J. R. KEUSS 22E JAARGANG VRIJDAG 19 JUNI 1931. NO. 47 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR iRP WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. HEERENBAM WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 15 regels f 0.50. Iedere regel meer 0.10. HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 1 20 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. EEN BELANGWEKKEND OORDEEL VAN EEN GEZAGHEBBEND MAN. Is voltooiing van de Zuiderzee-werken ge wettigd Ziedaar een vraag, die vooral in dezen somberen crisistijd, meer dan ooit in het teeken der algemeene belangstelling staat. Sommigen gaan in hun pessimisme zöö ver, dat zij gaan twijfelen, of de krachti ge voortzetting van de Zuiderzeewerken wel in 'slands belang is. Verwezen wordt dan naar den toestand van 's lands financiën, waarmede gedoeld wordt op de heerschende malaise, welke doet verwachten, dat de op brengst van 's Rijks middelen in de eerstvol gende jaren aanmerkelijk zal dalen. Het ligt voor de hand, dat juist de heerschende ma laise een argument moet zijn om de Zuider zeewerken met kracht voort te zetten, zoo mogelijk zelfs nog in een sneller tempo, im mers juist in een slechten tijd als wij thans beleven is het van het allergrootste belang, dat door de uitvoering van groote openbare werken onze bevolking aan productieven ar beid wordt gehouden. Het was dan ook een goede gedachte van „De Telegraaf", om, door middel van een enquête bij vooraanstaande figuren, dezen gedachtengang nog eens dui delijk te doen bevestigen. Het is begrijpelijk, dat de Overheidsperso nen, tot wie de vraagstelling werd gericht, een krachtige voortzetting der Zuiderzee werken bepleitten, en stopzetting noodlottig achtten voor een Overheidspersoon gelden nu eenmaal ook bijzondere motieven, o.a. politieke. Waar de twijfel inzake het gewet tigde van de voltooiing der Zuiderzee-werken echter in de eerste plaats gebasseerd is op financieele en economische motieven, is van groote beteekenis het antwoord, dat door Dr. F. G. Waller, den nestor van onze natio nale industrie, op de vraagstelling van „De Telegraaf" werd gegeven „Op de gestelde vraag antwoord ik volmon dig ja. Niet alleen zullen door de vorming van een zoetwatermeer belangrijke voordee- len worden verkregen voor den landbouw en de watervoorziening in de omliggende provin cies, zal de afwatering van verschillende ge bieden meer regelmatig kunnen plaats heb ben en het onderhoud der waterkeeringen kleiner zijn, maar het verkrijgen van een nieuw groot oppervlak grond, dat voor land bouw en veeteelt geschikt zou zijn, acht ik op den duur een bepaald voordeel voor ons land. FEUILLETON. 34. De blik van gravin De Juinis werd al even doordringend als die van den heer Têterol de een zag, door het kasteel heen, de hypothe ken, waarmee de heerlijkheid belast was en de ander behoefde maar eens een wijngaard goed aan te kijken, om te weten dat die zich al ten zeerste bedroefd en vernederd voelde, om zoo te moeten optreden als wijnleveran cier van den heer Têterol. Waar zal het einde zijn riep ze weer. En die verzuchting bevatte misschien meer waarheid dan ze zelve wel bevroedde. Ze zul len niet rusten, eer ze ons alles afgenomen hebben. Ze" vlassen er natuurlijk op, hun in trek te nemen in het kasteel van de De Salig neux, zich te bedienen met het oude tafel zilver en te slapen in de oude familiebedden. Ze zullen er nooit in slapen, tante. Daar sta ik u borg voor, riep Claire. Jij staat er mij borg voor, kind? Nu, je bedoeling