AUTOBOTSING. Zondagnacht zijn op den Muiderstraatweg onder Muiden twee auto's tegen elkaar ge botst, waarschijnlijk door verkeerd manoeu vreeren van den bestuurder van een der wagens, die met den mede-inzittende onder den invloed van sterken drank verkeerde. Een der auto's sloeg over den kop de andere werd zwaar beschadigd. De woede van de bei de beschonkenen, die ongedeerd van onder den wagen vandaan kwamen, keerde zich te gen den bestuurder van de audere auto, wien zij een duchtig pak slaag toedienden en deer lijk toetakelden. De politie van Muiden heeft de zaak in onderzoek. VALSCHE MUNTERS AANGEHOUDEN. In den laatsten tijd waren te Amsterdam valsche Rijksdaalders in omloop, die goed waren nagemaakt. Op het eerste gezicht kon men de valschheid niet constateeren. Bij na dere beschouwing was de oppervlakte eenigs- ziiis korrelig en het randschrift ontbrak. De .winkeliers waren door de politie .gewaar schuwd en hun was gevraagd, indien zulk een geldstuk in betaling werd gegeven te trach ten den aanbieder in handen van de politie over te leveren. Intusschen had ook de politie van de afdee ling „Valsche Geldcentrale" niet stilgezeten. Zij had een spoor gekregen van een tweetal mannen, die zich ook reeds vroeger aan het maken van valsche munt hadden schuldig gemaakt. Vermoedelijk hadden deze mannen, de gebroeders W.. hun werkplaats in een onbewoonbaar verklaarde woning in een gang in de Bloemstraat. Zaterdagavond zou daar een inval gedaan worden. Het liep echter eenigszins anders dan de politie haar had voorgesteld. Aan het bureau in de Marnixstraat werden in den loop van dien avond twee arrestanten binnengebracht, die op aanwijzing van den eigenaar van een melkzaak in de Wolvenstraat waren aange houden. De twee mannen waren in de melkslijterij geweest en deden, naar de eigenaar meende, wat vreemd. Zij betaalden met een rijksdaal der, die naar het hem voorkwam niet echt was. Hij ging de beide mannen na en wees ze een politieagent aan, die ze meenam naar het bureau aan de Marnixstraat. Bij hun fouilleering kwamen nog een paar valsche Rijksdaalders te voorschijn. Zij ontkenden echter te weten, dat deze muntstukken valsch waren. Deze mannen waren de gebroeders W. Zij zijn resp. 42 en 46 jaar oud. Toen is het voorgenomen bezoek door de politie aan de onbewoonbaar verklaarde wo ning, in een gang in de Bloemstraat, gevolgd. Inderdaad is daar gevonden, wat men dacht te vinden. Er was aanwezig het materiaal om Rijksdaalder te maken, maar ook zijn een drietal geldstukken gevonden, die nog niet geheel voltooid waren. Met deze arrestatie heeft de politie dus een goeden slag geslagen en men kan veilig aan nemen, dat geen valsche Rijksdaalders meer onder het publiek zullen worden verspreid. Al blijven de mannen ontkennen, dat zij iets weten van het maken van Rijksdaalders, de bewijzen zijn te overstelpend, dan dat ont kennen op den duur zou baten. Nader wordt gemeld dat een der gebroeders W. bij den melkboer in de Wolvenstraat Za terdagavond een ei gekocht. De melkslijter is de beide mannen toen nagegaan tot de West terstraat, waar weer een van de twee een winkel binnenging. Daar informeerde hij en vernam, dat we derom met een rijksdaalder werd betaald. Vervolgens heeft hij de gebroeders W. aan een agent aangewezen. Voorts wordt nog medegedeeld, dat deze beide mannen, die in den omtrek van de Weesperzijde wonen, een paar jaren geleden zich aan hetzelfde misdrijf hebben schuldig gemaakt. Zij hadden toen een geheime werk plaats in de Foeliestraat. KERKDIEVEN. Zondagnacht hebben dieven een bezoek ge bracht aan de R. K. kerk te Wouw nabij Roo sendaal. De inbrekers hebben zich toegang tot het kerkgebouw schaft