den Heer W. JANSEN J. R. KEUSS BLANKE KRUL. PRUIMTABAK. 1 itfo. van lijst 4 22E JAARGANG VRIJDAG 12 JUNI 1931. NO. 45 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. HEERENBAM WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT ELK EN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 15 regels Iedere regel meer f 0.50. 0.10. HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. HET WASSENDE WATER. De tariefmuren kunnen nog steeds hooger. Duitschland metselt rustig verder en nu be gint Zwitserland er van den weeromstuit ook weer mee. Zwitserland voelt zich tame lijk bedreigd door het wassende Duitsche pro tectionisme, dat den uitvoerhandel van de Helveetsche republiek geducht belemmert het tracht nu voor zijn industrie schadeloos stelling te zoeken op de binnenlandsche markt, welke men geheel en al voor de Zwit- sersche industrie wil reserveeren door het land voor buitenlandsche goederen af te sluiten. De oude beproefde taktiek, waarme de men nooit anders dan ellende beleefd heeft, maar die telkens weer wordt toegepast, als alle andere middelen hebben gefaald. Tal van industrieën hebben hun zonder wen- schen reeds kenbaar gemaakt, van het fijnt kantwerk tot ijskasten, rekenmachines en potlooden toe. Waarom ook niet Als bescher mende rechten den afzet van potlooden op de Zwitsersche markt vergemakkelijken, welnu, dan maar verhooging van het tarief op pot looden. Wie de verantwoordelijkheid draagt, dat is niet de potloodenfabrikant, maar de regeering, die tenslotte het geheele complex van belangen van een volk moet overzien. Jammer dat hiervan den laatsten tijd hoe langer hoe minder blijkt. Geen land wil het, maar allen doén hettariefverhooging is scheering en inslag. Zwitserland ziet zijn buitenlandschen handel verminderen, zijn in dustrie voelt zich, evenals de onze, zelfs op eigen bodem bedreigd door buitenlandsche concurrenten, en men grijpt naar het laatste redmiddel bescherming van de binnenland sche markt. Zal de Zwitsersche regeering in al die wenschen om tariefsverhooging tre den Vermoedelijk niet. De Zwitsersche ex portbelangen spreken ook nog een woordje mee en de regeering, die verder moet kijken dan b.v. de knoopenfabrikant, zal niet de zware verantwoordelijkheid op zich kunnen laden, zijn buitenlandschen handel in de waagschaal te jstellen ten gerieve van enkele groepen, die belang bij bescherming hebben. Reeds heeft Engeland zich tot verschillende regèeringen van het vasteland gericht met het verzoek, de tarieven te verlagen. Ook Zwitserland behoort tot de landen, waarmede de Engelsche regeering zich in verbinding heeft gesteld. Een klein dreigement zal dit verzoek wel vergezeld hebben en te Bern zal men zich dus wel twee maal bedenken, alvo rens men met de protectionlsten in zee gaat. Van den anderen kant is men in'Zwitserland niet ongevoelig voor actieve handelspolitiek, speciaal ten opzichte van landen als Duitsch- FEUILLETON. No. 32. Zij voelde zich als het ware de verpersoon lijking van de eer van het geslacht. Zij kon dan ook niet anders dan het gedrag van f haar broer wel ten zeerste veroordeelen naar aanleiding daarvan deed zij hem de bitterste verwijten, ofschoon ze nog op geen tiende deel die „dwalingen" kende. Er diene bijgevoegd dat ze al even streng voor zich zelve als voor anderen was. Zij zonderde zich dikwijls geruimen tijd af om dien in vrome overpeinzingen door te brengen. In die buien verweet ze zich haar „zonde", een wel wat sterke, in ieder geval geen gelukkig gekozen benaming, die immers aanleiding had kun nen geven tot een heel verkeerde opvatting bij degenen, die niet al te best op de hoogte waren van de omstandigheden der gravin. Intusschen verkeerde ze in de vaste overtui ging, dat haar „zonde" dan al de ernstigste gevolgen had