22e Jaargang. Dinsdag 17 Februari 1931 No. 14. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR SS* WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VERSCHOPPELING. WIERINGER COURANT^ VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VKIJDAO. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. COKN. Je BOMER, W I E R I N O E N UITGEVER i BUREAU: Hippolytushoel Wleringen. Telefoon Intercomm. No. li. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 EEN VOORBEELD VAN HET GOEDE FVE Amerikaansch bladen brengen het be- richt, dat Kajsa Eng. een der weinige vrouwen, die nog in leven waren en in den tijd van de Indianenoorlogen met de pioniers naar het Wilde Westen trokken, onlangs in den ouderdom van 104 jaar in de kleine stad Alexandria in den staat Minnesota gestor ven is. Zij was in 1827 in de Zweedsche pro vincie Herjedalen geboren. Bij haar dood was zij de oudste inwoner van Minnesota. Het ge zin Engging ongeveer 65 jaren geleden naar de V.S., waar het zich in het onontgonnen gebied van Minnesota vestigde. Daar werd eerst een blokhut gebouwd, die zich langza merhand tot een kleine boerderij ontwikkel de. Toentertijd zwierven de Indianen in dit gebied rond en bedreigden dikwijls het leven der blanke kolonisten. De leden van het ge zin waren echter altijd vriendelijk en gastvrij voor de roode broeders. Zoo kwamen spoedig na hun vestiging een paar Indiaansche vrou wen met hun kinderen bij de hut en gaven door teekenen te kennen, dat zij melk wilden hebben. Het gezin was arm en had nog slechts een koe doch Kasja Eng gaf aan de Indiaansche vrouw de helft van de melk, die hij had. Later kwamen de vrouwen dikwijls terug om brood of iets anders te vragen. De huisvrouw liet dan telkens alles zien wat zij had en gaf daarvan de helft aan de Indi anen. Dezen van hun kant toonden hun dank baarheid door het gezin vleesch van hun jacht te geven. Eenige jaren later brak een opstand dei- Indianen uit. Alle blanke gezinnen vloden naar de naburige plaatsen, doch het gezin Eng bleef, gedeeltelijk omdat er geen paar den waren en gedeeltelijk ook, omdat het zijn eigendom niet wilde verlaten. Op een goeden dag kwamen zes Indianen in volle oorlogs- tooi in de hut en vroegen melk. Deze werd hun gegeven. Daarop vertrokken zij, waarbij zij een witte veer in den muur van het blok huis staken, wat een teeken was, dat het ge zin, zoolang het daar was, veilig zou zijn. Verscheidene troepen Indianen, die op het oorlogspad waren trokken later voorbij de hut, doch allen eerbiedigden het teeken. Ongetwijfeld heeft de voorkomendheid van het gezin de leden gered van de gevaren, wadraan andere blanke kolonisten blootge steld waren. Een onlangs ingesteld onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de eerste Zweedsche kolonisten altijd op goeden voet met de Indi anen hebben gestaan. Zij kochten het land en hebben nooit iets met geweld van wapenen verworven. Er bestaan nog gezegelde contrac ten, door opperhoofden van Indianen onder teekend, met wie de Zweden later steeds vriendschap en voordeelige handelsbetrek kingen hebben onderhouden. OM DE WORST VAN DE DOMINc! IN overoude tijden waren de boeren in het dorpje Demen, in Mecklenburg, verplicht jaarlijks 139 pond vette metworst aan hun dominéé te leveren.. Zooals zoovele dingen uit de oude doos was ook dit in onbruik geraakt en de boeren van Demen aten hun worst zelf op of verkochten ze. De kerk had er niets te gen, tot zij plotseling in 1928 haar oude recht opnieuw ontdekte en op grond van een gerechtelijke uitspraak van 1770 thans niet slechts van iederen boer de 130 pond vette