J. R. HEUSS 22e Jaargang. Vrijdag 13 Februari 1931 No. 13. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN I BLANKE KRILL PUIM. DE VERSCHOPPELING. HEERENBAAI WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. DITCKTRR i CORN. J. ROSKER, WIERINGEN Bf BUREAU: Hlppolytnshoei Wielingen. Telefoon Intercomm. No. 11. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. DE ZORGEN DER SCHIPPERIJ. Kleine kapitalisten zonder geld. Men schrijft uit Rotterdam EEN schipper met een schip van ruim 300 ton, een bedrijfskapitaal van 15.000 vertegenwoordigend, kwam zich de zer dagen bij de havenautoriteiten aanmel den om steun. Zes weken lang had hij geen vracht kunnen krijgen en aan boord heersch- te nu gebrek. Men verwees den man naar Maatschappe lijk Hulpbetoon, doch het geval is een symp toom voor den toestand der schippers in onze haven, die bij den langen duur van de crisis steeds moeilijker wordt. In Amsterdam heeft men al vroeger pogingen gedaan om te ko men tot een 'organisatie voor hulp, daar toch vindt men veel meer kleine binnenschippers en die zijn doorgaans veel minder kapitaal krachtig dan het gros der schippers, dat hier aan de schippersbeurs en in de omgeving vracht zoekt. In het Noorden waar de kleine schipper tegelijk landarbeider en grondwer ker is, werd reeds de mogelijkheid tot deelna me aan de Rijkswerkverschaffing openge steld. Hier in de haven heeft het vele opgeslagen graan tot dusver veel gedaan om directe broodzorgen van boord te houden. De hon derden schepen, die als graanpakhüis dienst doen sinds het najaar, bleven uit de vaart en maakten anderen het krijgen van vracht gemakkelijker, al werd er voor het liggen met graan niet zooveel betaald dat de schipper naast zijn levensonderhoud ook zijn bedrijfs kosten mee kon dekken. In den laatsten tijd te minder omdat de bevrachters, nu de aan geboden scheepsruimte ook wat de groote schepen betreft, geregeld vermeerderde, aan het aanvankelijk geaccordeerde toch reeds la ger leggeld zijn gaan toonen en desnoods vier of vijf van de kleinere schepen, die per ton en per dag het duurst zijn laten leegma ken in een groot schip. Hoe ongunstig op het oogenblik de toe stand is, blijkt het best uit het feit, dat de vorst van verleden week op de vrachtenmarkt geen indruk heeft gemaakt, terwijl deze on der meer normale omstandigheden bij den minsten wind uit het Oosten gevoelig reageer de in oploopende richting. Trouwens was men in het begin van den winter in de schippers- kringen nog wel eens optimistisch ten aan zien van eenige winter kansen, na Nieuwjaar is dat aanmerkelijk gezakt en de feiten too nen nu dat vorst ook voor den schipper dit maal geen voordeel beteekent. Toch is broodgebrek tot dusver onder de schippers in de Rotterdamsche haven nog pas een nieuw symptoom althans bij de organi saties komen er in dit opzicht nog geen klach ten. Gelijk gezegd, tot dusverre was er voor ieder, die wilde, na een tijdje wachten, altijd nog wel weer zooveel te verdienen om den mond open te houden. En het is voor de schipperij te hopen, dat dit zoo blijft, want deze varende middenstanders, die doorgaans niet zonder kapitaal zijn, kunnen heel moei lijk van overheidswege worden geholpen, al wordt uiteraard ook van de zijde der schip pers wel vaak de vraag gesteld of de Regee ring ook voor hen niet het een of ander zou kunnen doen. Immmers ook waar de directie broodzorg ontbreekt, drukken toch zwaar de zorgen voor assurantie en hypotheekrente plus af lossing Reeds hebben enkele veilig stilliggen de schippers het tijdelijk zonder assurantie gewaagd, doch waar assuradeur en hypo theekgever één zijn, is de laatste het daarmee maar zelden eens, zoodat het een moeilijk ge val wordt, zelfs voor degenen, die nog wat oververdiend hebben. Dat men zich dan ook bezorgd gaat