- JRANT^3i WIERINGER COURANT. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 30 JANUARI No. 9. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. VERJARING VAN VORDERINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZIJPE (N.H.) brengen belanghebbenden in herinnëring, dat alle rechtsvorderingen ter zake van geldschulden ten laste van het Rijk, een provincie, een gemeente of een water schap, Veenschap of Veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31sten December van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij zij reeds ingevolge de bepalingen van het Bur gerlijk Wetboek aan een kortere verjaring onderworpen zijn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleeningen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel moge lijk te bespoedigen. Met betrekking tot den dienst 1930 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeen te secretarie vóór 15 Februari a.s. ZIJPE, (N.H.) 21 Januari 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A DE BOER. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZIJPE doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 27 Januari 1931 is vastgesteld de volgende ver ordening VERORDENING tot aanwijzing van stemlokalen in de stemdistricten in de gemeente Z IJ P E Artikel 1. Als stemlokalen worden aangewezen voor stemdistrict 1 een lokaal in het Raad huis te Schagerbrug voor stemdistrict 2 een lokaal in de o.l. school te St. Maartensbrug voor stemdistrict 3 een lokaal in de o.l. school te Burgerbrug voor stemdistrict 4 een lokaal in de o.l. school te 't Zand voor stemdistrict 5 een lokaal in de o.l. school te Oudesluis voor stemdistrict 6 een lokaal in het voor malig Raadhuis te Petten. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking 1 Fe bruari 1931. ZIJPE, 27 Januari 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. ZOEK MEE. (PER GAZELLE DOOR ONS LAND.) Het jaarlijksche propaganda-boekje van de N.V. Gazelle Rijwielfabriek te Dieren, dat zich een nog steeds aanzwellende vrienden schaar heeft verworven, zal dit jaar onge twijfeld met nog grooter vreugde worden ont vangen dan tot dusver. Niet alleen houdt het ons door woord en beeld eenige oogenblikken allerprettigst be zig, maar de lezer heeft dezen keer, doordat aan het boekje een prijsvraag is verbonden, ook kans op een Gazelle-fiets, en wie zou die niet gaarne in zijn bezit willen hebben Het werkje behandelt een tocht door Ne derland dokter Jansen doorkruist met vrouw en kroost op vijf Gazelle's ons mooie land en de typische dialecten, waarmede zij in de diverse provinciën kennis maken, wor den ons in geestige rijmen verteld, terwijl door kostelijke teekeningen men geniet van het natuur- en stedenschoon, dat de familie krijgt te aanschouwen. In de illustraties der elf provinciën liggen één of meer plaatsen verborgen, die de lezer moet trachten te vinden, wil hij kans hebben op één der 10 Gazelle-fietsen, die worden uit geloofd. In totaal zijn 19 plaatsen in ons land in de plaatjes verwerkt. Van de wijze, waarop, vindt men een voor beeld op de laatste bladzijde van het boekje, waar men tevens alle verdere bijzonderheden aangaande deze leerzame prijsvraag kan aan treffen Zeiden wij te veel, toen wij er van gewaag den, dat dit