21e Jaargang Dinsdag 4 November 1930. No. 85 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR *§ffr WIERINGEN EN OMSTREKEN 'M DE VERSCHOPPELING. WERINGER COURAIiTsg VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER I CORN. J. BOSSER, WIERINGEN RUREAUl Hlppolytnshoef Wielingen. Telefoon Intercomm. No. IS. AD VERTENTIëN Van I5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 LAND- EN TUINBOUW. D. H. Prins, Alkmaar. TARWE II. Tarwe stelt aan den bodem zeer hooge ei- schen deze moet vruchtbaar, kalkhoudend, niet te los en vochthoudend zijn. Klei- en zavelgronden zijn de meest geschikte. Bij een voldoenden kalktoestand kan, volgens proeven van Ir. Cleveringa, ook op zandgronden tar we verbouwd worden. Dikwijls wisselt men de teelt van tarwe af met die van vlinderbloemige gewassen, ook wel met koolzaad. Het is gewenscht spoedig na den oogst den akker licht te ploegen of met een cultivator te bewerken. Hierdoor kan de lucht goed toe treden de grond blijft vochtiger de onkrui den worden vernietigd en het onkruidzaad komt tot ontwikkeling, om bij een volgend ploegen ondergebracht te worden. Ongeveer 14 dagen voor het zaaien wordt op diepte ge ploegd en gesleept, kort voor het zaaien ge- egd. De grond is dan nog grof, doch de tarwe komt in den regel goed op en goed door den winter. Later vallen deze groote stukken uit elkaar en de planten stoelen goed uit. Bij opvriezen of te hollen stand rolt men en bij het laatste geeft men een vroege over bemesting met Chilisalpeter. Hoewel de beste zaaitijd eind September of begin October is, wordt ook wel later gezaaid, b.v. als de voorvrucht bieten zijn, die laat geoogst worden. Bij breedwerpig zaaien ge bruikt men 2 a 2 1/2 H.L. noodig. Zomertarwe zaait men, zoodra de bodem daartoe geschikt is. Om tarwebrand tegen te gaan ontsmet men het zaad lo. door om te scheppen met een oplos sing van 200 gram kopervitriool op 2 1/2 liter water per H.L. zaad 2o. met Germisan, 100 gram op 3 Liter water per H.L. zaad 3o. met Tillantin, dezelfde hoeveelheid als bij Germisan. Stuifbrand wordt met de warmwater-me thode bestreden. Het zaad wordt dan b.v. 1 1/2 uur voorgeweekt in koud water, dan 4 1/2 uur nageweekt buiten het water en ten slot te 10 minuten in water van 53°t Celsius ge bracht. Bemesting. Stalmest wordt wel tot 50.000 Kg. per H.A. gegeven. Daar deze mest niet in voldoende hoeveelheden voor alle akkers te verkrijgen is, zal men in vele gevallen moeten overgaan tot het gebruik van kunstmest, waartegen niet het minste bezwaar is. Men geve per H.A. 700 Kg. Slakkenmeel of Superfosfaat (dit laatste, als de grond voldoende kalk be vat» 350 Kg. Kalizout 40 en 200—40(L»Kg. Chilisalpeter. Hier volgen de uitslagen van twee proefne mingen, die ten doel haden den invloed na te gaan van verschillende hoeveelheden Chili salpeter. Te Luykgestel werden vier perceelen be mest met 800 Kg. Kalizout 20 en 800 Kg. Slakkenmeel. Drie perceelen ontvingen resp. 100, 200 en 300 Kg. Chilisalpeter per H.A., terwijl één perceel geen Chili ontving. Dit laatste bracht op per H.A. 2000 Kg. zaad, de andere drie resp. 2500 Kg., 2800 Kg. en 3500 Kg. De gemiddelde opbrengst van 100 Kg. Chili bedroeg dus 466 Kg. meer dan zonder Chili. Te Bingelrade (L.) waren drie dubbele per ceelen, welke het overige jaar ruim bemest waren met stalmest, voorzien van 800 Kg. kalizout 20 en evenveel Slakkenmeel. Twee perceelen ontvingen geen Chili, de beide an dere paren resp. 