TWEEDE BLAD. VRIJDAG 16 JANUARI No. 5. GEMEENTE ZIJPE. ZIJPE en HAZEPOLDER. Vergadering van Dijkgraaf, Heemra den en Hoofdingelanden van het Wa terschap „Zijpe en Hazepolder", ge houden op Woensdag 14 Januari 1931, des namiddags 1.30 uur, in het hotel „Het Wapen van Zijpe" te Schagerbrug Afwezig de heeren A. J. Kruijer Sr., Heemraad en P. de Boer, Hoofdingel. De Dijkgraaf opent met een woord van welkom deze eerste vergadering in 1931 en wenscht allen een goed en voorspoedig jaar toe. Spr. memoreert dat wij een anderen tijd tegemoet gaan. Wij heben een tijdperk van welvaart achter ons, maar nu zijn de toe standen, vooral in den landbouw, verre van rooskleurig. Spr. hoopt dat we in deze veran derde tijd, het schip behouden langs de klip pen kunnen sturen. Hierna volgde goedkeuring van de notulen van de laatste gehouden vergadering. De dijkgraaf trekt no. 6, waardoor de om vragen bij den heer Swan zullen aanvangen. De Dijkgraaf deelt mede dat van de geld- leening, groot 120.000, op 7 Oct., een zes tal aandeelen zijn uitgeloot. Door den Dijkgraaf was aan Ged. Staten verzocht om te vernietigen het besluit van de algemeene vergadering van 22 October, waar bij werd besloten in te trekken het besluit van de algem. vergadering genomen op 12 Februari, t.a.v. de plaatsing van egalements- landen op den legger. Ged. Staten hebben nu geantwoord, dat dit besluit van 23 October niet vernietigd kan worden, omdat bedoelde egalementslan- den nog niet op den legger waren geplaatst, doch dit naar aanleiding van het besluit van 12 Februari op 1 Januari 1931 zou gebeuren. De toestand blijft dus, zooals deze was, zegt de Dijkgraaf. De heeren Bruin en Dignum zouden gaarne kennis nemen van den inhoud van het schrij ven van Ged. Staten. De Dijkgraaf zegt dat hiertegen geen bezwaar bestaat. Deze brief is in het archief van den Secretaris en de opzichter krijgt opdracht de bewuste brief even te gaan halen. De Dijkgraaf zegt dat in het begin van den zomer brand heeft gewoed aan den Zij- perdijk. Aan 9 personen, welke bij deze brand hunne diensten hebben verleend, is 2.50 per persoon uitgekeerd, wat algemeen goedgevon den werd. In October is door de heeren Nieman en Tiel, ten kantore van den Penningmeester kasopname gedaan, en alles in volmaakte or de bevonden. Ingekomen is een schrijven van het Prov. Bestuur van Noord-Holland met de mededee- ling dat de polder over 1929 niet in aanmer king komt voor een bijdrage in het ouderhoud der wegen. Van het gemeentebestuur van Zijpe is een verzoek ingekomen om schenking van een gedeelte sloot, bij het nieuwe aan te leggen gedeelte van de Algemeene Begraafplaats. De Dijkgraaf zegt dat het Dag. Bestuur voorstelt hierop gunstig te beschikken, wat aller goedkeuring kon wegdragen. De heer Bruin zi$t heel gaarne, met het oog op het uitvoeren van het werk, dat met dit besluit alle mogelijke spoed wordt ge maakt. De Dijkgraaf doet toezegging dat het be sluit zoo spoedig mogelijk aan Ged. Staten ter goedkeuring zal worden gezonden. Van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier kwam bericht in, dat over 1931 de omslag volgens staat A zal be dragen f 900 (onveranderd) en de omslag o- ver de gebouwde en ongebouwde eigendom men van 6.4 op 6.2 is teruggebracht. Door polder F. wordt verzocht een leening van 9000 te sluiten tegen hoogsten 4 3/4 pet. af te lossen in 18 jaren, noodig voor de stich ting van een electrisch gemaal. Algemeên goedgevonden. Volgt vaststelling pensioengrond slagen van ambtenaren. N.l. van de wegwerkers Berg, Brak, Kam pers en Schager op 1144.van Eeten op 1248 van den opzichter Kooij- op 2200 en van den molenaar van polder D, op f 261. Verzoek van het Dag. Bestuur tot onderhandsche aanbesteding van a. leverantie en vervoer van grint voor 1931 b. het onderhoudswerk van 1931. De heer Dignum had omtrent deze aanbe stedingen, gaarne op de convocatie eenige toelichting gezien. Als nieuweling moet hij nu zijn stem geven