ST. NICOLAA Oudkerk van anna paulowna. GESCHENKEN VINDT U IN GROOTE KEUZE en SORTEERING, w.o. BUITENLANDSCH NIEUWS. NEDERLAND HEEFT GEEN LEGER. Aldus wordt in het Engelsche Lager huis beweerd. Woensdag werd in het Engelsche Lagerhuis aan den minister van buitenlandsche zaken, Henderson, gevraagd, waarom er geen mili taire-, marine-, of luchtvaartattachés worden aangesteld bij het Engelsche gezantschap te Moskou. Henderson zeide, dat een van de redenen de wensch was om-te bezuinigen. De conservatief Ashley antwoordde „Als dat waar is, waarom roepen wij onze militai re attachés niet terug uit Nederland, waar er in het geheel geen leger bestaat Henderson zweeg. DAPPERE KOMMIEZEN. Op de Finsche kust ontstond gisternacht en hevig gevecht tusschen 40 dranksmokke laars en kcmmiezen. De kommiezen voeren in hijn snelvarende motorboot op 1 K.M. van de kust en bemerkten een verdacht schip. Voor- zich voeren zij er naar toe en wisten onge merkt aan boord van het vaartuig te komen. Daar bleek hun, dat zij met dranksmokke laars te doen hadden. Aan boord ontstond een verwoedt gevecht De smokkelaars tracht ten de kommiezen over boord te werpen, doch dezen maakten van hun revorvers gebruik, zoodat één smokkelaar werd gedood en een aantal anderen gewond, evenals een kom mies. Ten slotte zijn de smokkelaars ge> vlucht 6 gewonden en de kapitein van het smokkelschip zijn ingerekend. Aan boord be vonden zich 20.000 liter alcohol, die in be slag zijn genomen, evenals het schip (ge naamd „Standaard") zelf. De manschappen waren er niet erg o- ver in hun nopjes. Burgerl. Stand Zijpe van 14 - 20 Nov. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Simpn Petrus Debets. 25 jr., brievenbesteller, te Scherjner- horn en Alida Geertruida Vriesman 25 jr., zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Sijbrand Gerben Gronds- ma, 23 jr. loodgieter te Alkmaar en Ilenderika Bellis, 63 jr. zonder beroep te Zijpe. Overleden Geene. PROVINCIAAL NIEUWS. BRUTALE AANRANDING IN DE SCHAGERWAARD. 15-jarige jongen door twee mannen op gewacht en van zijn paard gesleurd. Woensdagavond heeft in de Schager waard een brutale aanranding plaats gehad. De 15-jarige zoon van den heer S. uit de Woudmeer kwam te paard, zooals eiken avond, uit de avondschool te Schagen en was op weg naai' huis. Op den driesprong gekomen, waar men rechtsaf naar Dirkshorn gaat en links' naar station Schagerwaard, werd hij opgewacht door twee mannen die zijn paard vastgrepen. Je geld of je le ven klonk het door de stilte van den a- vond. En of de knaap nu ai beweerde, dat hij geen geld bij zich had; het mocht niet helpen; hij werd van het paard gesleurd en geheel doorzocht. De brutale aanranders konden echter geen geld vinden weshalve zij zonder buit - het horloge van den jongen heb ben zij blijkbaar niet opgemerkt - in het donker verdwenen. Doodelijk verschrikt rende de jongen weer naar Schagen terug waar van het gebeurde aangifte werd gedaan bij de politie, evenals geschiedde bij de rijks politie te Dirkshorn Sch. Crt. POSTERIJEN. Op 1 Dec. a.s. wordt het eerste post station in liet drooggelegde Ziiiderzee gebied „De Wieringermeer" nabij Wie ringen geopend. Dit beteekent voor de aldaar werkende arbeiders een groote verbetering omdat zij nu niet meer aangewezen zijn op de bestaande in stellingen, welke op grooten afstand van het werk zijn gelegen. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. Alkmaar, 21 Nov. 1930. Aangevoerd 43 stapels 86000 KG. Fabriekskaas kleine 39 commissie 40 Kleine boerenkaas 40. DE GRAANMARKT. Alkmaar 21 Nov. 1930 .Aanvoer 1791 HL. Tarwe 6 a 10; Rogge 5.50; Gerst chev. 5.75 a 6.25; Haver 6 a 7.25; Brui ne booneir 14 a 20; Citroen boonen 28 a 30; Duiveboonen 12 a 16.50; Witte boonen i27 a 33; Geel Mosterdzaad 20 BI. maanzaad 28 a 29; Groene erw ten kleine 8 a 9.50; groote 9 a 26; Grauwe erwten 20 a 26.50; Vale crw ten 30 a 41. Eieren veiling Den Helder 20 Nov. Aanvoer 3314 kipeieren. Bruin 9.40 a 9.90; Wit 8.80 a 10.- per 100. Kleine eieren 7.60 a 8.50. Eierveiling Schagen 20 Nov. 1930 Aanvoer 30564 kipeieren. Prijs 46-51 KG 5.60 a 6.70; 52-54 KG 6.60 a 7.60; 55- 57 KG 8.40 a 9.10; 58-60 KG 8.90 a 9.60, 61-63 KG 9.40 a 9.70; 64-67 KG 9.70 Ongewogen wit 8.50 a 9.50; Ongewo gen bruin 9.20 a 9.60; Klein 5.60 a 7.40 619 Eendeieren 5.20 a 5.30 SCHAGEN 20 Nov. 1930 .Veemarkt. Op de lieden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen: 4 Paarden 150 a 225; 49 Gelde koeien mag. 235 a 325; 60 Gelde koeien vette 300 a 470; 48 Pinken 140 a 275; 53 Gras kalveren 80 a 120; 28 Nuchtere kalve ren 18 a 26; 50 Schapen vette 28 a 35; 3 Bokken cn geiten 6 a 10; 7 Varkens mag. 20 a 35; 47 Varkens vette per KG. 0.48 a 0.51; 168 Biggen £0 a 22; 23 Konijnen 0.60 a 2.50; 87 Kippen 1 a 1.50. Alkmaar, 19 Nov. 1930. SCHEIVEEMARKT. Op de heden gehouden Scheiveemarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt537 Koeien, w.o.Geldekoeien 180 a 350 Melkkoeien f 250 a 40 Kalf vaarzen 150 a 250 Gelde- vaarzen 120 a 230 handel stug 117 kalve ren w.o. Stierkalveren 100 a 150 en Gras- kalveren 70 a 140 handel goed. Dooi uw lichten. Al zoovele malen wordt er op het dooven der lichten ge- liamerd en nog steeds zijn er chauf feurs die het schijnen te vergeten. Maar niet alleen de autolichten zijtt gevaarlijk; ook de electrische fietslan taarns kunnen voor een autobestuur der verblindend zijn, waar het felle licht in de voorruit weerkaatst. We zagen gisteravond nog een auto in den wegkant rijden, die door liet fel Ie licht van een tweetal fietslantaarns verblind was geraakt. - Nog eens dus de ernstige waarschu wing van den toren geblazen; Autobe stuurders en wielrijders: doof bij bet passeeren uwe lichten. Denkt om uw prijzen I Do prijzen van de gehouden verloting ten bale dei- kas Afd. Anna Paulowna Bond voor Staatspensionneering gevallen op on derstaande nummers zijn nog niet afge liaald. 1313; 1823, 1200, 1412; 10070; 1567; 50028; 50069; 10017; 1692; 1356: 1770; 1724; 100033; 110042; 1249; 1242; 968; 100009; 1469; 1779; 1779; 100046; 100039; 1715; 1620 en 1159. GEMEENTE WIERINGEN. GEMEENTE ZIJPE. LOOS ALARM. SCHAGERBRUG. Donderdagmiddag werden de man schappen van de motorbrandspuit al hier opgeschrikt toen ten hunnen huize de electrische brandschel ratelde. Zij spoedden zich in allerijl naar het spuithuis en toen bleek er een vergis sing in het spel te zijn. Men deelde ons mede, dat een ambte naar van het P.E.N. welke op het kan toor van den heer Abrink aanwezig was, de brandschel had ingeschakeld. Nieuwe Kaasmaker. In de j.1. Woens dagavond gehouden vergadering der vennooten der Kaasfabriek „Nooit Ge dacht" te H.hoef werd uit 27 sollicitan ten tot kaasmaker benoemd de heer Hoekstra te Texel Bedankt. Wegens drukke bezighe den heeft de heer J. de Wit bedankt als diaken der Doopsgez. Gemeente alhier. Succes - Nieuws, a.s. Zóndag gaat Succes I naar Helder III en de aspiran ten naar hun collega's naar Den Hel der. Thuis spelen Succes II en IV tegen Helder IV en V. Voorwaar bij goed weer 'n echte Hel der dag. GOUDEN HUWELIJKSFEEST VAN HET ECHTPAAR