>T. NICOLAAS NIEMEUERS FRIESCHE HEERENBAAI EtiNCa IT GESCHENK EEN LUXE DOOS PEPERMUNT OVERAL VERKRIJGBAAR eerste hulp had verleend. De politie heeft den auto in beslag genomen voor nader onder zoek. Een spelend kind werd onbeduidend gewond, door één der wielen, die met groote vaart draaiden. Autoongeluk te Delft. Te Delft, zijn Woensdagnacht, omstreeks één uur, op den Rotterdamschen weg nabij de Kabelfabriek een auto van den directeur van het „Leidsche Dagblad" en een auto van den heer Nijman uit Rotterdam met groote snelheid tegen elkaar gereden. De laatstbe doelde auto werd tegen een boom geslingerd; de heer Nijman en iemand, die naast hem zat, vlogen door de voorruit, werden vrij zwaar aan het hoofd verwond en zijn in het gasthuis verbonden. De directeur van het Leidsch Dagblad" heeft geen letsel bekomen. De zwaar beschadigde auto's werden later met behulp van een kraanwagen opgeruimd. EL VERDUISTERING van f 150.000. De bank vraagt surséance van betaling. Omtrent de verduistering van f150.000 in verband waarmede de heer J. M., directeur dei- Handels en Landbouw- bank te Den Haag zich bij de politie heeft aangemeld, kan nog gemeld wor den, dat in de kringen van M. groote ontroering is gewekt, toen bekend werd dat hij zich bij de politie had aangemeld De heer M. was in Gereformeerde krin gen een zeer geziene persoonlijkheid en genoot aller achting. Hij had in ver schillende besturen zitting en was lid van verscheidene comilé's. Hij zijn vrienden was van financieele moeilijkheden van den heer M. niets be kend. el was van algemeene bekend heid, dat. de Handels- en Landbouw- bank in den laatsten tijd niet liquide was. Men schreef dit echter toe aan den algemeen slechten economischen toe stand. De bank had hieronder wel zeer in het bijzonder te lijden, daar zij haai credieten grootendeels op landbouwge bied verstrekt had. Eenige dagen geleden is er een verga dering gehouden van belanghebbenden hij de Handels- en Landbouwbank. Er was toen een bepaalde strooming in de ze vergadering, welke bereid was de bonk liquide temaken, mits de direc teur wenschte af te treden. Deze wilde'echter hier niet op ingaan. Van eventueele verduisteringen door den heer M. wist toen nog niemand iets Hoe de verduistering zou zijn gepleegd weet men op liet oogenblik nog niet, evenmin als vaststaat, welke maatschap pij het meest door den heer M. bena deeld is. Een accountantsonderzoek zal een en ander moeten uitmaken. DOOR DE MACHINE GEGREPEN. Gistermiddag 0111 ongeveer 3 uur is op de ammoniakfabriek der Staatsmijn „Maurits" te Lutterade een ernstig on geluk gebeurd. Ir. Kiser van het Ingeni eursbureau Baechler Kiser was bezig een zoutdroogmolen, welke niet naar he li ooren funtionneerde, te controleeren. Terwijl hij geheel in het werk verdiept was, is hij in de droogkamer met de ma chinerieën in aanraking gekomen. Hij was op slag dood BRUTALE AANRANDING TE STAMPERSGAT. Toen Maandagavond de veekoopman S. van den Meeberg uit Dinteloord van Oudenbosch naar huis reed, werd hij op den dijk van St. Antoine nabij Stampersgat onverwacht door twee personen aangevallen en van de fiets getrokken. Al vechtende wist een der aanran ders den veekoopman zijn portefeuille af te nemen en er mee aan den haal te gaan. Toen de tweede aanvaller den kans schoon zag, volgde hij zijn makker. V. d. Meeberg wilde zijn aanvaller achterna rijden, doch door re volverschoten van de bandieten moest hij hiervan af zien. Telefonisch gaf hij uit Stam persgat kennis van de aanranding aan de maréchaussee van Oudenbosch welke ter stond een onderzoek instelden. Dinsdag wer den verschillende personen geboeid opge bracht in verband met deze zaak. Of men echter de daders te pakken heeft, is nog niet bekend en de maréchaussee bewaart hierom trent voorloopig het stilzwijgen. De portefeuille welke ruim 600 bevatte, werd later ledig op den dijk teruggevonden. NA 22 JAAR de SPRAAK TERUG GEKREGEN Te Oudorp (N.