jaar het Gazelle-boekje dubbel welkom zal zijn Wij voegen hieraan toe, dat als vertegen woordiger voor deze plaats optreedt den heer W. van Bodegraven, Schagerbrug. SCHAGERBRUG. Namens de N.V. Gebr. van Zonneveld en Philippo te Sassenheim is te Haarlem door het Architecten-bureau Loh mann en Ponsen te Sassenheim aanbesteed, het bouwen van een bloembollenhuis met bij behoorende werken aan den Schagerweg te Schagerbrug Ingeschreven werd als volgt: H. Freeke te Helder f 50.000; J. P. van Os, Helder f 47.800; C. Goes, Haarlem f 47.000; C. Bot, Haarlem 47.000;f; W. A. Ran, Helder f 46.910; A. Die naar, Helder f 46.830; H. Hagen, Helder 46.230 C. Hoornsman, Julianadorp f 46.090; fa. Blan ken en Lodder, Nieuwe Niedorp f 45.990; D. Kaaij en Zonen, Leiden, f 45.890; Gebr. Pelt, Helder, f 43.890; C. Hoogvorst en Kemper War menhuizen f 43.800; Kleijne en Bleeker, Assen delft f 42.500; Gebr. Seegers, IJmuiden 42.465, Fa. Doedens en Schilder, 't Zand f 42.324; C. Kloosterboer, Broek op Langendijk f 41.600; E. Bellaart, Haarlem f 39.750; Gebr. van Bre da, Sassenheim f 38.980; P. Doorn, St. Maar tensbrug f 37.496; H. Balder, Alkmaar 37.313; Th. Reeuwijk, Sassenheim f 36.363; H. J. Op penkamp Haarlem f 36.347; fa. J. Kes IJ muiden f 33.950; Gebr. Stikvoort, Leiden f 32.975; Het werk is aan de laagste in schrijf ster opgedragen. PROVINCIAAL NIEUWS. CALLANTSOOG. Uitslag der verkooping Woensdagmorgen gehouden ten overstaan van Notaris Wegener.Sleeswijk te Zijpe, in het Dorpskoffiehuis, alhier. Ie Huis en erf nagelaten door den heer Jb. v.d. Berg; Kooper de heer S. Kooger te Cal lantsoog voor f 1075.- 2e. Schuur en erf, gelegen achter de bakke rij van den heer Slijkerman, eigendom van den heer P. Hoogland c.s. Kooper de heer P. Vos te Callantsoog voor f 360.- SCHAGEN. Benoemd. De heer M. J. Rogge veen, voorheen te Schagen, thans leeraar aan de R.H.B.S. te Hoorn, is benoemd als leeraar aan de R.H.B.S. te Velsen. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 1 Februari. NED. HERV. GEM. Schagerbrug voorm. 10 uur D's. Witkop Oudesluis: Geen dienst. Burgerbrug voorm. 10 uur Ds. Van Beek. St. Maartensbrug geen dienst. Callantsoog: Geen Dienst. Petten: Geen Dienst. EVANGELISATIE Schagen, nam. 6 uur, de hr. Kal v. A'dam. 's Morgens 11 uur geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Nam. 3 1/2 uur de heer Boon. STER DER HOPE Callantsoog, voorm. 10 1/2 uur de hr. Brasfar van Helder Julianadorp nam. 7 uur de heer A. Donker van Zaandam Burgerlijke Stand, Gem. Zijpe. Ingeschr. van 23 tot en met 29 Jan. Geboren: Gijsbertus, zoon van Lieuwe Wiersma en Gatharina Rong; Dik, zoon van Jan Silver en Dicuwertje Keetman. Geitske, dochter van Harjnen Knol en Douwtje de Haan. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Adrianus Gerardus de Wit oud 29 jaren, monteur, en Margaretha Catharina de Wit, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden wonende alhier; Coenra dius Bruijns, oud 24 jaren, caféhouder, wonende te Heiloo en Gertrudis Wilhel- mina Klaver, oud 21 jaren, zonder be roep, wonende alhier. Pieter Baas, oud 28 jaren, winkelier, wonende te St. Maar tensbrug en Cornelia de Boe, oud 26 ja ren, zonder beroep, wonende alhier. Overleden Klaas Bood, oud 10 jaren, zoon van Jan Bood en Dieuwertje Kos sem GEMEENTE WIERINGEN. Bedrijfsfilm Fhilips Gloeilampenfabriek. Op initiatief van de vereeniging van M.U.Z.