Verkiezing Anna Paulowna. STEMT 24 JUNI op de candidaten van Plaatselijk Belang! BRIEVEN UIT HET POLDERTJE. Be fruitoogst 1930. Bladerende in oude annalen van mijn auteur lijke bezigheid, vond ik de navolgende ont boezeming naar aanleiding van de vrijwel mislukte fruitoogst 1930. Toen de boomen bloeiden, schoot het stuk me te binnen en het moge hier nog een plaats vinden. In heel oude tijden, toen Jan Kalebas nog kaperkapitein op de Zilvervloot was, toen 't dichterlijk zeepsop meer schuimde en woelde en een vloedgolf van menschenmin in Hollands kusten spoelde, toen nog ieder en zwoer bij Van Lennep en Poot, ook al was dan de man al een honderd jaar dood, je weet het, nietwaar, 't waren andere tijden, men kon toen nog straffeloos dokpaardjes rijden, toen was men nog niet de gemeentepils rijk en stelden w' ons ziel voor geen oortje te kijk er was geen politie, die zich over j' ontfermde je gelijklijk met musschen en kikkers beschermde, men was niet of duiker of sportkampioen en gaf nog zijn vrouw bij 't naar bed gaan een zoen, (zooals je dus merkt, is het eeuwen geleden en hadden de Noorlui nog 't land niet betreden. een vrouw droeg nog rokken, de mannen een broek en de effies-zie-ensie was nog niet op bezoek, men liet zich nog laten, had op tijd zijn koliek je zocht zijn liefd' in- de soos, bij zijn vrouw en zijn kliekje, zoodat ik maar zeggen wil, 't was in den tijd. dat een koe nog een koe was en een geit nog een geit.) toen waren in Neerland nog bongerds en peren en appels en pruimen naar ieders begeeren, toen was Hollands fruit nog een pronk in de mand en toen maakte geen rotneus al d' and're tot schand toen veilde men 't ooft nog bij manden en tonnen en men laadde nog peren wagon bij wagonnen toen liep nog de buurt bij vrouw Holland te hoop en ze kwam om haar appels en peren te koop Toen waren het tijden, Jandoppie, Jandorie, de eeuw van de maagdepeer, Nederlands glorie van den maagdlijken roem, in den bongerd behaald visioen van het fruit, dat met goud werd betaald. Er was eens Er was eens een mooie prins met een sui keren ziel en een gouden hartje Maar de zon kwam, vele dagen en vele nachten, de zon van de liefde, en de suikeren ziel werd hem afgesnoept en het gouden hartje werd hem ontstolen Toen is de suikeren prins weer een gewone prins geworden, zonder poëzie en zonder uit sluitend goede bedoelingen, en hij heeft zich - aan de leuning van de eerste de beste brug verdaan Dat is altijd zonde voor een prins van den bloede Zoodat ik maar zeggen wil, dat verhalen schrijven tenslotte niets is maar ook den keer der dingen betasten. Ook de moraal zoeken Want het getij is verloopen en de bakens werden verzet. Ik moet mijn vervolg schrij ven op de appel- en perengeschiedenis... Maar nu Maar thans, nu 't discours zoo van bakker als slager concentreert zich op voetbal, sigaret en een „schlager", nu „de star" kind in huis is bij steedling en boer, bij ons in en ons uit loopt en komt over de vloer, nu we naast aan politie ook nog zwaar aan politiek doen zooveel „Madchen en Buben" onuitstaan baar en chiek doen. ik zei het je reeds, het zijn andere dagen, het is niet on- „en vogue," nu een jongen te vragen. men begraaft in een auto en men trouwt in een