J. R. IEUSS C. MN TRIET, 22E JAARGANG TRIJDAG 17 APRIL 1931 NO. 3o NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGM EN OMSTREKEN BLANKE KRUL. PRUIMTABAK. DE VONDELING. NIEUW LEVEN! NIEUWE LIJNEN! NIEUWE TINTEN! HEEIEN- EN KINDER- KLEEDING. tckte Triesche J&eren-if^aai WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGW. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 15 regels Iedere regel meer 0.50. 0.10. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. TUINBOUW. APRIL IN DE GROENTETUIN. Door het slechte en gure weer zijn de werk zaamheden in de groentetuin zeer vertraagd en zoodoende is wel het een en ander achter wege gebleven, dat in Maart anders al kan geschieden. Indien nu het weer gunstige! wordt dan kan de schade nog gemakkelijk worden ingehaald. We moeten in ieder ge val afwachten, tot de grond goed droog is. Wie nog kunstmest denkt te strooien kan per Are geven 8 Kg. superfosfaat, 10 Kg. patentkali en 8 Kg. kalksalpeter. Wil hij lie ver de bemesting in eens geven, dan kan hij volstaan met 10 Kg. Nitrophosca, dat dezelf de mestbestanddeelen bevat als bovengenoem de drie meststoffen. Men lette er wel op dat men deze hoeveel heid niet geeft aan vlinderbloemige tuin- bouwgewassen als erwten, peulen of capucij ners. Men kan deze verbouwen op per ken, die het vorig jaar goed bemest en be- kalkt zijn. Met 2 Kg. nitrofosca kan men dan heel goed volstaan. In ieder geval moe ten deze weinig stikstofmest hebbendan zou te veel blad en te weinig bloem en vrucht geven. Ook voor tuinboonen, spergeboonen en natuurlijk snijboonen geldt hetzelfde. Daarentegen moeten bladgewassen flink stik stof hebben. Deze kunnen wel een extra gift kalksalpeter hebben of waf grooter hóeveel heid Nitrophosca. Men kan nu spinasie, radijs, raapstelen, snijslade en snij moes, uitzaaien. Het bed moet goed vlak zijn en kan op een breedte van ongeveer 1,10 M. worden aangelegd. De bovenste laag van de grond moet heel fijn verkruimeld zijn. Men kan in rijen zaaien op 15 c.M. afstand. Per vierkante meter neme men voor spinasie tot 50 gram zaad, voor radijs een raapstelen tot 5 gram, voor snij sla en snijmoes een gram. Naarmate het zaad grover is, worde het iets dieper onderge bracht. Ook uien, inmaakuien en sjalotten komen in April aan de beurt. Op zwaardere grond kan men uien uitzaaien. Op lichtere grond neme men liever pootuien die men uitplant op 20 bij 15 c.M. Sjalotten pote men op ge lijke afstand. Van inmaakuien strooit men tot 6 gram zaad uit per vierk. M. Schorseneeren kunnen in rijen worden gezaaid op een afstand van 30 c.M. Men legt de zaden 5 c.M. uiteen en dunne later uit op 10 c.M. Erwten, peulen, en capucijners kunnen op rijen worden gezaaid op een afstand van 30 c.M., twee rijen op een bed van 1.10 M. breed te. Later brenge men tusschen die twee rijen erwtenrijs aan. Met een dun touwtje kan men later de groeiende erwten steunen. Op de M. legge men ongev. 50 erwten. Langs de beide kanten van het bed kan men nog sla uitplanten. Stamerwten hebben geen rijs noodigmen kan daarvan 3 rijen op een bed leggen. Tuinboonen komen in twee rijen, FEUILLETON. (16. Dat dit van hun kant een beleefdheid een allerliefste attentie was riep de heer Têterol. Nietwaar, dat de konijnen van den baron wel zoo goed willen zijn een bezoek af te leggen in den moestuin van een doodge woon burger, een gewezen metselaar nogal, en die dan lomp genoeg is, om er zich boos over te maken, in plaats van er erkentelijk voor te zijn Laat ze toch komen, die konij nen van den baron, of die baronnen van ko nijnen Ik zal ze wel met open armen ont vangen. Mijn huis is van u, vrienden Als je lust hebt, er alles op te eten, gaat gerust je gaan Zelfs als je trek mocht hebben mijzelf op te peuzelen, is het mij nóg goed Dat zullen ze wel niet probeeren, mijn heer