4% verschil 21e Jaargang. Vrijdag 12 December 1930 No. 96 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN J. E. HBUMS BLANKE KRUL. PRUSMIABAK jnjfflHEERENBAAI WIERINGER COURAÜT» VERSCHIJNT ELKEN 1 BUREAU: ADVERTENTIëN DINSDAG en VRIJDAG- UITGEVER i Hippolytashoel Wielingen. Van 15 regels f 0.50. ABONNEMENTSPRIJS COSSH. J. BGSKEK, WIERINGEN Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer 0.1O per 3 maanden 1.-—. HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle pryzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. PARIJSCHE MODEBRIEF. Er bestaat een groot verschil tusschen morgen-, middag- en avondkleeding. Namiddagtoiletten met een licht bovenstuk. Een van de meest kenmerkende bijzonder heden van de huidige mode is wel het groote onderscheid, dat zij maakt tusschen mor gen-, middag- en avondkleeding. De grenslijn is scherp. We zien er volkomen anders uit, wanneer we 's morgens in een eenvoudig huis- of wandeltoiletje gekleed zijn, dan wanneer we 's middags op visite of 's avonds naar een feest gaan. In de ochtenduren mogen we nog sportief, ja zelfs een beetje jongensachtig zijn. Maar hoe later het op den dag wordt, hoe meer we ons hullen in mysterieuse vrou welijkheid. Bestond vroeger het onderscheid tusschen een eenvoudige en een gekleede japon voor namelijk in de stof die men ervoor gebruikte, op het oogenblik is de snit en het geheele maaksel verschillend. Een zelfde patroontje zou nu met geen mogelijkheid meer voor bei de soorten van japon nen kunnen dienen. Opvallend is de chic en elegantie waarmee de meeste dames zich 's middags kleeden. Of liever, het soort eenvoud dat we zien, is zoo fijn, zoo geraffineerd, dat al leen eerste klas kleer makers en naaisters ze leveren kunnen. En dat se met een halsafwerking van witte crêpe de chine en een witte gardenia. Een allerliefst jpoannetje is van Schotsch zijden fluweel, in groen, blauw, rood en geel met heel smalle, matgouden lijntjes. Een dergelijk toilet kan natuurlijk lang niet zoo dikwijls gedragen wordenals een zwarte japon hetgeen echter voor sommige dames geen bezwaar is. Geeft u den voorkeur aan andere stoffen, zoo komen chiffon, kant, crêpe de chine en heel soepele lamé's met kleine patroontjes doorweven, in aanmerking. Japonnen van zwarte crêpe de chine of crêpe sa tin worden dikwijls verlevendigd door 'n klei nigheidje roze, blauw of ivoorkleur. Daar een lichte kleur aan den hals jong maakt en flatteert, worden zeer vele japonnen met een| geheel licht bovenstuk gemaakt. Een bijzonder mooi toilet bestaat b.v. uit een zwart fluwee- len rok, van onderen met een breeden band hermelijn afgezet, en een wit satijnen bovendeel. Een» japonnetje van zwar te crêpe heeft dikwijls een de schouders omslui tend deel van wit satijn Donkere satijnen robes bes prijken met een schouderstuk van kant dat soms ook de mouwen omvat. Zoo'n licht boven gedeelte is altijd zeer kunstig aan de japon bevestigd, zoodat het er één geheel mee uit maakt en niet den indruk geeft van blouse en rok. Soms wordt het bovengedeelte door een losse tuniek die men naar believen varieeren kan. Op een rok van zwart of donker fluweel staat een tuniek van roomkleurige of roze crê pe satin bijzonder mooi. Over het algemeen zijn de japonnen duur der dan vroeger, daar er veel meer stof voor noodig is. Bij het kiezen van een model dient men met dat feit rekening te houden. Een mijner kennissen had, voor een zeer gekleed namiddagtoilet, met volants, 2 Meter stof ge bruikt. En daar deze stof zeer fijn en kost baar was, beteekende het toiletje een ware ruïne voor haar beurs, welke bij een verstan dige keuze te vermijden ware geweest. WILHELMINE. Lippen, die vol, vochtig en gezond van tint zijn, toonen meestal, dat de eigenares een gelukkig en tevreden mensch is, met een liefdevol hart en een edelmoedige natuur. Maar het kleine pruimemondje, dat in de vo rige eeuw zoo sterk bewonderd werd, kan ons niet meer bekoren. Wie zoo'n mondje bezit is meestal zelfzuchtig en gesteld op bewonde ring en vleierij. Met