metworst voor dit jaar eischte, doch meteen met terugwerkende kracht voor 3 jaren. De boeren weigerden. Zij waren van meening, dat deze bepaling was gemaakt, toen de do- miné nog voor het grootste gedeelte betaling in nature ontving en de toenmaals zoo wei nige boeren van Demen* met hun 130pond metworst elk juist het herderlijk gezin in le ven konden houden. Thans, waren er echter veel meer boeren gekomen en het ging niet aan om van al die boeren nu niet slechts 130 pond, doch 390 pond, 4 centenaar vette met worst tegelijk te eischen Waar moest do- miné met al die worst heen Hij kon er toch geen slagerij bij beginnen Nu zijn er echter niet slechts rechters te Berlijn, doch ook te Schwerin en daar de kerk het op een proces liet aankomen en die bepaling van 1770 als een paal boven water vaststond, door geen Napoleontische oorlogen door geen vernedering van Tilsit, door geen revoluties van 1830 of 1848 en zélfs niet door de oprichting van het Duitsche rijk in 1871 kon worden omvergeworpen en natuurlijk ook niet door de stichting van de republiek in 1918, werden de boeren veroordeeld. Zij moesten, of zij wilden of niet, met hun 4 een tenaars worst per hoofd over de brug komen. Maar, zeiden de boeren, als die dominé nou toch zoo veel worst moest eten, hoeft dat niet allemaal van onze allerbeste vette met worst te zijn. Dus werd een flink aantal oude koeien door de worst gemalen. De dominee wist echter het verschil tusschen de in 1770 voorgeschreven prima vette metworst en het zoodje, dat de boeren in zijn maag wilden stoppen, zeer goed te onderscheiden en wei gerde de worst aan te nemen. De boeren pro beerden het nu op een andere manier en stop ten derde kwaliteits varkensvleesch in de worst. Ook dit liet de dominé zich niet welgeval len en het proces is nog steeds aan den gang, terwijl het thans niet meer gaat om de 4 een tinaars van 1928, doch om 650 pond per hoofd tot en met 1930 en als de boeren niet oppas sen of de advocaten het proces op de lange baan weten te schuiven, worden het langza merhand bergen en nog eens bergen van dui zenden ponden worst, die allemaal aan dien dominé moeten worden geleverd. Echter heeft dit muisje ook nog een staar tje. De boeren, verbolgen omdat zij, op grond van zóó verouderde bepalingen, hun beste worst aan den dominé moeten leveren, tre den bij boschjes uit het Kerkgenootschap. De Kerk laat dit niet op zich zitten en in tal van publicaties wordt thans de staf gebro ken over deze geheimzinnige zelfzuchtige en materialistische boeren en werden de ge trouwen opgeroepen, thans eerst recht zich allen rondom de vaan der Kerk te scharen, daar deze is bedreigd door het opdringend bolsjewisme. De'boeren echter denken: bolsjewisme laat me koud, als ik zelf mijn worst maar houd. BINNENL. NIEUWS. WIJ BREIEN en REPAREEREN alle soor ten wollen Kousen en Sokken, ook de aller fijnste. Voor nieuw werk zijn wij No. 1. JAAP SNOR, Zuidstraat 15, Den Helder. Let op den gelen winkel. Telefoon 251. Onze agent HARM KLUITMAN komt U bezoeken. FEUILLETON. 38. Hij bracht nu schande over zijn vader en had hun wapenschild bezoedeld met een ver keerde daad. Waarom was hij ooit zoo dom geweest om er zoo in te loopen Hij ergerde er zich ten diepste aan. XXX. Toen Mary en lord Warburton hem den volgenden dag kwamen opzoeken, zag hij er vermoeid en afgemat uit. Hij drukte zijn vader de hand en sloeg den arm om Mary heen, terwijl hij zijn hoofd een oogenblik op haar schouders liet rusten. Och, ik kon niet slapen, zei hij, en nu voel ik mij uitgeput. Mary drukte een kus op zijn haar en streel de hem om hem te troosten. Arme