HERMAN NYPELS, B.O.L.T.H.A M! dé Redacteur Mag ik even antwoorden op voren staand ingezondene. Men zegt weieens kinderen en dron ken menschen spreken de waarheidj en toen we een kereltje, dat aan den bewusten tocht naar paal 8 op den tweeden Pinksterdag had deelgeno men, vroegen „wel, plezier gehad en het antwoord luidde ,,'t gaat wel, hoor! maar 't waaide verschrikkelijk, 't was een heele trap; als 't nu eens heerlijk weer geweest was toen meenden wij daaruit te mogen concludeeren dat 't bij paal 8 verschrik kei ijk waaide en daardoor veel van de pret bedorven werd Maar we hebben met ons berichtje daar, volgens de heeren geleiders, ze ker verschrikkelijk kwaad aan gedaan door het kind te vragen en niet een van de heeren 't Is ons wél want weest overtuigd heer.cn, dat wij er blijde ,mee zijn, dat Anna Paulowna voor 99 procent „flin ke" jongens en meisjes telt, en dat 't ons tevens verheugt, dat 't uitstapje géén mislukking was, en (volgens de heeren) ons berichtje wéll Och dat laatste komen we toch gemakke lijk overheen, temeer als wij in aan merking nemen welke critiek het is en van wie ze komt. Uw correspondent BRIEVEN UIT HET l POLDERTJE. x „Heil juicht de menigte. „Heil, heil den Grooten Agrariër „Heil den man, die vele koeien molk ..En," ging de spreker koelbloedig voort, „bij al deze, mijn vrienden, bij al deze zware beproevingen, welke U door het bestuur Uwer gemeente wierden opgelegd, bedenk dan, dat geen machten ter wereld, geen bierglazen dan wel koolstronken, die om dezen tijd van het jaar, zoo schaarsch zijn, geen bebroede eieren noch wel tonnen biers in staat zijn de simpele waarheid te verkrachten, de waar heid, die deze is, dat het gemeenebest van het Poldert je in zijn grooten en schoonen taak ten eenen male schromelijk is te kort geschoten Gij allen, die hier zijt samengeschoold on der de door den tand des tijds berookte dak- bogen van het kolf lokaal „Het Gestolen Gansje," die, gekomen uit afgelegen appel- gaarden en uiteindelijke landhoeven, onder het karig vermaak van een roemer oranje bitter met een klont de tenten Uwer aan dacht hebt opgeslagen aan de heldere zoo men van mijn bevruchtende welsprekendheid, gij allen, die, op den doorboorden stoel gezet en in de luren gelegd door weerbarstige en door leegheid topzware gemeentelijke over heden, Uw oor te luisteren hebt gelegd aan den voet van mijn spreekgestoelte, bedenkt herhaal en herzeg ik, dat hier voor U staat de man, die, voortgekomen uit den modder, waaruit ook gij voortkwaamt, opgedolven uit de klei-aarde, waaruit ook gij allen zijt op gedolven, namelijk de klei-aarde van de har de praktijk, bedenkt, herhaal en herzeg ik, dat hier voor U staat de man, die geen the orie of bespiegeling aan zich velen kan, een man, die gewoonweg niet beloven zou kun nen, die en dit in tegenstelling met al die anderen, die, belust op het gestoelte der eere, van beloven een vuigen handel maken die, herzeg ik, niet vermag één belofte te doen. doch die slechts geven zal, geven, geven uit zuivere puurheid, of beter gezegd, uit pure zuiverheid des harten, wat trouwens hetzelf de is, die tusschen, over, onder, achter en bo ven alle gedoe van belangenstrijd en kliek- vandalisme zal staan als een paal boven water, heeren kiezers, vergeef mij mijn stem banden,.als een paal boven water, gevende, gevende en nogmaals gevende Zoo zal ik daar staan, geest-, slenk-, enk en broekgenooten, rustig in het midden der golven. Mediis transquillis in undis En hier, mijn medeburgeren, bijeengeko men onder het genot van een kop koffie, waar de