HERMAN NYPELS, 0( AANBEVOLEN ADRES voor HEEREN- en KINDERKLEEDING GEMAAKT of NAAR MAAT verschillende steden komen berichten van stakingen, die het karakter van een strijd tusschen de communisten en socialistische vakvereenigingen schijnen te hebben. KONING ALFONSO'S PARTICULIERE LEVEN Het ex-koninklijke Spaansche echtpaar vierde Woendag zijn zilveren huwelijksfeest te Fontainebleau. Nadat in een der vertrek ken, die tot kapel was ingericht, een speciale dienst was gehouden, volgde een receptie. De bewoners van Fontainebleau boden den ex- koning en zijn gemalin eenige geschenken aan. DAT DOET NIEMAND HAAR NA 1 Te Warschau viel een 89-jarige da me uit een venster der 4e verdieping. Zij kwam in een boom terecht en bleef daai* hangen. Een groote .menigte toe schouwers snelde toe. Toen zij door jmiddel van ladders was bevrijd, bleek zij slechts enkele schrammen te heb ben opgeloopen. Vroolijk wandelde zij de trappen naar haar vertrekken weer op alsof er niets was gebeurd. KREEFTEN - ZEGEN te BERLIJN Maandag kon men aan het Landweer kanaal te Berlijn bij de Hallesche Poort een merkwaardig verschijnsel waarnemen. Het water kwam ineens in beroering en fluks verzajnelde zich een groote menschenmenigte. De oor zaak bleek te zijn, dat duizenden der kleine rivierkreeften, die ook in het ka naai leven, naar de oppervlakte waren gekomen en probeerden, tegen de stee- nen van den kanaalmuur naar boven te klauteren. Zij slaagden daarin niet, vielen terug in het water en een zware strijd ontstond onder de schaaldieren om boven te zijn en op het droge te kopaen. In piinder dan geen tijd was jong en oud aan het kreeftvisschen. Met emmers, sigarenkistjes, karton nen doozen en netten begon een ware wedstrijd in het vangen der smakelij ke diertjes, die niet poogden te ontko men, maar voorloopig blij waren uit het water te zijn. Voorloopig, want korten tijd daarna zijn zij natuurlijk gekookt op vele tafels gekomen, waar men anders dergelijke delicatessen niet gewend is. De reden van het plotseling verschij nen van zulke menigten dezer dieren moet worden gezocht in het onweer met wolkbreuk van Zondag. De kleine rivierkreeften houden zich gewoonlijk in het slijk op den bodem van rivie ren en kanalen op. Door den sterken regenval werd een menigte straatvuil in het kanaal gespoeld en het water be neden werd daar zoo zuurstofarm dat de dieren dreigden om te komen. En dus vluehtten zij naar boven, gelijk men ook bij ons na sterke regens dik wijls de visschen in de grachten naar boven ziet komen. De Berlijners uit de omgeving zullen bij het eerstvolgende onweer wel opnieuw naar een kreef tenzegen uitkijken. DYNAMIET IN EEN KERK. Patronen onder het altaar. Bij een onderzoek heeft de politie in een kerk in Bilbao (Spanje) onder het altaar een dozijn dyamietpatronen ontdekt. BINNENL NIEUWS. VERVOER VAN GROENTEN PER SPOOR. Reductie voor exporteurs. Het steeds toenemend verkeer van groen ten per vrachtauto naar het buitenland is de laatste maanden voor de Nederlandsche Spoorwegen merkbaar geworden. In drie maanden tijd werd voor eenige millioenen K.G. groenten per auto naar het buitenland gezonden. Dit is oorzaak geworden, dat de reeds verbroken onderhandelingen met de exporteurs van groenten en fruit over even tueele verlaging van de spoorvrachten weder heropend zijn. Met name zijn het vooral de exporteurs uit het Westland geweest, die zich met de huidige