is zeker goed, maar ik weet niet hoe het komter is altijd iets onbehoorlijks in hetgeen je zegt Maar tante, het zijn niet anders dan uw eigen woorden, die ik herhaal Je vergeet, freule, dat ik al bij de zestig ben en dat ik dus de vrijheid "heb, vele din gen te zeggen die jij niet eens begrijpen moogt. Een meisje op jou leeftijd en die wat gevoel van eigenwaarde heeft, moet haast niet weten dat er Têterols bestaan Mademoiselle De Saligneux wendde zich weer tot haar vader, en, terwijl ze zijn blik op zich trachtte gevestigd te houden, wat haar echter niet lukte, vroeg ze hem Dus de heer Têterol heeft de onbe schaamdheid gehad, u dat voorstel te doen En u had de onvergeeflijke zwakheid het aan te nemen Behalve dat ik je toestemming dan toch bedongen heb. Maar verklaar u eens nader, hoe dat al De afsluitdijk moet zoo spoedig mogelijk worden voltooid, al mocht ook de toestand van 's lands financiën minder gunstig zijn. Het niet voltooien zou gelijk staan met her geheel renteloos laten liggen van het reeds aangewende belangrijke kapitaal, terwijl door de afsluiting in ieder geval de bovenge noemde voordeélen van een zoetwatermeer, afwatering, enz. worden bereikt. In welk tempo de verdere poldervorming zal moeten worden doorgezet, is thans nog niet te bepa len. Men zal daarbij rekening moeten hou den met 's lands financiën, met den prijs die voor den drooggekomen grond te maken zal zijn en met de aanlegkosten. Omtrent de kosten voor het droogleggen der polders is op het oogenblik geen vaste berekening te maken, en evenmin omtrent de waarde die de grond zal hebben. De droog leggingskosten toch zullen in hooge mate af hangen van de loonen, die in de .toekomst zullen gelden. Bij de beoordeeling van de grondwaarde zou het onjuist zijn, uit te gaan van de tegenwoordige buitengewoon lage prijzen voor landbouwproducten, die de grondwaarde sterk drukken. Indien, wat waarschijnlijk is, de prijzen der landbouwproducten zullen verbeteren, maar niet weder komen op het niveau van vöör de crisis, dan zullen onvermijdelijk de kosten van industrieele producten moeten dalen ten einde zich aan de geringere koop kracht van de landbouwbevolking aan te passen: De daling der kostprijzen is in de eerste plaats afhankelijk van het loonpeil in de industrie en in de transportbedrijven, zoodat een daling van de loonen niet zal kunnen uitblijven. Het gevolg hiervan zal zijn, dat ook de kosten voor het maken der polders lager zullen worden dan thans het geval is. Het stijgen der grondwaarde eenerzijds en het dalen der inpolderingskosten anderzijds zullen mogelijkerwijs in de toekomst het vraagstuk der inpoldering in een geheel an der licht stellen." De melkteems op de boerderij als besmetter van de melk. Voordracht, gehoudenden voor den Nieu wen Bond van Zuivelfabrieken door Dr. L. T. C. Scheij te Hoorn Onlangs kreeg ik een bezoek van een be stuurslid oener zuivelfabriek. Hij had het losse gaasje uit zijn melkteems meegenomen en vroeg mij, of dat wel in or de was. Het zag er ongeveer uit als het e- xemplaar, dat u zelf kunt bekijken en dan weet U wel, welk antwoord ik op zijn vraag heb gegevenzoo'n gedeeltelijk verstopt zeef gaas je is natuurlijk niet goed in orde. De melk zal er moeilijk doorloopen, maar o- ver dat bezwaar zal ik nu niet sprekenik vraag thans Uw aandacht voor de mogelijk heid, dat zoo'n verstopt zeefgaasje de melk teems op de boerderij tot een besmetter van de melk maakt, in plaats van de melk te verbeteren. Wij kunnen gerust aannemen, dat die