Têterol. U is geen gemakkelijk mensch. Maar kalmeer u toch wat en redeneer nu eens verstandig Verstandig Ik zal mijn recht zoeken in hoogste instantie, mijnheer de advocaat. Ik heb een man als u niet meer noodig. De heer Têterol ging voor zóó almachtig door, dat men haast niet van z'n verbazing bekomen kon, toen men een paar maanden later vernam, dat de Hooge Raad zijn ver zoek verworpen had. Hemzelven kwam de slag al even verplet terend als onverwacht. Zijn zoon bevond zich op dat oogenblik in Engeland, waar hij de taal en het land be studeerde, terwijl hij zich tegelijkertijd voor bereidde op zijn doctoraal. De heer Têterol zond hem een epistel als een Amerikaansche courant twaalf bladzijden, groot formaat. Hij deelde hem daarin zijn nederlaag mee, in een stijl, zóó bedroefd en verontwaardigd, dat een steenen hart er door ontroerd zou zijn. De Heer Têterol zou nog niet aan het eind 70 c.M. uiteen, op een M. 18 boonen. Wortelen in rijen van 10 a 15 c.M., 2 gram zaad per vierkante M. Later uitdunnen. Sla en bloemkool kunnen we combineeren. Twee rijen bloemkoolplanten, op een afstand van 80 c.M. en daartusschen slaplantjes, zoodat op 40 cM. telkens een plantje staat. Kool- en slazaad voor nieuwe plantjes kun nen thans worden uitgezaad, evenals prei, die later op de leegkomende ruimte kan wor den uitgezet. TROONAFSTAND VAN KONING ALFONS XIII VAN SPANJE. Een republikeinsche regeering gevormd. Tot heden geen bloedige botsingen. DE KONING NAAR CARTHAGENA VERTROKKEN. Koning Alfonso XIÏI heeft Dinsdagmiddag voor zich en zijn familie afstand gedaan van den troon. Er is een republikeinsche regee ring gevormd met Alcala Zamora als premier. De troonafstand. Te vijf uur Dinsdagmiddag nam de koning deel aan een in het Paleis gehouden kabinets raad ter onderteekening van de oorkonde van abdicatie voor zich en zijn familie. De republikeinsche vlag op het postkantoor te Madrid. De republikeinsche vlag werd geheschen op het postkantoor te Madrid. Een ontzag lijke menigte trok in groote opgewondenheid door de straten, als dollen juichend en zwaai end. met republikeinsche vlaggen. Het vertrek van den koning. Het republikeinsche bewind heeft alle noo- dige maatregelen genomen om de orde te handhaven en de persoonlijke veiligheid van den koning te waarborgen. Ten paleize werden Dinsdagavond in aller ijl maatregelen genomen voor het vertrek van den koning. Koning Alfonso heeft namelijk Dinsdag avond om 9 uur vergezeld van den infant Alfonso en den oud-minister van marine, den hertog, van Mendoza, Madrid verlaten. Het doel van zijn reis was niet bekend. Vol gens de eene lezing is hij naar Carthagena volgens de andere naar Cadix vertrokken. De overige leden der koninklijke familie zouden heden Madrid verlaten. Ultimatum aan de koninklijke familie De voorlbopige republikeinsche regeering had volgens V. D. aan den koning en de ver dere koninklijke familie den eisch gesteld, dat zij Dinsdagavond te acht uur Madrid zouden hebben verlaten. Tot aan de grens stelde de nieuwe regeering zich borg voor de veiligheid van de leden van het koninklijk huis. Het voorspel van de abdicatie. Naar de Madrileensche correspondent van de „Evening News" meldt, zou koning Alfon so naar Portugal gaan om zich vandaar over zee naar Engeland te begeven. Van andere zijde wordt weer vernomen, dat de koning allereerst naar Parijs zou gaan. De republi keinsche leider Gregorio Maranon heeft ver klaard, dat de koning onder de navolgende voorwaarden tot abdicatie heeft besloten Hem moet worden toegestaan het land te verlaten. Bovendien moet hem tijd gegeven worden voor het afwikkelen van persoonlij ke aangelegenheden. Bij het vertrek zullen hem militaire eerbewijzen worden gebracht. Naar de „Star" verneemt heeft de koning eerst willen aftreden ten gunste van zijn zoon, doch