door in een kapel een glas -in-lood raampje te verwijderen. Het glas is uit het lood gelicht en beneden tegen den muur gezet, waarna het lood is verwijderd. Voornamelijk hieruit valt af te leiden, dat meer dan één persoon aan het werk is ge- weest. Men heeft bovendien eerst een gazen bescherming weg moeten nemen. In de kerk heeft men de offerblokken geforceerd. De in brekers hebben ook getracht het tabernakel open te boren. Tot 2 cm. diep is geboord, ver der zijn zij echter in het tabernakel niet kunnen doordringen. Er werd op het altaar nog een olielamp gevonden, welke waarschijn lijk werd gebruikt bij het smeren der boren. De politie heeft een onderzoek ingesteld. HOTEL LANDRU De Haagsche Courant vertelt Het menschdom is onberekenbaar. Want het laatste snufje op hotelgebied is, dat devilla te Gambais, nabij Parijs, waar Landru, de Fransche Blauwbaard, allerlei goedgeloovige juffrouwen in den oven stopte en verbrand de, tot er niets ineer van over was, een hotel is geworden. De oven, welke Landru voor zijn luguber misdadigerswerk gebruikte, wordt thans be diend door een kok, die allerlei lekkers too- vert, hetwelk op het menu de toevoeging draagt „a laLandru." De kamer waar Landru zijn nachtverblijf had opgeslagen, heet thans „moordholspook- kamer" en wordt tegen het dubbele tarief ge geven van de andere vertrekken. En zelden is ze een nacht leeg. Griezelen en gruwelen willen er dus bij het menschdom nog altijd In. CONCURRENTIE VAN OESTERKWEEKERS. Organisatie gevraagd. Het Tweede Kamerlid de heer Drop heeft aan den ministers van Binnenl. Zaken en landbouw en van financiën de volgende vra gen gesteld Hebben de ministers kennis genomen van de berichten, volgens welke de klacht alge meen is over de buitengewoon scherpe con currentie tusschen de Nederlandsche oester kweekers onderling? Kunnen de ministers toegeven, dat deze on derlinge concurrentie voornamelijk het ge volg is van den zoogoed als ongeorganiseer den verkoop van oesters, die tot gevolg heeft, dat verschillende kweekers tot eiken prijs hun voorraad opruimen Achten de ministers deze volstrekt onnoo- dige vernietiging, althans :?eer sterke bena deeling van de oestercultuur, met name op de Zeeuwsche Stroomen, ooit niet een gevaar voor de instandhouding en ^de rentabiliteit der domeingronden, voor oestercultuur ge schikt Indien de voorgaande vragen bevestigend worden beantwoord, zijn de ministers dan be reid op korten termijn te doen onderzoeken op welke wijze een meer doelmatige organi satie van den oesterverkoop is te bereiken BUITENLANDSCH NIEUWS. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. 3 1/3 millioen personen. Op 31 Oct. bedroeg het aantal werkloozen in Duitschland 3.253.UOO of 136.000 meer dan in het midden dier maand. WEER ZIENDE GEWORDEN. In den Amerikaanschen staat Illinois moet een zeer merkwaardig geval voorgekomen zijn van een man, die van blind, weer ziende geworden is. Hij was daar werkzaam in de kolenberg plaatsen en op zijn achttiende jaar blind ge worden tengevolge van een trap van een paard. Kort geleden ondernam hij een ple- ziervlucht, waarbij de piloot verschillende kunststukjes uitvoerde. Toen bemerkte de jongeman, dat hij weer zien kon. Ook de artsen stelden vast, dat het licht in zijn oogen werggekeerd was, maar konden geen verklaring van het feit geven. HOE De BOLSJEWIKI TEGEN DE BOEREN OPTREDEN. De landbouwers uit de streek Ostrov hebben geweigerd aan de Sow-jet autoriteiten hun graan af te staan. Soldaten werden naar de boeren gezonden, doch zij sloten zich bij de ontevreden landbouwers aan, en fusilleerden verschillende leden van een officieele com missie, die naar die streek was gezonden. Hierop