-H.) was de 50-jarige mej. M. Vennik sedert 27 jaar lijdende aan een zenuwziekte, met het gevolg dat zij ongeveer 22 jaar geleden haar spraak verloor. Woens dag zóó door maagkramp gekweld, dat zij een luiden kreet van pijn uitstiet. Het bleek, dat zij haar stem teruggekregen had. Hoe wel zij langzaam en moeilijk sprak, was de vrouw duidelijk te verstaan. EEN ONVERBETELIJKE. Een 64-jarige man te Tilburg, die reeds 25 jaren van zijn leven in de gevangenis door bracht wegens verschillende vergrijpen en die den laatsten tijd met bedelen langs de huizen in z'n onderhoud voorziet, werd giste ren op heeterdaad betrapt, toen hij in de gang van een woning aan 't Lijnsheike te Tilburg, een portemonnaie met geld wegnam De man zette het op een loopen door velden en weilanden en het duurde geruimen tijd i voor de politie den man grijpen kon. De on- verbeterlij ke langvinger is naar het Huis van Bewaring te Breda overgebracht. I BUITENLANDSCH NIEUWS. EEN TORNADO. Twintig dooden, zestig gewonden. Gedurende een stortregen trof een tornado het stadje Bethany, op ongeveer tien km af stand ten Westen van Oklahoma gelegen. Ze- l' ventien personen werden gedood, een \zes- tigtal gewond. Twee honderd huizen werden verwoest. De regen, die voortduurt, belem mert het reddingswerk. In de straten staat het water meer dan dertig cm. hoog. De tornado vernielde ook een school te Ca mel en een aangrenzend gebouw. Daarbij werden twee kinderen gedood, een onderwij zeres gewond EEN ONGEWOON HUISDIER. Een jaar of vijf geleden keerde een Engel- sche vrouw van de markt terug met een pa ling, die ze voor het middagmaal wilde berei den. Toen ze er mee wilde beginnen, bemerk te zij dat het dier nog leefde en ze zette het in een kom met water om het te bewaren voor den volgenden dag. In Engeland zijn vele dierenvrienden en -vriendinnen en zé kon het den volgenden morgen niet over haar hart krijgen het dier te dooden en klaar le maken voor het middagmaal. Het dier kreeg een behoorlijk vischglas. Men gaf het zelfs een naam „Joey." Nog steeds leeft de paling en hij is zoo mak geworden, dat hij, als men hem bij zijn naam noemt, het water verlaat en uit de hand van de vrouw, aan wie hij zijn leven te danken heeft, wormpjes aanneemt. Aldus vertelt tenminste een Engelsch blad. NA DE NOODLOTTIGE VERGISSING. Verscheidene doctoren stellen op het oo genblik al het mogelijke in het werk om de 33 kinderen, die door een vergissing met diphterie-kiemen zijn ingeënt te Medellin (Columbia) in het leven te behouden. De arts, die de noodlottige vergissing, waardoor zoo als reeds gemeld, 16 kinderen om het leven kwamen, heeft begaan, is krankzinnig ge worden. ALLEEN DE KAT GERED. Een boerenvrouw te Rittersberg in Beieren zocht met een petroleumlamp baar kat, die onder het bed was gekro pen. liet bed raakte hierdoor in brand, waarna de vlammeen de geheele hof stede aantastten, die in de asch werd gelegd. De boer en zijn vrouw kwamen jammerlijk in de vlammen om. Alleen de kat werd gered. DWANGARBEID als BEZUINIGING. liet dorp Valbrevanna bij Genua heeft 14 kilometer straatweg noodig. maar bet dorp heeft geen geld en daarom is er een verordening uitgevaardigd, waar bij alle mannen van 18 tot 65 jaar 20 da gen per jaar aan den nieuw te banen w eg moeten werken. Zoo kost de weg •.Heen het materiaal, maar geen arbeids loon. ZWARE WERVELSTORMEN. Naar gemeld wordt hebben 