ijsgordel door naar de Noordpool varen. De duikboot is van meening een bijzondere pant- rseing voorzien, die er op is berekend aan den zwaarsten druk van het ijs weerstand te bieden. Teneinde ook door de dikste ijslaag te kunnen heenkomen, is op den toren van den duikboot een cirkelzaag aangebracht om het ijs te kunnen stukzagen. Ook zijn electri- sche verwarmingsapparaten aan boord om het ijs te kunnen smelten. De radio-installa tie aan boord van de duikboot is zoo sterk, dat men ook onder water voortdurend in ver binding met de buitenwereld zal kunnen blijven. BANDIETENJACHT DOOR NEW YORK. Spannender dan een film. Woensdag is New York in opschudding ge bracht door een met succes bekroonde jacht van een politieagent, heel in zijn eentje, op drie bandieten. De agent, die dienst deed te Brooklyn, poog de een auto aan te houden met drie leden van een bende, aansprakelijk voor 50 diefstal len in dezelfde wijk sedert Nieuwjaar. Zij losten vijf schoten op hem zonder hem te ra ken, waarop de man die chauffeerde tracht te hem te overrijden wat niet gelukte. De a- gent requireerdé' een voorbijkomende auto en vervolgde de bandieten door het Oosten van New York, staande op de treeplank en voort durend schietend, waarbij een der bandieten gewond werd. Door een botsing met een an dere auto werden zij uit de hunne geworpen; zij snelden naar een station van den viaduct spoorweg van New York met den agent op hun hielen. Ten aanschouwe van 300 ontstelde passagiers schoot de agent een der bandieten neer die van een hoogte van 15 m op straat te pletter viel. De tweede bandiet was den trein binnen gevlucht waar de agent hem met een vuist slag neervelde. De derde bandiet die gewond was wist in de verwarring te ontsnappen en verstopte zich op een naburig kerkhof. Toen ook hij gepakt was vond de agent dat hij dien dag genoeg had gedaan. HONGERSNOOD IN ARKANSAS. Het vee sterft langs de wegen. De gouverneur van Arkansas, die draadloos om hulp verzocht ten behoeve van een miili- oen hongerlijdenden in het door de droogte getroffen gebied verklaarde dat deze hulp onmiddellijk geboden was teneinde een groo- te sterfte te voorkomen. De toestand was ver schrikkelijk. Het vee sterft langs de wegen. Heele gezinnen zijn zonder voedsel. Tot nog toe is een bedrag van 7.716.000 dol lars in het hulpfonds van het Roode Kruis gestort. VREEMDSOORTIG ONGELUK. Te Attnang in Opper Oostenrijk is een oude schacht van een verlaten steenkolenmijn ingestort. Hierdoor ont stond een kuil in een akker. De boer wilde dezen kuil piet puin vullen. Toen hij met zijn wagen en paarden bij den kuil was gekomen brak hij echter dooi de dunne aardkorst heen en storte in de oude schacht. De boer raakte onder de paarden en werd vermorzeld. De dieren bleven ongedeerd. EEN HEETE DOUCHE. Ge ruimen tijd geleden had de filmster Juanita Hansen te New-York het onge luk in het hotel, waarin zij logeerde, ernstig letsel op te loopen, doordat toen zij in de badkamer een kraan van de douche opendraaide, zij plotseling over goten werd piet kokend water. Het ongeluk bleek een gevolg te zijn van het feit, dat op de kraan der koudwater- douche het woord „warm" en op die der heetwaterdouche „koud" stond aange geven. De filmster diende tegen het hotel een eisch tot schadevergoeding in, die thans door de rechtbank is inge- willligd, zoodat de hotelonderneming aan miss Hansen een bedrag van hon derd duizend dollar moet uitbetalen. BANDIETENVREDE. Al Capone, de koning der Amerikaan sche bandieten, heeft in een hotel te New-York een vergadering bijeengeroe pen van rivalen en vrienden, waarin hij een hartstochtelijk pleidooi hield voor de stopzetting en het schieten en moorden in de nachtclubs en andere publieke gelegenheden, daar deze mis daden te