werden verschillende regimenten artil lerie en infanterie naar de dorpen Doekoviki en Elliniki gezonden. De officieren van het roode leger hebben toen de inwoners van die beide dorpen, vrouwen en kinderen inbe grepen, laten uitmoorden. De soldaten, die naar de boeren waren overgeloopen en te gen het roode leger opstonden, zijn gefussil- leerd. Twee van hen konden ontsnappen doch werden later gepakt en opgehangen. RUSLAND. DERTIENDE VERJAARDAG VAN DE REVOLUTIE. Het nieuwe museum van Lenin. Moskou heeft Vrijdag den dertienden ver jaardag van de bolsjewistische revolutie ge vierd met indrukwekkende parades van mili tairen en burgers. De militaire parade duurde twee uren, gedurende welke 20.000 soldaten, alle wapens vertegenwoordigd en een groot aantal gewapende burgers omvattend, langs het nieuwe mausoleum van Lenin trokken, dat de oorspronkelijke houten graftombe ver vangt en, volgens beschrijvingen van Engel- sche correspondenten, een cubusvormig ge bouw is, opgetrokken uit roode, zwarte en grijze granieten blokken, die sterk gepolijst zijn en in totaal een gewicht hebben van on geveer 10.000 ton. De parade werd uit het Kremlin, dat uitzicht geeft op het mausoleum gadegeslagen door mevrouw Kroepskaja, Le- nins weduwe. Aan de burgerparade namen 500.000 personen deel. Opmerkelijk was de zichtbare voortschrij ding van de mechanisatie van het Sovjetle- ger. In de militaire parade werden vele nieu we lichte en zware tanks medegevoerd, terwijl een grooter aantal vliegmachines boven de stad cirkelde. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKEN STAND over de maand OCTOBER 1930. GeborenAnnie, d.v. P. Rotgans en A. Smid Dieuwertje, d.v. Jb. Bais en C. D. de WitJan, z.v. W. Verhoef en G. Drinkwaard; Jacob, z.v. A. Tieks en A. Kuiper Sietse, z.v. A. W. Berkhout en M. van der Zee Arina Klasina, d.v. M. Glim en M. Looij; Jacob Jan, z.v. Jb. Lont en N. DekkerCornelia Pieter- nelle, d.v. J. W. Brouwer en J. J. Theunissen; Wolter, z.v. W. Fokkema en G. van Ewijk Jo hannes, z.v. A. F. van de Griend en N. Broers; Jantien, d.v. A. Kuik en H. A. BölstDirk, z.v. M. Lont en M. de Haan. Ondertrouwd A. Kuik en H. A. Bölst L. van den Berg en K. van Kalsbeek S. Smit en M. Baijs K. Swaneveld en L. Adam. Getrouwd C. van der Slikke en M. N. Blom C. Veling en A. van Oudeaarde A. ,Kuik en H. A. Bölst L. van den Berg en K. van Kalsbeek. Overleden W. de Neu, 4 weken, d.v. D. P. Neu en A. Brouwer A. de Vries, 55 jaar, d.v. P. de Vries en P. Heijblok. Loop der bevolking. Ingekomen H. J. Oosterbeek en gezin van Groningen Mw. R. Steinmetz-de Jong van Westdongera- deel Mw. H. J. Voerman van Ermelo Mw. A. Speekman van Weststellingwerf N. Tuin man en gezin van Anna Paulowna Mw. R. Lont-Bogaard van Harlingen F. A. de Greef van OssendrechtJ. Verfaille en gezin van Amsterdam L. J. Koopman van Baerle-Her- togC. Tuinman van Haarlem W. Schui ling en gezin van Bennebroek L. Theunisse en gezin van WonseradeelMw. T. J. Kieft van Alkmaar F. de Boer van Den Helder A. Jongman van Den Helder Mw. M. Hans- sens-Pollet en gezin van Muiden G. Jager en gezin van Schiedam N- A. Tuinman van Schagen J. Boelhouwer en gezin van Won-' seradeel W. van Roeden en gezinvan Won seradeel A. W. Westerhof en gezin van Em- men G. de Boer van Terschelling R. A. S. Hermus van KlundertJ. Buntjer en gezin van Bellingwolde H. W. Sitser en gezin van Schiedam P. van den Bosch en gezin van Schiedam H. Braams en gezin van Velsen Mw. E. Holtz van Brohl (D.l.) K. Swaneveld van DordrechtJ. Schoorl van Bergen A. M. de Haan en gezin van WonseradeelMw. H. Krauwel van Duitschland Mw. M. Hame link-Melse van Middelburg J. M. Zegers van AxelJ. Wolfert van AxelW. Boogaard