111 de Zuid Amcrikaansche Staten hevige wervel stormen gewoed, die groote materieole schade aanrichten. Er zijn reeds 12 doo den en talrijke gewonden. Nadere bij zonderheden zijn nog niet bekend, aan gezien de telegraaf en telefoonverbin dingen verbroken zijn. PAUL KRUGER'S GEBOORTEHUIS. Het geboortehuis van Paul Kruger te Bul- boek, waar 105 jaar geleden de groote Zuid- Afrikaansche volksheld het levenslicht zag, is in een staat van ontzettende verwaarloo- zing. De muren staan op het punt van inval len. een paar onooglijke planken vormen het dak. In Zuid-Afrika is thans onder leiding van de Oranjeclub te Kaapstad een beweging op touw gezet, om dit huisje alsnog te red den en als historisch monument voor het na geslacht te bewaren. Tal van bijdragen zijn reeds ingekomen, doch ter verwezenlijking van het doel worden er meer verwacht. DE INSTORTINGSRAMP TE LYON. Te Lyon was Woensdag de bijzetting van de eerste vier uit de puinhoopen van het in gestorte stadsgedeelte van Lyon geborgen slachtoffers. In totaal zijn tot nog toe twaalf dooden, waaronder 7 brandweerlieden, ge vonden. Een groote menigte menschen heeft een bezoek gebracht aan de zoo zwaar getroffen wijk, die afgezet was. Er moesten door de po litie krachtige maatregelen genomen worden om incidenten te voorkomen. De voortgezette regenval doet den deskundigen vreezen, dat ook de linkervleugel van het tegen den heu vel gebouwde ziekenhuis zal instorten. Woensdagmiddag kwam een nieuwe aard storting, echter slechts van geringen omvang, waardoor een steunmuur instortte. Menschen levens waren hierbij gelukkig niet te betreu ren. Ontroerende dingen ontdekte men bij het opruimingswerk Zoo werd het lijk gevonden van een brandweerman, die een vrouw in de armen hield Tijdens het redden van een slachtoffer was de man zelf slachtoffer van zijn liefdewerk geworden. Een andere brand weerman werd dood gevonden, met een touw in zijn hand. Aan het andere einde van het touw werd het lijk gevonden van een man, dien de brandweerman blijkbaar naar bene den had willen laten, toen hij zelf door den dood verrast werd. Gelukkig bleek het aantal dooden niet zoo groot als men aanvankelijk na de ramp dacht De meest overdreven geruchten doen in de stad de ronde. Zoo wordt o.m. verteld, dat de heele heuvel van de wijken St. Jean en St. Paul zal verdwijnen, «ftdat de heuvel zal in storten. In werkelijkh»djs het gevaar daar voor niet zoo groot, iMft de voortdurende regenval wekt toch ernstige bezorgdheid. Op 200 meter diepte zou zioh een met water ge vulde holte bevinden, die zich tamelijk mak kelijk, wanneer de bodem nog verder onder mijnd wordt, kan begeven. ONGEWOON LAGE TEMPERATUUR. In Engeland is het op voor dezen tijd van het jaar buitengewone strenge wijze gaan vriezen. In het observatorium van Kew (ten Westen van Londen) wera 9 graden Celsius onder nul geregistreerd. De treinen liepen in Londen met ijs bedekt binnen. RAADSELACHTIG GEVAL. Een buffethouder van het bekende café „Vaderland" te Berlijn, was er met 11.000 mark vandoor gegaan. Hij had een paar da gen later aan zijn directie geschreven, dat hij het bedrag zou terug vergoeden indien men van een aanklacht af zou zien, hetgeen in een advertentie aan hem kenbaar kon worden gemaakt. De advertentie verscheen, de buffethoudeu heeft de 11.000 mark terug gezonden en hij komt er zonder straf af. ZIJN EIGEN GRAFREDE GEHOUDEN. Onlangs is de Fransche schrijver Roinard een vriend van Verlaine, overleden. De ver- asching geschiedde in het crematorium van het beroemde kerkhof Pére Lachaise te Pa rijs. Volgens den laatsten wil van den over ledene werd in de groote hal van het crema torium een