maken voor de naaste toekomst, spreekt vanzelf. Velen hebben al moeten leenen, anderen hebben met hun voorradige geld zoons of andere familie reeds moeten bijspringen. Vandaar dat ook zij, die een aar dig middenstandskapitaal bezitten toch meer en meer van contanten ontbloot raken. Dat zulks dit jaar tot een crisis moet leiden als er straks, met de lente, niet wat meer leven in de brouwerij komt, voorziet men wel, doch er zijn nog geen teekenen, langs welken weg er tenslotte een oplossing zal moeten komen, die het teveel aan binnenscheepsruimte uit de vaart doet verdwijnen. In elk geval zal er echter dit jaar van de scheepshypotheekban- ken en andere hypotheekgevers veel toeschie telijkheid worden verlangd. Gelukkig voor de schipperij is het dat ook deze daarbij belang hebben, wil de waarde der binnenschepen niet al te veel omlaag gaan. FEUILLETON. 37. Ik heb u gezegd, wat ik aan Mary zeide, dat mijn geheim ook nog iemand anders be treft behalve mij. Maar dat zou ik ook kunnen zijn, als je schuldig was aan het misdrijf Bazil maakte een wanhopig gebaar en zei Ik mag niet spreken, maar waarom er kent u mij als zoon, als u toch zoo slecht o- ver mij denkt Je bent in ieder geval mijn zoon, zei lord Warburton, en die zaak is reeds te lang een geheim geweest. Natuurlijk zal ik zorgen, dat je goed verdedigd wordt. Bazil, die zijn armen om Mary heen gesla gen had, gaf haar een kus. Ik wil nu met alle middelen, die mij ten dienste staan, het door mij begane onrecht herstellen, zei lord Warburton. Ik kan natuurlijk geen vertrouwen van u eischen, zei Bazil, wij staan als vreemden tegenover elkander en u hebt gedacht, dat ik een bedrieger was, die op slinksche wijze van uw gastvrijheid misbruik maakte. Lord Warburton bleef zwijgen. Maar ik klaag er niet over, ging Bazil voort, ik begrijp best, hoe moeilijk het u moet gevallen zijn om tegen uw vrouw te zeggen die man is mijn zoon. Ik voel natuurlijk veel Ons Lichaam en onze Gezondheid. Beenbreuken. LJET voortdurend toenemende verkeer, de grootere belangstelling voor de sport en het meer gebruik maken van machines in verschillende bedrijven, vergrooten de kans op ongevallen ten zeerste. Onder deze onge vallen nemen de beenbreuken een belangrij ke plaats in. Waar gewoonlijk geen arts bij het ongeluk aanwezig is, gaat er eenigen tijd mee heen, voordat den getroffene deskundige hulp kan worden verleend. Beenbreuken komen vooral voor aan den onderarm daarna volgen percentsgewijze onderbeen, bovenarm, dij, hand- en voet beentjes, sleutelbeen, bekken, schedel, borst been en schouderblad. Wanneer de breuk van ernstigen aard is, kan dit terugwerken op 'de zenuwen van het hart, waardoor de bloed druk verlaagd wordt, de bloedtoevoer naar de hersens onvoldoende Wordt en bewusteloos heid intreedt. Bovendien spelen vooral bij beenbreuken de gevoelszenuwen een groote rol. Afgezien van de verkeersongelukken komen beenbreuken het meest voor op middelbaren leeftijd bij mannen meer dan bij vrouwen op grond van hun levenswijze. Op hoogen leeftijd is een beenbreuk zeer gevaarlijk toch hebben juist oude menschen er meer kans op, omdat hun skelet bros is geworden door de groote hoeveelheid anorganische stof fen, die zich gedurende het leven in het li chaam hebben opgehoopt. Jonge menschen loopen in dit opzicht min der gevaar, omdat hun skelet soepeler is tot het 15de of 16de levensjaar bestaat ech ter een verhoogde kans op het uitschieten der beenderen uit de gewrichtsholten. Een plotselinge beweging of een flinke ruk kan dit reeds veroorzaken. Bij het genezingsproces der beenbreuken speelt naast den leeftijd van den patiënt ook zijn gestel een rol. Wanneer de breuk niet te gecompliceerd is, zal zij in 4 a 7 weken gene zen zijn, al naar de dikte van het gebroken been. Is echter het dijbeen