gaas jes, wanneer zij eenigen tijd in gebruik zijn geweest in vele gevallen, na de gewone reini ging op de boerderij niet meer enkel uit me taal bestaan, doch dat er zich in de gaatjes een moeilijk te verwijderen stof heeft afge zet en zij dus niet schoon zijn. „Doet het aan de melk nadeel vraagt men zich af. Om mij daaromtrent te orien- teeren legde ik het verstopte gaasje in ge les in zijn werk is gegaan Wel, feitelijk is het je eigen schuld. Op een goeden dag heeft die oude schavuit je ontmoet en toen heb je hem toegesproken. Je mag nu zeggen van hem wat je wilt, hij heeft een gevoelig hart en je bekoorlijkheid heeft heeft een onuitwischbaren indruk op hem gemaakt. Hij was er zoodanig door ver vuld, dat hij tenslotte niet langer voor mij verborgen kon houden, hoe hij haast stierf van verlangen om zelf met je te trouwen. Maar je begrijpt, hoe ik een onvoorwaarde lijk „neen" uitsprak. Kijk eens hier, antwoordde hij toen, als ze dan niet mijn vrouw kan worden, laat ze dan tenminste mijn schoondochter zijn, iets moet ze in ieder geval van mij wezen. In 's hemels naam, vader lach toch niet daarom ik kan niet zeggen, dat ik in een stemming ben om te lachen. Die man moeo u toch op de een of andere wijze in zijn macht hebben. Biecht nu eens op welk recht heeft hij eigenlijk op u Moet ik je dat nog zeggen Het recht van een schuldeischer op zijn schuldenaar, antwoordde de heer De Saligneux berouw vol en met gebogen hoofd. Heeft u dan geld van hem geleend? De hemel beware mij, neen. Maar ik ben er toch leelijk bij —Zeg mij de waarheid, de volle waarheid; ik wil ze weten, sprak zij vastberaden. Nu de baron zoodanig in het nauw ge bracht werd, moest hij wel met bekentenis te voorschijn komen en, met ootmoedige hou ding en een stem, die nu wel heel nederig klonk, besloot hij zijn dochter te vertellen, al wat er had plaats gehad tusschen den heer Têterol en hem de overdracht van beide schuldbekentenissen zijn vergeefschen tocht naar Parijs zijn terugkomst te Saligneux zijn bezoek aan het Witte Huis alles, tot zelfs van dat stuk, dat hij had moeten onder teekenen met de herroeping daarvan. Tegen den schoorsteenmantel geleund, hoorde zij hem aan, met gefronste wenkbrau wen en trillende neusgaten. Strak hield ze intusschen den blik gevestigd op een porse leinen poppetje, dat ze van den schoorsteen genomen had, en het leven, dat haar kort ie voi-en nog zoo schoon^ geleken had, kwam kookt leidingwater op een temperatuur van 37° C. gedurende 2 dagen. Hat water was troebel geworden en had een zeer vieze lucht. Wanneer ik wat van dit water aan rauwe of aan gepasteuriseerde melk toevoegde, ging de melk op 38C. gehouden gisten, terwijl de contrölebuizen, dus dezelfde rauwe of ge pasteuriseerde melk zonder dat water geen gasvorming vertoonden. Het is wel waarschijnlijk, dat dit zeefgaas je de melk wel schijnbaar schooner gemaakt zou hebben, en den leverancier een mooier cijfer voor de vuillieidsproef zou hebben be zorgd, maar tevens besmet zou hebben met ongewenschte bacteriën, o.a. wanneer zij bestemd is voor de kaasbereiding. Ik wilde wel, dat ik U de resultaten kon mededeelen van een bacteriologisch onder zoek omtrent den toestand van vele dergelij ke zeef plaat jes, in plaats van die van deze eene proef. Maar we doen 'toch verstandig met die verstopte gaasjes te wantrouwen. Het is heel goed mogelijk, ze zoodanig b.v. met heet sodawater te behandelen, dat ze nog wel verstopt, doch niet meer besmettend zijn. Maar doen die gunstige omstandighe den zich