gehad, als daar zijn brand, hagelbuien, overstroomingen, aardbevingen: ja, dat al de onheilen, waar de 'geschiedenis maar melding van maakten, een gerechte straf van den hemel waren voor de vreeselij - ke tekortkoming van een DeSaligneux die haar heiligste gelofte ontrouw was geworden- Waarom was zij dan toch ook uitgegaan, eer dat de koning weer op den troon hersteld was Toen de Pruisen Parijs belegerden, meenden de gravin met droeve spijt dat zij zich dit nog wel ih het bijzonder als een straf moest aantrekken en in die heele inmen ging van den heer Têterol zag ze andermaal een boete voor haar „zonde". Dien Têterol hield ze voor een werktuig van de hemelsche wraak; voor een Attila een geesel Gods Maar, ofschoon ze een levendige verbeelding land en Amerika, die den Zwitserschen ex port met hun protectionisme belemmeren. Ook Nederland heeft zijn pleitbezorgers voor deze politiek, die feitelijk niets anders is dan verkapt protectionisme. Dat heeft men in Zwitserland ervaren en daarom spreekt men er liever niet openlijk meer over. Het resul taat van deze politiek is zeer poover. De Zwit sersche uitvoer naar Duitschland bedroeg in het afgeloopen jaar 143 millioen gulden, die van Nederland naar Duitschland 424 milli oen, of driemaal zooveel, in weerwil van het dat Zwitserland over „vechttarieven" beschikt. Terwijl Zwitserland's uitvoer naar Duitsch land vrij gevoelig is gedaald, is onze export naar Duitschland nagenoeg gelijk gebleven, hoewel wij geen stok achter de deur hebben om Duitschland mede te dreigen, *in den vorm van een vechttarief. De Duitsche uitvoer naar Zwitserland bedroeg in 1930 350 millioen gulden. Men ziet, dat ook te dezen opzichte de verhouding voor Nederland gunstiger is dan voor Zwitserland, in weerwil van 't feit, dat Nederland minder protectionistisch is dan Zwitserland. Juist echter, omdat Nederland tegenover alle landen gelijk staat, -verdeelt zijn buitenlandsche handel zich gelijkmati ger, betrekken wij van die landen het meest, waarheen wij het meest exporteeren, zij het dan ook niet altijd langs directen weg. Alleen het land dat koopt, kan verkoopen, daarover behoeft men niet lang te theoreti- seeren. De Zwitsersche regeering begint dat eindelijk ook in te zien en Engeland heeft er te Bern nog eens den nadruk opgelegd. Han del berust op wederkeerigheid. Niet onaardig is het in dit verband nog even melding tc maken van het bericht, dat Tsjechoslowakije het invoerrecht op Nederlandsche kaas tot pl.m. f 15.- zal verlagen of wel met ongeveer 50 Daarmede zal dan bereikt zijn, dat on ze kaas op denzelfden voet behandeld wordt als de Zwitsersche, welke tot nog toe een veel gunstiger behandeling heeft ondervon den dan de onze. Zwitsersche heeft met zijn vechttarieven niets anders bereikt dan dat zijn exporthandel is achteruitgegaanvoort durende tariefonderhandelingen welke dik wijls het karakter van een tarievenstrijd aannemen, 'werken in hooge mate belemme rend voor een rustige ontwikkeling van den uitvoer van een klein land. Juist komt het bericht uit Zwitserland, dat de voorstellen tot tariefverhooging zóó veel protesten hebben uitgelokt, dat de regee ring niet van zins schijnt haar handelspoli tiek nog actiever te maken. Men heeft leergeld betaald en gelukkig niet tevergeefs. DE MAAND JUNI IN DE GROENTE TUIN. Er komt nu vee onkruid en dat moet da- dicaal worden vernietigd, door middel van hakken, schoffelen of wieden. Dat moet ge schieden bij droog zonnig weer doet men het bij nat weder, dan verpoot men eenvou dig het onkruid en men schiet er niet mee op. In de tuin zij men voorzichtig met che mische bestrijdingsmiddelen als fijngemalen kainietvoor sommige gewassen, als uien kan men dit gebruiken, maar voor de andere niet, wel is het geschikt, om onkruid in pa den