Bazil, zeide zij, dit is voor ons al len een angstige tijd. Ik zou mijzelf kunnen verwenschen, zei hij, om het verdriet, dat ik je veroorzaak. Wij moesten nu toch zoo gelukkig zijn. O, Mary, vergeef het mij, ofschoon ik het mij zelf niet vergeven kan. Hij is wel schuldig aan het misdrijf, dacht zijn vader, en dit is de manier, waarop hij dat uitdrukt. Mary verklaarde zijn woorden echter ge heel anders, zij zag alleen, dat hij neerslach tig was en dat zij hem troost moest bieden. DE ZUIDERZEEWERKEN. Verandering van de waterbeweging. In het driemaandelij ksch bericht betref fende de Zuiderzeewerken wordt met betrek king tot de verandering van de waterbewe ging tengevolge van den aanleg van den af sluitdijk gezegd, dat deze werd ingeleid door de beteugeling van de Middelgronden (1929), terwijl in 1930 groote invloed werd onder den van de beteugeling van de Vlieter,, de afsluiting van Gaatje en Zwin, beoosten Wie- ringen, en het uitbouwen van het tijdsvak op het Breezand door de oostelijke geulen tus schen de Javaruggen gelegen, ten Westen van die Zandplaat. Dientengevolgen bleven op het eind van dit werkseizoen nog twee openingen over, welke reeds in sterke mate het karakter van sluit gaten hebben aangenomen. Het westelijk gat heeft een lengte van 6.9 K.M., waarvan 2.8 K.M. met een doorstroomingsprofiel van 9700 M2. onder N.A.P., is gelegen boven den beteugelingsdam in de Vlieter, terwijl de res- teerende 4. K.M. nog een profiel van 21.700 M2. bezit. Van het Oostelijke gat, met een Ik heb vanmorgen mijn advocaat gespro ken, zei lord Warburton, hij zal eens gauw bij je komen, want het is beter dat hij je bij staat. Je kunt hem gerust de waarheid zeg gen, want hij is hoogst betrouwbaar. Ik ben u zeer dankbaar voor uw goede bedoeling, vader, zei de jongeman, maar op het oogenblik heb ik niets te zeggen, zelfs niet aan een advocaat. O, mijn zoon riep de graaf, wat is toch dat geheim, dat je drukt en dat niemand we ten mag Als het geen kwaad is, waarom kun je het mij dan niet toevertrouwen Je hebt er nu mijn woord op, dat je Mary moogt heb ben. Je kunt er zeker van zijn dat niemand ooit een woord zou hooren van je bekente nis. Waarom kun je dan niet spreken Och ja, zeg het ons maar, zei Mary, niet alleen om mijnentwil, maar terwille van je vader. Ik kan het niet zeggen, zei Bazil op hee- schen toon. Dan moet ik je wel voor schuldig hou den, zei lord Warburton, het moet wel zoo zijn en het zal mijn plicht wezen, om Mary te beletten met je te trouwen. Ik zal voor een tijd van haar afscheid moeten nemen, zei de jongeman. Neen, neen, riep Mary, ik geef je nooit op en ik je niet verlaten. Ik volg je naar A- merika., maar kijk, dat vergat ik, ik heb een telegram bij mij voor je. Laat het mij eens zien. Ik was vanmorgen weer naar de post gaan informeeren en toen was het er. Bazil scheurde het haastig open en slaakte een kreet van blijdschap. Wat staat er in riep Mary. Dit brengt mij de vrijheid. Hoezoo ontwikkelde lengte van 4.8 K.M., is 1.65 K.M. met een profiel van 5600 M., gelegen boven den beteugelingsdam in de Middelgronden. In het overgebleven gedeelte maken de stroo men een aanmerkelijken hoek met een nor maal op den afsluitdijk, zoodat de effectieve lengte (gemeten loodrecht op de stroomrich ting) van dit vak aanmerkelijk minder be draagt dan de lengte in de as van de afslui ting. Zij kan worden gesteld op 2.4 K.M. met een effectief doorstroomingsprofiel onder N.A.P. van 8900 M2., terwijl het profiel in de as van de afsluiting 11.800 M2. bedraagt. Door de afsluiting zelf is vooral van belang de verandering van de stroomen