in de praktijk in het algemeen voor? Het zal stellig niet meevallen. En er is bij de inspectie van het melkgereedschap geen controle mogelijk, of een verstopt gaasje be smettend is of niet, wanneer de melk er door heen loopt en er mede in nauwe aanraking komt. Het zuiver houden van die gaasjes is in de praktijk blijkbaar moeilijk. Ik heb getracht zoo'n verstopt gaasje met eenvoudige midde len op te knappen. Met zwakke zuren (melk zuur en azijnzuur) kreeg ik geen resultaat. In een kokende oplossing van soda en groene zeep was het afzetsel nog niet weg toen ik het gaasje daarna borstelde met een nagel schuiertje met die vloeistof, werd het ge makkelijk geheel schoon alle gaatjes waren open. Het eenvoudige middel was, naar ik meende, gevonden. Maar voor een paar da gen wilde ik weer zoo'n gaasje schoonmaken door te borstelen met soda- en groenezeep- water, en het ging niet. Ik verwacht, dat men op de boerderij wel in staat is het gaasje zonder veel moeite in goeden toestand te houden, wanneer men het na gebruik direct met koud water af spoelt, dus voorkomt, dat de melk er in op droogt, en het met heet sodawater, waarbij wat groene zeep gevoegd is, aan beide zijde afborstelt. Men moet het daarbij op een vlak ke plaats leggen. Men ziét gemakkelijk, of het goed blijft, door het voor het licht te houden. Boven het gaasje bevindt zich in de teems gewoonlijk een geelkoperen plaatje met ron de of slangvormige openingen. Dit houdt het grove vuil tegen en breekt den val der melk. Ook deze openingen loopen kans, verstopt te geraken en dan is het reinigen eveneens heel moeilijk. Het oppervlak van het koper is gemakke lijk blinkend te maken men kan het des noods met een poetsmiddel bewerken, doch het afzetsel in de holle buisjes in het koper blijft daar buiten bereik. Ik meen, dat de openingen in die zeefplaat niet te fijn moe ten gemaakt worden, zoodat zij goed schoon te houden zijn. Zij behoeven ook niet zoo klein te zïjn. De melkteems op de boerderij heeft al heel wat melk schijnbaar zuiver gemaakt in wer kelijkheid onzichtbaar besmet. Wanneer de melk op de boerderij blijft en daar wordt verkaasd, dan merkt men de slechte gevol gen beter op, dan wanneer de melk „toch naar de fabriek gaat," alsof de melkprodu cent er dan niet mee te maken heeft. haar nu opeens zoo leelijk, zoo weerzinwek kend voor als de grijns van dat Chineesje. Toen hij uitgepraat had, sprak ze met mat te stem Er is dus een wet, die schuldeischers het recht schenkt om naar goeddunken te han delen met de dochters van hun schuldenaars; en een andere wet, die den schuldenaars het recht geeft, hun dochters uit te leveren, zonder ze erbij te raadplegen. En terwijl ze eindelijk haar verontwaardi ging niet langer meester was, riep ze heftig O, maar vader, u heeft mij verkocht Tegelijkertijd moest het Chineesche pop petje het ontgelden, dat ze met geweld op den grond wriep. Madame De Juines zag dat heele geval aan en terwijl ze van schrik haar naald van haar werk liet vallen, sprong ze op van haar stoel en riep Is ze nu heelemaal gek geworden, Pa- tricus Mijn hemel, wat bezielt haar 't Is niets, antwoordde de baron kalmee rend. Er is onweer aan de lucht en nu zal ze wat last van haar zenuwen hebben. Nog geen twintig en dan al last van de zenuwen, sprak de gravin. Maar Patricius, wat maakt ze ons dan nu een scène Je zoudt haast denken, dat zij wat te druk uit geweest is. Je moet maar wat door de vingers zien, zusje-lief. 