Ik ben dankbaar de heeren on derwijzers (de onderteekenaars van bovenstaand stukje) een korte verkla ring te geven; nu, een lange verkla ring is het heele gesnap ook niet waard. Dus u verlangt te weten wat wij bedoelen met de laatste zinsnede: .te jneer, als wij in aanmerking ne men, welke critiek het is, en van wie ze komt." Welnu, niets is gemakke lijker dan dat. Die critiek was 'n schampere terechtwijzing, die men gaf, ondanks de schrijvers konden proeven dat met het berichtje niets kwaads was bedoeld, vergezocht dus, waar wij- ons boven stellen Te meer omdat wij in aanmerking namen „van wie ze kwam", van onderwijzers, die maar al te dikwijls buiten de school aan het euvel mank gaan, dat zij stand jes uitdeelen, alsof ieder mensch een schooljongen is .(Us dit'nu ook nog boven uwe hoofd deksels gaat, dan zit er niet veel onder. Wat onze vergissing met Hemel vaartsdag en „tweede Pinksterdag" aangaat, het is alweer teekenend, dat dit het eenigste is, waarop de heeren ingaan. Zeker, zoodets teekent alleen maar den mensch Uw Verslaggever. GEMEENTE WIERINGEN. Visschersvereeniging D.E.T.V. De openbare vergadering welke D.E. T.V. Zondagmiddag heeft gehouden in café Scheltus, waar als spreker op trad de heer B. J. Gelder van Amster dam, was maar matig bezet. Voorzitter, de heer J. J. Tijsen, zegt in zijn openingswoord, dat deze verga dering is uitgeschreven naar aanlei ding van een gesprek tusschen hem en den heer Gelder, waarbij de heer Gelder te kennen gaf zeer gaarne eens met de Wieringer visschers van ge dachten te willen wisselen in een o- penbare vergadering. De heer Gelder begon nu zijn rede o- ver het onderwerp: „De drooglegging der Zuiderzee en wat krijgen de vis schers van de in de nieuwe wet vastge stelde schadevergoedingsregeling De heer Gelder zegt, dat de wensche- lijkheid om eens met de Wieringer Vis schers van gedachten te wisselen zich bij hem opgedrongen heeft, toen hij 't artikel las in de Wieringer Courant van 13 Maart j.1. wat is afgegeven aan de pers door het Centraal Comité en waar o.m. in wordt gezegd doe niet mee aan de actie van het Comité tot be houd van de Zuiderzee; anders verspe len de visschers hun schadevergoedin- gensteun. Spr. was toen hij dit artikel las bui tengewoon verontwaardigd, natuur lijk niet op de redactie van de Wie ringer Courant, doch op het Centraal- Comité, dat dit artikel durfde rondt te zonden aan de pers. Spr. vindt het meer dan ergerlijk, dat men dergelijke dingen schrijft. Maar dat komt alleen omdat de vis schers niet voldoende zijn ingelicht van hunne rechten, welke in de nieu we wet zijn vastgelegd. Het is Spr.'s overtuiging, dat de vis schers niet genoeg attent gemaakt kunnen worden, dat zij niet behoeven te kruipen, doch dat zij hun rechten op schadeloosstelling kunnen eischen De totstandkoming van Z.-Zeewet heeft lang geduurd, steeds heeft men getracht om zoo weinig mogelijk te doen voor de visschers. In de laatste wet zijn 3 verbeterin gen gekomen le. Het begrip armenzorg heeft men los moeten laten 2e. tegemoetkoming in waardevermin dering van materiaal enz. 3e. het instellen van plaatselijke ad viescommissies. Spr. zal niet ontkennen, dat dit geen verbeteringen zijn, en de huldiging van den Heer Demper, welke ontzag gelijk veel werk heeft verricht, was dan ook volkomen verdiend. Maar dit wil niet zeggen, dat men te vreden behoeft te zijn, want al staat nu wel in de wet dat men recht heeft op tegemoetkoming in waardevermin dering, er staat niet in de wet hoeveel of dit is. In de wet staat, dat de schade wordt bepaald bij maatregel van al gemeen bestuur. Wianneer men nu leest de Rappor ten van de Gen.