ZOMERDIJK Heden is het 50 jaar geleden, dat de lieer A. Zomerdijk zijn leven verbond aan Mej. M. Mekken. Dat deze dag niet ongemerkt voorhij zou gaan is een vanzelf sprekend feit. Immers de heer en mevr. Zomerdijk hebben zich op velerlei gebied bemind en verdienstelijk gemaakt. Een Commissie van zeegraspersers, meende den heer en mevr. Zomerdijk dan ook in het openbaar te moeten hul idigen, hetwelk hedenmorgen is ge schied in Hotel De Haan. Verschillende autoriteiten hadden aan de uitnoodiging der Commissie ge volg gegeven, o.a. de Heer de Leeuw, Ontvanger der Registratie te Den Ilel der, terwijl verschillende zeegrashan delaren met hun dames aanwezig wa ren. o Om half twaalf komt de familie Zo merdijk de zaal binnen en wordt ont vangen door den heer Van Gelder, die de navolgende rede uitsprak Mijnheer en Mevr. Zomerdijk, Da mes en Heeren. Het doet mij genoegen dat U aan de uitnoodiging gevolg hebt willen geven In het hijzonder heet ik welkom den Heer de Leeuw, ontvanger der registra tie, Notaris Van der Speek Obreen en den heer Kaan, lid van den gemeente raad Om een juist beeld te geven van het werkzame leven van het echtpaar Zo merdijk, zal ik in het verleden moe ten teruggaan: Voorheen werden de wiêrwaarden, er waren 22 perccelen, waarbij 4 wierwaar den bezuiden Terschelling en 3 wier waarden nabij Makkum, ten overstaan van een notaris publiek verpacht tel kens voor drie jaren. Dit ging- bij opbod, verschillenden pachten meer dan één perceel en lieten zooveel mogelijk maaien. Er ontstond overproductie met als ge volg een doodclijke concurrentie, zoo- dat het gebeurde dat men voor het ge perste zeegras minder uitbetaald kreeg dan als maailoon was overeengekomen. Een ander gevolg van de overproduc tie was, dat er soms zeegrasoogsten van twee tot zelfs drie jaren oud bij de maaiers op aflevering lagen te wachten. De toestand werd onhoudbaar en de zeegrasmaaiers wendden zich in 1894 tot den Minister van Financiën met 't verzoek dat de wierwaarden niet meer zouden worden verpacht, doch aan het vrije genot van alle Wieringers zouden worden overgelaten, desnoods onder deze beperking, dat het verlof om wier te maaien van B. en YYvan Weeringen zouden moeten te bekomen zijn. Dit verzoek werd 19 Oct. 1894 afgewe zen, doch er werd beschikt, dat de wriei waarden bij inschrijving zouden wor den verpacht. Die oplossing werd geen oplossing ge vonden. Voor dat de nieuwe verpachting in 1895 zou plaats hebben vroeg de heer Zomerdijk audiëntie aan bij den Minis ter. Die werd hem Donderdag 24 Juni 1895 des middags te twee uur verleend. De lieei- Zomerdijk kwam met goed resultaat terug, als proef werd het reeht van zeegras maaien-voorloopig vooi den tijd van drie jaar aan de gemeente Wieringen afgestaan. De gemeente Wieringen sloot een contract met de wiermaaiers (er waren 102 maaiers) voor de gemeente teeken de de Burgemeester van Kejnpen. De gemeente verplichtte zich, een nader te bepalen hoeveelheid zuiver schoon, van alle vuil en doornen ont daan, goed versch Tiard droog, zuiver bereid zeegras, gelejgailijk, al naar het debiet zulks toeTCi>(uitdrukkelijk was bepaald dat de piaaiers de ge meente niet lastig mochten vallen o ver vlugge levering) tegen den markt prijs te zullen ontvangen. Voorloopig werd bepaald dat een ar beidsloon van f 4.