vrachttarieven niet konden vereenigen en steeds weer getracht hebben tot een verlaging te komen. Thans is naar uit exporteurskringen wordt gemeld een contract gesloten tus schen de Nederlandsche Spoorwegen en de Westlandsche exporteurs, waarbij aan de exporteurs 15 reductie verleend wordt op het vervoer van groenten en fruit per spoor. VOETBALLER OVERLEDEN. Woensdagavond is op het Kolpingterrein te Helmond de 30-jarige M. van den Broek aan een bloeduitstorting overleden. De man had met voetballen een bloedende wond op geloopen. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. EEN VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Woensdagmorgen is op den Rijksweg nabij het vliegkamp De Kooy, waarschijnlijk door de gladheid van den weg de vrachtauto van den heer Smit, vrachtrijder, bij het nemen van een bocht geslipt, en aan den landkant van den weg geslagen. Behalve de bestuurder zat in den auto nog mej. Rooze uit 't Zand, die onderweg ver zocht had mede te mogen rijden. Zij werd uit de cabine geslingerd, kwam onder den auto te liggen en bleek het linkerbeen te heb ben gebroken. Met een ziekenauto werd zij naar het marinehospitaal te Den Helder vervoerd. AANBESTEDINGEN. Gegunde werken. Door het Departement van Waterstaat zijn de navolgende werken gegund 1. Aan J. C. Kooijman te Harlingen het verbeteren van Hoofd 46, Noorderstrand Vlie land. 2. Aan Chr. Roosendaal te Enkhuizen het leveren en verwerken stortsteen Zuid-Oost kust, Texel. 3. Alsvoren, het leveren en verwerken stortsteen voor bestorting beloop Heldersche Zeewering. 4. Aan N.V. v.h. Aannemersbedrijf H. W. Klos te Baarn het aanleggen van wegen De Haukes-Oostpunt-Nieuwesluis. Ons Lichaam en onze Gezondheid. MAAGPIJN Tot de meest voorkomende ziektever schijnselen behooren die van de maag en darmen. Gewoonlijk wordt de pijn veroorzaakt door een krampachtige sa ,m en trekking van de betrokken spie- jen, die door verschillende oorzaken kan ontstaan, b.v. door kouvatten, doch even dikwijls door den invloed van het zenuwstelsel. Zelfs longkwa len en bij kinderen ook middenooront steking kunnen maagpijn" tengevolge hebben. De maag zelf behoeft dus niet; het uitgangspunt van de pijn te zijn. Zelfs de oogen en de nieren kunnen maagpijn veroorzaken; dit zal velen onbekend zijn en toch is het een feit. De pijn kan door verschillende kwa len veroorzaakt worden, dat de arts wel een zeev zorgvuldige diagnose moet stellen. Hieruit blijkt dan ook hoe verkeerd het is, de pijn door aller lei preparaten in het blinde weg te be strijden; hierdoor kan men zelfs den toestand verergeren, omdat de pijn niet altijd door dezelfde kwaal wordt veroorzaakt en het middel, waar men vroeger baat bij vond, misschien in 't geheel niet werkt. BRIEVEN UIT HET POLDERTJE. Bart vroeg, wat een definitie was. Nu heb ik aan niets meer hekel dan aan het luchten van mijn wijsheid en ik was dan ook reeds van plan hem 'naar bed te sturen, toen hij opmerkte, dat ie wiskunde en eenige andere kun den studeerde. In zoo'n geval laboreer je aan defini ties. Er zijn er maar weinige, die ze zonder pillen kwijt kunnen raken. „Ik zal het je vertellen", zei ik, In korte woorden. Een babbeltje over definities dus. Een gemoedelijk praatje over niets. Want definities, Bart", zei ik met onderrichtinge in mijn stem, „defini ties zijn gemeengoed in het Poldertje. Definitie namelijk is de afkorting van definitief