STEMT 24 «JUNI Plaatselijk Belang! 22E JAARGANG DINSDAG 23 JUNI 1931. NO. 48 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR 1||P WIERINGEN EN OMSTREKEN JAAP SNOR BREIT ALLES BEST DE VONDELING. Verkiezing Anna Paulowna. op de candidaten van WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Bestrijdt de tandziekten. De tandarts bepaalt zich tegenwoordig niet uitsluitend tot de tandziekten in den beperkten zin, maar evenals elke andere specialist moet hij rekening hou den met den algemeenen gezondheids toestand ojn een werkelijke genezing tot stand te kunnen brengen. Het is een zeer verblijdend teeken, dat uit besef tot bijna alle tandartsen is doorgedron gen. Om maar een voorbeeld te- noe men, het is voor den tandarts van be lang te weten, of zijn patiënt aan diabe tes lijdt en zoo ja, of hij al met insuline is behandeld. Bepaalde stofwisselings ziekten kunnen tandziekten tengevolge hebben en deze laatste kunnen niet af doende bestreden worden, wanneer men ook niet de oorzaak wegneemt. Het is merkwaardig, dat de resulta ten der moderne wetenschap zoo sterk overeenkomen met het oude volksge loof. Vanouds was het bekend, dat het harde, zelfgebakken roggebrood met een groote hoeveelheid zemelen tand ziekten voorkwam en dit wordt thans door de wetenschap bevestigd. Niet al leen brengt zulk roggebrood belangrij ke voedingszouten in het lichaam, maal' het dwingt ons ook, de tanden zwaar mechanisch werk te laten doen. En alle moeite, die men doet om de volksgezondheid te verbeteren door poliklinieken, tandheelkundige behan deling voor schoolkinderen, enz., zal pas ten volle tot haar recht komen, wanneer de voorlichting op het gebied der volksvoeding daarmee hand in hand gaat. De techniek, die voor den tandarts zoo'n overwegende rol speelt, is ook op dit gebied sterk vooruitgegaan. Zoo was het tot dusver noodig, voor een porse leinvullingi tweemaal naar den tand arts te gaan, nu is het door het Brillat procédé van dr. Brill mogelijk, een por celeinvulling te leggen in 25 minuten. Het procédé berust voornamelijk op een nieuwe kalloidale oplossing! van platina en een speciaal handig elec- trisch smeltoventje. Verder bestaan er gecombineerde toestellen, waarin vrij wel alles vereenigd is, wat de tandarts in het algemeen noodig heeft, van de boormachine tot het diathermie-appa- raat. De diathermie, die een tijdlang door de tandartsen eenigszins verwaar loosd is, kan speciaal bij wortelziekten de behandeling bekorten en voor den patiënt minder pijnlijk smaken. De pijnlooze tandbehandeling is nog altijd het kwetsbare punt. Er wordt dan ook voortdurend verder gewerkt aan pijnstillende middelen. Op 't oogen blik staat een tandziekte nog gelijk met kiespijn en kiespijn beteekent een nog veel pijnlijker behandeling bij den tand arts. Wanneer de technische en de me- UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10, dische vooruitgang ten gevolge kun nen hebben, dat de behandeling jnin- der pijnlijk wordt, zal de algemeene angst voor den tandarts verdwijen. Dit zal niet alleen van belang zijn in den strijd tegen de tandziekten, die nog al tijd een veel te groot percentage der be volking kwellen, doch in menig geval is de tandarts de eenige, die een kwaad aardig gezwel in den mond tijdig ont dekt. Vooral bij een kankergezwel is een vroegtijdige diagnose van zeer groot belang. Het is in verband met dit alles te hopen, dat binnen afzienbaren tijd het bezoek aan den tandarts geen marteling, maar een verlossing wordt en dat men den tandarts niet be schouwt als den nazaat van een middel eeuwschen folterknecht. BINNENLANDSCH NIEUWS. DEN HELDER, Zuidstraat 19. (Let op den Gelen Winkel.) Depots voor Wieringen Hippolytushoef Wed. J. de Beurs Den Oever Jb. Kaleveld. FEUILLETON. 