KEU NYPELS, 1 RAADSVERKIEZING Vriizlnnla Oemocraten AANBEVOLEN ADRES GEMAAKT of NAAR MAAT 9 99 @9® 9999 GEMEENTE WIERINGEN. voor HEEREN- en KINDERKLEEDING Kleedingmagazijn DEN HELDER. Wij leveren U in lagere-midden en betere prijzen. Alles met garantie van soliditeit en goede pasvorm. Specialiteit in HOEDEN-, OVER HEMDEN en ONDERGOEDEREN. hagen uit een luchtschommel gevallen en met haar hoofd op de steenen terechtgeko men. Bewusteloos en met een zware hersen schudding werd het meisje naar het zieken huis gebracht. Maandagmorgen was zij nog niet tot bewustzijn. FASCISTEN MET DE WITKWAST BEWERKT. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op de Beeklaan te 's-Gravenhage eenige fas cisten slaags geraakt met vier communisten naar aanleiding van verkiezingsreclame. Twee fascisten werden door de communisten met de witkwast bewerkt. Toen de politie verscheen, waren de daders reeds verdwenen. EEN WAARSCHUWING VAN DEN BELAS TINGDIENST. Ter voorkoming van proces-verbaal wordt aan belanghebbenden medegedeeld, dat op alle verpakkingen van sigaretten, die op 1 Juli 1931 ten verkoop in voorraad zijn, een aanvullingszegel moet zijn geplakt. Formulieren voor het aanvragen dezer aan vullingszegels worden door de Ontvangers der accijnzen vanaf 15 Juni a.s. kosteloos beschikbaar gesteld en moeten vóór 20 Juni d. a. v. weder bij die Ontvangers, ingevuld, worden ingeleverd. Het aanvullingszegel moet, onverschilli' waar, op de buitenzijde van de sigarettenver pakking worden geplakt. Elke verpakking mag slechts van één aan vullingszegel worden voorzien. De verschuldigde accijns voor deze a vullingszegel moet 1 September zijn betaald. Bij uitslag uit sigarettenfabrieken en entre pots moeten de sigarettenverpakkingen reeds vanaf 1 Juni 1931 van een aanvullingszegel zijn voorzien. VERKEERSONGEVALLEN. Een man aangereden en gedood- De ruim 40-jarige J. de Grave te Heeren veen, gehuwd en vader van vier nog jeugdige kinderen, was Zaterdagavond boodschappen gaan doen in de omgeving. Zijn vrouw was naar bed gegaan, doch toen zij 's nachts wak ker werd, merkte zij tot haar schrik, dat haar man nog niet thuis was. Zij stond op, stak een lantaarn aan en ging den weg op. Dicht bij haar woning vond zij aan de rechterkant van den weg de fiets van haar man en in den berm zijn afschuwelijk ver minkt lijk. Omwonenden werden gewekt, de politie gewaarschuwd en al dadelijk stond vast dat de man het slachtoffer van een auto-aanrij ding was geworden. Het lijk werd in beslag genomen en voor sectie naar het Ziekenhuis overgebracht. Uit een' inmiddels ingesteld onderzoek bleek, dat De Grave des avonds te half elf afscheid genomen had van iemand, die aan denzelfden weg woont. Verder bleek dat omstreeks elf uur een au to de plaats van het onheil heeft gepasseerd, waarvan de inzittenden door hun gejoel en geschreeuw, de aandacht van voorbijgangers trokken. Ook werd geconstateerd, dat even vóór dien tijd een woonwagen aan den kant van den weg was aangereden door een auto. Blokjes hout, waarschijnlijk van de auto afkomstig, werden gevonden en in beslag genomen, om als aanwijzingen te dienen. Gezien de toestand, waarop het lijk van den weg af lag, moet de schok hevig geweest zijn en is het