gebroken, dan kan het 12, 14 of meer weken duren. In de ge noemde tijdperken is de breuk genezen, wat nog niet beteekent, dat men het betrokken lichaamsdeel ook kan gebruiken. De nabe handeling, die daarvoor noodig is, kan nog vrij lang duren. De wilskracht van den pa tiënt kan dezen tijd echter bekorten, wan neer hij ijverig het lichaamsdeel oefent (aan vankelijk natuurlijk zeer voorzichtig) totdat het zijn oude bruikbaarheid teruggekregen heeft. Bij sommige beenbreuken scheurt de huid open dan is groote voorzichtigheid geboden, omdat er groot gevaar is voor bloedvergifti ging. Bloedvergiftiging bij een beenbreuk is bijzonder kwaadaardig, omdat er dan makkelijk beendermergontsteking bijkomt, waardoor de genezing van de breuk zeer twij felachtig wordt. BINNENLANDSCH NIEUWS. sympathie voor u en uw leed, al heb ik dan ook niet mijn gansche leven met u doorge bracht zooals uw andere zoon. Na een poos zullen wij elkander beter kennen, zei de graaf, ik zou graag trotsch op je zijn, want van het eerste oogenblik af aan, dat ik je zag, mocht ik je gaarne lijden. Bazil, denk er aan, dat je vader een groot offer brengt, door je openlijk te erken nen, zei Mary en dat wij, die hem niet zijn geheele leven gekend hebben, geen recht hebben om over al zijn handelingen een oor deel uit te spreken. Heb je een advocaat vroeg de graaf. Neen, antwoordde Bazil. Ik zal je er een zenden. Ik zal naar Amerika terug moeten. Dan ga ik met je mee. Ik ook, riep Mary, Neen, dat kan niet, zei Bazil. En waarom niet vroeg zij. Als ik veroordeeld wordt, kan ik er je niet hebben, maar er er is wel iets, dat je voor mij zoudt kunnen doen. Wat dan Ga voor mij naar het postkantoor en vraag of er een brief is of een telegram voor James Weldon Lines. Dan ga ik straks dadelijk, zeide zij. Goed, dank je. Het bezoek kon nu niet langer gerekt wor den en lord Warburton verzocht Mary om nu met hem weg te gaan. Wanneer kan ik je terugzien, Bazil vroeg zij. Wil je morgen komen VAN ZURINGZOUT GESNOEPT. Een 2-jarig dochteftje van de familie v. D., wonende Schimmelpenninckstraat te Delft, dat tijdens afwezigheid van de moeder van zuringzout had gesnoept, werd ernstig ziek en is enkele uren later onder hevige pijnen overleden. EEN AANRANDING Dinsdagavond halfacht vond een brieven besteller uit Huizen in de Valkeveenschelaan voorbij de brug een bewusteloos meisje op den weg liggen, badend in haar bloed. Bin nengedragen in een nabijgelegen villa, werd van de politie te Naarden gewaarschuwd, die, vergezeld van dr. Croset van Uchelen, spoedig aanwezig was. De dokter constateer de hevige kneuzingen, een schedelfractuur en een drie cm. lange wonde aan de rechter slaap. Nadat het meisje bij kennis gekomen was, bleek zij een 24-jarige dienstbode uit Bussem te zijn, die, per rijwiel op weg naar Oud- Valkeveen naar haar verloofde was, was aan gerand. Reeds in het Brediusbosch was een ongeveer 24-jarig, als heer gekleed, persoon naast haar komen rijden en haar met praat jes komen lastig vallen. Wat er-precies ge beurd was in de Valkeveenschelaan en hoe zij was komen te vallen, kon zij zich niet her inneren. Het slachtoffer is per auto-ziekenwagen naar de Majellastichting te Bussum vervoerd Gewoonlijk reed haar verloofde haar naar Bussum tegemoetDinsdagavond was hij échter opgehouden door werkzaamheden op een boerderij. De burgemeester van Naarden geeft het volgende signalement van den aanrander een slank, 24-jarig persoon, gekleed in een geel-grijze demi, met lichtgrijze slappen hoed rijdend op een rijwiel met electrische ver lichting. AUTO VERNIELD. Drie studenten gewond. Dinsdagavond te ruim 11 uur is in de Kie vitsdel, gem. Renkum, een auto, waarin vier studenten van de Landbouwhoogeschool te Wageningen gezeten waren, tegen een boom gereden. De auto werd totaal vernield en