Hag nog in zit, ben ik gekomen tot wat ik mij zou willen veroorloven te noemen het ze- nith van mijn rede. Ziet om U heen, hoe alles wat des Poldertjes is, zucht onder den druk der belastingen. Ik wil hier nu niet eens spre ken van de hondenbelasting. Want hoe star dat ge stane tegenover al, wat des fiscus is, hoezeer ge contrarieere alle heffingen, die U niet opheffen, toch zult ge onverdeeld met mij den juichkreet aanheffen „Dat nie mand smarteloos zijns naasten stoep bevuile!" Ook wil ik U niet spreken van de vermake lijkheidsbelasting. Want is niet de juiste weg op deze wereld de gulden middenweg Dat dan ook geen zoetigheid des vermaaks onver mengd zij met den alsem van een fiscaal be- sjolmen. Neen, over deze dingen spreekt Uwe candidaat niet. Hij spreekt over iets anders. Want burgeren en medeburgeren, bouw-, gras-, klaver-, en ruitenboeren, kaas-, boter-, eier- en botboeren, schande, schande, drie maal schande, zeg ik, wat bij ons in het Pol dert je te gebeuren werd. Is het niet een be lasting, welks bestaan lai>dgenoot en vreem deling reeds op de grenzen der gemeente, vóór het betreden van het eerste gemeente lijke bruggetje door middel van een fraaibe- schilderd bordje wordt bij- en te binnen ge bracht, zoodat men bij het ondergaan ervan ergens moet worden binnen- en vervolgens bijgebracht Mijn vrienden en kiezers, gij weet, wat ik bedoelhet is de maximale as- belasting. Geen driemaal, doch driemaal drie is negenmaal schande over de maximale as- belasting. Ze is de vloek, de aanfluiting van ons vrij en zelfstandig volksbestaan. Ze is de zweepslag in het gezicht van al ons vrije schok- en deulenlanders, ons vrije Marezaten en Kaninefaten en andere vaten. En vergeef me, dat mijn vuist het kleursel van mijn spreekgestoelte beschadige, het is de verloo-' chening van ons gemeentelijk zelfbewustzijn, zoo we langer op het aambeeld van dit euvel offeren. Zoo we langer onze zaligheid verpan den aan een stel regeerderen, wier onmaat- en wetenschappelijkheid een vloek van min derwaardigheid zal gaan beteekenen tusschen de rij van Neerlands gemeentebestuurderen, wier eenig drijven is baatzucht, wier eenig genoegen is belastinghcffen, wier eenige ver makelijkheid gelegen is in het strafbaar stel len van het scheppen van knusse, zij het niet reuklooze hoekjes van tijdelijke, doch daar om soms niet minder noodzakelijke, afzonde ring. En daarom, mijn vrienden, kiezers en niet- kiezers, polder-, visch-, huur- en schillenboe ren, laat ons als protest tegen het voeren van een dergelijke schillenboerenpolitiek dan als een man den zang aanheffen, die reeds opvolgende geslachten gegrepen en begees terd heeft, den zang, die reeds Claudius Ci- vilis met gloeiende kolen in zijn banier schreef, den zang, die, vergeef me, dat ik hier een oogenblik dichterlijk wordt, die nee, je behoeft mijn glas niet weg te halen, want het is toch leeg, Piet den zang, die, vergeefvergeef maar Piet, ik heb dezelfde kaarteno, pardon, neen, ik bedoel, den zang, die ons sedert de geslachten der Cim- bren en Teutonen, waar we van afstammen met vuur in onze harten geschreven staat, den zang die geklonken heeft op den vesting wal der eeuwen, laat ons als een man den kreet aanheffen „KIEST KOBUS Na deze met entrain uitgesproken rede joelde de menigte. Men trapte op eikaars teenen als in een vervoering, men trok van opwinding aan eikaars baarden. „Heil den Grooten Agrariërriep men als uit honderd monden. „Heil den man, die vele koeien molk her nam Piet, de kastelein. En hij vergaderde de gebroken glazen om zich heen. En