Zamorra moet hem toen ver klaard hebben, dat de republikeinen slechts genoegen nemen met abdicatie van het gehee le koninklijke Huis. Hierna heeft de koning zich imet onvermijdelijke geschikt, 's Konings afscheid. Toenle koning Dinsdagavond het paleis ging vdaten, speelde zich een ontroerend tooneelaf. Koni? Alfonso verklaarde tot zijn omge ving k ga met een gerust geweten." Hij werd eiter zoo door ontroering overmand, dat hij Je laatste woorden slechts met groo te moes kon uitbrengen. Ooggaiigen, die bij de onderteekening door k^ing Alfonso van de acte van zijn troonsaitand aanwezig waren, verklaren zoo melt V. D. dat het een dramatisch mo ment us. De koning was in gesprek met Zamora die hem over de noodzakelijkheid van deonderteekening van de acte sprak. Terwijl le koning in gedachte voor de groene tafel, warop het stuk lag, zat, kwamen de andere ïden van het kabinet binnen, die den koning serbiedig groetten. De koning dacht na, hettioofd in de handen gesteund. Toen greep li resoluut de gouden penhouder, die voor ha lag en teekende het document, dat een eine maakte aan vier en een halve eeuw mnarchie in Spanje. Het lot der koninklijke familie. Te Leden verluidt dat de koning en zijn gezin vorloopig hun intrek zullen nemen in het Keiington Palace, dat door prinses Be- atrice, e moeder der Spaansche koningin wordt bvoond. De persoonlijkheid des konings. Ofschon wijlen Blasco Ibanez, de ver maarde ichrijver, in zijn „Alphonse XIII dé masqué'niets dan kwaad van zijn koning heeft gfproken en al zijn tekortkomingen en onbeonnen daden breed uitgesponnen heeft, isAlfonso XIII een populair monarch geweest^let de slanke, sportive gestalte, des koningszooals de foto's der dagbladen haar toondenmet de dwaze en grillige houdingen welke d< caricatuur hem gaf, waren we ver trouwd eraakt, want weinig vorsten zijn zóó vaa afgebeeld als Don Alfonso. Zijn koelbloeigheid en oogenschijnlijke zorge loosheid gepaard aan een aangeboren be- minnelijheid vormden de wapenen, waar mede hizijn tegenstandersontwapende! Die külbloedigheid moest hij reeds toonen den dag waarop hij met de Engelsche prin ses Enavan Battenberg (thans Mountbat- ten) in iet huwelijk trad. Toen hij met de jeugdigekoningin, die den naam van Vic toria heet aartgenomen, zijn intocht deed te Madrid, irerden eenige bommen naar de ga lakoets gworpen, welke het koninklijk echt paar webwaar ongedeerd lieten, doch een bloedbadaanrichtten onder de hofdignitaris- van zijn verdrietelijkheden wezen De zaak van de konijnen had hij nu ook nog verlo ren in spijt van de mooie beloften van zijn advocaat, had de rechtbank in eerste instan tie zijn aanklacht verworpen en hem veroor deeld om de kosten van het proces te dragen. Hij wilde zich er alweer-niet bij neerleggen, ging wederom in hooger beroep, bewoog he mel en aarde, maar alles vergeefsche moeite, het Hof van Lyon bevestigde de uitspraak van de eerste rechtbank en verklaarde be slist, dat het bosch van den heer De Salig- neux geen konijnenberg was. De heer Têterol had tot dien tijd slechts van die geweldmakende verdrietelijkheden gekend, waarvan de mededeeling alleen hem een heelen troost schonk. Maar het verlies van zijn proces bracht een diepe, stille wan hoop over hem. Hij bleef drie uren met den grendel op de deur zitten en met gesloten luiken, half liggende op zijn sofa, met de ar men slap langs het lichaam hangend, als voelde hij zich verpletterd door dezen slag van het lot. Hij geloofde niet aan zijn ster zijn leven leek hem een lange droeve weg, waar hij met tal van hindernissen te kam pen had al zijn plannen scheen hij te moe ten opgeven. Steeds meer drong zich de ge dachte aan hem op, om zijn ,„Witte Huis" te verkoopen het was, of hij opeens een af keer had gekregen van zijn velden, zijn wei den heel dat rijk, dat hij zich