veel schade toebrachten aan de nachtclubs. De aanwezige bandieten leiders gingen hiermede accoord, zoo dat, zij het dan niet op officieel geze geld papier de vrede in de bandieten wereld is gesloten. Hoe lang dit zal duren valt te bezien. KONINGIN MARIA VAN ZUID- SLAVIE AANGETAST DOOR ZWARTE POKKEN. Als een loopend vuurtje deed te Bel grado plotseling het bericht de ronde, dat Koningin Maria van Joego-Slavie, die momenteel te Boekarest vertoeft, aldaar ziek zou zijn geworden en was aangetast door de zwarte pokken. Van officieele zijde werd het bericht beves tigd en werd tevens medegedeeld, dat de verschijnselen van de ziekte zich drie dagen geleden voor het eerst ver toonden. De ziekte ontwikkelt zich nor maal en complicaties hebben zich niet voorgedaan. Na het bezoek aan Zagreb had Koningin Maria zich dadelijk naar Boekarest begeven om daar eenige we ken bij haar moeder door te brengen. BINNENL. NIEUWS. ERNSTIGE VECHTPARTIJ Na een Werkloozendemonstratie Zaterdagavond ontstond te Surhuis- terveen (Fr.) tijdens een werkloozen demonstratie een vechtpartij, waarbij een werklooze een zijner kameraden een diepe snede in den buik toebracht. Het slachtoffer is, na door een genees heer te zijn verbonden, naar het zieken huis overgebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De dader heeft zichzelf bij de politie aangegeven. VEEL GRIEPONGEVALLEN TE BOXTEL Post en Spoorwegen hebben hulp noodig. De griep woedt te Boxtel in hevige mate. In sommige straten zijn huis aan huis geheele gezinnen ziek. Bedrijven als posterijen en Spoorwegen kunnen slechts door krachten uit andere plaat sen gaande worden gehouden. Bij de posterijen is, volgens de Crt, een beroep gedaan op de gepension- neerden uit het bedrijf, terwijL de be stellingen tot op twee zijn terugge bracht. Gevallen met doodeijken afloop kwannen tot nu toe niet voor. DE RIJKSMIDDELEN. Opbrengst f 1.600.000 minder. In de eerste maand van het nieuwe jaar zijn de Rijksjniddelen 1 6/10 milli- oen beneden 1/112 van de raming geble ven. De grondbelasting en de Personeele Belasting zijn bij dit cijfer uitgescha keld. Voor die beide belastingen, welke voortaan grootendeels aan de gemeen ten ten goede zullen komen, is 1/12 van de raming met 5,6 millioen over schreden. De oorzaak hiervan is, dat geraamd is wat in het dienstjaar 1931 aan het Rijk ten goede zal komen, ter wijl de opbrengst in de eerste maand nagenoeg uitsluitend betalingen bevat over vorige dienstjaren. OUD-MINISTER KAN NAAR DOORN. Uit Doorn meldt men, dat oud-minis ter Kan een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen Keizer. FAILLIET VERKLAARD. De Haagsche rechtbank heeft de Handels- en Landbouwbank en de spaar bank aan die bank in staat van faillise- ment verklaard. SLAPTE EN LOONSVERLAGING. Op de constuctie-werkplaats van de firma Kloos en Zonen te Alblasserdam zijn eenige werklieden ontslagen en bij de N.V. L. Spiit en Zoon Scheeps- en Werktuigbouw is medegedeeld, dat met ingang van 16 Febr. het loon met 10 pCt. wordt verlaag d. IN EEN DORSCHMACHINE GERAAKT. Aan de gevolgen overleden. De arbeider H. Triemstra die dezer dezer dagen op de boerderij van den heer Cremer te Carnwerd met een zij ner beenen in 'n dorschmachine raakte is in het academisch ziekenhuis te Gro nigen aan zijn verwondingen overleden BLOEDVERGIFTIGING De stukadoor H. Taley te Bergen op Zoom, die een onbeduidend wondje aan den pols had opgeloopen, kreeg bloed vergiftiging en is in het ziekenhuis aan de gevolgen hiervan overleden. GOEDKOOPE LAMPEN Te I.ent bij Nijmegen, werden door en kele jongens electrische lampjes langs de huizen der ingezetenen te koop aan geboden, ver beneden den prijs. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de knapen deze lampen uit de straatlan taarns hadden gestolen. MUSEUM TE MEDEMBLIK. Burg. en Weth. van Medemblik ont vingen van den betrokken minister het bericht, waarbij deze zich bereid ver- kaart, tot wederopzegging, de groote zaal in het kasteel Radboud ter beschik king van de gemeente te stellen, om deze in te richten tot museum. VERONGELUKT. Zondagmorgen is een dertigjarige spoorweg arbeider, wonende te Oost- en West Souburg die als hulp-rangeerder dienst deed, toen hij op de treeplank van een rangeerenden trein stond, met het hoofd tegen een seinpaal ge slagen op het stationsemplacement te Vlis- singen. De man is kort daarna aan de beko men verwondingen overleden. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Vrijdagmorgen werd de politie te Stellen dam gewaarschuwd, dat het huis van den heer Van Oostende langer gesloten bleef dan gewoonlijk. Daarop is de politie overgegaan tot het forceeren van de huisdeur, waarna zware kolendamp naar buiten sloeg. Men trof v. Oostende en zijn echtgenoote bewusteloos te bed aan. Door kunstmatige ademhaling eh met een zuurstofapparaat heeft men getracht de levensgeesten op te wekken, maar Zon dagmorgen is de man aan de gevolgen overle den. Voor het leven van zijn vrouw wordt ge vreesd. GELDWISSELENDE ZIGEUNERS. Den laatsten tijd wordt Nijmegen onveilig gemaakt door z.g. zigeunertypen, die vooral bij winkeliers, maar ook wel bij particulieren hun slag trachten te slaan met den bekenden truc van geldwisselen. Onder velerlei verha len en voorwendsels probeeren zij dan zilver geld met een bepaalde beeltenis of bankbil jetten met een zekere serieletter te krijgen en het eind van het lied is meestal, dat het ongure volkje kans gezien heeft een geldsbe drag heimelijk te doen verdwijnen. Ondanks dat herhaaldelijk tegen deze praktijken ge waarschuwd werd, is thans weer een winke lierster de dupe van een zigeunervrouw gewor den, die na het wisselen tot de ontdekking kwam, dat een bedrag van 12 was verdwe nen. AUTODIEF AANGEHOUDEN. Zaterdagavond vervoegde zich bij een ga ragehouder te Nijmegen een Duitscher, die zeide met zijn auto van Düsseldorf te komen en nog door moest naar Amsterdam. De man deed een heel verhaal, dat hier op neer kwam dat hij door een samenloop van omstandig heden niet over de benoodigde contanten be schikte en daarom den garagehouder ver zocht hem een bedrag voor te schieten. Het gedrag van den man wekte den argwaan van den garagehouder, die de politie waarschuw de. Deze nam den man in verhoor en al spoe dig bleek, dat hij de auto ontvreemd had van zijn patroon en voornemens was den wa-1 gen te Amsterdam te verkoopen Hij werd in bewaring gesteld en zal aan de Duitsche jus titie worden uitgeleverd. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag te omstreeks 12 uur was de smid van de brouwerij de Gekroonde Valk aan de Wijnbrug te Dordrecht bezig eenige vaten bier te lossen. Plotseling gleed hij uit en viel hij in de Voorstraathaven. De 68-jari ge man werd dood opgehaald. De man was gehuwd. EEN FANTAST Een dezer dagen kwam zich een vijftienja rige jongen uit Zevenaar bij de politie te Antwerpen aanmelden en deed daarbij een zonderling klinkend verhaal, meldt de „Etoi- le Beige." Hij is werkzaam op het bureau van de Bre- dasche Radio Centrale. Toen hij een paar dagen gelden op het br eau zat, werd hij ver rast door de komst va. een vreemden man, die hem, dreigend met een dolk, beval de plaats van de brandkast te wijzen. De onbe kende forceerde deze kast, nam den inhoud mee en dwong bij zijn heengaan den jongen mee te loopen naar Neerpelt. Daar gaf hij hem een regenjas en een pet en nam hem mee naar Antwerpen, waar de onbekende man verdween. De jongen is daarop naar een hotel gegaan, waarvan hij den naam niet meer wist op te geven en vervoegde