onwaarschijnlijk dat deze niet in de auto zou zijn opgemerkt. EEN GERAAMTE GEVONDEN. In het veen te Weerdinge. Te Weerdinge is bij het baggeren in het veen een geheel gaaf geraamte gevonden op den rand van het zoogenaamde darg- en het pikveen, pl.m. twee meter beneden den be- ganen grond en een meter boven het zand. Over de borst lag een kruis van berken hout. Het bijzonder gaaf geraamte lag in de richting Noord-Zuid. De huid was totaal vergaan. Ingezonden Stukken. M. de Redacteur Mogen de visschers een klein woord je in uw blad? Oden staat nu reeds een paar weken half Wieringen aan te blaffen en uit te blaffen en alles waardeloos te ver klaren en de visschers - candidaten te dom. Jawel, jnaar zoo dom niet, dat zij zich onder den voet laten loopen van opdringerige koekebakkers en belas ting - deurwaarders. Bij de arbeiderspartij is het die lui voor deze maal nogmaals gelukt zich naar voren te dringen en hebben nog maals weten te bewerken, dat naar voren komende arbeiders, die zeer ze ker in den Raad een behoorlijk figuur- zouden slaan, óf naar onder werden gedrongen óf buiten spel werden ge houden. Doch de meeste arbeiders krijgen van deze aan hun opgedrongen heeren hunne buik vol en de visschers en de burgers en de boertjes hebben van de ze heeren hun buik meer dan vol En ik zou de arbeiders aanraden, nu ze er jnee zitten opgescheept en hun zaak toch is bedorven, stemt voor de ze keer maar op de visschers -candida ten en zorgt er bij'een volgende verkie zing voor je niet meer uit het veld te laten slaan en net als de visschers, met je eigen menschen boven aan de lijst te komen. EEN VISSCHERMAN Wieringen, Juni 1,031, SLEEPBOOT VERGAAN. Drie van de vier opvarenden ver dronken. Zaterdagmorgen te ongeveer half zes is de sleepboot „De Veergat" van den Ned. Stoom- bootdienst v./h. van P. Smit Jr. te Rotter dam, varende in dienst van de N. V. Maat schappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken, op de Javarug nabij Breezand omgeslagen en gezonken. De kapitein, de 34-jarige A. Bakker die ge huwd is, de dekknecht, de 23-jarige R. J, Broeren, beiden uit Rotterdam, en de 52-ja rige machinist A. Visser uit Hansweert ver dronken. Alleen de stoker, de 26-jarige A. Visser Jr., zoon van den omgekomen machi nist, kon zich zwemmende redden. Hoe het ongeluk gebeurde. Hoe het ongeluk precies gebeurd is, valt moeilijk na te gaan, omdat het zich binnen een minuut heeft votrokken. Op de plaats van het onheil wordt een dam gelegd, wat in gedeelten geschiedt. Tusschen de stukken van den dam is op den bodem keileem gestort en nu neemt men aan dat de sleepboot, welken tegen den zeer sterken stroom die altijd in deze trekgaten tus schen den dam staat optornde, een oogen- blik aan den grond is geraakt. De boot is daarna omgezwaaid en gekapsijsd. Toen de boot aan den grond raakte, snelde de machinist uit de machinekamer naar bo ven, doch hij werd door een stortzee naar binnen geslagen De kapitein en de dek knecht bevonden zich op dat oogenblik in de stuurhutde stortzee vaagde het dak van de hut weg en de stoker, die elders op het dek vertoefde, werd overboord geslagen. Hij trachtte zich zwemmende te redden, doch werd telkens door de draaikolken naai de bodem der