bedekte ze met den mantel zijner liefde „Kiest Kobus", vervolgde de menigte. „Kiest Jan van de Biestalriep een niet geheel nuchter onverlaat. Toen dronk men eikaars glas leeg en ging weenende naar huis En als zij allen waren gegaan naar den vrede hunner haardsteden en een iegelijk had geklopt ter zijner deure er waren er, die uithoofde een vergissing, uit groc gebo ren, tikten aan de deur eens anderen krab de zich elk dier iegelijken den bedaagden schedel en vroeg, zich met groote verwonde- rihg af, wat die heer gezegd had En ten zelfden moment vroeg men zich zelve met veel beven, wien men ten Grooten Dage dan stemmen zoude Ten slotte de zeer geschrokken Lezer, dat hij bedare. Want wat ik hem te slikken gaf, was het aftreksel van een rede pver den kwa dratuur van den cirkel, omgewerkt en veel vermeerderd, en ten dienste gebracht van de Gemeenteraadsverkiezingen „Ik geef niks voor jou hille redevoerderai", zei Griet vanmorgen onder de „konkel." „Wie stem jij den vroeg ik met niet on verdeelde belangstelling. „Ik stem Klaas Bibbermantel, die in stroop doet. Da's een veul gnapper kirrel Voor een zoodanig gerecht, kiezers, leg ik mijn lepel neer. Mijn uiterlijke schoonheden zijn weinige en in stroop doe ik niet. JAN VAN DE BIERSTAL. Ons Lichaam en onze Gezondheid, IS EEN VETTE HUID ZIEK Deze vraag kan slechts onder bepaal de omstandigheden bevestigend wor den beantwoord. Wanneer de huid vet en glimmend wordt na inspannend werk of bij hooge temperaturen, is dat een zeer normaal verschijnsel, al is 't voor den betrokkene onaangenaam Wanneer de huid echter vet is zonder bepaalde aanleiding en wanneer zich bovendien, nog andere afwijkingen voor doen, zooals het afschilveren der huid of een roode verkleuring, dan heeft men vermoedelijk met een huidziekte te doen. De vetlaag ziet er dan ook olie achtig en gewoonlijk gelig uit. Ge woonlijk breidt de ziekte zich na kor ten tijd ook uit tot de hoofdhuid, waar om het raadzaam is, zoo spoedig moge lijk een arts te raadplegen. Er worden vele middeltjes verkocht om zelf te ge bruiken, doch gewoonlijk bereikt men er niet mee, wat beloofd wordt, en de raad van een arts blijft altijd de beste waarborg tegen verkeerde behande ling en nuttelooze uitgaven. AANBEVOLEN ADRES voor HEEREN- en KINDERKLEEDING GEMAAKT of NAAR MAAT Kledingmagazijn DEN HELDER. Wij leveren U in lagere-midden en betere prijzen. Alles met garantie van soliditeit en goede pasvorm. Specialiteit in HOEDEN-, OVER HEMDEN en ONDERGOEDEREN. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE DEN HELDER. Alweer die bloembollen-tentoonstelling ln Den Helder vraagt de lezer en wij antwoor den inderdaad, alweer die B. O. L. T. H. A. Maar ditmaal is er toch wel eenige aanleiding voor een opwekkend artikeltje, ten eerste om dat de Pinksterdagen zich bij uitstek voor een uitstapje naar Den Helder leenen en in de tweede plaats omdat thans alle tulpen, ook de koninklijke Darwintulpen, in vollen bloei staan en de tentoonstelling op haar schoonst is. Duizenden bezoekers van elders hebben in de afgeloopen weken van de pracht dezer tentoonstelling geprofiteerd, en dit aantal zal met de in aantocht zijnde Pinksterdagen ongetwijfeld worden verhoogd. Temeer omdat de(n) 20.000ste(n) bezoeker (ster), die óp die dagen verwacht wordt, een verrassing wacht van de zijde van het ten toonstellingscomité. Wie dus nog van de pracht dezer tentoon stelling Wil profiteeren en tevens een aardig uitstapje voor Pinksteren wenscht te maken, ga naaf de B.O.L.T.H.A. in Den Helder hij vindt er een fraai natuurpark met een vak kundige, smaakvolle beplanting, van bolbloe- men, van welke thans de tulpen in allerlei variaties en soorten op haar schoonst zijn. Eenmaal in Den Helder is een uitstapje naar het strand te Huisduinen, indien het weer dit eenigszins veroorlooft, ook dezen tijd van het jaar reeds zeer aanbevelens waardig. 