zich toen bij de politie. Hij had nog 27 op zak. De politie en zij zeker niet alleen staat zeer sceptisch tegenover dit verhaal en haalde er den Nederlandschen consul bij, die op zijn beurt de ouders waarschuwde. Ingezonden Stukken. Wieringen, 15 Februari 1931. Geachte Redactie! Gaarne verzoek ik een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, alwaar ik u bij voorbaat voor dank. In de Raadsvergadering van 7 Februari toch werd besloten om een motorbrandspuit voor Den Oever aan te schaffen. Ik vraag mij thans af wat wordt er eigenlijk voor het West-eind van Wieringen gedaan Zoo is er aan Den Oever een klok aan Oosterland is er een of zal er toch binnen korten tijd een komen zoo worden er scho len bij scholen gebouwd. Thans komt er weer een brandspuit Maar, wat is er van dat alles aan het West- eind van Wieringen En nu mag het Oost-eind van Wieringen zich snel uitbreiden, maar op het Westeind wordt ook steeds gebouwd. En daarom hoop ik, dat in de eerstvolgen de Raadsvergadering er een voorstel van B. en W. mag komen, om in de Westerlander kerktoren een klok te plaatsen. En zoo niet, dat dan een van de raadsleden de moed zal hebben om met dat voorstel te komen. Want nemen wij Westerland en De Haukes bij el kaar, dan zal het wel ja zoo groot wezen als Oosterland. Geachte Redactie, nogmaals dankend voor de ruimte. P. VEERDIG, Westerland. GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. HOLLAND BELGIE, 29 MAART. Zondag 29 Maart a.s. wordt in Amsterdam de interlandwedstrijd gespeeld Holland-België. Zij, die deze wedstrijd wen- schen te bezoeken kunnen zich hiervoor aan melden bij den Secr. van de vereen. Succes. Kerkplein, 10, waar alle gewenschte inlich tingen zoo noodig verstrekt worden. Opga ve tot uiterlijk Zondag 1 Maart. Een nieuwe eigenaar. De heer D. Tijsen Cz. te Den Oever, heeft van den heer A. J. Wem- menhove aldaar het woonhuis met café uit de hand gekocht. De heer Tijsen zal op den len Mei a.s. de zaak aanvaarden. Uitvoering „Harmonie." Zaterdag- en Zon dagavond heeft de muziekvereeniging „Har monie" haar jaarlij ksche uitvoeringen in Coneordia voor de leden gegeven. Deze avonden stonden op hoog peil. Naast een heel goed instrumentaal programma, werd een tooneelstuk opgevoerd. Het viertal nummers wat „Harmonie" ten gehoore bracht was subliem te noemen. Evenals andere vereenigingen heeft Har monie te kampen met ziekte onder haar le den. Allereerst als belangrijke factor, was de di recteur de Heer P. Bruul om bovengenoemde reden verhinderd, wat direct een geduchte handicap is. Immmers hij heeft gedurende vele weken de diverse werken ingestudeerd, zoodat hij opvatting en tempo de leden als het ware heeft ingegoten. Wanneer men dan plotse ling voor het feit komt te staan dat de inge studeerde nummers onder andere directie uit gevoerd moeten worden, behoeft men niet verbaasd te staan als eens een misslag wordt gemaakt, doch deze zijn niet gemaakt, al thans niet zoo, dat het storend was. Het corps beschikt over een aantal beproef de krachten en 't frappeert steeds, welk een mooi ensemble met fanfare is te berei ken. No. 2 was heel mooi, en is een zwaar num mer. De Heer P. Kreiger uit Den Helder was zoo bereidwillig „Harmonie" over de moeilijkhe den heen te helpen, "geheel onvoorbereid heeft hij den Heer Bruul op uitnemende wij ze vervangen. Na de pauze werd opgevoerd„Er Staat Geschreven",? tooneelspel in vier bedrijven door Jaap van der Poll. Voor dilletanten een zeer zwaar stuk, waar iedere rol van beteekenis in is, hetzij klein of groot, het is één en al een dramatische han deling, Het Schouwtooneel heeft dit stuk een poos op haar reportoire gehad mevr. de Boer van Rijk speelde de rol van mevr. Henderson, ter wijl de auteur van het stuk zelf de rol van