33. O Goed, we zullen zien, sprak zij. Zoodra ze op haar eigen kamer was, ging ze daar aan het voeteneinde van haar bed zitten en terwijl zij het haar vlocht, verviel ze in voor haar ongewoon droef gepeins, waar ze opeens zelf een einde aan maakte daar haar verzuchting O, Theodore, Theodore Want bijna onmiddellijk daarop riep ze Dat is een idee Eens zal Theodore dan toch althans ergens goed voor wezen. Een kwartier later sliep ze gerust. Door een gunstige beschikking van het lot kon die laatste erfgename van het geslacht De Sa- ligneux slapen en lachen, beiden haast even makkelijk. XIII. Twaalf September 1875 klokke drie uur in den namiddag, overschreed de heer Têterol, in gezelschap van zijn zoon, de brug van de Limourde, nadat hij eerst met een grooten sleutel het hek van genoemd bruggetje had opengedraaid. Een witte das zat vrij gespannen om zijn stierennek. Eveneens droeg hij een zwart-la- kensche jas, speciaal voor de gelegenheid ver vaardigd en waar, hij zich ook al niet gemak kelijk in bewoog. Nieuwe kleeren zaten hem nooit prettig, want niet alleen had hij toch al zoo'n geweldigen omvang, maar, als hij aan sommige dingen dacht, zetten zijn lon gen zich zóó zeer uit, dat alle naden van zijn kleeren gevaar liepen. Het was moeielijk ge EEN DOLLE HOND. Hij beet drie menschen. Een niets vermoedende voorbijganger van zijn fiets gesleurd. Een groote hond van den landbouwer Bre- kelmans te Oss vertoonde Zaterdagmiddag- plotseling teekenen van hondsdolheid. Hij sprong in het weiland van den landbouwer P. v. Geffen en beet een der daar loopende koeien in de achterpooten en in den buik, zoodat 't bloed er uit liep. Van Geffen kwam toeloopen en trachtte den hond te verdrijven doch deze sprong tegen hem op en beet hem in den linkerarm:. Op zijn hulpgeroep kwam men de buren Tiebosch en v. Lieshout, die in het naburige weiland aan 't werk waren, aan geloopen. Maar ook zij werden beiden door 't dolle dier gebeten. Met drie man wisten ze intusschen den hond uit de wei te jagen. Juist passeerde op dit moment de heer Fr. Hoep, drogist te Uden, per fiets over den weg. Het dier viel op den niets kwaads ver moedenden man aan, sleurde hem van de fiets en verwondde hem deerlijk aan ge zicht, beenen en handen. De veldwachter van Dijk, door omwonenden gewaarschuwd kwam ter plaatse en doodde het dier met drie wel gemikte revolverschoten. De slachtoffers maken het naar omstandig heden, vrij wel. Naar verluidt zullen zij naar Utrecht gaan, om zich met serum tegen hondsdolheid te laten inspuiten. ZONDERLINGE VERGISSING OP EEN STEMBUREAU. Men meldt uit Weesperkarspel aan de Tel: Aan de eerste tien kiezers, die Donderdagoch tend aan stembureau 1 in het Weesperkars- pelsche gemeentehuis hun stemplicht kwa men vervullen, werd door den Voorzitter van het stembureau, burgemeester J. C. F. Bletz, in ruil voor het overgelegde oproepïngsbe- richt niet een stembiljet, doch een ongea dresseerde oproepingskaart uitgereikt. Aan gezien op die kaarten (waarvan ingevolge de wettelijke voorschriften op ieder stembureau een aantal in reserve moet zijn, voor het ge val kiezers reclameeren, geen'oproepingskaart ontvangen te hebben) ook de namen van de candidaten gedrukt zijn, hebben de bedoelde kiezers met het roode potlood op die kaarten gestemd. De een maakte b.v. de hoofdletter O van den naam Oostenrijk rood, een ander haalde een streepje door de beginletter van zijn candidaat, opdat men toch maar goed zou begrijpen wien hij bedoeld had, naar ons door den betrokken kiezer zeer uitdrukkelijk verzekerd werd. Toen de kiezers de oproepingskaart aldus hadden versierd, hebben zij die voor de oo gen van de leden van het stembureau plech- tig in de bus werd gedeponeerd. Noch de voor noeg voor een kleermaker, om een lap