mir' Abdijsiroop Stop vlug dien GRIEP-aanval TWEEDE BLAD. VRIJDAG 20 FEBR. 1931. No. 15. BINNENL. NIEUWS. TARWEWET DOOR DE EERSTE KAMER AANGENOMEN. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 23—20 stemmen. Van de rechterzijde stemden alleen de hee- ren Arntz (R.K.) en Pollema (C.-H.) tegen het ontwerp, van de linkerzijde alleen de heer Smeenge (lib.) er voor. Overigens stem den de leden van de rechterzijde vóór, die van de linkerzijde tegen. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE POSTVLUCHTEN OP INDIë. De P.H.-A.F.O. gestrand. Bij Popelin. Bemanning onge deerd. Het postvliegtuig, de P.H.-A.F.O., dat Don derdagmorgen naar Indië vertrokken is, heeft bij Popelin (in Tsjecho-Slowakije) een nood landing gemaakt en is daarbij over den kop geslagen. Verscheidene uren hadden Frijns en Both al boven de wolken en boven den mist geze ten, zoo lang, dat zij het beter oordeelden om maar te trachten onder het zware wolken dek te komen en landing uit te voeren tenein de zich te kunnen oriënteeren. Onder de wolkenlaag gekomen, bleek de geheele aarde met een sneeuwlaag bedekt te zijn. Frijns koos voor zijn landing een veldje, dat er zoo op het oog van boven af gezien, uiterst geschikt uitzag. Maar bij het landen bleek de sneeuwlaag veel ongerechtigheid te bedekken, althans bij het inkomen van het terrein heeft de machine blijkbaar een of ander obstakel geraakt, en is over den kop geslagen. De bemanning bleef bij dit ongeval gelukkig ongedeerd. ITALIË ZAL DE INVOERRECHTEN VERHOOGEN. Op maïs en vee. In de Italiaansche Kamer heeft de minis ter van handel medegedeeld, dat de regee ring de invoerrechten op mais en vee zal ver hoogen, zoodra de desbetreffende handelsver dragen afgeloopen zijn. LCHT VAART. 78-JARIG UITVINDER DOODGEVALLEN. De rijke industrieel Empy Daviqs is gisteren op Roosevelt Field (New York) met zijn me talen glijvliegtuig komen te vallen en was op slag dood. Da vis was78 jaar Hij had een uitvin ding gedaan, die, naar zijn meening, een to tale wijziging zou brengen in de aviatische wetenschap. Hij had twee jaren lang aan die uitvinding gewerkt en was er uiterst geheim zinnig mee. De eerste vliegpoging met het door hem geconstrueerde toestel koste hem het leven. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. De bouw van 4 landbouwschu- ren in de Wieringermeer, welke als barakken zijn ingericht, is gegund aan den laagsten inschrijver den heer C. Blaauboer te Scha- gen voor de som van 59560.—. STOLPEN. P. W. N. Het leggen van een transportleiding van de Stolpen naar Anna Paulowna voor het Prov. Waterleiding Bedrijf is bij onderhandsehe aanbesteding gegund aan de fa. C. de Ruiter te Haarlem. Overgeplaatst De heer C. van Oort, assis- tent-dienstgeleider bij de Directe Belastin gen te Schagen, voorheen te Sint Maarten, wordt 16 Maart a.s. overgeplaatst naar Rot terdam. Niet aangenomen. Ds. G. Hornstra te Koog aan de Zaan heeft het beroep tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Schagen niet aangenomen. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 22 Febniari. NED. HERV. GEMEENTE. Schagerbrug geen dienst. Oudesluis 's avonds 7 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug geen dienst. Burgerbrug v.m. 10 uur Ds. Enklaar Doop. Callantsoog v.m. 10 uur Ds. Damstée. Petten voorm. 10 uur Ds. Witkop. EVANGELISATIE Schagen voorm. 