Fokker, men dineert met een boksheld, met een eerste-klas-knocker, viert zijn bruiloft in 't bad, kiekt zoo bruigom en bruid en men noodt bij 't geval zelfs zijn deurwaarder uit nu, na veel commentaar op malaise en crisis men het roerende eens is, dat er niets dan verlies is doch dat niemand wel weet, hoeveel ton het precies is en dat het ruikt, als men roert, en die reuk doorgaans vies is. nuja wat nu nu was het dat op een gezapigen morgen klein Jantje naar school ging en stiekum verborgen bij knikkers en tolsnoer en de rest van een likstok dat sinds „Taalwacht" bij „lolly" van schrik aan zijn sik trok dat diep in zijn zak dus, in een donker spelonkje hij een bolronde peer, met een even-rood lonk je met zich voerde, en zie, geen schaamrood van 't kwaad nogtans verfde de koon van zijn zondig gelaat De meester, die speurend naar alle de staten, zoo in- en dan wel uitlijk, van dit zijn sugstraten met den proevenden blik van modern paedagoog zag een ronding, die o, om den drommel niet loog, hij riep Jantje aan 't schavotje, en bevoelde en betastte, zei met straffenden blik, dat dit waarlijk niet paste „een verstokene peer, o wel foei maar toen zweeg hij toen bestierf hem het woord op de lippen en zeeg hij als een blad van een boom, als October- maand kwam, die den tooi van het bosch op zijn ademtocht nam. „Een peer snikte meester, „maar, m'n beste, m'n brave, <en let nu eens op, 't is een heelemaal gave.... een geheel gave peerwat een wonder baar feit, -dezen dag blijv' een schoone gedachte gewijd! Wat kan me, zoo vraag ik, bij rouwen en treuren, me bij lach en bij lied dan nog vreemders gebeuren, wat nooit een nog te voor kwam, het moest mij nu geschien 'k heb gansch Nederlandsch ooftoogst in mijn handen gezien Men zegt, de ooftoogst kwam nooit in 't Rijksmuseum, want Jantje gapte 'm stil, wreef fijn hem op en..snee 'em JAN VAN DE BIERSTAL Het Weensche Radiuminstituut. Zooals bekend heeft de gemeente Weenen eenigen tijd geleden vijf gram radium ter waarde van twee millioen Schilling gekocht en bevindt zich sindsdien in het bezit van een der grootste radiumquantiteiten ter we reld. Een deel van het kostbare element werd reeds onder sterke bedekking naar Weenen gebracht en aldaar in eene gepantserde in richting opgeborgen. Een groot instituut voor stralenbehandeling, dat ingericht is volgens de eischen der laatste geneeskundige navor- sehingen, staat thans onmiddellijk voor zijne voltooiing en zal de eerstvolgende dagen ge opend woi'den. Door het totstandbrengen van dit grootsche werk wordt Weenen een vaste burcht in den strijd tegen de vreese lijke kankerziekte. Graanuitvoer uit een verhongerend land. Nog steeds gaat de Sovjet-Regeering voort, geweldige hoeveelheden graan tegen zeer lage prijzen op de vreemde markten te bren gen. Voortdurend worden koopers voor groote voorraden gezocht, en de Sovjets schijnen het plan te hebben, dit jaar op zijn aller minst ongeveer 500.000 ton koren uit te voeren. Geen wonder, dat daardoor op de wereldmarkt een geweldige daling in de graan prijzen is ingetreden. De Sovjet-Regeerin, bewaart intusschen een absoluut stilzwijgen omtrent de afgesloten contracten, zoowel omtrent de landen, weerheen dit graan wordt