aan iets waar hij niets van af weet. De Dijkgraaf zegt dat elk hoofd-ingeland naar deze voorwaarden een onderzoek kan instellen. Er blijkt evenwel een misverstand te zijn ontstaan, daar de convocatie spreekt van onderhandsche aanbestedingdit moet zijn publieke aanbesteding. Met algemeene stemmen verkrijgt het Dag. Bestuur nu de gevraagde machtiging. Hierna volgde vaststelling van voorwaar den voor leverantie van grint aan ingelanden Voorstel van het Dag. Bestuur tot aflossing van het geheele restant der leening gesloten met Dr. Breed - veld. De Dijkgraaf zegt dat dit jaar 1500 moet worden afgelost en er dan nog een bedrag van 1500.- ter aflossing overblijft. Allen er voor om dit jaar de leening in zijn geheel af te lossen. Hierna leest de Dijkgraaf het ingekomen schrijven van Ged. Staten voor, betrekking hebbende op het verzoek van den Dijkgraaf om vernietiging van het besluit van 22 Octo ber en het besluit van 12 Febr. in te trekken. Hierover werd geen discussie gevoerd. De Dijkgraaf deelt vervolgens mede dat het Dag. Bestuur voorstelt aan de heeren Th. Roo zing, A. Veter, J. Buisman, Jn. de Wit, G. A. de Wit, K. Bos Cz., P. Vorst en J. Duin op nieuw een stukje grond in erfpacht te ge ven, wat met algem. stemmen wordt goedgev. Van al deze perceeltjes had de Opzichter een schetsteekening gemaakt en de heer Bruin brengt hiervoor aan den opzichter een hartelijk woord van dank, voor de keurige afwerking hiervan. De Dijkgraaf sluit zich gaarne bij deze woorden aan, daar alles zeer keurig door den opzichter is geregeld en in teekening gebracht Het onderzoek van de geloofs brieven van den j heer Jn. de Graaf, gekozen tot Molenmeester van den polder Z. W., werd uitgesteld tot een volgende ver gadering, wijl een paar brieven nog niet aan wjezig waren. Volgt een voorstel van het Dag. Bestuur tic erfpacht van Joch. Kreijger af te voeren van de be- begrooting. De Dijkgraaf zegt dat de heer Kreijger steeds 5 gulden erfpacht per jaar betaald, maar nergens is iets te vinden waarvoor dit is De heer Dignum zegt dat als genoemd per soon steeds ten onrechte erfpacht heeft be taald, hij recht op teruggave heeft. De Dijkgraaf acht dit ook zeer billijk en geeft den heer Dignum in overweging een voorstel te doen om Kreijger b.v. voor 5 jaar het betaalde erfpachtsrecht terug te betalen. De heer Dignum doet het gevraagde voor stel, wat met algemeene stemmen wordt aan genomen. Volgt af- en overschrijvingen in de begroo ting 1930, n.l. eén verhooging van 300.- van de post vergaderingen, f 400.van de post administratie en f 14.00 voor de post aflos singen geldleeningen. De heer Dignum vraagt waarom de admini stratiekosten zooveel hooger zijn, dan was geraamd. De Dijkgraaf zegt dat deze post te laag ge raamd was, n.l. 700 lager dan het vorige jaar, wat toen al reeds van een der leden de opmerking uitlokte dat deze post te laag werd geraamd. De Secretaris beweerde toen, dat het hoog genoeg was en hierop zijn wij in gegaan. Met algemeene stemmen goedgevonden. Aan de orde kwam nu de vraag welke weg in 1931 geteerd zal moeten worden. Ter bespre king hiervan gaat men in comité. Na heropening der vergadering deelt de Opzichter mede, dat in 1930 voor den weg SchagerbrugKeinsmerbrug met inbegrip van het verlagen der bermen, is uitgegeven 4971.90. De weg heeft een lengte van 2444 meter. Voor den Schagerweg, vanaf den West frieschendijk tot het kanaal is uitgegeven f 4309.25. Voor de afwerking van den weg Schagerbrug—Keinsmerbrug zal in 1931 nog verwerkt, worden 2480, voor den Schager weg, van Westfrieschedijk tot het Kanaal, 6763, tezamen dus 9243. Het Dag. Bestuur stelt nu voor genoemde wegen in 1931 af te maken en dan het ge deelte Keinsmei'brugFlab, in voorbereiding te nemen en die weg in 1932 te teren en zoo vervolgens ieder jaar een gedeelte weg in behandeling te nemen. De heer Rezelman zegt dat het hem dui zelt van de cijfers. Het vorig jaar zijn de las ten voor het onderhoud der wegen met een gulden per H.A. verhoogd er zou 6000.