complimentjes maakt men een juffertje Pruimemond gelukkig maar haar lieftalligheid wordt al zeer spoedig wee en vervelend, omdat zij daarnevens niets anders te bieden heeft. Een groote mond is voor een man zeker geen schande, want meestal beduidt het, dat hij een zelfstandig en sterk karakter heeft. Dunne, smalle, en lange lippen treft men veelal in gezichten van misdadigers aan, terwijl de lippen van iemand, die nogal eens blunders begaat, klein en los zijn, met een omlaaghangende onder lip. Wreedheid en ongevoeligheid worden vaak verklapt door dunne en bloedlooze lip pen, terwijl lippen, die zich "al te gemakke lijk tot een lachje plooien, meestal getuigen van een niet betrouwbaren aard. Natuurlijk kan de wijze waarop men lacht, zeer veel verraden omtrent de gevoelens van lachster of lacher. Indien men in gezelschap met een beminnelijk lachje begroet wordt, kan men aan de oogen steeds zien of dat lachje slechts een vorm of welgemeend is. BINNENLANDSCH NIEUWS. HET NACHTASYL EN DE WINTER.. Men schrijft uit Rotterdam Is het in de ze slechte tijden in ons nachtasyl drukker dan elders Een bezoek aan den Boschhoek bracht ons tot de overtuiging, dat dit niet het geval is. Zelfs was het rondom Sinterklaas wat stiller dan normaal, wijl verschillende klanten imet bedelen of boodschappen doen dan genoeg ophalen om ergens in een loge- mentje te gaan eten en slapen. Wat de mees ten toch liever doen. Maar juist gisteren was het asyl, dat een goede 60 gasten bergen kan, weer vol, mee- rendeels met mannen "iet aantal vrouwen is niet grooter dan 4 of 5 en enkel als er moe ders met kinderen om onderdak komen, is de vrouwenafdeeling wel eens te klein. In den winter komt men in de mannen-afdeeling ech ter nogal eens plaats te kort. Het asyl is in de laatste jaren veel verbe terd, de badcellen zijn" gemoderniseerd, even als de desiiïfectie-inrichting voor de kleeren. Vroeger bedierf men menig bruikbaar stuk, nu is dat niet meer het geval. 's Avonds, tusschen 7 en 8, staan de deuren van hgj^nachtasyl open. Een rechercheur van hrijft de gasten in en als dan later t ze nog iets te verrekenen hebben, len ze des morgens ingerekend om te ondergaan, e klanten van het nachtasyl zijn [els abnormalen, die eigenlijk niet maatschappij kunnen bestaan. Dat [westie van ontwikkeling doch van Er zijn er onder, die heel wat in hebben en laatst nog werd een ;even talen sprak, door zijn familie inden van de politie, ergens anders ;ebracht. itasyl is een tehuis voor zwervers. |t door het hooge water een aantal :ns in het Oosten van ons land k kwamen, zakten ze af naar de in en daar ze het geld, dat ze mee er dadelijk kwijt zijn, belanden jchtlogies onverbiddelijk in het nten houdt men er niet op na. d te lang achter elkaar, dan deur voor hem gesloten en hij |zien, dat hij elders terecht komt. nt, dat hij afzakt naar Den Haag .m, waar men hem ook wel weer g of veertien aan avondbrood, |was half blij en half jaloersch. rton schreide en zei liep je naar beneden, kind erstandig. De hemel weet, wat er zijn, als Ashford er niet zoo vlug 'as. Heb je je gebrand ben alleen maar erg zenuwach- de Mary snikkend, is naar Ashfords handen riep ;n schreeuw van medelijden. La- gaf orders aan een bediende ie halen en een dokter. Ashford en held beschouwd, terwijl lord met een ernstig gezicht bij ,o zich doodergerde. Waarom ihford zich weer gebrand bij een ,ry te redden ikent niets, zei Ashford. :hter wel zien, dat hij pijn had lurton verbond hem zoo goed ijl Mary naar boven liep om <n aan te trekken en toen te- Ashford ook te helpen. Zij was vijf minuten terug. •eiden zoo lief voor mij, zei wierp een zijdelingschen blik ton. niet behandelen alsof ik mij tzeerd had. Als de dokter rnjj tn zal ik wel naar Londen te- |je daar vroeg lady Warbur- naar Londen gaan ligenlijk weg, zei Ashford met k, ik had vanmorgen een brief en die is niet gekomen. On- .ndigheden zal het mij niet langer van uw vriendelijke genieten, ik had dit juist al irton uitgelegd, it onmogelijk reizen, Ashford, ton, je