uitgevoerd. Hoe raadselachtig ons deze geweldige uitvoer ook moge voorkomen, door een land dat zelf aan hongersnood ten prooi is, toch behoeven wij ons daarover niet verwonderen. De Sovjets stellen de prijzen van het uit* gevoerde graan zoo laag mogelijk, waardoor een ware paniek op de graanbeurzen is ont staan. Het Russisch graan wordt tot de laagst mogelijke prijzen aangeboden, waar door de noteering geweldig gedrukt Worden. Hetzelfde ziet men bij de aanbiedingen van groote hoeveelheden petroleum en benzine tot de allerlaagste prijzen. Wanneer door een en ander een algeheele ontwrichting ont staat, achten de Sovjets al een groot deel van hun doel bereikt. De Sovjet-regeering krijgt het graan zeer goedkoop, zij betaalt een 'door haarzelf vast- gestelden prijs, dan wel confisceert het graan eenvoudig. Het verschijnsel staat precies ge lijk met het goedkoop verkoopen van gesto len kostbaarheden. En wat moet nu de Russische verbruiker voor ditzelfde graan betalen Dertig of veer tig maal zooveel als waarvoor het graan in het buitenland verkocht wordt Dit is de ware tragedie van het economisch leven ir Rusland, dit is het resultaat van de economi sche politiek. Reeds zijn aan de Sovjets belangrijke cre- dieten onder garantie van graan aangefco den, mits het aan de boeren met geweld ont nomen graan in Rusland blijft. Maar de Sov jet-Regeering heeft totnutoe deze aanbiedin gen afgewezen en gaat voort, ten behoeve van haar doel graan uit te voeren uit een verhongerend land „HEDENAVOND LUCHTVOORSTELLING." De passagiers van de Graf Zeppelin beleef den bij de laatste vlucht een verrassing, daar plotseling uit één der cabines een clown te voorschijn trad en het eerste cabaret in de wolken werd gehouden. LEGAAT VOOR DE KINDERRIJKSTE FAMILIE. Een rijk inwoner van Toronto in Canada heeft in zijn testament een som van een paar duizend pond sterling nagelaten aan die familie, die tien jaar na zijn dood het grootste aantal kinderen zal hebben. Op het oogenblik zou prijswinster zijn een vrouw in Ontario. Zij is 43 jaar oud en moeder van 27 BINNENL. NIEUWS. IN DE KERK GESTORVEN. Maandagavond onder het Lof is in de RK. kerk aan den Boschkant te Den Haag, een ongeveer 60-jarige dame plotseling dood ge bleven. IN EEN PAN KOKEND VET GEVALLEN. Een kindje van M. Honkes te Rossum viel uit de wieg en kwam terecht in een pan ko kend vet. De kleine bekwam deerlijke brand wonden de toestand is levensgevaarlijk. ERNSTIG ONGEVAL NA EEN PROCESSIE. Te Margraten in Zuid-Limburg is Zondag een tragisch ongeluk gebeurd. Ter gelegen heid van de processie werden, naar oud-Lim burgsch gebruik, zoog. „kamers" afgescho ten. Deze „kamers" bestaan uit metalen hul zen met buskruit gevuld, die bijna geheel in den grond worden gegraven en dan met een lont of een fakkel worden aangestoken, waar door het kruit eruit vliegt. Noodlottigerwijze vloog bij het afschieten van een dezer „ka mers" de metalen huls uit elkaar. De 50-ja rige E. Janssen werd door het wegvliegend metaal geraakt en was op slag dood. De me taalsplinters vlogen 20 meter ver weg, waar door een aantal andere personen licht wer den gewond. EEN BUITENKANSJE. In een dorp in een der oude veenkoloniën onder den rook van den Hondsbrug, moest een