en straatjes te verdelgen. Zoodra het goed weer is en de grond droog, gaan we aan 't werk. Er mag geen onkruid plantje blijven staan, ze halen voedsel uit de grond en nemen het zonlicht weg. Als we al les zooveel mogelijk op rijen hebben gepoot en gezaaid, dan zal dat aan ons werk in hoo ge mate ten goede komen. Zorgt voor alles, dat nimmer het onkruid zaad vormt. Men kan nu opnieuw kool uitplanten even bezat, had ze toch niet het flauwste vermoe den van het ongehoorde plan, dat dit mon ster koesterde. Ware dit het geval geweest, dan zou ze zeker zulk heftig misbaar gemaakt hebben, dat men het op tien mijlen in het rond nog vernomen zou hebben. Voorzichtig heidshalve had de heer De Saligneux echter het striktste stilzwijgen bewaard. Nu was het nog al niet zoo moeilijk om iets verborgen te houden voor madame De Juines, ze vroeg maar weinig, want ze had een bijzonder hooge opvatting van haar eigen helder doorzicht en ze dacht dat ze alles wist. Daarbij kwam, dat ze zoo doof was, dat men haar haast niet beschreeuwen kon, zoo dat ze ook niet verwachtte, dat men zulke heele verhalen aan haar deed. De baron hield zich nu eenmaal altijd goed. Hoezeer hij er ook mee inzat, om de bewuste zaak in te leiden tegenover zijn dochter, was hij toch alleronderhoudendst gedurende het diner. Hij dronk iets meer dan gewoonlijk, werd daardoor wel wat vroolijker en vertelde althans eenigszins gewaagde aardigheden, die hij voor nog zooveel niet aan zijn zuster zou hebben oververteld, maar die mademoi- selle De Saligneux met genoegen aanhoorde, want zij begreep er genoeg van om ze aardig en niet genoeg om ze grof te vinden. Geduren de de jaren op de kloosterschool had ze zich tal van vragen gesteld, waarop ze zelf voor een deel dikwijls min of meer vreemde ant woorden had.gegeven. En in dit anderhalf jaar nu, dat ze al van de school terug was, had ze eens goed rondgekeken in de wereld en in menig opzicht was haar nieuwsgierig heid bevredigd, terwijl haar onschuld er niet onder geleden had. Toen haar vader haai* juist weer zoo'n grap verteld had, barstte ze in zoo'n hartelijk la chen uit, dat madame De Juines er zelfs door opgeschrikt werd uit haar bitterzoete mijme ringen en op stroeven toon vroeg Wat is dat nu? Waar lach je zoo om, freule als salade en zomerandijvie. Dit geschiedt het best, als het pas geregend heeft en dc lucht nog donker isdan hebben de planten het minste te lijden en groeien ze spoedig verder. Prinsesseboonen kunnen nog worden gelegd tot ongeveer 21 Juni. Salade, poste lein selderij en peterselie kunnen opnieuw worden uitgezaaid ook koolrapen kan men nu zaaien. Op 21 Juni eindigt het asperge steken. 't Is nu de maand voor het uitzaaien van winterandijvie de officieele dag daar voor is 24 Juni. Spruitkool, late bloemkool en boerenkool worden uitgezet en Cantonner Witkop ge- De aardbeien beginnen te ranken. Wie dit jaar nieuwe bedden denkt aan te leggen, moet de mooiste en rijkstdragende pollen met een stokje merken en daarvan de twee of drie sterkste uitloopers aanhouden. Alle ande re uitloopers moeten worden afgeknipt dat scheelt heel veel in de opbrengst. Aan de nieuw uitgezette kool en andere planten geve men een weinig kalksalpeter ook de andere gewassen zullen daaarbij, in dien ze niet goed groeien, baat vinden vooral, als het koud weer is. Wij herinneren er aan, dat de grond naast stikstof ook kali en fosforzuur noodig heeft. Heeft men dat in 't voorjaar niet voldoende gegeven, dan strooie men op de bedden, waar men nieuwe planten denkt uit te zetten, wat patentkali en superfosfaat. Ontaarding en vergiftiging door de kunst mest Dr. Schulze, een volgeling van den ong. 6 jaren geleden overleden leider der antroposofen dr. Steiner, beweert, dat de kunstmest de ontaarding en vergiftiging der menschen in de hand werkt. We kunnen de bewering van den heer Schulze op de volgende gronden weerleggen: 1. Kunstmest brengt geen stoffen in den grond, die er niet in zaten. 