laken te kiezen, groot genoeg om den hoogmoed van Jean Têterol in te kleeden. Hij was echter op dat oogenblik in zulk een goede stemming, dat hij zich over nie mand en niets beklagen wilde, niet over zijn jas, niet over zijn kleermaker, niet over zijn das en niet over zijn schoenen, die hem toch knelden. Nog nooit had zich zoo'n stralende glimlach op zijn gelaat vertoond zijn dik ke, grijzende wenkbrauwen trilden af en toe van geluk. Den heelen weg langs had hij het deuntje van Marlborough geneuried en, ter wijl hij de brug overliep, had hij zelfs de verzoeking niet kunnen weerstaan, om met de" punt van zijn stok een steen in het water te stooten, die heelemaal los zat, terwijl hij tot Lionel sprak Kijk eens, zóó mooi weten die landjon kers nu hun boel te onderhouden, dat wij op het eind nog wel zoo goed zullen moeten zijn, hun brug te laten repareeren. Gravin De Juines zag hem niet. Had ze den heer Têterol daar zoo de brug zien over stappen en had ze eenig vermoeden gehad, van wat hij in het kasteel kwam doen, dan had ze waarschijnlijk het verstand er bij verloren of ze had een ongeluk begaan; in ieder geval zou ze geweeklaagd hebben over de jammerlijke gevolgen van haar „zonde" en zou ze den hemel die gruwelijke wraakne ming verweten hebben. Maar gelukkig was madame De Juines afwezig. De baron had haar met een zoet lijntje weg weten te krij gen. Hij had er haar op gewezen, dat zij met zulk prachtig weer eens een rijtoer moest maken. Als madame De Juines dien dag op Salig- neux gebleven was, zou zeker een teeken van boven haar het naderen van den vijand heb ben aangekondigd. Toen Cesar den geest gaf, verduisterde de zon, de Po trad buiten zijn oever, standbeelden stortten bloedige tra nen, de dooden stonden op en wandelden door de straten en de bosschen weergalmden van een somber gehuil. Op het oogenblik, dat zitter noch de bijzittende leden van het stem bureau ontdekten aanvankelijk het abuis, tot dat om kwart over acht een kiezer verscheen die een beetje minder volgzaam was dan zijn voorgangers. Toen de burgemeester ook hem weer een blanco oproepingskaart ter hand stelde, maakte hij daartegen be zwaar en vroeg om het gebruikelijke stem biljet. Toen eerst ging den heeren een licht op. Even later het nieuwtje was als een loo pend vuurtje rondgegaan kwam een kie zer, die op de verkeerde manier „gestemd" had, ten gemeentehuize, met het verzoek, op nieuw tot de stemming te worden toegelaten, De gemeentebode bracht het verzoek over, doch kreeg voor den voorlooplg teleurgestel- den kiezer de boodschap mee, „dat 't in orde zou komen". Inmiddels had de burgemeestei ingezien, dat zoo spoedig mogelijk maatrege len genomen moesten worden. Daar op het stembureau de oproepingskaarten gedepo neerd waren van de kiezers, die onjuist ge stemd hadden, had men tenminste eenig hou vast. Bij een tweetal autoverhuurders wer den voor rekening van de gemeente auto's gereqüireerd en nu werd getracht de tien kiezers van hun huis of werkplaats weer op te halen. Een hunner was echter in Amster dam werkzaam en kon niet meer naar Wees perkarspel komen. Nadat in den loop van den middag de bri gade-commandant der rijkspolitie in de zaak gemengd was en deze zich van de juistheid der feiten had overtuigd, werd des avonds, nadat alle stembiljetten van het betrokken district waren afgelezen, door burgemeester Bletz mededeeling gedaan, van de onregelma tigheid, welke 'smorgens had plaats gevon den. De burgemeester voegde er aan toe, dat, mocht de eene stem, welke niet verbeterd had kunnen worden, van invloed blijken te zijn op het resultaat der stemming, er een nieuwe stemming zou plaats hebben. Na deze mededeeling werd nog door een der in het stemlokaal aanwezige kiezers ge protesteerd tegen de wijze, waarop