't Kind is zeker niet wel. Och kom, niet wel En dan zoo'n scène te maken Hemelsche goedheid, wat een op voeding Ja, natuurlijk 't Zal wel weer hee- ten, dat ze geen moeder heeft gehad, maar is zij dan niet vijf jaren op de kloosterschool geweest Een schitterend resultaat, dat moet ik zeggen NU is het waar, dat ze zoowel vóór als na dien tijd altijd met mannen is samen geweest. En met gevaarlijke mannen ook, riep freule De Saligneux, op haar vader wijzend. Alweer zoo'n onbehoorlijk gezegde, meen de de gravin vol gekrenkte majesteit. En 't zal het-laatste nog wel niet wezen. Neem mij niet kwalijk, tante, zei Claire maar ik voel mij toch niets goed en ik ga maar liever naar bed. Zij gaat naar bed. Ja, dat is nog wel het beste wat zij doen kan, want wat ze zegt Constructief is de melkteems heel wat ver beterd. Die ouderwetsche melkteemsen kon den ontzettende besmetters van melk zijn, door tal van plaatsen, waar zich in bederf verkeerende oude melkresten bevonden. Een merkwaardig primitieve melkteems laat ik U hier zien ik bracht ze, jaren geleden, mee van Terschelling. Maar de hier gangbare, gewone teems was ook vaak erg vervuild, zonder dat de gébruikers er erg in hadden. Zoo'n teems was vaak de oorzaak, dat men de zoo gevreesde knijpers maakte. Vooral toen de koperslager de teemsen nog mooi wilde maken, en de rand naar binnen om legde, maakte hij ze ondoelmatig. Goede rei niging is bij een slechte teems onuitvoerbaar. De besturen van de zuivelfabrieken kun nen hieruit een onafwijsbare gevolgtrekking maken. Op de geschiktheid van de kaasmelk oefenen tal van melkteemsen op de boerderij en invloed uit. Het bestuur moet door des kundige inspectie toezien, dat de fabriek geen schade lijdt door de onkunde of onwil van en kelen. Er zijn zuivelfabrieken, die de levering van zuivere melk aanmoedigen, door aan de le veranciers een premie boven het melkgeld toe te kennen. Aan de fabriek laat men 1/2 L. melk door een wattenschijfje loopen en wanneer dit schoon blijft, krijgt de leveran cier een hoog cijfer. Wanneer dit de eenige beoordeeling van de melk vormt, acht ik de zaak bedenkelijk. De fabriek vischt achter het net. De leverancier kan het vele vuil, dat bij het melken in de melk gekomen is er vol komen uitgevischt hebben. Schijnbaar is de melk zindelijk, gewonnen, in werkelijkheid is zij zeer besmet met bacteriën, die door haar kleinheid niet tegengehouden worden. Ook als de theems zelf in eenigszins vervuil den toestand verkeert (soms zonder dat de gebruiker er erg in heeft) kan de gezeefde melk in schijn voorbeeldig zuiver, in werke lijkheid gevaarlijk besmet zijn. Ik zag eens in een provincie in het oosten van ons land bij het melken een wattenteems gebruiken, met vele besmettingshaarden, een, die heel goed de oorzaak van knijpers zou kunnen zijn. Maar deze melkbesmetter bezorgde den gebruiker een premie boven zijn gewone melkgeld. Het teemsen van de melk op de boerderij moest eigenlijk niet noodig zijn „de melk moet schoon in den emmer" wordt aan de leerlingen op melkcursussen geleerd. In dit opzicht zouden de melkers en melk sters zonder groote moeite met wat meer vakkennis, liefde voor den arbeid en plichts besef heel wat meer kunnen bereiken ter verbetering van de kwaliteit der melk, die als grondstof voor de kaasbereiding daardoor in waarde zou stijgen. Het houden van melk c ui sussen is het middel om in dit opzicht vooiuit 'te komen. Ook al zou men al het vuil, dat bij de melkwinning in de melk geraakt is, er kun nen uitteemsen, toch heeft het zijn besmet tend werk gedaan. Vuile melk