- zou betaald wor den per 100 KG. plus 2 Ned. ponden, maar mocht onverhoopt de Ge,meente dit arbeidsloon niet kunnen betalen, dan zou dit arbeidsloon, naar goedvin den van den Burgemeester kunnen worden verminderd. Bij een hoogere marktprijs zou wanner de Burgemees ter het goed vond, een hooger arheids loon worden uitbetaald. Waarborgen waren genomen tegen geknoei. Wfit is dit nu alles veranderd, wat zijn de maaiars thans in een begunstig de positie. Vragen wij» ons af hoe dat komt dan dringen zich twee namen naar voren van mannen aan wie de zeegrasmaaiers, en niet alleen de maaiers maar ook de handel en niet het minst de gemeente Wieringen heel veel te danken heeft. Die namen zijn, die van de Oude lieer notaris Obreen en van de jubiln l is van heden, van den heer A. Zo merdijk. Aanvankelijk werd de administratie controle, enz. begonnen niet 7 man personeel. De tijden waren jarenlang bijzonder moeilijk. Bedrijfskapitaal was er niet Jlet artikel was verknoeid en bedor ven, de menscben waren zoo nu en dan wel een beetje lastig. 13 Jaar lang heeft de oude Heer v. d. Speek Obreen geheel belangeloos de administratie gevoerd; avond aan avond zat £Ed. met de Meer A. Zo merdijk, de eenigë vap de 7 man die moed en volharding had het werk voort te zetten, te overleggen, hoe uit de zorgen te komen. Nu, het voor de eerste maal is dat officieel of semi-officieel de geschiedenis van de zee gras-exploitatie wordt opgehaald, mag een woord van warrpe hulde aan het werk van de heer v.d. Speek Obreen niet ontbreken en om wat hij voor dit groote en belangrijke gedeel te van de Wieringer bevolking heeft gecjaan moeten allen zijn nagedachtenis met gere herdenken, (applaus. Naast wijlen den heer O., ik heb het al ge zegd, stond de heer A. Zomerdijk voor de be langen der zeegrasmaaiers op de bres. Hij is de man geweest die gedaan heeft we ten te krijgen dat de Minister op een eens genomen besluit teruggekomen is, en de rich ling insloeg die de Heer Zomerdijk aanwees en die de juiste bleek te zijn. 't Is bij den Heer Z. niet bij het initiatief ne men gebleven. Hij heeft de groote moeilijkhe den het hoofd geboden; hij heeft nooit ver saagd. En daarom zijn wij hier bijeen; 35 jaar lang heeft de Heer Zomerdijk getracht ieder een zooveel doenlijk te bevredigen; iedereen recht te doen wedervaren, het product in èe- re te herstellen, loonend voor de bedrijvers te maken. Niet alleen getracht. Het is de heer Zomerdijk gelukt ook. Nooit is de moeite hem te veel geweest, de weg te ver, het weer te slecht, de tijd te lang! En als het werk buiten gedaan was, dan kwamen de menschen bij hem thuis, de maaiers, maar ook de persers die ruimte wil den hebben, en ook de koopêrs die afschepen wilden. De Heer Zomerdijk stond iedereen te woord, hij hielp iedereen, hij maakte in orde wat een ander niet gedaan kon krijgen. Daarom zijn wij hier bijeen. Want alle persmeesters van de Gem. Zeegras Expl. juist zij, die door den heer Zomerdijk worden ge controleerd en verantwoordelijk gesteld, heb ben ondervonden dat ZEd. nooit zich zelf zocht en altijd rechtvaardig was. En dat wij deze gelegenheid, de dag van he den te baat nemen is, omdat de heer Zomer dijk trouw werd bijgestaan door zijn brave vrouw. Zij heeft veel zorgen gehad wanneer haar man bij weer en wind uitging, zij heeft in al les medegeleefd. Kwamen de menschen bij haar man dan kwamen ze ook in haar huis, dan was zij gastvrouw en vriendelijk, ook tegen de meest onwilligen. ook zij stond altijd klaar om te helpen naar vermogen. In waarheid is zij de vrouw geweest die haar mans zorgen deel de en zijn geluk grooter maakte. Vijftig jaar getrouwd te zijn, het kan zijn en hier kunnen we zeggen is het, een geluk. Maar vijftig jaar zóó te zamen zijn, zóó een