zee getrokken. Wel driemaal ging hij zoo naar de diepte, doch kwam tel kens weer boven en op 't punt zijn bewust zijn te verliezen hoorde hij roepen „grijp de lijn". Hij greep, en inderdaad hield hij 't touw krampachtig vast. Bewusteloos werd hij aan wal getrokken. Onmiddellijk werd begonnen kunstmatige ademhaling toe te passen en men mocht 't genoegen smaken dat Visser spoedig bij ken nis kwam. In een ark werd hij voorzien van droge kleeren, en wat warms toegediend, en hoewel zich bewust van 't vreeselijke, dat hij pas had meegemaakt, was hij in staat per boot naar 't hoofdkantoor te gaan, daar aan de directie een relaas van het gebeurde te ge ven en toen verklaarde hij naar huis te wil len om zijn familie met de ramp in kennis ie stellen. De moedige man werd per auto naar hij per zich drie was Alkmaar gebracht en verder ging' trein naar Hansweert. Zooals gezegd het ongeval speelde binnen een minuut af, zoodat het aan leden van de bemanning niet mogelijk tijdig het veege lijf te redden. Men mag aannemen, ook na hetgeen de geredde stoker wist te vertellen, dat het per soneel van de sleepboot, dat zeer geruimen tijd aan de Zuiderzeewerken verbonden is, als zeer bekwaam bekend staat en van de moei lijkheden van hun arbeid vokomen op de hoogte is, het gevaar waarin het plotseling kwam te verkeeren niet heeft kunnen voor zien. De lijken nog niet gevonden Onmiddellijk is de directeur-lioofd- uitvoerder van de M.U.Z., ir. Lely, met Vetter, de heeren v.d. Plas, v.d. Mark en nog- eenige heeren, benevens de duiker, de heer Sperling, per „Zil vermeeuw" naar de pl.aals de onheils vertrokken, teneinde g^iaatrcgelen te» nemen de boot te lic-meu en de lijken te hergen. Voor den duiker bleek het echrta', door don sterken stroom, onmo gelijk eenige werkzaamheden te ver richten, zonder groot levensgevaar. Slechts een klein stukje van de kiel der hoot steekt boven water Men hoopt dat het lijk van den ma chinist zich nog in de machinekamer en die der twee anderen zich in de stuurkast der gezonken boot zullen bevinden. Derhalve is men met de grootste spoed begonnen de keileem- dam gedeeltelijk om dc boot te trekken opdat zij in rustiger water komt te liggen. De directie stelt derhalve alles in het werk om de lijken te bergen. Bij de M.U.Z. is ieder diep onder den indruk van het tragisch gebeuren. Im mers bij dit groote werk zijn dergelij ke ernstige ongelukken heel zelden voorgekomen. Wij herinneren ons nog den tragischcn dood van den electri- eien Breet en van iemand bij 't werk te Hardingen. Doch dit is weinig in aan merking genomen de geweldige machi nes, waarmede wordt gewerkt en het groot aantal ihenschen dat bij de Zui derzeewerken arbeidt. Diep tragisch is, dat kapitein Bak ker juist zijn verjaardag vierde op den dag van het ongeluk. MEMENTO MOR!. Zij stonden bekend als „de vroolijke vier" Van het stoomschip „Veergat" van Piet Smit Rotterdam En met recht werd die naam aan hun steeds geschonken 't Was vreugd, waar 't personeel van de „Veergat" pok kwam Een ieder mocht dit viertal gaarne steeds lijden, En geen wonder, want bij dag en bij nacht Klonk altijd de vroolijke lach in onz' ooren Onverschillig welk een drukte 't werk hun ook bracht, Bij hun chef waren zei