-personeel (V.V.M.P.) werd Woensdag avond in Hotel de Haan de bedrijfsfilm van Philipsgloeilampenfabriek vertoond. Deze filmavond is uitnemend geslaagd en een woord van dank komt dan ook de V.V;M. P. voor harer bemoeiingen ten deze wel toe. De heer Van Wely, spreekt de talrijk op gekomen genoodigden het welkomstwoord toe, speciaal den Heer Noeë, vertegenwoordi ger der fabriek. De Heer Noeë zal alvorens vertooning der film en lantaarnplaatjes, eenige cijfers en gegevens opnoemen welke op het bedrijf be trekking hebben. Het bodem oppervlak der fabrieksgebouwen is drie honderdduizend M2. Het personeel is momenteel 20.000 man, Nederland heeft een bevolking van 7 1/2 millioen inwoners, hier van werkt één vijfde, zoodat op =t iedere 75 Nederlanders, er één bij Philips is. In 1929 is in Nederland als order geplaatst voor 30 millioen guldens, waarvan voor 2 mil lioen guldens in Amsterdam. Het vloeroppervlak van het laboratorium is 17700 M2., hier zijn alleen reeds 400 werk kamers in. De dagbelasting in het bedrijf bedraagt in den winter 14000 K.W. In het Philips postkantoor werkt 70 man personeelgemiddeld gaan en komen 20 post zakken per dag, terwijl er 1430 telefoonaan sluitingen zijn, worden per 35000 gesprekken gevoerd. 31000 personen hebben vrij geneeskundige behandeling van de polikliniek waarvoor 7 doktoren zijn aangesteld. In de jaren '27'28* en '29 zijn 35000 perso nen psychotechnisch onderzocht, d.w.z. on derzocht voor het bedrijf, onverschillig voor welke afdeeling zij zich kwamen melden. Per etmaal wordt 43 M3 vloeibare lucht ge fabriceerd. Nog dient vermeld, dat bij dit reusachtige bedrijf behooren 1354 arbeiderswoningen, 4 boerderijen, 141 groote en 1664 kleine be ambte woningen. Op 1 Juli 1929 telde het Philips onderwijs, 3022 leerlingen, waarvan 1600 boven de 18 jaar, waarvoor 100 leerkrachten, terwijl er 32 in vasten dienst dienst zijn. 1 Kleuterschool voor 100 leerlingen, 4 lagere scholen elk voor 250 leerlingen, 1 huishoudschool voor 75 leer lingen en een nijverheidsschool voor circa 2000 leerlingen. Het ontspanningsgebouw heeft 2 zalen, met elk 1000 zitplaatsen, terwijl circa 4100 bezoe kers in de eetzalen dagelijks komen. Men ziet, dat na het opnoemen van deze dorre cijfers, aangetoond wordt, wat een ge weldig groot bedrijf dit moet zijn. De film geeft u daar nog een duidelijker beeld van, terwijl men dan op deze film alleen nog maar de gloeilampen fabricatie te zien krijgt. In een viertal bedrijven wordt in dezen film dan geheel overzichtelijk de fabrikatie van gloeilampen voor onze oogen afgedraaid. De eerste twee bedrijven, zijn hoofdzakelijk nog tafereelen waar handarbeid hoogtij viert, doch de laatste twee geven het geheel gemo derniseerde bedrijf weer in een tempo van groote snelheid. Men ziet hier de tot in details geperficio- neerde machines werken, alle de bewegingen maken, welke vroeger door menschenhan- werden verricht En we hebben nooit kunnen denken dat zoo'n glazen bolletje met wat draadjes en staafjes een zoo uitgebreide be werking ondergaat, voordat zij ons tot licht punt dienen. Iets origineels is het pottenbakken nog. waar het glas in