moet verzorgd worden nachtverblijf en ontbijt helpt en hem zuivert van wat hij onderweg mocht hebben opge- daan. De normale werklooze komt zelden of nooit in een nachtasyl terecht, het is slechts een bepaalde groep onmaatschappelijken en daar om heeft het weer altijd meer invloed op het bezoek dan de tijdsomstandigheden. In den zomer slaapt men desnoods buiten, doch als het nat en koud wordt, gelijk nu, dan ziet men ze van allerlei kant naar den Boschhoek trekken tegen dat in den donkeren Bosch hoek de deur opengaat en vertelt van licht en van warmte, van een frisch bed en goed eten. Om dit alles niet te verspelen, gedragen de zwervers zich over het algemeen in het nacht asyl behoorlijk. AUTO ONTVREEMD. En een andere, ook ontvreemde auto achtervolgd. i In den afgeloopen nacht werd de Haarlem- sche politie door die te Hillegom gewaar schuwd, dat in laatst genoemde plaats een auto ontvreemd was, welke in de richting Haarlem verdwenen was. Onmiddellijk ging de politie op onderzoek uit en ontdekte op den wagenweg een auto, welks bestuurder aan de politie trachtte te ontkomen. Op de Paviljoenslaan lostte de politie eenige scho ten in de lucht, waarop de inzittenden uit de achtervolgde auto sprongen en in tegenge stelde richting verdwenen. Zij werden echter later door de politie gegrepen. Het bleek toen, dat de auto waarschijnlijk te Wassenaar ont vreemd was. Van de Hillegomsche auto viel geen spoor te ontdekken. SLAPTE IN HET BEDRIJF. Aan de Arnhemsche stoomsleephelling Mij. zullen ongeveer veertig werklieden worden ontslagen in verband met de slapte in het bedrijf. Bovendien wordt de werktijd ingekrom pen en van acht en een half op zes en een half uur gebracht. Komen er geen gunstige veranderingen, dan zullen meer ontslagen moeten worden. Voorloopig zijn alleen ont slagen jonge lieden, die geen kostwinner zijn. BRANDSTICHTING IN HET CACHOT. Stroomatras in brand gestoken. Een arrestant, die wegens openbare dron kenschap door den gemeenteveldwachter te Bathmen ter ontnuchtering in de cel was op geborgen, stichtte daar brand door een stroo zak van het nachtleger in brand te steken. Toen het cachot met dichten rook was ge vuld, riep de arrestant luidkeels door de tra lies om hulp. Dit was zijn redding, want on middellijk kon hij worden bevrijd, terwijl de smeulende stroomatras kon worden gebluscht. Hoe de arrestant vuur kon maken is een raad sel daar hij tevoren met zorg was gefouilleerd. DE ARNHEMSCHE LOOPKNECHT GEVONDEN. In Amsterdam aan den zwier. Door de politie te Amsterdam is op aanwij zing van de Arnhemsche politie in hotel gear resteerd en gevankelijk naar Arnhem over gebracht de 7-jarige T.„ die de vorige week met 4000, toebehoorende aan het reisbureau Lindeman te Arnhem, waar hij in betrekking was, spoorloos verdween. Van het geld werd 3000 nog in zijn bezit gevonden. Tevens zijn gearresteerd een zekere G., met wien T. er vandoor is gegaan en twee vrouwen, met wie zij een deel van het verduisterd bedrag er door hebben gebracht. VERDUISTERING AAN HET LICHT GEKOMEN. Door zijn vroegere verloofde yerraden. Door een mededeeling van zijn vroegre ver loofde is thans aan het licht gekomen, dat zekere Z., indertijd als kantoorbediende in dienstbetrekking bij e^n firma te Zwolle, zich heeft schuldig gemaakt aan verduiste ring van een bedrag van 3900. en in ieder geval zou je het zoo moeten schik ken om hier te blijven tot die brandwonden genezen zijn. Lord Warburton weetbegon Ashford. Blijf om mij plezier te doen, zei Maary, haar hand op zijn mouw leggend. Het zou mij verdriet doen, als u nu zoo op eens weg ging. Hij keek haar aan en zijn adem ging snel ler. U kunt mij gelooven, dat ik lievër blijven zou, zei hij, maar Lord Warburton, die dit aangehoord had, kon nu niet langer zwijgen. Hij was er zeker van dat Ashford ernstige brandwonden had. Er bestond ook geen twijfel aan, of hij had Mary het leven gered en de man was toch zijn eigen zoon. Zijn besluit begon te wanke len en medelijden won het van zijn voorzich tigheid. Laat ik mijn