dezer dagen iemand naar een begrafenis. Daar de man geen hoogen hoed bezat, leende hij er een van een familielid, die er twee be zat. De hoed bleek iets te klein, zoodat men besloot de voering tijdelijk te verwijderen. Daarbij ontdekte men dat achter die voering 5 briefjes van f 40 zaten. kinderen, waarvan er 7 in de laatste 6 jaar zijn bijgekomen. IIET VERGAAN VAN DE „VEERGAT." De begrafenis van den machinist A. Visser Sr. Maandagmorgen is op de begraafplaats van Hansweert (gemeente Kruiningen) in Zeeland het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den zoo tragisch om het leven gekomen machinist A. Visser, die verdronk bij het zinken van de sleepboot „Veergat" nabij het Breezand op de Zuiderzee. De belangstelling voor deze begrafenis was zeer groot, ook de directeur-Tioofduitvoerder van de Zuiderzeewerken, ir. J. Lely had de reis naar Hansweert ondernomen om de plechtigheid bij te wonen. Bij hem bevonden zich de heer A. Visser, uitvoerder bij de Zui derzeewerken en de heer K. G. Knupker, die de directie van den Ned. Stoomsleepdienst v.h. P. Smit Jr. vertegenwoordigde. Onder de aanwezigen bevonden zich ^p-lrts de heeren F. de Groof, vice-consul van Velgië te Hans weert, G. Hekhuizen, chef van den provinci alen Stoomtram Vlake-Hansweert, R. Laan, hoofdbestuurder van den Centr. Bond van Transportarbeiders, B. P. Burking, machinist op den Centrale te Hansweert en voorzitter van de S.D.A.P., afd. Kruiningen en Hans weert, W. Sieraad, chef van de cantine op het Breezand, benevens een aantal collega's van den overledene, n.1. de machinist van de „Gouwe", M. Steenbergen, de machinist van de „Amstel", Hars, de machinist van de „Christiaan", Berg, de machinist van Siberië" F. de Vrij, die ook namens het personeel van P. Smit Jr. uit Rotterdam kwam. In de woning van de familie van den over ledene was een aantal bloemstukken binnen gebracht, er waren o.a. een krans van de directie van de Ned. Mij. tot het uitvoeren van de Zuiderzeewerken en van de afdeeling I van die werken, waarin de machinist Vis ser werkzaam was, van de directie van den Ned. Stoomsleepdienst v.h. P. Smit Jr. van den Centr. Bond van Transportarbeiders. Bij de groeve voerde eerst ir. J. Lely het woord. Hij richtte enkele woorden van troost tot de familie, ook uit naam van den Raad van Bestuur en uit naam van het hoogere per soneel. Het ongeluk, aldus spr., heeft op het bureau groote ontsteltenis veroorzaakt en helaas zijn twee van de verdronkenen nog niet gevonden. De berging van de sleepboot was zeer moeilijk, omdat zij midden in zee lag. Ir. Lely schetste vervolgens den overle dene als een zeer groote kracht. Twee jaren heeft hij aan de Zuiderzeewerken gearbeid en zich doen kennen als een uitstekend wer ker, die zich bij zijn kameraden bemind wist te maken. De familie moge er troost in vin den, dat Visser ten offer is gevallen aan het groote nationale werk der drooglegging der Zuiderzee, waarop het volk trotsch is. Het is een groot waterbouwkundig werk, zooals ons land al meermalen in dien geest heeft uitgevoerd. Ook in vroeger eeuwen zijn bij zulk werk offers gevallen, offers in den strijd van een klein land met de zee. Spr. eindigde met een plechtig „rust in vrede." Hierna