- worden verwerkt en er is 9000 verwerkt. De gemeente wou niet bijdragen omdat de polder geen gegevens had en er geen resul taten waren. Nu hebben wij wel gegevens <en nu stel ik voor, zegt de heer Rezelman, om aan de gemeente 50 subsidie voor wegver- betering te vragen. De Dijkgraaf is het hiermede niet geheel eens. De wegen worden niet het meest ge bruikt door de inwoners, maar wel door zwa re auto's van buiten de gemeente. Het zou dus zaak zijn dat Rijk en Provincie ons gel delijk steunen. Als wij, als polder onze zaken zelf regelen en wij krijgen steun van de pro vincie, dan kunnen wij ons zelf wel redden. De heer Dignum noemt het vraagstuk van wegenverbetering een zaak van algemeen be lang en zou ook gaarne zien dat subsidie werd gevraagd van de gemeente en wijst op den hooge lasten van den polder. De heer Rezelman is bevreesd dat de las ten voor het wegenfonds nog meer zullen stijgen en doet daarom het voorstel 50 subsidie voor wegenverbetering, aan de ge meente te vragen. De heer Bruin zegt dat het Dag. Bestuur de cijfers goed overwogen heeft en dat de lasten in den polder heusch niet hoog zijn, vergeleken bij andere polders. Spr. gaat met den Dijkgraaf mee om deze zaak geheel aan den polder te laten en de gemeente er buiten te laten. Op een vraag van den Dijkgraaf werd be sloten voor den polder een teerketel aan te schaffen, noodig voor het onderhoud der we gen. Hierna volgde stemming over het voorstel van het Dag. Bestuur om in 1931 den weg SchagerbrugKeinsmerbrug geheel af te ma ken en den weg Westfrieschedijk—Noord Holl. Kanaal te teeren en dan het gedeelte weg Keinsmerbrug—Flab in voorbereiding te nemen. De heer Van der Oord stemde tegen al- j le anderen voor. De heer Rezelman stelt nu voor om aan de gemeente 50 subsidie te vragen, voor een bedrag van 13400.-, voor de nu han gende plannen. De heer Rademaker vreest dat dan de pol der geen baas meer blijft in zijn eigen huis. Het voorstel van den heer Rezelman wordt verworpen met 10 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Swan, Van der Oord, Re zelman en Dignum. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening werden benoemd de heeren Ram pen, Brak en Van der Oord. Bij de rondvraag informeert de heer Swan naar de kwestie met Filippo, inzake het Ega- lement bij het Tehuis voor Ouden van Dagen. De Dijkgraaf zegt, dat hij alles in het werk heeft gesteld om deze kwestie op te lossen, maar hierin nog niet is geslaagd. Een paar heeren van Waterstaat, bij spr. op bezoek zijnde, hebben toegezgd, deze zaak eens te zullen onderzoeken. De heer Dignum noemt het een onhoud- baren toestand en acht een oplossing nood zakelijk. Desnoods die Egalement afkoopen of onteigenen. De Heer Bruin acht het beter deze zaak aanstonds weer in comité te behandelen. De heer Dignum neemt hiermede genoegen. De heer Schilder zegt dat hij gelezen heeft dat hij dit jaar als Hoofd-ingeland moet af treden. Spr. is bijna 70 jaar en zegt als Hoofd-ingeland te willen bedanken. De Dijkgraaf dankt allen voor de aangena me besprekingen en sluit hierna de vergar dering. SCHAGERBRUG. Een. dag vol auio ongelukken. Donderdag was het hier voor de auto's en motorfietsen geen fortuinlijke dag. Des morgens om streeks 11 uur kwam de heer Eenen- naam van St. Maartensbrug uit de richting Schagen en een motorrijder, de heer Kuis uit Anna Paulowna, uit de richting St. Maartensbrug, op den hoek hij het Café „Het Wapen van de Zijpe" met elkander in botsing. De motorrijder kwam te vallen en geraak te onder den motor, zoodat hij moest worden opgenomen en men hem hij den heer C. de Moor heeft binnengedra gen. Een ontboden geneesheer achtte het noodzakelijk, dat hij naar het zie kenhuis werd vervoerd. De auto en de motor werden licht be schadigd. Een paar uur later kwam' de motor rijder, de heer S. Leidekkers te .Scha gen, en een auto, bestuurd door den heer P. Gootjes van