gehandeld was, van welk protest mededeeling werd ge daan in het proces-verbaal der stemming. arena is waarlijk geen gunstig teeken. MacDonald heeft een dezer dagen een ern stig protest gericht tegen de spelwoede, die de sportmanie vergalt. Hij mocht ook wel aan de sport zelf gaan denken. Wie de jeugd en de toekomst van ons volk lief heeft, moet oog hebben voor het groote gevaar der overschatting van de beteekenis der lichamelijke oefening en de sport, een overschatting, die zich ook in Christelijken kring gaat openbaren. SPORT-OVERDRIJVING. Een der wegen, waarin de volkeren het rijke bezit, de geestelijke goederen, door het lijden en den strijd der voorgeslachten ge wonnen kunnen kwijt raken, is zeer zeker de moderne sport, de overdreven verheerlij king der lichamelijke oefening, schrijft de Standaard. Dit zegt niet slechts de Anti- revolutionnair. Ook mannen van moderne levensbeschou wing speuren het gevaar. En zij waarschu wen. Zelfs de medici blijven niet achter. Zij be ginnen in te zien, dat de lichaamsontwikke ling door de huidige sport bevorderd, reeds de wezenlijke kracht van het lichaam niet dient, maar meer nog den geest schaadt. Goede oefening van het lichaam is natuur lijk noodig. Zij zal goed zijn, als zij zich op natuurlijke wijze aansluit bij den arbeid en bij een geoorloofde ontspanning. De moderne sport is echter geen ontspan ning meer. Zij wordt doel op zich zelf. En dat is het groote kwaad. Men wijst in dit verband meer dan eens op het Engelsche volk, dat een overdreven ma nie voor de sport kent. Het zou echter niet vreemd zijn, als de moeilijkheden, waarmede dit eertijds zoo krachtige volk thans in heel zijn imperium worstelt, verband hielden met de fout, die blijkens de historie, de eindperiode van elk imperium kenmerktde overdreven waarde, die aan de sport en aan de lichaamsoefening wordt gehecht. De terugkeer in het moderne leven van de de heer Têterol de Limourde overschreed, had er geen zonsverduistering plaats en geen ge huil werd er vernomen. Toch beweert men, dat er op 12 September 1875, precies om drie uur, iets vreemds werd vernomen op Salig- neux, want eenige minuten te voren was het bladstil geweest in de lucht, maar op een- maalboog een geweldige rukwind de toppen van de olmen op het terras, en de muren van het kasteel schudden op hun grondvesten. We zouden er niet bij durven voegen, of een van de drakenfiguren boven op het dak zich ook wijd opensperde of er een klaaglijk steu nen vernomen werd in den grafkelder van de kapel, waar drie De Saligneux rustten of dat de dooden zich soms omkeerden in hun graven. Maar zeker is het dat de wind een grooten steen van een toren deed vallen, waardoor gelukkig niemand eenig letsel be kwam en dat de prachtige klimroos, die hee lemaal tot aan den ommegang van dien to ren reikte, al haar rozen op den grond strooi de, waarna de wind plotseling, als bij toover- slag, ging liggen. Op die wijze werd op dezen gedenkwaardigen dag de inval der barbaren aangekondigd, de wrekende verschijning van Attilla, koning der Hunnen en geesel des hemels. Baron De Saligneux bezat niet zoo'n leven dige verbeelding als zijn zuster. Het was hem onmogelijk om in een vallenden steen of in een rozenregen een waarschuwing van boven te zien de windvlaag verwonderde hem, zon der dat hij er zich door ontroerd voelde. De heer Têterol had zijn bezoek aangekon digd tegen drie uur. De baron kende de over groote stiptheid van den vijand en wachtte dien af, al op en neer wandelend in zijn park. Toen hij hem van verre zag aankomen, ging hij hem tegemoet, voorkomend als al tijd. De heer Têterol maakte onmiddellijk halt en riep zijn gastheer al van verre toe Daar hebt u hem nu, mijnheer de baron! En wat zegt u wel van hem De baron nam