verzoek voegen bij dat van de dames, zei hij, blijf nog een poos hier, Ash ford, wij zijn je allen zoo dankbaar, dat je Mary's leven hebt gered en wij kunnen niet toelaten, dat je in zoo'n toestand zoudt ver trekken. Het is erg vriendelijk van u, mylord, zei Ashford verrukt, iedereen is zoo goed voor mij, dat ik geen moed heb om hier vandaan te gaan. Cosmo was woedend en hij keek Ashford met een smadelijk lachje aan. Hij was de ee nige, die hem niet had bedankt voor zijn tij dige hulp en zijn moed. Hij wist heel goed, dat hij dit had moeten doen, maar hij had in Mary's oogen, waarmee zij Ashford aan keek iets gezien, dat hfem allen lust daartoe benam. Hij was er van overtuigd dat hij in een oogenblik van gevaar eveneens zou ge handeld hebben als Ashford, maar hij had nooit zulke gelegenheden, dat tr of laij nooit. i XVI- l 3 k„ Conducteur keek door't portierraam-, 7sd beleefdhet spijt me zéér Maar U zit door inNiet Rooken"; Dus cUe pyp moet weg meneer. De meneer blies een blauw wolkje- Door Het raam. van de coupé, Conducteur zeidat verandert, Oa U gang maar, 't is D'E Clinge Döoroibos echte friesche 20-50 CT. PER ONS Ulelange van rijpe tabakken Bij een nader onderzoek is gebleken, dat Z. zich in zijn nieuwe betrekking te Weesp heeft schuldig gemaakt aan eenzelfde delict, wes halve hij op last van den officier van justitie te Zwolle in het huis van bewaring is opge sloten. BEROOVING. Een 57-jarige kok, die sedert 6 dezer te Amsterdam vertoeft, doet aangifte, dat hij na sinds dien datum verschillende café's in de omgeving van de Zeedijk te hebben bezocht, zich in den avond van 8 dezer met een onbe kende vrouw per auto naar een onbekend a- dres heeft begeven en na haar te hebben ver laten zijn portefeuille, inhoudende 525, alsmede een revolver vermiste. Aangever ver keerde onder den invloed van sterken drank. LIEFHEBBER VAN VLEESCH EN RADIO. Breekt in bij een slager. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is bij den slager D. op de Leidsche Vaart te Haarlem ingebroken. De dief heeft voor f 345 aan vleeschwaren meegenomen en tevens een compleet radiotoestel. Bij de vlucht heeft de dief van een auto gebruik gemaakt. BUITENLANDSCH NIEUWS. INCIDENT IN DE OPERA. In het stedelijk theater te Boedapest, dat reeds maanden lang met groote financieele moeilijkheden te kampen heeft gehad, heeft heden bij de opvoering van „Cavaleria Rus- ticana' een incident plaats gehad. Mary was buitengewoon vriendelijk tegen Ashford, zij was liever dan ooit. Vol onrust wachtte zij de komst van den dokter af en met teedere zorg keek zij toe, toen hij de wonden van den jongeman verzorgde en ver bond. Cosmo had al gauw de kamer verlaten. Mary had geen letsel bekomen en er waren al meer dan genoeg menschen om drukte te maken over Ashford. U moet een paar dagen in huis blijven, zei de dokter tot den patiënt en Asford's hart sprong op van vreugde bij die uitspraak. Houd uw handen bedekt en zorg vooral dat de koude wind niet op de brandwonden in werkt, anders krijgt u er last mee. Ik zal heel voorzichtig zijn, zei Ashford. Hij voelde eigenlijk weinig van de brand wonden, want Mary keek hem met teedere liefdevolle oogen aan en hij wist nu wel, dat hij zijn pleit bij haar gewonnen had. Wat zult u doen vroeg zij hem na een poos, hij moet zich niet vervelen, nietwaar, tante Zal ik iets voorlezen O, graag, als u wilt, maar ik zou het u niet graag lastig maken, zei hij. Ik doe het heel gaarne, antwoordde zij, iets uit de courant Verzen of politieberich ten Wat u maar wilt. Ik weet niet, of ik uw onverschilligheid wel als een compliment moet opnemen. U moet maar denken, dat het als een compliment bedoeld is. Wat een beleefde zieke, zei zij lachend. Zij nam een tijdschrift op en zocht daar in iets geschikst. Iedereen was nu weg en Mary was met Ashford alleen. Zij begon te lezen. Voorlezen kon zij goed, want zij had een lieve stem. Ashford zat stil te luisteren en keek naar haar lief gezichtje. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1930 | | pagina 1