RADIO PROGRAMMA WIERINGER COURANT IEDERE HUISKAMER OF KANTOOR! RAAD VAN WIERINGEN. Vergadering Raad der gemeente Wie- ringen op Zaterdag 7 Februari des voormid dags half elf. Afwezig de heer Jb. Lont, wegens ongesteld heid. De Voorz. opent de vergadering op gebrui kelijke wijze, waarna de notulen worden ge lezen der vorige vergadering, welke zonder op of aanmerking worden goedgekeurd. Ingekomea stukken. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingeko- mende volgende stukken van Burgemeester en Wethouders het ver slag van den toestand der gemeente over 1929 van Mej. E. Groenland bericht van aanneming harer benoeming tot onderwijze res aan de school te Oosterlandvan H. N. Cornelissen bericht van aanneming zijner be noeming tot hoofd der school te Westerland van C. Koorn Vz., W. Hermans, L. Spaander, A. H. J. Van 't Hof, N. Engel, S. de Jongh, K. Maaskant, C. Maars en J. Kuiper mededeelin- gen betreffende aanneming hunner benoe mingen tot lid of plaatsvervangend lid der stembureaux van Gedeputeerde Staten ex peditie van het Kon. besluit tot goedkeuring van de verordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting tot 1 Mei 1932 (70 opcenten.) van Ged. Staten een uittreksel uit het Kon. besluit, waarbij het maximum aantal vergun ningen voor drankverkoop voor Wieringen is bepaald op 13. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van een aantal bewo ners van de Kliefstraat om klinker bestrating in die straat wordt om praeadvies in handen van B. en W. gesteld. Naar aanleiding van bovengenoemd verzoek vraagt de Heer Oden of B. en W. metéén hun aandacht willen wijden aan den Mekkens- tuinweg. Deze weg, aldus de heer Oden, wordt meer en meer een wandelweg. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. hier dan tevens praeadvies over uit zullen brengen. Garantie van crisisvoorschotten aan akkerbouwers. Van Gedeputeerde Staten ontvingen B. en W. een tweetal circulaires, waarbij toegezon den werden eenige stukken, betrekking heb bende op de door de Provinciale Staten goed gekeurde regelingen voor het verleenen van steun aan de door den huidigen toestand getroffen Land- en Tuinbouwers. Deze regelingen komen hierop neer, dat de provincie en de gemeente zich respectieve lijk voor 70 en 30 borg stellen voor de terugbetaling der credieten, bij de plaatselij ke boerenleenbank op te nemen door tuin ders en akkerbouwers, die ten gevolge van de tijdsomstandigheden in moeilijkheden ver keeren en zich zonder die hulp de noodige meststoffen en andere benoodigdheden, als mede de in het bedrijf onontbeerlijke arbeids krachten niet kunnen verschaffen. Voor ver dere bijzonderheden verwijzen B. en W. naai de overgelegde stukken. De gelegenheid tot het ontvangen van deze voorschotten wordt slechts tot 1 Maart 1931 opengesteld. Het komt hun voor, dat de regeling voor de tuinders voor Wieringen van minder be lang is. Daarentegen achten zij het wensche- lijk de regeling voor de akkerbouwers hier van toepassing te verklaren, ten einde belang hebbenden in de gelegenheid te stellen van deze vergemakkelijkte crpdietopening ge bruik te maken. Wel aanvaardt hiermede de gemeente een zeker risico, doch in twijfelach tige gevallen behouden B. en W. de bevoegd heid de aanvragen te weigeren. Zij stellen voor hen te machtigen tot borg stelling der gemeente op den voet der door Gedeputeerde Staten bij hunne circulaire van 14 Januari 1931 No. 6 medegedeelde regeling medewerking te verleenen en daartoe een be sluit te nemen, overeenkomstig het bijge voegd ontwerp. De Heer P. Kooij zou gaarne wenschen dat genoemd raadsbesluit door middel van de plaatselijke pers bekend wordt gemaakt. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar en zal het raadsbesluit voor eventueele be langhebbenden in de Wieringer Courant per advertentie bekend gemaakt worden. Aldus besloten. Verzoek P. C. Oudt om bij te dra- gen in de kosten van het ontvangen f van buitengewoon lager onderwijs door zijn zoontje. Door P. C. Oudt is verzocht om de gemeen te te doen bijdragen in de kosten van het onderwijs, hetwelk zijn zoontje Willem Oudt zal ontvangen in de J. P. Heyne-stichting voor achterlijke kinderen te Oosterbeek. Overeenkomstig het Raadsbesluit van 20 Juli 1929 stellen B. en W. voor ook in dit ge val aan het verzoek te voldoen en in de kos ten bij te dragen voor de helft, tot een maxi mum van 300.— per jaar en onder de zoo noodig door hen te stellen voorwaarden. Van de gemeentelijke bijdrage wordt een gedeelte en wel ten beloope van 20 van de provincie Noordholland terugontvangen. Wordt goedgevonden. Aankoop motorbrandspuit voor DEN OEVER. Sedert de buitendienststelling van de hand brandspuiten is een toestand ontstaan die volgens B. en W. niet bevredigend en ook niet geheel zonder bedenking is. Weliswaar heeft bij de aanschaffing van de te Hippolytushoef gestationneerde automobielbrandspuit de be doeling voorgezeten deze te gebruiken voor het geheele grondgebied der gemeente, doch niet valt te ontkennen, dat bij dezen stand van zaken de uiterste gebiedsdeelen min of meer in eene onbeschermde positie zijn geraakt, in dien zin, dat voor onmiddellijke hulp bij brandblussching geen spuit beschikbaar is. Deze eerste hulp, van zoo groot belang bij het bedwingen van het vuur, is wel aanwezig in den vorm van slangmateriaal dat op de waterleiding wordt aangesloten, doch naai de meening van B. en W. is deze onvoldoende om b.v. het zich uitbreidend en exentrisch gelegen dorp Den Oever van een eenigermate behoorlijke bescherming te verzekeren. De kostbare eerste minuten gaan immers verlo ren, omdat het in den regel toch wel een kwartier zal duren vóór de autospuit op het terrein van den brand verschenen en in wer king gesteld zal zijn. B. en W. achten zich dan ook niet verantwoord in den bestaanden toestand te berusten en zijn de meening toe gedaan, dat ook te Den Oever een spuit be hoort te worden gestationeerd. Indien de Raad dit standpunt deelt, adviseeren zij tot aanschaffing over te gaan van een tweewie lige motorspuit. Het komt B. en W. n.1. voor, dat waar deze spuit, in tegenstelling met die te Hippolytushoef, vrijwel uitsluitend te Den Oever dienst moet doen, het niet noodig is voor dit doel een automobielspuit te kiezen, al ligt het wel in de bedoeling de aan te koo- pen spuit geschikt te maken voor aankoppe ling achter een auto. De firma H. T. A. H. van Bergen Jr. te Heiligerlee heeft op verzoek van B. W. een aanbieding gedaan voor de levering van een motorspuit op twee wielen, als door hun bedoelddeze wordt overgelegd. De keus dient h.i. te vallen op de spuit type B., waar van dé prijs, met inbegrip van 6 Meter zuig- slang, zuigmand, drijver, 3 straalpijpen met diverse mondstukken en sproeimondstuk, als mede slangenbergplaats, gereedschapskist, lantaarn, verdeelstuk en gereedschap, be draagt 1800.—. Deze spuit is uitgerust met z.g. enkel verwarmde centrifugaalpomp. Het is gewenscht 6 Meter zuigslang meer aan te schaffen en bovendien 300 Meter persslang en een z.g. verloopstuk voor aansluiting op de waterleiding, terwijl toepassing van massie ve rubberbanden mede aanbeveling verdient. De totale kosten zullen daarvoor ongeveer be dragen 2400.B. en W. stellen voor een motorspuit te Den Oever te stationneeren en te besluiten tot aankoop van een tweewielige motorspuit, als hiervoren omschreven. De Heer W. Lub is geen voorstander van deze voordracht en zegt dat indien het waar schuwen van het brandweerpersoneel langs telefonische