2. Op elk Kg. grond komt 0.2 gram kunst mest, wat en homoeopatische hoeveelheid is. 3. Sedert 50 jaren is het kunstmestge- bruik meer en meer algemeen geworden en sedert dien is de gemiddelde levensduur der menschen met 10 jaar gestegen. In landen met het hoogste kunstmest gebruik, als Ne derland, zijn de sterftecijfers het gunstigst. Dat lijkt niet naar vergiftiging. BINNENLANDSCH NIEUWS. PROVINCIAAL SUBSIDIE PAARDEN FOKKERIJ. Ged. Staten stellen voor aan de provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland voor elk der jaren 1932, 1933 en 1934, eene bijdrage van ten hoogste 5000 te verleenen uit de provinciale fond sen, ten behoeve van hare werkzaamheden in het belang der verbetering van het paar denras en de paardenfokkerij in dit gewest. HET PROVINCIALE WEGENPLAN. Gedeputeerde Staten stellen voor vast te stellen het hieronder volgend plan van we gen, voor doorgaand verkeer, waarvoor uit de provinciale middelen bijdragen zullen worden verleendde KooyAartswoud; Den OeverStolpen, met zijtakken Van E- wijcksluisde Kooy en 't BuurtjeLagedijk - Schagen SchagenOudesluis; Schagen WinkelAartswoud, met zijtak naar Nieuwe Niedorp SchagenSt. MaartenSt. Maar- tensvlotbrug; SchoorldamDirkshornBlok huizen met zijtakken DirkshornSt. Maarten en HarenkarspelOudkarspel; OudorpSt. PancrasBroek op LangendijkRustenburg Schermerhorn HuigendijkNiedorperver- laatAartswoudBenningbroekWognum Zwaagdijk WognumSpanbroekObdam Rustenburg AartswoudSpanbroekSpier dijkAvenhorn BenningbroekMidwoud Opperdoes, met zijtak over Nibbixwoud naar Wognum; HoornZwijgdijk Wervershoof. met zijtak naar Venhuizen; MedemblikAn- dijkEnkhuizen; Lambertschaag Medem blik BergenSchoorlCampPettenNoord Holl. Kanaal; Verbindingsweg Alkmaar Omvalprovinciale weg AlkmaarSchermer horn, met zijtak met den provincialen weg AlkmaarWestzaan; HeilooEgmond-Bin- nenDorpsweg Schermerhorn, alsmede Jis- perweg tusschen Schermerhornerweg en Oost huizerweg, de Oosthuizerweg tusschen Jisper- weg en Middenweg, de Middenweg tusschen Oostliuizer en Volgerwég en de Volgerweg tot den Purmerenderweg; ZaandamPurmeren- derweg; Wormerveer Jisp Purmerend: Purmerend Landsmeer Noorder IJdijk, Edam Volendam MonnickendamWor merveer Westknollendam; Castricum Bakkum HeemskerkWestzaan Beverwijk Buitenhuizen Zaandam; Buitenhuizen AssendelftKrommenie ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE VERKIE ZINGEN TE OUDORP. De Alkmaarsche Cour. schrijft In verband met de gemeenteraadsverkie zingen te Oudorp hebben in de laatste dagen allerlei verhalen de ronde gedaan. Er was een candidatenlijst ingediend, waarop na men voorkwamen van niet-kiezers, er waren namen op geplaatst door anderen dan de personen zelve, enz. Een en ander was eigen lijk reeds een publiek geheim geworden bij het ook door ons vermelde bericht, dat de betreffende candidatenlijst door het centraal stembureau ongeldig was verklaard. Nieuw was evenwel het gerucht, dat de jus titie zich in deze verkiezingszaak gemengd VAN WIERINGEN BRENGEN THANS BIJ DE STEMMING VOOR DEN GEMEENTE RAAD HUN STEM UIT OP ANDERSDENKENDEN MOGEN OOK, DOCH NIET ALLEMAAL Nergens om tante. Is dat nu jongedamesachtig, Claire, om zoo hard te lachen En welke jongedame lacht er ooit zonder te weten waarom Je dochter lijkt wel een halve wilde, Patricius Je mag haar opvoeding nog wel eens opnieuw beginnen. Ik denk haar zoo dadelijk eens flink onder handen te nemen, sprak de heer De Saligneux gedwee. En met het gefronste wenkbrauwen en hoogst ernstig, bijna droevig gelaat, begon hij een tweede geschiedenis, die nog haast wel zoo gewaagd was als