11 uur Ds. Gravemijer van Amsterdam Nam. geen dienst. Breezand vm. 10 uur de heer Boon. Nam. 3 1/2 uur de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. Vereeniging „Huisverzorging" Wierin gen. Bovengenoemde vereeniging hield Donderdagavond een algemeene verga dering in Hotel Lont te H.hoef. De opkomst had beter kunnen zijn. De presidente, Mevr. G. de Haan-Bos- ker roept de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de nieuw benoemde secretaris van het Witte Kruis, alsmede de overige bestuursle den. Spr. hoopt, dat de heer Noorden het voetspoor van den heer Van 't Hof zal volgen; hij was altijd een vraagbaak, en steeds tot hulp bereid. Spr. dankt den heer Van 't Hof namens de veree niging voor het vele en gewaardeerde werk, wat hij voor „Huisverzorging" heeft gedaan; wij zullen hem noode, missen. Sinds 1927 is geen algemeene verga dering gehouden; reglementair be hoeft niet ieder jaar vergaderd te wor den met de leden; wij hadden dan ook, een grootere opkomst op deze verga ring verwacht. De vereeniging staat een algemeen belang voor en door een jaarvergade ring wordt het zakelijk karakter te vens gediend. Door vertrek en overlijden hadden eenige wijzigingen in 't bestuur plaats. Een bijzonder woord van dank meent spr. tot Mevr. Zomerdijk-Mekken te. moeten richten, die om gezondheids redenen haar bestuursfunctie heeft moeten neerleggen. Het vele werk wat door haar in het belang van „Huis verzorging" is gedaan is moeilijk te releveeren. Dat „Huisverzorging" haar belangstelling nog heeft, getuige haar aanwezig zijn op deze vergadering als gewoon lid; dit stellen wij op hoogen prijs. Na deze openingsrede van de presi dente, leest de secretaresse Mevr. M. Koorn-Berkemeijer de notulen der vo rige vergadering voor, welke onveran derd worden goedgekeurd. Jaarverslag van de secretaresse Wij verwijzen onze lezers naar het verslag van de vergadering van het Wtitte Kruis, waar dit verslag is in opgeno men, evenals de rekening en verant woording van de penningmeesteresse. De rekening was bereids goedgekeurd door een commissie. Bestuursverkiezing Een rooster van aftreden, daartoe gemaakt, geeft aan, dat Mevr. Buma-Lentz dit jaar zal moe ten aftreden. Deze wordt met 12 tegen 2 stemmen herbenoemd en neemt de functie weder op zich Opgemerkt dient nog te worden, dat de presidente en secretaresse benoemd worden door de vereeniging Het Witte Kruis. Doel der Vereeniging: De Presiden te, en verschillende leden bepleiten de noodzakelijkheid, dat de leden een uit treksel ontvangen van het reglement. Zeer velen zijn er immers nog, welke niet voldoende op de hoogte zijn van het doel en streven der vereeniging, n.m. hulpverschaffen bij ziekte der huisvrouw. W(aar het gezin reeds ern stig te lijden heeft als de vrouw ziek is, wordt er naar gestreefd om het ge zin zooveel mogelijk op peil te houden. In dit uittreksel staat tevens de werk- verdeeling van het bestuur opgeno men, alsmede die der bezoekdame. Een voorname bepaling in het regle ment is, dat geen hulp behoeft te wor den verleend in een gezin, waar be smettelijke ziekte heerscht. Indien 'n verzorgster zich vrijwillig beschikbaar stelt, gaat dit buiten de verantwoor ding dei- vereeniging om. De tarieven. De tarieven welke door de vereeniging worden geheven worden, gezien de minder goede ver houding, welke zij tot de inkomsten hebben, aan een herziening onderwor pen. De vergadering stelde na eenige discussie de volgende tarieven vast: Bij een inkomen tot f 15.