weg wordt gewaarschuwd er reeds zeer veel verbeterd zal zijn want wat voor Den Oever geldt, dat geldt ook voor Stroe en Westerland ook hiervoor heeft de brandweer een kwartier of meer noodig om ter plaatse te zijn. Spr. is van meening, dat indien het perso neel door middel van een brandschel wordt gewaarschuwd, de tijd van rijden naar Den Oever geen bezwaar is. De Heer M. Bakker, is van meening dat ver gelijking met Stroe en Westerland niet op gaat, aangezien Den Oever een dichtbebouw de kom heeft. De Heer P. Kooij zegt, dat een goede tele fonische verbinding en goede organisatie van het personeel de bezwaren van het te laat ter plaatse zijn van de spuit zullen opheffen. In Anna Paulowna heeft men ook niet in ie dere hoek der gemeente een brandspuit. De heer J. Tijsen zegter wordt in de voor dracht gesproken van een kwartier, maar bij de brand van Spaander heeft het veel lan ger geduurd. De Heer D. Oden zegt, dat de motorspuit indertijd is aangeschaft om de geheele ge meenten er mede van dienst te zijnop grond daarvan hebben wij ons de groote uit gave getroost. De organisatie van brandmelden is echter nog onvoldoende, en als deze wordt herzien zal dat stukje rijden niet van belang zijn. De Voorzitter zegt, dat met de brand bij Spaander is gebleken, dat het veel te lang duurt, dat de brandspuit kon optreden. Door B. en W. is onderzocht wat een telefonische aansluiting van het personeel zou moeten kosten. Het eerste jaar zou dit 600.-. vorde deren en voor de volgende jaren 3 a 400.- per jaar. Om deze hooge kosten hebben B. en W. hier dan ook van afgezien. B. en W. achten zich echten niet langer verantwoord, om een dicht bebouwde kom als Den Oever onbeveiligd te laten! De Heer P. Kaan wil gaarne gelooven dat het aanleggen van een telefonische lijn 600 moet kosten, doch is van meening dat het wel goedkooper kan zoo goed als men in huis een electrische schel kan laten aanleg gen, zal men dit ook wel kunnen om het brandweerpersoneel op die manier te verbin den. Spr. is van meening, dat dit nooit zoo veel zal kunnen, beloopen. Met de organisatie is het nog niet irf orde toen laatst een hooi schelf in brand stond op Westerklief kwam ik, aldus spr., bij de garage, en vroeg aan Jan Luijt moet je nog niet weg Luijt moest echter op den baas wachten hij was al eens meer zoo maar weg gereden en had daar aan merkingen over gehad. Toen de baas dan gearriveerd was moest deze eerst zijn jas van huis halen en moest de spuit maar even op het hoekje wachten. Dat zijn dingen waar nog verandering in moet komen. Na nog eenige opmerkingen zegt de Voor zitter, dat het hooge noodzaak is, dat Den Oever beveiligd wordt. Het voorstel in stemming gebracht wordt aangenomen met zeven tegen drie stemmen. Tegen stemden de Heeren W. F. Lub, D. O- den en P. Kooij. TROUWEN OP ZONDAG AFGESCHAFT, Regeling uren van openstelling voor het bureau van den burgerlij ken stand. B. en W. stellen voor een wijziging aan te brengen in de verordening, bepalende de uren, waarop het bureau van den burgerlij ken stand dagelijks voor het publiek geopend zal zijn, welke wijziging in hoofdzaak ten doel heeft te komen tot aanschaffing van de huwelijksvoltrekking op Zondag en de daar mede volgens de wet gelijkgestelde dagen. Reeds lang beklagen de ambtenaren van den burgerlijken stand er zich volgens B. en W. terechj; over, dat deze verouderde bepaling ook op dergelijke dagen op hun tijd beslag legt. In verreweg de meeste gemeenten is dan ook, als gevolg van de wijziging welke in 1913 in art. 149 der Gemeentewet is aan gebracht, het bureau van den burgerlijken stand op deze dagen als regel gesloten zonder dat dit ooit tot bezwaren heeft aanleiding gegeven. Het komt B. en W. ook alleszins bil lijk voor, dat