van Schoondijke G. Eskinga van Wonseradeel. Vertrokken Mw. M. A. de Rooij naar Haskerland Mw. M. G. Dekker naar Nieu wer AmstelJ. A. Winter naar Den Helder V. Bruinsma en gezin naar Medemblik P. Timmer naar Purmerend P. van Houten en gezin naar Kollumerland P. A. de Jong naar Den Helder D. Smit naar Midwoud J. J. de Vries en gezin naar Amsterdam Mw. J. T. A. Kolff-Hagemann naar 's-Gravenhage Mw. F. Schepers-Wierenga naar Emmen G. Engel naar Obdam W. van der Wal en gezin naar Medemblik J. de Jonge naar Rotter dam K. Pluis naar Amsterdam D. Lont en gezin naar Alkmaar E. Kuiper naar Win schoten Mw. K. J. Duyvetter naar Hengelo; H. A. Perotti en gezin naar Harlingen A. Klip naar DordrechtJ. Langes naar Anna Paulowna Th. Rijkers naar Den Helder J. Brok naar Heineoord L. Bakker en gezin naar Sliedrecht. In de afgeloopen week zijn weer 3 geval len van diphtherie geconstateerd, waarvan 2 te Westerland en 1 te Hippolytushoef. De Generale Commissie Zuiderzeesteun- wet heeft aan M. Baijs te Westerklief een tegemoetkoming toegekend in de kosten van verdere opleiding van zijn zoon tot smid bankwerker. VO-i De onderwijzeres Mej. j. Roskam en de onderwijzers J. Boon en C. H. W. van Rossum du Cchattel hebben hun benoemingen bij het openbaar onderwijs alhier aangenomen. De onderwijzeres Mej. S. van der Meer te Midsland (Terschelling) heeft haar benoe ming niet aangenomen wegens het verkrij gen van een betrekking elders. Concert „Zang- en Vriendschap". Met gemengde gevoelens hebben wiji de concertavond van .,Zang- en Vriend schap" tegemoet gezien. Met 'n gevoel van vreugde, omdat de jonge vereeni- ging de beschikking had gekregen over het daarvoor bij uitstek geschikte kerk gebouw en daarnaast de medewerking mocht bekomen van Mevr. Vetter-Hen- driks als soliste, maar daarnaast had den wij 'n gevoel van vrees, of het kunst gevoel bij het publiek in die mate aan wezig zou zijn, dat het kerkgebouw met belangstellenden zou worden gevuld. Immers, hier was nu eens geen bal en geen bier en degenen, die het con cert zouden bijwonen, mochten gere kend worden tot ware belangstellenden Doch hoevelen zouden dat er zijn? Welnu, tot onze vreugde mochten we Zondagavond constateeren. dat onze vrees ongegrond was en dat er in onze gemeente veel- en werkelijk kunstjnin- nend publiek is. Het kerkgebouw was geheel bezet en het is een prachtig ge- si aagde avond geworden. De uitvoering van het nog al omvang rijke programma werd vlot afgewerkt. Het gemengde koor zong de verschillen de nummers op sublieme wijze; de uit spraak was zeer verzorgd en het ensem ble is keurig. De heer Hovenier laat muzikaal zingen en dat hij met weinig materiaal veel weet te bereiken, bewees de fijne zang van het kinderkoortje. En de soliste Het was ons bekend, dat Mevr. Vetter over een prachtig sopraangeluid be schikte, maar we waren met den om vang van haar stem niet op de hoogte. Wat 'n schitterende techniek van zingen Hoe voornaam was b.v. de inzet „Und Gott sprach: Es bringe die Erde Gras hervor", van de aria uit .,Die Schöp- fung"; hoe warm blijft deze stem in de forti's; hoe beheerscht het valset in „Letzter Fröhling bij de strofe „Durfte noch einmal Wat een mogelijkheden zijn met dit geluid te bereiken. Schitterend Mevr. Vetter werd door den heer Ho venier begeleid op het kerkorgel. Zijn niet gemakkelijke taak voerde hij op bekwame wijze uit. Wij kunnen dan ook niet nalaten Zang en Vriendschap" geluk te wen- schen met een leider als den heer Ho venier. Wij konden dan ook ten volle instem men met de hartelijke woorden van dank die de voorzitter in zijn sluitings rede richtte tot Mevr. Vetter, tot den heer Hovenier en ook tot het publiek, dat door opkomst en aandacht toch ook zoozeer had medegewerkt tot het wel slagen van dezen avond. Wij gelooven zeer zeker, dat concer ten' als deze tot de steeds weer terug komende gebeurtenissen gerekend mo gen worden. J.V.O. Zondag 16 Nov. half drie bijeen komst. Er zijn een paar belangrijke dingen te bespreken aller opkomst gewenscht. Doopsgez. Gemeente. Vrijdag 14 Nov. 