nietsje." „Minder kan het niet", zei ik. „Een definitie is een begripsomschrij ving, een verklarende omschrijving, 'n omschrijvende verklaring van van wat ja Op deze wijze. Bij voorbeeld, wat is een macht." Een „macht" is iets, waar iedereen mee te maken heeft, waarvan ieder ge looft, dat het er is, en dat er soms, als je het wel beschouwt, toch weer niet is. Men kan namelijk met een „Macht" liet meest wonderlijke beleven. Daar heb je bijvoorbeeld in dezen zin Als de Spaansche koning zegt ik heb de macht en sta haar niet af, en het volk zegt ik heb de macht en voor zoover ik haar niet heb, neem ik haar, en de koning staat haar inderdaad niet af, en hij heeft haar dus nog en hij heeft haar toch niet Prachtig, prachtig voor een rijm Kreupelrijmers, jammerhout je-, vas te schouwburg-, klavier-der-democra tie- en andere bespelers, wat 'n kans Ik heb de macht, zoo sprak Alfonso, en sta haar om den dood niet af! Ik heb de macht, sprak toen Don Vulgo geef-op Uw mantel, kroon en staf. Ik heb de macht, zoo blafte Bonzo, ik lap de wereld aan mijn schoen ik heb mijn kluif jen als Alfonso; laat anderen het maar beter doen Ik heb de macht, enzoovoort en hij heeft haar toch niet Zoo is het met de macht. Als je geko men bent tot de conclusie, dat je haar hebt en haar toch niet hebt, heb je haar en je hebt haar toch niet net als de Spaansche koning Zoodat ik maar zeggen wil, dat een definitie van de macht gemakkelijk is, evenals alle definitieve nietsjes. Bart echter was ondankbaar. Zooals trouwens van een te wereldsch zoon verwacht kan worden.) En hij zei: Niet of ge veel of weinig spreekt, maar of er slot en zin in steekt Niet of uw tanden zijn van goud, maai- of uw mond kan zijn betrouwd! Niet of uw blik naar boven streeft, maar of hij practisch waarde heeft! Rang Waar haalt zoo'n jongen al dien diepen ernst ernst vandaan Van zijn vader heeft hij het niet „Mijn zoon', zei ik, „ook ik wil bij een zoo ernstig woord ernstig blijven. Ik wil dan dat rijm met een paar strofen aanlengen, zij het dan strofen, die druipen van onofficieelheid" Niet of ge definities pruimt, maar of uw geest van humor schuimt niet of je boeken ledig tapt, maar of je 't daaglijksch leven snaptf en of je met een blij gezicht je taak zoekt in je daagsche plicht, dat, zoon, die naar uw vader aardt, dat is voorwaar het meeste waard. Vooral die laatste regels zijn schitte rond; ze konden zoo zijn weggeloopen uit een bundel van wie van al die groote vaderlanders niet allemaal JAN VAN DE BIERSTAL. Ingezonden Stukken Geachte Redactie! Mogen wij, naar aanleding van het verslag in uw blad van j.1. Dinsdag, om trent de vergadering van D.E.T.V., een klein plaatsje verzoeken Uit gemeld verslhg bleek-ons, dat de heer B. J. Gelder, tot heden specialist in visscherijzaken, thans zich ontpopt als deskundige in Gemeentepolitiek en een kruistocht heeft ondernomen tegen de Wieringer S.D.A.P. Speciaal het verkiezingsmanifest schijnt hem dwarffgï zitten. Nu zouden wij g^en aanleiding vin den om op 's Heeren Gelder's rede in te gaan, vooral ook niet, omdat de meeste Wieringer visschers tegenover zijn plannen volmaakt onverschillig staan en aan zijn redevoeringen maling hebben als niet aan deze zaak een ander kantje verbonden was. Wie tusschen de regels door kan le zen, bemerkt n.1., dat de heer Gelder niét op eigen houtje optreedt, maai* als bereidwillig propagandist voor de raads-candidaten