aan het verlangen der betrok ken ambtenaren, die met het voltrekken van de huwelijken zijn belast en deze werkzaam heden zonder belooning verrichten, wordt te gemoet gekomen. Een nieuw voorgesteld art. 3 laat inmid dels de gelegenheid open in bijzondere ge vallen het publiek ook op andere dan de nor male uren van dienst te zijn. B. en W. zijn er zeker van, dat deze bepaling met vrijgevig heid zal worden toegepast. Op grond van het vorenstaande stellen zij voor de overgelegde ontwerp-verordening vast te stellen. Deze verordening wordt zonder h. s. aangen. Steun aan werkloozen in den win ter 1930—1931. Na de aanhouding in de laatste raadsver gadering van het voorstel der Sociaal Demo cratische fractie betreffende de steunregeling voor werkloozen in den loopenden winter hebben B. en W. den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw om toezending verzocht van de ter sprake gebrachte Rijks steunregeling. Uit het ontvangen stuk, hetwelk ter ken nisneming is overgelegd, blijkt, dat deze steun regeling uitsluitend geldt voor crisiswerk loosheid, dus alleen voor steunverleening aan personen, die werkzaam waren in door de huidige economische crisis getroffen bedrij ven. Van toepasselijkheid dier regeling op de hier voorkomende „normale" winterwerkloos heid is dus geen sprake. Onder deze omstandigheden meenen B. en W. te moeten handhaven het in het praead vies van 13 dezer No. 28 gegeven advies om het genoemde voorstel thans niet aan te ne men, daaraan intuschen verbindende de toe zegging dat, zoodra de omstandigheden daar toe aanleiding geven, een voorstel tbt steun door hen zal worden ingediend. De Heer D. Oden zegt dat zijn fractie de vorige vergadering het voorstel heeft inge diend om een behoorlijke steunregeling te krijgen. Dat de werkloozen niet onder deze crisismaatregelen vallen, zijn wij echter on eens met den Minister. Dit neemt echter niet WOENSDAG 11 FEBRUARI HILVERSUM 1 l Golflengte 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00—10.45 Morgenwijding. V. A. R. A. 9.55 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.- orgel. M.30 „Onze Keuken" door den heer P. J. Kers. 11.00 Radio-VolksuniversiteitVoeding en Voedingsstoornissen bij het kleine kind (II), door Dr. A. K. W. Arntzenius. 11.30 Concert door het VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. 12.00 Politieberichten. 12.20 Middagconcert door het VARA-Septet o.l.v. Is. Syl, afgew. door gramofoonmuz. 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.30 Vrouwenuurtje. 3.10 Coöperatie kwartiertje. Spreker K. de Boer. Onderwerp: „De Bakermat der Coöperatieve beweging.' 3.30 uur „Maak het zelf" door mevr. Céline Schaake-Verkozen. 4.30 Kindervertellingen door oom Frans en 5.30 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 6.15 Concert door het VARA-Mandoline-en- semble o.l.v. Joh. B. Kok. 7.00 Radio Volksuniversiteit. 7.45 Atomatlsch Accordeon „Hohner's Organa Demonstratie door de firma Ph. Hakkert Jr. te Rotterdam. 8.35 Uitzending voor de .Ned. Ver. v. Fabrieks arbeiders. 9.10 Concert vervolg VARA-orkest. 10.10 „Klokken" Hborspel in 15 tafereelen. 11.00 Persberichten van Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN Golflengte 298 M. N. C. R. V. Friesche Dag. 8.159.00 Carillonconcert, op het carillon van den Martinitoren te Sneek. 8.009.30 Bijbellezen in het Friesch door den Heer W. Santema te Schamegoutum. 11.0012.00 Lezen v. Friesche lectuur door den heer W. Santema. 12.002.00 Concert, te geven door de Chr. Gem. Zang.vereeniging te Oosterend. en de Chr. Muziekv. „Crescendo." 2.00—2.40 Spreker De heer H.Hofstra, vee arts te Sneek. Onderwerp: Wie het jong vee heeft, heeft de toekomst. 