gramofoon geplaatst en op het oogenblik, dat het sterfelijk «verschot van den dichter door de vlammen werd verteerd, weerklonk zijn eigen stem uit het instrument. Hij had een speciaal gedicht „Zoete Herinne ringen" voor deze gelegenheid geschreven en zelf voor zijn dood als gramofoonopname ge reciteerd. Zoo hield hij zijn eigen grafrede. DRONKEN RAVEN. Op een veld in de buurt van Boedapest vond een boer een honderd levenlooze raven lig gen. Hij groef een groot gat en wilde de ra ven er met een spade inwerpen. Plotseling begon een der dieren t«ekenen van leven te vertoonen, sloeg met zijn vleugel en vloog daarna onzeker weg. De boer constateerde, dat de raven in de buurt van een alcohol branderij waren gekomen en dronken op het veld lagen. A. aan te leggen een verhoogd, verhard ingewalst en geteerd looppad langs den Zuider Molenvaartsweg, vanaf het perceel M. G. de Nijs tot Veerburg, langs den Nieuwen weg aan de N.W.zijde van af den Zuider Molenvaartsweg tol de Spoorbuurt., langs de Spoorbuurt aan de N.O.zijde vanaf den Nieuwen weg lol de Vlas en Korenbeurs en aan de Z. .zijde van laatstgenoemden weg, van af het perceel van 1J. Verver tot «n met het perceel van Wed. Den Engelsen. B. aan tc leggen tusschen weg en loop pad een goot, dienende voor afwatering, zoowel van den weg als het looppad; 2e. het onderhoud der sub a en b genoem de werken voor zijn rekening te nemen; 3e. om aan de gemeente Anna Paulow- na uit te keeren een aan hare bijdrage Ievenredig deel van een eventueel later aan den polder uit te keeren tegemoet koming, velband houdende met de be vloeide verbetering der wegen. Wanneer U op bovengenoemd voor stel zoudt willen ingaan, dan zouden wc gaarne inzage nemen van het plan( volgens hetwelk u de gooteri en looppa, den zoudt willen maken, terwijl zij ver wachten. dat U aan eventueele te dien opzichte dan kenbaar, te maken wen- ehen nog tegemoet zuil willen komen. Ten slotte verzoekt de Raad ons U als zijn wenscli kenbaar te maken, mede c.111 hierdoor te voorkomen, dal alleen de minder ijverige en minder bekwame arbeiders zich voor te-werk-stelling zul len aanmelden, dat bij hervatting van het werk der wegenverbetering, dit werk zooveel mogelijk in accoord zal worden: uitgevoerd, met een minimum loon, gelijk aan dat in den Wieringer- meerpolder van 40 cents per uur en dat aan de arbeiders, die op het werk aan wezig zijn cn tengevolge van regen niet kunnen werken, een vergoeding zal wor den uitgekeerd van 25 cents per uur Was geteekenu door B. en W. van Anna Paulowna. PROVINCIAAL NIEUWS. INBRAKEN TE CASTRICÜM. Op vier plaatsen ingebroken. Dinsdagnacht is te Castricum op vier plaat sen ingebroken. In café De Rustende Jager is een groote spiegelruit ingedrukt en is uit het buffet een geldkistje geledigd. Uit een gesloten bureau is een geldkistje ontvreemd waarin een bedrag van f 400, benevens een trouwboekje en een hoeveelheid marken. In de pastorie werd aan de achterzijde een ruit ingedrukt, maar hier zijn de dieven blijkbaar gestoord en wordt niets varmist. Bij de firma Heideman is in het woonper- cecl. blijkbaar met een gonjezak een ruit in gedrukt. Hier en ook in den tegenoverliggen- den manufacturenwinkel der firma is alles overhoop gehaald. Voor zoover bekend is hier niets vermist. Len bijzondere omstandigheid i» dat de ei genaar van De Rustende Jager na 3 uur naar bed is gegaan zoodat de inbraak in zijrr zaak na dien tijd moet zijn gepleegd. EGMOND AAN ZEE. De familie A„ die ee nige weken geleden uit Alkmaar zich in ons dorp had gevestigd, kon blijkbaar niet van de stad scheiden, want gisteren werd plotse ling ingepakt en men vertrok naar het oude huis. Dit