der D.E.T.V., m.a.w.: deze heeren, aangebrand door ons ma nifest, hebben een verdediger voor hun candidatuur gezocht. Waar natuurlijk heelemaal geen be zwaar tegen is. Maar eigenaardig is wel, dat dan die verdediger moet zijn een zakenman uit zAmsterdam, die misschien van veel dingen verstand heeft, althans doet of hij het heeft, maar in elk geval van ge meentepolitiek geen kaas gegeten heeft. Zeegras en politiek zijn nu eenmaal zeer verschillende zaken, en de heei Gelder deed verstandig zich bij het eerste te houden. Wanneer dus het bestuur van D.E. T.V., of althans het deel daarvan, dat jniet in andere politieke groepen thuis- behoort, een tegenactie wenscht in te zetten tegen onze afdeeling, dan vin den wij dat best, maar dan zouden wij toch in gemoede willen adviseeren zoek een andere pleitbezorger, die wat meer van de plaatselijke politiek af weet en wiens politieke ideeën bij de visschers wat meer crediet hebben. Dit zou én de.D.E.T.V. én den Heer Gelder een figuur besparen. Met dank voor de plaatsing, Het bestuur van de Aid. Wierin- gen der S.D.A.P. PROVINCIAAL NIEUWS. Mooi Texel. Het is zeker allen be kend, dat het grootste der Waddenei landen, Texel, ook zeker wel het mooi ste is en daarom in het vacantie - sei zoen duizenden vreemdelingen trekt. De N. V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Langeveld en de Rooij te Den Burg heeft nu weder de „Vraagbaak voor Vreemdelingen Mooi Texel 1931" het licht doen zien, die zeker waard is door iedereen aangeschaft te worden Men vindt er in de möoiste plekjes van het eiland, de natuurmonumenten, de beroemde vogelbroedplaatsen, het museum, een kaart van het eiland, waarop alle wegen staan aangegeven, enz. Na ontvangst van f 1.00 zendt de uitgeefster u deze Vraagbaak toe, waarpij dan nog gevoegd zijn 20 typi sche fotokaarten van Texel. SCHAGEN. De sneltrein, welke 10.42 te Alkmaar aankomt, richting Den Helder, ar riveerde Dinsdag m'et 6 minuten vertraging- De machinist had den trein nabij het station Heerhugowaard tot staan gebracht voor een koe, welke op de rails liep. Het beest werd licht door de machine aangereden en sloeg vervolgens de sloot in. Na eenige moeite wist men het beest op het weiland te krijgen, waarna de trein zijn reis kon vervolgen. SCHAGEN. Na gehouden loting zijn de lijs ten voor de gemeenteraadsverkiezing als volgt genummerd Lijst 1 plaatselijk belang; ijst 2 R. K., lijst 3 Schagen's belang, lijst 4 S.D.A.P. SCHAGEN. Roode Kruis. De afdeeling van het „Roode Kruis" besloot in hare laatste ledenvergadering verbandtrommels te plaat sen op de drukke verkeerspunten Stolpen en Schagerweg. HEERHUGOWAARO. In de aardappelvel den, die dit jaar door de koude periode in de maand April niet vroeg waren, doch door de warme dagen in de laatste weken van Mei waren bijgekomen, doet zich op vele plaatsen een verschijnsel van aardappelziek te voor, dat met de gewone symptomen in zooverre verschilt, dat vóór het vlekkig wor den der bladeren zich een zwarte rand vlak boven den grond om de stengsels vertoont, waardoor verwelking van de geheele plant veroorzaakt wordt. Bij sommige bouwers is het kwaad van dien omvang, dat over om ploegen gedacht wordt. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE brengen ter openbare kennis, dat de beslis sing op het verzoek van het Bestuur der Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Eensgezind heid" te St. Maartensbrug om vergunning tot het afbreken van de bestaande en het bouwen van een nieuwe zuivelfabriek op de perceelen, kadastraal bekend gemeente Zij- pe, sectie D. no. 2161 en 2163, is verdaagd. Zijpe, 3 Juni 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, 2 J. A. DE BOER. SCHAGERBRUG Door den heer A. Noor man, gemeenteveldwachter alhier, is aan den Commissaris der Koningin van Noord-Hol land, eervol ontslag uit zijne betrekking ge vraagd, met ingang van 15 Juni a.s. SCHAGERBRUG. De alhiér bestaande zang vereeniging „Kunst na Arbeid" onder direc tie van den heer P. Grin Jr. te St. Maartens brug, behaalde op het Woensdag te Diemen gehouden zangconcours, uitgeschreven door de Christelijke Zangvereeniging „De Lof- stem" aldaar, een eerste prijs met 310 pun ten. Voorwaar een mooi succès voor de leden en directeur, van deze jeugdige vereeniging. BURGERLIJKEN STAND gemeente Zijpe van 29 Mei4 Juni 1931. Geboren Elisabeth, d.v. Heertje Delver en Aaftje Bakker. Ondertrouwd Gerrit Veeter, oud 34 jaar, metselaar, en Henriette Carolina Maria Seu- neke, oud 34 jaar, beiden alhier. GetrouwdPetrus Adrianus Slijkerman, 25 jaar, veehouder en Dieuwertje Anthonie Portegijs, 23 jaar, beiden te Zijpe Pieter Waiboer, 29 jaar, chauffeur, en Aaltje Quak, 24 jaar, beiden te Zijpe. Overleden Petrus Jongejan, 30 jaar, echt genoot van Anna Johanna Koortens Mar- garetha Huiberts, 28 jaar, echtgenoote van Cornelis Nicolaas Deutekom, (overleden te Alkmaar.); Gerrit Raven, 81 jaar, echtge noot van Guurtje Zeeman. SCHAGERBRUG. Na een afsluiting van 3 weken is de weg SchagerbrugLagedijk we der opengesteld, wat voor allen een ware uitkomst is, daar het voor velen een groote hinder was dat deze zoo drukke verkeersweg was afgesloten. Deze weg heeft in die drie weken evenwel een enorme verbetering ondergaan en past zich nu aan bij den tegenwoordigen tijd. Eerst vlak gemaakt en toen ingewalst, toen een flinke laag teer en daarover weer een dikke laag bazalt wat weder is ingewalst, heeft een ideale weg te voorschijn gebracht en het bestuur van den polder komt o. i. een woord van dank toe èn van de automobilis ten èn vooral van de bewoners van de Dub bele Buurt te Schagerbrug, welke nu, naar men vertrouwt, van een vreeselijke stof plaag verlost zullen zijn. Over eenige weken komt over het geheele wegdek nog een flinke laag teer en dan loopt alles op rolletjes Als nu de gemeente een maximum snelheid voor het bebouwde gedeelte in het leven wilde roepen, van b.v. 20 K.M. dan zou deze hiermede een zeer gewaardeerde daad doen En dan, zonder onderscheid des persoons, ieder bekeuren die deze snelheid overschreit, dan zou deze maatregel nog meer gewaar deerd worden. De nu in orde gemaakte weg, is natuurlijk een ideale gelegenheid om zoo snel mogelijk te rijden, zich niet bekommeren om het ge vaar voor anderen. Vooral des Donderdags als de elkaar beconcurreerende vee-vrachc- auto's hier langs vliegen, is niemand en niets veilig op den weg. Een bepaling, waaraan de hand wordt gehouden, helpt veel. Laat autoriteiten hierover eens nadenken en maatregelen nemen, voor het te laat is, het leven van wandelaar en wielrijders en vooral van de kinderen, heeft toch ook nog waarde. BINNENLANDSCH NIEUWS. ZAKKENROLLERS op de TRAM. Een portefeuille met f 975 vermist. Een heer uit de Obrechtstraat te Den Haag is Dinsdag de dupe geworden van een paar zakkenrollers. Hij