-Commissie, ziet men daaruit, dat van de 60-70 aanvragen welke jaarlijks worden ingezonden een 20 tal behandeld worden en er wor den zooveel onmogelijke gegevens en vragen gesteld, dat groote hoeveel heden paparassen noodig zijn, voor dat men een aanvraag in behandeling neemt. De visschers worden het op het laatst zoo zat van al dat geschrijf en gevraag dat zij het maar opgeven. Hier meent Spr. vooral voor te moe ten waarschuwen geeft het niet op en laat U niet afschepen. De waardevermindering staat wel in de wet, maar de visscher heeft hem nog niet in zijn zak. Het instellen van plaatselijke Com- missie's van advies lijkt zoo op het oog heel mooi, maar waneer daar geen deskundigen inzitten, heeft zoo'n co,m missie niets te beteekenen. In zoo'n Commissie kan ook be noemd worden de Burgemeester, Veld wachter of schoolmeester. En al zal zoo'n Commissie nu nog zoo zijn best doen, de Gen.-Commissie behoeft zich van de adviescommissie niets aan te trekken, en kan op eigen gezag de aanvraag om schadevergoe ding al of niet toestaan. Beter ware geweest een Commissie van beroep, welke boven de partijen staat, waar men terecht kan als men meent onbillijk te zijn behandeld. Het spijt Spr. dat er zoo weinig vis schers aanwezig zijn, en zou het goed geweest zijn als ook andere burgers, vooral boeren, naar de vergadering gekomen warén. Want voor de boeren heeft men ook steunwettten gemaakt, o.a. de tarwe- wet. Spr. weet niet of de zaak nog door gaat het zal wel te spoedig uitge lekt zijn als gevolg van die tarwewet heeft zich een combinatie gevormd van meelfabrikanten en importeurs, die een potje gaan maken van de toe slag die wordt gegeven op tarwe en die de Heeren een slordige 19V2 millioen op zal brengen. Van deze 19V2 millioen krijgen de boeren geen twee kwartjes en wij betalen 3 cent voor ons brood meer. Gij wordt, zegt Spr., met ver heffing van stem als ge voor Uw recht opkomt, afgemaakt op het matje op het Rokin te Amsterdam- Zoo verstaat men in Holland de steun aan tarwebouwers. De visschers hebben nu wel niets met de tarwe-wet uit te staan, maar Spr. meent dit toch even te moeten memoreeren. Ik zal U vertellen wat in Spaken burg is gebeurd, daar moest ook iets gebeuren voor de visschers. Daar heeft men een knoopenfabriek gebouwd, welke met de grond mede f 60.000 heeft gekost. Een knoopenfabrikant welke ruzie met zijn Compagnon had, heeft het verzoek gedaan, o,m die fabriek te mogen stichten. Die fabrikant moet over een aantal jaren een bepaald bedrag terug beta len. Spr. heeft uitgerekend, dat het geen voor rente en afschrijving jaar lijks bij een dergelijk kapitaal noodig is, precies het bedrag is wat terugbe taald wordt. Practisch krijgt hij dus de fabriek cadeau. Bovendien krijgt hij nog subsidie. Een en ander heeft ten gevolge gehad dat er geen visschers in de fabriek wer ken, want visschers gaan geen knoo- pen maken; en dat de compagnon zijn eertijds bloeiend bedrijf naar Engeland heeft verplaatst. Maar in ieder geval was er iets voor de visschers gedaan. Dat is het werk van de Generale Commissie. Op Urk was een oude visscher, die steun ontving. Om er wat bij te verdie nen, hielp die man bij het ansjovisdop pen; gevolg was, dat de man voor geen verdere steun in aanmerking kwam. Geen visscher wordt echt geholpen. [Spr. is er niet voor dat men de Staat plukt, maar het geval met de film. waar de visschers alle mogelijke baan tjes in voorgespiegeld worden, is mis leidend. De visschers krijgen geen baantjes. Op een vergadering in Hoorn heeft een ingenieur staan vertellen dat de opbrengst van de Zuiderzeevissche- rij was 2 .millioen, zoodat voor de vis schers overbleef f 200.000. Een derge lijk bedrijf moest volgens den ingeni eur maar zoo spoedig mogelijk verdwij nen. Spr. was op deze vergadering aanwezig en heeft toen gevraagd of men van meening was dat 3200 vis schers van f 70.