2.453.00 Spreker de heer B. W. Bosna te Sneek. Onderwerp„De modern inge richte boerderij van onzen tijd. 3.003.30 Concert te geven door de Chr. Mu ziekvereniging „Melodia-Oranje" te Ee. 3.304.00 Lezing over Griekenland en Rome door Dr. R. Mulder. 4.004.30 Concert te geven door de Chr. Zang vereeniging „Laus Deo' te Dokkum. 4.305.00 2e gedeelte lezing Dr. Mulder. 5.005.30 Vervolg-Coneert Chr. Muziekvereen „Melodia-Oranje" te Ee. 5.306.00 vervolg Chr. Zangvereen. 6.008.00 Te verzorgen door het Kristlik Frysk Selskip. 8.0011.00 Concert vanuit groote Kerk te Leeuwarden. DONDERDAG 12 FEBRUARI HILVERSUM Golflengte 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Tijdsein. 8.01—9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Tijdsein. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.30—12.00 GConcert door AVRO-Kwintet. 12.00 Tijdsein. 12.30—2.00 Concert door het Orkest van het Luxor Palast te Rotterdam. 2.00—2.30 Halfuur voor de vrouw. 2.303.00 Rustpoos v. d. zender. 3.004.00 Naaicursus d. Mevr. Ida de Leeuw- Van Rees. 4.305.30 Ziekenuur d. Mevr. Ant. van Dijk. 5.006.00 Concert door Kovacs Lajos en ork. 6.307.00 Radio Volksuniversiteit. 7.007.30 Engelsche les voor gev. d. F. Fry. 8.308.45 Sprortpraatje door Hollander. 8.45—9.40 Populair Concert door het Omroep orkest onder leiding van Nico Treep. Optreden van het vocaal Kwintet der Te- rek Kozakken, dir. M. P. Svetianoff. 10.0011.00 Voortzetting Concert. 10.20 Persberichten Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN Golflengte 298 M. K. R. O. 8.009.15 Morgenconcert. N. C. R. V. 10.30 Tijdsein. 10.00—10.30 Zang door het N-C.R.V.-dames- koor. 10.30 Tijdsein. 10.3011.00 Korte Ziekendienst, te leiden door Ds. J. A. Hoekzema te Hilversum. K. R. O. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pas toor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein. 12.01—1.30 Lunchmuziek d.h. K.R.O.-Trio. N. C. R. V. 2.153.15 Cursus fraaie handwerken te ge ven door Mej. G. Ably. 3.15—3.45 Vrouwenhalfuurtje 3.454.00 Verzorging v.d. Zender. 4.00 Tijdsein. 4.00—5.00 Ziekenuurtje te leiden door Ds. A. van Kooten, Ned. Herv. Pred. te R.'dam. 5.00 Tijdsein. 5.006.30 Concert. 6.40—6.45 Gramofoonmuziek. weg dat wij dan gaarne de regeling van 1928 zullen overnemen. Wij staan misschien aan den vooravond van veel werkloosheid. De Voorzitter zegt dat de menschen niet afgewezen worden die om steun komen de regeling van het armbestuur is voor gehuw den 6.- en voor ieder kind ƒ1.- De heer Lub vraagt of dit ook voor de ge organiseerde arbeiders geldt. De Voorzitter zegt, dat deze regeling tot competentie van B. en W. behoort. De Heer Lub wij vragen voor de georga niseerde arbeiders een toeslag op hun ultkee- ring, cn dit is tegenover de ongeorganiseer den niet meer als billijk. De georganiseerden hebben zich tegen werkeloosheid verzekerd, en wij vragen daarom dan ook een toeslag De Heer Oden formuleert het voorstel zij ner fractie aldus Aan georganiseerde arbeiders een toeslag van 2.- 0.50 voor ieder kind op hun uit- keering uit de werkloozenkas. Uitgetrokkenen 10.- per week 1.- voor ieder kind tot een maximum van 15.- per week. De steungelden zullen worden uitbetaald via de penningmeester der werkloozenkassen. De regeling geldt tot 1 Maart a.s. De Voorzitter zegt dat het verschil nog al groot is tegenover de ongeorganiseerden. De heer J. Kooij is van meening, dat het niet is zooals het hoort, doch waarom sluiten zij zich niet aan. De Heer Kaan vindt dit verschil juist goed, het is een prikkel. Weth. Tijsen zegt, dat door de georgani seerden ongeveer 40.- per jaar wordt be taald om zich tegen werkloosheid te verzeke ren. Het verschil is dan ook billijk. Het voorstel van de Soc. Dem.-fractie wordt aangenomen met negen tegen één stem. Te gen stemde de heer J. Kooij Cz. Commissie van toezicht op het lager onderwijs. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1931 van den Heer H. K. van Kalsbeek als lid der Commissie van toezicht op het lager on derwijs, hebben B. en W. de vervulling van deze vacature, na gepleegd overleg met de Commissie, de volgende aanbeveling doen toekomen 1. de Heer W. Jansen 2. de Heer L. Geusebroek. Aangezien voor het te benoe men lid een keus zal moeten worden gedaan uit de categorie ouders van op eene bijzon dere lagere school ingeschreven leerlingen, is de heer Van Kalsbeek niet herkiesbaar. Na gehouden stemming wordt met algem. stemmen benoemd de Heer L Geusebroek no. 2 van de voordracht. RONDVRAAG. De Voorzitter stelt voor om gezien de koude temperatuur in de Raadszaal de rondvraag maar aan te houden. (De Raad is hier echter tegen; tijdens de agenda had de lieer M. Kooij zijn jas uit de garerobe gehaald, en meerdere raadsleden klaagen over de koude. Uw verslaggever had echter hiervan geen lasthij zat met zijn rug naar de kachel wat misschien dc reden was, dal niet voldoende warmte kon doorstroomon. Dc rug van schrijver dezes is nog al om vangrijk.) Koud ol' niet koud, de Raad wenschte de Rond vaag. De heer Lub wil in de eerste plaats te rug komen op den toestand van Geertje Dekker. Ilij heeft hier eenige frapante staaltjes van gehoord. De Voorzitter zegt dit ook vernomen te hebben, en is er geweest ook. Maar U moet hiervoor aldus Voorz. bij het Kerkbestuur zijn Vervolgens vraagt de Heer Lub, of de Z.-Zeewerken al advies uitgebracht heb ben' aan B. en W. inzake subsidie voor den w*eg. Dan heeft spr. nieuwe steen opgetast gezien in de Smidstecg en hij vraagt of die daar wordt gebruikt. Dc Voorz. zegt dat Z.-Zeewerken ad vies uibrengen aan het departement van Waterstaat, doch niet aan B. en W. Er is nog niets bekend hiervan. In de Smidsteeg wordt oude steen verwerkt. De heer M. Kooij vraagt of het nu wel doenlijk is, om in zooo'n koud lokaal te vergaderen je zit Icttterlijk te bibberen Daar zal in voorzien moeten worden door verplaatsing of aanschaffing van een andere kachel. Spr. wijst er tevens op dat de controle op de lichtpunten in de gemeente slecht wordt verzorgd. Verschillende zijn er stuk en worden niet gemeld of vei'- 'nieuwd. De Voorzitter zegt, dat een drietal menschen hiervoor zijn aangewezen, om indien lichtpunten niet branden, de ze te vernieuwen of te herstellen. Uit de klachten blijkt, dat dit slecht wordt behartigd maatregelen zullen* hiertegen worden genomen. De Heer Kaan wil nog eens op verbreeding van de Smidssteeg terug komen, daar is na-> melijk nog een steegje en als daar nu de boomen eens worden gerooid, zij staan toch op vallen, en en er wordt b.v. eens 1 1/2 meter van het kerkhof afgestoken, dan zou men een goede verbetering krijgen. De Voorz. zal er zijn aandacht aan wijden. De Heer Kaan vraagt of er reeds geïnfor meerd is naar de renteverlagingen van diver se leeningen. De Voorz. zegt dat dit in onderzoek is. De Heer P. Kooij zegt de vorige maal over de rooilijn te hebben gesproken. Volgens den Voorzitter had de gemeente-opzichter het te druk, doch spr. heeft de gemeente-opzichter hiernaar gevraagden volgens deze was dit niet zoo'n werk een kaart was er nog wel en hij had er maar een lijntje op te trekken. Ook heeft spr. het over de keeten gehad een vorige maal. Een ieder zet maar keeteri of het mag of nietzoo ook met het bouwen en verbouwen van huizen wordt maar begon nen voordat de vergunning is afgekomen. Spr. wijst in dit verband op de huizen in de Kliefstraat en de huizen van Weert Lont. De Voorzitter zegt, dat het B. en W. is op gevallen, dat in verschillende gevallen reeds begonnen wordt met bouwen, alvorens ver gunning hiervoor is afgekomen. Aan