J. R. KEUSS BLANKE KRUL PRUIMTABAK 21e Jaargang. Vrijdag 28 November 1930 No. 92 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR i||pp WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VERSCHOPPELING. HEERENBAAI WIERINGER COURANT» VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. abonnementsprijs per 3 maanden 1. BUREAU: ADVERTENTIëN: UITBETE» i Hippolytashoei Wierlngen. Van 15 regels 0.50. COKN. J. BOSTE», WIERINGEN Telefoon Intercomm. No. 11. Iedere regel meer 0.10 HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. BINNENLANDSCH NIEUWS. POGING TOT BEROOVING. De heer I. IIymans, vroeger wonende te 's Gravenhage, thans hoofdvertegen woordiger van de firma Lehman te Brussel, heeft dezer dagen een niet al iedaagsch avontuur beleefd. Op een zakenreis in Belgie, zijnde, slapte een net gekleed lieer de coupé binnen, die na een twintigtal minuten den niets kwaads vermoedenden heer Hymans een revolver onder den neus hield en zijn portemonnaie en porte feuille eischte. De heer H. geen oogenblik zijn tegen woordigheid van geest verliezende, greep den pols, van den aanrander met z'n eene hand, trok met zijn ande re aan den noodrem en sloeg er op los, waarop de aanvaller met achterlating van zijn revolver, welke vijf scherpe pa tronen bleek te bevatten, uit den trein sprong. Op een kleine verwonding in het gezicht na, is de heer II., dank zij zijn moedig optreden, er bijzonder goed afgekomen. De dader is inmid dels gearresteerd. AUTO DOOR 'n TREIN GEKRAAKT. Maandagavond om ongeveer kwart voor negen moest op den spoorwegover gang aan de Boonersluis onder Maas sluis een luxe auto uitwijken voor 'n vrachtauto, geraakte daarbij echter met een der wielen tusschen de rails en bleef onwrikbaar vastzitten. Terzeifdertijd naderde de trein voor Hoek van Holland, die om 8.50 van Rotterdam te Maassluis aankomt. De seinhuiswachter H., tevens wissel wachter, sloot den overweg en bracht door een rood lichtsignaal den trein tot staan. De inzittenden van de auto, de hee- ren J. H. Rijke en .T. A. Wiederbrugge uit Amsterdam, hadden intusschen de auto verlaten. De seinhuiswachter meende, dat de trein over spoor 3 wel door kon rijden, zonder de auto te raken, maar het bleek, dat hij zich vergiste, want bij 't opstoomen nam de trein spoor 2 en vernielde, hoewel langzaam rijdende, de auto totaal. De auto, een Chevrolet, behoorde aan de Ardath Tobacco Cy. te Rotterdam. De auto was verzekerd. Er ontstond geringe vertraging. ANGSTIGE DROOM van een JONGEN Zaterdagavond werd, aldus meldt de Tel., de Amsterdamschc brand weer gealarmeerd voor brandgeroep, dat in de Van Spilbergenstraat weer klonk. Eén der bewoners van die straat belde als rechtgeaard Amster dammer terstond de brandweer op. Deze rukte met het gewone materi eel uit. Het bleek echter, dat er van brand geen sprake was. Uit het onder zoek, dat ingesteld werd, alvorens het materieel inrukte, bleek, dat een 14- jarig jongetje, dat alleen thuis was en in een der woningen ziek te bed lag, een angstigen droom had gehad. Het ventje had gedroomd dat er brand was, had de deuren opengerukt en was luid schreeuwende op het bal- con van de eerste verdieping versche nen. De angst voor brand zat het jon getje zoo in het hoofd, dat het, zon der zich te bedenken, van het balcon sprong. Een der bewoners uit de buurt ving het ventje zoo goed het ging op, doch kon niet voorkomen, dat het schaafwonden aan beide