wordt gesmolten. De klei hiervoor benoodigd, kan alleen gekneed wor den zooals vroeger, of misschien nog wel, de bakkers het roggebrood trapten. Dit schijnt op nog geen andere manier mogelijk te zijn, alsook het vormen maken geschied nog geheel met de hand, en moet zeer con- centieus gebeuren. Prachtige opnamen in de papierfabriek en drukkerijen van dit bedrijf werden nog ver toond. Om echter de geheele film in al zijn onderdeelen te bespreken zouden we gerust de geheele krant vol kunnen schrijven, waar we maar van al zullen stappen. Niet onvermeld mag echter blijven het leegstroomen der fabriek wat een overweldi gende aanblik opleverde. De heer Van Wely sloot dezen leerrijken filmavond met een woord van dank, er van getuigende dat V.V.M.P. de fa. Philips ten hoogste dankbaar is dat zij het mogelijk heeft gemaakt dat de film op Wieringen vertoond kon worden. Nieuwe Machine. Op het werk van de Heide Maatpij in de Wièrïngermeer- polder is wederom een nieuwe boorma chine te werk gesteld, wegens uitbrei ding van het werk aldaar. Een Bom. In de YVieringermeer heb ben de arbeiders van de firma Bosker Woensdagmiddag j.l. een bom uit den grond gegraven* liet oorlogstuig zal door de marine autoriteiten van Den Helder onderzocht worden, of er nog gevaar aan verbonden is. Onverantwoordelijke toestand. Om wat vlugger bij het werk te komen van de Heide Maatpij. in de Wieringermeer, gingen twee plö ;gcn arbeiders met 'n vlot over het z.'g. kanaal Wegens ge brek aan materiaal was het vlot echter niet goed gebouwd en j.l. Dinsdag, toen 'n ploeg van 7 man zich er op bevond, kantelde het plotseling en geraakten allen te water. Eén er van kon slechts met de grootste moeite gered worden. Kort daarna overkwam wederom een ploeg arbeiders hetzelfde geval. Op de ze wijze moesten 17 menschen des a- vonds druipnat naar huis Het is zeer onverantwoordelijk, dat op deze wijze menschen levens op het spel gezet wor den. en wij hopen en verwachten dat de Heide Maatpij hier onmiddellijk verbe tering in zal brengen, voordat het kalf vei'dronken is. Een ongeval. Een ongeval had j.l. Woensdagmiddag plaats bij de M.U.Z. te Den Oever, doordat een kraantje dat op een bak stond, kantelde; een jnon- teur van de smederij geraakte tusschen het wiel bekneld en brak zijn teen. Een en ander liep bijzonder gelukkig af. Noodlottige val. Mej. A. Wigbout te Hippolytushoef had Donderdagmorgen het ongeluk uit te glijden en kwam daarbij zoo noodlottig te vallen, dat zij haar arm zwaar kneusde. DEN OEVER. Uitvoering. Op 11 Febr. a.s. des av. 8 uur hoopt de Christelijke Zangvereeniging Sursum Corda te An na Paulowna, in het Christ. Tehuis voor Zuiderzeewcrkers een uitvoering te geven. Op 17 Febr. des av. 8 uur zal er in het Christ. tehuis voor Z.zeewerkers een Ringvergadering worden gehouden van de Bondsring Den Helder en Omstr. De eerste Wereldburgers Donderdag nacht heeft een schaap van den veehou der J. Bakker Sz. aan twee lammeren 't levenslicht geschonken. Wij gelooven wel, dat dit de eersten dit jaar te Wie- ringen zijn. Gelukkig maar, want de winterige natuur lokt nog niet uit voor de jonggeborenen. In ieder geval te Zandburen is in de schapenwereld dit jaar het eerst-geboor- têrecht. Vara -Bouwcursus. Zaterdagavond kalizes in de