sprak de heer K. G. Knupker na mens de directie van P. Smit, die herinnerde aan de andere slachtoffers, die nog niet zijn gevonden. Spr. zeide, dat het der directie een behoefte was de nagedachtenis van Visser te huldigen om zijn groote plichtsbetrachting. Visser wist op te komen voor zijn recht, maar hij deed altijd eerst zijn plicht. Spr. eindigde met een laatste groet, ook namens de kame raden te Rotterdam, die in den overledene een trouw vriend verliezen. Namens het hoofdbestuur van de afdeeling Dordrecht van den Centrale Bond van Trans portarbeiders, sprak de heer R. Laan woor den van waardeering en deelneming. Jaren lang, aldus spr., is Visser een trouw lid van de organisatie geweest. Hij was eigenlijk de oprichter van een vereeniging van machinis ten en stokers, een echt kameraad voor zijn collega's. De groote belangstelling hier ge tuigt van een innige deelneming en spr. hoopte tenslotte, dat die belangstelling en de bloemen de familie tot troost zouden zijn. Namens de kameraden en namens de fa milie heeft de heer B. P. Burking dank ge uit voor de betoonde belangstelling. In het bijzonder richtte hij woorden van dank tot de heeren Lely en Visser, die zoo spontaan van hun deelneming hebben getuigd. HUN SCHOONHEID IS SLECHTS KORT. DE AFGESNEDEN BLOEMEN Onvergelijkelijk schoon zijn de tulpenbedden in Breezand als de bloemen in volle pracht ontloken zijn. Maar het is van korten duur. Stuk voor stuk worden de bloemen onthoofd en wie er nu komt, vindt velden met kale stengels en hier en daar een groote hoop van verwelkende tulpenkoppen. Ondanks dit alles zijn de jongelui vroolijk en tooien zich met de sterven de bloemen. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur, gaarne hadden wij plaatsing van het onderstaande in uw blad, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Aan het Bestuur der Vrijz. Dem. Kiesvereeniging. In het krantje door uw bestuur in combi natie met D.E.T.V. uitgegeven bij de Raads verkiezing te Wieringen, werd nog al raar met de waarheid omgesprongen. In het ar tikeltje „Wat de Vrijzinnigen te zeggen heb ben," lezen we, dat de verkiezingsstrijd niet uitgestreden werd als partij tegenover „Par tij" maar dat zelfs door de V. D. de vakbe weging er bij aangehaald moest worden, en waren het steekhoudende argumenten, dan zouden we zwijgen, maar in dit geval is het toch wel een beetje al te erg, terecht kun nen we hier spreken van een demagogische voorstelling en verdraaiing van feiten. We lezen het volgende doch daarbij de bevolking van Wieringen in het algemeen en de arbeiders in het bijzonder oproept de ze z.g.n. arbeidersleiders voorgoed onschade lijk te maken, want nog loopen de slachtof fers van de door hen aangehitte staking bij tientallen op de werken rond en niets wordt nu voor deze menschen door hen gedaan. Zie hier het treurige beeld van hun leiding en inzicht. Geen woord van bovengenoemd schrijven bevat nog niet het minste grond van waar heid. Onze organisatie heeft op Wieringen nog nimmer een staking geproclameerd en nog nimmer aangehitst. Wel zijn er van on ze menschen slachtoffers door de „willekeur van den werkgever die het nergens anders om te doen was dan de algemeene opinie te onderdrukken. En voor