voorbeeld te zijn voor kinderen, vrienden en vreemden, dat is een verdienste. Vijftig jaar lang een gezin gevormd te heb ben dat vaak het middelpunt was, dat een voorbeeld is voor ieder, dat slechts vriend schap kweekte, na 50 jaar te kunnen zeggen slechts vrienden te hebben, dat verdient be- 1 langstelling. Die belangstelling hebben wij wil len toonen, daarvoor zijn wij hier en ook hebben wij daar een stoffelijk blijk van willen geven. Wij hebben gemeend dat te moeten doen in beperkten kring. Het zij ge zegd. dat alle pers,meesters, ook de da mes onder ons, met vreugde de gele genheid aangrepen, dat. geen onzer ge aarzeld hoeft. Ik ben overtuigd dat wanneer wij an deren van ons voornemen in kennis hadden gesteld ieder gaarne deel had jgenomen aan deze huldebetuiging. Echter, de Heer en Mevrouw Zomer dijk zijn vrienden van bescheidenheid, eenvoud is het kenmerk van de ware deugd, is ook hun kenmerk en daarom hebben wij het intieme karakter aan deze samenkomst niet willen ontne men. Ik heb alleen maar te herinneren aan wat de heer Zomerdijk steeds voor het visschersfonds is geweest en U zult overtuigd zijit dat de hulde die wij heden den heer en mevr. Zomer dijk brengen een tolk is van war in oen hart van ieder Wieringer leeft. In het verleden ligt het heden, In het nu wat worden zal. heeft de dichter gezongen. liet eervolle verleden van het gou den paar, bezorgt hen den dag vap hé den die hen doet zien dat hup werk ge waardeerd is, dat zij geëerd en bemind zijn dooi' allen die hen kennen. En daarom kunnen zij hoopvol de toekomst tegemoet treden. Beiden zijn zij nog gezond en krach- tin- beiden nog vol levensmoed en le venslust. Moge dat nog vele jaren zop blijven; mogen zij nog zeer langen tijd in ge zondheid gespaard blijven voor Wie ringen. vpor hunne vrienden, voor bun kindoren, voor elkaar, (applaus) De lieer ^oménJijk Hankt den lieer Van Gelder voor zijn mooie rede. Ook dankt hij de dames en heeren voor het mooie cadeau, (divan met kleed.) De heer De Leeuw, ontvanger der re gistra tie, zegt in den regel op bezoek te gaan met een echt deurwaarders ge zicht en opgestoken handen, en dan te zeggen: menschen wil je alsjeblieft betalen Ook vandaag gapt spr. uit met uit gestoken hapden en met een deurwaar dersgezicht, maar nu om te felicitee- ren. en als deurwaarder met vacantie. Die wier-exploitatie is een heel mpei lijk iets. In onzen studietijd komen we er niets van aan de weet, en als je dan later er mee te maken krijgt, moet je maar zien, dat je er doorheen werkt Wjij hebben nooit geen moeilijkheden op Wieringen en dat zit hem in hoofd zaak in de correcte samenwerking met den heer Zomerdijk. Mijnheer Zomerdijk, ik dank U ten eerste als Ontvanger, en ten tweede als privé. Ik sprak gisteren den heer Den Herdor, Chef der Domeinen en deze droeg jnij op u, mijnheer cn mevr. Zomerdijk, namens hem te willen ge luk wenschen. (applaus.) De heer P. Kaan zal geen herhaling geven van wat de heer Gelder reeds heeft gezegd. Als zeegrashandelaar, aldus spr., heb ik zoo'n 28 jaar met den heer Zofnerdijk te maken gehad en altijd zeer gezellig samengewerkt. Mijn bedoeling is, aldus de heer Kaan een speciaal woord van hulde en dank te brengen aan Mevr. Zomerdijk voor het vele werk wat zij verricht heeft voor de vereeniging „Huisverzorging." Steeds was zij onze vraagbaak, niets was haar te veel, bij overlijden en ge boorte. altijd stond zij met raad en daad bij. Als voorz. van Het Witte Kruis brengt spr. dan ook de dank van de afd. over aan Mevr. Zomerdijk. (applaus