boenen kreeg Er werd nog een onderzoek ingesteld doch de brndweer kon geen spoor van brand ontdekken. Op het hulpgeroep was een aantal buren toegesneld. De deur van de bewuste verdieping zat echter op slot, zoodat de menschen die hulp wilden verleenen, den muur, die de gang van de kamer scheidde, stuk- trapten. In de buurt deed het ge rucht verder nog de ronde, dat een vrouw in het bewuste perceel in brand stond. Ook hiervan was geen sprake. ZIEK GEWORDEN en VERDRONKEN Terwijl de wever G. de Reek te Nue- nen bij Eindhoven zich Dinsdagmor gen naar de fabriek begaf, gevoelde hij zich plotseling onwel. De man viel en kwam bij ongeluk in een klein sloot je terecht. Een half uur latei- werd hij door voorbijgangers gevonden. Zij haalden hem op den kant, doch de man, die gehuwd is en vader van vier kinderen, bleek toen reeds overleden te zijn. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM. Dinsdagnamiddag is op den Stienser- weg bij den hoek van het Schapedijkje te Leeuwarden een autobus van de Bildtsche Autobusondememing tegen een boom gereden. Vermoedelijk door een plotseling opgetreden defect aan le stuurinrichting liep de wagen van den weg en kwam met het dak tegen een boom terecht, waardoor dit er af schoot. Alle ruiten braken en kwamen In honderden stukjes op den weg te- ïecht. Op grooten afstand werd de bot sing gehoord. De gewonden werden bij enkele bewoners van den Stienserweg binnengebracht. Drie der inzittenden liepen verwon dingen op, waardoor zij ter behandeling naar het Diaconessenhuis werden ver voerd. De overigen bekwamen slechts weinig betcekenende schrammen. ABA KALI, DE HYNOTISEUR Een brutaal heerschap. Gister is een aan den Amsteldijk te Amsterdam wonende familie de dupe geworden van de handelingen van een persoon, die zich fakir Kali noemde. Aba Kali, aldus het Hbl. vroeg in ge broken Nederlandsch aan de dienst bode mijnheer of mevrouw te spreken. Mevrouw stond den vroegen bezoeker te woord, die zich voorstelde als hypno FEUILLETON. tiseur en bestrijder van alle kwalen. Daar mevrouw lijdende was aan perjna nente hoofdpijn werd de hulp met graagte aanvaard, waarna Aba Kali zijn seance begon. Na het uitspreken van eenige formules vroeg hij zijn pa tiënte de oogen gedurende tien minu ten te sluiten, waarna de pijn zou ver dwenen zijn. Toén dti tien minuten ver streken wareen en mevrouw de oogen opende was tot haar ontsteltenis Aba Kali verdwenen en met hem de zich in de buffetlade bevindende liuishoud- portemonnaie. Bij nader onderzoek bleek, dat in de eerste vijf minuten der trance van me vrouw, de heer Kali zich reeds in de gang der woning bevond, waar hij dooi de dienstbode werd uitgelaten, waarbij hij haar verzocht de deur zachtjes te sluiten, omdat mevrouw zich eenige oogenblikken ter ruste had begeven. Hij zou over een kwartier terugkeeren voor nadere behandeling. WASSCHEN MET BENZINE. Maandagochtend is ten huize der fa milie A. aan de Valkenboschkade te Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd dat echter beter is afgeloopen, dan 't zich aanvankelijk liet aanzien. Een 22-jarige dochter van den heer A. was bezig met het wasschen van 'n jurk in waschbenzine. Zij kwam daar bij te dicht bij de brandende kachel, waarop de benzine in brand vloog en ool^ de kleeren van het meisje vlam vatten. Haar vader kwam dadelijk te hulp, met het gevolg echter, dat ook zijn kleeren in brand geraakten. Slechts met de