- per jaar per visscher kunnen leven Ik kreeg toen ten ant woord, aldus spr. dat de cijfers mis schien niet geheel juist waren, maar het was in ieder geval een bedrijf wat niet voldoende loonend was. Men moet echter weten dat het rap port van de Gen. Commissie spreekt van 4 millioen opbrengst, waai* de re geering 6 millioen opgeeft; en dan valt de mosselen, zeegras alikruikenvissche rij, enz. er nog buiten. De geheele op brengst benoorden Stavoren en Enk huizen wordt niet medegerekend. De opbrengst kan dan ook veilig ge steld worden op 8 millioen. Maar het moet met geweld klein gehouden wor den. Altijd wordt ons het eigen belang voor de voeten geworpen; maar wat zou U denken, dat die ingenieurs niet voor hun eigen belang staan te schet teren Er is nog kans, aldus spr., dat de Zuiderzee behouden kan blij ven, als men een gat in de dijk laat. De W. Meer ligt droog en de Oostpolder zal wel volgen. Maar vast staat nu reeds, dat de Z.O.-polder, en die van 't Hoornsche Hop niet onderhanden geno men zullen worden; dit laatste in ver band met het Merwedekanaal voor Amsterdam. Ze zullen moeten stoppen, want Ne derland heeft er geen geld voor. Wij zeggen nu op onze beurt als dan toch de plannen niet doorgaan, zet de zaak dan toch onmiddellijk stop. Het Comi té van actie tot behoud van de Zuider zee vraagt dan ook onverwijld een uit spraak van een commissie, die zal heb ben te onderzoeken, of de werken voortgang mogen hebben. Gij visschers moet u dan ook niet in slaap laten wiegen of bang laten ma ken door dreigementen van de Centra le Commissie. Blijft vereenigd en zorgt dat je steeds op het vinkennet blijft zitten Spr. zou nog gaarne met verlof van den voorzitter een enkel woord over de verkiezing van 13 Juni a.s. willen zeg gen. In een pamflet van de S.D.A.P. is geschreven, dat de visschers in den ge meenteraad alles in de war hebben ge stuurd. De visschers hebben tot plicht te stemmen op eigen candidaat. Zorgt er voor, dat de 3 aftredenden min stens weer terugkomen, in. dat pamflet wordt den visschres verweten, dat ze zonder beginsel zijn; alleen zijn ze zui nig, wat echter in spr.'s oog dan toch wel een beginsel is. Zorgt er voor dat men het hier op Wieringen niet zon der U kan bedisselen Men heeft bij de laatste verkiezing van de Prov. Staten gezien, hoe een po pulair man als de heer O. J. Bosker, 'n kleine duizend stemmen op zich ver- eenigde; hij is niet verkozen, want de heeren hadden hem een zoodanige plaats gegeven, dat hij toch geen kans had. Men zondigt absoluut niet tegen de politiek als men zijn eigen candidaten stemt. Straks komt gij op WÜeringen voor buitengewoon hooge kosten te staan en dat kunnen jelui betalen, al dus spr., want de vreemdelingen gaan met enkele jaren weer weg. Spr. besluit zijn rede met te zeggen: zij, die zeggen, dat jelui zuinig en ar moezaaiers zijn, trekken straks allen weg; dat zijn de nuchtere feiten. Ze hebben jelui de Zuiderzee afgeno ,men, zorgt er voor, dat ze je Wierin gen niet kunnen, afnemen. Stemt op je eigen candidaten. Van de gelegenheid tot debat of het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Met een woord van dank tot den heer Geldér in het bijzonder, sloot voorzitter de vergadering. TENTOONSTELLING WERELDBIBLIO THEEK. Op Woensdag 3 Juni a.s. wordt in het oude schoolgebouw te Hippolytushoef een tentoon