's a- vonds 8 uur Jongerenkring. St. Nicolaas. Evenals vorige jaren wordt ook nu weer door het St. Nico- laascomité te Hippolytushoef voor de kinderen het traditioneele kinderfeest georganiseerd. St. Nicolaas zal op 5 December de kinderen komen bezoe ken. Voornoe.md comité verzoekt den ingezetenen, evenals vorige jaren, de lijsten te willen teekenen, die in den loop der week zullen worden gepresen teerd. Wanneer de lijsten flink bedacht worden, zal dit feest goed kunnen sla gen. St. Nicolaas legt dit jaar geen avond visites af. R.K. Volksbond. In de j.1. Zaterdag avond gehouden vergadering van de afd. Wieringen der R. K. Volksbond on der leiding van den Geestelijk Advi seur in het café Veerdig te Hippolytus hoef, werden de notulen van den secre taris, den heer P. L. Vroone, goedge keurd ha voorlezing. De beschrijvingsbrief voor de op 8 Dec. a.s. te Rotterdam te houden hoofd vergadering werd behandeld. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren C. de Boer en P. L. Vroone, die beiden de functie op zich namen. De rekening Van den wrn. penning meester. den heer J. Glim, werd onder zocht en bij monde van het lid der Com missie, den heer A. Vroone, werd ge rapporteerd, dat alles in orde was be vonden en alzoo tot goedkeuring advi seerde. Daartoe werd besloten. De a.s. feestavond van de afd. werd vastgesteld op Zaterdag 29 Nov. 1930 én tevens werd besloten het a.s. 10-ja- rig bestaan van de Afd. feestelijk te herdenken. Het bestuur werd opgedra gen een programma voor dien avond te willen ontwerpen. Bij de rondvraag volgen nog enkele huishoudelijke zaken en beveelt de heer H. Boersen het Adviesbureau van den Bond voor voorkomende moeilijkheden op verschillend gebied aan, waar spr. zelf de voordeeten ervan heeft onder vonden Hierna sluiting. Ghrist. Gem. Zangvereeniging. Naar wij vernemen zal de Christ. Gemengde Zangvereen. te Anna Paulowna op na der te bepalen datum, onder leiding van den heer Asma in het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers te Den Oever een uitvoering geven. Ontslag Bij de Amst. Ballast Mij. te Den Oever hebben opnieuw vele grondwerkers hun ontslag gekregen Ook is de smederij afgebroken en ondergebracht, voor zoover men ze nog noodig heeft, in een cementloods. Vele kleintjes maken een groote. In het Christelijk Tehuis te Den Oe ver had men een busje opgehangen met het doel de Vrijwillige bijdragen die men er in afzonderde te besteden voor den aankoop van een klok. Bij het ledigen der bus bleek thans, dat voldoende gelden aanwezig waren, en direct werd bij een Rotterdamsche firma een klok voor 't Tehuis besteld. Nieuw Tehuis, a.s. Donderdagavond zal te De Haukes een Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers aldaar, door den heer Bosma van H.hoef geopend worden. Herkozen. Zondag nam. werden door de leden der Ned. Herv. Kerk te Ooster- land c.a. tot leden van het kiescollege herkozen de heeren C. Sprenkeling, P. Bakker Jz. en M. S. Bakker. Allen na men hunne herbenoeming aan. Christ. Transport. Arb. Bond. In de j.1. Zaterdagavond te Den Oever in de Christ. School gehouden vergadering der Afd. Wieringen van den Christelijke Fabrieks- en Transportarbeidersbond, waarop veel leden aanwezig waren, werd uitvoerig de toestand in de Wio- ringermeerpolder, n.1. de levensomstan digheden, de