'A,- EEN ONGELDIGE CANDIDATENLIJST. Aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is. naar wij vernemen, het verzoek gericht om een onderzoek in te stellen naar de echt heid van de handteekeningen, welke voorko men op de voor de a.s. Raadsverkiezing inge diende lijst der afdeeling Gouda van de Com munistische Partij Holland. Het vermoeden bestaat, d? (Énkele hand teekeningen vervalscht zijn i dezen zin dat ze door een ander dan door den betrokken kiezer op de lijst zijn geplaatst. Het beroep is ingediend binnen twee dagen na de vaststelling der lijsten. Volgens de wet moeten Gedeputeerde Staten binnen vijf dagen een beslissing nemen. Daar na eerst volgen de verbindend verklaring en de vast stelling der ingediende lijsten. Brengt het onderzoek aan het licht, dat de handteekeningen inderdaad niet echt zijn, dan worden ze ongeldig verklaard. In dat geval daalt het aantal wel geldige handtee keningen beneden de vereischte hoeveelheid van 25 en kunnen de communisten met geen eigen candidatenlijst aan de verkiezing voor den gemeenteraad deelnemen. HUWELIJKSZWENDELAAR GEARRESTEERD. Zijn slachtoffers groote bedra gen afgezet. Het is aan de Centrale Recherche te Rot terdam gelukt de hand te leggen op een ou den bekende van de politie n.1. den 31-jarigen J. M„ wegens het plegen van oplichting door middel van huwelijkszwendel. De politie heeft hiermede een goede vangst gedaan, daar M. gedurende' geruimen tijd de wereld yan de „trouwlustige vrouwen" onvei lig maakte en menig slachtoffer (hoeveel hy er heeft gemaakt, is nog niet vast te stellen) van haar spaarduitjes ontlastte, Reeds eenige maanden geleden kwamen bij de Centrale Recherche klachten binnen over de gedragingen van M., die door middel van advertenties met trouwlustige vrouwtjes in kennis trachtte te komen. Hij wenschte ken nismaking met een jonge dame, een weduwe of een gescheiden vrouw, die financieel onaf hankelijk stond. Zooals in deze gevallen meestal voorkomt, kreeg hij een voldoend aantal brieven en met zorg koos hij dan zijn slachtoffers uit. Bij een nadere kennismaking en als hem gebleken was, dat er wel wat „zat", probeerde hij langs slinksche wegen het geld, dat de dames bezaten, in handen te krijgen. Hij gaf dan voor dat hij ingenieur bij de Zuiderzee werken was en bovendien een aardig kapi taaltje bezat. Het vertrouwen, dat hij hjermede wekte en het feit, dat hij zich Gharmant voordeed, had den tot gevolg, dat hij zijn slachtoffers lang zamerhand inpalmde. Als de trouwdatum dan in zicht kwam, gaf hij handig voor momenteel niet de beschik king over zijn geld te hebben en hij wist zijn „bruid" dan wel zoover te krijgen, dat zij haar spaarduitjes aan M. gaf, die dan meu belen ging koopen. Had hij dit geld eenmaal binnen, dan be gon het werk om het huwelijk op de lange baan te schuiven. De meest geraffineerde middelen nam hij hiervoor te baat en het gelukte hem dan meestal zichzelf door middel van handlan gers in zulk een zwart daglicht te stellen, dat zijn slachtoffers eraan gingen twijfelen of het wel raadzaam was de huwelijksplannen te verwezenlijken. Geen middel liet M. dan onbeproefd om zoo spoedig mogelijk zijn „bruid" te laten schieten. Toen de eerste klachten binnenkwamen, heeft de politie