stelling gehouden, die aller belangstelling waard is. De wereldbibliotheek zal n.1. een expositie houden van al haar uitgaven. Voor wie de Wereldbibliotheek kent, is verdere toe lichting overbodig voor wie haar niet kent, zij medegedeeld, dat deze instelling zich reeds meer dan 25 jaren bezig houdt met het uitge ven van goede boeken tegen lagen prijs. De stichting L. Simons, heeft begrepen van hoe veel waarde het boek kan zijn voor volksont wikkeling en volksverheffing, maar alleen dan, wanneer, de prijs niet zoo hoog was, dat voor kleine inkomens geen kans op koopen was. De W.B. heeft ontzaglijk veel werk ge daan heeft reeds meer dan duizend werken uitgegeven, van binnen- en buitenlandsche schrijvers uit ouder- en nieuwer tijd, van al lerlei richting (Vondel, Potgieter, Multatuli, Heyermans, Zola, Dante, Ernst Zahn, enz) Zij heeft wetenschappelijke werken uitgege ven, die door de wijze van behandeling voor een breede kring toegankelijk waren vak boeken, tooneelwerken en nog veel meer. En alles steeds tegen zoo laag mogelijke prijs. Van dit heele werk geeft de tentoonstelling een beeld. Zij wil zelfs meer dan een beeld geven, ook een herinnering in den vorm van een vier- of tweetal boeken, die tegen extra lage prijs beschikbaar worden gesteld voor de bezoekers. Aan de tentoonstelling is ook ver bonden een expositie van litho's van den kun stenaar Jelle Troelstra. Tenslotte zal op de zen avond een lezing worden gehouden door den Heer J. C. Winterink, lid van het Hoofd bestuur der W. B. -vereeniging over „Het boek en zijn cultureele beteekenis." De toegang is gratis, ook voor hen, die geen speciale uitnoodiging hebben ontvangen. Ge opend van 7 1/2 10 uur. De besturen van onderstaande vereenigin- gen, overtuigd van het groote belang van deze tentoonstelling, bevelen U een bezoek van harte aan. De Besturen der plaatselijke af deelingen van Instituut voor Arb. Ontwikkeling. Ned. Ver. tot afschaffing van alco holhoudende dranken. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Verandering Zaak. Naar ons werd medegedeeld heeft de lieer G. Schenk Oosterzandvaart, het voornemen, in zijn perceel, waar voor heen een vischzaak was, een sigaren magazijn te vestigen. Aanleg Waterleiding. In don Stoom- jweg is men nu begonnen met de aan leg van de waterleiding; vooral voor de bewoners van kleine huizen, zal dat een groot genot zijn, want maar al te dikwijls ontbrak het daar aan goed drinkwater. BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak brand uit in de boerderij aan den Koningsweg te Anna Paulowna, bewoond door den heer A. Tiel Azn. De beWoner en zijn vrouw werden door het blaffen van den hond gewekt en konden zich tijdig in veilig heid brengen. Hun slaapkamer stond toen reeds vol rook. In korten tijd brandde de boer derij totaal af, zonder dat iets gered kon worden. Paarden en koeien waren gelukkig buiten. De inboedel was verzekerd, doch een vrachtauto van een broer van den bewoner, welke auto in de boerderij gestald was, niet, zegt de Crt. Bij vergeefsche pogingen dezen wagen naar buiten te brengen, liepen beide broers lichte brandwonden op aan handen en hoofd. Als bijzonderheid kan nog bemeld worden, dat een poes haar vier jongen van den zolder uit het brandende huis naar bui ten wist te brengen. Burgerlijke Stand Anna Paulowna. Ondertrouw C. Hooimeijer en M. van Bos teleen A. Langereis en A. Kranenburg P. M. Brouwer en M. Th. Witteman J. Rente naar en C. G. van der Duin; A. G. van Seck en J. HooimeijerP. Hooij en G. de Boer P. Smit en G. V. KeijzerA. Schouten en J. Boon D. C. Kooij en H. P. van Dijk A. van Zandwijk en