Thomas vervulde. De korte inhoud van het stuk is als volgt De handeling speelt zich af in Engeland, in de eerste dagen van 1914. Als het doek opengaat, krijgt men in een smaakvol gemeubileerd vertrek, het huis van de familie Henderson. Klokgelui klinkt alom, het alarm verspreidend dat Engeland zich opmaakt om oorlog te gaan voeren. James Henderson, een in zijn land miskende opera zanger, is daar hevig over ontstemd, wat hij niet onder zich kan houden. Gekkenwerk is het om te gaan oorlogvoeren, voor wat enke le belanghebbenden zegt hij en bedankt er dan ook feestelijk voor, om voor de eer van zijn Vaderland te vallen. Hij wijkt naar Zwe den uit met een operagezelschap. Zijn moeder kan zich volkomen met zijn plannen vereenigen, zij verfoeit den oorlog tot in het diepst van haar wezen en tracht met alle mogelijke moeiten haar oudste zoon Thomas, van zijn plan om te gaan teekenen als vrijwilliger, af te houden. Florence, Thomas' vrouw smeekt hem al thans te wachten totdat het móetde eer van zijn land gaat hem boven alles. En als zijn vriend Freddy dan komt binnen stuiven en vertelt, dat hij geteekend heeft, en zijn schoonvader Mr. Parker een oude conserva tieve heer het jammer vindt dat hijzelf niet meer mee kan doen is Thomas niet meer te houden. Triomfantelijk komt hij terug en vertelt dat men staat te dringen voor de werf bureaux om maar te mogen teekenen. Iets wat boven het begrip van James gaat, deze komt juist afscheid nemen, om te gaan uit wijken en dus moreel te deserteeren en waar Thomas zijn misnoegen over geeft te kennen. Thomas gaat naar het front en raakt ge wond'; berichten of zijn wonden van ernsti- gen aard zijn kan men niet te weten komen. Totdat Mr. Parker een telegram ontvangt van Thomas zelf, waarin hij meldt dat hij invalide is en hulp noodig heeft bij aan komst Mr. Parker heeft tevens de opdracht om de vrouwen voor te bereiden. Zijn beide armen zijn geamputeerd en bo vendien is zijn gezicht zodanig verminkt, dat hij er afschrikwekkend uitziet. Zijn vrouw, waar hij volkomen in heeft geloofd dat zij hem ondanks alles zou blijven liefhebben, vindt hem afzichtelijk en kan alleen maar medelijden voor hem hebben. Liefde, zooals die tusschen man en vrouw moet zijn, kan zij niet meer voor hem ge voelen. Het gevolg is, dat er steeds meer ver wijdering tusschen de echtgenooten plaats heeft en Florence naar haar vader teruggaat. Thomas die van zijn vaderlandsch liefde grondig is genezen, wordt door het vaderland per jaar met 50 pond sterling afgescheept, een bedrag wat James op één avond verdient met zingen nu hij naam gemaakt heeft in het buitenland. James wordt nu bewierrookt door de cou ranten, die hem vroeger afmaakten, hij steekt nu dapper de draak met zijn dierbare land- genooten. Nu Thomas zijn oogen eindelijk open zijn gegaan en de lust tot werken weer bij hem opkomt, besluit hij lezingen te gaan houden tegen zijn regeering, iets waar zijn moeder ten volle mee instemt. De eerste lezing welke hij aan zijn moeder dicteert, draagt het op schrift Er Staat Geschreven van liefde en nog eens liefde, en de menschen doen niet anders dan elkaar vernielen in blinde haat. De rollen waren zonder uitzondering in goede handen. Mej. Gr. Bosker Jd., als mevr. Henderson, heeft van het begin tot het eind het stuk ge dragen geheel ingeleefd had zij haar rol, haar spel boeide steeds, en vertoonde geen moment een inzinking. Haar spel met de an dere figuren was af en iedere zin die zij sprak, zat vol leven en had beteekenis. Als zij b.v. in 't tweede bedrijf, terugkomt van haar bezoek aan het blindenhospitaal, en dan vertelt, dat zij met soldatenauto is mee gereden, en nog nimmer van haar leven zoo het hof is gemaakt, dan ziet men haar inder daad, stoeiende tusschen soldaten