kwam op de tramrails te liggen, zoodat de van Arnhem komende tram niet kon passee- ren. De inzittenden lagen op den weg ver spreid, waar zij door voorbijgangers gevon den werden. De student A. W. Sebgoer is zwaar gewond naar „Ziekenzorg" te Wage ningen overgebracht. De student M. de Vink en C. J. Houwing, die minder zwaar gewond waren, zijn naar het Diaconessenhuis te Arn hem getransporteerd. De vierde student is ongedeerd gebleven. De auto behoorde toe aan een autoverhuurder te Bennekom. LES VOOR KWAADSPREKERS. In de vorige eeuw stond buiten de voorma lige Koepoort op den Cingel te Leiden op een huis het volgende te lezen Die kwaad wil spreken van mij en de mijnen. Die ga naar huis en bezie de zijnen, En vindt hij daar dan geen gebreken, Die kome hier en heeft dan vrij spreken. DE ZUIDERZEEWERKEN. De Directeur-Generaal der Zuiderzeewer ken heeft aanbesteed het verhoogen en ver zwaren van den zeedijk van de dertig gemeen schappelijke polders op Texel, benoorden de haven van Oudeschild, met bijkomende wer ken in 2 perceelen. Laagste inschrijvers waren Perceel IJ. Visser Bzn., Sliedrecht, 333.680. Perceel II C. Klos, Baarn 219.700. Voor massa M. J. v. Hattum en v. Blan kenvoorts Aann.bedrijf te Beverwijk en Haar lem voor 551.500. HEVIGE VECHTPARTIJ TE ZWARTEMEER. Een doode en een zwaar gewonde. Zondagavond is te Zwartemeer onder de gemeente Emmen hevig gevochten. In een café zaten drie jongelui, R. V., C. de M. en H. W., allen arbeiders uit Zwarte meer, die na een woordenwisseling met den 46-jarigen H. Lippold en zijn 20-jarigen zoon buiten den strijd voortzetten, waarbij van het mes gebruik werd gemaakt. De 46-jarige H. Lippold werd zeer zwaar gewond hij werd per ziekenauto naar het Academisch Zieken huis te Groningen overgebracht, doch over leed onderweg. Zijn 20-jarigen zoon werd ernstig gewond, doch kon, nadat dr. Haver kamp uit Klazinaveen de eerste hulp had ver leend, naar huis worden vervoerd, teneinde daar verder verpleegd te worden. Zijn toe stand is zeer ernstig, doch niet direct levens gevaarlijk. De drie andere jongelieden werden even eens gewond door messteken, doch zij kon den, nadat zij door den geneesheer waren verbonden, naar huis terugkeeren. Nog in den loop van den avond werd een onderzoek ingesteld door de marechaussee van Klazinaveen, waarop V., De M. en W. zijn gearresterd en voorloopig in de Mare chaussee-kazerne te Klazinaveen zijn opge sloten. De twist was ontstaan, doordat de jonge Lippold ontkende, betrokken te zijn geweest bij een diefstal, waarbij de drie anderen be trokken waren geweest. In verband met de zen diefstal was hij door de Rechtbank te Assen veroordeeld. MET EEN HOOIVORK IN EEN OOG GESTOKEN. Spelende kinderen. De „Prov. Noordbrabantsche en Bossche Crt." meldt uit Woudrichem, dat het 5-jarig zoontje van den landbouwer D. van Arkel Woensdag door een kind van een mede-ar beider van laatstgenoemden per ongeluk met een hooivork in een der oogen gestoken. Het ventje overleed onmiddellijk. EEN ONGEWENSCHT OPONTHOUD. De reizigers met den trein van pl.m. 1.20 uur n.m. uit Enkhuizen hebben Woensdag een onaangenaam oponthoud gehad. Deze trein rijdt tot Hoorn, waar, zooals men weet, een motortrein gereed staat voor verder vervoer naar Alkmaar. Op tijd ging men uit Hoorn. Ongeveer een halve kilome ter vóór den Middenweg te Heerhugowaard weigerde de motor, zoodat de trein niet ver der kon. Een paar passagiers liepen naar het dichtsbij staande seinhuis, van waar naar H.