had aan het hoofdpostkantoor een bedrag van f 975 aan bankpapier ontvangen en dit in zijn portefeuille geborgen, welke hij daarop in zijn binnenzak deed Vervolgens stapte hij op het voorbal - con van een tram van lijn 20, die op 't punt stond om te vertrekken. Even na hem kwajnen nog drie personen aan- loopen, die met dezelfde tram, even eens op het voorbalcon, wenschten mee te gaan. De binnentredende perso nen maakten eenige bewegingen, die den indruk moesten wekken, dat er ee- •pig gedrang noodig was om een plaats je op het balcon te verkrijgen. Al spoe dig verlieten zij, bij een der volgende halten, de trajn. Bij zijn thuiskomst miste de heer zijn portefeuille met inhoud, waarvan aan gifte bij de politie is gedaan. EEN LICHTGELOOVIG ECHTPAAR Geplunderd van haar heele bezit. Te Beek en Donk is het echtpaar H.G. Slits, winkelier in conserven, manufac turen enz., in den loop van een jaar door drie personen uit Eindhoven voor f 30.000 opgelicht. Zekere M. van der L. uit Eindhoven stelde S. voor om com pagnon te worden in de zaak te Eind hoven. Dit gelukte. Zekere Wl A. en D. de B., ook uit Eindhoven, werden mede in het complot betrokken. Zij heb ben kans gezien door telkens een som van f 300 tot f 600 voor de zaak te vra gen de familie van haar geheele ver mogen te ontdoen, zoodat zij nu geheel geruineerd is. Ten slotte is de heer S. zich in Eind hoven op de hoogte gaan stellen van, den omvang van de zaak. Het bleek 'n winkeltje te zijn met meubilair ter waarde van enkele tientallen guldens De politie heeft de daders gearresteerd. Zij zijn naar Roermond overgebracht. AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. Van de vier inzittenden moesten er drie naar het gasthuis worden ge bracht. Gistermorgen om vijf uur is tusschen Arn hem en Eist de auto van een suikerwerkfa brikant uit Enschede met vier inzittenden over den kop geslagen. De auto kw"am van Heerlen en de bestuurder is, vermoedelijk door slaap overmand, het stuur kwijt ge raakt. De wagen is van den dijkweg de sloot ingereden. De slachtoffers zijn in een villa binnengedragen. Drie gewonden moesten in het Arnhemsche Diaconessenhuis worden opgenomen. DE GOEDGEVULDE KOUS. Zaterdagmorgen bleef de deur van den landbouwer Van Regteren in de Buitennieuw- Kledingmagazijn DEN HELDER. Wij leveren U in lagere-midden en betere prijzen. Alles met garantie van soliditeit en goede pasvorm. Specialiteit in HOEDEN-, OVER HEMDEN en ONDERGOEDEREN. straat te Kampen gesloten. Toen de politie de deur had open gebroken vond zij den boer midden in een plas bloed op den vloer liggen. Van Regteren, die al geruimen tijd alleen woonde, stond bekend als een zonderling en buitengewoon schriel man. In tegenwoordig heid van familieleden ging de politie over tot opening van een oud brandkastje, dat half door den vloer gezakt in den hoek van het vertrek stond. Achtereenvolgens kwamen te voorschijn bundeltjes bankpapier, zakjes specie, pakjes effecten. Toen alles een beetje geschift was, bleek er bijna te zijn een be drag van 25.000 aan contanten, terwijl de overige effecten geschat werden op eeu 70.000. Het feit, dat er bij Van Regteren wel wat te halen was, bleek echter niet onbekend te zijn bij verschillende leden van het inbre kersgilde. De vorige week toch werden, naar aanleiding van een onbeduidend inbraakje te Kampen, aangehouden een Duitscher, een Oostenrijker en een Kamper