loonen, de voeding, enz., enz. besproken. Ook de plaatsing der arbeiders in diverse bonden lokte een levendige bespreking uit, zoodat ten siotte de volgende motie werd aange nomen: de Ned. Bond van Christ. Fabrieks- en Transportarbeiders, Afd. Wieringen. in vergadering bijeen op 8 Nov. 1930, verzoekt het hoofdbestuur om maatre- len te treffen, dat ook de arbeiders in de Wieringermeerpolder niet vallen on der den landarbeidersbond, doch wor den gerangschikt onder den transport arbeidersbond; de vergadering is van meening, dat de genoemde werkzaam heden wel degelijk vallen onder het grondwerkers- en transportbedrijf en zij verzoekt ten spoedigste een samenbe spreking met het hoofdbestuur der Christ. Fabrieks- en Transportarbeiders bond daaromtrent. Ingezonden Stukken. Wiel ingen, Nov. 1930. M. de Redacteur! Mag ik een plaatsje voor eenige rege len in uw blad Bij voorbaat dank. Aan het succes van het concert j.1. Zondag in de Ned. Herv. Kerk te Hip polytushoef gehouden, heeft men kun nen afleiden, wat hier op het gebied van zangkunst kan worden gewrocht. Veel animo bestaat er voor bij de wer kende leden, maar men heeft ook ge zien, dat het publiek er liefde voor ge voelt en juist deze twee zijn noodig om een vereeniging steeds verder voort te brengen op den weg ter beoefening van haar doel. En waar wij dus weten, dat er goede krachten op het gebied van zang ge noeg zijn, en ook de liefde voor die kunst van het publiek er is, daar meen ik, dat er te Hippolytushoef nog één schakel in het vereenigingsleven ont breekt, n.1. een „mannenkoor." Behalve do mannelijke zangers, die reeds lid van „Zang en Vriendschap" zijn, ken ik er nog velen, die over een goede stem beschikken en voor het. vereenigingsleven gevoelen. En naast het gemengd koor zóu het mannenkoor bestaansrecht kunnen hebben en in ve le gevallen samenwerking mogelijk zijn en de koren in elkander steun kunnen vinden. Ik waag het daarom een oproep te doen en het verzoek te richten aan al len, die voor de oprichting van een mannenkoor gevoelen, zich bij mij te willen opgeven. Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, C. HOOGVORST, Klieftstraat H.hoef. -- AAN ALLE OUDERS. De avonden worden weer langer, het kacheltje doet dienst en de huiskamer is vooral 's avonds weer 't gezelligste plekje. Het jaar loopt weer ten einde, maar eer we dat bereikt hebben, komen er nog twee belangrijke feesten. Het eerste feest is vooral een feest voor Uw kinderen, het twede heeft zeer zeker ook U iets te zeggen. Ik heb n.1. het oog op het Sint-Nikolaasfeest en Kerstmis. Ik we«t niet, welk van de feesten U vieren zult, vieren o.a. door Uw kinde ren een presentje te geven. Over enkele weken zullen Uw jongens en meisjes vervuld zijn van de komende gebeurte nissen en zullen ze hun wensen aan gaande 't jaarlikse kado kenbaar ma ken. Ouders, het feest van Sinterklaas, de Kindervriend en hel Kerstfeest, het feest van de vrede, beide moeten de beste gedachten in U wakker roepen. Geeft geen speelgoed, dat met de geest van deze beide feesten in strijd is, geeft de kinderen niet ondoordacht dat in handen voor hun spél, wat in werkelikheid de grote mensen in han den gegeven is voor de grootst mogeli- e ke ellende, geeft ze geen oorlogsspeel goed. Ouders, helpt ons de Vredesgedachte, die als een niet meer togen te houden macht de aarde zal veroveren, in Uw kinderen te doen wortelen, opdat zij hem in hun verder leven kunnen gro ter maken en uitdragen, tot de werke- like Wereldvrede zal heersen. Daarom op deze mooie feesten geen kadoos als sabeltjes, geweren, pisto len en kanonnetjes, omdat ze met de geest van beide feesten in tegenspraak zijn en op 't gemoed van Uw