-waard bericht werd gezonden van de storing. Dra arriveerde een locomotief van den trein die op weg was naar Hoorn, maar tengevolge van het door den motortrein ver sperde enkel spoor die plaats niet bereiken kon. De motortrein werd nu naar het station Heerhugowaard gebracht. Van hier moest weer een locomotief uit Alkmaar worden ge- requireerd, waar ten slotte eindelijk de reizi gers arriveerden. TASCH MET 800 VERLOREN. Een jongste bediende van een kantoor op den Singel te Amsterdam had opdracht ge kregen 800 te gaan betalen. Van den Singel ging hij eerst naar zijn woning in de War moesstraat om een kopje thee* te drinken. Daarna heeft hij de tasch met geld benevens eenige andere papieren op den bagagedrager voor op den fiets gebonden. Een cape, die hij aanhad, heeft hij over het stuur van zijn rij wiel gedaan tegen den regen. Zocü is hij ver der gereden. Op de De Ruyterkade miste hij' plotseling de tasch met geld. Het vermoedert bestaat, dat hij van den bagagedrager is afgegleden en op straat is gevallen. Hij zou dat ."niet heb ben gemerkt, omdat de cape over het stuur hing en hij de tasch dus niet kon zien. De politie heeft den indruk, dat de zaak zich zoo heeft toegedragen. Ook de patroon van het 14-jarig jongmensch gelooft niet aan verduistering. Hij is reeds een jaar bij de firma in betrekking. Huiszoeking heeft iniets opgeleverd. De vinder van de tasch heeft zich echter nog niet bij de politie gemeld. - Als dat mag - Ik geloof van wel. Ik ben nog niet ver oordeeld. - Ja dat zal nooit gebeuren. Ja, ik kom morgen. Adieu, kindlief. Och Bazil, ik houd zooveel van je. Lord Warburton strekte de hand uit naar zijn zoon, die hem met een eigenaardige uit drukking in zijn mooie oogen zat aan te kij ken. - Het schijnt nog moeilijk om het te Jrea- liseeren, nietwaar mompelde hij. Mij valt het niet zoo moeilijk, zei de graaf. Daar dank ik u voor, vader, zei de jon geman, en eenmaal zult u misschien, te we ten komen, dat ik u toch geen schande heb aangedaan. Dat was de eerste keer, dat Bazil hem vader genoemd had, sedert hij wist, dat hij zijn zoon was. Zeg mij, wat het geheim is, al "vertel je er mij ook nog zoo weinig van, zei de graaf, dat ik mij een beetje een denkbeeld, kan vor men, wat het is. Ik kan u niets zeggen, dan had ik het immers al lang gedaan Ik kan v. alleen, het zelfde zeggen, wat ik tegen Mary heb gezegd, dat ik plechtig beloofd heb om er voor een tijd over te blijven zwijgen. U kunt mij geloo- ven of niet, juist zooals u wilt. De graaf keek zijn zoon langen tijd met ernstigen blik aan. Je hebt wel een eerlijke uitdrukking op Lje gezicht, Bazil, zei hij eindelek, maxar je Kom ik 's avonds op myn eentje Heel laat van de Sociëteit, Dan voel ik me soms „onzeker", Maar-'k raak toch den weg nooit kwijt Zie: myn pijpje DOUWE EQBERTS Leidt mij zonder wederga, Want ik loop maar op de lucht af ik loop den geur maar achterna Clinge Doofenból 20 -50 et. per ons verschaft U unHketi van SLECHTE RESULTATEN. Men schrijft uit ZeelandHet gaat den meesten visschers buiten het oester- en mos- selbedrijf, gedurende dezen winter al heel weinig naar den vleeze er wordt geen week loon van beteekenis gemaakt, ondanks dat tot heden geen vorst het uitvaren belette. De garnalenvisschers vangen niet, de kuilvis- schers op schardijn brachten geen staart aan, die op zeebliek voor de schubbenvisscherij hebben het bedrijf moeten staken, omdat er geen beteekenende besommingen kwamen en bovendien de schubben totaal waardeloos zijn geworden, nadat ze bij het begin nog den zeer geringen prijs van 1 a 1.25 per Kg. opbrachten. De zoogenaamde ovale slijkmos- selvisscherij, die alleen wordt uitgeoefend in de Wester-Schelde, geeft ook geen uitkom sten meer, omdat het graven van deze strand gapers bemoeilijkt wordt doordat terreinen, waar ze voorheen werden aangetroffen, ge leidelijk verzanden. Gedurende de zomer maanden worden voor het oesterbedrijf ver bazend veel ledige kokhanenschelpen gekord, maar van mooie vangsten van levende gedu rende de wintermaanden verneemt men ook niet en deze vinden dan nog maar afzetge bied in België de wulkenvisscherij