in de af sluitingslij n, vooral van de sterkte van die stroomen. Deze sterkte is in den loop van het afgeloopen jaar op de meeste plaatsen gelei delijk toegenomen. Aangenomen kan worden dat bij het einde van het seizoen de gemiddelde stroomsnel heid in beide overgebleven openingen 95 a 100 c.M./sec. bedraagt. Daarbij valt op te merken dat de maximumstroomsnelheid in het oos telijk sluitgat ruim 2 uur later optreedt dan die in het westelijk gat. Buiten de lijn van afsluiting is de invloed van de werken reeds duidelijk merkbaar bij de stroomen in het geulenstelsel benoorden Wieringen. Na de afsluiting van Gaatje en Zwin zijn de stroomsnelheden in Wierbalg en Zuiderzwin met respectievelijk 25 en 10 verminderd. Daarentegen kon in de Heisdeur, waar eind Augustus een normale maximum snelheid van 108 c.M./sec. werd gemeten, nog geen verandering van den stroom worden ge constateerd. De verandering waterbeweging is ook merk baar in de sterkte van het dagelijksche getij, waarvoor het tijverschil maatstaf is. Tewerkstelling van jonge boeren. Groot is het aantal boerenzoons en jonge boeren, dat in den polder wenscht te worden tewerkgesteld. Op enkele uitzonderingen na kunnen echter slechts personen uit de on middellijke omgeving van den polder worden tewerkgesteld, wijl de huisvesting op moei lijkheden stuit. Hierin komt verbetering, zoo dra een aantal arbeiderswoningen gereed is, waarin zij als kostgangers kunnen worden ondergebracht. De boerenzoons werken onder dezelfde arbeidsvoorwaarden als de arbeiders en moeten in het begin alle werkzaamheden mee verrichten. Het landbouwkundige werk waarvoor zij toch in de eerste plaats zijn be stemd, was in 1930 nog gering, waarom hun slechts emplooi kon worden verschaft bij de machines en werktuigen, het begreppelen en draineeren, terwijl enkelen met meer algemee ne werkzaamheden werden belast. DE GEHUWDE ONDERWIJZERES. De gemeenteraad van Franeker heeft thans met zes tegen vijf stemmen besloten, dat aan een in functie zijnde onderwijzeres, die Vóór haar 45ste jaar in het huwelijk treedt, op den dag van haar huwelijk ontslag zal worden verleend De verordening treedt direct in werking. Uit de discussie bleek, dat de gehuwde on derwijzeres niet beslist wordt uitgesloten. In bijzondere gevallen zal zij bij sollicitatie kun nen worden benoemd, doch het oordeel is aan den raad, die rekening houdt met de omstan digheden. SCHOOLRADEN TIJDENS DE SCHOOL UREN De douche op den lesrooster. In de vergadering van de Plaatselijke commissie van Toezicht op het l.o. te Haar lem, werd besloten, aan B. en W. te advisee- ren, de schoolbaden onder de schooluren te doen plaats hebben. Het wordt uit een oog punt van volksgezondheid gewenscht geacht, de douchebaden voor de hoogste klassen der lagere scholen verplicht in den lesrooster op te nemen. VOOR HET BEHOUD VAN DE ZUIDERZEE. Een door vierhonderd visschers en belang hebbenden bezochte vergadering te Volen- Hoezoo Nu zijn de boeien verbroken, zei hij, mijn vriend is dood en nu kan ik alles vertellen. Dood Vader en Mary, laat ik nu vertellen, hoe dwaas ik gehandeld heb. Ik heb in Amerika een avontuurlijk leven geleid, maar ik heb nooit een misdaad begaan of iets gedaan, waarover ik mij zou moeten schamen. Onder mijn vrienden was een jongeman van mijn eigen leeftijd wiens geschiedenis veel overeen komst had met de mijne, Hij stond ook alleen op de wereld en was ook door vreemden op gevoed, die hem slecht'"behandelden en ver waarloosden. Wij ontmoetten elkander op een tijd toen ik bijna van honger omkwam te Chicago. Hij deelde het laatste wat hij bezat met