J. Langedijk. Getrouwd L. Metzelaar en J. M. Waiboer. Loop der bevolking. Ingekomen H. Schol- te van Vlagtwedde S. J. Vinken van Den HelderA. J. Klaver van Zijpe J. Meijaard en gez. van Wemeldinge Mej. D. Dekker van Harenkarspelmej. M. Verwer van Scha gen A. Wallenstein van Eibingen (Duitsch- land) W. Twerda en gez. van Midwoud C. van Doorn van Wemeldinge. Vertrokken G. de Gorter naar Bergen mej. G. de Haan naar Wieringen J. P. Cor- stanje en gez. naar Culemborg F. Metzelaar en echtgen. naar SchoorlJ. Daalder naar Den Helder. PROVINCIAAL NIEUWS. BEVERWIJK. Bloembollenexport. De aan voer over April bedroeg aan gewicht 926.900 Kg. voor een waarde van 816.104 tegen 586.607 Kg. voor 691.082 het vorig jaar. Totaal is er over het eerste derde deel de zer jaren verexporteerd ruim 4 millioen Kg. voor circa 1 per Kg. tegen ongeveer 3 1/2 millioen Kg. voor ruim 4 millioen gulden in 1930. OUDE NIEDORP. Zondagmorgen geraakte in een onbewaakt oogenblik tengevolge van het achteruitrijden van een vrachtauto, het vier-jarig dochtertje van den heer B. onder de achterwielen van den zwaren auto. De kleine was op slag dood. NEKKRAMP OP TEXEL. Te Texel is een geval van nekkramp gecon stateerd. De patiënt is naar de barakken te Den Helder overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. VERVOER VAN GROENTEN PER AUTO. Dc laatste dag-en worden er aan den Langendijk, pogingen gedaan, om te komen tot oprichting van een trans portmaatschappij, die zich ten doel stelt het vervoer van groenten per au to rechtstreeks naar het Rulirgebied en het Rijnland. De zaak wordt goed aangepakt en verschillende personen hebben reeds aandeelen genomen, zoo dat het geen twijfel lijdt of binnen ee- nige dagen is de oprichting een feit. Men gelooft de groenten per auto even vlug en stellig veel goedkooper op de plaats van bestemming te krij gen dan per spoor. Zooals men weet, hebben verzoeken om verlaging van de vrachttarieven geen succes gehad. In het Westland bestaat ook reeds 'n organisatie met eenzelfde doel. Zij ver voerde reeds drié millioen kilo en men is over dc resultaten zeer voldaan zoowel ten aanzien van de geldelijke uitkomsten als ten opzichte van den toestand waarin de groenten in het buitenland arriveeren. BINNENL NIEUWS. ONWEER. 62 Koeien door den bliksem gedood. In de buurtschap Rietmole (gemeente Haaksbergen) werd Vrijdagavond de boerde rij „Kamers" door den bliksem getroffen. De boerderij brandde geheel af. Zes varkens kwa men in de vlammen om, het overige vee kon nog bijtijds worden gered. In een naburige weide werd een koe door den bliksem getrof fen en gedood. In totaal zijn door den afhaaldienst in de ze omgeving 62 koeien opgehaald, die alle tijdens het onweer werden gedood. WERKLOOZEN NAAR GIETHOORN. B. en W. van Zaamdam hebben bij den gemeenteraad een voorstel ingediend om deel te nemen aan de uitzending van werk- looze hoofden van gezinnen en andere kost winners naar de werkverschaffing te Giet hoorn. Het loon zal bij 50 uren werken 15 bedra gen. Daarbij wordt een toeslag van 25 pCt. gegeven. Boven het loon en den toeslag wordt voor een volle week verblijf 8 kostgeld uitge keerd. Voor den gemiddelden arbeider zal het loon dus bedragen 15 -f\ 3.75 en 8 f 26.75. De reiskosten der arbeiders zij gaan eens per 14 dagen naar huis zijn voor rijk en gemeente. In de kosten voor werkverschaf fing zal door het rijk en de gemeente elk voor 50 pCt. worden bijgedragen, terwijl ook nog de mogelijkheid bestaat, dat de provin cie weer de helft vergoed van het gedeelte, dat voor rekening der gemeente komt. GEMEENTE WIERINGEN. HET VERSCHRIKKELIJK MOTOR