op een auto zitten. Het spel van Mej. Gr. Bosker zat vol fijne trekjes. Den Heer Corn. J. Bosker, had als Thomas, een zeer goede opvatting van deze zware rol, heel mooi vertolkte hij de ernstige doch rus- telooze figuur die Thomas is, fijn doorvoeld zonder overdreven phatos in het eerste be drijf, wanneer hij voor de eer van zijn vader land opkomt. In het begin van het derde bedrijf wat te bruut tegen zijn moeder. Een dankbare rol, waar heel veel ingelegd moet worden. De Heer J. Bosker Oz., precies geknipt voor de zwierige rol van James een echte cynicus, hard en koel, en toch die de lieve jongen van zijn moeder, die hem een tikje aanmoe digt in zijn egoïstische levensopvatting. Mej. A. Duijnker, was de echte Florence, een warme melodieuse stem, groote mooie oo gen, natuurlijk spel gevend, heeft zij met Thomas en Mevr. Henderson, prachtige spel momenten laten genieten. De Heer Jb. Bakker, als Mr. Parker, heeft weer eens getoond dat hij uitzonderlijk ge schikt is, om de fijne puntjes in zijn rol te ontdekken. Geheel en al de aristocratische goedprater van den oorlog. Man van groote woorden zweept hij de jongeren op om dienst te nemen. Later als hijzelf in de hoek zit waar de klappen vallen, is hij de volkomen gebroken man. Heel mooi uitgebeeld. Mevr. M. Asjes-Maars, als Ivy O'Brien was op en top het wereldsche vrouwtje van de beroepsofficier, oogenschijnlijk oppervlakkig, maar diep voelend. De diverse toiletten werden, zooals het een lady betaamt, met smaat gedragen. De Heer Jb. Gorter, als Freddy, was het echte verwende rijkelui's zoontje, met groot enthousiasme zich ergens voor gevend, maar daden hö maar. Evenals James geknipt voor zijn rol. En ten slotte de jongste kracht van „de troep", Simon de Jong, als John, eigenlijk te jeugdig voor deze rol, maar heeft toch goed zijn best gedaan in het samenspel met mevr. Henderson, ging de dialoog natuurlijk boven zijn krachten. Een lastige rolmaar, Simon beduidt een goede kracht voor de toekomst Het stuk zat er goed in over het algemeen en er is hard gerepeteerd. Het spreken was op kleine uitzonderingen na, subliem. De aankleeding van het tooneel was keurig verzorgd, de verlichtingen waren vooral in 't vierde bedrijf heel mooi. Aan de grimatie had iets meer zorg besteed kunnen worden. Teekenend dkt het stuk sprak tot de toe schouwers en dat de spelers wisten te boeien, was de absolute stilte die er heerschte onder het spelen. Aan het slot van beide avonden, sprak de Voorzitter de Heer Corn. J. Bosker de wensch uit, dat de opvoering van „Er Staat Geschre ven" een steentje mag bijdragen voor de vredesgedachte. Th. v. V. Een electrisch strijkijzer Cadeau. Naar wij vernemen, is ret Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noordholland voornemens, om aan elk bruidspaar in de gemeenten, waar het Bedrijf rechtstreeks stroom aan huis levert, voortaan een electrisch strijkijzer ten ge schenke te geven. Woningbouw. Door den aannemer J. C. Klein zal in den Polder Waard Nieuwland een boerderij met woonhuis worden gebouwd voor rekening van den heer P. Post. Voor re kening van de Kerkeraad der Gereformeerde Kerk zal achter de kerk aan de Beltstraat een woonhuis worden gebouwd door den aan nemer H. Juisting. Waterleiding. Gedurende de mand Januari zijn alhier 8 perceelen aan de waterleiding aangesloten. Wijzigingen in de visschersvloot. Het vaar tuig W.R. 166 is door den eigenaar J. Rotgans Nz. verkocht aan J. Rotgans Cz. alhier de open boot W.R. 42 door D. Bais aan M. de Haan Wz. alhier het vaartuig W.R. 237 door Jac. H. Krommedam aan J. Breet Jz., terwijl de motoraak W.R. 112 is verkocht aan C. v. d. Plasse te Ierseke. J. V. O. Wieringen. Naar men ons mede deelt, zal de afd. Wieringen van den Jeugd bond voor Onthouding (J.V.O.) op