mij, dat waren vijf dollars en wij zwoeren elkander eeuwige vriendschap. Hij was een beminnelijk mensch maar de kans liep hem tegen. Hij had geen sterk ge stel en hij kon niet tegen zijn leed. Hij kreeg de tering en soms lag ik den geheelen nacht wakker naar zijn hoesten in de kamer naast mij te luisteren. Ik had erg medelijden met hem, hij wou liever niet sterven en wij wisten beiden, dat het maar een kwestie zou zijn van een paar maanden. Mary keek hem vol sympathie aan en druk te hem de hand. Wij wisten beiden ook, dat hij wel zou kunnen herstellen als hij een tijd naar een warm klimaat vertrok, maar waar diende het toe om daarover te praten, wij hadden im mers geen geld voor zooiets. Hij zat er dikwijls over te brommen en eens op een avond zei hij, ik zou met pleizier een millionnair op straat aanhouden en hem dwingen om mij het noodige geld te geven. dam getuigde Zaterdag onder groot enthousi asme adhaesie aan de actie van het Lande lijk Comité tot behoud van de Zuiderzee. Met algemeene stemmen besloot men tot toezending van een telegram aan den minis ter van Waterstaat, waarin wordt aangedron gen dat een onpartijdig onderzoek wordt in gesteld naar de gevolgen van de geheele af sluiting van de Zuiderzee, alvorens over de inpoldering zal zijn beslist. AUTOBUS DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Baanwacliteres vergeet de afsluit- boomen te laten zakken. Drie dooden, Elf gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is een autobus van den heer G. Kuipers te Venray, die een geregelden dienst onderhoudt tus schen Venlo en Venray, op den spoorwegover gang onder Blerick door trein 1730 welke om drie minuten over een uit Venlo vertrok ken was gegrepen en bijna twee honderd meter meegesleurd. De autobus werd versplinterd. Van de acht tien inzittenden werden drie personen op slag gedood, vijf zwaar en zes licht gewond. De baanwachteres had vergeten de afsluit- boomen tijdig te laten zakken. Nadere bijzonderheden. Uit Venlo werden nadere bijzonderheden gemeld Om 1 uur was de autobus van den heer Kupers uit Venlo vertrokken. Vijftien personen, die uit de omliggende plaatsen naar Venlo waren gekomen om de Zaterdag- sche markt te bezoeken, hadden in de bus plaats genomen. Even vóór den overweg in de spoorlijn Ven- lo-Roermond bij den wachtpost 66 aan den Horsterweg te Blerick loopt de breede straat weg ongeveer honderd meter evenwijdig met de spoorbaan. De autobus, bestuurd door den chauffeur Wieferink, reeds iets vóór den trein, welke om drie minuten over één uit Venlo was vertrokken uit. Gelijk met den trein kwam de autobus aan den spoorweg en omdat de boomen niet gesloten waren, reed de bestuurder door. Toen de bus midden op den rails was, werd zij door den trein gegre pen en, hoewel de machinist nog uit alle macht remde, kon hij niet verhinderen, dat de auto ongeveer honderdvijftig meters werd meegesleurd. De schok was ontzettend Angstige kreten klonken langs de spoorbaan en van alle kan ten snelden menschen naar de plek des on- heils. Uit de nabijgelegen kazerne rukte on middellijk een colonne militairen uit om hulp te verleenen. De slachtoffers. Al spoedig bleek, dat drie inzittenden van de autobus op slag waren gedood. Het waren de heeren F. Winkens uit Venray, G. Moorees 17 jaar oud, uit Horst en J. Swinkels, gehuwd en vader van negen kinderen, uit Venray. Zwaar gewond werden de heer G. Peeters uit Horst, wien een gedeelte van den schedel was afgeslagen, en die stervende werd opge nomen diens zoon G. Peeters Jr. en mej. Peeters, echtgenoote van den eerstgenoemde. Voorts de heer L. Kleven uit