200 en 400 Kg. Chili. De eer ste "twee perceelen gaven 3140 Kg. zaad en 4470 Kg. stroo de perceelen met 200 Kg. Chi li gaven 4597 Kg. zaad en 7270 Kg. stroo die met 400 Kg. Chili gaven 4717 Kg. zaad FEUILLETON. (8. Ashford voelde al heel weinig belangstel ling voor Hugo of Kitty. Hij was gaarne op gestaan en had Mary in de armen willen ne men en kussen. De lust daartoe was zoo sterk dat hij zich uit alle macht moest beheerschen om er geen gevolg aan te geven. Misschien realiseerde hij toen op dat oogenblik, dat hij een zwaren strijd zou hebben te strijden voordat het goede in hem zou getriomfeerd hebben.Hij had nu geen lust om langer met haar samen te blijven, hij wilde alleen zijn, om over deze onverwachte wending in zijn gemoed diep na te denken. Hij wilde zichzelf afvragen wat zijn plannen waren en voor goed beslissen of hij een schurk was of een goed mensch. Voordat hij dit voor zichzelf had uitgemaakt, durfde hij bijna niet tot haar spreken. Zijn brein stond als in vuur en zijn oogen, die hij naar de zon ophief, wa ren als met een waas bedekt. Wat een dwaas was hij geweest met al zijn slimheid. Hij had met vuur gespeeld en nu was hij er ingeloopen. Een onvoorziene complicatie had zijn ge- heele machinerie in de war gebracht. Het was nooit in zijn hoofd opgekomen, dat hij op haar verliefd kon raken. Hij stelde voor, dat zij nu maar naar huis zouden gaan en daar was zij hem dankbaar voor, want in het laatste half uur wilde hun gesprek niet vlotten, zij waren beiden in gepeins verzonken. Toen zij in huis waren, ging Mary naar haar kamer en wierp een blik in den spiegel op haar bleek gelaat, ter wijl zij dacht Ik ben toch blij, dat ik nu een soort verklaring met hem gehad heb, nu zal hij mij wel niet meer met zijn complimentjes ver en 10300 Kg. stroo De gemiddelde meerop brengst per 100 Kg. Chili bedroeg hier 422 Kg. korrel en 1440 Kg. stroo. Dergelijke vergelijkende proeven, zoowel met kali-fosforzuur- als stikstofmest beve len wij ten zeerste aan. Zij veroorzaken wei nig kosten en kunnen veel leeren zij moeten echter met zorg en nauwkeurig worden uit gevoerd. P. BINNENLANDSCH NIEUWS. HERRIE IN DEN MEDEMBLIKKER RAAD. Het gebeurde verleden Vrijdag in de raadsvergadering, toen aan de orde kwam de voordracht en benoeming van een onderwijzeres aan de openba re lagere school. De voordracht luidde: 1. Mej. Bark man, Alkmaar; 2. Mej. Bolding Wor- merveer en 3. Mej. Oudshoorn Noord Scharwoude. De heer Mulder (S.D.A.P.) vraagt hierover het woord. Voorzitter wil dit wel toestaan mits de heer Mulder geen personen in be spreking brengt; anders behoort het in comité. De heer Mulder zal geen namen noe men. en zegt, dat hij opkomt tegen de samenstelling van deze voordracht. Hoe komt deze tot stand Voorz. zegt dat deze wordt en is sa mengesteld door B. en VV'. in overleg met den inspecteur en 't hoofd der sch. De heer Mulder blijft toch deze voor dracht afkeuren. Waarom komt op de voordracht niet voor de tijdelijke on derwijzeres Voorz. Daar behoeven we ons toch in het openbaar niet over uit te spreken, De heer Mulder: en toch wil ik het. De heer Bos: Het zal niet gaan. De heer Mulder: Wjanneer de tijde lijke onderwijzeres niet op de voor dracht komt, heeft men haar positie benadeeld. Voorz. Ach kom De heer Mulder: Ja, mijnheer de Voorz., toch is het zoo, en ik wil ant woord op mijn vraag. Deze juffrouw is gepasseerd omdat misschien haar voorouders socialist zijn of waren. Ik zal