steeds nummer één, Immers, niets werd hun te veel bevonden, Handig en vlug werd ied're opdracht vervuld, Met vreugd volbracht, zoo veel zij maar konden Nooit werd er gezegd, „dat of dat gaat niet' De „Veergat" hoe klein ook, dat was steeds „de boot," „Gevaar", och, men wilde 't altijd wagen Ons boot is wel oud, doch haar vermogen is groot." Dat was steeds 't parool, waar het viertal op voer, „Onz* Veergat is mans," zij doet onze wil" „Ons dreigt geen gevaar, wij kennen ons schip" Ons., dreigt., geen., gevaar!.. Mannen, houdt'stil. ....Zaterdag 6 Juni, zeer vroeg in den morgen Trok de „Veergat" er weer lustig op uit. De zon in liet Oosten komt statig te voorschijn En zendt reeds haar stralen op 't scheepken uit. 't Is nog stil op de werken, nog menigeen slaapt Als onze „Veergat" de golven reeds klieft En toch is ons viertal reeds lustig aan 't woord Zijn plicht getrouw, zoo 't de baas belieft, De wind die is Oost, er gaat 'n „vliegende eb" Het stroomt in „de Vlieter" met kracht 't Gat wordt steeds kleiner, de stroom wordt steeds grooter Het water ter plaatse, krijgt steeds al meer macht. De „Veergat" moet deez' macht nu trotseeren Zij „moet" tegen eb, de stroom moet doorboord Wel zal zij stampen en zuchten en stooten, Doch daaraan wordt immers nimmer gestoord De gang die wordt minder, de stoomdruk moet grooter - Komt „Visser" zet alles, zet alles er op Onz' „Veergat" heeft ons nog nimmer vergeten En zet onze wil momenteel ook niet stop. En „vader Visser" gaat, zet wijder de stoomkraan En „Veergat" die stampt, en doet wat zij kan Doch „zoo ver" haar kracht, en dan ook niet verder Overal komt een einde toch an Kapitein Bakker draait nu haastig het rad Wij moetenwij moeten terug En de „Veergat" zij wil, zij wil als altijd En wendt hare steven zeer vlug, Doch onder water daar schuilen de gronden, En pakte wreed de kiel der sleepboot beet De macht van de stroom doet haar sterkte nu gelden EnO zee'element „wat zijt gij toch wreed" „Mannen past op" „de Veergat kapsijst" Tracht je leven te redden zoo 't kan Springt dan, toe kom toch, de „Veergat" slaat om Doch hoenu komt het juist an Vriend „Adri" is vrij, hij kan zich bewegen En roept nog zijn „Vader", doch hoe wreed is het lot Noch Vader, noch Roel, noch kaptein Bakker, Kunnen van de „Veergat" scheiden Het schip, waar zij zoo vast op bouwden Laat hun nu hun doodstrijd strijden In de buurt de kleine „Pieter", Ziet van verre die ramp gebeuren Ziet met de „Veergat" die moedige mannen Reddeloos naar de diepte sleuren. Doch de „vierde" zien zij zwemmen. En trachten deze te bereiken „Vlug dan jongens" toe dan toch, Voor dat ook deze gaat bezwijken. Onze Adriaan die wordt gered En te Breezand aan wal gebracht Men weet daar het „droeve nieuws" Maarwat hem nu verder wacht? Hij de moedige, dapp're man Wil „zelf" de droeve mare melden Aan „hen," die daar ginds wachten. Dat geen lange strijd hunne mannen kwelde. O Adriaan, wat lijdt gij, man Wat is het levenslot toch hard Wat bezorgt zij U en anderen Weer een ondragelijke smart, Maar.6 Juni is nu weer voorbij Breezand dat draagt nog rouw En langs het geheele werk der Zuiderzee Is de stemming „stil en grauw" Het vroolijk viertal van „Breezand" Dat zullen wij steeds gedenken Met „Adri" leven er nog drie bij ons voort Die wij onz' gedachten schenken Trouw vrienden, rust in vrede God schenke uwe naasten kracht Hij biedt hun steun, is hun nabij In de toekomst die hun wacht, Eerbiedig ontblooten wij het hoofd En gedenken 't drietal, dat henen ging 't Welk, die wreede, woeste zee Zachtkens in haar schoot opving Oosterland, 7 6 '31. ANNA PAULOWNA. BKC - NIEUWS. Het was Zondag j.1. een echte voelbaldag. 