daar gesticht had, maar dat hij niet eens gerechtigd was te verdedigen tegen de aanvallen van een grillige rivier en van gulzige konijnen. Hij besloot zijn overdenking met een „Eerst een rechter er om koud helpen en dan zelf ster ven De klank van zijn stem wekte hem uit zijn troosteloosheid hij schaamde zich over zijn eigen zwakheid, deed een beroep op zijn al- vermogenden wil en het volgend oogenblik was hij alweer in beweging. Hij trad uit zijn afzondering te voorschijn. Toen hij zich op den drempel van zijn huis vertoonde, zag hij er zóó woest en wild uit, In een norme keuze nieuwe aparte lessins en tinten in LACE PRIJZEN. SPOORJTRAAT 102, DEN HELDER. Tel. 370 dat al die hem zagen aankomen, zich zoo gauw moglijk uit de voeten maakten. Hij begaf zichnaar de plaats. Twee jongens, die er bezig wtren, blokken uit te zoeken en bos jes talhout bij elkaar te binden, hadden hem niet hoorei aankomen. De een maakte bij on gelijk de omerking Hij saaamt zich nou zeker. En tegelijkertijd voelde hij een zware hand op zich necdalen, die als uit de lucht geval len kwam n hem een klap meedeelde, die hem nog laig heugen zou. Die kracltsinspanning had Têterol al heel wat goed gdaan en hij voelde, dat een fris- sche wandeing buiten, hem wel heelemaal weer in zijr fatsoen zou brengen. Daartoe zocht hij dis stille paden op, want geduren de een paai uur nog wilde hij geen men- schelijke sten hooren geen menschelijk we zen zien. Hé kwam hem voor, dat de een zaamheid er de stilte van de bosschen hem weer tot zicizelf zou brengen en dat hij en kel den winl dan nog een woordje zou hoo ren spreken zonder dat het hem hinderde. Tot den a'ond liep hij met groote stappen, want zijn doefgeestige stemming was dit maal van laigen duur. Toen hij boven op een helling stonl, kwam hij een armzalig, kreu pel paard tigen, dat naar den vilder werd gebracht, en hij had er bijna toe kunnen ko men dat die- zijn lot te benijden. Maar lang zamerhand gng zijn, bloed wat kalmer stroo men de dilke sluier voor zijn oogen, die hem tot nog toe alle helder uitzicht benomen had, liet hen nu tenminste weer een stukje van den hem»l zien, waar een ster aan flik kerde dat wis de zijne. En zietjufet toen hij, uit een donker zij pad komende den grooten weg betrad, die hem naar hel dorp moest terugvoeren, werd hij daar, op een meter afstand en precies zijn kant uitrjdend, een heer in grijs pak ge waar, dien hj onmiddellijk als den baron herkende, en een jeugdige amazone, die wei niet anders can mademoiselle Claire de Sa- ligneux kon vezen, want zij was immers een paar maandei op het kasteel komen door sen, het personeel en de juichende menigte. Geen moment; verloor Alfonso zijn kalmte, beschermde zijn jonge vrouw gedurende de oogenblikken van paniek, en reed in den na middag wederom in volle statie uit, geheel volgens het opgestelde program. Verscheidene aanslagen zijn in den loop der jaren op koning Alfonso gepleegd (o.a. te Parijs tijdens een rit met president Lou- bet), doch zij faalden steeds en droegen daar om bij tot verhooging zijner populariteit. Een populariteit echter, die in later jaren in eigen land onder breede lagen der bevolking aanmerkelijk was gedaald en die, voor zoo ver het Frankrijk betrof, wel eens een wrang bijsmaakje had, daar de koning zich vaak te Parijs of Deauville op ietwat lichtzinnige wijze placht te amuseeren Hij chauffeerde voortreffelijk, reed paard, zeilde, jaagde en speelde polo, en bezat een renstal, die ver maard geworden is. Onder den naam van Hertog van Toledo liet hij zijn paarden mee- loopen in de courses te San Sebastian, Saint- Cloud of in andere mondaine oorden. In do jaren 1916 tot 1926 wonnen zijn paarden in driehonderd vijftig wedstrijden en brachten zij hun heer ongeveer twee en een lialf mil- lioen op In September 1930 werd de