deze slachtoffers is wel zeker iets gedaan, en waar zulke geval len voorkomen zullen we dit blijven doen. Gaarne hadden we, dat de schrijven „van de onwetendheid achter de colisen van daan kwam en zijn theorie met bewijzen ging staven en zoo de noodige durf ontbreekt laat dan het bestuur van V. D. voor den dag komen met onweerlegbare argumenten langs denzelfden weg als dit schrijven. In afwachting op antwoord. Het Bestuur Alg. Ned. Bouwarb.b. Afd. Wieringen. Wieringen, 18 Juni 1931. DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Den Helder Totaal aant. uitgebrachte st. 11955. Chr. Dem. 862, 1 zetel (vorige maal geen); Gemeentebelangen 1168, twee zetels (|vlm. 4); Oppositiepartij 1024. twee zetels (v.m. (2); Vrijz. D. 1866, drie zetels (v.m. 3; SDAP 3891, zeven ze tels (v.m. 6); A.R. 1247, twee zetels (v. m. 2); C.H. 437, een zetel (v.m. 1); R.K 1460, drie zetels (v.m. 3). Chr. dem. 1 gewonnen. Gejm. belan gen 2 verloren; SDAP 1 gewonnen. Gekozen Christ. dem. C. Both; gem. belang Biersteker 2maal gekozen; op positiepartij Schoelfelenberger en Tie- sen; Vrijz. dem. De Boer, van Loo en Meyer; Chr. Hist. ir. van Dam; SDAP de Zwart, v.d. Vaart, Boogaard, Min nes, de Nijs, A. Speur en Mevr. Scharf geb. Sodenkamp; a.r. G- J. Eijldcrs en Nonliemius; r.k. Smits, Terra en Luijkx Schagen Uitgebracht 1885 st.; van onwaarde 48; aant. geldige st. 1837. Lijst 1. Plaatselijk belang 249 stem men; gekozen \V. J. F. van Erp. Lijst 2. R. Kath. 455; gek. van Nu land, Klaver en S. Stam. Lijst 3. Schagen's Belang (V.D. en V.B. 780 st. gek. Buiskool, Joch. Blaau boer, Kz.; J. Schoorl Pz., J. W. Bel en J. K. Boontjes, de drie eerste met voor keurstemmen. Waar echter de candi- datén van deze lijst de overeenkomst hebben gesloten, dat de candidaten met de meeste stejnmon zitting zullen nemen, komen van deze lijst in aan merking, dus zonder inachtneming van de kieswet de heeren Buiskool Blaaubocr Kz., Schoorl, de Veer en de Vries. Lijst 4. SDAP 353 st. Gekozen B. Or- sel en K. Bakker. De r.k. winnen 1 zetel; de linksche groepen (met uitzondering van de S.D A.P. verliezen een zetel. De verkiezing brengt 5 nieuwe leden Stam, Buiskool, Blaauboer, de Veer en Orscl. Niet herkozen zijn de heeren W. F. Gorter, D. Leguit, J. \V. Lookman, en L. van Rijswijk, terwijl de heer C. Kooi niet als candidaat voorkwa,m. Wieringerwaard: Aantal kiezers 634; Uitgebracht 577; waarvan 13 van onwaarde. Lijst 1 Vrijheidsbond (216, t.w. A. D. Sleutel 62, C. J. Blaauboer 97, P. Vis ser Az. 27, Daan Kaan 13, C. Schenk 1, Jb. Waiboer Hz. 8, J. A. Bakker 2, K. Zijp 6. Lijst 2 S. D. A. P. 176 waarvan J. F. Goosens 107, T. Boerman-Braaf 53, P. Nieuweboer 5, P. Smit Dz. 2, G. Bu- ter 1, P. Braaf 5. Lijst 3 Algemeen Belang 53 waar van Chr. v. d. Kolk 39, L. Nicolai 9, W. Bron 1, P. Woudenberg 4 (geen zetel). V. D. 119 waarvan H. K. Koster 74, J. Speets 17, II. Sybrands 17, A. Blaau boer 2, H. Slikker 4. P. W. Peereboom 3, K. Mosk (2. Gekozen A.