grootste moeite ge lukte het de vlammen te- dooven en toen bleek, dat beiden ernstige brand wonden hadden bekomen. De heer A. en zijn dochter werden naar het Roo- de Kruis Ziekenhuis vervoerd. Daar bleek dat de verwondingen van het meisje van zoodanigen aard waren, dat opname in het ziekenhuis noodza kelijk was. De heer A. echter kon, na verbonden te zijn, weer naar huis te rugkeeren. MINISTERS en KAMERLEDEN OP W5TTEBROOD GETRACTEERD Namens de drie afdeelingen der Holl Mij. van Landbouw, op het eiland Goe- ree en Overflakkee is aan de adressen van de ministers en kamerleden een tloor de coop. dorpsbakkerij in Dirks- land, zonder dat bizondere maatrege len getroffen waren, gebakken witte brood afgegeven, dat bereid was met bloem, waarvan 20 proc. afkomstig van doorsnee inlandsche taiwe, oogsi 1930. Van soortgelijk brood waren ook eenige sneden in de perskamer der Tweede Kamer neergelegd. BIJNA LEVENDVERBRAND Zaterdagavond is het woonhuis van den landbouwer II. van Brugge aan de Schoolstraat onder Ederveen totaal uitgebrand. De zoon van Van Brugge had zich met een petroleumlamp naar boven hegeven, kwam te vallen en de petroleumlamp viel stuk waardoor de op zolder aanwezige voorraad hooi) vlam vatte. Eenige oogenblikken latei- stond alles in lichtte laaie. Vader en zoon wilden nog een en ander redden. oen plotseling de deur dicht sloeg. Met groot krachtsinspanning werd de deur stuk getrapt terwijl zij elkan der door den dood niet konden zien. Ternauwernood zijn zij den verstik kingsdood ontsnapt. Niets werd gered. Pater Wevers dankte den pastoor, burge meester en alle aanwzeigen voor de belang stelling, waarna gelegenheid werd gegeven een steentje te metselen en dit met een klei ne gave of gebed te bekrachtigen. PROVINCIAAL NIEUWS. No. 16. Langzamerhand bedaarde haar opgewon denheid weer. Zij waschte haar gezicht met koud water en borstelde haar haar weer glad. Zij wou nu, dat zij niet zoo dwaas had ge huild, nu kon zij zich echter niet begrijpen, waarom zij het gedaan had, want zij had zich nooit in haar leven gelukkiger gevoeld. Als lady Warburton nu eens zag, dat zij gehuild had, dan was dat geen compliment voor haar Dan dacht zij misschien wel, dat Kitty zich hier niet amuseerde en dat zou zij al heel ondankbaar van haar vinden. Kitty waschte haar oogen nog eens, maar zij beefde, toen debel ging voor den lunch en ais zij maar geweten had. dat zooiets mo gelijk was, dan had zij vast een boodschap gezonden, dat zij niet wel was en dus niet aan den lunch kon komen. Daar was zij nu ech ter te onschuldig en te waarheidlievend voor. De anderen kunnen mij zooveel niet schelen, dacht zij, als hij er maar niet was. Zij wist niet, hoe zij Hugo zou kunnen aankijken zonder te verraden, dat hij zijn geheim had ontdekt. De leden van het gezel schap waren echter te veel met hun eigen be langen bezig om veel op haar te letten en nie mand anders zag, dat zij roode oogen had dan Hugo. Ja, dat is zoo. Je hebt vanmorgen een brief uit Indië gehad vroeg hij haar later. Ja, dat is zoo. Het was toch geen slecht nieuws O, neen, waarom dacht u dat Ik meende, dat u nog al stil was aan den lunch, zei Hugo. Kitty werd opeens vuurrood. Zij wilde later ook niet hem tennissen, want zij zei, dat zij iets te doen had en zij liet hem eenzaam en verlaten in de hal achter. Zij had echter niets te doen, toen zij eenmaal op haar ka mer was en toen speet het haar, dat zij maar