Zaterdag 14 Maart a.s. een propaganda-avond houden te Hippolytushoef, waar als spr. optreedt Geert van Oorschot uit Amsterdam, terwijl de avond verder door de afdeeling zelf gevuld wordt met tooneel, zang, volksdansen enz. De Heer L. J. Peeters, thans werkzaam op het hoofdkantoor van de M.U.Z., zal bin nenkort een gelijksoortige betrekking aan- yaarden bij een werk in Spanje. Doopsgez. Gemeente. Vrijdag 20 Februari 's avonds 8 uur Jongerenkring. Benoemd. De Heer J. Wouda alhier is be noemd tot sluiswachter bij den Waterstaat met standplaats Medemblik. Aangenomen. De Heer L. Geusebroek heeft zijn benoeming van toezicht op het lager on derwijs aangenomen. Uitslag verkooping door de erven Corn. Koorn Jbz. ten overstaan van No taris Obreen, j.1. Zaterdag in het café Jb. Duijnker. Ie Een woonhuis te VVies- terland, kooper de heer C. Vermeulen voor f 1350.-; 2e. Achtergelegen land, kooper dezelfde voor 460.-; tezamen is de opbrengst dus f 1810.- Nieuwbouw. Door den aannemer J. C. Klein zal op een perceeltje bouwter rein van den heer B. H. Kraan aan de Klieflstraat een burger woonhuis wor den gebouwd voor den heer J. Leen, welke voorn, bouwterrein had aange kocht. Succes - Nieuws. Uitslag der j.1. Zon dag gehouden wedstrijd te H.hoef. Suc ces IV - HRC V 1 - 7. Succes III - Petten I 3 -- 3. De aspiranten - elf tallen en Succes I hebben wegens ter reinafkeuring niet gespeeld. Voor de Kroon. Op Woensdag 18 Febr a.s. zal voor den Raad van State in openbare zitting worden behandeld het beroep van enkele ingezetenen van Wieringen tegen het Raadsbesluit tot stichting van een Openbare Lagere school te Den Oever. Voor de adressanten zal worden ge pleit door Mi', de Vries; voor het Gem. bestuur door Mr. Blaupot-ten Cate. Een vrouwelijke Candidaat. Naar men ons meldt, zal de afd. Wieringen der S.D.A.P. ook een vrouwelijke can didaat op de lijst voor de a.s. Raadsver kiezing plaatsen, en wel Mej. D. Wit- Slikker te Den Oever. Nieuwe Zaak. Naar men ons meldt zal aan de Hofstraat te Den Oever een woonhuis met slagerij voor rekening van den heer Philip Deijs worden ge bouwd. ANNA PAULOWNA. O.B.K. Het verslag van de uitvoering van de tooneelvereeniging O. B. K. j.1. Zondag in Veerburg, bewaren wij tot een volgend nummer, waar er dan te vens een tooneelkiek bij wordt ge plaatst. Veel zieke menschen. In veel gezin nen hier in deze gejneente heerscht de griep. Velen moeten hiervoor te bed anderen weten het nog zoowat loopen- de te houden, doch bijna geen en kel gezin, of een of meer leden zijn door de „griep" aangetast. Overdracht van Zaken. De heer Roe- lofs, Mr. Bakker aan de Kleine Sluis, heeft, zooals we vernemen, zijn bakke rij uit de hand overgedaan aan den heer J. Grin, die sedert jaren bij eerst genoemde als knecht in dienst is ge weest. Een derde opvoering. Wél succes Naar wij vernemen geeft de Tooneel vereeniging O.B.K. nog een opvoering van „Er staat geschreven" en wel aan de Oudesluis op 15 Maart a.s. op uitnoo diging van de Afd. Bond voor Staats- pensionneering, aldaar. Kleine Oorzaken, lastige gevolgen I Zaterdagmorgen, toen de Vrachtrij der K. Volder aan de Oostermolenvaart wilde draaien met zijn vrachtwagen, zakte deze, doordat Volder te ver in de kant geraakte, geheel weg. De wagen stond met de as op den grond. Direct een span paarden gehaald en ook dezen konden de wagen niet van haar plaats krijgen. Toen nóg een paard en daarnaast nog veel men- schenkracht en eindelijk dan wist men de auto uit haar verzakte positie te halen. Maar o spel van het noodlot, bij het uitrijden kreeg de auto een beetje te veel gang en botste tegen 'n bok van de Rijks telefoon. Deze werd natuurlijk beschadigd en vele lijnen tortten naar beneden.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2