maakt, dat de teems spoedig veel vuil bevat, waarmede de volgende melk in aanraking komt en dus nog opnieuw wordt besmet. Deze laatstge noemde omstandigheid doet zich wel eens voor in zuivelfabrieken, die de vervuilde teems tijdens de melkontvangst eens moes ten reinigen, opdat zij niet een groote be smetter van de melk wordt. Ik hoop hiermede uwe belangstelling te hebben gewekt voor den toestand en het gebruik van de melkteems op de boerderij een stuk gereedschap, dat helaas nog noodig is, om fouten bij de melkwinning gemaakt, te corrigeeren, doch dat de melk soms in is toch altijd even „shocking." Wat is dat toch een tijd, waarin wij leven Alle eei bied gaat heen. Ik ga ook heen, sprak mademoiselle De Saligneux tot haar vader. En de daad bij het woord voegend, stak ze een kaars aan en verliet den salon. Hij ging haar achterna, zoogenaamd om haar zijn diensten aan te bieden, haalde haar midden op den trap in en terwijl hij nu opeens van houding veran derde, sprak hij Waarlijk, voor een meisje van verstand, waarvoor ik je toch altijd hield, heb je mij wel zeer verwonderd. Hoe kan je nu denker, dat ik het echt meende Begreep je dan niet, dat ik je maar eens op de proef stelde? Denk je nu ooit, dat ik zelf zou verlangen, dat je met een Têterol in het huwelijk trad; 't Is waar, dat ik dien opsnijder mijn woord heb gegeven, maar tot mijn eer kan ik getui gen, dat ik nooit van mijn leven van plan was het na te komen Dan zoudt u toch maar beter gedaan hebben het niet te geven. Och, wat zal ik je zeggen je woord ven en het weer inlossen, daar bestaat de heele politiek uit. Vraag dat maar aan wien je ook maar zoudt willen Voor ons zit ei niet veel anders op, dan Saligneux te ver- koopen. Claire's gelaat betrok geweldig Saligneux verkoopen riep zij. Mijn ge liefd Saligneux Maar dat zou niet alleen een ongeluk, het zou een schande wezen. Ach, maar lieve kind, dan zul je eenvou dig moeten kiezen. Als die oude muren nu eenmaal onontbeerlijk zijn voor je geluk, dan zul je wel moeten trouwen met den buitenge woon knoppen jongeman. Nooit riep ze. Ja, dat zeg ik ook nooitEn heb ik het al niet gezegd, waar of niet Maar iets an ders is het, dat ik mij volstrekt niet meer ongerust over je zal hoeven te maken als we die oude muren eenmaal verkocht hebben, want je hebt altijd een veilig tehuis bij den heer De Virevieille. Waar ik zelf blijven zal, dat is mij nog niet goed "duidelijkmaar kwel je daar maar niet over. Ik zal mij wel verhuren aan den eigenaar van een menage rie of een kermistent, dan kan die mij, tegen ECHTE FRIESCHE 50 d. parans schijn beter, in werkelijkheid slechter maakt. Voor dit laatste moeten de besturen waken. BINNENL. NIEUWS. PRIJZEN VOOR HOOILAND IN FRIESLAND. Het is in Friesland met de hooilandverhu ringen wel zeer treurig gesteld. De pachtprij zen zijn 50 en meer lager dan het vorig jaar en sommige stukken zijn bepaald waar deloos. Op meerdere plaatsen worden de per- ceelen dan ook ingehouden. Dezer dagen werd nog een stuk best hooiland groot 4 H.A. verhuurd voor 1.of te wel 0.25 per H.A. Een landeigenaar in de Bovenknijpe ver huurde geregeld 25 pondemaat best grasland die in dure tijden ongeveer 1000 opbrach ten. Dit jaar nog had hij er voor 200 kunst mest op gebracht en bij de eerste verhuring werd het land wegens te laag bod ingehou den. Hoewel het gewas er zeer goed voor staat, kwam bij een volgende verhuring er in het geheel geen bod op. Ten slotte tracht te de eigenaar een veehouder te vinden, die het gratis wilde maaien. Dit