de eerste. Claire lachte dan ook na afloop nog eens zoo hartelijk en haalde zich daarmee weer een nieuwe te rechtwijzing op den hals van tante, die over het geheel zeer gul hiermee was. Van al wat de gravin in haar nichtje hinderde, nam Clai re's vroolijkheid misschien nog wel een aller eerste plaats in en ons f reuletje was. altijd vroolijk, met name als ze met haar vader samen was. Ze vond hem „heel aardig," zoo sprak ze altijd van hem. Het ernstig op te vatten, dat moest men niet van haar verlangen. Ze ken de ook heel goed zijn lichtzinnigheid mar kies De Virevieldde had haar dikwijls gezegd: Lieve kind, je vader leeft wel wat druk en dat verslindt ontzettend veel geldhij zal maken, dat je eens nog op straat staat. En zij antwoordde dan Dat kan wel. Maar toch moet u maar geen kwaad van hem zeggen hij is zoo aar dig. Zij achtte hem best in staat haar op straat te brengen, maar ze was overtuigd, dat hij het zonder kwade bedoeling zou doen, uit lichtzinnigheid, uit onoplettendheid en als het eenmaal zóóver was, zou hij niet weten wat hij beginnen moest om het weer goed te maken. Eerbied kon ze immers ook onmoge lijk voor hem koesteren, maar wel een groo te toegeeflijkheid of liever verdraagzaam heid zij beschouwde hem als een, die niet geheel verantwoordelijk was voor zijn daden; die eenmaal allerlei dwaasheden begaan moest, even onschuldig, evenzeer vanzelfspre kend als de appelboom vruchten draagt. Het grappigst aan hem vond ze nog die plechtig heid, waarmee hij haar soms aan haar plicht herinnerde ze was overtuigd, dat hij bij zulke gelegenheden juist zelf een erge zonde bedreven had, of nog van plan was te bedrij ven. En ze kon hem dan aankijken, op een manier, die hem opeens ontwapende. Zij ver geleek hem bij zoo'n haag van wilde rozen, waar het zoo heerlijk rook, dat men de ver zoeking niet kon weerstaan om eens een tak je te plukken, maar waarbij men zich dan leelijk verwonden kon, ja, soms zelfs zoodanig tusschen het stekelig hout verward raakte, dat men er met recht niet zonder kleerscheu ren af kwam. Na het diner begaf men zich naar den lang werpigen salon, waar de baron een groot vuur had laten aanleggen, daar het vertrek wat kil was en de avonden dan ook wat frisch begonnen te worden. Madame De Juinis nam plaats in een gemakkelijken leunstoel en ging aan een kleed zitten werken, waarin zo zoodanig verdiept was, dat ze verder van het gezelschap wel afgestorven mocht heeten. De baron en zijn dochter zaten dicht bij den sierlijk gebeeldhouwd en schoorsteenman tel, voor den ruimen haard en gedurende eenigen tijd heerschte er een strikt stilzwij gen. i Telkens als Claire op Saligneux terugkwam, begon ze, zoowel uit- als inwendig den inven taris op te maken en steeds vreesde ze tot de een of andere droeve ontdekking te ko men ze had al zooveel van die teleurstel lingen ondervonden. Vanuit haar laag stoeltje liet zij het heele vertrek de revue passeeren de gepleisterde muren, het keurig met verguld lofwerk ver sierde plafond, de espagnoletten van de ven sters, die op zichzelve meesterstukken van bewerking waren, de deurpaneelen met amors ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per arts zou hebben en toen wij daarvan hoorden, zijn wij hedenmorgen naar Oudorp gegaan om nadere mededeelingen te verkrijgen. Wij staken ons licht op bij verschillende a- dressen, o.a. bij den burgemeester, den heer W. Bos Gzn., en kunnen naar aanleiding daar van het volgende mededeelen Bij de candidaatstelling werd een lijst in gediend voor den heer W. van der Wal, na mens de rev.