St. Pancras, uit de richting St. Maartensbrug, op de zelfde plaats met elkaar in botsing. De motorrijder moest ook hier het gelag betalen en lag hevig uit een groote hoofdwonde bloedend, op den weg. Wederom bij den heer C. de Moor binnengedragen, werd de dokter ontbo den, welke de gewonde verbond, waar na hij naar huis is gebracht. Ook hier: motor en auto licht beschadigd. Het derde ongeluk met een auto ge beurde bij de boerderij van den heer N. Hopman alhier. Een koopman in wol en sajet, y/jlde bij de poort van ge noemde boerderij draaien en geraakte met de voorwielen over de schoeiing. Met behulp van enkele personen wist men deze onwillige auto weer op het rechte pad te brengen. Het vierde ongeluk betreft een aan rijding van een auto van den heer Kos ter met een bakwagen van den heer Jb Kooij te 't Zand, welke van de Schager markt huiswaarts keerde. Met eenige materieele schade liep dit ongeval af. BEKENDMAKING. Officieel. VOLKSTELLING. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE herinneren hen, die bij de volks telling zijn overgeslagen, aan hun verplichting om van dit verzuim ken- [nis te geven ter secretarie der gemeen te hunner werkelijke woonplaats vóór 1 Februari 1931. Voor de leden van huisgezinnen rust de verplichting tot kennisgeving van het verzuim op het hoofd van elk huis gezin. ZIJPE (N.H.), 12 Jan. 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Zijpe (N.H.) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van K. Spaan te Burgervlotbrug, om VERGUNNINGEN tot uitbreiding van zijne bestaande bi'ood-, koek- en banketbak kerij door het bezigen van een mengmachine, een spijsmachine en een klutsmachine, ge dreven door een electromotor van 2 P. K., welke bakkerij is gelegen op het perceel te Burgervlotbrug, kadastraal bekend in Sectie F, no. 744. Op Dinsdag 27 Jan. a.s., des voorm. 10 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóói' het bovengemelde tijdstip ter secretarie dei- gemeente kennis nemen Van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande ju risprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen ten einde liun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zijpe, N.H.), 13 Januari 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethoudei's van Zijpe (N.H.) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van W. Haverkorn te Oudesluis, om VERGUNNING tot het uitbreiden van zijne bestaande brood-, koek- en banketbak kerij door het bezigen van een deegkneedma chine, met amandelwrijfmachine, gedreven door electromotor van 1 P. K.., welke bak kerij is gelegen op de perceelen te Oudesluis, kadastraal bekend in Sectie A, nos. 648 en 1539, gemeente Zijpe. Op Dinsdag 27 Jan. a.s., des voorm. 10 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwai'en hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie dei- gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande ju risprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zijpe, N.H.), 13 Januari 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder .kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zijpe brengen ter openbare kennis, dat het verzoek, van ALBERT GROOT te STOLPEN om op het perceel, kadastraal bekend in Sec tie D, No. 1883 een door een ruwolie gedreven graanmalerij te mogen oprichten door hen is INGEWILLIGD. Zijpe, N.H,), 13 Januari 1931. Burg: en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. aan bepaalde voorschriften. Nadere bijzonderheden: De werkloozen worden in deze rege ling- onderscheiden in a. uitgetrokke nen; b. dubbel uitgetrokken en; c. reg lementair nog niet rechthebbenden op de uitkeering uit de werkloozenkas en d. ongeorganiseerden. Het is de bedoe ling, dat twee tarieven worden ge maakt, één voor de uitgetrokkenen en een ander voor de drie andere catago- rfën. Van de bepalingen welke de uitgetrok kenen raken, bepaalt art. 1, dat onvrij willig werklooze arbeiders, die in de drie maanden, voorafgaande