gelukte eerst ook nog niet, maar thans heeft hij een vee houder bereid gevonden, die het land gratis aanvaardde. HET GEBRUIK VAN EIEREN IN NEDER LAND. Maandag is te Amsterdam een vergadering gehouden uitgeschreven door den Bond- van Pluimvee-vereenigingen in Noord-Holland om te komen tot meer gebruik van Neder- landsche ei. Aanwezig waren o.a, vertegenwoordigers van de Algemeene Nederl. Pluimvee Fokkers- vereeniging den Utrechtsche Pluimveebond van de vereenigingen in Noord- en Zuid- Holland de Kamer van Koophandel in West Friesland. Na een korte uiteenzetting van den voor zitter, den heer W. R. Drost, burgemeester van Kwadijk, werd een inleiding gehouden door den heer B. v. Aspêren Vervenne, amb tenaar van den Rijks Voorlichtingendienst voor den Pluimveedienst te 's-Gravenhage. Spr. wees op de vermeerdering van de eier- productie in Nederland na den oorlog, zoo dat de overproductie van eieren moet wor den uitgevoerd. De productie, die zoo groot is, dat zij in verschillende maanden van het jaar den uitvoer van boter en kaas evenaart, ja soms overtreft, loopt gevaar door de ster ke daling van den prijs en wordt bedreigd door tarieven in het buitenland. Spr. beval een reclame campagne aan voor meer ge bruik van Nederlandsche eieren. De campag ne zal worden gevoerd door middel van een advertentiereclame in de Nederlandsche pers door middel van aanplakbiljetten, pakkende reclameplaten, lichtreclames, uitgave van re cepten. Binnenkort zal te Amsterdam weer een vergadering worden gehouden met met het doel te komen tot de stichting van een com missie voor de reclame. vrij kost en inwoning, aan het publiek vertoo nen als den laatsten De Saligneux Spreek toch niet zoo, drong zij, er zijn van die aardigheden die pijn doen Vlug liep ze even weer eenige treden ver der. Maar hij riep haar terug en ze keek om. Ben je boos, kleintje Kan er niet eens een nachtzoen op overschieten Ze liep weer terug, tot vlak bij hem maar van een nachtzoen kwam niets. Hoor eens hier, kindje. Ik kan het toch niet helpen, dat we geen millionnairs zijn Baron De Virevieille beweert anders van weldat u een groot zondaar is een echte booswichteen, die alle mogelijke ondeug den bezit. Die goede man En geloof je dat alles dan maar Ja, natuurlijk v Lieve hemel, wat moet ik toch beginnen om weer bij je in de gratie te komen Maar wacht, daar valt me iets in, zei hij met een gezicht of hij opeens een verrassende inge ving kreeg, terwijl hij die oplossing toch al lang bedacht, maar slechts bewaard had voor het geval zijn andere voorstellen niet in den smaak mochten vallen. Volgens een van de bepalingen van de herroeping heb ik de verplichting op mij genomen om mijn schuld af te doen bij de eerste aanmaning van den Têterol of binnen acht dagen die volgen zullen op het verbreken van de huwe lijksplannen maar dat is in geval van wei gering van mijn kant of van den jouwe. Als het huwelijk niet tot stand kwam om een andere reden, buiten mij om, dan zou ik vier jaar hebben om mijn schuld af te doen en in zoo'n tijdsverloop kan men er heel wat bovenop zijn. Dat voorbeeldige jongmensch niet trouwen en Saligneux niet verkoopen, dat zou nu wel het beste wezen. Als jij kans zag om uit te lokken, dat dit wonder van rechtskundige geleerdheid, dat toonbeeld van ridderlijkheid, jou afschreefDat is moei lijk, dat weet ik ook wel, want je ziet er zoo aardig uit. Maar bedenk maar eens iets heel slims, daar ben je toch immers ook vrouw voor (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1