te deelen, aan wel ke bijzondere omstandigheden de plotselinge sluiting van den invoer van vee uit Neder land in België is toe te schrijven. BROOD MET AARDAPPELMEEL. Heden Dinsdag zal in de koffiekamer van de Tweede Kamer brood met aardappelmeel wórden geseresveerd. MOTORRIJDER GEDOOD. Zaterdagavond omstreeks halfzes is op den rijksweg bij Hakkelaarsbrug bij Muiden een motorrijwiel met een vaart van 120 KM tegen een auto gereden. De botsing was zoo hevig, dat de auto zijwaarts in de sloot werd ge drukt en de motorfiets totaal vernield. De motorrijder, de chauffeur E. van Leiden uit Laren, was op slag dood. De autobestuurder, afkomstig uit Amster dam, bekwam een beenfractuur. LASCIIAPPARAAT GESPRONGEN. Een man gedood. Zaterdag wilde te Dalfsen de Heer Haaver- man aan een laschapparaat, dat hij had schoongemaakt, nog eenige werkzaamheden verrichten, toen het toestel plotseling uit el kaar vloog. De man werd ep slag gedood. WAAROM KOOPT MEN DIEN ROMMEL? Onder dit opschrift schrijft de Provinciale Geldersche en Nijmeegsche Courant, naar aanleiding van de aankomst te Delfzijl van een schip uit Rusland met 2.300.000 Kg. ko ren Indien landgenooten dit koopen, voeren zij een misdadig misdrijf uit en behooren zij gesignaleerd te worden. Deze verkoopen van Russisch graan zijn immers geen reëel han delsbedrijf. Het geldt hier geen normalen in voer van buitenlandsche producten. Russen zelf de door de Sowjet uitgebuite en tot de bedelstaf gebrachte bevolking van de groo te steden, maar ook de boerenbevolking hebben aan dit voedsel zelve de grootste be hoefte. Het is haar door de Russische bazen ontnomen, teneinde daarmede door dumping moeilijkheden en troebelen als het kan, in andere landen te veroorzaken. Het is geen 'toevalligheid, dat dit graan in Delfzijl gelost wordt. De Russische knechten, De Visser en Wijnkoop, die in het Nederland sche parlement zijn toegelaten en geduld wor den, zullen Moskou wél zorgvuldig op de hoog te gebracht hebben van den toestand in onze landbouwprovincie Groningen, waar de graan producenten thans in de moeilijkheid zitten. Zij zien geen kans in dezen tijd hun land bouwproducten tegen loonenden prijs te plaatsen. Dumping met Russische graanaanvoeren moet de situatie ten zeerste verergeren en doet gevaar voor moeilijkheden en conflicten op de arbeidsmarkt ontstaan. Dit is wat de bolsjewistische machthebbers begeeren ster ke crisis'in elk ander land en gelegenheid tot revolutionneering van de arbeidersmassa. Wie de Russische dumping-artikelen koopt, bevordert de moeilijkheden voor eigen land in sterke mate en verschaft den vijand geld voor kruit en lood, tegen eigen landsgenoo- ten te gebruiken, Toch moeten er dezulken zijn, die ons volksbestaan en volksgeluk on dergraven. Wie zijn het Het Nederlandsche volk heeft het recht te weten, wie in onzen tijd den Ju das speelt voor een handvol zilverlingen. ROOVERS. Een buitenman van f 6800 bestolen. Vrijdagnacht is te Rotterdam een boer van de eilanden in de binnenstad op stap geweest Zij slaakte een zucht van blijdschap, ter wijl zij de ring in de rivier afwaschte en dien weer aan haar vinger stak. Toen het geval aan het diner besproken werd, praatte zij er op koelen toon over en deed zich voor alsof het niet den minsten indruk op haar gemaakt had. Zij praatte echter dien avond meer tegen haar aan staande dan zij in de laatste drie dagen had gedaan, terwijl Ashford in huis was geweest. Tegen Ashford sprak afj weinig of niet en als zij zich tot hem richtte keek zij hem niet aan en haar stem klonk zenuwachtig. Misschien merkte Ashford wel iets vreemds in haar houding, maar de andere deden dit stellig niet. Eenmaal ontmoetten hun oogen elkander, of alle mogelijke moeite gedaan had om zijn blik te ontwijken en toen bedek te een vurige blos opeens haar gelaat. Zij zei haastig iets tegen Hugo, die dadelijk op le vendige toon een beschrijving van een wed strijd op versierde fietsen begon te geven, waarvan zij maar de helft verstond. Toen de dames opstonden was het Ashford die de deur voor hem open maakte en toen Mary hem voorbij liep vroeg hij zachtjes Wat heb ik gedaan Zij durfde geen antwoord geven en dit had hij ook niet verwacht, maar hij wist dat zij zijn vraag gehoord had. Hij ging weer op zijn plaats bij zijn glas wijn zitten en Mary be gaf zich naar den salon en later naar het terras, terwijl weer een brandende blos haar wangen bedekte. Zij was nu teruggekeerd naar den salon en zat in het gezelschap van lady Warburton en Kitty, tegen den tijd, <dat de heeren zich bij haar voegden. Hugo ging altijd rechtuit op Kitty af, en Mary vestigde haar blik op haar aanstaande nn vroeg Cosmo, ga je wat naar buiten, 't is van avond zoo warm, ik heb geen sjaal noodig. Een ander jongmensch zou zulk een ver zoek openlijk gedaan niet geweigerd hebben, maar Cosmo was uit zijn humeur, hij had zich de laatste dagen aan haar geërgerd en omdat hij iemand was zonder tact of ver stand vond hij het noodig om op zijn stuk te blijven staan. - Nu, ik vind het nogal koel, zei hij, je bent vandaag al zoo lang uitgeweest. Hij viel op een gemakkelijken stoel neer en bleef daar zitten. Mag ik u begeleiden, juffrouw Maturin? vroeg Asford, ik ben gaarne in de frissche lucht. Heel graag, antwoordde zij, hem een dankbaren blik toewerpend en zij ging hem voor naar het terras. Zij bleef niet staan voordat zij aan het einde gekomen was en leunde toen met haar armen op de balustra de bleef tusschen de boomen door staren Zij had een fraai parelsnoer om den blooten hals. Hij bleef zwijgend naast haar staan, want hij was iemand, die reeds geleerd had, wan neer hij iets zeggen moest en wanneer niet. Hij begreep haar heel goed, dat was wel ze ker. Mag ik rooken, juffrouw Maturin? vroeg hij eindelijk. O zeker, natuurlijk wel. Zou u niet liever hebben, dat ik een sjaal voor u baalde Neen, ik heb er wezenlijk geen noodig. Hij stak een sigaar op en toen hij een paar trekken gedaan had, zei hij U hebt mij geen antwoord op mijn vraag gegeven. Wat vroeg u ook weer Dat is nu onaardig. U wou weten wat u misdaan hadt, was het dat niet Zal ik maar zeggen dat, ik niet weet, waar u op doelt Neen, doe dat niet, want dat zou toch niet de waarheid zijn en jongedames moesten altijd de waarheid spreken. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1