Horst, wien beide beenen verbrijzeld werden en die aan rug en borst zwaar gewond werd en de heer H. Joosten, wethouder van Grabbenvorst. Minder ernstig werden gewond de heeren E. van Leuken, H. Vollenberg, mej. Swinkels, echtgenoote van den overleden heer Swin kels, de heer Krausch en mej. W. Krausch- Hulkens en de heer Van Dijk, allen uit Ven ray. De chauffeur, de 35-jarige A. Wieferink, die ongeveer een half jaar in dienst was bij de autobus-onderneming van den heer Kupers, kwam er met wat vleesch wonden betrekkelijk goed af. Toen de hotsing plaats greep had hij de tegenwoordigheid van geest om een der lantaarns voorop de locomotief te grijpen en er zich aan vast te klemmen. Op deze wij ze werd de man van een wissen dood gered. De hulpverleening. Zooals wij reeds zeiden werd de eerste hulp verleend door militairen uit de nabij- Eens op een dag vertelde hij mij dat een oude nicht hem vijftigduizend dollars had gegeven en hij vroeg mij om voor hem naar een Bank te gaan en een wissel te innen. Dat deed ik, zelfs inde ik er verscheidene voor hem. Hij wilde absoluut, dat ik tienduizend dollar voor mij zelf zou nemen, ofschoon ik eigenlijk liever zijn geld niet nam, maar hij beweerde, dat hij het best missen kon. Hij zou naar Europa, naar Davos gaan en ik zou meegaan. Den avond voor ons vertrek kwa men er een paar detectives om mij te spre ken, terwijl ik uit was. De politie zocht mij wegens het innen van valsche wissels. Die waren onder den naam van George J. Potter. Dit vertelde Dick mij, toen ik thuis kwam. Ik heb geen neef of nicht die George heet, zeide hij, het was alles valsch. Ik heb geen levende ziel in mijn familie, die mij zoo veel geld zou geven, maar ik wil nog niet sterven. Toch zal ik je niet laten zitten, ik zal bekennen en dan moet ik maar in de ge vangenis. Bazil streek met de hand over het voor hoofd en liep naar den schoorsteenmantel. Hij bleef staan met den rug naar zijn vader gekeerd en starrde in den ledigen haard. Natuurlijk (vilde ik dat niet hebben, ging hij voort, hij T /as stervend en ik maakte mij uit de voeten en vluchtte hierheen. Dick ging naar Davos. De laatste weken van zijn leven heeft hij in vrede en rust doorgebracht en gister is hij daar gestorven. Wij hebben samen heel wat van het geld gebruikt, maar ik had een duren eed aan Dick gezworen, dat ik zou trachten het te verdienen en het dan terug zou betalen. De graaf en Mary wisselden een blik, hun gelegen kazerne. De dooden werden in mili taire ziekenwagens weggevoerd, terwijl par ticuliere auto's, welke op den weg passeerden, werden gerequireerd om de gewonden naar Venlo te vervoeren, waar zij in het St. Jo- sephziekenhuis liefderijke verpleging von den. Inmiddels waren de doctoren Aug. Poulis- sen, G. van Hellemondt, Eug. Dubois en P. Janssen uit Venlo op het terrein van de ramp gearriveerd en met verschillende geestelij ken verleenden zij de eerste geneeskundige hulp. Ook de burgemeester van Venlo, mr. B. M. Berger, en tal van burgerlijke autoritei ten, waren spoedig ter plaatse. De politie hield de honderden, die zich op het vernemen van de droeve tijding naar de plaats van de ramp hadden gespoed, op een behoorlijken afstand. Brokstukken van de autobus werden over een lengte van honderd meter langs de spoor baan gevonden. De kap van de bus lag aan de andere zijde van den spoorweg. Het onderzoek naar de oorzaak. De marechaussee stelde onmiddellijk een onderzoek in en tegen 3 uur arriveerde het parket uit Roermond, de subst. officier van justitie mr. dr. P J. W. Rieter en de rechter commissaris mr. F. A. J. Marres. Over het resultaat