deze plaats niet verlaten voor ik antwoord krijg. We wonen hier in een glazen huis dus moet iedereen het maar hooren. Ik noem het schandelijk wat hier is gebeurd. De heeren zwijgen als moffen en doen jnaar precies wat B. en W. willen. De heer Bos: U zal wel antwoord krij gen. Wacht maar 'n oogenblik. De heer Mulder: Ik verlang antwoord maar de heeren zwijgen Tot zelfs de heer Kooy toe, die indertijd heeft gezegd dat hij beste krachten op de school wil. De heer Bos. Daar zorgen we ook voor De heer Mulder: Ja. ja, maar ik blijf er bij dat hier schandelijk werk plaats heeft, met duivelsche machten en gekonkel. De heer Bos. Dergelijke uitdrukkin gen zijn geen antwoord meer waard. U erkent eenvoudig de leiding niet. De heer Mulder: Laat nu ook de heer Kooij zich eens uitspreken. Deze zwijgt ook, ziet ge nu wel De heer Kooij zegt hierop dat hij vol komen jnet de voordracht mee gaat, welke op de gewone wijze is tot stand gebracht. De heer Bos: Zoo is het en daar moest u ook genoegen mee nemen. De heer Mulder: Dat is wel heel ge makkelijk, maar ik zal zorgen. dat deze zaak over het geheele land be kend wordt. Daar kunnen de heeren op rekenen. De heer Bos: Gaat uw gang. U spreekt reeds voor de tribune. De heer Kooij wijst er nog eens op, dat deze voordracht tot stand kwam, ook in overleg piet het hoofd, de heer Sinjewel, dus is niemand gepasseerd. De heer Mulder: En nog noem ik het een informeele daad. Voorz. Laten we nu tot stemming o- vergaan. De heer Mulder: Ik doe er niet aan mee; het is een schandelijke daad Voorzittter hamert. De heer Mulder: Ja, .mijnheer de Voorzitter; ik blijf er bij. Voorz. Zoo mag, U niet doorgaan, an ders schors ik de vergadering en ont neem U het woord. De heer Mulder. Het is een schande lijke daad. dat iemand met twee jaar ervaring gepasseerd wordt door ie mand, die nu nog maar volontaire is. Voorz. hamert opnieuw en wil de discussie hierover sluiten. De heer Koo,men: Het lijkt wel of de heer Mulder alléén de belangen van de gemeente behartigt en wij er hier niets van weten. De heer Mulder. En toch is het een schandelijke daad en noem ik het vui Ie politiek. De heer Snel meent, dat de bespre kingen te veel uiteenloopen. We kun nen veel beter naar Beers gaan. Voorz. hamert nogmaals en sluit de discussie. Tot benoeming wordt nu o- vergegaan. Mej. Barkman wordt met zes stemmen benoemd. De heer Mul der heeft niet aan de stemming mede gedaan. VERBETERING VAN HET PONTVEER TE VELSEN. Bij de kamer van Koophandel en Farbrie- ken te Alkmaar, is een bericht binnengeko men van den Rijkswaterstaat, dat naar aan leiding van de door haar naar voren gebrach te bezwaren omtrent de bediening van de pon ten over het Noordzeekanaal te Velsen, op dracht is gegeven de dienst voorloopig weer met beide kettingponten te doen en daarme de door te gaan zoolang dit met oog op het verkeer noodig zou blijken. Bovendien bestaat het voornemen de klei ne vrij varende pont door een nieuwe vrij va rende van minstens dezelfde vervoercapaci- teit als de kettingponten te vervangen. De dienst zal dan steeds kunnen geschieden met 2 ponten van dezelfde vervoercapaciteit als die van bestaande kettingponten. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. De uit 7-personen bestaande familie Van Boon, wonende aan het Oostplantsoen te Delft, is Zaterdagavond ternauwernood aan den dood door gasverstikking ontsnapt. Toen mevr. Van B. wakker werd, voelde zij zich onwel. Zij stond op en had de tegen woordigheid van geest direct een raam te o- penen. Hierna wekte zij de overige huisge- nootep, die gelukkig nog geen ernstige ge volgen van het in het huis aanwezige gas hadden ondervonden. Gebleken is, dat de gasleiding onder de drempel van de huisdeur was afgebroken en dat het gas door een gat in den muur in de woning was gedrongen. AVONTUURLIJKE JONGELUI. Twee zoonjtes van zekeren B. uit Monster zijn Woensdag de ouderiijke woning ontloo- pen en tot op heden nog niet teruggekeerd. De avontuurlijke jongens namen uit de ouder lijke woning een bedrag van circa 1500 weg en lieten niets meer van zich hooren. Het on derzoek heeft intusschen uitgewezen, dat de bengels in een café te Rotterdam hebben ge slapen. Den volgenden morgen zijn zij in de richting Roosendaal vertrokken. De politie in het Zuiden is van den avontuurlijken tocht van beide jongelui volledig op de hoogte ge steld, zoodat zij wel zeer spoedig naar de ou derlijke woning zullen worden teruggevoerd. TRIEST EINDE VAN EEN FEEST. Op vele plattelandsgemeenten in het Bra- bantsche bestaat de oude gewoonte, dat de verhuizer door vrienden en buren geholpen wordt. Hij van zijn kant tracteert daarvoor. Een inwoner van Klein Zundert had daarom een hoeveel heid van circa tien liter jenever opgedaan. Een der helpers, een 19-jarige, man, willende toonen, hoever hij het op dit gebied gebracht had, dronk achter elkaar een flesch leeg van meer dan een halve liter inhoud. Nauwelijks was de laatste droppel binnen of hij zakte in elkaar en gaf den geest. Het lijk werd naar de ouderlijke wo ning vervoerd. De politie van Zundert heeft het in bewaring gesteld. EEN OUDE MEEUW. Men schrijft aan het Hbld. Een paar dagen geleden werd te Oudemir- dum (Fr.) een zilvermeeuw gevangen met ring 514 van het Rijks-Museum van Natuur lijke Historie te Leiden. Deze zilvermeeuw werd den 9den Juli 1911 als nestjong te Cal- lantsoog geringd door prof. dr. J. J. Blanks ma en heeft dus den leeftijd van negentien jaren bereikt. Dit is de oudste meeuw, waarvan totnogtoe bericht bij het museum is ingekomen. ERGERLIJKE TOESTANDEN ONDER DE JEUGD. Herhaaldelijk verneemt men tegenwoordig van ongeregeldheden onder de Hillegersberg- sche jeugd. Jongens loopen van huis weg of zien er niet tegen op om vensters van villa's stuk te smijten. Er wordt gevochten en aller lei kattekwaad uitgehaald. Het loopt werke lijk de spuigaten uit. Doch wat Zaterdag ge bleken is, overschrijdt wel verre de grenzen van het schijnbaar mogelijke. De politie heeft in deze gemeente een soort complot ontdekt van 18 kinderen tusschen de 8 en 14 jaar. Deze kinderen maakten zich, blijkbaar reeds geruimen tijd, gezamenlijk schuldig aan het plegen van zedenmisdrijven. Een drietal op geschoten jongen schenen de „ziel" van^deze beweging te zijn. De politie heeft hen ingere kend. EEN MISDRIJF OP HET AMBONPLEIN. Een leidekker gearresterteerd, die ervan verdacht wordt zijn knecht van het leven te hebben beroofd teneinde een levensverze kering machtig te worden. Op 29 Maart van het vorige jaar geschied de op het Ambonplein te Amsterdam een ontzettend ongeluk in den toren van de kerk aldaar viel een leidekker uit de nok in een der ommegangen. De brandweer kwam er aan te pas om het vreeselijk verminkt li chaam van den man naar den beganen grond te transporteeren en weldra gaf het slacht offer den geest. Aanvankelijk dacht men aan niets anders dan aan een verschrikkelijk ongeval, doch