ONGELUK, waardoor twee gezinnen alhier plotseling in rouw werden ge dompeld. Zondagmiddag j.1. was onze plaatsgenoot S. C. Wagemaker met z'n verloofde, mej. S. Kooij Cd., aan het toeren op een motorrijwiel op den Rijksstraatweg langs het N.H. Kanaal Zij gingen in kalmen gang in de rich ting Alkmaar. Ter hoogte van de Blau we Keet waren eenige jongens aan het fietsen zonder op de regels van den weg te letten. Plotseling stak er een dwars den weg over en Wagemak.er, die de jongen wilde misrijden, begon te slippen en botste piet zijn motorrij wiel nu zelf tegen een boom, waardoor beiden tegen den grond werden geslin gerd. Mej. Kooij was op slag dood, waar schijnlijk tengevolge van de schrik, waar bij later geneeskundig onder zoek bleek, dat zij bijna niet was ver wond. De heer Wagemaker bleef zwaar aan het hoofd verwond bewuste loos liggen. De ziekenauto van het vlieg kamp De Kooy heeft het lijk van Mej. Kooij en den gewonden motorrijder naar het Marine Hospitaal te' Den Hel der overgebracht, waar ook Wagema ker des avonds te 10 uur is overleden. Men kan zich de smart der ouders voorstellen bij het vernemen van dit droef bericht, en de deelneming van de bevolking over het verlies van deze twee jeugdige pienschenlevens is alge meen. Eerste fuifavond V.V.Z.P.T.O.V. Zaterdag avond heeft de vereeniging van Zuiderzee- personeel hare leden, donateurs en genoodig- den een feestavond aangeboden in „Concor- dia". die klonk als een klok. Deze jonge vereeniging, waar Ir. Ringeling de ziel van is, heeft in den korten tijd die zij nog maar bestaat reeds danig van zich doen spreken. Als wij ons niet vergissen zijn reeds twee filmavonden gehouden. En nu weer een pracht van een fuifavond. Wat natuurlijk een belangrijke factor «s voor „T.O.V." Zij mag zich verheugen op de medewerking van velen, buiten de vereeni ging staande. Kosten nog moeiten zijn gespaard, om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Als hoofdversiering voor de zaal had men vlaggen gebruikt waar er echter wel wat te veel van waren opgehangen, wat intusschen een kwestie van smaak blijft. Ir. Ringeling heeft zich dien avond doen kennen als uitstekend conferencier, dan seur, veiler van verkoopingen, balletmeester, kortom wij hebben den heer Ringeling in verschillende kwaliteiten kunnen bewonde ren, en aan zijn glunder gezicht den gehee- len avond, was te merken, dat de zaak een vlot verkoop had. Een keurig orkest onder leiding van den Heer Der Kinderen had reeds spoedig de harten van alle feestgangers veroverd, niet alleen dat men goede dansmuziek te hooren kreeg, doch bovenal werden wij vergast op een uitmuntend gespeelde viool-solo van den Heer Der Kinderen. De afd. Tooneel was echter niet minder onder regie van den Heer Corn. Bosker zijn een paar verbazend geestige blijspelen opge voerd. Verschillende oude bekenden van de onvol prezen dorper tooneelclub, hebben tot wél slagen medegewerkt, waar de leden van T. O. V. zich zoo goed mogelijk bij aangepast Dat het bestuur de medewerking van de dorper dilitanten hoogelijk waardeerde, werd ondubbelzinnig aangetoond, in het aanbieden van bloemen aan de dames terwijl de heeren tevens een blijk van waardeering werd aan geboden. Een tombola zonder nieten vergde jammer genoeg wat veel van den tijd. Het bal wat hierna aanving was een der glanspunten van de avond, het nieuwste op het gebied van feestmutsen was hiervoor aangeschaft, wat de feestelijke aanblik niet weinig verhoogde. Ook de verschillende gehouden attractie's vielen zeer in de smaak. En hoe later het werd des te joliger werd de stemming, maar zooals reeds vermeld, er