- per week moet voor hulp worden betaald door de leden f 0.50 p.w. Tot f 20.- 0.75 p. w.; Tot f 25.- fl.- p.w.; Tot f 30.- f 1.50 p.w.; Tot f 35.-: f2.- p.w.; Tot f 40.- f2.50 p.w.; Tot f 45.- f3.- p.w.; Tot f 50.- f 3.50 p.w.; Tot f 55.- f 4.50 p.w.; Tot f 60.- f5.50 p.w. Tot f 65.-: f 6.50 p.w. Verschillende zaken, niet op de agen da vermeld, worden nog behandeld o. a.: subsidieaanvragen van 't hoofdbe stuur. De presidente zegt, dat een dergelijke aanvraag tot het H.B. is gericht, doch het antwoord hierop ontvangen luidde: dat wel eens een tegemoetkoming in de oprichtingskosten wordt gegeven, doch geen subsidie wordt verstrekt. Alsnog zal gepoogd worden een ver goeding te krijgen. Aangezien het zeer moeilijk is om steeds losse krachten te krijgen, die te vens capaciteiten bezitten als verzorg ster, zal ei' een krachtige actie op touw gezet moeten worden tot het werven van nieuwe leden en begunstigers, daar dan over eenigen tijd kan worden over gegaan tot het aanstellen van een vas te verzorgster. De contributie kan geen bezwaar zijn om lid van „Huisverzorging te worden Deze bedraagt voor leden f '2.- per jaar- en voor begunstigers f 5.- en hooger. Hierna sluiting. Uitvoering „Zang en Vriendschap" Bovengenoemde vereeniging geeft op Zaterdag 21 Maart a.s. een Concert in „Concordia." Uitgevoerd wordt o.a. door het Koor „De Lentenachtsfantasie van A. Paardekooper, groot koorwerk met solostemmen. Bovendien zal ge tracht worden wederom de medewer king van de Schager orkestvereeniging te verkrijgen. Feestavond V. V. M. P. Naar men ons meldt hoopt de vereeniging van M.U.Z. Personeel V.V.M.P. alhier op 11 April een feestavond te Hippolytushoef te geven. Het programma zal bestaan uit muziek en tooneelnummers, en wordt geheel afgewerkt met eigen krachten. Het Postvervoer naar Wieringen. Naar men ons meldt heeft de firma Prins, autobusdienst Helder Wieringen voor het vervoeren van de post bedankt Door de directie van de Posterijen wor den thans gegadigden verzocht in te schrijven voor het vervoer. Politie: Gevonden een slinger van ?n Minerva-auto. Inlichtingen bij Briga dier Witvliet, Hippolytushoef. Gevonden een bruine damesporte- monnaie, inhoudende eenig geld. Inl. Gem. Bode. Raadsverkiezingen. Wij vernemen, dat de afdeeling Wieringen der S.D.A.P. bij de dit jaar te houden verkiezingen voor den Ge meenteraad zal uitkomen met de volgende candidaten D. Oden, W. F. Lub, P. Kooij, L. Wigbout, D. Wit-Slikker, Fr. Bontkes, (naar voorkeur gerangschikt), verder in alphabeti- sche volgorde T. Bakker, R. Hulsebos, C. v. d. Slikke, P. J. Steinmetz, H. Stubbe en P. Veerdig. De definitieve volgorde zal op de eerstvolgende afdeelingsvergadering worden vastgesteld. Herhalingsoefeningen. De volgende dienst plichtigen uit deze gemeente moeten in 1931 opkomen voor herhalingsoefeningen G. Moermond, lichting 1926 op 10 September voor 17 dagen te Breda bij het 14e Reg. Inf.; J. J. Bruul, lichting 1928 op 20 Juli voor 24 dagen te Den Helder, J. Smid, lichting 1928 op 27 Juli voor 17 dagen te Den Helder, bei den bij het Reg. Kustartillerie. Gewetensgeld. Ten bate van de gemeente Wieringen is gewetensgeld gestort tot een bedrag van 150. Bouw van woonketen. Te Westerklief zal een woonkeet worden gebouwd voor rekening van den heer Heer R. G. Mast uit Boornber- gum in de Elft twee woonketen voor de hee- ren H. Heidema, alhier, en