ren-stal „om bezuinigingsredenen" opgeheven Een merkwaardige tegenstelling vormde de strenge etiquette aan het Spaansche hof. waar eeuwenoude gebruiken nog in eere wor den gehouden, met de vlotte figuur van Al fonso, wiens bonhomie spreekwoordelijk was. De koning hield niet van pompeuze hof gebruiken en verklaarde, eens in een inter view dat hij liever rondliep in een gemakke lijk zittend pakje dan dat hij parade hield Toch voelde hij de verantwoordelijkheid, die op hem ruste, want in een der hachelijkste uren van zijn bewind verklaarde hij luide „Ik zal op mijn post blijven en zoo noodig sterven op het halfdek" Thans heeft hij voor zich en zijn familie afstand gedaan van den troon. BINNENLANDSCH NIEUWS. ONTZETTEND DRAMA TE MOORDRECHT. Wanhoopsdaad van twee jonge menschen. Maandagavond heeft zich in de gemeente Moordrecht een ontzettend drama afgespeeld Toen de meubelmaker C. v. d. B., wonende in de Stevenstraat, omstreek negen uur thuis kwam, bleek hem dat zijn 25-jarige echtge- noote bezoek had ontvangen van den 19-ja rigen vrachtrijder B. v. d. K. Er ontstond een heftige woordenwisseling, welke tot gevolg had dat de vrouw en v. d. K. ten slotte per fiets de woning verlieten en den Zuidplaspol der inreden. Zij begaven zich naar den twee den tochtweg, tusschen de Moordrecht en Nieuwerkerk, tot aan de Spoorlijn Gouda- Rotterdam. Daar hebben zij hun fietsen te gen een boom geplaatst en vervolgens een wanhoopsdaad gepleegd. Omstreeks twaalf uur vond een bewaker van de werken tot versterking van den spoorlijn bij Moordrecht langs de rails de lichamen van de twee onge- lukkigen, die door den trein waren overreden De vrouw was reeds overleden. Men heeft haar lijk naar de algemeene begraafplaats te Moordrecht gebracht. De jongeman leefde nogin deerniswekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. De justitie stelt een onderzoek in. JONGEN UIT DEN TREIN GEVALLEN. In den sneltrein, die om 8.10 uur in Gro ningen moet arriveeren, bevond zich een fa milie, bestaande uit vader, moeder en vier kinderen, afkomstig uit Stadskanaal. Op on- brengen. Door deze ontmoeting werd de drift van den heer Têterol weer opgewekt de stier had rood gezien. Hij ging midden op den weg staan, met bliksemend oog en met de armen over elkaar geslagen, den vijand afwachtend dien hij nu toch eens ongemak kelijk de waarheid zou zeggen. Dat wilde hij er tenminste eens van heb ben In zijn oogenblikken van heftige opwinding kon Têterol er niet uitkomen. Dus was dit nu ook weer het geval, toen hij met horten en stooten sprak Mijnheer de baron, ik wensch u geluk u heeft gezegevierd, dank zij een plichtver zakend rechter.Uw geweten, als u er een heeft, dan doe ik daar een beroep opUw bosch, uw konijnenberg.het is een schan de, zoo'n uitspraakwant Hij kon zijn zin niet voltooid krijgen. Maar, terwijl hij zijn dik hoofd tusschen zijn bei de handen vatte riep hij Is het u om mijn hoofd te doen, mijn heer Kijk, daar heeft u het dan De heer De Saligneux had aandachtig toe geluisterd, heel benieuwd waar al dat ge brabbel op neer zou komen. Maar bij die laatste woorden, die hij tenminste wel ver stond, nam hij beleefd den hoed af en gaf tegelijk zijn dochter een teeken, om verder te rijden, terwijl hijzelf vast matig voortga- loppeerde. Mademoiselle De Saligneux stuurde recht op den heer Têterol af en met haar neusje in den wind begon ze Mijnheer Têterol, u is driftig, en als men boos is, kan men er gewoonlijk niet uit* komen, en dat is ook maar goed ook, want in drift zegt men dikwijls dwaze dingen Bij die uitdaging, die zoo onbevangen tot hem gericht werd, sprong de heer Têterol op. Hij gaf een schorren kreet, stak den arm uit en weinig had het gescheeld, of hij had mademoiselle De Saligneux bij het middel gepakt haar uit den zadel gelicht en haar in het