langzamerhand begonnen er vreemde geruch ten omtrent de droeve gebeurtenis te loopen en kwamen er speciaal ten aanzien van den patroon van den verongelukten leidekker zeer bezwarende omstandigheden aan het licht. Zoo bleek o.a. dat die patroon op het leven van zijn om het leven gekomen knecht een levensverzekering van vijftigduizend gulden had gesloten, welk bedrag hem dan ook na het sterfgeval werd uitbetaald. Toen nu de patroon een nieuwen knecht in dienst nam, stelde hij pogingen in het werk om op het leven van dezen man een verzekering van ee- nige honderdduizenden guldens af te sluiten. Deze poging mislukte, een en ander kwam de justitie ter oore en zij droeg den commis saris van politie van het bureau Linnaes- straat, den heer J. Reyinga, op, terzake een onderzoek in te stellen. De commissaris ver zekerde zich ten deze de hulp van de centra le recherche en een uitgebreid onderzoek werd hier en in Den Haag, waar de leidek ker-patroon woont, begonnen. Eerst een de zer dagen dus ruim anderhalf jaar nadat het geval op het Ambonplein plaats greep kon de politie tot een tweetal arrestaties over gaan, nml. van den patroon en één van zijn knechts. Een reeks getuigen werd deze week ter parkette door den subst. officier van justitie mr. J. Versteeg gehoord. Zaterdag heeft ten slotte de aangehouden knecht zeer bezwarende verklaringen afgelegd tegen zijn patroon, die zich op den 29en Maart 1929 te zamen met den verongelukten leidekker in den kerktoren moet hebben bevonden. Welk afschuwelijk drama zich daar in dien hoogen toren heeft afgespeeld., men kan 't slechts bevroeden. Inmiddels is op last van den rechter-com- missaris de aanvankelijk aangehouden knecht in vrijheid en de gearresteerde patroon in verzekerde bewaring gesteld. Het getuigen verhoor wordt deze week voortgezet, meer en meer hoopt zich het bezwarend materiaal tegen den patroon op, zoodat verwacht mag worden, dat de strafzaak binnen niet te lan gen tijd naar de openbare zitting kan worden verwezen. BRANDKAST MEEGENOMEN. Inbraak bij de Gooische Stoomtram. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in gebroken in het kantoor van de Gooische Stoomtram op de Mauritskade te Amster dam. Van een glas-in-lood-raam is een ge deelte weggesneden, waardoor een der inbre kers vermoedelijk in het kantoor is gekomen. Deze heeft toen de klink, waarmede de goe derenloods is gesloten, verwijderd. Een klei ne brandkast, die daar staat, hebben de in brekers meegenomen. In deze kast bevonden zich een bedrag van 500 benevens eenige boeken betreffende de administratie. In den regel is er veel minder aan geldswaarde in deze kast geborgen, maar Vrijdagavond is een aantal abonnementen betaald, juist voor de eerste van de maand. volgen, want hij is een fatsoenlijk man. Zij ging op den divan zitten en barstte in tranen los. Als Ashford niet een man geweest was, zou hij ook tranen gestort hebben. Nu echter stapte hijde kamer op en neer, met samen geknepen handen en gefronst voorhoofd, terwijl hij dacht Als ik niet iemand was, die niet waard is om haar schoenen dicht te binden, dan zou zij mij met Cosmo's naam niet den mond snoeren. Zij heeft mij lief en dat weet zij zelf ook best, daarom behoort zij aan mij toe en niet aan hem. Zij houdt mij echter voor beter dan ik ben en ik durf haar de waarheid niet zeggen. Gis teren zou ik haar zonder aarzelen getrouwd hebben, maar nu heb ik haar lief. Wat zai ik toch beginnen? Er stonden