M. onderhanden genomen. Hij had echter reden om zich zoo voorzichtig mogelijk uit te laten, daar hij ongeveer een jaar geleden voorwaardelijk in vrijheid was gesteld en het proefjaar nog niet om was. Hij gaf toe, met verscheidene dames, door middel van advertenties, kennis te hebben gemaakt, echter alleen maar uit zucht naar galante avonturen. Voorloopig kon de politie niet ingrijpen. Toen de klachten echter veelvuldiger wer den en oplichting bewezen kon worden, greep zij in en arresteerde M. op het moment, dat hij weer kennis trachtte te maken met een dame. Bij onderzoek kwamen toen bijzonderheden aan het licht, welke de meening rechtvaar digden, dat men met een sluwen huwelijks zwendelaar had te doen, die tarijke slachtof fers had gemaakt en verscheidene vrouwen van haar gehgele bezit had beropfd- Bij één van deze gevallen gelukte het hem een bedrag van 4000 in handen te krijgen, waarna hij natuurlijk niets onbeproefd liet om de „verloving" uit te maken. Voorts kwam aan het licht, dat M. van ver schillende valsche namen gebruik maakte. Zoo stelde hij zich voor als Brandenburg, Bruinsma, Moerland en Melgers. Hij is reeds ter beschikking van de Justitie gesteld en opgesloten in het Huis van Bewa ring. ZAKKENROLLERS AAN HET WERK. Op de weekmarkt aan den Goudschesingel te Rotterdam hebben zakkenrollers Dinsdag weer tweemaal hun slag geslagen. De koop man D. G„ wonende in de Dijkstraat, vermis te zijn portemonnaie met 8, terwijl mej. Van B., wonende te Zevenbergen, een porte- pionnaie met 22.50 werd ontrold. DE NIEUWE SPAANSCHE VLAG IN DE ZAANDAMMER HAVEN. In de Zaandamsche zeehaven is bin- inengeloopen 't Spaansche stoomschip „Mari Luci' uit Balbao.., met gezaagd hout, komende van Bernau en voeren de de nieuwe Spaarische vlag. DE KONINGIN NAAR PARIJS. Een bezoek aan de Koloniale tentoonstelling op 15 Juni. Naar men verneemt heeft de Konin gin e en uitnoodiging van de Fransche legeering aangenomen om een bezoek te brengen aan de Koloniale tentoon stelling' te Parijs. Zij zal incognito rei zen doch gedurende haar verblijf te Parijs officieel ontvangen worden door den President der Fransche Republiek Het ligt in de bedoeling der koningin op 15 Juni aanstaande te Parijs aan te komen. Raadsverkiezingen op Ameland De lijst der vrijzinnigen niet behandeld. Bij het inleveren der candidaatlijs- ten op 12 Mei, werd de vrijzinnige lijst van candidaten voor de a.s. gemeente- ra ad s verkiezingen in de gemeente Ameland, om klokslag 4 uur ingediend. Het bleek evenwel dat degene, die de lijst had ingeleverd, ze niet had onder teekend. Het hoofdstembureau vergaderde Dinsdag teneinde over de geldigheid der ingeleverde lijsten te beslissen. De bewuste lijst werd hierdoor niet in be handeling genomen. De voorzitter van bet hoofdstembu reau burgemeester Bolomeij verklaar de desgevraagd, dat dit ook niet zou geschieden, daar de lijst niet binnen den wettelijk daarvoor gestelden tijd was ingeleverd. Een der leden van het stembureau weigerde hierna het proces-verbaal te teekenen. Bij de zitting van het stem bureau was zeer veel publiek aanwezig Tegen de beslissing van het hoofdstem bureau zal beroep bij Ged. Staten wor den aangeteekend. De meerderheid der Amelander kie zers bestaat uit vrijzinnigen. Men kan zich begrijpen, dat het eiland over dit voorval in rep en roer is. UITVOERING TARWEWET. Advies aan den minister, om den doorsneeprijs der inlandsche tarwe te stellen op f 12.50 per 100 Kg. Naar wij vernemen, heeft de Commissie van Advies voor de Uitvoering der Tarwewet Dinsdag te 's-Gravenhage een vergadering