's Morgens be gon het al met een oefenwedstrijd van de aspiranten a tegen b. Het einde kwam met 3-2 voor b. Deze oefenwed strijd werd gespeeld voor dc verkie zing van het a-elftal dat Zondag 5 Ju li a.s. aan de aspirantendag in Alk maar zal deelnemen. BKC II speelde om half twee tegen DOSKO I haar eerste nederlaagwed strijd en verloor met 3 - 0 rust was 0-0 BKC I speelde om halfdrie tegen Sparta I voor het Gouden Kruis. Deze wedstrijd eindigde gelijk 2 - Sparta komt dadelijk in de aanval en na 5 minuten weet S. te scoren 1-0. Na een kwartier maakt BKC de ge lijk,maker met een strafschop en juist voor de rust maakt BKC er 2-1 van. Na rust maakt Sparta direct gelijk 2 - 2. En deze stand is zoo gebleven hoe wel BKC er op het laatst best inkwam; het wou niet lukken. Na afloop was er een zeer gezellig bal in de danssalon van Slikker. GEMEENTE WIERINGEN. DE RAMP MET DE „VEERGAT. Donderdagmorgen zal hoogstwaarschijnlijk de verongelukte boot worden gelicht. Men hoopt in de boot dan de lijken der veronge lukten te vinden. In de verbandkamer der M.U.Z., die geheel met rouwcrêpe is omhan gen zullen de stoffelijke overschotten worden opgebaard, waarna ze per sleepboot van de firma Smit, die dit speciaal heeft verzocht, naar de respectievelijke woonplaatsen zullen worden vervoerd. Loop der bevolking over Mei 1931. Ingeko men personen J. P. v. Luytgaarden van Ze venbergen A. de Vries, J. Zijnstra van Bar- singerhorn J. de Vries geb. Meijer en kind, H. Zijnstra geb. Bultena en gezin, van 't Zandt (Gr.) G. Hoogakker geb. Moorlag van BorgerB. Hulsebos van Barsingerhorn J. v. d. Schuur en gezin van SchoorlMej. J. de Jonge van Den Haag P. Scheele van Zaamslag Mej. G. Lont van WinkelM. R. Bouma van WeesperkarspelJ. Haremaker geb. Terpstra van Warder I. de Jonge van Zaamslag Mej. K. Langedijk van Zaandam, N. Bakker geb. Jager van Eindhoven F. M. Dieleman van Ter Neuzen J. Wagenaar en gezin van Emmen H. Kolijn van Terneu- zen E. D. Pool en gezin van Qoststelling- werf G. Hille en gezin van Emmen J. Taai en gezin van Oude Pekela E. Adema van Smallingerland K. Kalk van 't Zandt M. Oosterbeek en gezin van Wonseradeel H. Bartelds en gezin van Westerbork R. Schepers van Borne P. Boorsma van Idaar- deradeelA. Hessels van Diever W. de Jong en gezin van Haskerland J. Oedzes en Joh. Oedzes van Rijswijk J. H. Avis van Arnhem H. Drewel van DelfzijlW. Kuiper en gezin van Bellingwolde G. Kooij, geb. den Haan van Anna Paulowna M. v. d. Lin den en gezin van WonseradeelJ. J. v. Lange velde van Ter Neuzen Mej. E. Schwede uit j Duitschland J. Venema van Den Helder J. Velseboer van Alkmaar E. H. Baijs geb. Hippler van Wieringerwaard H. Wolters van DantumadeelWed. K. Rietvink w. dochter van Wieringerwaard Joh. de Vries en gezin van Wildervank Tjt. v. d. Wal en