was intusschen onbewoonbaar ver- klaaid. zoodat genoemde familie den terug tocht weer aanvaardde. Hier wachtte een nieuwe verrassing. De eigenaar trof het huis onbewoond aan en daar hij nog huur te vorderen had, sloot hij het af. De familie A. zag zich genoodzaakt het huisraad voor de deur neer te zetten. Verder nog een schrijven van 11 Nov. van het Gemeentebestuur aan liet Pol derbestuur, dat luidt: Naar aanleiding van de samenbespre- king tusschen uwen voorzitter 011 on zen voorzitter hebben wij de eer U te be 'lichten, dat wij bereid zijn den Raad i\oor te stellen alsnog genoegen te ne men met een niet verhoogd voetpad Wat de afmeting van het looppad be- 'treft langs den Zuider Molenvaartsweg, ideelen wij U mede, dat wij er prijs op 1 stellen, dat dit een breedte zal verkrij gen van 2 meterJ waarvan 1 meter aan tc leggen °P terrein, door particulieren Ier beschikking le stellen de breedte Kan den weg in dit geval te stellen op |7 meter. I Het Dagelijksch Bestuur van den An- |na Paulowna polder stelt nu aan de ver gadering van Hoofdingelanden voor: In vervolg op de aan U uitgereikte cor ïespondentie in Uwe op 4 Oct. j.1. gebou den vergadering, hebben wij do eer U 'bijgaande aan te bieden afschrift van de na dien datum ontvangen brieven van bet Gemeentebestuur. Omtrent de wijze van aanleg der wer ken en de daarbij gestelde voorwaarden is thans overeenstemming tusschen de Dagelijksche besturen van Gemeente en Polder bereikt. Mitsdien hebben wij de eer u voor te stellen te besluiten Het beste dagelijksche middel ter opwekkinq en verfrisschioq. ANNA PAULOWNA. Vergadering van HoofdJno. Randen, Dijkgraaf en Heemraden van tJen A11 - na Paulownapolder op Zaterda g 22 No vember 1930 des voorm. 10 uuc. Punten: I, Notulen. -j 2 Mededeclingcn 3. oorstel betreffende wegel ïverbote ring. (Zie onderst, bijlagen) 4 oorstel tot het aangaan van een tij delijke kasgeldleening voor 192.1 5. Rondvraag. Afschriften correspondentie Wjegvcrbe- tering van bet Gemoentebestnar Anna Paulowna 23 October 1930. Aan Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulownapodder. W ij hebben de eer U te berüchtcn dat uw brieven in de op gister geliouden raadsvergadering een punt v:nn bespre king hebben uitgemaakt De Raad besloot op ons voorstel L' ine de te deelen, dat bij tle eerdei' aajigfebo- den bijdrage in de kosten van. wogvm'bc tering ad. 50 proc. dier koston, wal ge nland doen, evenwel in het v ertroiawien, dat de thans gemaakte begirooting tot een bedrag van f 93648.90 ni«3t zal wor den overschreden en Uwe i>old<?r zich bereid verklaart le. voor gezamenlijke rekening, in .ge lijke verhouding als boven le tot voortzetting van de aangevangen verbetering der wegen vanaf de Coupu re in den Noorddijk van de Wicringer- waard tof de Kooij, met inbegrip de toe gangswegen naar het spoorwegstation, waarvan de totaalkosten geraamd wor den op f 93648.-, met dien verstande, dat bet plan der uit te voeren werken iwordt gewijzigd op de volgende punten ja. de weg te Kleine Sluis, breed 10.20 M wordt door een strook grond van parti culieren (door de gemeente kosteloos te 'verschaffen) gebracht op 11,20 M. en Iverdeeld als volgt: ivrasberm aan vaartzijde 1.35 M. weg en teerdek 7.— M. afvoergoot 0.45 M. teerpad E.~ M. bestrate overgang naar part. ten 0.40 M Tusschen de perceelen van Afor. Dek ker en Veerburg is thans geen voldoen de breedte voor een looppad beschik baar. b. van den Nieuwen weg is de beschik bare breedte 7.80 M., tc verdeelen als volgt: teerpad aan één zijde 1.55 M. afvoergoot 0-45 M weg met teerdek 5.80 M. c. van den weg van R.K. kerk tot station is de beschikbare breedte, daar waar teerpaden worden verlangd 11 M., te verdeelcn als volgt: wederzijds een bestrate overgang naar bet terrein van particulieren 2 x 50 cM. 1 M- wederzijds een teerpad 2 x 1.55 3.10 M. wederz. een afvoergoot 2 x 45 cM. 0.90 M daartusscben rijweg m- teerdek 6.