gehouden. Ondanks het verzet van de zijde der meélfabrikanten (Vita) is besloten, den minster te advlseeren, den doorsneeprijs van inlandsche tarwe vast te stellen op 12.50 per 100 kg. DE TARWE-WET. Een protest-telegram aan den minister. De firma Gerhard Polak te Amster dam deelt mede, dat zij het volgende telegram heeft gezonden aan den min is ter van binnenlandsche zaken en landbouw te Den Haag „Regeling tanve-wet tusschen meel fabrikanten o.ri meelimporteurs is niet getroffen na' vrij overleg maar is meel importeurs afgeperst. De vrije jneelim port wordt hierdoor afgesneden en is hierdoor het monopolie van meelfabri kanten verzekerd alhoewel laatste mogelijkheid volgens Uw schrijven van 25 Februari uitgeschakeld werd. De onregelmatigheid is van ernstigen aard, omdat onder het masker van steun aan den tarwebouw, den brood verbruiker een cijns wordt opgelegd, waarvan slechts een klein deel den tar webouwer bereikt, doch het overgroote deel een tiental fabrieken ten goede komt. 'Ondergeteekende protesteert tegen deze onserieuse overeenkomst, die buiten zijn medeweten is afge dwongen en weigert de baten, die hem volgens deze overeenkomst toekomen, te aanvaarden". DE NOOD IN DEN LANDBOUW. Dpor het bestuur yan de Hollandsch- Brabantsche afdeeling van den chris- telljken boeren- en tuindersbond is fn zake de uitvoering van de tarwe-wet 't. navolgende telegram verzonden aan den minister van binnenlandsche za ken en landbouw te 's-Gravenhage Het bestuur van de Hollandsch-Bra- bantsche boeren- en tuindersbond, op 18 Mei te Rotterdam in vergadering bijeen, gedrongen door den dagelijks stijgenden nood in den landbouw, ver zoekt uwe excellentie met den mees ten aandrang de tarwe-wet binnen den kortst mogelijken tijd in werking te doen treden den datum bekend te maken wanneer met afname van oogst 1930 zal worden begonnen. VOOR DE PINKSTERDAGEN BUJTENLANDSCH NIEUWS. naar de Bloembollententoonstelling DEN HELDER ANNA PAULOWNA. Uw aangenaamste verpoozing in de vrije natuur. Duin en zee. ONDER VALLEND ZAND BEDOLVEN. Drie arbeiders gedood, vier zwaar gewond. In een zandgroeve van de Markische Bau- stoffwerke te Berlijn, te Wernsdorf bij Berlijn geraakten, naar „Wolff" meldt, plotseling on geveer 50 m3 zand in beweging en vielen van een hoogte van 20 m neer, waardoor zeven arbeiders bedolven werden. Drie hunner wer den daarbij gedood, de andere vier zwaar ge wond. De arbeiders waren bezig e|n zand- trein te laden. Even vóór het ongeluk gebeurde passeerde^ op den nabijgelegen straatweg een aantal zware vrachtauto's. Daar het in de laatste dagen bij Werpsdprf hard geregend heeft, vermpedt mep dgt het zand onderspoeld was pp dat het voorbijrijden der vrachtauto's de zandiawine in beweging heeft gebracht. Het reddingswerk was zeer moeilijk, daar telkens nieuwe zandmasa's omlaag stortten. SPANJE. KONING ALFONSO'S VERMOGEN. Op 48 millioen gulden geschat. De correspondent te Madrid van de „News Chronicle" meldt aan zijn blad, dat uit het onderzoek naar het vermogen van den ko ning blijkt, dat dit veel grooter is dan eerst werd gemeend. Toen de koning Madrid ver liet werd verklaard, dat zijn vermogen onge veer 100.000.000 peseta's bedroeg. Thans blijkt het, dat het dubbel zoo groot is, dus 48 milli oen gulden bedraagt. Gebleken is, dat de koning het grootste ge deelte van zijn bezit in Engelsche en Zwitser sche banken heeft belegd. PROVINCIAAL NIEUWS. TEXEL. „Meer dan erg." De Ilel- dersche Post wijdt eenige woorden aan het bericht over „Helders vuil aan Texelsch strand" en noemt de overlast welke