niet bij hem gebleven was. Wat had haar toch bezield, om zoo van hem weg te loopen Misschien dacht hij wel, dat zij over iets be- leedigd was en dan zou hij niet meer van haar houden. Als Kitty een coquette geweest was, dan had zij zich over dit misverstand verheugd, maar zij was een goed onschuldig kind en haar hart kromp ineen bij de gedach te, dat hij verdriet zou hebben, en dus besloot zij om alles dadelijk weer goed te maken. Het zou vreeselijk zijn als hij ooit te weten kwam, dat zij dit van hem gezien had. Hij kon het nooit te weten komen, als zij het hem zelf niet vertelde. Zij bedacht, dat zij heel gewoon en natuurlijk moest zijn, anders zou hij nog iets vermoeden. Zij moest hem gewoon behandelen, zooals zij altijd gedaan had, dan zou hij nooit achter haar geheim komen. Zonder zichzelf tijd te gunnen om op haar besluit terug te komen, liep zij gauw naar beneden om hem te zoeken. De bottelier stond in de hal. Rawlins, heb je mijnheer Fraser ook er gens gezien vroeg zij hem. Rawlins keek haar met een glimlach aan. Hij vond haar een erg lief meisje. Nog geen vijf minuten geleden zag ik hem de laan afloopen, juffrouw. Dan is hij uit, riep Kitty teleurgesteld. Hij liep niet erg haastig, zei Rawlins, en ik zou denken, dat u hem best zou kunnen inhalen. O, zou ik, riep Kitty, en liep hard voort. Zij kon hard loopen, als zij wilde, en al heel gauw kreeg zij hem in het gezicht en riep Mijnheer Fraser Hij draaide zich snel om en zijn somber gelaat verhelderde zich. SCHAGEN. de heer C. Moeijes, be ambte bij de Ned. Spoorwegen te Scha gen wordt met ingang van 7 Dec. a.s. overgeplaatst naar Leidschedam om daar in opleiding genomen te worden voor wagenvoerder. De heer Moeijes beeft zich in Hollands Noorden ver dienstelijk gemaakt als pluimveefok ker en als ijveraar voor verbetering van bet konijnenras. SCHAGEN. De heer VY. Vader, secr. \an den polder en de banne Schagen beeft tegen 1 Jan. a.s. ontslag uit zijn betrekking aangevraagd. WAARD en GROET Het bestuur van den polder Waard en Groet heeft wegens het overlijden van den secreta ris - penningmeester den heer J. Bree- baart te Hoogwoud, tot tijdelijk secre taris benoemd de heer A. Vis te Bar .singerhorn en tot tijdelijk penning meester den heer P. Kistemaker te Schagen. BEVERWIJK. In Oclober is uitge voerd ruim 11/2 millioen KG. bloem bollen, juist 1 millioen KG meer als verleden jaar in die maand. Het to taal is dit jaar tot half October j.1. ge stegen tot 43 millioen KG., waarmede bereikt is, dat de uitvoer ten aanzien van deze cijfers over hét vorig jaar, met 11 millioen KG. is overschreden alles tot half October j.1.) DE STREEK. Dat de verbouw van bloemkool hier nog van geweldige be- teekenis is mag blijken uit het feit, dat dezer dagen op een veiling nog schuiten den afslag passeerden, inhorv dende niet minder dan 160.000 stuks. EGMOND AAN DEN HOEF. Maandagmiddag twee uur werd de eerste steen gelegd van het Klooster der Zusters Carmelitessen te Wimmenum. Bij de plechtigheid waren aanwezig de heer Roovers, pastoor van Rinnigom, de heer Kerkhoffs, pastoor van Egmond aan Zee, als ook Pater Wevers en nog twee paters van de orde der Montfortanen te Egmond aan Zee, burgemeester Bos en mevr. Bos, de aan nemer de heer Thunnissen, de architect de heer van Moorsel en tal van belangstellen den. De heer Van den Burg, pastoor van Egmond aan den Hoef, volbracht volgens de gebrui kelijke vormen de