oude school, H.hoef. Succes - Nieuws. Thuis spelen Succes II tegen Sparta II van Schagen; Succes III tegen Sparta III; Succes-aspiranten tegen Sparta-aspirantcn. Uit gaat Succes IV naar Helder VI. BINNENLANDSCH NIEUWS. KLACHT WEGENS SMAAD Naar aanleiding van een bericht in de ,Tel.", melding makende van geruchten dat vijf jaren geleden in de Sigarenfa briek v.li. Gebr. Majoor en Sigaietten- fabriek v.h. Gebr. Melchers te Beverwijk brand gesticht zou zijn, hebben de direc ties dezer naajnl. vcniL bij de Officieren van Justitie te Haarlem en te Amster dam een klacht ingediend tegen ge noemd blad en den schrijver. DE WASSENDE MAAS. De uiterwaarden weer onder geloopen. Uit Maastricht wordt gemeld De Maas is weer wassend. Al eenige dagen was de stand abnormaal hoog sedert Donderdag is zij 15 cm. gestegen en om 10 uur was de stand 2.09. De uiter waarden staan weer blank, kelders loo- pen onder. STENHUIS EN DE S.D.A.P. Dezer dagen vergaderde, naar „Het Volk" meldt, de afdeeling Beekbergen der S.D.A.P.,, o.a. ter bespreking van 't jongste besluit van het partijbestuur in zake de toelating van den heer Sten- huis tot die partij. De afdeeling besloot, alvorens een be slissing te nemen, het partijbestuur het volgende te vragen a. Aan welke statutaire bepalingen wordt het recht ontleend, op te treden als gedaan werd b. Waarom voor Sten huis andere re gelen moeten gelden, dan voor tal van andere partijgenooten gegolden hebben VAN BURINK EN DE C. P. H. Hij gaat waarschijnlijk zelfstan dige actie voeren. In het verkooplokaal te Rotterdam is Woensdagavond oen vergadering gehou den door de officieele communistische partij, waar een drietal sprekers rede voeringen heeft gehouden, wier inhoud voor een deel bestond uit persoonlijke verdachtmakingen tegen den heer v. Bu rink, die bovendien nog voor verrader dei' arbeidersklassa werd uitgekreten. Het doel van deze bewerigen is doorzich tig genoeg, v. Burink had tot dusver wél de communistische partij geen aanhang Men poogt nu de volgelingen over te hevelen naar een andere organisatie. De heer v. Burink, wien men gelegen heid tot debat had aangeboden nadat eerst drie sprekers aan het woord zou den zijn geweest, is op die uitnoodiging niet ingegaan, aangezien het hem in die vergadering toch onmogelijk zou zijn gemaakt, het woord te voeren. Hij heeft op straat strooibiljetten laten versprei den, waarin hij meedeelt bereid te zijn in het openbaar bij de eerste de beste gelegenheid den arbeiders de reden te vertellen, waarom hij de communisti sche partij verliet. Zelf heeft hij die re den nog niet meegedeeld. "Mijn uittre den is zuiver en alleen geschied in het belang van den strijd der arbeiers het geen in de heel nabije toekomst zal blij ken en aangetoond worden", zoo zegt 't strooibiljet. Mede in verband met die laatste zin snede werd de heer v. Burink gevraagd of er dezer dagen onthullingen te wach ten zijn en of hij in een nieuw politiek verband zal treden. Vooralsnog meende hij echter zich daarover niet te kunnen uitlaten. Hij houdt besprekingen met degenen die hem trouw blijven om nader te bepalen op welke wijze de actie verder zal wor den gevoerd. Eerstdaags zal men pieer van hem hooren, want hij zegt de poli tiek niet vaarwel. ZIEKE SOLDATEN. Maatregelen ter bestrijding van de griep. In verband met het heerschen van griep in het garnizoen te Arnhem zijn maatregelen genomen om uitbreiding van het aantal ge vallen tegen te gaan. Tot nader order zullen geen zware oefeningen mogen worden gehou den, evenmin als avond- en nachtoefeningen en ook geen oefeningen, waarbij de deelne mers langen tijd in vochtig terrein zich moe ten ophouden. Verschillende detacheeringen van militairen werden afgelast. ECON. TOESTAND OOSTELIJK N.