geeft ook al weinig bevredigende resultaten. De krab- benvisscherij is gedurende de wintermaanden gestaakt. Er blijft verder niet veel over van visscherijen, zoodat alles te zamen genomen, moet gesproken worden van misère in het bedrijf. De scherpe oesterconcurrentie zorgt ook al voor roet in het eten mosselhandel is bevredigend, ofschoon de voorraden inkrim pen. EEN ZONDERLING GEVAL. Dinsdagnacht is op den Winterakerberg bij Sittard gevonden een auto met nog werken den motor en brandende lichten. Bij onderzoek bleek in de auto te liggen een zekere Weijers uit Brussel, die zwaar gewond was. Hij werd later naar het gasthuis te Sit tard overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Of hier van misdaad sprake is, onderzoekt de justitie. hebt mij reeds eenmaal bedrogen. Je bent onder een valschen naam in mijn huis geko men en daarom wil ik nog wachten. Dat begrijp ik best, zei Bazil bedaard. Toen lord Warburton en Mary het politie bureau verlaten hadden, vergezelde de graaf haar naar St. Martin's-le-Grand, maar er was niets voor Bazil. Zij kwamen uit het ge bouw en bleven even samen op het trottoir staan. Ga je nu naar huis kind? vroeg hij. Ja, mij dunkt van wel, antwoordde zij. Ik denk erover om op Berkeley Square te blijven, zei lord Warburton, want ik wou morgenochtend weer naar Bazil toe en zijn' met Peters bespreken. Wil je terugko men om met mij te dineeren Heel gaarne, zeide zij. Het huis, dat de familie War'burton in de stad bewoonde, was gesloten geweest sedert het einde van Juni en dus zag !het er somber uit, maar er waren altijd bedienden genoeg in om het altijd weer gezellig in orde te maken, zoodra een lid der familiei er maar verblijf wilde houden en nu werd er bm zeven uur een goed diner opgediend, zoo heerlijk, als men er nauwelijks had kunnen verwachten. Ik ben blij, dat u mij hier gevraagd hebt, zei Mary tot lord Warburton, lady So- merville heeft vanavond gasten, dus ben ik blij, dat ik weg ben. Er was. nu een band tus- schen hen beiden, hun belangstelling in Ba zil. Als lord Warburton naar Chisholme te rugkeerde, zou hij de verwijtende oogen van zijn vrouw voor zich zien en misschien onge praat j es van Cosmo n loeten aanhoo- BUITENLANDSCH NIEUWS. IN DE GEVANGENIS GEBOREN. Tweeling van ter dood veroordeelde moeder. Men herinnert zich wellicht het droeve ge- val van de aanstaande moeder een geschei- ren en als Mary naar haar huis ging, zou ztf de onbeduidende gesprekken moeten aanhoo- ren van lady Somerville en de menschen, die daar op visite waren. Nu konden zij samen over Bazil praten, een onderwerp, waarin zij beiden veel belang stelden. Toen lord Warburton haar dien avond naar huis bracht, gaf hij haar een hartelijken af scheidskus. Je bent er lief voor hem geweest, Ma ry, zei hij, het is wel vreemd, dat je nu toch- nog verloofd raakt met een zoon van mij Ik schijn veel van uw familie te houden, zei zij met een glimlach. - Nu, goedennacht, kind, ik sta klaar als je mij morgen komt halen. Zij liep zachtjes langs den verlichten sa lon en sloop naar bed. Toen kon zij niet da delijk slapen, haar gedachten waren te veel met Bazil vervuld. Hij was ook in zijn cel een groot gedeelte van den nacht wakker. De ontdekking, dat lord Warburton zijn vader was, had hem tot in het diepst van zijn ziel getroffen. Het was geen kleinigheid voor hem om te weten, dat hij nu een thuis had, en een lief meisje hield veel van hem, zij vertrouwde hem en hij kon op haar rekenen. Dit verheug de hem ook en hij zou alle onrecht tegen hem begaan nu in zijn blijdschap wel hebben willen vergeven. Het was wel treurig, dat hij nu niet vrij was en met geduld zich moest schikken in zijn lot lot. Och, was ik toch maar vrij, zei hij met een diepen zucht. SLOT VOLGT.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1