aan het tijdstip waarop zij werkloos werden, tenminste zes weken werkzaam waren in bedrijven door den minister met na ,me te noemen, indien zij geen recht meer hebben op uitkeering uit de werk loozenkas hunner organisatie, omdat zij zijn uitgetrokken, zoolang zij naar het oordeel van het door den minister erkende orgaan voor steunverleening daarvoor in aanmerking komen en ten hoogste gedurende het aantal weken door den Minister bepaald, een weke- lijksche ondersteuning ontvangen. Het genoemde „orgaan" wordt door de gemeente aan den Minister voorge steld. Als zoodanig kan de burgemees ter, 'n wethouder, een commissie, waar in de vakorganisaties vertegenwoordigd kunnen zijn, enz. fungeeren. Het maxi mum aantal weken, waarop in dit arti kei wordt gedoeld, bedraagt 18 weken voor kostgangers, 24 weken voor ge huwde en ongehuwde kostwinners. Heeft een uitgetrokkene gedurende 't te zijnen opzichte bepaalde aantal we ken steungenoten, dan gaat hij tot de dubbel uitgetrokkenen behooren. Volgens art. 2 wordt met den toestand van elk gezin nauwlettend rekening ge houden. De steunverleening geschiedt naar behoefte. Aan kostgangers (die geen deel uitmaken van het gezin) kan volgens art. 4 slechts steun worden ver leend na goedkeuring van elk geval door den Minister. De betrokken gemeentebesturen doen omtrent de tarieven voorstellen. Van de inkomsten- van den uitgetrokkene en van de leden van zijn gezin wordt tweederde in mindering gebracht op zijn volgens deze regeling vastgestel- den steun. De steun aan gehuwden en ongehuw de kostwinners mag nimmer meer be dragen dan 65 proc. en aan kostgangers niet meer dan 55 proc. van het loon, dat zij bij een 48-urige werkweek zou den kunnen verdienen. Voor steun overeenko,mstig deze rege ling* kan slechts één lid van het gezin in aanmerking komen. De drie andere categoriën Voor de reglementair nog niet recht hebbenden, de dubbel-uitgetrokkenen en de ongeorganiseerden zijn de bedra gen en de duur der uitkeering lager dan. voor de uitgetrokkenen. Voor hen mag de steun aan gehuw den en ongehuwden nim(mer meer be dragen dan 60 proc. aan kostgangers niet meer dan 50 proc. van het loon, terwijl de maximumduur der uitkee ring is vastgesteld op 15 weken aan kostgangers en 21 weken aan gehuw de en ongehuwde kostwinners; voor reglementair nog niet rechthebbenden en ongeorganiseerden op 26 weken aan kostgangers en 35 weken aan gehuwde en ongehuwde kostwinners. Een gehuwde werklooze of een gehuw de kostwinner kan volgens deze rege ling dus een jaar lang steun trekken,' n.l. eerst na één wachtweek gedurende zes weken uit de kas zijner organisatie daarna 24 weken volgens deze regeling als uitgetrokkene en daarna nog eens 21 weken als dubbel uitgetrokkene. In deze regeling is het initiatief aan de gemeente. Zij wendt zich om' steun tot den Minister en deze beslist of zij steun zal ontvangen. Het minimum dei- Rijksbijdrage is 25 proc. der kosten het maximum 75 proc., naar gelang van den financieel en toestand der ge meente en de omvangsduur der werk loosheid. DE CRISISSTEUN. De Minister heeft wederom besloten aan de betrokken Gemeenten opnieuw een rijksbijdrage toe te kennen ter on dersteuning werklooze arbeiders. Om voor de toekenning in aanmerking te komen, zijn de gemeenten gehouden PROVINCIAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD. Voor de Zui velfabriek alhier, aannemers Malser en Hamstra, is het stucadoorwerk opge dragen aan den heer J. II. Lutjeharms te Schagen. SCHAGEN. Benoemd tot tijdelijk adjunct-inspecteur bij den Wieringer- meerpolder, standplaats Alkmaar, de heer Ir. C. L. van Steen te Schagen. SCHAGEN. Met ingang van 1 Jan. j.1. is bevorderd tot opzichter-teekenaar bij den Provincialen Waterstaat van N. H. de opzichter P. J. Gabrielse te Wbrmer- veer, voorheen te Schagen. SCHAGEN. De opbrengst van de Nieuw j aarslij st voor de Prot. Armen van Schagen, heeft opgebracht f 639.