Notaris v.d. Speek Obreen zegt: er is nu reeds veel hulde gebracht. Spr. wenscht vooral dan een glas te ledi gen op het groote geluk van het echt paar Zomerdijk, dat zij al hunne kin deren op dezen dag nog om zich heen hebben. Moge dat geluk nog lang be stendigd blijven. (applaus) Ilierop werd een foto gemaakt van 't gezelschap waarna de heer Zomer dijk Jr. mede namens de andere kinde ren, dank zegt voor de hulde aan va der en moeder gebracht. Ilij hoopte, dat vader en moeder nog lang moch ten samenwerken met de menschen, die nu liun kwamen ge luk wenschen. Hiermede was deze eenvoudige, maar treffende huldiging geëindigd. (Ook wij wenschen onze felicitatie aan de familie Zomerdijk er nog bij te voegen. Dat nog vele jaren van hui selijk geluk voor de heer en mevr. Zo merdijk moge zijn weggelegd. Red. PREDIKBEURTEN ZIJPE. J Zondag 22 Nov. 1930 NED. HERV. GEM. Den Oever v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Westeiiand av. 7 uur Ds. Van Beek. Kapel Oever halfdrie de heer Franck. Doopsgez. Gemeente. II.hoef v.m. 10 u. Ds. Vis van Texel. Na afloop diakenverkiezing wegens aftreden van don heer J. de Wit. EVANGELISATIE H.hoef voorm. 10 uur de heer Bosraa. Breezand vm. 10 uur de heer Boon. Geref. Kerk te Wieringen: Den Oever v.m. 10 u. Cand. R. v. Maare H.-hoef voorm. 10 uur Cand. Jonker. Den Oever nam. 3 uur Cand, Jonker. II.hoef nam. 3 u, Cand. R. van Maare. Woensd. 126 Nov. V.C.J.B. 8 u. O.lamul: De MARKT dezer WEEK In het begin van do afgeloopen week merkten we op, dat het vleesch iets goedkoQper werd van een goed kwali teit beest. Van een bepaalde teruggang was echter geen sprake; daarvoor wa ren de vraagprijzen te vast. De zware vette koeien waren zelfs iets duurder. liet gevolg daarvan was dat er beste kwaliteit goed verkocht werd. Pe groote najaarsjnarkton telde vele koopers; ook daar w aren de goede vlee zige koeien duur. Te Hoorn waren ook de opzet koeien prijzig. Te Rotterdam en Pen Haag werd bijna alles wat eenige kwaliteit bezat, verkocht. De nuchtere kalveren waren vlug; te Rotterdam en Purmerend tevens iets duurder. De graskalveren zijn de laat ste dagen goed van de hand gegaan zoo dat het aanbod niet groot meer is. Graskalveren waren voor den dood stijf in prijs. Het mistige weer heeft op wol vee een ongunst igen invloed gehad. De markt was algemeen flauw de stemming gedrukt. De varkens waren traag en laag. Voor 25 kon men op de meeste markten klaar komen. 'V - Theemeubeis, van 42.50 tot Rooktafels met koper blad vanaf Theetafels eikenhout met los blad Werkmandjes mooi gebloemd Poppenwiegen Poppenwagen in alle soorten Oud-Hollandsche Stoelen Bloementafels, alle hoogten Werktafels met spiegels Stillevens, goud lijst Schilderstukken, groote maat Etsen, mooi van teekening Verder nog honderden artikelen. IEDER, DIE VOOR 9.75 8.75 5.90 vanaf 1.90 vanaf 1.85 9* 5.90 ff 4.75 ff 1.20 99 12.50 99 1.98 4.25 0.40 Schemerlampen, prachtig mooi Boekenkasten, prima eiken Radio kasten prima eiken Bloembakken, prima eiken Dressoirs, alle soorten Bekleede Wiegen, keurig mooi Voetenbankjes, alle kleuren Schoorsteenloopers enorme sort. Stoel- en Divankussens, geweldig groote sorteering Tafelkleeden pluche Onze bekende Baby-schilderijen vanaf 1.65 5.75 7.50 10.50 29.50 4.75 0.65 0.92 1/2 0.95 4.75 1.49 0.65 MODERN Spiegels, alle kleuren lijst, 5.— KOOPT, ONTVANGT EEN AARDIG KINDERAMEUBLEMENT CADEAU. WIJ ZIJN GOEDKOOP WIJ ZIJN GOEDKOOP DUS UW ADRES IS SPOORSTRAAT 52—54 DEN HELDER, tegenover café Woud.

Wieringer courant | 1930 | | pagina 4