-BRABANT Zorgwekkende werkloosheid. In de vergadering van de K. van K. en Fabr. voor Oostelijk Noord-Brabant te Eind hoven hield de algemeene voorzitter, de heer C. Schellens, een nieuwjaarsrede, wkarin hij Constateerde, dat de werkloosheid in zorg wekkende mate over het gebied dezer kamer is gekomen. De expansie der Philipsfabrieken is niet al léén tot staan gekomen, maar heeft plaats gemaakt voor een aanzienlijke vermindering van arbeidskrachten, de textielindustrie heeft welhaast het geheele jaar met tekort aan werk te kampen gehad, de metaalindustrie verkeerde in nagenoeg even ongunstige, zoo niet nog ongunstiger omstandigheden, ter wijl de sigarenindustrie in de laatste maan den des jaars al evenzeer "haar werkzaamheid zag afnemen en het getal geheel of gedeelte lij k-werkloozen stijgen. Daarnaast is ook in de bouwdrukte der laat ste jaren een sterke kentering gekomen. Ten slotte hebben ook de winkel- en am- bachtsbedrijven den terugslag van den ge- schetsterf gang van zaken niet kunnen af wenden. Het einde des jaars geeft een troosteloos beeld, van achteruitgang, van werkloosheid en dientengevolge van ernstige bezorgdheid voor de naaste toekomst. PROVINCIAAL NIEUWS. SPANBROEK. Bij clen gemeenteraad is een schrijven van Geel. Staten inge komen inzake de voorgestelde verdub beling der wethouderssalarissen, waar toe in den Raad besloten was. Ged. Sta ten kunnen zich daarmede niet veree- nigen onder de huidige omstandighe den en stellen voor dit op f 100 te bepa len en dit besluit ter goedkeuring te zenden aan de Kroon. NOORD SCHARWOUDE. Ook uit deze gemeente zijn eenige werkloozen door tussclienko,mst van het gemeente bestuur te werk gesteld aan de Zuider zeewerken in samenwerking met Zuid- scharwoude en Oudkarspel rijdt er da gelijks een autobus naar Kolhorn. WINKEL. Gedurende het jaar 1930 werden door de gemeentelijke wijkver pleegster afgelegd 1774 bezoeken, bij 77 verschillende patiënten. Wegenaanleg bij Schagen. Ingediend is een onteigeningsontwerp voor den aanleg en de verbetering van een weg van Schagen naar het Niecior- per Verlaat, in de gemeenten Schagen, Barsingerhorn, Harenkarspel en Oude- Niedorp. Gedep. Staten van Noord Hol land hebben deze onteigening verzocht. In hoofdzaak zal de bestaande weg van Schagen over Zijdewind naar het Niedorper Verlaat worden gevolgd. De weg zal een kruinsbreedte verkrijgen van ongeveer 15 m. met taluds en zoo nooclig bermslooten. SCHAGEN. Tot predikant hij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. G. Hornstra te Koog a.d. Zaan. ANNA PAULOWNA Verbeterde toestand. Naar wij moch ten vernemen is de toestand van het dochtertje van den heer Koster dat Maandag bij het naar school gaan, is aangereden, redelijk goed. Bouwvergunning. Bouwvergunn- ning werd verleend aan C. Koopman voor het bouwen van een boerderij aan Zuiderweg en aan J. N. van Wees, voor een woonhuis aan den Meerweg. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. J. M. A. van Veen van Lisse. J. A. N. van Leiden. 5 "y Burgerlijke Stand Anna Paulowna. Geboren: Petrus Adrianus Cornelis, zoon van C. v. Diepen en M. M. J. van den Burg; Joannis Lourentius zoon van H. M. van den Barselaar en J. J. Warmerdam; Maria Klazina Elisa- beth, dochter van W. G. Philipsen en M. K. O. Morgenroth. Ondertrouwd Wi C. Lameree en M. A. Schenk. M. Kinsbergen en M. A. Kos. MARKTBERICHTEN. s i et Schagen 29 Jan. 1931. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 Paarden f150 a 400; 6 delde koeien mag. f 150 a 370 10 Kalfkoeien f 250 a 360; 64 Nuchte re kalveren f6 a 24; 50 Schapen vet te 25 a 35; 50 Schapen magere 30 a 40; 201 Overhouders 28 a 36; 4 Bokken en Geiten 5 a 10; 8 Varkens mag. f22; 39 Varkens vette per KG. 41 a 43 cent; 154 Biggen f10 a 15; 90 Konijnen 0.75 a 2.60; 58 Kippen f 0.75 a 2.50; Een den 0.80 a 1.— Eierveiling Schagen, 29 Jan. 1931. Aange voerd 84023 Kipeieren. Prij en 50—52 Kg. 3.90 a 4.30 52—54 Kg. 4.50 a 4.80 55—57 Kg. f 4.50 a 4.90 58—60 Kg. 4.90 a 5.30 61 —63 Kg. 5.30 a 5.60 64—67 Kg. 5.50 a 5.70 Ongewogen Wit 4.60 a 5.20 Bruin f 5.50 a 6 Klein 3.80 a 4.20. 445 Eendeieren 6.1 per 100. Eierveiling, Helder, 29 Jan. 1931. Aangevoerd 8295 Kipeieren. Prijzen Bruin 5.20 a 5.70 Wit 5.20 a 6.30 Eendeieren 5.90 per 100. DE KAASMARKT. Alkmaar, 30 Jan. 1931. Aanvoei 55 stapels; totaal 64000 KG. Fabriekskaas kleine f35; Commissie 34; Boerenkaas kleine 36; Commissie 36. Handel unatig. DE GRAANMARKT. Alkmaar, 30 Jan. 1931. Aanvoer 1054 II.L. Tarwe 5,25 a 9.75; Gerst chev. 5.50 a 6.50; Haver 6.50 a 7.-; Paardenboonen 9.25; Bruine hoonen 6.50 a 13; Citroenboonen 12.50 a 18; Duivonbooncn 13 a 14; Witte Booncn 20 a 25; Karwijzaad 25; Blauw maanzaad 28 a 30; Groene erwten oude 15; Groene erwten kleine 6 a 6.60 Groene erwten groote 27 a 28; Vale erwten 32 a 33. Handel stug. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. 3 uur stemming voor 2 notabelen. Aftredend en herkiesbaar de heeren M. Bakker en S. Koorn Jr. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREFORM. KERK. Den Oever voorm. 10 uur preeklezen. Den Oever nam. 3 uur Ds. Winkel van Blaricum. H.-hoef voorm. 10 uur Ds. Winkel. H.-hoef nam. 2.30 Preeklezen. EEN FLINKE METSELAAR. Op een vijver te Ruppersdorf in Saksen wa ren kinderen bezig te spelen op de in het wa ter drijvende ijsschotsen. Een schots met vijf kinderen er op sloeg plotseling om en alle 5 kinderen vielen in het water en schoten on der het ijs. De metselaar Thurm sprong te wa ter en slaagde er in alle vijf te redden. DE GER. ZANGVEREENIGING „SURSUM CORDA Een foto van de Zangvereeniging Sursum Corda te Anna Paulowna. Direc teur de heer Joh. F. Asma te Den Helder, Bestuursleden de heeren: L. Pieterse le voorz.; P. Moolenaar 2e voorz.; A. Moolenaar secr., J. Grin, penningm., A. Boer, bibl. Aantal leden (dames en hee-ren 34; Deze vereeniging hoopt op 4 Febr. a.s. een uitvoering te geven in de Geref. Kerk te Anna Paulowna en op 11 Febr. te Den Oever. De vereeniging heeft vele goede geschoolde krachten.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3