-; 60 Gezinnen kwamen voor een uitkee ring in aanmerking. SCHAGEN. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van de Vrijheids bondsche Kiesvereenigingen in den Kieskring Helder, is voor die Kieskring voor de a.s. Statenverkiezingen de vol gende ranglijst opgemaaakt 1. Joh. de Veer te Schagen. 2.W. F. G. L. Driessen te Den Helder 3. S. de Boer Kz., Zuidscharwoude. 4. Ir. M. C. Dijt, Texel. 5. Mevr. Dekker-Klik, Den Helder. 6. D. de Boer Dz., Stompetoren. 7. Jb. Swaag, Bergen. 8. W. Jimmink Hz., 't Zand. SCHAGEN, Aangesteld tot klerk aan de Gem. Eierveiling de heer K. Wit Cz., thans werkzaam aan de posterijen te Eindhoven. DIRKSHORN. De melkrijder S., met zijn auto in den vroegen morgen bij mistig weer komende uit 't Waarland, zag te laat, dat de brug v. d. Ringsloot open was en liep dus ge vaar, een leelijke buiteling te maken. Door snel het stuur om te werpen, reed hij slechts de brugleuning stuk en kwam met de voor wielen van den wagen in de rietschoot te recht. GEMEENTE WIERINGEN. 50 Woningen. Naar wij vernemen zullen binnenkort van Rijkswege wor- den aanbesteed de hot bouwen van 50 arbeiderswoningen in de nieuwe Wie- ringermeerpolder nabij de IJaukes. Succes - Nieuws. a.s. Zondag spe len op eigen terrein Succes III - DES I van Barsingerhorn; Succes IV - Hel der VI; Succes aspir. - Helder b aspir. Een Succesvolle avond. Donderdag avond j.1. gaven de jongens en meisjes afdeel ingen van de Gymnastiekvereeni ging Wieringen een openbare uitvoe ring in Concordia te Iiippolytushoef. De groote zaal was geheel bezet. Na o- pening- door den directeur, den heer Pennekamp, werd met de afwerking van het programma begonnen. Door beide afdeelingen werd keurig werk geleverd en telkens gaf het pu bliek met applaus zijn ingenomenheid te kenen. Ook van de Rei-dans en Standen, bestraald door veelkleurige verlichting, ging groote bekoring uit. Als toegift werd opgevoerd het pro paganda - tooneelspei in één bedrijf „Het is Verboden". Groot succes oog- ste het koddige spel met zijn vele rake zetten tegen het conservatisme omtrent het veroordeel tegen de gymnastiek. Na afloop dankte de voorzitter de heer S. de Vries Sz. de aanwezigen voor de belangstelling en hoopte ook a.s. Zon dag op een druk bezoek. - Wij mogen dit verslagje niet beslui ten, nadat wij ook de heeren van het or kest 'n compliment hebben gemaakt o- ver de keurige opluistering van den avond. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Westerland av. 7 uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever voorm. 10 u. de hr. Franck. 21 Jan. 's avonds 8 uur Herv. Zusterkr. H.hoef. 22 Jan. 8 u. Herv. Zusterkr. Oosterland. DOOPSGEZ. GEM. Dinsdag 20 Jan. 's av. 8 u. Doopsgez. Zusterkr. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREFORM. KERK. t Den Oever voorm. 10 uur Cand. Jonker. H.-hoef voorm. 10 uur en nam. half drie. Alkmaar 16 Jan. 1930. Aanvoer52 stapels, totaal 84000 KG. Fabriekskaas kleine 34; com missie 32; Boerenkaas kleine 35; commissie 35; Handel matig. Alkmaar 16 Jan. 1930. Aanvoer 803 HL. Tarwe 6 a 9.50; Oude tarwe 11; Gerst chev. 4 a 6.90; Haver 6.50 a 7.75; Bruine Boonen 15 a 18; Citroeo boonen 8 a 18; Duiven Boo nen 15.50; Witte Boonen 27; Karwijz. 26; Blaauwmaanzaad 27 a 30; Groene Erwten kleine 6.75 a 7.-; Tuinboonen 14; Groene erwten groote 22 a 24; Grauwe erwten 30 a 57 Handel stug. 3 zal evenals vorig jaar aan jongelui, die trouwen gaan, de gelegenheid geven in vóórkoop te koopen tegen speciale fabrieksprijzen, welke nog voordeeliger zijn, dan uitverkoops- prijzen. Koopt dus nu, hetgeen U van plan waart in het voorjaar of latei- te koopen. U koopt de nieuwste modellen, ter wijl wij U met onze ervaring ter zij de staan om een smaakvol interi eur te scheppen. Onze meubelen blijven steeds een waardevol bezit. De monsterzalen Lindegracht 10-16 zijn geopend van 9-12 en 1-5 uur. Op verzoek andere tijden. IKoopt Nederlandsch Fabrikaat.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3