-- M 2. tot bet aanvaarden der door den ge meenteraad aangeboden bijdrage in de kosten dezer wegenverbetering ad 50 proc. dier kosten op de gestelde voor waarden, mits de Raad genoegen neemt met wijziging der voorwaarden als door B. en \Y. aangegeven. Op bet verzoek betreffende loonsvoor waarden wordt voorgesteld alleen le besluiten tot vaststelling van een uur loon op f 0.40 3. tol hel Gemeentebestuur bet verzoek te richten de bijdrage in gedeelten be-, taalbaar te willen stellen en wel zoodas nig, dat telkens na beëindiging der werkzaamheden in bet seizoen, hel aan deel der dan gemaakte kosten wordt be taald en derhalve de kosten van bet reeds uitgevoerde gedeelte zoo spoedig mogelijk 4. tot vaststelling van de volgorde waar in bet werk zal w orden uitgevoerd, als volgt a de Zwarteweg (vanaf Koningsweg- Stoom weg) lang 1400 M b. zoo mogelijk (indien de grond door de particulieren is beschikbaar gesteld) de weg te Kleine Sluis lang 650 M. c. de toegangswegen naar bet spoorweg station lang 550 M. Na de afwerking van deze weggedeel ten wordt gemeend dat het werkseizoen 1930-1931 wel afgeloopen zal zijn Het totaal der geraamde kosten onder 1 genoemd zal worden verhoogd: 1. door een verbreeding van den weg te Kleine sluis over een lengte van 650 M van 6 op 7 M. met 'n bedrag van f 1557.- 2. door aanleg op meerdere breedte dan aanvankelijk in bet voornemen lag van de toegangswegen naar bet spoor wegstation met 0011 bedrag van f 1078.- 3. door de looppaden .met goten, zink putten, enz. langs Molenvaart, Nieuwe weg en Spoorbuurt met f 13975.- zoodat de kostenbegrooting nu een to taal aanwijst van f 110259.60 waarvan gemeente en polder elk de helft zullen dragen of f 55129.80. Was het voorstel van ons college aan genomen dan zou de polder hebben moe ten betalen 60 proc. van f 93648.90 of f 56189.34, wat f 1059.54 meer is. Daartegenover staat evenwel, dat de polder bet blijvend onderhoud en schoonhouden van de looppaden en ri- oleeringen op zich zal moeten nemen. Wpnneer deze gesteld worden op 5 proc. dei* stichtingskosten en gekapita liseerd naar een rentevoet van W2 P,oc dan zou biervoor gevorderd worden f 15327.- Dit als juist aannemende komt direct en indirect ten laste van den polder f 55129.80 en f 15527 is teza men f 70656.80 MARKTBERICHTEN. Purmerend, 19 Nov. 1930. Op de Najaars- markt waren heden aangevoerd 101 paarden. De prijzen waren als volgtWerkpaarden 100 a 275 Slachtpaarden 150 a 225 Hit ten 110 a 160 De handel was stug. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend 18 Nov. 1930. (Weekber.) Af deeling eieren. 28580 stuks Eendeieren 5.50 a 5.90 en 39902 stuks Kippeneieren waarvan de prijzen als volgt 70—80 Kg. 10 a 10.70 65—66 f 9.10 a 9.60 63—64 9.10 a 9.40 60—62 Kg. f 8.50 a 9.30 5*8—59 Kg. f 8.50 a 9 56—57 Kg. 7.80 a 3.50 53—55 7 a 7.80 50—52 6 a 7 45—49 5.80 a 6.20 Afdeeling Pluimvee. Prijs per stuk Oude Kippen 1.15 a 2 Oude Hanen 1.50 Jonge Hanen 1 a 2 Prijs per Kg. Oude Kippen 0.70 a 0.78 Jonge Hanen 0.85 a 0.95 De boerenplaats van den heer Koopman Zuiderweg hoek Krommetocht te Anna Paulowna brandde dezer dagen geheel uit. De foto namen wij, toen men druk bezig was het hooi wat nog steeds weer ontvlamde, te verwijderen. Juffrouw Koopman, die nu haar huishouding in de schuur beeft ingericht, staat onze fotograaf aan te kijken of ze wil zeggen: „moet dat nu ook nog

Wieringer courant | 1930 | | pagina 2