Tjb. v. d. Wal van Smallingerland Tj. Smid stra en echtg. van Hennaarderadeel D. Fei- ken, S. Gerrijts, van Borger B. Sikkema en gezin van Opsterland J. de Jong en gezin van Leeuwarden G. Veldkamp van Oost stellingwerf A. en M. Mulder van Emmen J. W. Boer en echtg. van SliedrechtJ. Wiers ma van LeeuwarderadeelA. Kiel van Ten Boer. Vertrokken personen N. Amse naar Alk maar A. J. Wemmenhove en zoon naar Ambt-Hardenberg A. v. d. Kreeke en gezin naar GorsselJb v. d. Heide en gezin, J. J. Vink naar Barsingerhorn H. Braams en gezin naar Emmen H. Schepers naar Onst- wedde A. Huijgen en gezin naar Noorddijk, J. L. Bulk naar UtrechtWed. D. Doornbos en gezin naar Emmen Mej. Tr. Vriendjes naar Zijpe Mej. G. Kamper naar Harenkars pelJ. Boelhouwer en gezin naar Den Haag II. J. Denekamp naar VoorstMej. H. Seuc- zek, Mej. H. Krause naar Duitschland Th. Engel naar Texe Wed. M. Rezelman en ge zin naar Den Helder D. v. d. Bij naar Texel H. J. Ubels naar Rijswijk M. S. A. ter Haar geb. Glaser naar N. O. Indië D. ter Horst, en gezin naar Groningen P. Laros en gezin naar Texel N. A. Tuinman naar- Beverwijk, Aanbesteding. Op 1 Juli a.3. zal door de Di rectie der Zuiderzeewerken te 's Gravenhage worden aanbesteedhet afwerken van oe vers en het maken van boordvoorzleningen langs het hoofdkanaal van de Wieringermeer KolhornSluis III. Raming 76000. J.V.O. Zondag 14 Juni Bijeenkomst half drie in De Vonk. Bij goed weer wandeltocht. SUCCES-NIEUWS. A.s. Donderdagavond om half acht zal op het Succesterrein te Hippolytushoef een wedstrijd gespeeld wor den door Succes IM.V.D. I (een elftal van het Militaire Vliegkamp De Kooij.) Dit be looft een mooie wedstrijd te worden daar de gasten over prima krachten beschikken. rarda Alexandra Elberta, d.v. F. E. J. Kiela en D. Boersen Berend, z.v. M. Smit en A. Kuiper Jan Cornelis Aris, z.v. M. Aris en E. J. Hollenberg Cornelis, z.v. L. de Nooijer en F. Bliek Pieternella Dina, d.v. S. Hegeman en G. Rotgans Judik, d.v. B. v. Leeuwen en G. W. ten Wolde Cornelis Gijsbertus, z.v. N. Wams en G. PostMarie Dirkt je Anna, d.v. N. de Haan en G. Bais (te Alkmaar Jo- hannes Jacobus en Jacob Hendrik, zoons van F. Oosterhof en A. Th. Schreurs. Ondertrouwd Jb. Lont en G. v. Heukelum; K. Kikkert en A. Grin C. v. Kalsbeek en G. Bakker M. Heijblok en G. M. Snooij J. de Haan en D. Kooij A. Vasbinder en E. Oudt P. Omis en B. Nobbe C. Kooij en G. Wieg man. Getrouwd C. Halfweeg en D. Metselaar D. Baijs en E. H. Hippler Jb. Lont en G. v. Heukelem K. Kikkert en A. Grin. Overleden N. Scheltus, m., 60 jaar, echtg. van S. Kooijman G. Keijzer, v., 1 dag, doch ter van Jb. Keijzer en M. S. Glim A. Poel v., 65 jaar, echtg. van P. LontS. v. d. Plaat, v., 80 jaar, wed. v. C. Vregat(te Den Helder) S. C. Wagemaker, m., 20 jaar S. Kooij, vr., 19 jaar. R. K. Schoorl. Aan de per 1 Juli a.s. te o- penen R. K. school te H.