hingen o.i. te veel vlaggen, w.o. ook de vei - trekvlag en deze had men zeker niet op moe ten hangen te veel werd men er aan her innerd dat er ook weer een tijd van gaan is. Intusschen begon het buiten reeds te da gen toen men eindigde. Het feest van T.O.V. was inderdaad „Tof'. Rest ons nog te vermelden dat een keurig verzorgd programma werd aangeboden, in moderne uitvoering. Het feestlied viel jammerlijk in het water, wat overigens aan de stemming geen afbreuk deed. Wij maken ons sterk dat T. O. V. zeer ze ker meerdere van deze fuiven zal organisec- ren- Th. J. v. V. V.C.J.B. Woensdag 3 Juni 8 uur bij eenkomst te Oosterland met lidmaten en genoodigden. Chr. Jongel. Vereen. Zacheus. Te be ginnen met Donderdag a.s. zal genoem de Jongelingsvereen. iederen Donder dagavond hare bijeenkomsten weer te Den Oever houden. Politie. Verloren een zilveren dames horloge. Inl. bij den Gein. Bode. Gevallen. De echtgenoote van bak ker Terpstra te Oosterland had het ongeluk in den kelder te vallen waar bij zij zich vrij ernstig aan het hoofd verwondde en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. J.V.O. 6-7 Juni naar Texel (Jeugd herberg. Vertrek Zaterdaggroep hall drie 'smiddags van II.hoef. Meenemen: lakens, handdoek, zeep, brood voor Za terdag. Vertrek Zondaggroep half acht 'smorgens van H.hoef. Onderl. Veefonds Helpt Elkander. Van 20 Nov. - 20 Mei verz. waarde t 88462.50; 2 Beesten .moesten worden vergoed. Te heffen premie f 0.50 per f 100.- verzekerd kapitaal. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. BAKKERSNACHTARBEID. De Burgemeester van Zijpe maakt bekend, dat hij de aanvraag van T. BLOOTHOOFT te St. Maartensbrug om vergunning tot het ver richten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags, in het perceel St. Maartensbrug C 105, op 29 Mei 1931 tot 29 Mei 1932 heeft toegestaan. Zijpe, 29 Mei 1931. De Burgemeester J. DE MOOR. SPORT. W.Waard I - BKC I: 3 - 4. Op de medaille-wedstrijd tusschen BKC I en VV.Waard I, Zondag j.1. ge houden te Wieringerwaard, speelde W.W. niet 4 invallers en eerst met 10 man en BKC met 5 invallers. Ondanks de eerste aanvallen voor W.W. waren, krijgt Post na 5 minuten de bal toegespeeld en weet hij, door al les heendrijvende mooi in te schieten: 1-0 voor BKC. Doordat Van Teulingen een W.W.speler bij het inloopen op 'n hardhandige manier liet vallen, krijgt W.W. na eenige oogenblikken een straf schop te nemen en de bal komt in het doel 1 - 1. Post zit echter niet stil en uit een voorzet van Klerk schiet hij in eens in 2 - 1 voor BKC. W.W. zette er nu alles op om nog vóór rust gelijk te maken en v.d. Brink was de man, die deze wensch in vervul ling bracht. Met 2-2 gaat de rust in. Na rust is het alweer W.W., die de bal in het net deponeert. Maar nu is het mooi genoeg en de Poldersche strijdlust wordt wakker. Post maakt de gelijkmaker en even voor het einde weet Klerk de stand te brengen op 4-3 voor BKC. Toen trokken de spelers naar de kermis, waar een gezellige drukte heerschte, vooral in de dansza len. Men amuseerde zich kostelijk BKC III en BKC a gingen beiden naar 't Zand om daar tegen GeelRood I en Geel-Rood a te spelen. BKC III ver loor met 9-1; en BKC a won met 7-0. MARKTBERICHTEN. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 1 Juni 1931. Op de heden ge houden veiling waren aanvoer en 'prijzen 45 Vette koeien 210 a 425; handel matig; 13 Vette kalveren 50 a 100; Vette kalveren per Kg. f 090 a 1.20; 44 Nuchtere kalv., slacht f 11 a 26; 664 Vette Varkens (zware) per K.G. 0.32 a 0.38, Zouters per Kg. 0.30, handel stug.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2