nu drie wegen voor hem open. Hij zou haar de waarheid kunnen zeggen om te zien, of haar liefde sterk genoeg was om hem te vertrouwen en te vergeven. Hij kon ook de geheele zaak opgeven en In het ge heim vertrekken, als een schaduw verdwij nen. Hij zou ook den vrijen loop kunnen la ten aan zijn hartstocht, haar misleiden en opofferen en alleen voor zijn eigen genoegen en welbehagen leven. De liefde kan echter een monster in een man veranderen en een hard gemoed verzachten, zijn slapend gewe ten was nu ontwaakt en daarom wilde hij het laatste niet kiezen, hij vond het slecht en niet zijner waardig. Ik zal maar weggaan, dat moet ik doen, dacht hij, lk heb geen andere keus, een meis je zou mij nooit vergiffenis schenken. Daarop herleefde zijn moed weer en begon hij argumenten te zoeken om het verkeerde te doen, wat hem reeds zoo menigmaal in on gelegenheid had gebracht. Als een vrouw waarlijk liefde voor ie mand gevoeld, wat kan zij dan niet verge ven dacht hij, en als ik alleen wegging Hij kon maar steeds niet tot een besluit komen, het eene oogenblik was hij vast be sloten om zijn geheim te bewaren en dan wilde hij weer alles wagen om haar met ee- re te winnen. Zij beschouwde hem als een halfgod, dat begreep hij wel. Zij was niet ge wend om heeren te ontmoeten, die hun le vensstrijd reeds gestreden hadden en daar onder verhard waren de heeren met wie zij in aanraking was gekomen, hadden" het van hun geboorte af aan goed gehad. Hij had haar hart nu als met storm veroverd en als hij haar het hof bleef maken dan zou zij ze ker aan zijn wenschen voldoen. Hij glim lachte over Cosmo, dien hij een verwaanden tactloozen knaap vond, en hij kon er niet serieus over denken om hem als zijn mede dinger te beschouwen. Hij kende zijn eigen kracht en geloofde in zichzelf. Zou haar liefde echter bestand zijn tegen zulk een be proeving als haar ten deel zou vallen, als hij haar op eerlijke wijze zou trachten te win nen Zou haar karakter sterk genoeg zijn om den schok van die ontdekking te weer staan, want hij stond toch betrekkelijk als vreemde tegenover haar, zou zij trouw blijven aan een man dien zij weinig kende als zij de geheele familie tegen zich had Als hij een bekentenis aflegde en zij hem vergiffenis schonk, dan zou zij in veel moeilijkheden ko men en kon hij van haar verwachten, dat zij dit doen zou En zou hij zulk een vertrou wen van haar durven eischen Toch moest en wilde hij haar winnen. Nadat hij een uur over de zaak gepeinsd had, kon hij nog niet tot een besluit komen. Als hij verstandig en goed zou handelen dan zou hij een excuus moeten bedenken om Chisholme terstond te verlaten maar daar had hij geen lust in. Waarom zou hij zich met zijn vertrek haasten Het ongeluk was toch al gebeurd, zij had hem lief, dus kon hij even goed blijven. Hij dacht er niet aan, dat haar liefde grooter zou worden met eiken dag dat hij bleef. In ieder geval kon hij er niet toe besluiten om zich los te scheuren, BUITENLANDSCH NIEUWS. JACHT IN DE WOLKEN Voor de eerste maal ziet de politie te Oslo zich gesteld voor de moeilijke taak, een vluchteling op te sporen die zich in letterlijken zin des woords, in de wolken verborgen houdt. Het is de bekende Noorsche ingeni eur - vlieger Hellesen, op wiens bezit tingen dooi- zijn schuldeischers beslag is gelegd. Het eenig actief, waarover hij beschikte, bleek zijn vliegmachine te zijn, waarmee hij echter kans zag uit Drontheim te ontkomen. De advo caten