van dit onderzoek valt uiteraard nog niets mede te deelen. Vast staat, dat de baanwachteres, mej. Eb ben, wier man als ploegbaas en oudste zoo* als wegwerker verder op den lijn aan den ar beid waren, te laat uit haar huis kwam om de spoorboomen neer te laten. Men deelt nog mede dat de vrouw, moeder van een groot ge zin in hoogst overspannen toestand naar het ziekenhuis te Venray is overgebracht. BUITENLANDSCH NIEUWS. EEN VRIEND VAN DUITSCHLAND. Engelsch kapitein vermaakt z*jn vermogen aan Duitsche oorlogsver minkten. De Engelsche rechtbank Heeft dezer be slist, dat het testament van den Engelschen scheepskapitein Robinson ten volle rechtsgel dig is, en dat zijn nalatenschap met aftrek van de gemaakte kosten ter beschikking moet worden gesteld van de Duitsche regee ring. De kapitein, die in het begin van 1930 is overleden, had in zijn testament bepaald, dat zijn vermogen van ruim 7000 pond ster ling ter beschikking van de Duitsche regee ring moest worden gesteld, die het bedrag moest aanwenden ten bate van Duitsche oor logsverminkten. Het overwinnende en welvarende Engeland zou zonder moeilijkheden in de gelegenheid zijn voor zijn eigen oorlogsverminkten te zor gen, aldus het testament van Robinson. Aan gezien hijzelf de treurige toestanden in Duitschland in de jaren na den oorlog had leeren kennen, had hij het juist geacht zijn geld aan de Duitsche oorlogsverminkten te vermaken. De nabestaanden van den kapitein, die het testament ongeldig wilden laten verklaren, hebben het proces verloren. SNEEUWVAL IN HET ZWARTE WOUD. Uit Freiburg wordt gemeld, dat het sedert Vrijdagavond in Opper-Baden en in het Zwarte Woud zwaar sneeuwt Tengevolge van den zwaren storm zijn het spoorweg- en te legrafisch verkeer verbroken, terwijl ook het telefonisch verkeer hier en dar verstoord is. DE A.S. REIS VAN WILKENS NAAR DE NOORDPOOL. Een Fransch blad publiceert nadere bijzon derheden omtrent de voorgenomen Noord poolreis, welke Wilkens begin Juli met een duikboot wil ondernemen. Wilkens, die met kapitein Byrd reeds een vlucht over de Noord pool heeft uitgevoerd, zal begin Juli op Spits bergen aankomen. Vandaar wil hij onder den oogen waren vochtig. Lord Warburton ging zachtjes naar hem toe, legde een hand op zijn schouder en zei Bazil, mijn jongen Het was een edele daad en ik keur die goed. Moge God je zege nen, ik ben trotsch op mijn zoon. Ik dank uen wat zegt Mary Je bent een held, mompelde zij, maar dat heb ik al dadelijk gevonden. De man, die te Davos overledèn was, had een volledige bekentenis opgesteld, waarin hij zijn vriend van alle schuld vrijspraak. Bazil werd dus bijna onmiddellijk daarna op vrije voeten gesteld. Na verloop van een maand trouwde hij het Mary. Lady Warburton was hem nu ook ge negen en verscheen bij het huwelijkdaar was ook de familie Wildairs en Hugo. Cosmo bleef afwezig. Hij kon het niet verdragen om het geluk te zien van zijn ouderen broeder, die hem van zijn aanstaande had beroofd, zoo- als hij beweerde en op raad van zijn vader was hij een poosje van huis gegaan. Terwille van je vader moet je den eer sten stap doen tot verzoening, als hij terug komt, zei Mary tot Bazil, terwijl zij samen op het vasteland op hun huwelijks reisje waren. Och, hij had ook wel een beetje rede* om boos te zijn. Hij heeft zich onverantwoordelijk gedra gen, zei Bazil verstoord. Maar jij hebt mij aan hem ontroofd Je moet het bijleggen. Wel, als ik moet, dan moet ik, zei Bazil, haar een kus gevend, ik ben nu ook zoo ge lukkig, dat ik iedereen alles zou kunnen ver geven. EINDE. A

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1