# D. Sleutel, C. J .Blaau boer en P. Visser Az. (V. B. J. F. Goo sens en mevr. T. Boerman-Braaf (S.D.A.P.), H. Iv. Koster en J. Speets (V.D.) De heer van der Kolk heeft dus zijn zetel moeten afstaan aan mevr. Boer man - Braaf. Van de resten heeft de Vrijheidsbond een zetel gekregen met 70M> en de VD een met 59V(>. De SDAP verkreeg 58 2/3. Wanneer dus de V.D. 2 stem men minder hadden gehad, zou de S. D.A.P. drie zetels hebben gekregen. Uitslag van de stemming ter ver kiezing van de leden van den Raad van Z1JPE, gehouden op 17 Juni 1931. Uitgebracht 2389 geldige stemmen. Kiesdeeler 217 2/11. Lijst 1 (R. Kath.) 601 stemmen: J. A. de Wit 441, Joh. Bruin 67, H. Dignum 54, A. Slijkerjnan 16, M. Breed 2, J. Ko men -2, P. Apeldoorn 4, J. E. Kramer—, C. Commandeur 15, P. Schilder Gekozen zijn J. A. de Wit, Joh. Bruin en IJ. Dignum. In 1929 verkreeg deze partij 627 st. Lijst-2 (Vrijz. Dem.) 970 stemman: G. v. d. Sluijs 539, P. de Boer 65, P. Doorn 156, J. v. d. Oord 65, C. Sfnit 55, E. A. Lindenbergb 35, K Winkel 6, M. Roozing 19, W). Eriks 10, K. Jansma 11 E. Bos 3, Jac. Karstanje 2, J. Sleutel 4 Gekozen zijn: G. v.d. Sluijs, P. de Boer, P. Doorn; J. v.d. Oord en C. Smit In 1929 verkreeg de partij 977 st. Lijst 3 (S.D.A.P.) 661 stemjnen: C. Nannis578; J. J. G. Blom 34; H. Rens 15 A. Burger 4; D. v.d. Vlies 2; G Heems kerk 2; .11). Nannis 6; S. Wicrsjna 1; .J. Kouwenberg 3; II. Heida 3; C. Kui per 1; M. Bakker 3. Gekozen zijn: C. Nannis, J. J. G. Blom en IJ. Rens. In 19129 verkreeg de partij 518 st. Lijst 4. (Vrijheidsbond) 157 stemmen: P. Vries 80; C. Tiel 27; W. Bos 34; D. Raat 8; G. Rademaker 8. Geen zetel. In 1929 verkreeg deze partij 271 st. De partij vei houding is dus onveran derd gebleven. De heer II. Rens is ge kozen in de plaats van den heer J. C. Bellis, die zich niet meer candidaat ge steld had. De Vrijheidsbond had sechts 6 st. te weinig om een zetel te kunnen vorkrijgen. De S.D.AP. heeft de groot ste, de Vrijz. Dem. een kleine vooruit gang te boeken, terwijl de R.K. een kleine teruggang hebben in stemmen- lal en de Vrijheidsbond een zeer bedui dende teruggang. TEXEL. Voor de stemming van den gemeenteraad, welke heden plaaats heeft, waren de oproepingskaarten al verzonden, toen ontdekt werd, dat hier op een abuis voorkwam. Aan alle kie zers is toen opnieuw een kaart verzon don, waarop dit abuis hersteld werd. In plaats van den naam W'. van IJecr- waarden Jbz. was op deze kaarten de naam gedrukt W. J. van Heerwaarde. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen: 18 Juni 1931 Aanvoer 126.557 kipeicren. Prijs 52 - 54 KG. 3.4Ü per 100; 5S--57 KG. 3.40 a 3.80; 58 - 60 KG. 3.80 a 4.50; 61-63 Kg. 4.00 a 4.50; 64-67 KG. 4,50 a 4,70 Ongewogen wit 3.40 a 4.00; ongewo on bruin 4.00 a 4.60; klein 3J20 5073 eendeieren 3.50 a 3.60 per 100. Eierenveiling Den Beider 18 Juni. Aanvoer 19861 Kipeieren. Bruin 4.30 a 4.70; wit 3.80 a 4.60; Kleine eieren 3.30 a 3.70; aanvoer 521 eendeieren 3 a 3.80 per 100. V Schagen 18 Juni 1931. Op de lieden gehouden weekmarkt waren aanvoel en prijzen als volgt: 11 Paarden 150 a 350; 4 Geide koeien mag. '225 a 300 48 Gelde kooien vette 250 a 390; 12 Kali- koeien 290 a 370 2 Pinken 180 a 390; 61 Nucht. kalveren 8 a 20; 74 Overhou ders 26 a 36; 148 Lammeren 17 a 24; 10 Varkens mag. 12 a 20; 48 Varkens vette per KG. 0.36 a 0.40; 123 Biggen 6 a 12; 4 Konijnen 0.50 a 1.50; 52 Kip pen 1 a 1.50. Wij verzoeken de kiezers met drang

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2