J. Ellens uit Sint Nicolaasga. De nieuwe brandspuit voor Den Oever zal heden Vrijdag 2Q Februari aankomen en nog denzelfden dagoorden beproefd. Goed afgeloopen. Door schrikken sloeg het paard van den landman J. S., aangespan nen voor een wagen in de Beltstraat op hol. Plotseling sloeg de wagen om en het hollen de dier sleurde den wagen en voerman mee. Gelukkig werd het ongeval gezien en spoedig toegeschoten hulp grepen het paard en brach ten het tot stilstand, zoodat erger werd voor komen. De voerman had wonder boven won der geen letsel bekomen, ook het paard mankeerde niets, alleen wat averij aan de wagen zoodat alles best afliep. Een vluchteling. De landman J. B. vervoer de op een driewielige kar een kalfje, welks beestje voorzeker niet op een ritje gesteld was, daar het over de hekken uit de kar sprong en op den straatweg terecht kwam. Bij dezen sprong dachten omstanders die het geval zagen, dat bij deze hooge sprong 't beest zijn pooten brak, doch niets van dat alles, het stond op en ging aan de wandel. De voerman had van 't gebeurde niets ont dekt en reed door, totdat anderen hem op 't verlies wezen en ja hij aanschouwde zijn lee- ge kar, dus omgekeerd en 't beest wat inmid dels was opgevangen werd weer opgeladen en nu vastgezet, zoodat de heer B. toen zijn kalfje naar den nieuwen eigenaar bracht. SUCCES-nieuws. De wedstrijden voor a.s. Zondag zijn Succecs 2—Oudesluis I. Suc ces IIID.E.S. I (Barsingerhorn). Uit gaan Succes I naar Wieringerwaard Succes IV naar Helder VI Succes-asp. naar Helder Asp. Propaganda-kunstavond .„Nederlandsche Blindenbond". Uitgaande van bovengenoemde organisatie zal op Zaterdag 7 Maart a.s. in de zaal van den Heer M. de Haan te Wieringen een propaganda-kunstavond worden gehou den. Welwillende medewerking voor dezen avond zal worden verleend door de Heeren H. J. Bresser, Bariton van Arnhem H. v. d. Heuvel, Declamator van UtrechtA. Krijgs man, Pianist van Den Helder eveneens blin den, leden van den N. B. B. en van de Man dolineclub O. K. K. te Wieringen. Als spreker zal optreden de Bondspropagan dist, de heer Joh. van den Berg van Ooster- Beek. Van harte hopen wij dat voor dezen avond groote belangstelling zal bestaan, im mers heeft de N. B. B. in zijn streven zoozeer van noode, de belangstelling en sympatliie van allen die met 't lot der blinden begaan zijn en die mede willen werken hun toestand te verbeteren. Tot dusver verkeeren de blinden over het algemeen nog in zeer ongunstigen omstan digheden. Zij hebben dikwijls een driewerf kruis te dragen dat der blindheid, der armoe de en ten slotte dat der diepe afhankelijkheid De oorzaak van dezen toestand is, dat in ons land de blindenverzorging bijna geheel wordt overgelaten aan de particuliere liefdadigheid. Ofschoon hierdoor veel goeds voor de blinden tot stand is gebracht kan de liefdadigheid ten eenen male niet voorzien in de behoeften der blinden. Het groote verlangen der blinden is, niet beschouwd te worden als stakkers, doch als gelijkwaardigen in de maatschappij werkzaam te zijn. Het is reeds voldoende ge bleken dat de blinden nog zeer veel kunnen leeren. Hiertoe is echter in de eerste plaats noodig goed onderwijs en uitgebreide vakop leiding. In dit verband streeft de Bond naar leerplicht ook voor het blinde kind. De blin den hebben dringend noodig de hulp der ge meenschap. Over dit alleszins belangrijke vraagstuk, waarbij in ons land