voddenkoopman. De Duischer bekende het inbraakje en toen hij toch eenmaal aan het bekennen was, vertelde hij ook, dat het ook in het voorne men van het drietal gelegen had Van Regte ren „koud" te maken om den spaarpot, dien men daar wist te zitten. Op het laatst waren zij echter voor het plan teruggeschrokken. Het naderhand ingestelde onderzoek wees uit, dat Van Regteren een natuurlijken dood was gestorven. VERKEERSONGEVALLEN IN 1930 IN AMSTERDAM. In 1930 bedroeg het aantal verkeersonge lukken 7754, waarvan 51 met doodelijken af loop. Het aantal zwaar gewonden bedroeg 480 en het aantal lichtgewonden 1750. In acht jaar tijd werden 365 menschen dood gereden en 8157 liepen ernstig letsel op. Het totaal aantal slachtoffers van aanrijdingen bedroeg niet minder dan 11696. In deze cij fers zijn begrepen 110 kinderen, die gedood werden en 499 die ernstig werden gewond, 1 waarvan velen verminkt voor hun geheele leven. Wanneer men weet dat de slachtoffers van roodvonk en diphterie in dezelfde acht jaren bedroegen 204, dan zijn de verkeerscijfers wel ontstellend hoog. Elke week stijgt nog het aantal verkeersslachtoffers, want nog steeds groeit het verkeer sterk. Het aantal motorrijtuigen is van 1927 tot einde 1930 ge stegen met 10070 tot 14495 of vermeerderd met 44 pCt. Er is thans in Amsterdam een vereeniging opgericht, wier doel het is het aantal ver keersongevallen zooveel mogelijk te beperken De burgemeester heeft het eere-voorzitter- schap aanvaard. BUITENLANDSCH NIEUWS. GROOTE PERTROLEUMBRAND. ROEMENIë. Reservoiren der Steaua Romana door den bliksem getroffen. Te Moinesci bij Bacaoe is een geweldige petroleumbrand ontstaan doordat verschei dene reservoirs van de Steaua Romana door den bliksem werden getroffen en ontploften. De heele omgeving was één vlammenzee. De inwoners vluchtten in paniekde stad wordt met vernieling bedreigd. Men vreest dat er yeel menschenlevens zijn verloren gegaan. De schade is reusachtig groot. Schade op meer dan 50 millioen lei geschat. Nader wordt gemeld, dat de bliksem in sloeg in een reservoir, dat 80.000 wagonladin gen ruwe petroleum bevatte. Door de ont ploffing vlogen drie andere reservoirs, welks tezamen 350.000 wagonladingen bevatten mede de lucht in. Na urenlangen strijd is het de brandweer en de te hulp geschoten reddingsbrigaden gelukt den brand te localiseeren. De schade wordt op meer dan v ij f t ig millioen lei geschat. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 4 Juni 1931. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 10 Paarden 200 a 350; 21 Geldekoeien (mag.) 180 a 220; 40 Geldekcei en (vette) f 250 a 450 16 Kalfkoeien f 240 a 400; 5 Pinken f 130 a 170 93 Nuchtere kal veren 10 a 20 72 Overhouders 30 a 36 577 Lammeren 16 a 24 4 Bokken en gei ten 8 a 12; 37 Varkens (mag.) 12 a 18 84 Varkens (vette) per Kg. 0.28 a 0.32 164 Biggen 6 a 10 101 Kippen la 1.50. EIERVEILINGSCHAGEN, 4 Juni 1931. Aangevoerd 146060 Kipeieren. Prijzen 52- 54 Kg. 3.10 a 3.30; 55-57 Kg. f 3.20 a 3.60 58-60 Kg. f 3.40 a 3.90 61-63 Kg. f 3.60 a 4.10 64-67 Kg. f 4.10 a 4.40 Ongewogen Wit f 3.00 a 3.60; Bruin f 3.80 a 4.10 Klein f 2.60. 6114 Eendeieren f 3.20 a 3.40. EIER VEILING, HELDER, 4 Juni 1931. Aangevoerd 25154 Kipeieren. Prijzen Bruin f 3.50 a 4.30 Wit 3.40 a 3.90 Klei ne eieren 3.00 a 3.30. Aangevoerd 223 Eend eieren f 3.00 a 3.40 per 100 stuks.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2