Lionel eens goed op, die IN EEN MAAIMACHINE GEVALLEN. Te Donkerbroek (Fr.) viel een zoontje van den heer J. Neitsma met zijn oogen in de tanden van een maaimachine en werd zóó erg gekwetst, dat hij naar het academisch ziekenhuis is overgebracht. Men vreest voor het verlies van zijn gezichtsvermogen. MOSSELVISSCHERIJ IN DE ZUIDERZEE. Bij K. B. van 10 Juni 1931 tot wijziging van het Zuiderzee-visscherijreglement, is be paald, dat de minister gedeelten van de Zui derzee, wanneer of in de omgeving waarvan zich natuurlijke mosselbanken bevinden, voor de visscherij met eenig mosselvischtuig kan sluiten en de voorwaarden kan vaststellen, waaronder het visschen op die gedeelten met een mosselvischtuig zal zijn toegelaten. Op grond hiervan heeft de minister be paald, dat met ingang van 22 Juni 1931 een gedeelte van de Zuiderzee voor de visscherij met eenig mosselvischtuig wordt gesloten, welk gedeelte wordt begrensd in het Noorden door de lijn, gaande van het kustlicht bij de Ven (N.H.) naar den toren van Warn (Fr.), en in het Zuiden door de lijn, gaande van den lichtopstand op den Leekerhoek (N. Hj over de roode ton met bal No. 6, de roode ton nen No. 5 en No. 4, de roode lichtboei No. 3 van het Enkhuizerzand over de R. Z. H. S. bolton van het Val van Urk en over de zwar te lichtboei van den Steilen Hoek naar den toren van Sondel (Fr.) Het districtshoofd kan in bijzondere geval len ontheffing verleenen onder de noodige bepalingen ter voorkoming van misbruik. ANNA PAULOWNA. DRAVERIJ SPORTLUST. Heden Zon dag" werd op de mooie grasbaan aan de Kleine Sluis een handicap - draverij ge houden voor geregistreerde paarden. Er was zeer veel publiek. Van de-20 ingeschreven dravers kwa men er 19 aan de start, wat gerust een zeldzaamheid kan worden genoemd, 't Was een draverij van het begin tot het einde vol spanning en ook de eindrit ten leverden verrassingen op. De uitslag was: le-prijs f 250 Uni form, eig. J. W. Borst, Castricum, ber. J. van Leeuwen Sr. 2e prijs f 100.— Ma lie B. eig. H. Thies, Hoorn; ber. W. Geersen; 3e prijs f 50 Northerrnan. B eig. N. Spaan, Schagen, ber. D. Stam; 4e prijs f 25.- Silent Nancy, eig. Th. Smit, Alkmaar, ber. W. Geersen; 5e pi', f 10.- Madrigal, eig. C. Weiliuizen, Pui merend; ber. J. Vergaij. Deze uitslag, hoewel de prijzen zeer verdiend werden gewonnen, was voor velen buiten verwachting. Sally en Jannet Harvester, beiden be kende dravers, konden, hoewel zij goed liepen, niet aan een prijs toekomen. Ze hadden mm. een geduchte mededinger aan Uniform, goed gereden door Van Leeuwen, die vooral dezen middag 'n buitengewoon vasten draf had. Ook de kleine vinnige dravers Sena tor Axband en Hardstein werden ge klopt ondanks de werkelijk heel snel le ritten, die ze gemaakt hebben. De dravers Frettchen, Kapitein de Bruane en Oplooper stelden ietwat te leur. Nu werd Kap. de Bruane wel een beetje te hard door zijn pikeur behan deld. De dravers Northerrnan B en Silent Nancy waren ditmaal verras send snel op de haan. Om kort te gaan het was een pracht harddraverij, waar Sportlust eer mede heeft ingelegd. Een woord van waardee ring voor de keurige regeling en orga nisatie mag haar niet worden onthou den. Na afloop werd een druk gebruik gemaakt van Slikkers danstent. Wondergoed Afgeloopen. Vrijdagmid dag geraakte, doordat de paarden ach teruitliepen, de heer N. Kos met zijn maaimachine en bespanning te water. Bestuurder, noch paarden hebben zich wonder boven wonder niet bezeerd en een en ander was weer spoedig op het droge. Bedrijfsuitbreiding. Door de auto- busonderneming firma H. J. en H. Naastepad is weder een schitterende nieuwe autobus met „Republiek"-motor in dienst gesteld. Deze firjna wordt zoo langzamerhand een juweeltje op het gebied van het autobusbedrijf. Wij