de gemeente Den Helder haar buren aandoet, meer dan erg. „Wij zijn het met de Texelsche opposanten eens" zoo besluit de redactie, „dat wanneer men met deze wijze van vuilverwijde- ring wil doorgaan, men 't dan storten moet op een zoodanige plaats, dat aan spoelen op Texel, zoo niet tot de onmo gelijkheden, dan toch tot de uiterste zeldzaamheden behoort." De Insp. van 't Staatstoezicht op de Volksgezondheid beeft, een bezoek aan Texel gebracht in verband met de vele klachten over het aanspoelen van vuil, dat naar men aannam, afkom stig moest zijn van het vaartuig, waar mee het vuil van den reinigingsdienst te Den Helder in zee wordt gebracht. Hij nam kennis van de bewijsstukken en verdere gegevens, door de politie ver zameld, en gaf als zijn meening te ken nen, dat van twijfel aan de herkomst van dat vuil geen sprake kan zijn (het komt van dat vaartuig); de tegen spraak van de directeur der Helder- sche reiniging moet wel op verkeerde grond berusten. Over de wijze, waarop de politie de zaak had aangepakt, gaf de Inspecteur zijn tevredenheid te kennen, TEXEL. Wethoudersverkiezing. Op Zaterdag a.s. wordt, geheel onvers wachts een gemeenteraadsvergadering belegd met als hoofdschotel „wethou dersverkiezing". We hebben ons tot beide wethouders, de heeren R. P. Keij- ser en K. Vlaming, gewend om informa ties en kunnen thans meedeelen, dat zij in het verloop der laatste raads vergaderingen aanleiding gevonden hebben om hun mandaat ter beschik king van den raad te stellen. In het bijzonder bij de bespreking over de weg naar bet Horntje en de strand-exploitatie te de Koog, zoo ver namen we, is bun gebleken, dat zij niet meer het vertrouwen van de raads- meerderheid genieten, althans niet bet vertrouwen, dat zij als wethouders verlangen, dat de raad in hen stelt. Voorbarig zou het zijn, wanneer we ons aan een voorspelling waagden. Zal de raad bij 't stellen van de „portefeuil le-kwestie" door het aannemen va» 'n motie van vertrouwen de wethouders tot aanblijven trachten te bewegen Of zich bij hun voornemen neder leg gen en tot benoeming van een nieuw tweetal overgaan Of is nog een ann dere oplossing mogelijk Wie zijn. do pretendenten en -- zal de kwestie; spoedig zijn opgelost ,w. De vergadering zal het ons duidelijk maken. De publieke tribune zal dit maal zeker niet onbezet blijven, zoo- als meestal bet geval is. (Texelsche Crt.). TEXEL. De eerste lammerenmarkt. De eerste lammerenmarkt heeft de goede verwachtingen niet beschaamd Bij een aanvoer van 3807 stuks werden prijzen besteed van f 19—25, terwijl van een goede,*vlotte handel kan wor den gesproken. Ook de afloop der markt was goed. De weersomstandigheden waren al lesbehalve gunstig, zoodat van de zijde van het publiek niet zulk een groote belangstelling aan den dag vverd: ge legd als, apders het geval is. Ter vergelijking geven we hier een overzicht van aanvoer en prijzen op eerste lammerenmarkten in de laatste jaren 19122 2100 9.18.— 1923 4556 25.34.— 1924 4220 20.30.— 1925 3603 j26.32.50 1926 4011 14.50—21.— 1927 3942 15.20.— 1928 6734 16.22.— 1929 4223 16.>22.50, 1930 3671 212.28— 1931 3807 19.25.-7- (Texelsche Cvt-X WOGNUM. K. Winkel, f De heer K. Winkel te Wognum hield Dinsdag op het driedaagsch feest van den Noord-Hollandschen Kolfbond te N. Niedorp een rede, na afloop waarvan hij plotseling ineen zeeg. De dood werd gecon stateerd. De overledene was lange jaren lid van den gemeenteraad en wethouder van Wognum en bekleede voorts tal van functies in het maatschappelijk leven.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2