de aannemers hebben B. en W. in een schrijven bericht tot afbraak te zullen ge lasten, als daarmee wordt voortgegaan. Hierna sluiting. (Reeds gister aan onze abonné's op Wie ringen verzonden.) GEMEENTE WIERINGEN. VERKOOPING. Zaterdag 7 Februari 1931 ten overstaan van notaris Obreen in 't café van den heer G. Omis te De Haukes, des av. 8 uur ten verzoeke van de Weduwe en Kin- deren wijlen den heer Abr. Doves de open bare verkooping plaats van de volgende on roerende goederen le een nieuwgebouwd woonhuis met erf en tuin en aanbehooren a. d. Koningsweg te Westerland, groot 0.06.40 H.A. Hoogste bieder C. Vermeulen, Wieringen 2900 Koo per C. Blaauboer, Schagen f 2914. 2e een perceel land grenzende aan per ceel 1, groot 0.33.21 H.A. Kooper h.b. C. Ver meulen, Wieringen 575. 3e een perceel land bewesten perc. 2, groot 0.20.29 H.A., Koopers h.b. Gebr. Doves, Helder 320. 4e. de tuin met diverse boomen, groot 0.06.50 H.A. Koopers h.b. Gebr. Doves, Helder voor 120. 5e. een woon - en winkelhuis a.d. Water weg te De Haukes, groot 0.02.85 H.A. Kooper Wilms, Sijbekarspel voor 1900. Combinatie 2, 3, en 4 h.b. 1015 Kooper N. Metselaar Cz. voor 1016. Combinatie 1, 2, 3, en 4, opbod 3930 Kooper P. Kooij Cz. voor 3980. DE heeft een vaste plaats op de tafel in Uwe ADVERTENTIËN, daarin ge plaatst, geven U daarom de GROOTSTE .WAARBORG VOOR SUCCES! 6.457.00 Cursus Knippen en Stof versieren. 7.00 Tijdsein. K. R. O. 8.00—11.00 Aansluiting van de Nieuwe Ko ninklijke Harmonie te Tilburg. 9.009.15 Nieuwsb. Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting en Tijdsein. VRIJDAG 13 FEBRUARI. HILVERSUM Golflengte 1875 M. V. A. R. A. 3.00 Tijdsein. 8.019.50 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.0010.15 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Voordracht door Louis van Gasteren. 10.3011.00 Korte ziekendienst. 11.55 Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 12.00 Tijdsein. 12.30—2.00 Middagconcert. 2.30—3.00 Schooluitzending, Casper Höweler bespreekt„Het beroep van musicus. 3.004.00 Concert d.h. AVRO-Kwintet. V. A. R. A. 4.00 Orgelspel door Joh. Jong op VARA-orgel. 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen door mevr. A. de Beer-Plomp. Onderwerp Het in richten .van een poppenhuis." 5.15 Concert door het VARA-orkest o.l.v. Hu- go de Groot. 7.05 Actueele mededeelingen uit de Arbeiders beweging. 7.20 Oorsprong, geschiedenis en hedendaag- sche stand der socialistische beweging. Cursus door W. H. Vliegen. 7.45 Politieberichten. V. P. R. O. 8.00 Weekuitzending Sprekers Ds. F. J. W. J. van den Kieboom Bergen, N.H.; Dr. J. A. de Koning (Utrecht) Utrecht, Willem Pijper, Amsterdam, muzikale begeleiding v. trio. 8.00 Tijdsein. 8.01 Catechisatie kerkgeschiedenis. 8.30 Concert 9.00 Lezing Werken van Franz Werfel. 9.30 Concert. 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsdien stig Persbureau. 10.00 Persberichten Vaz Dias. V. A. R. A. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN Golflengte 298 M. t.1 K. R. O. T 8.00—9.00 Concert. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door L. H. Perquin. 12.00—1.30 Lunchmuziek door K.R.O. trio. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje door mej. Lauwers. 3.00 Middagconcert door Dutch Gentlemen Band. 5.456.00 Spreker Max K. Gerisch. Onder werp „Een reisje naar Berlijn." 6.25—6.45 Concert (vervolg) KRO-orkest. 6.457.15 Cursus Engelsch d. J. v. d. Sloot.. 7.157.45 Spreker Ir. J. G. Schilthuis. On derwerp „Afsluiting en drooglegging der Zuiderzee en de voordeelen daarvan." 8.1510.45 Concert door K.R.O.-orkest. 8.15—11.00 Aansluiting van het gebouw „De Harmonie" te Groningen. Populair con- 11.00 Gramafoonmuziek.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 4