nadat hij een buiging had gemaakt, nu ook zijn doordringenden, fieren blik op den heer De Saligneux richtte, die begon Ja, mijnheer de faam had uw lof hier reeds gezongen. En, misschien wel voor het eerst, was haar bazuingeschal overeenkom stig de waarheid Dit zeggende stak hij Lionel de hand toe en heette hem welkom. De heer Têterol was alvast wat vooruit ge loopen hij had weer een idee in het hoofd, en als hij daarmee te voorschijn trad, stelde hij er zich een schitterend effect van voor. Toen hij dicht bij den vruchtentuin was gekomen, die rechts van het kasteel lag, zocht hij er iets, wat hij tot zijn leedwezen niet scheen te kunnen vinden. Hij duwde aen laag, getralied deurtje open en trad den tuin binnen. Wat hij zocht, was een pereboom, die niet meer bestond, maar, met zijn arendsblik, herkende hij de plek, waar hij dien vroeger gezien had. Hij wenkte de heer De Saligneux en Lionel naderbij, en toen zij vlak bij hem waren, begon hij met zijn diepe stem - Mijnheer de baron, indertijd stond hier een pereboom, me dunkt, ik zie hem nog voor me een mooie, kegelvormig gesnoei de pereboom. Ik was toen al heel blij, dat ik nog maar als gewone tuinmansjongen in dienst van den baron De Saligneux mocht zijn. En toch kon ik mij niet vleien, dat ik zoo bijzonder in de gunst stond bij mijnheer uw vader. De hemel beware mij echter dat ik kwaad van hem zou spreken Maar hij beweerde, verstand van tuinieren te hebben en dat kon ik toch niet uitstaan, want hij kende er nog de allereerste beginselen niet van. Zoo hield hij stijf en strak vol, dat een schaar beter is dan een mes, om de vrucht- boomen te snoeien. En dat is onjuist, geheel onjuistAllen, die maar een beetje .verstand van het vak hebben, weten al dadelijk dat een schaar altijd min of meer den tak, dien men onderhanden heeft, beschadigt. De heer Têterol behandelde die heele ge schiedenis met een levendigheid of ze den vorigen dag eerst had plaats gehad, of niet de bespreking ervan wel veertig jaar lang was uitgesteld. Die hoogst-eigenaardige man hield altijd zoo aan zijn gedachten vast, dat de tijd niet in staat was er iets aan te ver anderen. Zijn ergernissen, kortom zijn her inneringen van aangenamen zoowel als van onaangenamen aard, bleven altijd jong. Zoo was ik op een goeden dag bezig om dien pereboom te snoeien, ging hij voort, en ik zou juist de krom-gegroeide takjes tot een langte van acht centimeter afsnijden, toen mijnheer uw vader op mij af kwam. Het was tien uur in den morgen en hij droeg een appelgrauwe kamerjapon. Een paar minuten lang stond hij naar mij te kijken met de han den in de zakken en toen begon hij mij in eens uit te maken voor ezel en stommerik en ik weet al niet wat en hij verweet mij, dat ik zijn pereboom bedierf. En waarom zou ik dat gedaan hebben Ik had niets tegen dien boom ik voelde nu wel nooit zoo bijzonder veel voor het eigendom van anderen, maar ik heb altijd gehandeld volgens het beginsel van goed te willen doen al wat ik deed. Mijnheer uw vader werd boos ik was zoo vrij hem te antwoorden en toenvat u wel Hij stond daar en ik hier, toen gaf hij mij een flinken schop, waardoor ik met ge weld tegen den boom werd gesmakt. En de heer Têterol lachtte, dat hij schater de. Toen zette hij weer een hooge borst, leg de de enorme handen op de enorme heupen en riep Wat zou mijnheer uw vader wel gezegd hebben, mijnheer de baron, als iemand op het oogenblik, dat hij die vermaning uitdeel de, hem voorspeld had, dat ik eens een zoon zou hebben, die een huwelijk aanging met zijn kleindochter Terwijl hij dit zei, blies hij de wangen op, keerde het hoofd naar rechts en naar links, als om heel de omgeving te verpletteren door zijn indrukwekkend optreden. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1