ruim 4000 menschen zijn betrokken, zal door den heer Joh. v. d. Berg, die in 't geheele land voor de belangen van zijn lotgenooten pleit, ook hier worden ge sproken. Gezien echter de zeer goede medewerking die we hierboven noemden, belooft het niet alleen een leerzame, doch tevens een kunst en genotvolle avond te worden. De entree is bepaald op slechts 50 cent. Moge dit voor niemand een bezwaar zijn. Pro gramma's (tevens bewijs van toegang) zullen U dezer dagen door jonge dames en anderen worden aangeboden, en zijn tevens verkrijg baar gesteld bij HOTEL DE HAAN en in BOSKER'S BOEKHANDEL. Komt dan zelf en brengt anderen mede, steunt allen den zwaren strijd der Nederland sche blinden, voor meer bestaanszekerheid en levensgeluk. Het Comité van voorbereiding te WIERINGEN. Algemeene Vergadering der Afd. Wie ringen van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis. Dinsdag 17 Febr. hield gemelde veree niging een algemeene vergadering in de groote zaal van „Concordia." Aanwezig 43 leden, w.o. een 10-tal da mes. De voorzitter, de heer P. Kaan, opent de vergadering met een woord van wel kom, in het bijzonder tot de dajnes, en hoopte, dat de besprekingen van vriendschappelijken aard mogen zijn. Door de secretaris den heer A. H. J. van 't Hof worden de notulen der vori ge vergadering gelezen, en zonder op of aanmerking goedgekeurd. Jaarverslag secretaris. Uit dit verslag teekenen wij het vol gende op Op 1 Januari 1931 telde de afd. 989 leden, 80 nieuwe leden werden ingeschreven, terwijl er 20 werden af gevoerd, zoodat een vermeerdering1 van 60 leden over 1930 viel te boeken. Twee algemeene vergaderingen en 6 bestuursvergaderingen werden ge houden. In het bestuur had geen wijziging plaats. Door de wijkverpleegster-huisbezoek ster werden, in dienst der wijkverple ging, 1223 bezoeken afgelegd en 177 bezoeken in dienst der t.b.c. bestrijding 380 Malen werd materiaal uit het pia gazijn afgegeven 2 ligtenten, 7 ledi kanten en 5 ligstoelen waren in ge bruik. 4 t.b.c. patiënten werden uitgezonden terwijl 1 patiënt onder toezicht van de huisbezoekster in het gezin werd verpleegd. 6 Malen werd gebruik gemaakt van de ontsmettingskisten. Voorts verleende de zuster 3 malen hulp bij bevallingen, 12 malen bij sterf gevallen en 3 malen op 4 scholen (to taal 112 keer) bij inenting tegen- diph- therie. Aangeschaft werd een lichtboog. De moedercursus werd door 9 dames bezocht hoewel meerderen zich had den aangemeld. De laatste Alg Verg. besloot tot de op richting van een consultatie-bureau voor 1 proefjaar. Naar aanleiding van het consultatie bureau, merkt de voorzittter op, dat de beide plaatselijke geneesheeren zich hiervoor beschikbaar hebben gesteld, aanvankelijk zou reeds in Januari worden begonnen. Onbekende redenen hebben echter tot nog ver hinderd dat het bureau in werkiug treedt. Onder dankzegging wordt hierop het jaarverslag goedgekeurd. Rekening en verantwoording Pen- meester. De heer W\ Mostert brengt namens de controle-cojnmissie verslag uit en deelt mede dat boeken en bescheiden in keurige orde zijn bevonden. Door den penningmeester Ds. J. van Beek wordt hierop verslag uitge bracht van zijn beheer. De rekening is geplitst in drieën, t.w Witte Kruis, t.b.c. bestrijding en wijkverpleging. De inkomsten waren resp. f 3938.24, f 1939, f 1411. Het kasgeld bedroeg op 1 Januari 1931 f 1469, wat uitstaat op een spaarboekje in de