plechtige steenlegging, waarna hij zijn vreugde uitte, dat deze order hier een klooster stichtte. Hij schetste met een enkel woord de groote beteekenis van deze voor de wereld zoo geheimzinnige orde, die zich niet bezig hield met ziekenverpleging, noch met het geven van onderwijs, doch uit sluitend was toegewijd aan het gebed. Spre ker noemde dit klooster een oase in de woes tijn. Hierna bracht de burgemeester een woord van hulde en felicitatie aan de orde, vooral aan pater Wevers, die zich zooveel moeite gegeven had om Voor de eerw. zusters te be reiken, wat zij wenschten. Spr. zeide, dat ook de gemeente het op prijs stelde, dat dit ge bouw in hun midden zou verrijzen en hoopte dat de zusters met liefde zouden worden ont vangen. Hoeveel fijne D*E pypjes Stopt U uit één. ons tabak? Hoeveel siqarc-uouiuUjcs Houdt U daardoor in Uw zak Zacht en rijp, goedkoop engeurig, 't Is een streélinq voor den neus Wie éeiunaal D-E probeerde Deed meteen zijn levenskeus. Clitige Doort/ibo* m ECHTE FRIESCHE 20-50 CT PER ONS s 1 Vlelange van rijpe tabakken. Hallo riep hij. Ik ben klaar met wat ik doen wou, zei zij ademloos, als u nu tenminste wilt, dan zou ik het gaarne doen. Hugo dacht, dat zij er nooit zoo lief had uitgezien en hij verloor geheel het hoofd, dat was het eenig excuus voor zijn gedrag, Hij deed een paar schreden naar voren, greep haar armen vast en zonder eenige ver dere inleiding zei hij O, Kitty, ik heb je zoo lief XIII. Kitty hijgde, alsof zij in koud water gedom peld was geweest. Nu was het gewichtig oogenblik dus geko men. Houdt u heusch veel van mij vroeg zij blozend. Ja, ik je lief met mijn gansche hart, zei Hugo. O, lieveling, zeg mij eens dat je ook veel van mij houdt en dat je met mij wilt trouwen, ik weet wel, dat ik er je niet zoo mee had moeten overvallen, maar ik kon niet langer wachten. Als je mij niet hebben wilt, dan zal ik mij ellendig voelen en als je mij neemt, dan zou ik zelfs niet met een ko ning van plaats willen ruilen. Kitty was eerst vuurrood geweest en werd nu bleek. Zij had een gevoel, alsof zij wel had willen huilen, wat heel dwaas van haar was, want daar was geen reden voor. Zij wist zich echter te beheerschen, want zij was heel ver standig voor haar leeftijd. Bent u er wel zeker van, dat u mij waar lijk als uw vrouw zoudt willen hebben vroeg zij op ernstigen toon, weet u wel zeker, dat u nu geen vergissing begaat Ik ben maar een schoolmeisje weet u, ik ben niet knap en bezit niets. Ik wed, dat het u later zal spijten, dat u mij gevraagd hebt en dat zou vreeselijk zijn weet u. DIRKSHORN. In den nacht van Zaterdag op Zondag woedde boven Dirkshorn en om geving een hevig onweder. Zware dondersla gen deden de menschen verschrikt ontwaken. Ook het vee in de stallen toonde zich onrus tig. Niet weinig droeg tot verergering der con sternatie bij de storing in het electrisch licht, zoodat men algemeen in het donker :at. Des morgens bleek, dat enkele palen van het P.E.N. door den bliksem waren getroffen en gedeeltelijk versplinterd. In het P.E.N.