-soc. partij, welke lijst precies het vereischte aantal namen bevatte (25.). Hieronder bleken echter voor te komen die van eenige niet-kiezers, welke ter gemeente secretarie natuurlijk werden geschrapt. Er bleek groote moeilijkheid te bestaan om nieu we personen te vinden, die bereid zouden zijn hun namen op de lijst te zetten, zoodat ten slotte toevlucht werd genomen tot het koopen van een naam. Aan een kiezer (niet behoorend tot de rev.-soc.) werden twee rijks daalders geboden, als hij zijn naam alsnog op de lijst zou plaatsen en deze man toog daarop naar het gemeentehuis om de vijf pop te verdienen. Na het teekenen der lijst meende hij het geld van den "burgemeester te kunnen vorderen, maar dat gelukte natuur lijk niet. Hij vertelde toen de historie en daarna bleek alras, dat van de reeds onder de op de lijst voorkomende namen verschil lende waren, die niet door de betrokken per sonen zelve waren geplaatst. En naar deze kwestie doet de justitie thans onderzoek. Verschillende personen zijn in verband hier mede reeds gehoord. COOP. CENTR. RAIFEEISENBANK. Een motie om krachtiger Regeerings- steun voor den boerenstand. Op de dezer dagen gehouden alge- meene jaarvergadering van de Coop. Centrale Raiffeiscnbank te Utrecht is op voorstel der afd. Overijsel ,met alge meene stemman de volgende motie aangenomen: „De algemeene vergadering van de Coop. Centrale Raiffeiscnbank, over wegende den steeds slechter worden de toestand van den Nederlandschen landbouw, in de eerste plaats van. het akkerbouwbedrijf, met name het veen koloniale gedeelte, maar ook van het gemengde en het zuivere veehouders- bedrijf; constateerende bij alle waar deering voor hetgeen van overheidswe ge is geschiedt, dat deze hulp, te eene male onvoldoende is om de ontwikke ling in verkeerde richting te voorko men; waarschuwt het Ned. volk, dat de ramp zich bezig is te voltrekken o- ver een goed deel van den boerenstand c-n verzoekt de regeering beleefd doch dringend met de meest krachtige mid delen in te grijpen o,m de voltrekking van deze ramp te voorkomen." BUITENLANDSCH NIEUWS. Rusland als afzetgebied voor fokvee. In de beide laatste jaren heeft Sov jet-Rusland op groote schaal fokvee in Duitschland gekocht. Alleen in 1930 besteedde Rusland voor deze aankop. en zinnebeeldige voorstellingen beschilderd, de familieportretten, waaronder vele voorva deren als ruiters te paard, de oude meubels met weefsels van Beauvais, een ingelegde la tafel en kostbare eikenhouten kasten. En toen andermaal tot den schoorsteen te- rugkeerende, merkte zij, dat het lijstwerk zijn medaillon en zijn verdere versieringen behouden had en dat de stijlen zich ook nog in hun kunstig gedreven koperwerk verheug den. Maar opeens kwam ze tot de ontdekking, dat een heerlijke oude pendule met cameeën versierd, die vroeger altijd op den schoorsteen mantel had gestaan, nu vervangen was door een smakeloos modern uurwerk en dat er nog maar één over was van de twee mooie vazen van Sèvres porselein. Toen de heer De Saligneux naar Parijs ga- gaan was, in de hoop daar een leening te sluiten, had hij de pendule en de vaas mee genomen, zoogenaamd omdat die gerepareerd moesten worden, maar hij had ze niet mee teruggebracht. En waar is uw pendule gebleven vroeg mademoiselle De Saligneux. O, spreek er mij niet van, lieve kind, luidde het antwoord van den baron. Pendules hebben ook haar eigenaardige ziekten en op een goeden dag werd die hier gevonden in den treurigen staat, waarin je haar nu ziet Claire wees naar de eenig overgebleven vaas, met de vraag En de andere Helaas, we zijn allen sterfelijk, zuchtte hij. Ze zette haar onderzoek niet verder voort, ze wist er weer alles van. Ze schoof haar voet jes op de ijzers van den haard en verdiepte zich verder in gedachten, waar ze maar liefst niemand deelgenoot van zou willen maken. Na een langdurig stilzwijgen sprak de ba ron Wat heb je toch een aardig voetje, kindl Vindt u (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1