Boerenleenbank. Het saldo winst bedraagt in totaal f 289.96. De voorziter dankt den penningmees ter voor zijn uitstekend beheer. Jaarverslag Huisverzorging. Door Mevr. G. de Haan-Bosker wordt een keurig verslag uitgebracht waar van wij de voornaamste punten ver melden. Hoewel de financieele positie van „Huisverzorging" geen zorgen baart,, werd over 1930 toch een nadeelig saldo van f 94.51 gehoekt. Dit kon ruim schoots gedekt worden door het batig saldo van 1929. Veel heeft men dit jaar weer kunnen doen voor de leden aan 14 gezinnen werd hulp verleend. In totaal 290 hee- le dagen en 126 kortere dagen. De maand November sloeg het re cord; aan verzorgstersloon werd in die maand uitbetaald f 118.90. In totaal werd over 1930 aan verzorg stersloon uitbetaald f 425.125. Het ledental is iets vooruitgegaan Het gaat echter lang niet hard genoeg naar de meening aer damesbestuurs leden. In 1931 zal men ijverig aan het werk gaan om dit op te voeren. De inkomsten waren over 1930 incl. saldo vorig jaar f 819.3H/2; de uitgaven waren f438.35; Alzoo een voordeelig saldo van f 380.96l/£- De voorz. dankt mevr. De Haan-Bos ker voor haar keurig verslag. Verkiezing van bestuursleden. Aftr. zijn de heeren P. Kaan Cz., L. C. Kolff en A. H. J. van 't Hof; laatst- genoemde stelt zich niet herkiesbaar. De voorz. vindt het jammer, dat de heer Van 't Hof zich niet meer her kiesbaar stelt en doet alsnog een be roep op hem, om dit besluit ongedaan te maken. Ook de heer Van Kalsbeek richt tot den heer van 't Hof het ver zoek, dat indien hij gekozen mocht worden, om dan te zwichten voor de wil de leden. De heer Van 't Hof wenscht echter niet herkozen te worden. De heeren Kolff en Kaan worden hierna herkozen, terwijl in de plaats van den heer Van 't Hof wordt geko zen de heer L. Noorden. Allen nemen de benoeming aan. Verslag afgevaardigden naar de 73e Jaarvergadering. Als afgevaardigden daarvoor waren benoemd Mevr. G. de Haan - Bosker en de heer P. Kaan. Door eerstgenoemde werd een be knopt verslag uitgebracht, waarvoor zij den dank der vergadering ontving. Begrooting 1931. De begrooting voor het dienstjaar 1931 werd geraamd voor Het Witte Kruis aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 4120. Voor de t.b.c. bestrijding op f 1700.-; \oor de wijkverpleging op f 1410.- De heer J. C. de Haan merkt op dat de bijdragen van kerkgenootschappen in verhouding tot hun groote wel wat gering zijn. De voorz. merkt op, dat er weinig leden zijn, welke onvermogend zijn, zoodat de bijdrage hiermede verband houdt. Mocht het ter zijner tijd nood zakelijk blijken, dat men geld te kort komt, dan zal spr. overwegen om een grootere bijdrage te vragen. De heeren Van 't Hof en Noorden spreken in gelijken zin. Een voorstel van den heer De Haan Griep is een ziektetoestand, die door i Abdijsiroop op een bijzondere wijze wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke ling en het verder razen van een griep-aanval tegen, door de taaie slijm - i bezwangerd met ziektekiemen - uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel, en Uw gestel ondervindt den gunstigen invloed. Onovertroffen bij 1 Hoest - Griep - Bronchitis - Asthma, „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. Z75, Fl.4.50 1 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) om het bestuur op te dragen om een verhooging te vragen, wordt niet on dersteund en dus niet behandeld. De begrooting