zijner schuldeischers hebben op sporing van den vlieger verzocht. Hij is eenige malen aan de Westkust ge- signaleerd, maar houdt zich letterlijk voordat hij zich nog een tijd in haar tegen woordigheid verlustigd had. Zijn bezoek zou toch maar veertien dagen in het geheel du ren en daarvan waren reeds verscheidene kostbare dagen verloopen. Hij had nog nooit een meisje met zijn gansche hart liefgehad en hij was jong. Kon men nu van hem verwachten dat hij dit Eden vrijwillig verlaten zou en de deur voor zijn geluk sluiten, voordat hij het nog gezien had Hij ging naar beneden voor het diner met een chaos van koortsachtige aandoeningen in de borst. Hij wilde zich op de knieën wer pen voor het slanke meisje in de witte japon, haar dan in zijn armen nemen en zegen Gisteren had ik een bedreigd gemoed, maar vandaag ben ik veranderd, ik heb je innig lief tot in het diepst van mijn ziel. Je vader komt morgen thuis, Cosmo, zei lady Warburton, toen zij plaats namen aan het diner, ik heb daar juist een brief gehad. Die familie Chester maakt er wel een rechts zaak van, is het niet onaangenaam O, vreeselijk, zei Cosmo, als een zaak voor het gerecht komt, dan weel men nooit zeker wie die winnen zal. Is vader wèl? Ja, zeker. Hij komt vroeg thuis. Lady Warburton praatte toen tegen Kitty en vroeg haar, hoe zij den dag had doorge bracht. Ashford deed zijn best om een blik van Mary op te vangen. Zij had hem nog niet aangekeken, sedert zij de kamer was binnen gekomen. Hij was er zeker van dat zij ge schreid had en dat vuurde zijn liefde nu nog meer aan. Eerst hadden zij hun komedie in koelen bloede gespeeld, maar nu konden zij zich niet langer volkomen beheerschen. Hij had haar in zijn macht en zij wisten niet, waarheen het lot hen zou voeren. Dien avond waren zij geen enkel oogen blik alleen zelfs al had hij een vertrouwlijk gesprek met haar willen hebben, dan gaf zij er hem geen gelegenheid voor. IX. Lady Warburton ging haar man den vol genden morgen van den trein halen. Zij ge voelden veel affectie voor elkander, ofschoon zij nu reeds vijf-en-twintig jaar getrouwd waren. Lord Warburton was een knappe man van vijf-en-vijf tig jaar( lang en forsch, een echte aristocraat. Hij had een mager gezicht, een grijzen knevel en grijzend haar. Hij was altijd hoogst beleefd tegenover dames, was een edelmoedig landheer en bemind onder zijn gelijken. Er werd gefluisterd, dat hij in zijn jeugd wel eenige wilde jaren had doorgebracht, maar nu was er niets op hem te zeggen. Zijn tegenwoordig leven was onberispelijk en hij was boven alle smet verheven. Op het perron gaf hij zijn vrouw een kus en nam toen in den automobiel naast haar plaats, met een opgeruimd gelaat en een minzaam knikje tegen een boer, die hem groette. Is alles wel thuis, Helena Ja Kitt Weldairs is gekomen, het is een allerliefst kind. Ik heb je al verteld, dat Hu- go een vriend heeft meegebracht, geloof ik Ja zeker. Iemand, die Ashford heet, niet waar Wie is dat Een Amerikaan. Ik vind hem heel aar dig, maar Cosmo kan hem niet uitstaan eri je weet hoe onmogelijk hij zich dan kan aan stellen. Je zult wel allerlei verhalen hooren over mogelijke en onmogelijke gebeurtenis sen. Lord Warburton glimlachte eens en leunde achterover, naast zijn knappe vrouw terwijl hij zeide Och, Helena, wij hebben den jongen be dorven. Wiens schuld is dat nu Wel, jouw schuld natuurlijk, zei lady Warburton. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1