kind zeer zeker geen goede uitwerking hebben. Namens de Bond van Nederl. Onderw. Afd. Wieringen. ANNA PAULOWNA. Wieringerwaard I - BKC I: 3-1. Zondag; j.1. speelde BKC I een uitwed strijd tegen Wieringerwaard I. Bij afwezigheid van den scheidsrech ter heeft de heer Weicrs de leiding op zich genomen. Whs er een scheidsrech ter geweest, die had vast en zeker het terrein afgekeurd. Het was geheel onbe speelbaar. BKC was geheel volledig; W.'Waard had twee invallers; laatstgenoemde wint de tos en kiest het windvoordeel. De eerste aanval is voor BKC. doch het schot van Rozenbroek faalt. Dan komt W.Waard opzetten. Schenk krijgt de bal en schiet na eenige scher mutseling prachtig in de hoek 1-0 Twee minuten later krijgt W.Waard een corner te nemen. Ze doen 't schit terend. Koster krijgt de bal mooi toege speeld en aarzelt niet en schiet prachtig in den bovenhoek: 2-0. Nu krijgt Harder de bal toegespeeld; hij schiet mooi voor en Tromp Post schiet prachtig in, docli de W.YV.keeper weet op het nippertje te redden. Even later krijgt Schenk de bal toege speeld, drijft door alles heen en komt alleen voor keeper Post te staan en ie der had al op 3 - 0 voor W.W. gerekend Echter, Schenk schoot net onder de lat en Post kon gemakkelijk wegwerken. Na rust neemt BKC het spel geheel in handen en geregeld zitten ze dan ook voor het W.'.W.doel doch een goed schot faalde. Nu breekt plotseling W.Waard door; er wordt van links af hoog voorgescho ten en Schenk kopt prachtig in 3-0. Toch is BKC nog geregeld in de meer derheid, doch erg ongelukkig in het schieten. BKC krijgt toch een strafschop te nemen, doch ook deze is er naast Toch moet BKC een tegenpunt hebben Want 10 minuten later krijgt Jb. Wig- gers den bal te pakken, drijft door al les heen en schiet in den hoek 1-3. De stand bleef zoo tot het einde: 3-1 voor Wjieringerwaard. BKC II ging met den trein naar Scha gen om een bezoek te brengen aan Sparta II en verloor op 't nippertje 4-3. Het Ille elftal speelde thuis tegen Succes IV en verloor met 4-1. De aspiranten A. gingen naar Zwalu wen III met 9 man en wisten toch nog gelijk te spelen 4-4. Dit was de eenige goede stand in de BKC-gelederen. HENK. BRAND. Door onbekende oorzaak brak Vrijdagmiddag ongeveer 12 uur brand uit in de boerenhoeve van den heer C. Koopman aan den Zuiderweg. De motorspuit was spoedig ter plaat se, echter was toch in dit korte tijds verloop reeds veel verbrand. Twee da gen heeft ,men moeten spuiten om de restanten gebluscht te krijgen. Dit vond zijn oorzaak in het vele hooi, dat vast opeengehoopt zat en waaruit tel kens het vuur weer oplaaide. Naar de „Flierefluiters". Naar men ons meldt, bestaat er a.s. Zaterdag ge legenheid de opvoering van het prachti ge tooneelspel „Het Verraad van A. M. de Jong dat door het bekende gezel schap „De Flierefluiters" ten tooneele zal worden gebracht, te Wieringen bij te wonen. Wij behoeven wel niet te zeg gen dat het een avond van ware kunst genieting zal zijn, temeer waar de lei ding in handen is van den heer Wal- ter Smith. Wie van deze gelegenheid gebruik wil maken, gelieve zich zoo spoedig moge lijk op te geven bij den auto-ondernemer den heer D. de Graaf. Breezand, die per luxe wagen op dezen tooncelavond zal rijden Een bekend figuur van den weg. Al jaren achtereen zag- men bijna overal, hier en in den omtrek, het zeer bekende oude Fordje van de firma Dros. Men noemde het 't „advocaatwagentje". Wegens zeer drukke gang van zaken, is thans het oude Fordje verdwenen en daarvoor in de plaats gekomen een mooie nieuwe forsche Fordwagen. Wöj wenschen den vertegenwoordi ger der firma Dros. den heer Dito van

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2