-hoef (voorloopig on der te brengen in het oude gebouw der open bare school) is het volgende personeel be noemd tot hoofd de Heer J. Geerts van Beverwijk tot onderwijzeres Mej. D. Bakker van Enkhuizen en Mej. M. van Hulzen van Zwolle. Consenten wiermaaien. M.i.v. Maandag 15 Juni zal het seizoen voor zeegrasmaaien geopend worden. Vanaf dien datum zijn con senten ter secretarie te bekomen. Herwonnen Levenskracht. De opbrengst, van de gehouden speltjesdag op Zondag 7 Juni ten bate voor Herwonnen Levenskracht bedraagt 102.43, een schitterend resultaat, waarvoor een woord van dank toekomt aan al degene die zich deze dag hebben opgeof- fert voor den verkoop van de speltjes en aan de burgerij voor hun gave. Politic: Gevonden een Inl. bij den Gem. Bode. fietsplaatje M. J. B. BURGERLIJKE STAND over de maand MEI 1931. Geboren Jan, z.v. D. Breed en W. P. van Roo Simon Abert, z.v. A. Veerdig en M. Hoog moed Arie, z.v. A. A. Leijen en M. Tijsen Jacob, z.v. J. Hollander en A. v. d. Vorst Geertje, d.v. Jb. Keijzer en M. S. Glim Ge- Algemeene Vergadering, Vereeniging ter bevordering van getrouw School bezoek te Hippolytushoef. Bovengenoemde vereeniging hield Maandagavond een vergadering, wel ke in hoofdzaak gewijd was aan het jaarlijksche Schoolfeest. In zijn openingswoord drukt de Heer Nan Kaan er zijn spijt over uit, dat de Heer His Wilms als secretaris beeft bedankt, spr. dankt de Heer Wiljns voor het vele werk wat hij in het belang van de vereeniging heeft verricht. De notulen worden na een opmerking van de Voorzittter goedgekeurd. Bestuursverkiezing Met meerderheid van stemmen wordt vervolgens dc Hoer Joh. Klare als bestuurslid gekozen. Voorzitter deelt mede dat hij een onderhoud heeft gehad met de Pas toor inzake het deelnemen van de R. K. kinderen aan het schoolfeest, een en ander verband houdende met ope* ning van de R. K. School op 1 Juli a.s. De pastoor gaf als zijn persoonlijke meening te kennen dat hij hoopte dat in de toekomst het schoolfeest gezame- iijk zal gehouden worden. Aan het schoolfeest voor de groote kinderen zullen dc R. K. deelnemen. Voor de kleine klassen zal nog een, nadere bespreking gehouden worden. Besloten wordt om dit jaar met de groote kinderen een uitstapje to ma ken naar Bei'gen aan Zee, met auto bussen. Als datum wordt vastgesteld 23 a.s. In totaal zullen 116 kinderen dit reisje maken. Op voorstel van de Voorzitter wordt besloten, de reis te doen maken via de Koog, langs het N.-1I. Kanaal. Een zevental geleiders (stera) worden aangewezen. Verschillende regelingen zullen ge troffen worden q.&. zal worden aange vraagd om den particulieren Duin weg van Bergen naar Bergen aan Zee met de schoolfeestbussen te mogen be rijden. In zijn sluitingswoord dankt de voor zitter de dames en heeren, welke met de lijsten hebben geloopen voor de in zameling. Verkiezings Propaganda S.D.A.P. Zaterdag 6 Juni j.1. hield de Afd. Wie ringen der S.D.A.P. een openbare ver gadering in de zaal van Jb. Bruul piet als spr. A. G. A. Verstegen, burgemees ter van Koog a.d. 'Zaan. 40 Personen waren aanwezig. De voorzitter Lub zegt in zijn ope ningswoord dat waar de gemeente raadsverkiezing voor de deur staat, wij meenden goed te doen een spreker op te doen treden welke met gemeente politiek op de hoogte is; liij bracht de heer Verstegen dan ook dank, dat de ze aan de uitnoodiging had gevolg ge geven. Daarna de spr. het woord verkrijgen ■uiui EEN VOORZICHTIG GEMEENTEBELEID IS IN DEZEN TIJD HOOGST NOODIG GIJ VERKRIJGT DIT DOOR UW STEM UIT TE BRENGEN OP L IJ S T 3, DE

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2