-ge bouw alhier werden de lampen vernield. Het weer in 1930 heeft den menschen reeds ver scheidene malen schrik en schade berokkend. EGMOND BINNEN. Door den storm. Zondagmorgen heeft de Vennenwatermo- len hevig te lijden gehad van den storm. De molen draaide gedurende den hevigen wind ten om ongeveer half elf het bouwwerk niet langer tegen den storm bestand bleek en de wieken het opgaven. De stukken vlogen in het rond, een wiek werd 60 M. ver wegge slingerd. Ook de halve kap werd vernield en sloeg er af, zoodat de molen totaal onbruik baar is geworden. Och neen, dwaas kind, denk je nu dat ik zelf niet weet wat ik doe riep Hugo, half buiten zichzelf door zijn verliefdheid en het amusement, dat haar woorden hem gaven. Ik zal nooit van mijn leven van gevoelen veranderen. Houd je wezenlijk veel van mij Kitty liet het hoofdje hangen, maar niet voordat hij gezien had, dat haar wangen weer met een gloeienden blos bedekt waren Kitty riep hij, en hij sloot haar in de armen, terwijl zijn lippen haar wang aan raakten. In een oogwenk lag zij aan zijn borst. Zul je mij heusch trouwen, lieveling? vroeg hij zachtjes. Als moeder het goedvindt, antwoordde zij, en sloeg de armen om zijn hals, o, beste goede Hugo, ik ben zoo blij, dat je van mij houdt. Nooit in mijn leven ben ik zoo gelukkig geweest, mijn engeltje, zei Hugo. Hij bedekte haar gelaat met kussen en daarop liepen zij hand in hand onder de hoornen voort om hun hart voor elkander uit te storten. Ik begrijp eigenlijk niet, waarom u zoo veel van mij houdt, zei Kitty. U zult, toch zooveel mooie meisjes gezien hebben. En ik begrijp niet, dat Je van mij houdt zei Hugo. Daarop keken zij elkander met teederen blik aan. Hugo dacht, dat zij wel het mooi ste, liefste kind was, dat hij ooit gezien had en in haar oogen was hij een held. Wat zullen vader en moeder wel zeggen? vroeg Kitty, en lady Warburton en juffrouw Arnold en Maggie Brown Het is net een droom, ik kan het haast niet gelooven, ik zal nog wakker worden en moeten huilen, Hugo. Dat hoop ik van niet, zei hij, ik zal je nog maar eens kussen, dan voel je toch, dat je klaar wakker bent. Hij voegde de daad bij het woord. Ja, het is werkelijk genoeg, zei Kitty, half verlegen, ik hoop maar, dat mama er niet boos om zal zijn, dan was alles bedorven. Maar je verwacht toch niet, dat zij er boos om zal zijn vroeg hij ongerust, ik weet natuurlijk wel, dat ik niet half goed genoeg voor je ben. Dat is nu nonsens. Ik wil je niet opgeven, zei hij, je houdt van mij en als je mij trouw blüft, dan zullen je ouders niet zoo wreed zijn om ons te schei den. Indië was ver weg en zij hadden zooveel om over te praten. Met de armen om elkan der heen geslagen zwierven zij als kinderen onder de prachtige boomen rond, al maar lachend en pratend over allerlei dingen die hun bevielen. Als je wist, hoe ik in angst gezeten heb, zei hij, het eene oogenblik dacht ik, dat je van mij hield en het andere, dat je geen zier om mij gaf en dat het nergens toe die nen zou om mijn gemoed tegen je uit te spre ken. Ik wist eerst heel niet, waarom ik het altijd zoo prettig vond om met je samen te zijn, zei Kitty, maar nu begrijp ik hetAls je weg was, voelde ik mij altijd zoo treurig. Toen je vanmorgen niet mee wou, had ik mij al half voorgenomen om maar voor goed weg te gaan. Je bent een kleine coquette O, neen, Hugo, zeg dat niet! riep zij met een ontsteld gezicht, ik was zoo bang dat je merken zou, dat ik zooveel van je hield en dat vond ik niet passend. O, kind, daar had je niet bang voor be hoeven te zijn, zei hij, ik geloof, dat ik al dol op je werd op het eerste oogenblik dat ik Je zag. Zij hadden den tijd heel en al vergeten en hoorden nu de groote stalklok opeens vijf uur slaan. Dit deed hen opschrikken. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1