stof doen bijten. Maar op het oogenblik, dat hij haar wilde aanraken, had hij den Jriesche TCeereaèaai, maar date ook^ 'uit de oudste Triesche Tabaksfabriek, vaa ^Dcuu/e talrerts te, "Youre Ut^riesCatuC Opgericht 175$ m verschaft U walken van genat verklaarbare wijze is tusschen de stations Hooghalen en Assen een der kinderen, de zevenjarige Hilbrand Poppen, uit den trein gevallen. De vader trok aan de noodrem, waarna de trein even later tot stilstand werd gebracht. Een spoorwegbeambte uit Hoogha len ging op de fiets langs de baan en vond het kind tusschen de rails liggen. Een dokter onderzocht het ventje, dat 00- genschijnlijk geen letsel toonde. Het is ter observatie naar het ziekenhuis te Assen o- vergebracht. De trein kwam met twintig minuten ver traging te Groningen binnen. AUTOBUS VERBRAND. Dinsdagmorgen is tijdens het bijvullen van benzine een groote autobus van den onder nemer Stam te Montfoort in brand gevlogen en totaal vernield. Eenige inzittenden kwamen met den schrik vrij. De brandspuit behoefde geen dienst te doen er viel niets te redden. Verzekering dekt de schade. JUFFROUW OVERVALLEN. Te Zaandam is Dinsdagnacht een 21-jarige juffrouw, leerling-klerk bij de Spoorwegen, toen zij te kwart over twaalf 's nachts van het station naar huis reed, door een onbeken de man gevolgd en in de Golofkinstraat over vallen. Zij ontving daarbij met een scherp voorwerp een slag op het hoofd waardoor zij bloedend verwond werd. De dader nam snel de vlucht. De juffrouw kon geen signalement opgeven. ONDEUGDELIJKE RIJWIELPLAATJES Het bestuur van den A.N.W.B. schrijft Fietsend Nederland heeft gegronde klach ten over de rijwielbelastingplaatjes. Ze blij ken niet best tegen weer en wind bestand te zijn, zoodat vele wielrijders er over klagen, dat de plaatjes spoedig verweeren, scheuren, in tweeën barsten, of in stukken uiteenval arm opeens laten zakken, ontwapend als hij zich voelde door haar strakken, helderen blik alleen. Zóó keek slechts iemand, die niets te. verbergen had en die wist, wat zij wilde. Mademoiselle De Saligneux heette Claire en zij verdiende haar naam zij was bijzonder helder van hoofd. Denk ook niet, dat ze op dat oogenblik iets voelde, wat naar vrees zweemde. Ze had dien dolleman de hand te gen haar zien opheffen zonder te blikken of te blozen. Die negentienjarige was verbazend onver schrokken en hoogmoedigzij wist ook heel goed, dat men dikwijls het gevaar schept door het te vreezen. Dus zonder zich in het minst van de wijs te laten brengen door het dreigend gebaar en den vlammenden blik van den heer Tête rol, voelde ze zich langzamerhand vervuld van een soort medegevoel voor de opgewon denheid, waarin die man verkeerde. Ofschoon ze van haar leven geen penseel gehanteerd had, bezat ze dien kunstenaarsblik, die vol belangstelling waarneemt den vorm van de voorwerpen en het gelaat van de menschen. Zoo vond ze nu ook, op zijn manier, dat die man in zijn toorn mooi was hij leek op een bliksemenden Titaan. Hij boezemde haar eenige bewondering in, vermengd met mede lijden wel te verstaan en het was dan ook op heel wat liefelijker, bijna streelenden toon, dat zij voortging - Wees toch verstandig, mijnheer Tête rol, men moet zijn verdrietelijkheden zien op te slikken dan proeft men ze niet langer. Het leven is een spel, dat men zoo goed mogelijk moet zien te spelen. Maar als men schaak mat wordt gezet dan gaat men daarom nog niet het schaakbord kapot slaan op het hoofd van dengene, die gewonnen heeft. O, er komt zooveel toeval bij in de wereld. U heeft het eerste partijtje gewonnen en het tweede verloren, misschien dat de beslissen de slag nu volgen zal en dat u dan een schit terende overwinning op ons behaald. En toch beloof ik u, dat ik mij niet driftig zal maken. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1