wordt goedgekeurd. RONDVRAAG: De heer A. Veltman vraagt inlichtingen omtrent het ont slag van Zuster Van der Tocht. De voorz. zegt hieromtrent geen in lichtingen verschuldigd te zijn. Art. 17 geeft het bestuur het recht om aan te stellen en te ontslaan. Het zijn lou ter bestuurs aangelegenheden. De heer Veltman is door dit ant woord niet bevredigd. De voorz. kan dit niet helpen; even min, dat de heer Veltman met zijn in gezonden stuk te voorbarig is geweest wat grootendeels op onjuistheden be rust. De heer L. Noorden vraagt of het be stuur zonder meer maar ontslaat. De voorz. zegt, dat beroep op een Commissie bestaat, zoodat hieruit blijkt dat maar niet willekeurig wordt ge handeld door het bestuur. Zuster Van der Tocht zegt nog steeds op antwoord te wachten van het be zoek der heeren; de heer Veltman heeft in zijn ingezonden stukje niet zóeveel miszegd. „Ik weet niet, waar mij aan te hou den, mijnheer de Voorzitter aldus zuster Van der Tocht. De voorz. „Maar wat wil u dan, zus ter De heer Van 't Hof „Zuster wil blijk baar de vuile wasch aan de lijn heb- ben Geroep: Dat is een hatelijkheid Voorz. Ik sluit hierover de discussiën Straks kan Zuste 't woord nog eens krijgen.. De heer J. C. de Vries vraagt of de bode veel werk voor zijn belooning moet doen. Voorz. zegt, dat dit nog al heel wat is De heeren R. Post en Schouwvliegei dringen op hoogere belooning aan van de bode; de man moet voor die f 126.- heel wat werk doen. Voorz. is verheugd, dat er stemmen opgaan hij de leden om een verhooging toe te kennen aan de bode. In het bestuur zal dit overwogen wor den; de bode zelf heeft reeds een zoo danig verzoek gedaan. De heer L. Noorden zegt dat het con sultatiebureau 1 Jan. j.1. in werking zou treden. Zijn vrouw, die voorheen naar een bureau buiten Wieringen ging, heeft dit uitgesteld, omdat nu 'n bureau te Wlieringen gevestigd zou worden. Moet nu maar rustig afge wacht worden tot Dr. ten Brugge Cate eens komt Kan het bestuur niet on derzoeken, waarom van Dr. ten Brug ge Cate niets meer wordt vernomen 't Voorz. zegt een onderzoek toe. De heer Rustenburg maakt een op merking over de ijsbriefjes. Het komt voor, dat zij niet afgeteekend zijn, als zijnde voor rekening van het Witte Kruis. De voorz. zegt aan de dokters te zul len verzoeken op het briefje te vermei den of men lid is: ja, dan nee Aangezien Zuster van der Tocht het woord niet meer verlangt, wordt de vergadering gesloten met een speciaal woord van dank aan den afgetreden secretaris den heer Van 't Hof voor t vele werk in Jaet belang der vereeni ging verricht. PREDIKBEURTEN. ned. herv. gem. j Oosterland voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Oosterland 11 uur stemming over Kerkeraad of Kiescollege. Westerland 'av. half acht Ds. Van Beek. 25 Febr. H.-hoef Herv. Zusterkring en V.C.J.B. Kapel Oever vm. 10 uur de heer Finkensieper. Nieuwe Sluis Kamer n Zondag 22 Febr. nam. 3 1/2 uur de heer Franck. Aartswoud Kamer 4. Zondag 22 Feer. nam. 3 1/2 uur de hr. Finkensieper. doopsgez. gem. Zondag 22 Febr. 's av. half acht Ds. van Giessen van Oost-Graftdljk. evangelisatie H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. Nam. 5 uur de heer Bosma. gereform:. kerk. Den Oever voorm. 10 uur Cand. Jonker Den Oever nm. 3 uur preeklezen. (voorb. H.A. H.-hoef voorm. 10 uur preeklezen. H.-hoef nam. 2.30 uur Cand. Jonker.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3